Openbare Verkoopingen. Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. duwen en weezen barer ambtenaren te zorgen, nu zij hare ambtenaren niet genoeg betaalt om voor de toekomst hunner wedu wen en weezen te kunnen zorgen. De heer Pompe van Meerdervoort kan niet met het voorstel Dieleman medegaan. Met zulke lasten wil hij de belastingschuldigen niet verzwaren. De heer Wisboom Verstegen stelt nu voor om gedurende 5 jaren f 125 per jaar te geven, dan is men niet gebonden aan eene eventueele pensioenregeling, welk voorstel door den heer Dieleman wordt overgenomen. Het voorstel Dieleman wordt hierna ver worpen met 24 tegen 13 en het voorstel Hammacher aangenomen met 19 tegen 18 stemmen. Subsidie aan de Vereeniging De Ambacht school te Middelburg. Ged. St. stellen voor gedurende 5 jaren een subsidie van f 500 te verleenen. In het algemeen verslag der afdeelingen, dat werd uitgebracht door den rapporteur Hocke Hoogenboom, werd de opmerking gemaakt dat het onderwijs te eenzijdig wordt gegeven en het wenschelijk voor kwam, dit ook tot andere vakken wordt uitgebreid. Omtrent die opmerking deelt de heer van Lijnden mede, dat het bestuur niets liever zou wenschen dan het onderwijs te kunnen uitbreiden nog dezer dagen kwam deze aangelegenheid bij het bestuur ter sprake en vertrouwt hij dat deze bespre king met een goeden uitslag zal bekroond worden. De subsidie wordt daarna zonder stem ming verleend. Subsidie aan de gemeente Nisse voor 1901. Ged. St. stellen voor aan de gemeente Nisse in de kosten barer huishouding voor 1901 een subsidie van f285, te verleenen. Conform zonder discussie of stemming besloten. Woensdag. Afwezig zijn de heeren Hombach, Yan Waesberghe Jansens, Vader van 's-Graven- polder, Noordijke, Maes en De Smidt. Wordt voortgegaan met de behandeling der volgende voorstellen van Ged. St., als: Jaarlijksche bijdragen gedurende 10 jaren van ten hoogste f 24000 aan de Zeeuivsche Spoorbootmaatschappij. Ged. St. stellen voor de jaarlijksche bij drage te verleenen, met dien verstande dat voor de berekening van de netto overwinst in de eerste 10 jaren van de in de statuten voorgeschreven uitkeering aan bet reserve fonds een maximum niet als tot dusver van f 6000, doch slechts van f 4000, onder de uitgaven worden toegelaten, met afwijzing van het verzoek van 213 bewoners van het eiland Tholen om de booten ook aan den steiger bij Stavenisse te doen aanleggen. De heer Van der Lek de Clercq geeft de noodige inlichtingen. De Rennequin acht de subsidie te hoog en vooral te lang de termijn dat de subsidie zal verleend worden. Hij doet het voorstel om dien op 5 jaren te stellen. De heer Fruijtier is het geheel eens met den heer Hennequin. De termijn is veel te lang met het oog op de verbinding van Schouwen met de tram. Hij ook stelt voor den termijn te stellen op hoogstens 5 jaar. De heer Fokker bestrijdt de vorige spre kers. Door de reparation die in uitzicht zijn, acht hij den termijn van 5 jaar te kort; er is volgens hem gevaar dat de Maatschappij die voorwaarde niet zal aan nemen. De heer Pompe van Meerdervoort is even eens tegen den termijn van 5 jaar. De trams in wording en de verdere communicatie middelen zullen in geen 5 jaar hun beslag hebben gekregen. Bovendien de Maat schappij voorziet niet alleen in de communi- catietusschen Walcheren en Schouwen, maar ook tusschen Schouwen en Noord- en Zuid- Beveland. De heer Reijse weerlegt eenige der op merkingen van den heer Fruijtier. De heer Van Rompu is tegen de subsidie subsidie moet strekken om verliezen te dekken, niet om aandeelhouders rente -te verzekeren. De heer Fruijtier verdedigt nogmaals zijn amendement. De heer van Rompu stelt voor slechts eene subsidie van f 17000 te verleenen. De heer Siegers licht namens Ged. St. het voorstel toe en zegt dat deze er toe gekomen zijn met het oog op het algemeen belang. Bovendien wil de Maatschappij in stand kunnen blijven, dan zullen aanzien lijke reparation noodig zijn. De Maatschappij heeft steeds eerlijk en trouw hare ver plichtingen nageleefd en het algemeen be lang eischt dat de communicatie in stand blijve. De heer de Veer vraagt waarom Ged. St. de afschrijving met f 2000 hebben ver minderd en ook niet de subsidie zelve. Hij komt tot andere cijfers dan de heer van Rompu en stelt daarom voor de sub sidie te beperken tot f20000. Het amendement Fruijtier wordt ver worpen met 26 tegen 10; dat van dhr. van Rompu met 23 tegen 12; dat van dhr. de Veer met 18 tegen 17 stemmen. Wordt overgegaan tot de behandeling der voorwaarden. Bij die sub lo. stelt de heer van dei- Meer voor in plaats van «gedurende zes dagen 's weeks te lezen «gedurende de zes dagen der week". De heer van Deinse vindt dat het niet te pas komt de ondernemers van com municatiemiddelen zoo aan banden te leg gen, waarop de heer van der Meer repli ceert dat het hem niet daarom te doen is, juist met het oog daarop heeft hij niet van den Zondag gesproken. De heer Routerman stelt voor te bepalen, dat op Zondagen geen booten zullen mogen varen tegen verminderd tarief. Het amendement van der Meer wordt verworpen met 21 tegen 15 en dat van den heer Houterman met 25 tegen 11 stemmen. Bij die sub 2o stelt de heer Fokker in het licht hoe slecht de dienstregeling is gedurende acht maanden van het jaar ten opzichte van de aansluiting te Goes, waar op de heer Siegers repliceert dat nooit klachten inkwamen doch door Ged. St. alles zal gedaan worden om de dienstre geling zoo geregeld mogelijk te doeu plaats hebben. De overige voorwaarden gaven geen stof tct bemerking. Het geheele voorstel wordt daarop mot 28 tegen 8 etemmen aange nomen. Subsidie van f 11500 gedurende 3 jaren aan den stoomboot- en wagendienst Vlake WalzoordenRulst. Nadat op voorstel van den heer Wis boom Verstegen in de voorwaarde sub lo. door Ged. St. waren ingelascht de woorden „zonder verplichting voor den Zondag", wordt de subsidie zonder stemming verleend. Afwijzing verzoek van L. G. Oterbeehe om subsidie voor een wagendienst Wolphaarts- dijksclieveerGoes. De heer Kakebeeke doet het voorstel dat alsnog eene subsidie worde verleend tot f 374 per jaar. De heer de Jonge zegt dat vroeger go- wezen is op antecedenten doch die zijn reeds lang vervallen, en waar nu zoovele duizenden voor andere communicatiemid delen worden opgeofferd, durft hij de aan neming gerust aanbevelen van zijn voorstel om voor een jaar f 500 subsidie te ver leenen, dan kan later de zaak nauwkeuriger worden onderzocht. De heer Kakebeeke trekt zijn voorstel in. De lieer Hennequin begrijpt de zaak niet; Overbeeke zegt te kort te komen f 374 en men wil hem een subsidie geven van f 500. De heer van Rompu zet het standpunt van Ged. St. uiteen, die met de weinige gegevens, die zij hadden, niet anders konden handelen. Het voorstel de Jonge wordt, na eene opmerking van den heer van Teylingen, door den voorsteller, wat de subsidie be treft, van f 500 teruggebracht op f 374. De heer Lucasse is van oordeel dat het beter is dat Overbeeke een volgend jaar terugkomt, dan staan Ged. St. meer ge gevens ten dienste. Het voorstel de Jonge wordt aangenomen met 28 tegen 8 stemmen. Subsidie proeftuinen. Ged. St. stellen voor f 100 subsidie te verleenen, welk voorstel wordt goedgekeurd, nadat het algemeen verslag was uitgebracht door den rapporteur Houterman. Renteloos voorschot van f 3700, aan de ge meenten Nisse en s-Reer Abtskerke voor wegs- verbetering. De heer Stegen is tegen de subsidie omdat zij de noodlijdende gemeente Nisse betreft, wat echter voor den heer Lucasse die namens Ged. St. optreedt, juist een motief is om het voorschot te verleenen. Het voorstel van Ged. St. wordt hierop met 26 tegen 10 stemmen aangenomen. Renteloos voorschot van ten hoogste f 18000 aan de gemeenten s-ReerenhoekOvezande en ''s-Reer Arendskerke voor loegsverbetering. Goedgekeurd. Afwijzing verzoek van de gemeente Duiven- dijke om verhooging renteloos voorschot voor den aanleg van een haven. Ged. St. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de gemeente Duivendijke, die vraagt om het haar toe gestaan renteloos voorschot en f 12000 met f 400 te verhoogen. De heer Fokker wijst er op dat verschil lende omstandigheden hebben medegewerkt om de aanvrage van de gemeente Duiven dijke noodzakelijk te maken, omstandig heden geheel onafhankelijk van haren wil. Hij stelt dus voor het voorschot met f 400 te verhoogen, onder voorwaarde dat ook het Rijk 'A in de meerdere kosten draagt. De heer van Rompu zet het standpunt uiteen, waarop Ged. St. zich in deze zaak hebben meenen te moeten plaatsen. Het voorstel Fokker wordt aangenomen met 21 tegen 11 stemmen. Rekening 1899 van de enkel Provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven. Vastgesteld met een voordeelig slot van f 97,467,19'. Wijziging begrooting 1901. Begrooting 1902 van het Provinciaal be stuur voor zooveel het Rijksbestuur. Beide goedgekeurd. Begrooting 1902 van de enkel Provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven. Bij hoofdstuk II dezer uitgaven klaagt de heer Moerdijk dat de uitgaven voor on derhoud der wegen zoo hoog zijn; hij wenschte dat daarbij meer zuinigheid werd betracht. Bij hetzelfde hoofdstuk stelt de heer Fokker voor om de som, uitgetrokken voor onderhoud van den steiger te Wolphaarts- dijk te verminderen met f 15000, welk voorstel achter met 21 tegen 12 stemmen wordt verworpen. Bij hoofdstuk VIII constateert de heer Dieleman dat de som daar in art. 18 uit getrokken als subsidie voor de animale koepokinenting te Middelburg, geen provin ciaal belang zijnde, niet op zijn plaats is. art. 18 wordt hierop met 29 tegen 4 stem men aangenomen. De geheele begrooting wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 504388.95s. Reffing van opcenten voor 1902 op de grond- en personeele belasting. Ged. St stellen voor te heffen op de grondbelasting 28 opcenten gebouwd en 36 opcenten ongebouwd, benevens 21 op centen op de personeele belasting, hetgeen zonder bemerking wordt goedgekeurd. Van de heeren de Veer, Dieleman en Hammacher kwam een voorstel in om aan Ged. St. op te dragen het ontwerpen eener regeling tot het pensioneeren van weduwen en weezen van provinciale ambtenaren. Nadat het voorstel bij monde van den heer Dieleman was toegelicht, wordt be sloten het tot de najaarszitting aan te houden. Daarna sluit de Voorzitter de zomerver gadering in naam der Koningin. LAATSTE BERICHTEN. Oudvosmeer. De heer C. Beaufort alhier, bijna 91 jaar oud, heeft bij de stemming en herstemming voor den ge meenteraad alhier zijn kiezersplicht ver vuld. Hij had bij 't op- en afgaan der trappen niet de minste ondersteuning noodig. Oud-Vosmeer. Kiezers 216. Uitge bracht 166. Herkozen J. L. Lindhout met 100 st. J. C. Koolaard verkreeg 66. 's-Gravenhage. Benoemd tot griffier bij de arr. rechtbank te Zwolle Mr. J. Lechner, thans griffier bij de rechtbank te Zierikzee. Donderdag 18 Juli. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Verhulst 8 uur lo. de lijnbaan; 2o. een kantoor Q 35 met tuin enz.; 3o. een huis Q 364o. een pakhuis Q 375o. een dito Schuiffelstraat K 179. Vrijdag 19 Juli. Zoutelande, 1 uur bij v. Vlaanderen door not. Loeff verhuren 8 perc. bouw- en wei land van C. en D. Adriaanse. En verkoopen veldvruchten, hooigras, et- en nagras van die perceelen. Daarna bij C. en D. Adri aanse 2 koeien, 1 jaarling vaars, 1 vaars van 4 maanden, 1 schaap, mestkruiwagen, karn- en melkgerei, enz. Zaterdag 20 Juli. Ellewoudsdijk, door not. v. d. Kloes 4 uur een huis, bakkerij en tuin 1585 c.A. Achterweg in de gemeenteherberg. Dinsdag 23 Juli. Middelburg, Veerscheweg bij Andriessen op Favorite door not. Tak 2 uur veldvruch ten, koolzaad, aardappels, hooigras, lucern- klavers, enz. Vlissingen, 8 uur bij Bos door not. Maret Tak het koffiehuis Oude Markt G 129 groot 35 c.A. En een huis met afz. bovenwo ning Scheldestraat O 437 groot 1 Are. Goes, 8 uur door not. Paardekooper hui zen in café Boadeling voor erven Hedel Langevorststraat D 117 groo 116 cA. en Klokstraat D 207 groot 315 cA. Woensdag 24 Juli. Middelburg, door not. Wisboom Verstegen ook Dinsdag galanterietin, kramerijen enz., uit 't magazijn dhr. Greep in Notarishuis. Inl. de Groot en Hondius. Koudekerke, 11 uur bij Lampert het hof- steetje van IJzeboud 1810 cA. door not. Loeff. En om half 2, geiten, kippen meu belen. Grijpskerke, Hoogelande inspan en veld vruchten bij Francke door not. Tak. Donderdag 25 Juli. Middelburg, 2 uur door not. Verhulst in de Vergenoeging 1,7380 H. tiend vrij bouwl. bij den grintweg Veere Gapinge. Oudelande, 10 uur bij wijlen wed. A. Korstanje door not. v. d. Kloes 1 rund, 2 schapen, 1 zeug en 9 biggen, 30 kippen, 3 ladders, arbeidersgereedschap, windmolen, meelkist, pottenkast fornuis, tronkboomen, boomstaken, eikenhouten kabinet, 3 veeren bedden, spiegels, klokken, vloerkleeden, enz. Vrijdag 26 Juli. Zandijk buiten, door not. Tak 10 uur in span: 3 merriün 13, 4 en 1 jaar, 7 baatg. melkkoeien, 5 weivaarzen, 3 tweejarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, stier oud 8 maan den, 4 kweekkalvers, 1 melkschaap, 2 vette varkens, 225 kippen en hanen, 12 eenden en 1 wertel, hond met hok, veerwagen, menwagen, driewielskar, 3 ploegen, 8 eggen, 2 veldgangen, enz. Maandag 29 Juli. Kleverskerke, 11 uur bij Kasse door not. Tak het hofsteetje van wed. Baaijens 6610 cA. En 6530 cA. bouw- en weiland in Veere. En om 1 uur 3 melkkoeien, 2 vaarzen, 1 jarige os, 80 en hanen, de mest put, landbouw-, melkgereedschappen, meu belen, veldvruchten. Biggekerke, bij Sturm door not. Loeff verhuren 24 perc. bouw- en weiland en sprink voor de Burgerl. en Diaconiearmen aldaar. Dinsdag 30 Juli. Souburg, voor D. Boogaard op Dijkzicht Ritthemscheweg door not. Verhulst 10 uur 1 grijs ruinpaard 20, 1 merrie 16 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, kalfvaars oud 16 maanden, id. 11, id. 6, id. 3 mnd., 3 schapen, varken met biggen, kipoen en haan, hond met hok, veerwagen, menwagen, driewiels kar, hondenkar, ploeg, 6 eggen, paarden- want, melk-, zolder- en landbouwershand- gereedschap, mutsaards, brandhout, inboedel. Woensdag 31 Juli. Souburg, 10 uur door not. Verhulst in de Zwaan de hofstee Klein Vierwegen, 15 H. 25 c.A. Zand, 2 uur in Pax Intrantibus door not. Loeff een huis Seisweg E 48 van J. B. Koole 80 cA. En 7039 cA. moesland, vijver en schuurtje. Te zien Dinsdag 30 Juli 10 12 en 14 uur. De vorige week eindigde voor de Boeren, met name de Vrijstaters al heel ongelukkig. Toch is 't ergste leed dat bedoeld was, niet geleden. Noch Broadwood die 't op Steyn, noch French die 't op Scheepers gemunt had, konden hun doel bereiken. Wel verraste eerstgenoemde de Vrij- staatsche «regeering" en haar laager bij Reitz, 120 mijl oostwaarts van Kroonstad in Vrijstaat; en nam hij een twintigtal der voornaamsten gevangen, doch Steyn zelf, de ziel van den oorlog, ontkwam. Wel overviel French zeker weer wel wegens gebrek aan waakzaamheid aan der Boeren zij, bij Cambdeboo, zuidelijk van Graaf Reiuet in Kaapkolonie Scheepers' kamp en maakte hij twintig gevangenen en goeden buit, doch Scheepers zelf was reeds den vorigen dag vertrokken. De door de Engelschen behaalde voor- deelen zijn derhalve betrekkelijk gering te noemen. De aanval op Cambdeboo was reeds veer tien dagen lang voorbereid en door allerlei schijnbewegingen aangekondigd, tot hij ein delijk door een overmacht uit vier kolonnes bestaande, werd doorgezet, doch waarbij Scheepers langs de steile afgrondpaden met zijne hoofdmacht wist te ontkomen. Overigens meldt Kitchener dat in 't ge heel sedert 8 Juli 32 Boeren gedood en 34 gewond zijn, 307 Boeren werden gevan gen genomen en 140 legden de wapenen neder. Verder werden 218 geweren, 15,870 rounds ammunitie voor vuurwapenen, 445 wapens, 4825 paarden en een groot aantal runderen buit gemaakt. Dat is veel. Maarertegenoverstaatdat de levend over geblevenen nog steeds in beweeglijkheid bun weerga zoeken en er nog heel wat ammu nitie begraven ligt. Viljoen die ten noorden van den spoor weg Pretoria— Middelburg was doorge broken heeft door deze beweging de Boeren, in de onmiddellijke nabijheid van dien spoorweg, versterkt tot ongeveer 700 man, die verdeeld zijn in 3 hoofdcommando's onder de bevelen van Trichard, Hington, Muller en Viljoen, en tegelijk den schiet voorraad aangevuld. »Men" heeft het commando van Viljoen niet kunnen inhalenen meent, dat hij naar het land van Sekoekoeni getrokken is, naar de plaatsen, waar in de Zoutpans- bergen ammunitie is verborgen. Botha moet thans te Ermelo of daar in de buurt zijn met de lichte rijtuigen en het muildierenrijtuig, die, om zoo te zeggen, het hoofdkwartier der Boerenregeering vormen, aan welks hoofd Schalk Burger staat. Het commando van Beyers, dat in het noordwesten van Transvaal is, heeft, door telkens van richting te veranderen, niets anders gedaan dan de gewone tactiek der Boeren toepassen. De la Rey staat weer in het westen zoodat in Transvaal de Boeren er niet zoo kwaad voor staan, schoon dit in Vrij staat evenmin 't geval schijnt te wezen. Want wel is Fourie afgezet wjjl hij zijn manschappen wilde overhalen zich over te geven, en is Kolbe hem opgevolgd; terwijl het com mando heelemaal in de war, gedemoraliseerd schijnt te wezen. Doch De Wet is er ook nog en niet onmogelijk is dat hij de hand had in den vermetelen aanval op de Zuid Afrikaansche konstabels ten zuiden van Bloemfontein, waarbij 't haar of draad schol of deze beroemde dapperen van Baden Powell waren in handen der Boeren ge vallen. Nu hebben zij zich, natuurlijk »door eenige kranige manoeuvres", maar niet minder natuurlijk ten koste van hevige verliezen, nog weton te bevrijden. Groes. Bij het gemeentebestuur is door M. Kok Jr. te Goes ingediend een verzoek tot het inrichten van eene werkplaats van lood- en Zinkwerk in het perceel wijk B 105/106 gelegen in de St.-Jacobstraat. Verzoek en teekening liggen ter visie op de Secretarie, gedurende eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren, terwijl Zaterdag 27 Juli 1901, des voormiddags 10 uren, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven tot het indienen en bespreken van bezwaren. Belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur te Goes brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij hem ingekomen en aan den ontvan ger der directe belastingen verzonden is ko hier no. 1 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, dienst 1901/1902, invorderbaar verklaard door den directeur der directe be lastingen enz. te Middelburg, den 13 Juli 1901 no. 413, dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes we ken, binnen welken daartegen bezwaarschrif ten kunnen worden ingediend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tricht C, v. d. Voort v. Zijp te Vuren en Dalen; te Wagenborgen (toez H. Stegeman cand. te Dedemsvaart te Weidum J. F. v. Dobben te Nie- hovete Wormerveer dr. P. J. Proost te Koog aan de Zaan; te Marken J. E. v. d. Valk cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Holysloot door H. A, Klazinga cand. te Burg op Tessel. Bedankt voor Bergen door J. Heep te Wijdenes. ierseke. Zondag 25 Aug. hoopt ds. Paauwe intrede te doen, na bevestiging door ds. Van Hoogenhujjze. Geref. Kerken. Aangenomen naar Werkendam door N. G. Kapteijn te Leerdamnaar Bierum door H. te Velde te Varsseveld. Bedankt voor de Lier en voor Halfweg door dr. G. Wielinga te Westmaas. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Middelburg A. Binnerts te Meppel. Toelatingsexamen tot de H. B. S. te Goes, 15 Juli 1901. Eerste klasse. Schrif telijke opgave rekenkunde: 1. Herleidt: 52b 32/5 5=/3 x 32ls 3"/s 5V3 3'ls 2. Deelt 0,64 x 12,5 door 0,08. 3. Als 2>U X 3'/., M2 f2 kost, wat kost dan 2X 62l5 H. A. 4. Als iemand van 3,5 x 24 rijks daalders tweemaal zooveel guldens uitgeeft, hoeveel geld houdt hij dan over? 5. Herleidt f 1,37'/» tot rijksdaalders. 6. Vult in 6,235 H.A. A. c.A. 3,5 H.L. M3. 3,5 M®. H.L. 0,3 c.A. H.A. Veere. Dinsdag jl. had alhier de in stallatie plaats van Jhr. H. A. van Doorn als Burgemeester dezer gemeente. Nadat Z.E.A. aan de grens der gemeente door een eerewacht te paard was begroet en afge haald, werd hij aan de kom der gemeente welkom geheeten door een lid der feest commissie, en reed men verder, door de- putatiën van verschillende vereenigingen gevolgd, naar het stadhuis. Aldaar door den tweeden Wethouder met een enkel woord aangesproken, nam de heer Van Doorn de plaats van den voorzitter in, en aanvaardde het Burgemeesterschap. Ver schillende personen werden hem voorge steld, en daarna een bezoek gebracht aan het Godshuis, de Openbare en Bijzondere School, alwaar Z.Ed.Aclitb. een welkomst groet werd toegesproken en toegezongen. Ruimschoots werden de kinderen door den Burgemeester onthaald. Vervolgens werd Z.Ed.Aclitb. door de eerewacht, enz. uit geleide gedaan naar de gemeente Vrouwe polder. Des avonds had er nog eene uit voering van het muziekgezelschap alhier plaats, en werd het feest met het afsteken van vuurwerk besloten. Kapelle. Wat verleden jaar voorgenomen was zal nu tot uitvoering komen, en wel, dat het 73-jarig hoofd der school alhier met Nov. a. s. zijne ruste zal gaan nemen met eervol ontslag en pensioen voor zoo veeljarige trouwe en door de ingezetenen zeer gewaardeerde diensten. Ook zal nu de gemeenteraad zijn reeds tien jaar te voren opgevat voornemen ten uitvoer kunnen brengen, nl. bij de toen malige aankoop van een groot huis voor gemeentehuis, werd als reden daarvoor op gegeven dat men het gebouw ter gelege ner tijd ook wenschte in te richten tot onderwijzerswoning, wat de gemeente heel wat kosten zou besparen. De nieuw te benoemen hoofdonderwij zer zal dus een zeer voordeelige en aan gename standplaats hebben, het tractement toch is f900 met vrije woning, en wanneer de nieuwe titularis in het bezit van akte voor Fransch is, zal hem dit ook heel wat voordeel aanbrengen en aangezien vele in gezetenen nu dit verlangen zal zulk een sollicitant zeker groote kans van welsla gen hebben. Te Nieuwland is gisteren de melk boer J. de Boer door een stoot van zijn koe bij het melken gedood. Cortgene. Op het Woensdag 24 Juli a. s. alhier te houden Zendingsfeest zullen optreden Ds. Donner, van Nieuwdorp„Des Christems arbeidsdag," Dhr. Ohrispeels, van Brussel, de Zending onder de Rooraschen in België; Dhr. Zalmann, van Rotterdam, de Zending onder Israël; Dhr. Le Grand, Zendeling, het Evangelie op Rotti; Ds. Ter neden, van Souburg: „Gevaarlijke Ballast"; üs. van Leussen, van Goes: „Het leven van Christus in ons." Vlissingen. De nachtmailboot „Konin gin Wilhelmina" van de Maatschappij Zee land gaat binnenkort naar de werf van De Schelde ter reparatie. Vlissingen, Weer een treurig ongeluk had hedenmorgen plaats. De scheepmakers jongen M v. B. viel van het tusschendek op het daarop volgend dek, van den in aanbouw zijnde mailsteamer»Goentoer" waar door hij een zeer ernstige hoofdwond be kwam. In het ziekenhuisje van de fabriek gebracht, overleed hij spoedig daarop. Per brancard werd het lijk naar de ouderlijke woning gebracht. Bij Kon. Besluit zijn subsidies voor het lager onderwijs verleend aan de ge meenten: Burgh f 900, Hoofdplaat t 575, Krabbendijke f500, Noordwelle f375, Over slag f 420, Rilland-Bath f 800, Scherpenisse f 200, Schore f 1000, Serooskerke (Schou wen) f 200, Zuiddorpe f 460.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2