Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Beriehten. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Dit werd nog dezer dagen door den be kenden socialist Gerhard erkend, toen hij sprak„Was er geen Atheisme (Godloo chening) geweest, er zou ook geen socia lisme zijn geweest." Kan het wel duidelijker? Het socialisme is voortgekomen uit de Godloochening. Waar blijft nu Troelsta met zijn stel ling: het socialisme heeft niets te maken met godsdienst? Een bericht uit Cradock (Kaapkolonie) dat zeer doet. »De rebel Coetzee is hedenmorgen terecht gesteid wegens moord en hoogverraad". Of is 't niet al hoogverraad dat Enge land pleegt in Zuid-Afrika en is niet daar om deze terechtstelling een nieuwe moord op John Bull's toch reeds zoo bezoedelde geweten? Cradock wordt een tweede Slachtersnek. Twee leelijke telegrammen van Kitchener uit Pretoria dato 13 Juli: »In de Kaapkolonie verbrandde Scheepers de openbare gebouwen te Murraysburg en enkele hoeven in den omtrek. Twee co lonnes hebben Zeerust bereiktzij stuitten op eenigen tegenstand en maakten enkele gevangenen. Onze verliezen zijn een officier gedood, 3 officieren en 2G man gewond. Onze colonnes zijn te Heilbron aangekomen uit het oosten; tijdens den marsch heeft Broadwood's brigade Reitz verrast, waarbij de broeder van president Steyn en andere Boeren gevangen genomen werden. President Steyn zelf ontsnap te in zijn hemdsmouwen." »In verband met mijn telegram van gis teren kan ik melden, dat de zoogenaamde regeering van den Oranje Vrijstaat gevan gen genomen is, en dat haar papieren zijn buitgemaakt. President Steyn en een man slaagden er slechts in te ontsnappen." Het is op 't oogenblik koek en ei tusschen Rusland en Bulgarije. Veertien jaar geleden was die verhouding zoo gespannen mogelijk, zoo zelfs dat de Vorst zijn schepter moest neerleggen. Dat zoenoffer bevredigde den Czaar, doch ver bitterde de Bulgaien. Thans echter schijnt alle leed en smaad met het zoenoffer vergeten. Grootvorst Alexander Michaïlovitch be zocht met zijn gevolg den Bulgaarschen vorst op diens slot te Varna en werd er feestelijk onthaald. De zeer vriendschap pelijke stemming zal nu worden bestendigd door een tegenbezoek van prins Ferdinand aan Petersburg. En als om de innige ver houding tusschen beide Staten nog te ver sterken, heeft Rusland, om de Bulgaarsehe financiën wat op dreef te helpen, (de finan- cieele toestand der kleine Oostelijke Rijken laat voortdurend te wenschen over) een som van 6 a 8 millioen roebels voorge schoten, en daardoor de uitbetaling van den Juli-coupon der Bulgaarsehe Staats schuld mogelijk gemaakt, terwijl het, ten behoeve van Bulgarije in Frankrijk een leening gaat sluiten van 80 millioen. Wat Rusland met deze veranderde ge zindheid voor heeft, verstaat men niet. Den Balkanstaten is 't steeds om ver meerdering van grondgebied ten nadeele van Turkije te doen; dit weet men. Maar het Czarenrijk heeft hierbij geen belang, hoe ook de Oostenrijksche pers moge vreezen. Men zal derhalve dienen af te wachten welke nieuwe verrassingen, na China, wor den bereid. De oorlog tusschen Engeland en Zuid- Afrika levert Engeland nog geen voor- deelen op. Vooral de laatste berichten hebben de Engelsche pers angstig gemaakt. Dat »oude schroefkanon" door de Boeren bij Hekspruit veroverd, en de nederlaag van Vlakfontein houden de gemoederen zeer in spanning. Vooral 't verspreide en door Kitchener zeiven tegengesproken gerucht dat de Boe ren eenige Engelsche gewonden hadden afgemaakt, geeft aanleiding tot allerlei verwensching en bedreiging. Niet onmogelijk dat in een verbitterd handgemeen er slagen gevallen zijn die achterwege hadden behooren te blijven. Maar over 't algemeen roemt dan toch de felste jingo de hunaniteit van den Boer. En wat zal dit vage gerucht weinig uit- wisschen van de feiten van Elandslaagte! Overigens geniet Engeland vooral in dezen tijd de lasten van zijn reusachtig grond gebied, en zijn zwakke legerinrichting. In Indië met zijn 300 miljoen inwoners telt zjjn leger slechts 74 duizend Engelsche soldaten, en tweemaal zooveel inlandsche. Is dit op zichzelf reeds een gevaar, nog treuriger zal 't voor het leger worden wanneer de JhoDgersnood van 1899 zich herhaalt. Hierop bestaat, bij de tegenwoordige doodelijke droogte, alle kansen dan be hoeft er niet zoo heel veel bij te komen om den oorlog met kracht te doen ont branden. Engeland nam reeds veel te veel troepen uit zijne koloniën voor Zuid-Afrika weg. Waar moet het nu, waar 't in dat land reeds weer te kort schiet in kracht, zijn plaatsvervangers van daan halen? De Schotten, een stoer en dapper ras, betoonen geen lust meer om dienst te nemen. De Ieren zijn deels vijandig, deels lauw, doch in beide gevallen onbruikbaar of on betrouwbaar. En dan de landbouwbe volking vermindert door dat dienstnemen van Engelsche boerenzoons ontzaglijk, zoo dat ook deze militaire bron opdroogde. Dit zijn geen moedgevende beschouwingen. Maar zij zijn waar; en worden niet te niet gedaan door berichten van overrompelingen en gevangenemingen, zelfs al ware dit laatste ook, gelijk verhaald wordt, de echt- genoote van den waarnemenden president der Transvaalsche republiek te beurt ge vallen: Mevrouw Schalk Burger moet door de Enge'schen bij Waterval zijn aange houden en als krijgsgevangene naar Pre toria gevoerd. Het verlovingsfeest van Grootvorstin Olga van Rusland, dochter van wijlen Alexander III is bepaald op 't begin der volgende maand. De bruid is 19 jaar oud, en is een zus ter van den Czaar. Haar aanstaande is een bloedverwant: Prins Peter van Olden burg, die officier is in Ilussischen dienst. Diens grootmoeder van moeders zijde was Grootvorstin Maria, de latere Hertogin van Leuchtenberg, de lievelingsdochter van Nicolaas I en Charlotte van Pruisen. De Russen zijn met 't huwelijk ingeno men, voornamelijk uit materiëele overwe gingen. Daar de aanstaande echtgenoote in Rus land woont, blijft 't groote vermogen der grootvorstin ook in 't land, wat de natie beter aanstaat dan bijvoorbeeld de ver bintenis welke indertijd de eenigste doch ter van Alexander II aanging met den tweeden zoon van Koningin Victoria van Engeland, waardoor men de schatten der Czaarsdochter zag overgaan in de handen van een buitenlaudschen prins die boven dien zijn gemalin niet eens een voorname plaats onder zijne familieleden kon aan brengen. Zou men in Amerika zich reeds weer op de volgende presidentsverkiezing voor bereiden Men zou 't haast denken bij 't bericht dat dan toch eindelijk de democratische partij het zilver gaat loslaten. Ohio ging voor. De democratische conventie in dien Staat heeft geweigerd nog langer het vrij-zilver- beginsel in haar verkiezingsprogram op te nemen. Daarmede heeft reeds een deel van de democratische partij het Bryanisme losge laten. Men verwacht dat deze beweging meer en meer vordering zal maken en wanneer dat geschiedt, dan zal, in ver band met den weerzin tegen de imperia listische politiek van Mc. Kinley, de de mocratische partij zeker zeer worden ge sterkt. Goes. De jaarmarkt of kermis zal dit jaar aanvangen op Dinsdag 27 Augustus a. s. en eindigen op Dinsdag 3 September d. v. Met het opslaan der kramen enz. mag wor den aangevangen, behoudens onvoorziene om standigheden, des Vrijdags vóór het begin, en alles moet van zijn plaats zijn vervoerd des Vrijdags na het einde der kermis. De aanvragen om plaatsen moeten vóór den hierboven vermelden aanvang der jaarmarkt, vrachtvrij en met opgaaf der benoodigde opper vlakte in Nederlandsche maatbenomingen, ge schieden aan den Marktmeester, gedurende de toelating tot wederopzegging toe, ook ge durende de kermis. De toelating van muzikanten, orgeldraaiers, liedjeszangers en dergelijken zal slechts tot een zeer beperkt aantal geschieden, en deze moeten ztch om toegelaten te worden bij den heer Commissaris van politie daartoe aanmelden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Serooskerke (S.) B. T. Mos sel te Sebaldeburen (thans emeritis te Groningen); te Ter Aa J. E. v. d. Valk cand. te Amsterdam; te Putten J. L. Klein te Callantsoog; te Schermerhorn J. A. Werner te Hem. Aangenomen naar Zuidzande (toez.) door A. P. v. d. Vlugt cand. te Nieuwerkerk naar Rolde door H. B. Cleveringa cand. te Groningennaar Nieuwpoort door D. G. v. d. Horst cand. te Amsterdam; naar Oosterzee door B. J. Geerling cand. te Wierden. Bedankt voor Zeerijp door G. H. Rum- kes te Roden; voor Holvsloot door H. A. Klaringa cand. te Den Burg; voor Noordwolde door M. Rosbergen cand. te Boskoop; voor Oudendijk (toez.) door H. H. Brucherus Cleveringa cand. te Gro ningen voor Waverveen door D. G. v. d. Horst cand. te Amsterdamvoor Doetinchem door W. J. M. Engelberts te Den Hamvoor Hoedekenskerke door B. J. Geerling cand. te Wierden. Geref. Kerken. Bedankt voor Lollum door P. Zijlmans te Hengel 00. Chr. Ger. Kerk. De examens aan de Theol. School te Rijs wijk zijn gehouden. Van de 2e tot de 3e klasse werd bevorderd de heer L. de Bruyne, van Vlissingen. Het eind- of can- didaatsexamen werd met goed gevolg af gelegd door den Heer G. Oosterhuis, van Groningen. Goes. Na gehouden overgangsexamen zijn aan de Hoogere burgerschool alhier bevorderd van de eerste klasse naar de tweede J. van Bruggen, P. Butler, H. Nieuwen- huijse, W. Noordhoek en J. C. Schuilwerve met lof; verder J. van Beek, L, Belzer, I. Haringman, W. van Harmeien, R. Janssen, L. de Jongh, A. Knit el, F. Kosters, J. Krij ger, A. Fransen van de Putte, J. Fransen van de Putte en F. Vonk; voorwaardelijk 2afgewezen 1 van de tweede klasse naar de derdeP. Goetheer, J. Nieuwenhuijse, J. Fransen van de Putte, J. Risch en C. Smit met lof verder F. Drossaers, P. Gans, J. Janssen, Meta Massee, J. van der Meulen, Con stance Isebree Moens, N. Neter, J. Oele, G. Paap en Willemina Wagtho; voorwaar delijk 1 van de derde klasse naar de vierde P. den Herder met lof; verder J. Bakker, J. C. van der Burght, F. Fokkinga, P. van Hove, H. de Jonge, H. Gunther Mohr, A. Neter, J. Paul, D. Roskes en F. Wertheim Salomonson afgewezen 3en van de vierde klasse naar de vijfdeSo phie Leignes Bakhoven, Sam. de Jonge Mulock Houwer, H. Markusse, Neeltje Ise- breo Moens, P. Nieuwenhuyse en R. Veen- kant met lof; verder: J van Daalen, Ch. Engelberts, H. de Jonge Mulock Houwer, W. Lindhout. F. van Mourik, Martha Oele, A. Schouten en M. Paap; afgewezen 2. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde, mej. Elizabeth van de Kamer, geboren te Middelburg op proefschrift: Over rationeele functies behoorende bij een Riemannsch oppervlak. Middelburg. Gymnasium. Eerste toela tingsexamen 9 en 10 Juli 1901. Tot de eerste klasse toegelaten W. J. M. Broekema, J. W. Frederiks, P. R. Gruber, H. L. Sijp- kens, C. Verheyden, J. C. Scharp de Visser en F. G. Voegler. Afgewezen één. Bij de 9, 11 en 12 Juli gehouden overgangsexamens werden bevorderd: van de eerste tot de tweede klasse onvoorwaardelijk: F. C. M. Boenders, A. M. Boeijenga, O. A. Bouma, W. A. Dekker, M. W. J. van Linschoten, J. Papegaag, A L. A. van Unen, L. J. P. de Vos en H. A. J. Willemse. Voorwaar delijk bevorderd één, afgewezen een van de tweede tot de derde, onvoorwaardelijk: J. G. W. Dekkers, A. Hijmans, J. J. Koop- mans, H. C. G. Loriaux, D. Maassen en P. G. de Vey Mestdagh; van de derde tot de vierde onvoorwaardelijk Ch. W. Bas- tiaanse, J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, J. J. Cleuver, L. J. Jellesma, Th. Maassen en P. J. Waardenburg; niet bevorderd één; van de vierde tot de vijfde S. M. P. Heijse, B. de Ligt en J N. Seu- lijn; niet bevorderd één; van de vijfde tot de zesde onvoorwaardelijk: A. A. Scharp de Visser. Middelburg. Aan de rijks hoogere bur gerschool alhier zijn na examen toegelaten Tot de 5e klasse mej. Rank, tot de 3e klasse mej. Hendrikse van Vlissingen en A. van Riel, terwijl tot de le klasse werden toegelaten (onvoorwaardelijk)C. Davidse van Arnemuiden, J. Zemel, J. G. Horninge, D. C. de Waal, P. M. Quist, J. G. F. A. van Langeveld van Vlissingen, J. M. Baak, P. Gort, J. M. Baan, J. W. A. G. Collot d' Escury van Kloosterzande. J. de Jonge, P. Verhage van Kruiningen, G. J. Weijland van Veere, C. Speckens van Vlissingen, H. J. Melse, E. Boudewijnse, A. van Houten, C. v. d. Klip, B. J. van Milaan, P. de Hullu van Koudekerke, J. P. Croin, H. J. Vreeburg van Domburg, E. Ja. S. G. Robijn, D. Hildernisse, Ca. A. Goethals, A. A. Pieters, J. W. Suurmond van Koudekerke en J. Lijsen en voorwaardelijkF. Kahrau, F. L. F. Klaassen, F. G. J. de Regt van Koudekerke, M. A. F. Beijerman van Vlis singen, J. J. M. Snijders, N. E. Dudök van Heel van Vlissingen, J. A. J. Bekaar, H. A. Mindei'houd van Gapinge en W. B. Doorenbos. Afgewezen 7. Waar de woonplaats niet gemeld is, is 't Middelburg. Krabbendijke. Volgens ontvangen be richten waren einde April April H. Lampen en vrouw en W. S. Lampen nog vrij goed. Twee jongens van laatstgenoemde gaan te Pretoria school. De oudste van hen werd begin Juni van den eersten in den tweeden standaard overgeplaatst. Dhr. Heijstek, landdrost van Pietersburg, schoonvader van W. S. Lampen, ligt doodelijk ziek. Er wordt werk van gemaakt om mevr. Moerdijk, de vrouw van den inspecteur, met haar kinderen, waarvan de oudste aan de nieren lijdt, uit het kamp van Stander- ton naar Pretoria te doen komen, waar zij eigen huis en erf heeft. Te Driewegen (Zeeuwsch-Vlaande ren) is een maaier ten gevolge van zonne steek overleden. Tholen. Hoewel de weerstoestand dit voorjaar voor den groei van de oesters niet gunstig was, in de groei op de oesterban- ken thans gunstig te nomen. Deze week is de eerste van oesterbroed op de uitge legde pannen geconstateerd, al is het dan ook nog maar enkele broedjes per pan. De pannecultuur is dit jaar weder sterk verminderd en zal slechts op de Ierseksche bank, ongeveer 100,000 bedragen; men hoopt op goeden aanslag op de zoogenaamde natuur-perceeleD, die belegd zijn met kok- hanenschelpen. N. It. C. Bij Kon. besluit is aan J. Zandee Pz., te 's Heer Arendskerke, eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Egbert Petruspolder; en zijn voorts benoemd; tot dijkgraaf van den van Lyndenpolder, J. Verpoorte Az., te Zaamslag; tot plaatsver vangend dijkgraaf van den polder Suzanna, A. J. van Nieuwenhuyzen, te Arnemuiden tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Sluispolder, J. Zandee te St. Annaland; tot gezworen van den polder Oost, te Krab bendijke, A P. Wouterse, te Krabbendijke tot gezworen van den polder Westkerke, G. Heynsdijk, te Wolphaartsdijk. Benoemd met 1 Sept. tot commies ontvanger 2e cat. te Clinge II. N. Barnouw, thans kommies 2e kl. te Leiden. Hoedekenskerke. Een 17 jarig boeren arbeider, C. B. genaamd, viel Ziterdag jl. van een voer hooi en brak den ruggegraat. Gisteren (Zondag) overleed de ongelukkige. Heinkenszantl. Tegen een ingezetene alhier is proces-verbaal opgemaakt, die de kiezerslijst had onderteekend en daartoe onbevoegd bleek. Ierseke. Tijdens een hevig onweder, dat zich Zaterdagavond boven deze geinoen- te ontlastte, ontstond een begin van brand in eene houten schuur waarin nog al veel hout was opgebergen. Nauwelijks was de klok echter bezig de inwoners ter hulp te wepen toen de brand reeds was gebluscht. Op last van Z. K. H. Prins Hendrik worden nu en dan stukken heidegrond kaal gebrand en daarna omgeploegd, de Prins is er steeds persoonlijk bij en geeft de noodige aanwijzingen wanneer zulk een brand plaats heeft; vele arbeiders hebben daardoor werk en de Prins wordt door hen als 't ware op de handen gedragen en hoog vereerd als een goed landheer. Bescherm de vogels, het is uw eigen belang! Algemeen is de klacht over de schade, welke vooral dit voorjaar wordt aange bracht door rupsen, kevers, wormen, slak ken en ander klein gedierte. Onderschei dene vruchtboomen en heesters, bessen- struiken en allerlei bladgroenten hebben van die vernielers veel te lijden. En er is zonder veel moeite en zorg 0 zoo wei nig tegen te doen. Wat toch wel de voornaamste reden mag zijn, dat 't insectengebroed met elk jaar zoo toeneemt? De hoofdzaak hiervan moet zonder twijfel gezocht worden in 't verminderd aantal insectenetende vogels. Opmerkelijk is 't inderdaad hoe weinig zwaluwen, roodstaartjes, grasmusschen, braamsluipers, tuinzangers, enz., zich in deze lente in deze streken ophouden. Bij 't wandelen werd ons oor slechts zeldzaam getroffen door 't opwekkend lied van deze onze gevederde vrienden. Wij gevoelen ons gedrongen vooral ook in 't belang van land-, tuin-, en boschbouw tot allen, doch inzonderheid tot de jeugd, het dringend verzoek te richten: Stoor de lieve zangers met; be scherm ze integendeel op allo mogelijke wijzen. De heer Gottfried Mann, die ver pleegd wordt- in het geneeskundige ge sticht Coudewater nabij 's-Hertogenboscb, heeft in gezelschap van een ander ver pleegde, Poutsma genaamd, een poging tot ontvluchting gedaan, die echter maar gedeeltelijk is gelukt. De heer Mann werd in de onmiddellijke nabijheid van het gesticht gevat. Poutsma wist zich eerst in een korenveld schuil te houden en later naar Den Bosch te ontsnappen, alwaar hij zich begaf tot een goed vriend van den heer Mann, om door diens tusschenkomst naar Coudewater te worden teruggebracht. Pasgeboren biggen worden niet zel den door de moeder doodgedrukt ofdood- gelegen. Dat onheil is evenwel te voor komen, als men langs de wanden van het hok schuinstaande latjes plaatst, zoover van elkaar, dat de biggen er door kunnen maar de moeder niet. Laat de laatste zich nu vallen om te gaan rusten en het liefst doet zij dat aan den omtrek van het hok dan kunnen de kleinen gauw een goed heenkomen zoeken en blijven bevrijd van het gevaar, waaraan zij anders zonder twijfel blootstaan. Amlachts-Onderricht. Op 8 Augustus wordt te Den Haag de tentoonstelling geopend van het Arabachts- onderricht. II. M. de Koningin zal de tentoonstelling openen en Z. K. II. de Prins der Nederlanden zal die plechtigheid met H. D. tegenwoordigheid vereeren. Ook de Koningin-Moeder zal een bezoek brengen. Van 9 tot 25 Augustus zal de tentoon stelling voor het publiek toegankelijk zijn en wel tegen f 0.10 toegangsprijs, terwijl op de Donderdagen na 1 uur de toegangs prijs f 1 zal bedragen. De tentoonstelling, in het leven geroepen door de Mij. tot bevordering van Fabrieks en Handwerksnijverheid in Nederland, bij gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, wordt gehouden in de Academie van Beeldende Kunsten. Ingezonden wordt 0. a. door 10 ambachtsscholen, 8 industrie, huishoud- en kookscholen, 12 burgeravondscholen, 24 teekenscholen, 2 opleidingsinrichtingen bij fabrieken, de Rijksopvoedingsgestichten, enz. Deze tentoonstelling is op leering, niet op vermaak aangelegd. In verband met de tentoonstelling, wordt op 12 en 13 Au gustus een congres gehouden van belang stellenden in het ambachts-onderricht, in het gebouw van den Kunstkring op de Heerengracht. De commissie van den ten toonstelling heeft mr. E. Fokker tot voor zitter en mr. J. D. Verbroek tot secretaris. Te Enschede is een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim opgeroe pen om voor die commissie te verschijnen wegens overtreding der leerplichtwet. Minister Lely heeft de Kamercandi- datuur voor Amsterdam IX aangenomen; zoodat voor Lochem een nieuwe Kamer verkiezing noodig is. Die voor Veendam, Amsterdam IV en Gouda zijn bepaald op 23 Juli, a. Vermoedelijke candidaten zijn: In Amsterdam Heldt en Creiner. In Veen- dam Smidt en Troelstra; in Weststelling werf Pyttersen; in Gouda Veegens en Idenburg. Te Velzen zijn Vrijdag van drie jongens uit één gezin er twee bij 't baden verdronken. Van de derde konden de levensgeesten nog worden opgewekt. De man die de kinderen uit het water haalde kwam tot de ontdekking dat dieven gele genheid hadden gezien een portemonnaie met f7.50 uit zijn broekzak te stelen. Te Zijdewind (N. H.) is een landbouwer onder het hooien plotseling doodgebleven. Tengevolge van de warmte en overma tig drinken van water stierf te Staphorst een landbouwer. Te Roozendaal viel de knecht van den Rotterdamschen beurt schipper over boord en verdronk. Te Wildert is een landbouwer door een zon nesteek gedood. Te Kuilenburg is door de warmte een werkman plotseling dood gebleven. Een 7jarig knaapje te Nieuwerkerk aan den IJsel viel spe lende van een hooiberg en overleed aan hersenschudding. Te Haarlemmermeer bezweek een arbeider tengevolge van de warmte. Te Bezoyen werd een heel gezin, man, vrouw en vijf kinderen ziek door 't eten van vergiftigde worst, de man overleed. Op een houtvlot in de bui tengracht te Deventer spelende, raakte een kind te water; een timmermansknecht die te water sproDg om 't te redden, ver dronk, terwijl 't kind door den vader die ook op 't vlot was nog kon worden ge grepen. De edele redder, die het slacht offer zijner menschenliefde werd, laat een weduwe met zeven jeugdige kinderen achter. Te Esschen sloeg gisteren de bliksem in een trein en doodde een paard dat vervoerd werd. Een vierjarig kind te Zwijndrecht is Zaterdag al spelende in de Maas gevallen en verdronken. Een zware brand heeft Zaterdag de kerk en toren der hervormde gemeente te Monster geheel in de asch gelegd. Des middags was een loodgieter daar op het dak aan 't werk geweest. Te Utrecht reed iemand met een met hooi beladen wagen toen de vracht kantelde, twee meis jes die er op zaten, meenemende. Een harer viel onder het hooi in de daar aan wezige sloot en stierf den dood der ver stikking. Terwijl een landbouwer te Rouveen met een voer hooi van 't land kwam, schrikte het paard voor een vracht wagen en sloeg op hol. De man viel van den wagen, kreeg het rad over bet hoold en werd zoo ernstig verwond dat hij bin nen weinige oogenblikken overleed. Te Zaandam is een knaapje van elf jaar die niet zwemmen kon en zich te ver van den kant waagde, plotseling weggezonken en voor de oogen zijner makkers verdronken. Te Rotterdam is Vrijdagnacht een politieagent, 27 jaar oud en vader van twee kinderen, terwijl hij zich haastig op weg begaf naar een brand, en daarbij op zijn brandhoorn blies, vermoedelijk door overspanning ineengezakt en met het hoofd op den brandhoorn gevallen, spoedig naar den politiepost gebracht, bezweek hij daar aan schedelbreuk. Te Etten is Vrijdag een landbouwer door de warmte bevangen op zijn hooikar bezwekenen een 14jarige koewachter door een zonne steek getroffen, terwijl verscheidene veld- arboiders om de warmte het werk moes ten staken, In een onbewaakt oogenblik is to Amsterdam een kind van een balkon eener woning van de derde ver dieping gevallen en eenige oogenblikken daarna overleden. Van drie knaapjes die gisteren te Lekkerkerk aan 't hen gelen waren, viel een te water en ver dronk. Te Reeuwijk is een tweejarig meisje dat slechts voor weinige oogen blikken aan het ouderlijk oog was ont snapt, in een sloot nabij het huis ver dronken. Een vrouw te 's-Gravenhage die door een petroleumtoestel in brand was geraakt, is aan de gevolgen overleden. Te Scheveningen is een 15jarige loopjongen uit Don Haag bij 't baden ver dronken. Zijn lijk is gisteren aangespoeld. Te Nieuwenhoorn viel een arbeider boven uit de schuur. Eerst kwam hij op de til, van daar op een dorschmachine en vervolgens met 't hoofd op den dorsch- vloer terecht. Hij bezweek na enkele uren. Omtrent de hitte in Amerika verneemt men dat die in New. York in de overige oostelijke staten veel verminderd is, doch nog heerscht in de zuidelijke en westelijke. In Nebraska, Missouri en Kansas (waar de droogte erger is dan sinds veertig jaren is voorgekomen), is de staat van het te velde staande koren zeer slecht. In Illinois, Iowa en Zuid-Dakota, houdt het oogstge- was zich tot nu zeer goed. De heer Errazuriz, sedert 1871 pre sident van Chili, is overleden. Hij zou den 18en September van dit jaar hebben moeten aftreden. Milner keert in Augustus, via Natal, naar Kaapstad terug. De koningin van België bevond zich Vrijdag te Spa, waar zij een villa heeft, en speelde met eenige genoodigden criquet op het grasveld in den tuin, toen men haar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2