Aanbestedingen. Sehouwing. Afloop Verkoopingen enz. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Ingezonden Ötukkeiii Niet Vertragen. Marktberichten. T e leg rammen. Knottnerus te Vriezenveen en G. J. A. Jonker te Haarlem. Beroepen te Oudesehild (Texel) H. Bax te Hippolytushoefte Prederiksoord en te Schellinkhout J. Slot te Twisk; te Nieuw Vosmeer M. Rosbergen te Boskoop; te Klaaswaal B. J. Geerling cand. te Wierden; te Utrecht G. J. A. Jonker te Haarlemte Urk dr. L. C. Lingbeek te Klundert; te Geervliet J. de Zeeuw cand. te 's-Gravendeelte Terhorne J. Horseling cand. te Doorwerth; te Waver- veen E. J. v. d. Valk cand. te Amsterdam te Beek IJ. D. Muller Massis te Ooij. Aangenomen naar Rijnsaterwoude door D. Plantinga te Elahuizennaar Rens- woude door J. E. Bijl cand. te Delft: naar Loenen door A. Drost te Angerloo; naar Burgwerd door A. Troelstra te Willemsoord. Bedankt voor Eindhoven door F. Krop te 's-Hertogenboschvoor Noordwolde door L. A. Biihler te Schiermonikoog voor Ter Aa door T. Lekkerkerker te Koc- kengen; voor Ankeveen door A.Jongema cand. te Spannum. Geref. Kerken. Beroepen te Beetgum F. Bruinsma te Anna Jacobapolder. Aangenomen naar Kollum door H. Meijer te Reitsum. Bedankt voor Onstwedde door H. H. Schoemakers te Dirkshornvoor Zeven bergen en voor Koudekerke door J. J. Stein- hart te Wij he. Bruinisse. De heer J. J. Bastmejjer heeft bedankt voor zijn benoeming tot on derwijzer aan de chr. school te Nieuwen- dijk en die naar hier aangenomen. 's-Heerenhoek, De heer M. M. Kwan ten heeft bedankt voor de benoeming tot eerste onderwijzer te Lichtenvoorde. Goes. Hosanna zal morgen (Donderdag) avond ten 8'lt ure een Volksuitvoering geven op de Muziektent. Krabbendijke. Uit het algemeen ver slag van den toestand der gemeente over 1900 blijkt, dat de bevolking 55 zielen toenam en nu bedraagt 1012 mannelijke en 1045 vrouwelijke, samen 2057 inwoners. 31 werden er begraven, maar 74 werden levend geboren, nl. 34 man. en 40 vr. Het getal huweljjken bedroeg slechts 12. Besmetteljjke ziekten kwamen in 1900 niet voor. Voor suikerbieten werd het grootst aan tal H.A. van alle gewassen in beslag ge nomen, n.l, 159 H. A., daarop volgen: vast weiland 148 H.A., tarwe 120 H.A., Uien 108 H.A. en wintergerst 102 H.A., 12 schepen van 10 ton en moer maken de Krabbendijksehe vloot uit. Een vierjarig zoontje van den landbou wer C. H., te Axel, is Zaterdag middag op diens hofstede al spelende in een put gevallen en verdronken. De heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman hoopt de volgende week in enkele plaatsen van zijn distriet voor de kiezers op te treden. Uit het Zuidelijk Zuid-Beveland schrijft men ons. Nu een milde regen viel en in de eerste plaats de suikerbieten ten goede komt, zal de werkman en de landbouwer maar eens eerst de noodlottige gevolgen van den leerdwang gevoelen. Met het oog dat er dit jaar zeer veel bieten zijn uit gezaaid, moeten ze vanzelf ook verdund worden, een werk dat meestal door kinde ren geschiedt, die in vele huisgezinnen nogal een aardig sommetje thuis brachten, terwijl 't werk op die wijze voor de land bouwers veel voordeeliger is dan wanneer 't door groote menschen moet geschieden, daar de kinderen er evenzoogoed weg mede kunnen als de groote en bij dit al er toeh werk voor de groote ruimschoots is. Waren nu onze onderwijzers niet beter geweest dat ze hunne Pinkstervacantie opgeofferd hadden en deze en de volgende week va cantia genomen hadden, zij zouden van iedereen daarbij lof en achting ingeoogst hebben. Op een enkele plaats is alzoo ge handeld, en de landbouw een groot genoe gen gedaan. Het is nu voor ons district te hopen dat de menschen op den 11 Juni a. s. eens even zoo goed als voor vier jaar toen ze zich tot walgens toe aan duur brood lieten vergasten, zich nu eens te goed zullen doen aan de tot klagens toe arm zalige leerplichtwet. En wel te meer, omdat omtrent het eerste toen nog geen werking bestond, terwijl wij het laatste als een cadeautje nu reeds bezitten. Wemeldinge. In de vergadering van Kerkvoogden, en Notabelen op 29 Mei 11. alhier belegd ter overweging van het in Augustus van het vorige jaar door de Synode op nieuw ontworpen en voorloopig aange nomen reglement op het beheer der Kerke lijke goederen en fondsen der Ned. Her vormde Gemeenten in Nederland, werd na ernstige bespreking en overweging met eenparige en algemeene stemmen boven genoemd Reglement, ongewenscht, en on aannemelijk verklaard door Kerkvoogden en Notabelen, vreezende, dat door aanne ming van dit Reglement de stoffelijke en geestelij ke belangen der Kerk meer geschaad dan gebaat zouden worden en de inmen ging van de lagere en hoogere Kerkbe sturen, in zake het beheer, zijn schade lijken en nadeeligen invloed op vele plaatsen in ons vaderland zouden aan het licht brengen. Hiervan wordt een schrijven gezonden aan het Provinciaal Collegie van Toezicht op het beheer der Kerkelijke goederen en fondsen in Zeeland. Veere. Tegen Dinsdagavond was alhier eene vergadering uitgeschreven door de Sociale-democratische arbeiderspartij te Middelburg, waarop als spreker zou op treden de heer Mullit', ten einde den heer Bergmeijer aan te bevelen. De heer Mul- liö behoefde zich echter niet druk te ma ken, want niemand was opgekomen, en hij kon met zijne volgelingen onverrichter zake terugkeeren. Rilland. Door Burgemeester en Wet houders werd in de plaats van dhr. W. Griep tot onderbrandmeester benoemd de heer J. A. van Boven. Stavenisse. In de alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Nieuwen polder (annex Stavenisse) werd de rekening 19001901 goedgekeurd in ontvang op f 2758.3G5 en in uitgaaf op f 2459,54s, dus met goed slot vau f 298,82. Daarna werd de begrooting 19011902 vastgesteld tot een bedrag van f 2682,275 in ontvang en uitgaaf. Bij Koninklijk besluit is, met in gang van 1 Juli 1901, met het gezond heidsonderzoek van uit zee aankomende schepen, te Neuzen voor den tijd van drie jaren belast ASpruitenburg, arts aldaar. Voor de betrekking van directeur der badplaats Domburg bestaat de aanbe veling uit de heeren A. L. Snouck Hur- gronje, ingenieur te 's-Gravenhage, en P. Elout, ambtenaar bij do Maatschappij Zee land te Londen. Colijnsplaat. Hedenmiddag kwam een knaapje van tien jaar alhier in aanraking met eene snijmachine, waardoor zjjn mid delvinger van de linkerhand werd afge sneden. Dr. A. Aaltz bewees dadelijk heelkundige hulp. Te IJselmuiden is de twaalfjarige eenige zoon van een landbouwer op den wagen naast zijn vader meerijdende daaraf gevallen, overreden en op de plaats dood ge bleven. Te Tilburg werd een ketelmaker aan het atelier der S. S. bij 't rangeeren tusschen de buffers bekneld en gedood. Zaterdagavond werd te Silvolde een 16 jarige knaap in huis door den bliksem getroffen en gedood. Zijn vader die ook in de kamer was, verloor zijn bewustzijn doch kwam spoedig weer bij. Te Dron- gelen werden dienzelfden avond drie per sonen die naar het hooigras waren gaan zien, door eenzelfden bliksemstraal bewus teloos voorover ter aarde geworpen. Een hunner was terstond doodde beide anderen kwamen na eenige minuten weder bij, een hunner was gewond. Te Boskoop wer den twee personen in een werkloods door den bliksem getroffen en bewusteloos naar huis gebracht. Bij geneeskundig onderzoek vertoonde zich het afbeeldsel van een boom met bladeren op hun lichamen. Hun toe stand is vrij wel, maar zij lijden veel pijn. Een donkere slagschaduw valt op de Kamerverkiezingen in Friesland, wat be treft de samenwerking der christelijke par tijen. Een van degenen die zich in ver gadering en geschrifte het meest geweerd hadden om die samenwerking tot stand te brengen, was de heer ds. J. de Puy te Makkum, een jeugdig ongehuwd predikant wiens vader hoofd der chr. school te Oost- hem is. Maandagmiddag zou ds. de P. zijn ouders gaan bezoeken. De tram naar Sneek zal vóór den overweg voor ds. de P. stilhoudendoch deze gunt zich daartoe niet den tijd, stapt te vroeg uit, valt, en wordt door een goederenwagen overreden en gedood. Weerkundige opmerkingen. 't Zonnetje rood, Binnen 3 dagen Oostenwind Of regen in de sloot Al is de donder nog zoo kloek Hij brengt den wind weer in zijn hoek. Een kring om de maan, Die kan vergaan, Een kring om de zon, Schreit menig vrouw en kind om. Sneeuw op het land De wind aan allen kant. De donder in het dorre hout Dat geeft een voorjaar schraal en kou Meeuwen op het land Storm achter de hand. Een liggende maan Doet zeelui staan. Open winters Menschenverslinders. Eon nutte Maart en droge April Dan hebben de boeren hun wil. Als slakken en padden kruipen Zal het zeker spoedig gaan druipen. Wanneer de rook naar de aarde slaat Is 't zeker dat het reeg'nen gaat. Een maandagsche maan Kan niet bestaan, Of zij moet door regen of wind vergaan. In 't Engelsche district Saffron Wal den moest een tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis plaats hebben en zie, den zetel won de liberale eandidaat met 4000 stemmen tegen 3200 op den tory. De gekozene heet aardig genoeg! „Vrede" (Pease). Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Nu allerwegen van verschillende zijden openbare vergaderingen worden belegd meent ondergeteekende, dat zich dan een uitstekende gelegenheid voordoet om te collecteeren voor de vrouwen, kinderen en ouden van dagen, door do Engelschon van alles beroofd, met den winter, die nu in Zuid Afrika aanbreekt, aan dubbele ellende ten prooi. Hoe op politiek terrein ook verdeeld, in liefde voor de ljjdenden in Zuid-Afrika zijn we gelukkig een. Hoogachtend, Uw dw. dn. J. DE KONING. Krabbendjjke, 3 Mei 1901. London, City, 59 60, Cornliill, Mei 1901 M. M. Het is wellicht velen Christenen in hot Vaderland onbekend, dat er in de hoofd steden van verschillende landen, Neder- landsehe Vereenigiugen bestaan, die ten doel hebben hot geesteljjk welzijn harer leden en van de Nederlanders en stamge- nooten waarmede zjj in aanraking komen te bevorderen. De moeicljjkhoden aan zulk werk verbonden zijn echter zeer groot. Christenen in het Vaderland, die zich naar het Buitenland begeven zouden zulk werk zeer kunnen steunen, door ge durende hun oponthoud in een dier steden dergelijke Vereenigingen te bezoeken en wanneer zij daar roeping toe gevoelen, bij de leiding der vergaderingen behulpzaam te zijn. Vooral Predikanten die een bij belbespreking zouden willen leiden, zouden veel kunnen bijdragen tot het geestelijk welzijn hunner landgenooten in het Bui tenland. Mag ik, als secretaris eener der gelijke Vereeniging in Londen, allen die met ons den Heere Jezus belijden dringend uitnoodigen, bjj een mogelijk bezoek naar hier, met mij in briefwisseling te willen treden, opdat nadere bijzonderheden mogen verstrekt worden? Namens de «Christelijke Vereeniging van Nederlanders" te Londen LEO C. LINDEBOOM Hon. Secretarie. Wij hebben door Gods goedheid en ont ferming weer Pinksterfeest mogen vieren. Onze liefde tot de Zending en den ar beid voor Gods Koninkrijk werd weer op gewekt. In het bedehuis of in de zieken kamer werd onze aandacht weer bij ver nieuwing bepaald bij de gezegende vruchten die de prediking des Woords uitoefende op den harten der duizenden, die door den Heiligen Geest tot schuldbesef en bekeering kwamen. Dit alles roept ons toe«Niet vertragen 1" En daar het den Heere be haagde mij, niettegenstaande een ruim 20- jarig lijden, nog te sparen, zoowenschook ik niet te vertragen ten behoeve van onze militairen in Indië uwe medewerking in te roepen, om de genademiddelen onder hun bereik te stellen. De broeders en zus ters, die onder hen arbeiden, zijn o zoo dankbaar voor hetgeen zij jaarlijks met uwe medewerking van ons ontvangen, doch ook dringender wordt hunne bede, dat zij meer scheurkalenders enz. mogen ontvan gen dan tot dusver, daarzij er nog altijd velen moeten teleurstellen, omdat wij geen geld genoeg ontvangen om meer te zenden. Kon ik allen de brieven die wij van onze huisvaders Militaire-Tehuizen ontvangen, ter inzage zenden, vooral die zuster M. Jansz, die te Samarang enz. onder onze jongens arbeidt, wij twijfelen er niet aan of de harten en beurzen zouden milder ge opend worden om dezen arbeid ruimer te steunen. Daarom, lieve lezer of lezeres, met volle vrijmoedigheid doen wij een beroep op uwe welwillende medewerking en verzoeke u beleefd naar uw vermogen uwe bijdragen toe te zenden onder het motto: „Voorloc- tuur naar Indiü." Iedere gave dankbaar aanvaard, ten voor deeligste besteed en la ter behoorlijk verantwoord worden door Uw dw. dnr. en broeder Zaandam, Molenpad 68. A. GRUIJS Sr. P. S. Wie bericht van ontvangst ver langt, zorge s. v. p. voor duidelijk en vol ledig adres. Gebruikte postzegels worden ook steeds dankbaar (niet voor scheurkalenders,) maar ten behoeve der binnen- en buitenlandsche Zending ontvangen. B UUGERLIJKE STAND van 45 Juni 1901. MIDDELBURG. Be va 11 e n: J. Dron- kers, geb. Kodde, d., M. E. Wigard geb. Kuijt, z. GOES. 3, Overleden: Geertruida Du- vekot, 24 j., ongeil. over de maand Mei 1901. RILLAND-BATH. Geboren 19, Pieter, z. v. Gillis de Hamer en Neeltje Boerma; 22, Jan Adriaan, z. v. Jan Adriaan van Boven en Jacomina Cornelia Wabeke; 28, Pieternella Maria, d. v. Willem Akkerman en Anna Deurloo. Overleden: 13, Pieter Bruijnzeel, 84 j„ geh. met Kornelia van Boven; 16, Cornelia, 15 j., d. v. Marinus Wisse en Maria Deurloo. Gehuwd: 2, Johannes Moerman 29 j., jm. en Cornelia Pieternella den Haan, 21 j., jd. 9 Jan Anthonij Dansen, 20 j., jm. en Johanna Adriana Dronkers 25 j.,jd. O V E Z A N D. Geboren: 18, Jacob, z. v. Laurens Goense en Jobina Rijk; 24, Cornelia, d. v. Jan Adriaanse en Catharina Konings; Maria, d. v. Daniel van den Dries en Leuntje Rjjk. Gehuwd: 3, Franciscus Koens, 26 j., jm., en Adriana Polliet, 25 j., jd.; 3, Jacob Rijk, 30 j., jm., te Borsele en Kla- zina Remijn, 29 j. jd., te Ovezand; 3, Hu- brecht Goetheer, 22 j., jm. te Driewegen en Cornelia Pennij, 31 j., jd. te Ovezand; 3, Boudewijn Iloogenboom, 24 j., jm. te Ovezand en Antonia van 't Leven, 20 j., jd. te Ovezand. DRIEWEGEN. Gehuwd; 9, Izaakvan de Guchte, 27 j., jm. en Helena de Bue, 21 j., jd. beide Driewegen. Overleden: 1, Joos van Houte, 69 j., man van Neeltje den Herder; 30, Tannetje Leijs, 76 j., vrouw van Giljaam Nijsse. NISSE. Gehuwd: 9, Jan Straub, 24 j-, jm. Kloetinge en Franeina Dronkers, 26 j., jd. te Nisse; 29, Jacob Nijsse, 27 j., jm. Baarland, en Maatje Jacoba Hirdes, 27 j., jd. te Nisse. KRABBENDIJKE. Getrouwd: Cor- nelis van Harn, 27 j., en Leuntje Griep 29 j., Jacobus Luteijn, 22 j., en Cornelia Westrate, 20 j., Kornelis Lemmer, 23 j., en Elisabeth Witte, 20 j., Jacobus Kloos terman, 29 j., on Jacoba Janna Sandee, 28 j., Cornelis Zeevaart, 25 j., en Maria van 't Leven, 23 j., Izaiik Zuidweg, 29 j., en Adriana Versprille 27 j., Adriaan van 't Leven, 26 j., en Neeltje Jacobusse, 28 j., Hubrecht de Kok, 24 j., en Neeltje Smit, 24 j., Bastiaan Tramper, 21 j., en Leuntje Pouwelina Smits, 24 j., Adriaan van Iwaar- den, 22 j., en Adriana Miehielsen, 21 j., Cornelis Meeuwsen, 21 j., en Anna van den Berge, 16 j., Leunis Verburg, 39 j., en Elisabeth Balk 37 j., Leendert Kloosterman, 22 j., van Vlissingen, en Tannetje Johanna Cornelisse 19 j., voor nog geen 6 m. ook Vlissingen. Ondertrouwd: Jan Christiaan de Hamer, 25 j., en Geertruida Voshol, 26 j., Adriaan Westrate, 22 j., te Kruiningen en Neeltje Kaat, wed Klaas Otte, 34 j. Antho- nie van Harn, 22 j., en Jacoba Iluissen 26 j., Cornelis Clement, 27 j., en Adriana Meulbroek, 29 j. Geboren: 6, Janus, z. van Christiaan Kloosterman, en Lavina de Hamer; 10, Abraham, z. van Pieter Dees en Leuntje Meeuwsen11, Johannes Omer, z. van Omer Schrier en Larvina Dronkers; 14. Jan z. van Pieter van Velsen en Adriana Kloos terman 12, Suzanna, d. van Cornelis Versprille en Maria Koster; Adriaan, z. van Willem Staal en Dina Leuntje Wiskerke 22, Cornelia, d. van Jacob Smit en Apolo- nia Wiskerke; 30, Christina, d. van Dirk van den Berge en Cornelia vau Boven. Overleden: Jannetje Baas, wed. H. Klap, oud 72 j. GOES, 4 Juni 1901. Het beurs bezoek was even als de aan voer en handel van weinig beteekenis. Oude Tarwe f 0.af 0,NieuweTarwe f6.75 a f7,10 Rogge f 5,00 a f 5,25. Winterg. per 100 kilo f af.. Zomergerst per 100 kilo f üf Haver per 100 kilo f 0,a f 0,Bruineboonen f 0,a f 0, Paardenboonen f af, Koolzaad f. af .GroeneErwten f0,ófO, Versche Boter f 0,40 a f 0,55. Eieren f 0,75 a f 0,80. Op de paarden- en veulenmarkt van heden werden aangevoerd 158 paarden en 13 veulens. Voor do verloting werden aangekocht 3 paarden en 6 veulens. De handel was ove rigens slap, bijaldien vreemde kooplui ont braken, wat wel jammer was, daar veel mooie dieren waren aangevoerd. OOSTBURG, 5 Juni 1901. Oude Tarwe f óf, Nieuwe Tarwe f 7,00 f 7,40 N. Rogge f 5,40 f 5,65 N. Wintergerst f 7,20 f 7,55 per honderd kilo. Zomergerst f6,80 f7,10 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,75 f7,00 Kook- erwten f8,óf 8,25. Erwten f 7,75 f8, Paardenboonen f 6,80 f 7,00 Waar 'tniet er bp staat, is de prijs per H.L. ZIERIKZEE, 30 Mei 1901. Boter f 0,52'h f 0,40 per pond. Eieren f 0,55 a f 0,75 de 25 stuks. Eendeieren f 0,90 f 0,77'/s de 25 stuks. Aan de lijn waren 178 paarden. De Commissie heeft elf prijzen aangekocht, van f 175 tot f 550. Vlissingen, 4 Juni Boter f 1.00. óf 1.05. fEieren f 3.40 f 3.20 per 104 stuks ROTTERDAM, 3 Juni. Ter graan markt van heden (Maandag) was de han del in binnenlandsche granen als volgt Tarwe was ruim aangevoerd. Voorde puike kwal. kon in den beginne bjjna vorigen hoers worden bedongen, doch verder bood men merkelijk lager. Slechts enkele houders wilden daartoe afgeven, zoodat het meeren- deel onverkocht bleef. Verkocht per heet. van f5 a f7.40, extra puike zware nog daarboven en per 100 kilo f7.35 a f8.80, puike uitgezochte daarboven Rogge. Hiervan waren slechts enkele puike partijtjes van f5 tot f5.25 te ver- koopenhet overige bleef onverkocht. Gerst. Winter- en Zomer- was alleen voor voer van f 3.25 tot f 4 te verkoopen. Chevalier was onbegadigd. Haver vond alsvoren plaatsing. Per heet. f2.50 tot f3.80 en per 100 kilo f6.80 a f7.30 Witteboonen waren van f9.50 a f 11.25 naar deugd te plaatsen. Bruineboonen vonden gading van f 4.50 tot f 0.50 en evtra puike nog daar boven. Blauwe orwten komen zeer schaars meer voor. Per heet. f7.50 a f6.50. Kanariezaad alsvoren. Per heet. f 5.50 a f7. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f2.50 a f3.50, dito blauwe f3. a f3.50, dito jammen f2.50 a f3.Veel aanvoer, geen vraag. Zeeuwsche eieren f2.90 af3.20 de 100 stuks. M a i s per 2000 kilos Amerik. Mixed f118, f119, uit zeeboot f116, stoomond f 114.30, f115, dito gestort f 113.50; La Plata f113; dito stoomend f 110, f112; Foxanian uit zeeboot f 110. Meel. De markt verliep verleden week voor meel eerder iets vaster bij beperkten omzet, hoewel de vraag heel wat levendiger was. Heden ter beurze meel onveranderd, op latere termijnen zijn de vraagprijzen hooger. ROTTERDAM, 4 Juni. Ter veemarkt vun heden (Dinsdag) waren aangevoerd1933 runderen, 318 vette, 229 nuchtere kalveren, 593 schapen, 497 varkens, 211 biggen. Run deren le quaL 60, 2e qual. 40, 3e qual. kalveren le qual. 70, 2e qual. 60 3e qual. schapen le qual. 60, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 45, 2e qual. 38 3e, qual. cent; alles per kilogram. Vrijdag 7 Juni. Wissekerke, door den Anna Frisopolder 10 uur verbetering en onderhoud der wer ken. Aanwijzing 31 Mei 5 uur en 3 Juni 9 uur in de directiekeet. Bath, 2 uur bij v. d. Brink voor dhr. Chr. Blok Az. het bouwen van een nieuw huis op een kavelland bij Bath. Aanwij zing 1 uur. Inl. dhr. le Clercq. Zaterdag 8 Juni. Hansweert, door J. Polderman het bou wen van een nieuw huis. Dinsdag 11 Juni. Wissekerke, 10 uur bij v. Damme door den Vlietepolder verbetering en onderhoud der waterkeering. Aanwijzing 4 Juni 9 uur en 8 Juni 12 uur in de directiekeet. 's-Heer Arendskerke. 7 Juni. Candidaatstellingen Prov. Staten. Middelburg: den Bouwmeester, (1); Bree- baart, a.; Dieleman, a.; Koole, Chr. hist.; Maas, a.; Marinusse, 1.; v. Teylingen 1. Vlissingen: Bos, a.; Geijsen, k.; Gewin, 1.; Stouterman, a.; Siegers, a.; v. Tejjlingen, 1.; v. Woelderen, 1. Goes: V. d. Bent, 1.; Dominicus, 1. Lenshoek, 1.; Noordijke, a.; Oggel, a.; Pompe v. M., a.; Vader van 's-Graven- polder, a.; Zuidweg, 1. Zierikzee: Bolle, 1.; Boogerd, vrij-a.; V. Dedem, vrij-a.Hage, a.; Heijse, 1. Hocke Hoogenboom, 1. SluisDe Bats, (1.)De Die, (a.)Eras mus, (1.); Gerritsen, (I.); Hammacher, (1.); Vorsterman van Oyen, (1.) Tholon: De Casembroot, (gekozen) (1.) Hulst: Van Dixhoorn, (1.); Frnijtier, (k.); Hombach, (k.); Moes, (a.); Vogelvanger, (1.); Vorsterman van Oyen, (1.); TJsebaart, (k.); Van IJselstein, (1.) Tweede Kamer. Middelburg: Smit, (1.); Lucasse (a.) Goes: Lohman, (vrij-a.); Van Oyen, (1.) Hontenisse: Th. Heemskerk, (a.); Van Deinse, (1.); Fruijtier, (k.) Zierikzee: De Bruijne, (1.); Pompe, (a.) Oostburg: J. Heemskerk, (a.) Henne- quin, (1.) 's- Gravenhage. Benoemd tot kanton rechter te BroukelenNijenrode, Mr. W. F. E. Spiering, kantonrechter te Terneuzen. IJzendijke. Woensdag werd aanbesteed de aanleg van een 4800 M. lange grintbaan in den Mauritspolder met het onderhoud tot 15 Nov. 1902. Perceel lo. aardebaan. Perceel 2 grindbaan met levering en onder houd. Inschrijvers: lo. perceel A. Raes, alhier f872; A. de Lijzer, id. f 702; L. Nijssen, id. f790,50. Perceel 2o. geen in schrijvers. Massa: C. Boelhouwer Szn., Giessendam f 14840 en f15260; B. den Exter v. d. Brink, Krabbendijke f 15470. J. Vlot, Breskens f 15920; W. H- Swets Hardinxveld f 15995 J. v. d. Sande en de Vos, Terneuzen f 18460Maas, Biervliet f18546. Goes. Door Regenten van de strafge vangenis alhier, werd heden aanbesteed: de levering van het roggebrood over het tweede haltjaar 1901. De eenigsto in schrijver was den heer J den Herder tegen 83/i cent per kilo. Kruiningen. Door den architect A le Clercq werd namens dhr. Jan Blok Dz. aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis alhier inschrijvers: A. Jacobs Goes f 2430J. P. Pannij Krabbendijke f 2400; J. de Muijnck Borsele f2250;M. Baveco Kruiningen f 2200A. Paasse Krui ningen f2124. Gunning later. FAILLISSEMENT. Bij vonnis der rechtbank van 3 Juni W. A. Vroegop te Colijnsplaat. Rechter commissaris Callenfels; Curator De Veer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2