Ojilare Verpachting een SCHOOR en ERF, s „notjaszof .0, Sehonwing. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. KIPPEN met KUIKENS, Woensdag 19 Juni 1901, het Woonhuis, Schuurtje, Tuin en Erf, BOUW- en WEILAND, de te koop aanbieden J. NOTEBOOK!. Aan onze geachte eiiëntèle. STEENLAND, Zandstraat, Weesinrichting Neerbosch. LEESTAFEL. Post e r ij e n Marktberichten. B ERGERLIJKE STAND jarige leiwêfgsp®' ©ene MEID gevraagd een Handhneclit TE KOOP le. Een HUIS, SCHUUR, ERF TUIN, BOOMGAARD en BOUWLAND, aan den Straat weg van Oostkapelle naar Domburg, bewoond door Lau- rus Maas, groot 1 Hectare 92 Aren, zulks in 5 perceelen en samenvoegingen. 2o. 17 Aren 60 Centiaren WEI LAND, aan den Baaijenhoven- schen weg, bij den Straatweg van Oostkapelle naar Aagte kerke, in pacht bij Jan Roose Lz. Nader omschreven bij gedrukte bil jetten welke, met verdere inlichtingen, gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris, alwaar de kadas trale kaarten ter inzage liggen. op Donderdag 20 Juni 1901, en ruim 16 Hectaren BOUW- en WEILAND, DONDERDAG 13 JTJNI 1901, publiek verkoopen Woensdag* 12 Juni 1001, 2 Secretaires, Buffetkastje, Beddekastje, 2 Waschtafels, Penanttafeltje Tafels, Fauteuil, Stoelen met trijpen- en andere zittingen, 3 veeren Bedden met toebehooren, 2 Ledikanten, Dekens, Matrassen, ijzeren Klee renhanger, Parapluiestandaard, 2 Pendules, Barometer, Stoven, Doof potten, Tapijt, Karpetten, Franklin- kachel, Keukenkachel, Waschma- chine, Waschtobben, Glas-, Aarde-, IJzer- en Koperwerk, verschillende Bijbels, eene partij Boeken, enz. Itoekh. EAftOY Lakeaehetten van af 60 cent. N. Holl. KALVERS. Woensdagmiddag en Donderdag groote keuze N. Holl. Kalveren. ABRAHAMSE. Woensdag en Donderdag ruime keuze N. Holl. Kalvers. CAI JOUW. de loten voor de te houden Tombola Goes. J. PLAZIER. Wildpark naar Schwerin vertrokken. Het keizerlijk paar, de kroonprins, de aanwezige vorstelijke personen en het Nederlandsche gezantschap waren bij het vertrek in het station aanwezig. Het afscheid was aller hartelijkst. De kinderen van een smid te Bus- sum, die wel eens op musschen schiet, wisten diens geladen geweer in handen te krijgen enj wilden nu ook eens schieten; een hunner, een vier-jarig knaapje, zou haasje zijn. Het knaapje werd echter deerlijk getroffen en overleed binnen enkele uren. Een veehouder te Sloterdijk verwondde zich de hand aan een hoorn eener koe. De hand begon te jeuken en op te zetten, de man stierf aan bloedver giftiging. Te Horst werd een jongeling door zijn hond in de hand gebeten. Den volgenden dag zwol zijn arm op en be zweek hij onder hevige pijnen aan bloed vergiftiging. Te Alphen werd een 15- jarige knaap zoodanig door een automobiel aangereden, dat liij op do plaats dood bleef. Te Dussen viel een 2-jarig kind in een pot met kokende melk en overleed aan de gevulgen. Te Nieuw Amster dam is een zes-jarig knaapje in eene wijk bij de woning verdronken, onderwijl zijn broertje die met hem gespeeld had, om vader liep. Een dame te Grave ver wondde zich aan den voet door het in dringen van een koperen nageltje uit den schoenhak. Hierdoor ontstond bloedvergif tiging waaraan zij een paar dagen daarna overleed. Bij een brand te Amsterdam in de Nieuwstraat is een kindje van een jaar in de wieg liggende in de vlammen omgekomen. In de consternatie bij 't redden der vele bewoners had men dit kind ver geten, en toen de vader er op attent ge worden, krankzinnig van schrik en smart, in 't brandende gebouw terug wilde om zijn kind te redden hield men hem tegen; de brandweer begaf er zich hierop binnen, doch vond slechts het verkoolde lijkje. Op een der eilandjes in den vijver van het Wilhelminapark te Utrecht is in dit voorjaar van gemeentewege een hooge paal en een nest daarop geplaatst, in de hoop dat daar een paar ooievaars hun verblijfplaats zouden vestigen. Het onge luk heeft gewild, dat zich op dat nest een weduwnaar- of althans een éénloo- pend-heer-ooievaar heeft neergelaten en die, jaloersch op het huwelijksgeluk van an deren, verhindert dat daar een jong paar tje zijn huishoudentje inricht. De eigen aar van het nabij gelegen sportterrein, van deze omstandigheid gebruik makende, richtte op dat terrein, zoover mogelijk van het eerste nest, een dergelijke paal op, doch ook op dat nest hield de celiba tair een wakend oog, zoodat zich daar geen paar heeft durven vestigen. leder om beurte. Een handelsreiziger treedt binnen bij een winkelier die juist bezig is zijn hond te ranselen. Reiziger. Heb ik de eer mijnheer R. te spreken Winkelier. Ja, een oogenblik, eerst den een en dan den ander. Te Lampsaki aan de Dardanellen is on langs een buitengewoon fraai kunstwerk opgegraven, dat thans naar het Staatsmu- seum te Konstantinopel is overgebracht. Het is een vaas van terra-cotta ter hoog te van 54 centimeter. Zij is van buiten geheel bekleed met een vingerdikke goud laag, welke nog ongeveer 15 centimeter in de opening doorloopt. Drie zware gouden ooren zijn op de vaas aangebracht en daar onder haut-reliefs, die bijzonder fraai uitgevoerde jachttafereelen voorstel len. Die afbeeldingen gelijken zeer op die welke op het graf van Alexander den Groote zich bevinden en daarom vermoedt men, dat de vaas uit den tijd zijner op volgers, ongeveer 300 vóór Christus, dag- teekent. De blauwe en roode kleur der figuren en het goud zijn uitstekend onder houden, omdat het geheel in een steenen kistje was vervat. In de vaas vond men asch, beenderen en ook paarlen. Een der gelijke vaas bevindt zich in de Eremitage bij Petersburg. Iemand uit Springl urn die twee maanden geleden als vrijwilliger naar Zuid- Afrika is gegaan om de Boeren te bevechten, heeft uit den Oranje-Vrijstaat aan zijn vrouw geschreven, dat de eerste Boeren die hij gezien heeft, een aantal gevangenen waren, onder wie hij vele knapen zag van 9 tot 10 jaren en vele grijsaards van over de 60. In Engeland is thans een beweging op touw gezet om de heeren A. Cartwright, hoofdredacteur van de »South African News'' en I. S. Malan, hoofdredacteur van »Ons Land", adressen toe te zenden, waarin deelneming wordt betuigd in de onrecht vaardige vonnissen tegen hen uitgesproken. De beweging moet veel steun ondervinden van alle klassen in het vereenigd koninkrijk. Critiek op het Koninklijk huwelijk. Groothertogin Marie van Mecklenburg heeft de gewoonte, het Schweriner Augus- tagesticht te bezoeken en dan met de oude mannen en vrouwen een praatje te maken. Dezer dagen deed zij dat in gezelschap van haar schoondochter, Koningin Wilhelmina. Sprekende met een oud vrouwtje zei deze »lck heid mi ok to and to veel freut Fru Groszherzogin, datt Ehr Heinrich datt so good drapen hett'\ Het naïeve complimentje was waarschijn- y onze Koningin onverstaanbaar, doch het zal haar wel vertaald zijnhot beteekende: »Ik heb me ook bijzonder verheugd, mevrouw de Groothertogin, dat uw Hendrik het zoo goed getroffen heeft". De Koningin van Italië beviel van een dochter. Een zoon van wijlen von Bismarck, is verleden week in des levens kracht op zijn slot te Varzin aan longaandoening overleden. De oorlog in Zuid-Afrika, door L. Penning. Rotterdam D. A. Daamen. Afl. 40 verscheen en geeft belangrijk nieuws omtrent De Wet. Wij lazen dit vervolgstuk met klimmende belangstelling. In de aflevering lag een bericht aan de inteekenaars, waarop wij gaarne de aan dacht vestigen. De heer Penning ziet geen kans in nu nog 10 volgende afleveringen zijn overzicht van den oorlog te voltooien. De uitgever kwam derhalve met hem overeen nogmaals 25 afleveringen te schrijven. De groote worstelstrijd big ft boeienlaat ons hopen dat nu met 't volgende derde deel de oorlog uitkomt, dan nog hebben de inteekenaren een goedkoop, en tevens betrouwbaar werk van den chr. schrijver. Men leze vooral diens ingezonden stuk in de Bazuin van 24 Mei jl. Een herinnering aan den Bondsdag te Zutfen, 15 en 16 Mei 1901. Uitgegeven door het Nederl. Jongelingsver bond. Daar zijn op dien Bondsdag degelijke referaten geleverd, er hebben levendige besprekingen plaats gehad. Het openings woord van den Bondsvoorzitter achten wij een meesterstukje van gezonden humor en pittigen stijl. Een keurig verslag van een en ander leverde ds. de Moor; en de gebr. Mooij van Ermelo leverden een prachtig stuk drukwerk. Naar hetgeen wij lazen, was dit een goed geslaagde feestdag, die een aangename „herinnering" achterlaat. 's-Heer Arendskerke. 7 Juni. Dinsdag 4 Juni. Goes, 1 uur in de Prins door deurw. Hollmann 15 fietsen. Vrijdag 7 Juni. Ierseke, 10 uur voor Ph. Bom door deurw. Hollmann afbraak van een villa. En bij dc Bliek meubelen, geëmailleerde goederen, glas- en aardewerk. Middelburg, 1 uur Smoorsgang voor dhr. Tange door deurw. Kouion 1000 potten met bloemen, sierplanten, kruiwagen, groot kooktoestel, enz. Westkapelle, door not de Vos voor wed G. Gabriëlse 10 uur wijk no. 400 inboedel. En om 1 uur bij v. Rooijen een hofsteetje 568 cA. 4030 cA. bouwl. 2720 eA. id. En 39 A. bouwl. de Fransche weide. Goes, half 12 door not. Prins op 't Slot gras en nagras van den spoorweg. Woensdag 12 Juni Vlissingen, 10 uur door not. Bosch in 't Vereenigingsgebouw meubelen. Te zien 11 Juni 1012 en 24 uur. Inl. dhr. S. M. Polak. Middelburg, voor not. de Vos ter recht bank half 11 bij opbod en afslag lo. 7,2380 H. bouwl. 2o. 2250 cA. boomgaard; 3o. 1530 cA. id. 4o. 6690 cA. id. 5o. 490 cA. bouwl. 6o. een huis, schuur en erf 2510 cA., alles in Aagtekerke. 7o. 95 A. weiland; 8o. I.1660 II. id. 9o. 1,2770 H. bouwland. lOo. 1,5460 H. weiland, llo. 8120 cA. id. 12o. 43 A. id. alles in Domburg, in beslag ge nomen ten laste van lo. wed. Jan Simonse als voogdes over Johanna, Marie, Simon en Jacoba; en 2o. C. Simonse te Aagtekerke. Koudekerke Zand, door not. Loeff voor erven de Kruijter 1 uur 2 secretaires, buffetkastje, beddekastje, 2 waschtafels, penanttafeltje, fauteuil, stoelen met trijpen en andere zittingen, ijzeren kleerenhanger, parapluiestanderd, bijbels, boeken, enz. Kijkdag 11 Juni 1— 5 unr. Donderdag 20 Juni. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Huvers 6,96 H. bouw- en weiland in Souburg. Middelb., Grijpskerke, Vrouwe polder. Woensdag 26 Juni. Middelburg, in de Vergenoeging 2 uur door not. Tak de hofstede Favorite 64 H. aan den Veerschen weg. Cadzand. Zaterdag werd aanbesteed de werken voor het waterschap Tien Honderd en Zwarte. Raming f 4939,21. Inschrijvers: J. Lindenberg Wemeldinge f5039. J. de Jonge Middelburg f4988; J. de Smit Bres- kens 4908; J. la Gasse Cadzand f4796; P. Monje Breskens f4627. Nieuwesluis. Zaterdag werd aanbe steed herstel, enz. der steenglooiïng- en paalwerken voor het, waterschap Oud en Jong BreskensRaming f 14536.70 Inschrij vers :A. du Buvck, Breskens voor f13992; J. Hack Oud-Gastel voor f 13888.— J. M. H. v. d. Sande, Breskens voor f13839 B. den Ekster v. d. Brink, Krabbendijke voor f 13833.C. de Wilde, Kattendijke voor 13390.P. Monjé, Breskens voor f 13184.A. A. de Wilde, Goes voor f 13100.Johs. de Jonge te Middelburg voor f 12888. Goes. Door not. Mulock Houwer werd publiek geveildvoor mevr. de wed. de Visser het huis aan den Damprovisioneel toegewezen voor f 5525 aan den heer W. F. van Riet Jr. te Goes q. q. Het huis van mej. Frenks aan de Kleine Kade opgehouden voor f2000. - Door het waterschap Walzoorden werd te Hontenisse aanbesteed de uitvoering van de gewone onderhoudswerken. Minste in schrijver was de heer J. de Jonge, te Mid delburg, voor f6639. Lijst van brieven verzonden aan onbe kenden door het postkantoor te Middelburg over de 2e helft der maand Mei 1901. Brieven: Mejuffr. M. Arnoldie, Kin derdijk Burgers, LeidenJacoba Ver p./a. S. Jansse, NieuwlandP. J. Smit, Rotterdam GOES. Mej. M. de Brandt, Nijmegen. Van Hansweerd: Mej. G. Dam, Amsterdam. Van Kortgene: D. van der Zwart, Kolijnsplaat. Van Wissekerke: A. v. d. Weele, Lorenade, {Amerika.) Geweigerd: Chr. Hesselmaijer, Bremen. ROTTERDAM, 3 Juni 1901. Buitenlandsche granen stil. Meel onveranderd, latere hooger gevraagd. Prima f 11,25 4 f 11,75. Eerste kwal. f 10,25 a f 10,75 Zeeuwsche eieren f 3,a f 2,80. Vlas 675 steen blauw, 00 4 00 stuivers, 710 steen wit 40 a 46 stuivers 000 steen Groningsch, 00 4 00 stuivers Zeeuwsche Aardappels onveranderd. NieuweTarwe. - 5,7,40 Nieuwe Rogge - 5,- 5,25 N ieuwe Wintergerst (*)- 0,- 0, Zomergerst 3,25 „- 4, Chevalier - 0,„- 0, Haver- 2,50 - 3,80 Witte Boonen - 9,50 „-11,25 Bruine boonen - 4,50 „- 6,50 Erwten- 7,50 - 8,— Kook erwten. - 8,50 - 9,50 Kanariezaad - 5,50 7, per 100 kilo. AXEL, 1 Juni. 1901. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 8,25 a f 8,75 Rogge f 7,50 4 f 7,50 Nieuwe Wintergerst f 7,4 f 7,50; Zo mergerst f af, Haver f5,4 f6,Kookerwten f 4 f Voer- erwten f 8,50 4 f 9,Paardenboonen f 4 f Lijnzaad f 4 f Koolzaad 4 f Aardappelen f 3,4 f Alles per 100 K.G. van 13 Juni 1901. MIDDELBURG. Bevallen: L. Over- wijk, geb. de Pan, z.G. C. A. van der Harst, geb. Snijders, d.H. E. J. Krijger, geb. de Ruijter, z.M. Labrujere, geb. Vinke, z. Overleden: P. A. de Soeter, wed. van F. J. Coset, 80 j.C. M. Hoveijn, 3 dagen d. van 31 Mei3 Juni 1901. GOES. Ie Huw. afk:2, Cornelis Jacobus Reijerse, 23 j., jm. te 's-Graven- hage onlangs te Goes en Johanna Petronella Hendrica Hazelkamp, 20 j„ jd. te 's-Graven- hage. Geboren: 3, Willem Hendrik, z. v. Hendricus van den Broek en Maria Cornelia van den Berge. Overleden: 3, Francina Kloosterman, 71 j., wed. van Anthony van Hese2, Johanna Maria Pilaar 59 j., wed. v. Lau- rentius Franciscus Smeltzer. over de maaDd Mei 1901. HEINKENSZAND. Gehuwd: 2 Ja cobus Stokx, 27 j., jm. te O. en W. Souburg en Martina de Keijzer, 25 j., jd. te Hein- kenszand; 2, Marinus Driedijk, 29 j., jm. te 's-Gravenpolder en Cornelia van Herzeele, 32 j., jd. te Heinkenszand16 Adriaan Mallekoote, 26 j., jm. en Cornelia Hooze, 32 j., jd. Geboren: 9, Jacoba, d. v.JanNijsse, en van Johanna Zuidweg20, Martinus z. v. Jacob Minderhout, en van Maria Pieternella Minderhoud. 23, eene onechte dochter. Overleden: 25, een levenloos aan gegeven Kind van Pieter Moelker en Cor nelia van Antwerpen28, Jan Vermue, 43 jechtgenoot van Klazina Remijn. Vrijdag 7 Juni hopen D. V. onze geliefde ouders J. DONNER en M. ME IJL ER hunne te herdenken. Kunne verheugde kinderen. Goes, Juni 1901. Heden ontsliep zacht en kalm in haren Heer en Heiland, na een langdurig en geduldig ljjden, onze geliefde dochter en zuster GEERTRUIDA, in den jeugdigen leeftijd vah ruim 24 jaar. W. DUVEKOT, kinderen en behuwdkinderen. Goes, 3 Juni 1901. Heden overleed onze geliefde zuster en behuwdzuster Mevrouw Weduwe L. F. SMELTZER, geb. Pilaar, in den ouderdom van 59 jaren. Goes, 2 Juni 1901. J. M. PILAAR. H. B. PILAARBraspot. De ondergeteekende betuigt bij dezen, ook namens hare kinderen, behuwd- en kleinkinderen haren hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, ont vangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van haar geliefden echtgenoot A. TAMSE. Goes, 1 Juni 1901. Wed. A. TAMSE— Dierf.mans. De zaak zal op denzelfden voet voortgezet worden. Terstond bij IZAK POLDERMAN, Noordweg, Middelburg. Met October benoodigd, die met paarden om kan gaan, bij A. LUTEIJN, Koudekerke. bij J. LANGEBEEKE, bij Veere. De Notaris J. W. VERHULST zal op des namiddags te 2 uren, in het koffie huis van J. Roose, te Oostkapelle, pu bliek presenteeren te verkoopen 's voormiddags te 10 uren, te Goes, in „de Prins van Oranje", voor HH. Diakenen der Hervormde Gemeente te Goes, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van te Goes, aan den Westsingel, bewoond door D. Schrijver, in de gemeenten Goes, Kloetinge, 's-Heer Abtskerke, 's-Gravenpolder, Hoedekens- kerke en Baarland. Notaris LIEBERT te Kapeile zal op des voormiddags te 10 uren, in het logement „de Oesterbeurs", te Ierseke, ten verzoeke van den heer J. Hieftje, benevens 9 Hectaren 84 Aren 70 Centiaren gelegen in de gemeente Ierseke. Inlichtingen en notitiën te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. Op Maandag1 24 Juni a. s. zal publiek worden verkocht: onder Z a n d ij k, buiten, groot 12 HA. Nader te annonceeren. Notaris TAK. De Notaris mr. JAN LOEFF zal des namiddags om 1 uur, te Koude kerke, op het Zand, ten sterfhuize van den heer J. de Kruijter, in het openbaar KIJKDAG: Dinsdag 11 Juni van 1—5 uur. levert Naamstempels en Wie genegen is aan te nemen het melk vèrvoer van af Kwadendamme en Nisse naar de Boterfabriek te 's-Heer Arendskerke, en het terugbrengen van de magere melk van de fabriek aan de verschil lende leveranciers, wordt verzocht zijn inschrijvingsbiljet in te leveren vóór den 15 Juni 1901. Inlichtingen worden door den Be heerder verstrekt. Landbouwers, welke uit die omgeving nog wenschen deel le nemen, worden beleefd verzocht zich aan te melden. 's-Heer Arendskerke, 3 Juni 1901. WOENSDAG en DONDERDAG W. BOSSCHAART. Wij zien ons genoodzaakt van af heden 1 JUNI den prijs der Karnemelk te verhoogen en te brengen op vier cent per Liter. Onder beleefde aanbeveling, de Stoom-Zuivelfabriek „de Adelaar". J. ft OF EB oom. 's-Heer Arendskerke, 1 Juni 1901. merk: „MERXEM", verkrijgbaar bij MIDDELBURG, a 5.125 per baaltje. Ondergeteekende heeft zich op het ver zoek van het Bestuur der Weesinrichting belast met het plaatsen, in Goes en om streken, van dier inrichting. Zij zijn mede verkrijgbaar bij Johs. Geensen Jr. Allen vrienden aanbevolen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3