Pink Pillen Afloop Yerkoopingen enz. MMedeeling eener juffrouw te Wolfertsdijk. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Marktberichten. ONS HUIS. Advt den vo aanslag biljetten bezwaren tegen aanslag, op ongezegelde papier, bij den gemeenteraad kunnen worden ingediend. De Burgemeester van Goes brengt ter kennis van belangstellenden dat tot Rijkstuin- bouw-leeraar voor Noord Brabant en Zeeland is benoemd de heer N. NOBEL, wien als stand plaats is aangewezen de gemeente Breda dat deze volgens zijne instructie bereid is tot het houden van voordrachten over onderwerpen den tuinbouw betreffende en tot het verstrekken van inlichtingen aan alle personen dte het tuinbouw vak beoefenen. Dat deze inlichtingen gewoonlijk schriftelijk zullen worden gegeven maar dat hij echter bereid is zoo noodig en ter plaatse de gevraagde voorlichting te verschaffen. Belanghebbenden worden herinnerd aan de inschrijving voor de Schutterij, zullende de registers den 31 Mei a. s. gesloten worden. De Secretarie der gemeente zal Maandag 27 dezer uithoofde van de 2e Pinksterdag, gesloten zijn. Tot het doen van aangifte voor den Bur gelijken stand zal gelegenheid worden gegeven des voormiddags van 9 tot 9'/2 uur. reclame S. Juffrouw Maatje v. d. Kreeke te Wol- ferstsdijk spreekt niets dan lof en wel met zulk een ijver en innige overtuiging om trent een geneesmiddel. Zij heeft er ook redenen voor, want zij is door de Pink Pillen genezen geworden en op zoo'n radi cale wijze, dat zij ze overal en aan een ieder die lijdende is aanraadt. Vele malen heeft zij voor andere personen, na haar herstel de Pink Pillen laten komen. Zie hier een brief die zij ons schrijft Ik was sedert langen tijd lijdénde aan 't hartwater, en ondragelijke pijnen in mijn rug en lendenen. Slechts 22 jaar oud zijnde en dan reeds zoo te moeten lijden maakte mij droevig gestemd. Na vijf doosjes Uwer Pink Pillen van Dr. Williams gebruikt te hebben, ben ik volkomen hersteld en steeds opgeruimd. Maakt mijne genezing bekend op dat andere jonge meisjes mijn voorbeeld navolgen. Het is werkelijk een goede daad iets wat nuttig voor de gezondheid is aan te raden en er is niemand ter wereld voor wien de Pink Pillen niet gunstig zullen zijn. Ze versterken de zwakken, zij gene zen de bloedarmoede, bleekzucht, neuras- thénie, rheumatiek, maag- en ingewand- ziekten. Eindelijk, als tengevolge eener ernstige ziekte de herstelling der gezond heid moeieljjk is, zullen do Pink Pillen als een zeer krachtige spierversterker, een nieuw en zuiver bloed geven, zullen het terugkomen der krachten bevorderen en de gezondheid herstellen. Ziedaar wat de verrichten. De Pink Pillen zijn de onovertreffelijke spierversterker: zij hergeven kracht aan de zwakken en zijn voor de delicaatste personen onschadelijk. Zeer werkdadig tegen bloedarmoede, rheumatiek, zenuwpijn. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke ge laatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroor zaken bij den man eene werkdadige wer king tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst E. D. G. v. d. Horst cand. te Amsterdam te Praneker F. J. Krop te 's Hertogenbosch te Jelsum J. L. Faber cand. te Wehe; te Kedichem M. Rosbergen cand. te Boskoop; teler- seke J. P. Paauwe cand. te Utrecht. Aangenomen naar Mastenbroek door G. v. Wolfswinkel cand. Bedankt voor Zoutelande door G. v. Wolfswinkel cand. te Scherpenzeel. In de jongste vergadering van het provinciaal kerkbestuur van Zeeland werden voor de Synode, die den derden Woensdag in Juli bijeenkomt, de volgende benoemin gen gedaan tot lid wegens de aftreding van den heer A. Scholte de heer C. R. van Lelyveld, predikant te Goes, en tot diens secundus de heer J. H. Schreuder, predikant te Ovezande, en tot secundus van den heer P. J. Siegers, ouderling-lid der Synode, wegens het overlijden van mr. J. A. Bolle, de beer J. F. Hennequin, ouderling te Sluis. Geref. Kerken. Beroepen te Workum N. IJ. v. Goor te Boxum. Bedankt voor Oldekerk door G. Veenen- daal cand. te Leusden. Men meldt ons dat 't bericht benoeming dhr. Oele te Kapelle onjuist is. Wij mer ken onzen opmerker op dat die benoeming niet door den Raad behoeft te geschieden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: C. O., 26 j., sjouwerman, Bergen op Zoon, thans te Middelburg in hechtenis, tot 2 m. gev. straf, met mindering der preventieve hechtenis en niet last tot 2ijne invrijheidstelling eenvoudige beleediging van een ambtenaar P. A. v. H., 25 j., werkman, Chinge, thans tijdelijk werkzaam in Duitschland, tot 8 d. gev. straf; verduisteringJ. S., 28 j., vroeger koetsier, thans werkman, Terneuzen, tot 1 m. gev. straf bedelarijJ. G., 63 j., hevr. van I. T., zonder beroep. Oostburg, tot 1 d. hechtenis en plaatsing in eene rijkswerkinrichting oorden tijd van 1 jaar, en 3 feiten van vernieling: J. V., 23 j., work man, Westkapelle, tot f 15 b. s. 10 d. h. In zakon A. de B., 28 j., en K. de K., 31 j., landbouwers te Terneuzen, appel lanten van afzonderlijk te hunnen laste ge wezen vonnissen van bet kantongerecht te Terneuzen, waarbij zij ieder voor zich ter zake van overtteden van het provinciaal reg lement op dekhengsten zijn veroordeeld eerst genoemde tot f20 b. s. 5 d. h. en laatst genoemde tot 5 X f20 b. s. 5 X 5 d. h., zijn de vonnissen van den eersten rechter bevestigd. Eveneens is bevestigd een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij appellant I. d. B., 35 j., onderwijzer te Goes, ter zake van overtreding der jachtwet is veroor deeld tot f20 b. s. 8 d. h. Voorts is nog bekrachtigd het vonnis van H. C. d. V., 34 j., varengezel te Vlissingen, die ter zake van mishandeling op 19 April jl., bij verstek is veroordeeld tot 6. w. gev. straf en daarvan in verzet was gekomen. Woensdag 29 Mei te 2'/3 uur, openbare zitting van den gemeenteraad Notulen. Ingekomen stukken. Benoeming stembureaux. Voorstellen B. en W. op adres commissie tot voorbereiding van tramwegen op Walcheren (A. Lantsheer c. s.) om subsidie; vernieuwing van een deel van het buizennet der gasfabriek. Op adres H. H. Entink tot doortrekking gasleiding op Seissingel. Tot verleenen pensioen aan W. Bakker, bode bij de plaatselijke belastingen. Tot wijziging ge- meente-begrooting 1900. Tot af- en over schrijving post gemeente-begrooting 1900. Op adres P. J. Vergouwen, om grond in recht van erfpacht ain Smidsbolwerk. Op adres F. Rozemond, en G. M. du Bois, alsmede van C. Janse, een en ander betreffende ruiling en uitgifte in recht van erfpacht van grond aan het Arnemuidsche voetpad. Tot wijziging van eenige artikelen der verordening van algemeene plaatselijke politie. Naar aanleiding van het advies van den heer J. Schotel tot uitbreiding werken duinwaterleiding en adressen van M. Snoek en J. B. Diesch om vergunning tot plaatsen van kiosken op de Markt. Goes. Wij waren gisteren in de ge legenheid de beschrijving van een groot deel van den oorlog in Zuid-Afrika te hooren uit den mond van een ooggetuige den eerw. pater A. v. Hecke, missionaris, aalmoezenier bij 't Boerenleger van 1 Dec. 1899 tot 23 September 1900, gelijk een certificaat door dezen Vlaamschen spreker aan de vergadering getoond, kon bewijzen. Bedoeld certificaat was door Boerenofficie- ren geteekend en door Rechter De Koek gelegislatoerd, en draagt het zegel der Zuid-Afrikaansche Republiek. De spreker, die zich als een zeer boeiend causeur en levendig schilder deed kennen, verhaalde eerst de aanleiding tot den oor log, schetste vervolgens 't vertrek der Boeren-commando's uit Pretoria, waar hij den president Krugor oen aanspraak hoorde houden waarin ook deze woorden voor kwamen De Engelschman eischte mijn schoenen, ik gaf ze, mijn vest, hij krijgt die, mijn kop, hij krijgt die niet. Vervolgens leidde de redenaar zijne hoorders naar den Majuba, Dundee, Elands laagte, droever gedachtenis! Est- court en Ladysmith, verhaalde de bekende door hem bijgewoonde feiten van de muil ezels, het signaal geven in het Engolsche leger door de slimme Boeren, om op te houden met vuren, waardoor de Boeren gelegenheid hadden met hun kanonnen een betere schuilplaats te zoeken, sprak met groote achting over Joubert, dien hij te goed achtte om oorlog te voeren, „te goed zelfs om te leven", en Cronjé die dapper was doch koppig en viel als slachtoffer van eigen zelfoverschatting en onderschatting van de kracht des vijands. Een levendige beschrijving van de sla gen bij de Tugela, de herovering van Spionkopje was wel 't meest boeiende van 't eerste godeelte der rede. De spreker schetste uit eigen waarneming de gevol gen van den oorlog. Drie dagen na den slag op Spionkopje bezocht bij daar het slagveld, zag er veel afgrijselijks, was ge dwongen van wege den stank der slecht begraven lijken, die plaats te verlaten, en werd, nauwelijks aan den voet des bergs gekomen, door de Engelschen beschoten. De verhalen omtrent wreedheden, bedrie gerijen en trouweloosheden der Engelschen bevestigde hij. Hij gaf ook menig staaltje van de slimheid der Boeren. Cronjé onder anderen had zijn kanonnon, alvorens zich over te geven, voor 't grootste deel begraven. Toen de Engelschen ter plaatse gingen zoeken, stuitten zij op lijken en besloten hieruit dat aldaar geeD kanonnen konden begraven zijn. Later ging De Wet er heen, die er meer van wist, hij verwijderde de lijken en groef de kanonnen op. Zoo deelde de spreker velerlei staaltjes uit eigen ervaring en waarneming mede. In 't tweede gedeelte zijner rede behan delde hij 't optreden van Roberts en Kit chener na 't ontzet van Ladysmith en 't terugtrekken der Boeren, tot aan Komati- poort. Spreker schetste de ontberingen van den oorlog juist in deze laatste door hem mee gemaakte periode en eindigde met een opwekking om den Heer, rdeu Meester van alles" te bidden dat Hij de Boeren zegeno met vrede en onafhankelijkheid. Spr. er kende trouwens dat 't niet anders is of de Heere is met de Boeren, getuigen hunne wonderlijke overwinningen en geringe ver liezen. En Spr. is dan ook vol moed dat zij in 't eind zullen zegepralen. Dit had ook Botha, op wiens advies hij, wijl niets meer voor hem te doen was, 't leger verliet om op kosten der Boeron zeiven naar Europa terug te keeren, hem persoonlijk herhaaldelijk, en nog 't laatst bij 't afscheid nemen verzekerd. En dat is de meening ook van de andere leiders der Boeren. De spreker oogstte grooten dank voor zijne rede, bljjkons 't luid applaus der aandachtige schare, onder welke, behoudens enkele liberalen, »Rome en Dordt" sterk vertegenwoordigd waren. De spreker was ingeleid geworden door den heer v. d. Leeuw. Wij ontvingen weer een Engelsch en een Duitsch Exemplaar van do Zomer dienstregeling der Stoomvaait Maatschap pij »Zeeland". Wij vestigen op de uit gaaf dezer Reisgidsen de aandacht onder mededeeling dat Exemplaren daarvan, als mede van de kleine uitgaaf in de Neder- landsche taal, gratis verkrijgbaar zijn. Goes. Voor de met 1 Aug. a.s. va- ceerende betrekking van onderwijzer aan de Chr. school alhier, hebben zich 20 sollici tanten, tot zelfs uit Groningen, aange meld. Middelburg. In de heden Vrijdag onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort gehoudon ver gadering van antirev. kiesvereenigingen in Zeeland waren 60 personen uit alle dooien der provincie tegenwoordig. De voorzitter en de secretaris deden mededeelingen om trent den arbeid van het voorloopig pro vinciaal comité. De eerste taak van het voorloopig comité was de organisatie over de geheele pro vincie. Hierop werd van alle kiesvereeni gingen in de Provincie bewijs van adhaesie ontvangen. De tweede taak was dat eene Commissie benoemd werd tot samenwerking met andere partijen. De voorlichting was hierbij ingeroepen van de heeren ds. Littooij en M. de Jonge Jz. Na eenige bespre kingen daaromtrent kwam het Provinciaal statuut aan de orde, dat artikelsgewijze werd behandeld. Tegen art. 2 »Dit Prov. Comité heeft tot grondslag het Program van beginselen dat op 1 Jan. 1878 is gepu bliceerd. Het is aangesloten bij het cen traal comité van antir kiesvereenigingen, opgericht in 1878, en eerbiedigt de Be sluiten der Deputatenvergadering" had de heerv. d. Meer bezwaar. Hij stelde een amen dement voor strekkende om do laatste zin snede te doen vervallen, dat evenwel, na discussie, waaraan de Voorzitter, de voor steller, ds. Hofstede, mr. De Veer en ds. A. Littooij deelnamen, werd ingetrokken. Art. 4 werd na eene opmerking van den heer A. S. J. Dekker, uitgelicht. Vlissingen. Binnengekomen de Hol- landsche bark „Senior", kapt. Visser, met lichte averij. Het schip zal te Middelburg dokken, en verder hier cokes bij laden. 's-Heerenhoek. Verleden week kwam hier de landbouwer de J. van Kloetinge met zijn hengst om een paard te dekken van den landbouwer Nieuwenhuize te Borsele. Dit zou op de weide van B. Werri geschieden. Toen nu het paard wat lang wachtte vroeg eerstgenoemde aan de vrouw van J. de Kok of de hengst niet zoolang op stal mocht staan. Daar er geen paarden thuis waren, werd dit gaarne toe gestaan. Na eenigen tijd evenwel kwam de knecht van de Kok thuis en zou zijn paarden ook stalwaarts voeren. Tegelijker tijd nu haalde de J. zijn hengst af en als deze voorl ij het tweede paard kwam gaf hij het eenklaps zulk een slag tegen den achterpoot dat dit geheel verpletterd was. Gisteren is tenvolge daarvan het paard af gemaakt. Heinkenszand. In de bestuursverga dering van het waterschap 's-Heer-Arends- kerke is de volgende voordracht ter benoe ming van een ontvanger Griffier op 30 dezer opgemaaktlo. J. Steketee secre taris en gemeente-ontvanger en 2o. J. v. d. Dries Pz. ontvanger Griffier, van 't waterschap Hoedekenskerke, beiden alhier. Heinkenszand. Met ingang van 1 April 11. is de jaarwedde van den heer J. Stoel brievengaarder alhier met f 100 verhoogd. Wijlen de heer J. L. van Vessem te Oosterland heeft aan de bewaarschool Sir- jansland eene som van f 10,000 vermaakt. Aardenburg heeft van de invoering van den Greenwich-tijd af tot nu toe dezen behouden. Thans heeft de gemeenteraad op een verzoek van een aantal landbouwers en andere belanghebbenden besloten den Amsterdamschen tijd weer in te voeren. - Bij kon. besluit is met ingang van 10 Juni 1901, het betaalmeesterskantoor te Sas van Gent verplaatst naar Ter-Neuzen de betrekking van betaalmeester te Sas van Gent met dien datum opgeheven, en de betaalmeester te Sas van Gent J. F. Heems kerk voor 't tijdvak van 1030 Juni 1901 benoemd tot betaalmeester te Ter-Neuzen. De Staatscourant bevat de statuten der Vereeniging tot stichting en instand houding van eene school met den Bijbel, in de gemeente Kapelle-Biezelinge-Evers- dijk te Kapelle-Biezelinge-Eversdijk. Door ingelanden van den polder Nieuw- Noord-Beveland werden de rekening, in ont vang en uitgaaf op f 10.988.09s met een goed slot van f591.27', en de begrooting, in ont vang en uitgaaf op f 10.427.86' goedgekeurd. Herbenoemd werd tot lid van den djjkraad van den Vlietepolder do heer J. de Loolf Lz. Besloten werd tot het leggen van een grind weg in aansluiting met den in 1898 gelogden ter lengte van 605 M. voor gemeenschappelijke rekening met den polder Oud-Noord-Beveland. Aan de N. R. C. wordt uit Batavia geseint De vulkaan Kaloet is in uitbarsting, hij werpt een modderstroom uit. De bewoners van Blitar vluchten naar Toelong-agoong. De gemeenschap met de plantages in Wlingi is afgebroken. De aschregen verspreidt zich over geheel oostelijk Java, de duister nis is er algemeen. Een later bericht meldt dat de schade gering schijnt In 1827 is de Keloet mede in heftige eruptie geweest waarbij groote verwoestin gen werden aangericht. Later gebeurde iets dergelijks in 1859. De bevolking gelooft dat een uitbarsting van de Keloet oorlog ten gevolge heeft. Bij de beide vorige erupties werd zij in dit bijgeloof versterkt door den grooten Java-oorlog en in het latere geval zoo men wil, door oorlogen met Bali en Boni. Op de hellingen van den Keloet liggen vooral veel koffieplantages. Erg bij de hand. Twee jonge dames moesten gisteren voor den kantonrechter te Haarlem verschijnen, omdat zij met een fiets op een voetpad hadden gereden. Terwijl de kantonrechter bezig was een vonnis voor te lezen, drongen zij, gewapend met een handcamera naar voren en namen vlug een kiekje van dien magistraat, den ambtenaar en den griffier. {N. R. Ct.) Bijtijds! Onder leiding van den ka pitein J. J. Schoorl, is naar Scheveningen vertrokken een detachement van het korps genietroepen, met de bedoeling gegevens te verzamelen voor eventueele vernie ling van het pas geopend wandelhoofd in oorlogstijd. Fabrie, de bekende Antwerpsche leider der socialisten, die onlangs te Rozendaal uit het land werd gezet, hetgeen eene in terpellatie in de Tweede Kamer uitlokte, is weder te Rozendaal teruggekeerd. Da delijk na aankomst had Fabrie een onder houd met den Burgemeester. Hij blijft er thans woonachtig. Het 15-jarig knechtje van een land bouwer te Oudehorne, werd uitgezonden met paard en wagen, om een voer plag gen van 't veld te halen. Onderweg ging het paard op hol. Toen nu des avonds het paard wel, maar het knechtje niet thuis kwam, schreef men dit toe aan vrees voor bestraffing. Den volgenden morgen ging men aan het zoeken en vond men zijn lijk in eene diepe wijk, grenzen de aan 't veld. Omtrent den brand te Randwijk meldt men ons Door de zonnehitte der laatste dagen was alles kurkdroog, daarbij komt, dat de meeste huizen in Randwijk nog voorzien zijn van rieten of strooien dak. Aangewakkerd door den feilen Oostenwind sloegen de vlammen hoog uit en tastten weldra denaastbijstaande woningen aan. Het eene huis voor, het andere na werd een prooi van het vernielend element. De bewoners vluchtten angstig naar buiten, trachtend zooveel mogelijk te redden. Maar het vuur was te snel, in een kort oogenblik was het pleit beslecht. Angstwekkend was 't te zien, hoe snel de vlammen vorderingen maakten. Huis na huis werd in puin gelegd en te vreezen was, dat het gansehe dorp met den grond zou worden gelijk gemaakt. En, inderdaad, veel heeft er niet aan ont broken. Alleen de huizen, die um.de kerk staan en van pannen daken voorzien zijn, zijn gespaart gebleven. Wat, in den kring waar het vuur woedde, branden kon, is verbrand. Totaal blijken aldus 19 hofsteden met schuren enz. en burgerwoningen in vlammen te zijn opgegaan,, waardoor 22 ge zinnen dakloos zijn geworden. De gebouwen stonden verspreid over een afstaud van een paar duizend meter. De Dorpsstraat is geheel verbrand. Het kerkgebouw der Gerefermeerde Gemeente en de pastorie zijn mede verbrand. Het Hervormde kerkgebouw bleef on gedeerd. De kleine, gebrekkige brandspuiten, die men in plaatsjes als Randwijk vindt, ver mochten niets tegen het woedende element Naar alle zijden werd om hulp geseind, en zoo verschenen op het terrein van de ramp successievelijk spuiten uit de gemeen ten Wageningen, Zetten en Heteren. Eer echter met dit bluschmateriaal de strijd kon worden aangebonden, was het branden uit bij gebrek aan nieuw voedsel. Men bepaalde zich daarom tot het blusschen der puinhoopen. Te ongeveer èèn uur was de brand gedaan, die om kwart over tienen begonnen was. Onze meening dat mr. Bloembergen nog niet beéedigd was als lid der eerste kamer was onjuist. Hij was ieeds beëedigd. Te Arnhem heeft de Gemeenteraad met 17 tegen 8 stemmen verworpen het afwijzend praeadvies op het adres der af deel. Arnhem, van de Middernachtzending- vereeniging om opheffing van bordeelen. Burg. en Weth. zijn uitgenoodigd eene ver ordening voor te stellen tot verbod tegen het houden van bordeelen. Te Warns (Fr.) doet zich het zeld zame geval voor, dat een bonte kraai paart met een zwarten naamgenoot. De bekende ornitholoog Mr. R. Baron Snouckaert van Schauburg laat het geval thans observeeren. Jammer dat eenige kwajongens het eerste broedsel (4 eieren) hebben verstoord. Tien weken na het gebeurde te Bre men is nu bekend geworden dat behalve de Keizer ook iemand uit het publiek door het werptuig van den epilepticus Weiland is getroffen. Het was een beer die, niet tegenstaande hij een dikken pels om had, door het terugspringende stuk ijzer deerlijk aan den arm gekneusd werd. Dit bewijst met welk een kracht het laschstuk moet weggeslingerd zijn. prof. Leuthold, 's Kei zers lijfarts, moot dan ook gezegd hebben dat als het werptuig den Keizer maar een vierden duim hooger liaddon getroffen, diens schedel geheel zou verpletterd geworden zijn. -Te Dresden is een reusachtigo boom in den Grossen Gartes, welks ouderdom op 300 jaren geschat wordt, plotseling top zwaar geworden en op klaarlichten dag, terwijl er veel menschen in het park wan delden, op den grond geploft. Het was een wonder dat er niemand verpletterd werd. De boom was volkomen gaafmen veronderstelt dat de vochtige grond den boom niet langer heeft kunnen houden. BURGERLIJKE STAND van 23—24 Mei 1901. MIDDELBURG. Getrouwd: J. H. Ie Clercq, 33 j., jm. en P. F. van Lindonk, 34 j., jd.A. J. Back, 21 j., jm. en P. L. Bimmel, 27 j., jd.A. Eiff, 30 j., jm. en P. J. E. Knuijt, 23 j., jd.; B. J. Goedhart, 20 j., jm. en L. Bosschaart, 22 j., jd.; L. Pieterse, 19 j., jm. en C. de Lange, 22 j., jd.W. Waroman, 36 j., jm. en F. van Eenennaam, 27 j., jd.W. F. van Meerendonk 27 j., jm. en E. Bulk, 28 j., jd. Bevallen: P. Flipse, geb. Flipse, z. Overleden: M. J. do Braber, 8 m., d. GOE.S. Huw. a a n g i f t23, Pieter Bliek, 30 j., jm. en Tannetje Marina Bakker, 22 j., jd. IERSEKE. Gehuw d 23, Jan Zuidweg 26 j., jm. en Cornelia Sinke, 27 j., jd.; Adriaan Laurus van der Kuijl, 25 j., jm. en Ammeltje Heiboer, 28 j., jd.Petrus van den Boom, 30 j., jm. en Catliarina Paauwe, 23 j., jd.; Cornelis de Jonge, 29 j., jm. en Maria Johama Weststrate, 27 j., jd; Gerrit Butterman, 23 j., jm. en Adriana Evertse, 23 j., jd. Overleden: 18, Gerard, 1 m., z. v. Cornelis van den Bosch en Janna van der Maas; 21, Cornelia van der Vliet, 57 j., vrouw van Dingeman van der Linde20, Cornelis Hendrik, 21 d., z. v. Izak Willem- sen en Cornil Molhoek; 22, Sara Willemsen 48 j., echt. van Dingenis Sinke Martha Meulenberg, 69 j., wed. van Salomon Goe man, echtgenoote van Marinus de Fouw VLISSINGEN, 24 Mei 1901. Boter 1 0,85 a f 0,95 per kilo Eieren f 3,20 a f 3,40 er 104 stuks. ZIERIKZEE, 23 Mei 1901. Boter f 0,50 f 0,37'/2per pond. Eieren f 0,85 a f 0,40 do 25 stuks. Eendeieren f 0,95 f 0,75 de 25 stuks. BRIEFWISSELING. De heer K. Ie Cointre komt in een laatste woord op tegen een uitdrukking in onsonders schrift onder zijn jongste artikel. Hij ver klaart dat door zijn blad niets van H. of wien ook geweigerd is in betrekking tot deze quaes- tie (hetgeen trouwens door ons niet beweerd was!); maar [dat de redacteuren van zijn blad evenals die van andere bladen mis- schion gewoon zijn hen comprometteerende stukken of stukkan die de beleefdheid tegen over de redactie te buiten gaan, te weigeren wat hij echter steeds aan het goeddunken der heeren overlaat; 2o. dat niet hij quaestio der »eigon idrichting" er bij haalde (wat evenmin door ons was beweerd); en 3o. dat hij wel een breed artikel schreef, doch dat hij van drie zijden aangevallen was en hij de gave mist tusschen de regels door te laten lezen. Dan komt H. nog even zeggon dat niet hij, maar de classis op 13 Nov. 1900 de quaestie aan de orde gesteld heeft en dat »groote" meerderheid waarvan dhr. Ie C. sprak 19 tegen 15 bedroeg. Nog een repliek le Cointre-ds. Littooij zullen wij Woensdag opnemen en daarna basta. Heden was er geen plaats voor. De leeszaal is van Zaterdagavond tot en met Dinsdagavond gesloten. Ellewoutsdijk, Donderdag werd door den notaris de Ronde Bresser, voor de Erven Mej. D. Prumers alhier geveild Woonhuis, schuur, erf en tuin aldaar groot 0,3281 heet. Kooper dhr. J. Oele Hz. qq te Goes voor f 1800, plus f140 vooracces- sorien en 8'/2 onkosten. Cortgene. Uitslag aanbesteding gewone onderhoudswerken Leendert Abraham pol der. Raming f2053,54. Inschrijvers: A. A. de Wilds, Goes, f1984; A. Schrier, Co- lij nsplaat, f2012; A. Hollestelle, Colijns- plaat, f2020; A. Verbnrg, Colijnsplaat., f2045; J. de Jonge, Middelburg, f2126. Middelburg. Donderdag werd door not. Wisboom Verstegen publiek verkochtlo. voor wijlen dhr. A. C. Greep, een huis, Langedeltt, aan dhr. W. A. de Rijcke, alhier voor f 11000. en f 50 voor overname. En 2o een huis St. Janstraat, aan dh. A. A. Brevet, voor f3350 en behalve 8i% Middelburg Prov. Bestuur het bouwen vai zuidelijk boord arm te Terneu: schrijvers: A. Balkensteijn, f 1 allen teTernei te Wemeldinge LAAT 1 Gewjjzigd w tributil'n) art. gingon in het rt der verschillen vergaderingen.) daarna aangenc gaan tot do vo voor een defir schillende func: Daarin weid Pompe v. Meer (seer.,) A. S. J stsde en mr. A namen. Voor de ve: tevens in het als daartoe afg< vereenigingen G. Moerdijk vc en D. J. Oggel Veer en J. Bi burg»--Vlissing zee hunne afg wijzen. Het oude pr betuiging gede die door ds. was, door ds. gesloten. Getrouwd JAN MARl MA die, mede nat kingen, harte vele blijken va hun huwelijk Zaamslag, 2: Zoo de geliefde Ve JACOB Dinsdag 28 geboorted Z JOOS F ABR. F M. FR4 MARIN JACOB1 JOHAN ABRAI MARIN Grijpskerke Heden ovei na een langd mijne geliefdi deren zorgdn SAR in den oudt Wij hopen geen rekenscl Iorseke, 22 Strekkende kennisgeving. Heden ove: genoot en de Vader A in den ouden gelukkige ecl De Hoere van Zijne da berusten. Goes, 21 Wee Strekkende dez, D

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2