Schouwing. Aanbestedingen. Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. RECLAMES. Marktberichten. benige duizenden gulden bezitten, Wanneer de Zuider-Kerkbode bij een goed contract, waarbij bepaald werddat voor baar de baten waren(gelijk ik altijd wilde) door de leden der Zeeuwsche Kerken, gelijk het dan kon en moed, gelezen werd. A. LITTOOIJ. De Wet trok Zuidelijk van Boshof naar het Zuiden. Hij werd vergezeld door slechts veertig man, blijkbaar met het doel de Kaapkolonie binnen te vallen, maar het bericht, dat hij dit gedaan heeft, is niet officieel bevestigd. De Engelsche verliezenlijst wordt gaande weg grooterzjj toont aan, dat een officier en zes manschappen van de geregelde troe pen bjj Uitkomst op den 16en Mei gewond werden. Uit Durban wordt geseind, dat een spoe dige en bevredigende oplossing in uitzicht is gesteld langs do lijn Standerton. Er moeten teekenen zijn, die op een geleide lijke overgave wijzen. Dertig man van de «Border Scouts" kwamen in contact met 35 opstandelingen bij Leeuwkop, tien mijlen ten Noorden van deze plaats, Een schermutseling, die drie uren duurde, had plaats. Toen verster kingen aankwamen, gingen de Boeren op de vlucht. Zij werden door een patrouille achtervolgd, die hen echter niet kon inhalen. De Engelschen hadden een, de Boeren drie gewonden. Tien nieuwe gevallen van pest hebben zich Vrijdag in Kaapstad voorgedaan. Daar onder waren vijf Europeanen. Drie lijken van aan de pest overleden personen werden gevonden. Het rapport van den gouverneur Sir W. F. Hely Hutchinson aan Chamberlain over de pest vermeldt, dat in de week, eindigende 11 Mei, 8 Europeanen, 24 kleur lingen, 5 Maleiers en een Kaffer aangetast zijn. Overleden zijn 2 Europeanen, 19 kleurlingen en 4 Maleiers. Het totaal der ziektegevallen tot 11 Mei is 155 Europe anen, 280 kleurlingen, 39 Maleiers, 5 In diërs, 1 Chinees en 130 Kaffers, te zamen 610. Het totaal aantal overledenen be draagt 50 Europeanen, 138 kleurlingen, 30 Maleiers, 5 Indiërs en 52 Kaffers, een totaal van 275. Het gebied, waarin de pest woedt, blijft hetzelfde. Onderstaand dubbelzinnig bericht van Kitchener getuigt van groote actie aan de zijde van Botha: Het is gedagteekend uit Standerton, 18 Mei. De Boeren hebben driemaal generaal Bullock's colonne aan gevallen tusschen Amersfoort en Ermelo. De vijand had een Creusot kanon, een twaalfponder, twee pompons en een maxim. Alle pogingen werden aangewend om deze kanonnen te nemen, maar te vergeefs. Ten slotte ging de colonne door Ermelo Daar Carolina. Louis Botha had met het garnizoen en de officieren den I5en Mei Ermelo verlaten en was Oostwaarts ge trokken. Generaal Bullock zuiverde Ermelo van alle inwoners, maar verliet de stad. Nauwelijks hadden de staande troepen de stad verlaten of de Boeren verschenen weer en zochten in de stad naar burgers, die zich misschien hadden overgegeven. Generaal Elliot zond in den tijd van een week 50,000 stuks paarden en vee en vele Boerenfamilies naar Standerton. Goes. De Burgemeester van Goes maakt bekend dat ter gelegenheid van de feesten te Goes, te houden op 27 Mei a. s. de her bergen kunnen geopend blijven tot 3 uur 's nachts, en dat het geoorloofd is dien dag in die inrichtingen, danspartijen te geven en muziek te maken, onder uitdrukkelijke voor waarde evenwel dat zoodra er ongeregeld heden voorvallen de vergunning onmiddellijk door de politie kan worden ingetrokken. Ter vervanging van den heer B. B. Quist aan wien met ingang van 1 Juni a. s. op "zijn verzoek eervol ontslag is verleend is benoemd tot klerk ter secretarie de heer H. D. van Dellen te Goes. Ter vervanging van Cornelis Bliek is benoemd tot hulpagent van Politie: Pieter Franciscus de Pan, tuinman te Goes. Burgemeester en Wethouders van Goes doen te weten, datdcorden raad dier gemeente in zijne vergadering van 4 Maart 1901 is vast gesteld de volgende verordening. Verordening tot heffing van schoolgeld voor het onderwijs op school B in de gemeente Goes zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 3 Mei 1901 no 26. De Burgemeester van Goes voorzitter in het kiesdistrict Goes, brengt ter algemeene kennis dat de door minstens 40 kiezers onder- teekende opgaven van candidaten voor de verkiezing van 4 leden der Provinciale staten en van een lid der 2e kamer der staten Generaal bij hem moeten worden ingeleverd op Dinsdag 4 Juni a. s. tusschen voormiddags 9 en des na middags 4 uren in het Raadhuis te Goes. FormuLierem voor de candidaatstelling zijn koste loos verkrijgbaar ter secretarie vanaf 20 Mei 1901.. De uitlevering der bovenbedoelde op gaven van candidaten moet persoonlijk geschie den door een of meer personen, die de opgave hebben onderteekend Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zujjlen P. S. Bartstra te Nijkerk; te Bunnik D. van Popta te Papendrechtte Zaamslag G. van Dis te Zuidzandete Lutkewierum R. G. C Oldeman te Limmen; te Wieringer- waard en Wagenborgen (toez.) F. Krop, Waalscb predikant te 's-Hertogenbosch. Bedankt voor Amsterdam door C. B. Oorthuijs te Rotterdam en A. de Haan te Zwollevoor Groot Schermer door F. Krop te 's Hertogenbosch. Arnemuiden. Ds. H. L. A. Flejjkes, beroepen predikant van Marken alhier, hoopt op Zondag 7 Juli zijn intrede te doen des namiddags, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn vader Ds. H. Fleijkes van Dordrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Kollum H. Meijer te Reit- sumte Koudekerke (W). Ds. J. J. Steinhart te Wijhe. Aangenomen naar Hindelopen door F. Diemer te Warnsnaar Marrum door G. Sybestna te Surhuisterveen. Bedankt voor Velzen door J. H. Koers te Molenaarsgraaf. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Groede door Chr. de Mejjere te Doesburg. Het eind-examen gymnasia te Mid delburg is bepaald op 24, 25 en 26 Juni voor een commissie bestaande uit de pro fessoren Boissevain, KrSmer en Kluyver, resp. van de hoogescholen te Groningen, Utrecht en Leiden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Voor het gerechtshof te 's-Graven- hage stond Zaterdag terecht R., veldwach ter uit 's-H.-Abtskerke, de door rechtbank te Middelburg veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, omdat hij een man die in de herberg aldaar op Nieuwjaar met een ander ruzie had gekregen, op te hardhan dige wijze uit de herberg zou hebben verwijderd. De veldwachter had den ruziemaker die zich aan de post van de deur buiten de herberg bevond, tegen den grond geworpen (de mishandelde beweerde zelfs tot vier malen toe) en hem tegen de kuit getrapt. Vier getuigen werden gehoord. De adv.-gen. mr. Reitsma, achtte de straf, den bekl. opgelegd te zwaar en requireerde veroordeeling tot f 15 boete, subsidiair 7 dagen hechtenis. Do verde diger mr. H. Oele, sloot zich aan bij dit humaan requisitoir. Tegen een man, door de Middelburg- sche Rechtbank tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het afleggen eener valsche verkaring onder eede als getuige in een strafzaak (betreffende een jacht- overtreding) werd nadat vier getuigen waren gehoord, door den adv.-gen. beves tiging van het vonnis gerequireerd. De verdediger, mr. J. Th. Endtz, vroeg vrij spraak op grond van gebrek aan bewijs. Uitspraak Donderdag 30 Mei. Goes. Vrijdag vergaderde »Het Rund veestamboek. 25 personen waren tegenwoordig, waar onder 5 bestuureleden en de heer baron Collot d'Escurij als voorzitter. Het leden tal der vereeniging is 331, dat met 12 vermeerdert werd, terwijl thans nog eenige nieuwe leden werden voorgesteld. In Zeeland zijn ingeschreven 48 zw. bonte stieren van N. H. ras en 3 van Engelsch ras. Het aantal ingeschreven koeien be draagt 46. Er werden in 1901, 13 be kroningen van f100 en 10 van f60 toe gekend, zamen f 1900. Aan de Rijks keuringen werd f 1830,75 uitgegeven waarvan de post f2000 en f150 beschik baar blijft. De rekening der Afd. over f1900 wijst in ontvang f 1757.31, in uitgaaf f 1732.95s, goed slot f24351. De rekening van het rijkssubsidie en het ver slag wordt medegedeeld, de ontvangsten waren f 4885.46', uitgaven f 4683,37', goed slot f202.09. De agenda voor de algemeene vergade ring 21 Mei a. s. te Rotterdam te houden komt in bespreking. De heer E. v. d. Bosch drong aan op een betere organisa tie, de vergadering stemt toe. Het plan van het Hoofdbestuur wordt toegejuicht om middelen te beramen tot een betere organisatie. Een commissie van vijf leden wordt voorgesteld. Uitgenoodigd worden de heeren F. B. Löhnis, 's-Hage en L. Broekema, Wageningen, terwijl nog 5 heeren worden aangegeven om daaruit 3 leden te kiezen. Op deze lijst komen voor de heeren E. v. d. Bosch en W. Kake- beeke. Tot 3 afgevaardigden voor genoemde vergadering worden gekozen de heeren W. Kakebeeke, A. v. Langeraad en H. J. Dorst. Het voorstel van het bestuur om te worden gemachtigd aan de Regeering eene hoogere subsidie aan te vragen, met het doel daaruit onderhoudspremiën te ver- leenen aan jonge stieren, in de provincie Zeeland gefokt, wordt aangenomen. De volgende vergadering der Afd. Zee land wordt vastgesteld die te Cortgene te houden. Leerplicht 1 Te Borssele bevinden zich 9 kinderen van ouders, die gemoedsbezwaar tegeD de vaccine hebben en daarom vrijstelling van leerplicht hebben gekregen. Van genoemd aantal hielden de oudsten zich kort geleden bezig met lamsooren te halen van het schor. Deze groentesnijders zijn kinderen van ouders, die huisonderwijs laten geven, maar van den arbeid moeten leven. RJV.) Te Groede had Donderdag een treurig ongeval plaats. Terwjjl twee per sonen in een verhuiswagen reden, nam de voerman een flesch en dronk daaruit wat bier, waarop de vrouw ook wat te drin ken vroeg. De voerman bemerkende, dat er te weinig in zijn flesch was, gaf aan de vrouw eene andere, eveneens in zijn wagen aanwezig. Bij de eerste teug ech ter bleek dat de man zich had vergist, daar reeds eene hoeveelheid carbol ium naar binnen was gegaan en de vrouw kort daarna onder hevige pijnen is bezweken. (M. C.J Naar wij vernemen, is door de Re geering niet goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad te Middelburg om f 50 schoolgeld te heffen voor eiken leerling op de nieuwe school J. De regeering (aldus de Midd. Crt.) moet voor die niet-goedkeuring grond hebben gevonden in het belangrijk ver schil tusschen de schoolgeldheffing ad f3 op de andere gemeentelijke openbare jon gensscholen en die van f 50 op de nieuwe school. Tot agent van politie 3e kl. te Mid delburg is benoemd J. J. van Luijk te St. Philipsland. Als een bijzonderheid mag zeker hierbij wel gemeld worden, dat nu vier der Middolburgsche agenten van St. Philipsland afkomstig zijn, n.m. Kraak, Kunst, Van de Velde en Van Luijk. M. C. Domburg. De heer E. L. baron van Hardenbroek heeft tegen 1 September, a.s. ontslag gevraagd als burgemeester. Vlissingen. Het nieuwe weeshuis is Zaterdag plechtig in gebruik gesteld. De voorzitter van het regentencollege de heer Kalbfleisch sprak een openingswoord, waar bij zich de burgemeester aansloot. Nog had een eigenaardige plechtigheid plaats. In den muur van de vestibule toch werd in een looden koker een fraaie, door den architect, den heer Holgen, op perka ment geteekende oorkonde gemetseld, met het zegel van het bestuur dat van 1773 dagteekent, en, in lak afgedrukt met de Vüssingsche kieuren, aan het perkament was bevestigd. Van die oorkonde geteekend door het Dag. bestuur der gemeente, door regenten met den secretaris-rentmeester, de regen tessen, den aannemer en den architect wordt een exemplaar aangeboden aan de oudheidskamer van Vlissingen en eene aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Zij luidt als volgt Op heden den Zeventienden Mei van het jaar Negentien honderd een is deze oorkon de in den muur der vestibule van het nieuw Burger-Weeshuis achter den gedenksteen door het College van Regenten geplaatst. Bij besluit van den Gemeenteraad werd aan regenten een bouwterrein ter grootte van veertien honderd tachtig vierk. meter aan de Badhuisstraat afgestaan. Het plan voor den bouw werd door den Heer Chr. H. Holgen, Gemeente-Bouwmees ter alhier, ontworpen. Bij openbare aanbesteding werd het werk aan den minsten inschrijver, den heer L. Raaijmakers te Wouw, N.-B., opgedragen voor de som van vijftigduizend vijf honderd gulden. De gelden ter voldoening dezer som zijn gevonden uit de opbrengst der erflating van wijlen den heer Leonardus Johannes van den Berg, overleden te Middelburg den 13en September 1895, groot veertienduizend twee honderd vier en negentig gulden een en veertig en een halve cent, en verder uit den verkoop van het oude burger-weeshuis aan de Korenmarkt. Het ontbrekende werd bij besluit van den Gemeenteraad aan regenten ter afbetaling toegestaan. Deze oorkonde is ter herinnering aan bovengenoemd feit opgemaakt en ondertee kend door B irgemeeslor 011 Wethouders van Vlissinger, Regenten en Regentessen benevens architect en aannemer." Vlissingen. Do vrijzinnige kiesver- eeniging Algemeen Belang stelde met 84 stemmen definitief candidaat voor de Twee de Kamer den heer Arie Smit; met 87 stemmen voor de provinciale staten de heeren C. L. v. Woelderen, jhr. C. J. J. A. v. Teylingon on A. A. A. E. Gewin. En voor den gemeenteraad naast de reeds gestelden do heeren A. J. v. Ockenburg met 77 en G. Florschiitz met 47 stemmen. Door den minister van binnenland- sche zaken i- bepaald, dat de botervisiteur A. A. M. do Raad den dienst zal uitoefe- 0. a. in de provincie Zeeland. Hem is als standplaats aangewezen 's-Hertogenbosch. Met ingang van 25 dezer zijn verplaatst de aspirant-verificateurs bij's rij ksbelastin- gen R. Koen van Vlissingen (haven) naar Maastricht en S. D. Bijlsma van Maastricht (tijdelijk) naar Vlissingen. (haven.) Een samenstelling van onze weke- lijksche opgaven gedurende het laatste seizoen geeft een totalen afzet van leverbare oesters, van 18.625.000, een getal zeer nabij gelijk aan dat gedurende de campag ne 1900/1. Een vergelijking der prijzen wijst eveneens op groote overeenkomst en eerder nog op een kleine stijging dan op een daling, wat de beste soorten betreft. Doch uit onze cijfers is helaas niet de quantiteits-verhouding tusschen de verschil lende soorten op te maken, wat natuurlijk noodig zou zijn om de totaalopbrengst der productie vast te stellen en te constateeren of er voor- of achteruitgang in de oester cultuur is. Toch meenen wij niet ver van de waar heid af te zijn, als wij ook de resultaten der beid» laatste jaren ongeveer gelijk te stellen. [Iers. en Th. Ct.J De rijksveldwachter-brigadier H. Die- terse, te Zierikzee, is aangesteld tot briga dier majoor. Het rijkstelephoonkantoor te Poort vliet is tot nadere mededeeling gesloten. Aan den heer J. L. van der Plas, surnumerair der directe belastingen enz. alhier is de tijdelijke waarneming opge dragen van het vacante ontvangkantoor te Breskens. Een stadswerker te Dordrecht ver wondde zich bij het ruimen van een beer put; hand en arm zwollen op en de man overleed aan bloedvergiftiging. In de te Utrecht gehouden jaarver gadering van den Bond van Post- en Te- graafbeambten «De Post" is besloten aan den directeur-generaal te verzoeken om pelerines ten behoeve der postboden, en om een rustdag van 30 uur, welke om de 14 dagen op Zondag valt, mogelijk te ma ken. Naar lotsverbetering voor de postboden zal krachtig worden gestreefd. Het belastingkantoor te Rotterdam weigert bankbiljetten van f 40 in ontvangst te nemen. Geen wonder want er zijn daar en te Utrecht een massa valsche bankbil jetten van f40 in omloop. Vrijdagnacht is te Amsterdam een jongmensch gearre steerd die in een sigarenwinkel 's avonds sigaren had gekocht en daarbij zulk een valsch bankbiljet had gewisseld. Hij had 't eerst met petroleum vettig gemaakt, ten einde 't den schijn te geven van reeds jaren oud te zijn. Men kende bij de politie het signalement van dezen knaap, haar door de politie te Rotterdam reeds vroeger ver schaft, wijl hij ook daar herhaaldelijk een dergelijk biljet had te gelde gemaakt. Zoo was 't gemakkelijk hem te vangen en, ter confrontatie met verschillende winkeliers, naar Rotterdam te expediëeren. Valkenberg. Herhaaldelijk heeft de schrijfwijze van den naam der stad Valkenberg, voorheen ten onrechte Valkenburg genoemd, tot ver warring met het dorp van dien zelfden naam nabij Leiden aanleiding gegeven. Brieven en zelfs officiëele stukken, werden tot groot ongerief vaak vice-versa verkeerd bezorgd. Thans heeft de Regeering op een desbe treffend besluit van den Raad, aan deze naamsverwarring een einde gemaakt en zal het Limburgsche stadje in het vervolg offi cieel heeten: «Valkenberg". Dit kon des te gereeder geschieden, omdat Valkenberg, zooals uit de Latijnsche om schriften der oude zegels van de Heeren blijkt, reeds in den aanvang der XlIIe eeuw, lalcomons genoemd werd, terwijl de oudste zegels of contra zegels tot 1254, zelfs met een berg, op welks top een valk zit, ver sierd zijn. Tot in het begin der XIVe eeuw heeft het laatstgenoemden Latijnschen naam, n.l. Faucomons blijven voeren, terwijl in een Latijnsch charter uit 1202, berustende in het archief der abdij Houthem St. Gerlach, Gozurnus, als heer van Valkenberg genoemd wordt. Eigenaardig echter is het, dat de oorspronkelijke naam van Valkenberg in den ouden nog bestaanden Fransch-Waal- schen naam der gemeente: n. 1. Fauque- mont is bewaard gebleven en dat deze plaats in de volkstaal steeds Valkenberg bleef heeten. De naamsverandering houdt tevens ver band met eene aanvrage tot verbetering van het stadswapen, dat historisch onjuist blijkt te zijn. Randelsbl. Zaak-De Jongh. De Hooge Raad behandelt 28 Mei de revisieaanvraag van De Jongh. Gesteld dat diens mededeelingen waar zijn, dan nog is Kets niet vervolgbaar wijl art. 70 W. v. Str. zegt dat verjaard zijn 0. a. alle misdrijven in 18 jaar, waarop levenslange gevangenisstraf staat. De moord op Marinus B. is al 20 jaar geleden. Anderen zijn echter van meeuing dat aangezien tegen Kets indertijd geen vervolging of straf vordering is ingesteld van „verjaren" ook geen sprake kan zijn. Het strafbaar feit, Kets ten laste gelegd, is onder de oude wet gepleegd en behoort dus volgens die wet te worden berecht. Maar art. 1 Wet boek van Strafrecht zegt: „Bjj verande ring in de wetgeving na het tijdstip waarop het feit begaan is, worden de voor den verdachte gunstige bepalingen toege past." Schommeling van gevoelen bij eenzelfde wetsuitlegging; verschil van gevoelen bij verschillende juristen, In ieder geval daar de Jongh's revisie-verzoek is inge diend zonder tusschenkomst van een ge machtigde, zal bij de openbare behande ling ook geen gemachtigde voor hem op treden. Omtrent Kets deelt «Het Volk" het volgende mede: Deze Gerrit Kets werd in 1854 te Arn hem geboren als zoon van gezeten ouders Hij werd ter opleiding voor burgemeester in de leer gedaan bij den heer Treub, burgemeester te Voorschoten (waar hij de zuster van De Jongh heeft leeren kennen) en was later tot dat doel ter secretarie te Loenen. Toen hij met het overlijden van zijn 'moedei een erfenis van f 90,000 kreeg, werd hjj commanditair vennoot in het hotel Victoria te Scheveningen. Spoe dig had hij al zijn geld zoek gemaakt. Na De Jongh's veroordeeling nam hjj dienst als soldaat, is als zoodanig twee maal naar de gevangenis te Leiden gezon den, deserteerde vervolgens van zjjn wa pen en zal nu wel ergens zwervende zjjn. Het eenige wat men van hom nog weet, is dat hjj een poos in Amsterdam koffie- huisbediende is geweest. De Dooven Hooren.De nummer 27 van den „Geillusteerde Wereld," 626, Chiswick High Road, London. W., deelt de beschrijving mede van eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom in de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kan worden en onfaalbaar geneest. Dit nummer zal kosteloos opgezonden worden als men zjjn adres aangeeft aan den uit gever van bovengenoemd Tjjdschrift. B UIIGE 11LIJKE STAND van 18—20 Mei 1901. MIDDELBl RG. Oude r t rouwilD. de Vries. 28 j., jm. en M. J. de le Lijs, 21 j., jd.J. Ph. Risch, 35 j., jm. en A. Schoonenboom, 28 j., jd. Bevallen: S. Meliefste, geb. Dinge- manse, z.N. Wiessner, geb. Koppejan, z.; J. M. Poppe, geb. Moorman, z.; C. A. Moorman, geb. Gillissen, d. Overleden: B. Bosch, man van J. Verhoeven. 47 j.; J. R. Grool, 3 j., z. GOES. Geboren: 19, Janis, z. v. Marinus Ossewaarde en Maatje Nonnekes; 20, Johan Hendrik, z. v. Willem v. Maasdam en Willemina Catharina Enters. Overleden: 17, Pieter de Kok, 79 j., geh. met Dina van Oosten. over de maand April. GRIJPSKERKE. Getouwd: A.Melis, 24 j., jm. en P. de Visser, 23 j., jd. Bevallen: L. de Klerk, geb. Blaas, d. Levenloos aangegeven: een z. van Joziasse en L. de Wolf Over le den: F. Boogaard, vrouw van J. Groenenberg, 38 j. ROTTERDAM, 20 Mei 1901. Buitenlandsche granen stil. Meel stil Prima f 11,25 fi f 11,75. Eerste kwal. f 10,25 a f 10,75 Zeeuwsche eieren f 3,a f 2,60. Vlas 1863 steen blauw, 00 a 00 stuivers, 410 steen wit 40 a 46 stuivers 000 steen Groningsch, 00 00 stuivers Zeeuwsche Aardappels onveranderd. NieuweTarwe. - 5,- 7,60 Nieuwe Rogge - 4,25 „- 5,50 N ieuwe Wintergerst(*)- 0,- i, 6, Zomergerst 0,— 0,— Chevalier - 0- 0- 2,30 - 3,80 Witte Boonen - 9,50 4,50 „-11,50 Bruine boonen - 7- 7,50 8,- Kookerwten - 8,50 „- 9,50 Kanariezaad - 5,50 7,- per 100 kilo. AXEL, 18 Mei. 1901. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f8,25 f9,Rogge f7,25 k f7,60; Nieuwe WiDtergerst f7,A f7,25; Zo- mergerst f af, Haver f 5,50 A f6,Kookerwten f a f Voer- orwten f 8,50 a f 9,Paardenboonen f A f Ljjnzaad fA fKoolzaad Af, Aardappelen f 3,50 A f 3,60. Alles per 100 K.G. Goes, Schore, 20 Mei. Borssele 24 Mei. Vrijdag 24 Mei. Cats, de werken tot 30 April 1902 aan den Leendert Abrahampolder 10 uur. Aan wijzing 20 Mei 10half 12. Nieuwvliet, door den Adornispolder half 11 herstel enz. der werken. Aanwijzing 21 Mei 2 uur in bestuurs lokaal. Zaterdag 25 Mei. Zaamslag, herstel enz. tot 30 April 1902 der werken aan den Margaretha, Klaia Huissens en Eendragtpolders 1 uur bjj de Visser. Raming f 21688. Woensdag 29 Mei. Middelburg, door B. en W. 1 unr het maken van schoolgebouwen voor 600 leer lingen. Aanwijzing 23 Mei 2 uur. Stavenisse, 10 uur door het waterschap Stavenisse onderhoudswerken. Aanwijzing 25 Mei 111 uur. Donderdag 30 Mei. Wissekerke, door 't bestuur van den Wil lempolder 11 uur verhoogen en verzwaren van den zeedjjk, het maken van 6500 M2. glooiing van zetbasaltsteen en leveren en verwerken van 13400 gecreosoteerde dennen perkoenpalen. Aanwjjzing 26 Mei 3 uur. Vrijdag 31 Mei. Walzoorden, 12 uur bij Adriaanse voor het waterschap Walzoorden herstel, enz., der werken begrooting f 6713,017a. Aan wijzing 24 en 28 Mei 10 uur aan de dijk- baaswoning. Kruiningen, 2 uur bjj Casteleijs door den polder Kruiningen levering 250 scheepstou gesort. Vilv. steen, 2250 dennen perkoen palen enz. Inl. S. B. Blok. Zaterdag 1 Juni. Cadzand, 2 uur in 't bestuurslokaal door het waterschap Tienhonderd en Zwarte, onderhoudswerken tot 30 April 1902. Bestek ten kantore van den heer J. F. Hennequin te Sluis. Breskens, door Oud en Jong Breskens, half 11 de politie vergunning verleenen tot 't rapen van broed of mosselzaad. Aanwij zing 24 en 29 Mei. Voorts herstel enz., der werken. Raming f 14536,79. Aanwij zing 24 en 29 Mei 912 uur. Vrijdag 7 Juni. Wissekerke, door den Anna Frisopolder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2