nare vgruopug Bouw- en Weiland Openbare Verkoopinyen. Afloop ïerkoopingen enz. verkoopen: DE GROOT HONDIUS. van AFBRAAK. op Vrijiai 24 lei 1901, Een BOOMGAARD en aandeel Wegeling, P. RIEMENS, Mandenmaker. Poster ij en Advertentie n. Openbare Verkoopii.g. Galanterie- en Luxe- Artikelen, verkoopen: verkoopen: J: a w- cd o cd T elegrammen. Marktberichten. B VliGEllL LIKE STAND Predikbeurten Ger. Kerk. Zaterdag 25 Mei 1901, Kabinet, eikenh. Tafels, eikenh. antieke Kast Tafels, Stoelen, Klokken, Lampen, Kachels, Krui wagen, Kleer- en Meel- kisten, Spekstander, Hondenhok, Varkenshok met Mestput, partijtje Pannen, Mest, Afbraak en Brand hout, vlugge Hit met Tuig, Kar op vee- ren (zoo goed als nieuw), 2 Geiten, 2 Lammers, 10 Kippen en 1 Haan, Konijnen met Hokken, enz. .verkoopen eene belangrijke sorteering Woensdag 29 Mei 1901, 50000 oude Waalsteen, 25000 oude Zeeuwsche Moppen, eene partij hardsteenen Dorpels, 6 hardstee- nen Zerken, 2 hardsteenen Paar- denkribben, lang 2.80 M. en 2 M., 2 marmeren Schoorsteenmantels, 2 Spiegels, hoog 2.25 M. en breed 75 c.M., 75 Vloer- en Zolderdee- len, 16 Balken, lang 10 M., zw. 14 bij 20 c.M., 6 Lichtkozijnen met Ramen, 1 Deurkozijn met eikenh. Deur, 5 Deuren, Behang- linnen, enz. enz. DINSDAG 2t MEI 1901, Manden, Borstelwerk en gegalvaniseerde ijzeren Wilgen, enz. van den afgetreden ter Haar Romeny, het voorzitterschap >or zijn vertrek naar neerleggen, en in 1 verloor. De heer bracht als secretaris 00 uit en legde als en verantwoording 'ging goedgekeurd, [aan door het vertrek Romeny werd ge- iker de Bruine, aan itterschap werd op- aannam. 'treden was de heer en, niet herkiesbaar. Borsius, zoodat het it de heeren ds. J. ine, voorzitter, jhr. 'ia-penningmeester, k. O. de Casembroot Teijlingen; en het lames Jonkvrouwe, udekerke, mevrouw jonsbeeck, mevrouw Hijs en mevrouw A. Schouten. Graaf van Lijnden lank gebracht voor e vereenig. gedaan irolten dat hij later in het Bestuur, n voorzittershamer lemaker de Bruine, irgadering Cornelia lier, Neeltje School test veer, die gedu- 20 jaren trouw en j mevrouw Dooren- erius, mejuffr. Gra- len heer J. F. M. wie de voorzitter |espraak het eervol 'de benevens als Eerstgenoemde een de 4e een gouden ag van den secre- erstaande ontleend, ienen gemenoreerd over het jaar 1900. i ernstig verlies dat heeft door het af- ■zitter. Sinds Mei Haar Romeny het en dat op zulk eene it Middelburg ook |en ernstig verlies Met volle toewij- steeds hare belan- len die gedurende lorrecht hadden uit ihrift en een souve- m zeker nog lang aan de gevoelvolle >ij die gelegenheid waarop wij nog kkig voor de ver- Ier aard. kan er op gewezen r 1900, aan niet >n het getuigschrift Jereikt worden, een niet bereikt was, n een tijd waarin ij ten onrechte, in gd wordt over de stboden. Wat men feit alleen dat in zich eene onder- betoond, waarvan is vijftien-, 1 zelfs jwen dienstin het- ildoende op dat het ye nog niet aan het |san met genoegen at het bedrag van [laatste jaren steeds 6.45 o oil g S .SPo .am O) Pi o U7.50 7-13 7.22 7.41 8.16 8.30 9- 9-43 "•3 10.28 11-39 9-45 10.38 11.2 510.16 511.16 a7-35 7.46 7-53 8.8 8.17 8.25 8.32 8.37 8.47 8.54 9-7 9.20 9.29 9-4° 10.26 11.26 11.18 ki-45 Over Rotterdam, ïk tegen bijbetaling 'izigevs naar Noord- 10.40 2.6 6 16 10.28 1.25 h-3 11.40 3.10 7.25 12.22 2 50 8.5 I2.j8 4.6 8.22 12.55 4.22 8.38 is gedaald, in 1899 voor het eerst weer ge klommen was, in 1900 weer vooruit ge gaan is, in welk laatste jaar van 18 leden f 05.50 en van 59 belangstellenden f 66.50, samen dus f132 ontvangen werd, een be drag dat sinds 1885 niet meer bereikt was. Aan rente werd verder in 1900 ontvangen f116.10, terwijl de uitgaven, waarouder weer 2 gratificaties voorkomen aan gewezen dienstboden die zich die hulp hadden waar dig betoond, f95.45 bedroegen, zoodat ten slotte een bedrag van f 152.65 gevoegd kon worden bij het kapitaal, dat nu bij den aanvang van 1901 bestond uit eene inschrij ving groot f4500 op het grootboek der 2è% Nederlandsche schuld en uit f 300.121, be legd op de spaarbank van het Nut. Aan dat kapitaal wordt ieder jaar toege voegd het bedrag der in dat jaar ontvangen contributies de rente van het kapitaal voor zoover dit niet gebruikt is voor de andere in de statuten omschreven doel einden en dat kapitaal is bestemd oin een maal het hoofddoel van de vereeniging te kunnen bereiken, zooals dat in art. 1 van de statuten is omschreven, nl. het huren of aankoopen van een of meer woningen of het stichten van een asyl voor oude en gebrekkige dienstboden. Om dat doel spoediger te kunnen bereiken houdt het Bestuur zich voor het ontvangen van schenkingen en legaten alsmede voor het toetreden van meerdere contribuanten steeds ten zeerste aanbevolen. Wemeldinge. In de vergadering van de antirevolutionaire kiesvereeniging al hier is besloten de candidatuur van Jhr. mr. Lobman te steunen. Omtrent de aftreden de statenleden en gemeenteraadsverkie zing, is nog geen definitief besluit genomen. Colijnsplaat. In de Woensdag gehouden vergadering van den Ond-Noordbeveland- polder (zie ons vorig no.) werd nog goed gekeurd de overeenkomst met het bestuur van den Nieuw-Noordbevelandpolder dat deze voor de helft zal bijdragen in den onderhoud van den grintweg over den Emelissendijk naar de haven aan Glasjesnol. Op het eiland Tolen is in den laatsten tijd tusschen de besturen der gemeenten en polders een ware wedstrijd ontstaan in het verbeteren der wegen. Toen de verbou wing der aardvruchten, inzonderheid van aardappelen en suikerbieten minder alge meen was dan thans en de landbouwers hun kracht zochten in graanbouw en peul vruchten, bleven de kleiwegen, zelfs in het na- en voorjaar voor het gewone verkeer behoorlijk bruikbaar. De zomervruchten toch waren op het eind van September vervoerd; tot dien tijd waren de wegen vast genoeg en de vervoerde lasten minder zwaar dan in de laatste kwarteeuw. Nu evenwel in October en November enorm veel bieten en aardappels getransporteerd worden, is de toestand der kleiwegen onhoudbaar ge worden ieder jaar worden er al dieper gaten ingereden, zoo zelfs dat in dit voorjaar opgestapelde producten, zooals uien en aard appelen, in den Westkerkschenpolder niet geleverd en geheel of tijdelijk onverkocht moesten blijven. Sommige boeren deden zelfs de artikelen vroeg van de hand uit vrees ze later niet te kunnen vervoeren. Allerwege worden nu sedert de laatste tien jaren grintwegen aangelegd en aan de meeste havens is het om dezen tijd ieder jaar druk met het lossen en laden van schepen en wagens, een zwaar werk, maar waaraan flink loon verdiend wordt. Schippers, ar beiders en voerlieden komt dat ten goede. Het aanleggen van een grintweg eischt veel werk, daar de wegen te voren geëffend moeten worden, d. w. z. diepten gevuld en hoogten afgegraven, alzoo heel wat grond- vervoer per kruiwagen; vervolgens wordt de weg over het midden ongeveer een halve voet uitgediept (gekist) in die gegravenbaan, ter breedte van 2'/2 meter wordt een dikke laag grove Duitsche grint gebracht. Een jaar hebben de landbouwers dan nog een moeielijken weg te berijden, zoolang de grint nog niet vast zit, daarna wordt hij ijzerhard. De kosten van aanleg worden bestreden uit de polderkassen en de hoogere lasten die de boer daarvoor per gemet moet betalen, getroost hij zich gaarne omdat in het slijten van tuig, vervoermiddelen en paarden later veel uitgewonnen wordt. Wij vestigen de aandacht op de an nonce in dit nummer omtrent Molenaars Kindermeel. Wij zagen vele attesten die van proefondervindelijke deugdelijkheid ge wagen, zoodat ook onder ons een proefne ming alleszins aanbevelenswaardig schijnt. Men heeft zich verbaasd dat wij geen melding gemaakt hebben van 't gebeurde met den korporaal K. te Middelburg, ge lijk andere bladen. Wij merken op dat wij slechts bij zeer hooge uitzondering ooit melding maken van zelfmoordenook van de begrafenis maakten wij geen melding. Door toespraak en krans een zelfmoordenaar verheerlijken, achten wij bedenkelijk en misdadig, on verschillig of 't een korporaal of een pro fessor geldt. Goes. Op Donderdag 23 Mei a. s. zal de Zeereerw. Pater A. v. Hecke, Priester- aalmoezenier in het Z. Afr. Boerenleger een Transvaallezing houden. Zijn eerw. trad den 19 April 1.1. voor de mil. vereeniging te Breda op, omtrent deze lezing schreef de Maasbode o. m.: »De lezing had dit voor dat zij aanspraak mocht maken actueel te zijn, daar de Zeereerw. Pater v. Hecke, 1 nester-aalmoezenier in het Boerenleger e voordracht hield. Pater v. Hecke, een Vlaming van geboorte, sprak in Vlaamsch dialect, hetgeen reeds de aandacht trok. In levendige kleuren schetste spreker het ontstaan van den oorlog de verschillende voornaamste gevechten (Mafeking, Spion kop, enz.) en de slagvelden na den slag. Het leuke optreden der Boeren tegen de domme operaties der Engelschen ontlokte menigmaal een hartelijk gelach. De even- tueele baten worden voor een liefdadig doel bestemd. Goes. In de geref. kerk Wijngaardstraat vergadert op 2en Pinksterdag a. s. het Zeeuwsch Jongelingsveibond. De voormid- dagvergadering te 12 uur door dr. Wagenaar te openeD, is gewijd aan verslagen. De namiddag vergadering aan verkiezingen, be spreking van voorstellen, en inleiding eener vraag, terwijl ds. C. Lindeboom een referaat ten beste geven wil over: »Onze gerefor meerde Jongelingschap in de wisseling der eeuw"met debat. Het voorstel Serooskerke wil definanci- ecle verhouding tusschen het Provinciaal Bondsbestuur en de Ringen voorzoover mogelijk, in overeenstemming gebracht zien mét art. 27 van het nieuwe Bondsreglcment. De vraag door den heer Bastmeijer in te leiden, luidt: Wat kan er gedaan worden tot het verkrijgen van een betere verstand houding tusschen Kerkeraad en Geref. J. Y. Met ingang van 26 Mei zijn de portiers Kuypers en Dekker van het station D. P. te Rotterdam, overgeplaatst in gelijke functie naar het station te Middelburg. Naar Bet Fad. uit goede bron ver neemt zullen de tractementen der post-en telegraaf-beambten met Januari e.k. zoodanig geregeld worden, dat 't maximum in 15 dienstjaren bereikt wordt in plaats van in 20 jaar. Kapelle. Op de algemeene vergadering der Centrale Anticevolutionaire kiesvereeni ging »Vreest God, eert den Koning" 16 Mei j 1. gehouden is met algemeene, 82 stemmen, tot Candidaat voor de 2de kamer der Staten Generaal gesteld de heer Mr. Th. Heemskerk te Amsterdam. Eveneens zijn op genoemde vergadering met algemeene, 82 stemmen, tot Candida- ten voor de Provinciale Staten gesteld, de aftrede leden, de heeren W. J. Yader van Wissekerke, M. Noordijke, J. J. Pompe van Meerdervoort en D. J. Oggel. Middelburg. Wij ontvingen van deplaat- selijke commissie van toezicht op 't lager onderwijs te Middelburg haar jaarverslag over 1900. Het aantal leerlingen op de openbare scholen bedraagt, 1998, op de bijzondere scholen 824. St. Annaland. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad verkreeg B. Kodde 86 en L. Polderman 62 stem men, zoodat Kodde gekozen is. St. Maartensdijk. In de Woensdag gehouden vergadering van Ingelanden van het vrije waterschap St. Maartensdijk werd het dijkgeschot over het jaar 1901,02 voor de verschillende polders per H.A. vastge steld als volgt: Oudeland f 11Middelland f5.75; Noord f 10; Uiterst-Nieuwland f5.75; Ravensoord f6.50; Groote en kleine Landekens f5; Slabbecoorne f 17Molen f 12Pluimpot f5; Vroonlanden Ravens oord f2.95; overige Vroonlanden fl.45. Verder werd gunstig beschikt op een ver zoek van den heer J. L. Hage om, tegen betaling door hem van f100 en zelf de benoodigde grint te vervoeren benevens de later benoodigde onderhoudsgrint, een grintbaan aan te leggen langs zijne hofstede tot den 4en dijk. Ook werd nog besloten den boezem ditmaal onderhands te ver pachten. Heinkenszand. De heer Ph. M. de Ronde Bresser, President Kerkvoogd, vierde 1.1. Woensdag zijn 60sten jaardag en ontving vele blijken van belangstelling. Des avonds werd den jubilaris een serenade gebracht door het muziekgezelschap „Euterpe' alhier, welker leden flink werden onthaald. Op de spoorbaan te Tilburg duwden eenige spelende knapen de tramwagens voort toen een hunner, 12 jaar oud, er onder geraakte. Een der wielen ging hem over het hoofd. De knaap was terstond dood. Te Aalst reed een jeugdig fietser te water, terwijl hij uitweek voor een rij tuig. Schoon spoedig geholpen, bleek hij reeds verdronken. Bij een kruitontploifing te Kalgan (China) zijn zeven Duitsche cavalleristen gedood en vijf gewond. Dinsdag 21 Mei. Goes, half 3 in de Prins door not. de Ronde Bresser voor erven mevrouw v. As- peren-Vervenne een boomgaard en aandeel wegeling in Schore. Goes, half 1 in de prins door denrw. Hollmann 20 dames en heeren fietsen. Middelburg, door not. Wisboom Verstegen 10 uur B 117 galanterie-en luxe artikelen van firma A. C. Greep. Te zien 20 Mei 1012 en 14 uur Inl. de Groot Hondius. Vlissingen, door not. Bosch 8 uur, lo. een huis en tuin Kerkhofvoetpad groot 195 cA. 2o. een huis en plaats Kaaskaaistraat 62 cA. 3o. id. er naast 71 cA. 4o. id. er naast 72 oA. Te zien 20 en 21 Mei 9—12 en 24 uur. Donderdag 23 Mei. Ellewoutsdijk, gemeente herberg half 11 door not. de Ronde Bresser voor erven mejuifr. Prumers een huisentuin 32 A81cA. in 4 perc. en in masse. En inboedel 0. a. kabinet, chiffonnière, bureau, kachels, ledi kant, bedden met toebehooren, koper- tin glas- en aardewerk, goud, zilver, oud por selein. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Tak. lo. huis en tuin Veersche Singel S 71 a groot 363 cA. 2o. 9060 cA. weiland en sprink Veersche weg. 3o. 1.4770 H. bouwl. in Souburg. 4o. wagen makerij van H. Wouters Veersche rijweg 360 cA. 5o. en 60. Huizen P 18 en 18 a groot 61 en 71 cA. 7o. 3650 cA. weiland Oude Veeische weg. Te zien de onroerende goederen 8 dagen voor den verkoop, de ge bouwen 22 Mei 1012 en 24 en 23 Mei 1012 uur. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen het winkel huis Langedelft B 117 van wijlen dhr. A. C. Greep. 2o. een huis, bakkerij Sint Jan straat I 45. Te zien 17 en 22 en 23 Mei 1012 en 2—4 uur. Vrijdag 24 Mei. Middelburg, door not. Wisboom Verstegen voor 't magazijn van wijlen dhr. A. C. Greep Te zien Maandag. Inl. de Groot Hondius. Aagtekerke, bij Maljers door not. Huvers 2,9317 H.A. bouw- en weiland. Zaterdag 25 Mei. 's-Gravenpolder, bij ïnschrij vingte pachten de hofstede Plantlust 55 H. Biljetten tot 25 Mei bij not. Paardekooper Overman. Woensdag 29 Mei. Heinkenszand, half 1 door not. de Ronde de Bresser voor dhr. B. I. Vermande secre taire met marmeren blad, chiffonnière, lin nen- en boekenkasten, nachttafel, bedden met toebehooren, koffers, zonneblinden. En bij J. Vermeule een biljart. Te zien 1012 uur. Woensdag 12 Juni Middelburg, voor not. de Vos ter recht bank half 11 bij opbod en afslag lo. 7,2380 H. bouwl. 2o. 2250 cA. boomgaard; 3o. 1580 cA. id. 4o. 6690 cA. id. 5o. 490 cA. bouwl. 60. een buis, schuur en erf 2510 cA., alles in Aagtekerke. 7o. 95 A. weiland; 80. I,1660 H. id. 9o. 1,2770H.bouwland. lOo. 1,5460 H. weiland, llo. 8120 cA. id. 12o. 43 A. id. alles in Domburg, in beslag ge nomen ten laste van lo. wed. Jan Simonse als voogdes over Johanna, Marie, Simon en Jacoba; en £0. C. Simonse te Aagtekerke. Gedeputeerde Staten hebben voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad de gemeente Vlissingen verdeeld in kiesdis tricten. Vlissingen I de wijken A. B. C. D. N. O. P. Vlissingen II. E. F. G. H. en I. Vlissingen III. K. L. M. M. M. en Z. I kiest 2 leden aftr. 1901; 2 aftr. 1903 en 2 aftr. 1905. II kiest resp. 2, 1 en 2. III resp. 2, 2 en 2. De Commissaris der Koningin heeft bepaald dat de zittingen der hoofdstem- bureaux voor 't procesverbaal voor de Tweede Kamer zullen aanvangen te Oost burg 15 Juni 12 uur, Goes 15 Juni 1 uur, Hontenisse en Zierikzee 17 Juni 9 uur. En ingeval van herstemming Oostburg 28 Juni 12 uur, Goes 28 Juni 1 uur, Honte nisse en Zierikzee 29 Juni 1 uur. Middelburg. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur werd heden aanbesteed het verrichten van eenige bestratingen op de Rijks groote wegen op Z-Beveland en Tho- len, in twee perceelen. Raming lo. perceel f 1700 (weg Z.-Beveland.) Inschrijvers: A. Jacobs Goes, voor f 1650 A. Foudraine Az. Goes, f 1614 J. de Jonge Middelburg, f1596; C. de Wilde, Az. Kattendijke, f 1595J. Lindenberg Cz. Wemeldinge, f1545 P. Dronkers Kapelle, f1415. Raming 2o. perceel f 810 (weg Tholen) Inschrijvers J. Duijnhouwer Scherpenisse, f 749; M. Kleppe, Scherpenisse, f687. Lijst van brieven en briefkaarten over de eerste helft der maand Mei, verzonden aan onbekenden door het postkantoor te Middelburg. Brieven. Marinusse, Grijpskerke; G. J. van Leene, HarlingenP. Adriaanse, J. P. Arense, A. Augustijn, A. van Baarle, C. J. Bekkers, W. den Boer, W. J. Bouwens, J. de Bruin, J. de Bruin, J. K. de Bruijn, S. de Bruijn, M. D. ten Broeke, W. G. van Daalen, A. van Dalfsen, G. Damman, W. den Dekker, G. J. Geldof, J. Gideonse, J. M. van Gij zen, J. Gulinck, L. Hans, C. A. Hertogh, J. Heuseveld, P. Hoogeboom, J. C. Holst, A. Jongepier, W. van Keulen, J. M. C. de Koster, D. de Leeuw, J. Leijdekkers, H. A. Lieuwens. P. J. van Loij, 1.1. de Louw, A. Mathijsse, I. Mathijsse, G. Melse, J. A. Meskeerus, H. J. Mink, J. H. van Muwster, L. de Rijke, K. Rip, R. P. Roo- denburg, C. O. Schoe, J. Specht, C. Tange, A. Tilroe, L. Verbage, C. Wielemaker, P. J. Zeijerveld. Allen verzonden over Mid delburg. Mejuffr. B. Happe, Rotterdam; P. Willeboer, Rotterdam; Wed. Jongepier, Vlissingen. Briefkaart. P. Willeboer, Rotterdam. BRIEFWISSELING. De ingezonden stukkeD, schoon gezet, moesten wegens plaatsgebrek wachten. (Red.) Tot onzen spijt moesten eenige be richten en verslag vergadering Rundvee stamboek blijven liggen. Red. VLISSINGEN, 17 Mei 1901. Boter 10,90 a f 0,95 per kilo Eieren f 3,20 a f 3,40 per 104 stuks. van 1617 Mei 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: E. W. Heudrikse, 25 j.,jm. en E. J. Versloot, 24 j., jd.K. J. Pervoost, 37 j., s. en N. M. Westdorp, 31 j., jd. Getrouwd: J. H. Gillissen, 22 j.,jm. en A. J. Vermeule, 28 j., jd.G. H. Gillissen 23 j., jm en F. Konijzer, 24 j., jd.J. Mesu, 24 j., jm. en M. D. Dekker, 20 j., jd. G. Moorman, 30 j., jm. en M. Gillisse, 24 j., jd.J. de Munck, 24 j., jm. en F. P. van Wel, 24 j., jd.; H. A. Roth, 26 j., jm. en J. M. Gooijen, 23 j.. jd.J. F. Vervenne 29 j., jm. en F. Bakker, 29 j., jd. Bevallen: E. van Sehaik, gab. Eiff, z.; J. Dellebeke, geb. Sturm, d. Overleden: A. Moens, wed. vanA. Vader, 76 j. GOES. Huw. aangift: 15, Dirk Hageman, 28 j., jm. te 's-Gravenhage en Adriana Cappon, 24 j., jd. te Goes. Geboren: 16, Pieter, z. v. Cornelis Rippert van Lelyveld en Eleonora Cecilia de Monté ver Loren 17, Tona Pieternella, d. v. Jan Leendert Roodzand en Neeltje Walrave. Overleden: 17, Elizabeth, 5 j., d. v. Dingenus Jacobs en Janna van den Dries, van 1017 Mei. YERSEKE. Geboren: 12, Jozina Geertruida, d. v. Willem van IJsseldijk en Anna Maria de Koeijer. Op 't alleronverwachtst overleed heden mijne geliefde echtgenoote MARIA STAAL Pd., in den ouderdom van bijna 33 jaren, met wie ik slechts eenige maanden mocht verhonden zijn. De vaste overtuiging dat zjj heenging naar haren Heiland is onze eenige troost. Mede namens wederzijdsche familie, M. DE REGT Nz. Borsele, 13 Mei 1901. Bjj dezen betuigen wij onzen har telijken dank aan allen die blijken van belangstelling betoonden op 5 Mei jl. Koudekerke, 16 Mei 1901. J. VOS en Echtgenoote. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van hun geliefd dochtertje, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. C. COUMOU. M. T. COUMOU—Van Dijk. Middelburg, 18 Mei 1901. Voor de zeer vele en treffende blij ken van deelneming in het verlies mijner onvergetelijke echtgenoote, zoo van hier als elders ontvangen, betuig ik ook namens wederzijdsche familie onzen hartelijken dank. J. STEKETEE. Heinkenszand, 17 Mei 1901. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij de viering vaD den 15en Mei; betuigt de ondergeteekende, ook namens zijne echtgenoote, hartelijk dank. Ph. M. DE RONDE BRESSER. Heinkenszand, 17 Mei 1901. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden vader en grootvader, betui gen wij onzen hartelijkeD dank. Gapinge, 17 Mei 1901. P. BOSSELAAR. L. BOSSELAARSchippers. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen Bediening ,v.h. H. Av. Nam. 2 uur: Idem. Nabetrachting. Avond 6 uur: Lezing. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des middags om 12 uur, aan het woon huis en ten verzoeke van W. Holle man te 's-Heer Arendskerke (Ouden Kraaijert), benevens De Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN te Middelburg is voornemens te Dinsdag 21 en Vrijdag 24 Mei 1901, telkens des voormiddags te 10 uren, voor het Magazijn, Lange Delft B 117, van wijlen den heer A. C. GREEP, te MIDDELBURG, w. b. Hanglampen, met en zonder Lustres, groote Blitzlampen, geschikt voor Koffiehuizen, Ganglantaarns, Mu- ziekdoozen, Phonograaf met Rollen, Naaimachine Pendules Klokken Wekkers, Album- en Fantasietafels, Toiletspiegels, Reis- en Handtasschen. Vogelkooien met en zonder Standaard, Japansche en andere Bekers, Mand werk, Kinderstoelen, Nickel-Artikelen, Japansch en Verlaktwerk, Koffie- en Theeserviezen, verschillend Porcelein, Glas-, Kristal- en Steenwerk, Kan toorbenoodigkeden Kinderspeel- en Luxe-Artikelen, Odeurs, Portefeuilles en Portemonnaies, Meerschuimen- en andere Tabak- en Sigarenpijpen, Graf kransen, Theebladen en veel meer andere Goederen. Te bezichtigen Maandag vóór den verkoop, van 10—12 en 1—4 uur. De Taxateurs-Vendumeesters De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uur, op het dorp Ellewoutsdijk, De Notaris HUVERS is voornemens des voormiddags te 10 uren, tn de her berg bij J. Maljers, te Aagtekerke, in het openbaar te verkoopen: EENIGE PERCEELEN te Aagtekerke, groot 2 Hectaren 93 Aren 17 Centiaren. In 8' perceelen. Breeder bij notitiën, verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris DE RONDE BRESSER zal op des namiddags 2ya uren, te Goes, in het koffiehuis „De Prins van Oranje", ten verzoeke van Mevrouw de Wed. Sterk en de Erven Mevrouw de Wed. van Asperen Vervenne, in het openbaar gelegen te Schore, achter het dorp, groot 89 A. 98 c.A. In pacht bij JOHs. WONDERGEM te Schore tot 25 November 1901 voor f 80,— den hoop. Ondergeteekende maakt zijn geachte Stad- en Landgenooten bekend, dat hij zich alhier heeft gevestigd als MANDENMAKER en op Zaterdag 18 Mei zijn winkel opent in Korte Noordstraat E no. 4. MIDDELBURG.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3