Buitenlandsch Overzicht. Afloop Verkoopingen enz. Vogelbescherming'. BI Q L H1 g. Zonder aarzelen Gebruikt het werkdadigste geneesmiddel tegen de bloedarmoede Kerknieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. T e leg ram men. Advertentie n. Predikbeurten Ger. Kerk. wenschen door te werken met dit ministerie, dat verklaard heeft, geen grondwetsherziening aan de orde te willen stellen, is nu ook daar tegenover aangewezen. Zij kunnen niet be ginnen met verklaarde geestverwanten van den vrijzinnig-democratischen Bond candidaat te stellen of de candidaten der vrijzinning-demo- cratische kiesvereeningen over te nemen. Wat bij herstemming mogelijk is, kan bij het stel len van candidaten in eerste stemming niet geschieden zonder verloochening van eigen karakter en moedwillig prijsgeven van eigen invloed. Een liberale kiesvereeniging, die ter wille van den lieven vrede daartoe overgaat, dekt met haar vlag een candidaat, die open lijk tegen haar optreedt. Daarom is frontma ken tegenover deze partij eisch van onverzoen- lijken plicht. Natuurlijk is dit woord geen maatstaf voor de onderlinge waardeering in Juni. Maar als dan het anticlericalisme weer samen doet, zal het toch verscheidene van zijn eigene min lieve woordjes moeten op eten. (Slot DUITSCHLAND. In Pruisen is op het oogenblik de quaestie der kanalenontwerpen de zaak van den dag. Er bestaat vrees dat de tegenstanders van den rijks kanselier dezen ten val zul len brengen door middel van de afstem ming van genoemd ontwerp. De toestand is zeer gespannen. De ministers hadden herhaaldelijk lang durige conferenties. De bede Huizen van Afgevaardigden in Pruisen zijn opge roepen in gemeenschappelijke vergadering. Gevolg er van schijnt te zijn dat de ka nalenwet voorloopig wordt ingetrokken. En dit is 't wat de oppositie verlangt. De enkelen die 't tegen den premier Von Bulow hebben, zal zij daarbij gaarne op offeren. De Keizer heeft er zich reeds mede be moeid en onrustbarende woorden gesproken. Het gerucht gaat dat de Pruisische Landdag heden ontbonden wordt met het voorlezen van een koninklijke boodschap, waarin het verloop van de debatten over de kanalen in scherpe bewoordingen be treurd wordt. De ministers Miquel en Hammerstein, en misschien ook de minister van justitie Schoenstedt, zouden hun ont slag nemen, Voor opvolger van Miquel zou de tegenwoordige minister van binnen- landsche zaken, Rheinbahen, het meest in aanmerking kome.n ENGELAND. De gedeporteerden-commissie te Londen heeft handen vol werks. Gelijk de lezer weet beoogt zij een on derzoek in te stellen naar de billijkheid der eischen om schadeloosstelling voor uit gezette uitlanders uit Zuid Afrika. Zij wil de eischers zeiven hunne eischen hooren toelichten. Dr. Sieveking vroeg of de Engelsche re geering instructies gegeven had om in het geval dat getuigen moesten overkomen, ze alleen de reiskosten te vergoeden. Hij stelde voor, dat indien de regeering hierop afwijzend mocht beschikken, de volgende weg zou worden ingeslagende Duitsche eischers van schadevergoeding komen op eigen kosten over. Zij krijgen volledige vergoeding van reiskosten, wanneer hun eisch geheel wordt toegewezenproportio- neele vergoeding krijgen zij, die een ge deeltelijk succes hebben en zij, wier eiscben geheel worden afgeslagen, moeten zelf ge heel hunne kosten betalen. Geantwoord werd echter dat de commissie die vergoeding niet zou toestaan. Maar de onzijdige burgers van bevriende mogend heden zullen schadevergoeding krijgen. Echter niet diegenen welke vrijwillig aan den oorlog deelnamen, niet gedwongen door hunne superieuren gelijk b. v. zekere beambten der Z. A. S. M. T IJ D VERZEN. Het Wachtwoord. De verklaring van den hoofdman der vrijzinnige-democraten, na het verzoenend woord van Prof. Tichelaar dat bij de herstemmingen alles wat 3 FEUILLETO N. (Slot.) Wij zouden nog moeten handelen van de hoppen (Upupa epops), van de koekoek (Cuculus canorus), van de roek (Corvus trugilegus) enz. hoe die nuttige vogels ge durig verminderen. Waar zijn de poelsneppen (Scolopax ma jor), die vroeger aan alle beken en rivie ren, aan de boorden van venen en in alle moerassige streken, zoo menigvuldig, zoo genotvol u voorkwamen? Waar zijn de houtsneppen (Scolopax rusticula) gebleven? Vroeger waren er in den treklijd bijna alle dagen, toch elke week, in elk bosch van eenig aanbelang; na een winderig, half stormachtig weder, vonden wij in onzen kleinen tuin tot tweemaal toe onder nedergebukte of afgebroken dahlia's, eene boschsnep met een scharelig geluid ver trekken in de maand October. En nu moeten het al groote en rustige bosschen zijn wil men eene boschsnep zien opjagen. De kwartels (Perdrix eoturnix)? In onze jeugd zaten er zeker in Viersel-veld, vol geus berekening van mijnen oom Jan van Horck, eenen goeden jager en kwartel vanger, op elke vier hectaren een paar kwartels en hij rekende, Broechemveld 5 vrijzinnig is; van het nuance Van Houten tot de Socialisten toe, tegen de kerkelijken van allerlei gading partij behoort te kiezen, werd blijkbaar met instemming door de talrijke aanwezi gen aangehoord. HandelsbladNalezing op de rede van Prof. Treub. En nu onthoude men wel, wat Prof. Treub gisterenavond verklaarde: dat men bij de herstemmingen gezamenlijk tegen de clericalen zou optrekken, vooral na de houding van d r. A. K u y p e r. Handelsblad: De horizon op geklaard. Het woord is gegeven, Van Houten ver- [nieuwd We zullen den strijd zien herleven, Of 't woord van den Heer in zijn werking [gestuit, Dan de vrijheid het woord zal gegeven. 't Is Kuyper zijn schuld, zoo heeft Treub [het gezeid Dat zal dan wel zeker zoo wezen Had hij niet de hand naar den broeder [gereikt, Dan hoefden we Treub niet te vreezen Maar Kuyper heeft 't hart van den broeder [geraakt Ten spijt van de liberalen Nu klinkt reeds de klank van de schelle [trompet „Den dood aan de clericalen Wel zullen ze vechten in eigen gelid, ln vuuroode kleur en oranje, Maar komt het aan op den laatsten strijd, Dan vechten zij éen campanje. Dan wordt er de carmanjool gedanst En het vrijheidslied gezongen; Dan rijst éen gebed tot de redegodin; De veeten zijn dan bedwongen. Het gaat op den Christen-vijand dan los In tien en drie korte dagen Dan slaan ze weer met vereende kracht En met verdubbelde slagen. Schaart u dus bijeen, die den Christus [behoort; Gij weet, wat u staat te wachten Laat rusten den twist; dringt te zamen om ['t Woord Vereenigt gij nu reeds uw krachten. Wat zouden ze lachen, als Kuyper 't verloor Door Lohman zijn tegenstreven, Of als Lohman in 't zand beet, door Knyper [gewipt, Dat was hun de vreugd in het leven. Straks zien we dus bij elkaar in 't gelid: Van der Zwaag die opend de rijen Dan Troelstra en TreubDe Beaufort [Hennequin Om ons tot liet end te bestrijen. De worstling genaakt, maar éen worstling [ga voor De strijd om zichzelf te overwinnen. De broederschap wordt aan de daad slechts [gezien Die toont of we elkander beminnen. Om de eere des Heeren zichzelf niet ge- [zocht Om de eere van God zich gegeven Om de eere des Heeren te zamen geschaard, Daar opent de worst'ling nieuw leven. Luctor. Wij zouden het niet genoeg kunnen her halen, dat de bloedarmoede een der ern stigste aandoeningen is die de jeugd kan aantasten. In de loop van het leven, op een zeker gevorderd tijdstip kan men er door aangetast worden, maar vooral tast zij de jonge lieden aan. Dit verklaart zich gemakkeljjk, want op het oogenblik dat het kind volwassen wordt, heeft er eene kom- pleete transformatie plaats, welke zeer ver moeiend is en eene zokere weerstand vordert waartoe krachten noodig zijn, welke alleen hectaren voor eiken kwartelnest in 1843, en nu, zou er nu in 1900, in elke 50 hectaren, in de Kempen of in Vlaanderen één kwartelnest bestaan? En zoo ook is het met de patrijzen (Perdrix cinerea). Toen konden wij niet wandelen of wij zagen in de voren der graanbed-akkers, overal indrukken der pootjes van kwaitels of patrijzen, die dan ook de zanderige baan overliepen, en soms nog iets meer achter lieten dan pootindrukken, dat waarlijk ge- noegelijk aan onze schoenen kleefde, dat donker groen was, en welk geleek opeen welgekookt spruitje, ten bewijze dat de patrijzen in 't voorjaar zeer veel groen eten en nu is 't jaren geleden dat wij nog zoo iets gezien hebben. Toen als men reisde of wandelde, zag of hoorde men overal patrijzen hinken, roe pende en slagende kwartels en nu leeft men in eene vervelende stilte. Toen waren bij eenigszins harde winters, gelijk wij nu dit jaar gehad hebben, de beemden tusschen Lier, Viersel en Nijlen, bijna eiken dag vol van overvliegende en rustende trekvogels zooals verschillende soorten van eenden en halfeenden (Anas) die gelijk lange koorden en kabels, die hier en daar gewrongen waren, door de lucht vlogen. Ganzen die in ongelijkbeenige vijven het rijke en krachtige bloed kan geven. Alsdan kan men met moed deze moeielijke krisis doorstaan. De Heer P. Wichers te Dwingelo, schrijft ons, mijne vrouw heeft van haar 20ste jaar gesukkeld en thans is zij 43 jaar, die on geveer 23 jaar was zij lijdende aan maagpijn, het minste voedsel kon zij niet verdragen, maar door het gebruik Uwer Pink Pillen van Dr Williams is zij volkomen genezen, thans eet zij alles met smaak en hare krachten komen terug. Publiceert het tot heil van andere lijders, ik ben genegen de noodige inlichtingen te verstrekken. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen Zij zijn krachtdadig voor bloed armoede, verlamming, ruggemergstering rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St.-Vitus- dans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwel len, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed een spierversterkend middel. Zij geven schoon e kleur aan de bleeke gelaats kleuren, handelen iu al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buiten sporigheden. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Wacht U evenwel voor de namaakselsver schaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depot houders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoo- pen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam, op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Buiksloot door P. F. Faber te Langerak. Bedankt voor Doeveren (toez.) door Th. G. Bolkenstein te Cothen. Door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht is tot de evangeliebediening toe gelaten o. a. de heer A. P. v. d. Vlugt, geboren te Nieuwerkerk. Biezelinge. Onze geliefde leeraar ds. J. v. d. Bergen hoopt den 21 Mei a. s. zijn 25 jarigen diensttijd te herdenken. ZEerw. was in 1875 candidaat te Utrecht, werd bevestigd 21 Mei 1876 te Oostkapelle; stond vervolgens te Kethel 1879 tot 1882daarna te Strijen; vervolgens te Cortgene 1883, Gelselaar 1887, Holten 1889, Varsseveld 1892, en sedert den 25 April 1897 te Biezelinge. Middelburg. Ds. H. Jonker, beroepen van Hattem, hoopt Zondag 23 Juni alhier intrede te doen, na bevestigd te zijn door ds. J. R. Slotemaker de Bruine. Geref. Kerken. Beroepen te Barneveld S. J. Vogelaar te Apeldoorn. De classis Dordrecht heeft Woensdag préparatoir onderzocht en beroepbaar ge steld den heer C. Staal Fzn., van Kapelle bij Goes. Nisse. Woensdagavond had de 15 jarige M. v. d. B. het ongeluk van een kas (ge laden met stroo) te vallen met het gevolg, dat een der wielen over zijn lichaam ging. Geneeskundige hulp werd verleend door, arts Geill alhier. De toestand is naar om standigheden redelijk. Benoemd met 16 Mei lot brieven gaarder te Poortvliet C. van Westenbrugge, vlogen, waren in groot getal, eiken herfst en winter, en waaronder er ook verschil lende werden aangetroffen. Zeldzamer, maar toch alle twee of drie jaar, kregen wij er overvliegende zwanen en eenmaal, in 1841, werden er vier zwanen geschoten, te weten, de Hoelzwaan, ook wel trompet zwaan of Deen genaamd (Cygnus musicus) met zwarte pooten en gelen snavel. En in 1842 werden er twee andere zwanen zegevierend in het dorp gebracht, en men vertelde dat de Nijlenaren er ook twee hadden geschoten; de vogelen van Viersel waren zeer schoon en leefden nog goed, van elk was eene zwing gebroken, die geweldig bloedde. De vogels waren met touwen en kruibanden gebonden en konden alzoo goed wandelen. Maar de jagers, die nog al veel in getal waren, deden ze, om de dieren niet te laten ver mageren, spoedig slachten, om dan des Zondags er feest mee te houden, voor allen die aan de jacht deelgenomen hadden. Daar deze dieren nog niet oud waren, zeggen de deelnemers dat het vleesch zeer goed was. Deze zwanen waren groote dieren; ze waren 1 M. 15 lang, de snavel met een knobbel en rood van kleur. In 1833 hebben wij in Vier3el-veld ruim een 200-tal groote blauwgrijze kranen ge zien. Ze lieten de menschen zoo dicht komen dat ze goed hunne kaalkoppen op thans als zoodanig te Oosterland. De heer Verstelle, assistent der posterijen te Bres- kens, blijft tot dien datum belast met 't be heer van 't hulpkantoor te Poortvliet. De bij het 3e reg. infanterie tot le luitenant bevorderde 2e luitenant P. J. Boogaert blijft te Middelburg in garni zoen. De wegens het verbljjf van dr. Schaepman te Rome uitgestelde jaarlijk- sche Katholiekendag in Friesland zal thans worden gehouden te Leeuwarden op Zon dag 19 Mei. Evenals vroeger was bepaald, zal dr. Schaepman als spreker optreden. Met koninklijk besluit van 30 April j. 1. met ingang van 1 Juni a. s. benoemd tot opzicht, der Rijkswaterstaat 4e klasse P. Mulder van Breskens thans te Maassluis. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 Juli, benoemd tot opzichter over rechtsge- bouwen, gevangenissen en rijksopvoedings gestichten, W. C. van der Eem, thans tijdelijk opzichter. Op het Zuiderzendingsfeest dat D. V. dit jaar zal worden gehouden op Woensdag 10 Juli op het landgoed »Ten Donck" ge meente Ridderkerk zullen o. a. als sprekers optreden de heeren Prof. dr. J. J. P. Valeton te Utrecht, ds. J. H. Schreuder te Ovezand, ds. A. J. Roozemejjer te Valburg, ds. J. v. Andel te Gorinchem, dhr. C. Geel te Alphen, dhr. P. v. Os te Amsterdam, dr. J. R. Slote maker de Bruine te Middelburg en ds F. J. J. Loeft' te Breda. De verkiezing in 't district Winscho ten zal waarschijnlijk nog een proces ver oorzaken. De heer Brader (rev. soc.) candidaat voor de Tweede Kamer heeft n.l. bij den officier van justitie een aan klacht ingediend tegen den heer Kenther (parlem. soc.) wegens hem aangedane be- leediging in de openbare vergadering welke onlangs te Scheemda werd gehouden. Nabij de Manpadbrug bij Vogelen zang is op het tulpenland van den heer De Winter een botanisch wonder té aan schouwen. Daar bloeit een Chrysolora, een fraaie gele tulp, met negen flinke bloem stengen uit één bol. Alle negen de kelken zijn volledig, groot en mooi. BVRGERLIJKE STAND van 23 Mei 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. de Munck, 24 j., jm. en T. P. van Wel, 25 j.,jd.G. H. Gillissen, 23 j., jm. en F. Kouijzer, 24 j., jd.J. H. Gillissen, 22 j., jm. en A. J. Vermeulen, 23 j., jd.H. A Roth, 26 j.,jm. en J. M. Gooijen, 23 j., jd.S. de Jongh 24 j., jm. en W. E. F. de Goede, 25 j„ jd. J. F. Vervenne, 29 j., jm, en F. Bakker, 29 j., jd.E. J. Verbrugh, 26 j., jm. en H, de Jonge Baas, 22 j., jd.G. Moorman. 30 j., jm. en M. Gillisse, 24 j., jd.J. H. Gooijen, 24 j., jm. en C. Roose, 22 j., jd. Getrouwd: C. de Vlieger, 23 j.,jm. en C. Caljouw, 23 j., jd. Bevalllen: E. Andriessen, geb. Hui- bregtse, z.H. E. Kunst, geb. Schoenmaker, d.E. J. Dingemanse, geb. Marijs, z. GOES. Huw. aangifte: 3, Jacob Paauwe, 18 j., jm. en Willemina Walrave, 21 j., jd. Geboren: 3, Theodora Johanna Eliza beth, d. v. Gerhard Theodor Meiering en Catharina Margaretha Johanna Wessels. Overleden: 1, Geertruij Hogeboom, 88 j., wed. van Jacob Vermaas. MIDDELBURG, 2 Mei. Uit Walcheren was heden maar een matigen aanvoer van Granen ter markt en bestond weder hoofdzakelijk uit Tarwe en Witteboonen. Veel ging er in den handel niet om en met uitzondering van Bruine- boonen bleven prijzen van alle artikelen onveranderd: Puike, nieuwe Tarwe werd met f7,— a f7,15 betaald; Rogge tot f5,50 verkocht; Wintergarst niet getoond; Puike Zomergarst f4,a f4,10; Walch. Witteboonen in puike kwaliteit f 12,be taald; Ronde Bruineboonen en lange dito f7,50 a f7,75 naar kwaliteit; Paarden- boonen op f 6,50 gehoudenGroene Kook- erwten f9,— a f9,25; Kroonerwten niet ter markt. 't achterhoofd konden zien; ze naderen een 60-tal meters, maar, eiken stap die ze dichter zetten, begonnen ze met hunne snavels te klepperen, alsof ze afspraken voor den aanval. Niemand durfde onder zulk groot getal eenige verminken of dood schieten, daar men meende dat ze dan den aanvaller zouden de oogen uitpikken, ge lijk sommige ooievaars ook wel doen. Men ziet hieruit hoe aanzienlijk de jacht, het wild en het vogelenleven vroeger in onze landen was, men ziet dat onze vogelen zeer verminderd zijn, en dat de vreemde vogelen niet meer tot hier komen? En waaraan is dit toe te wijten? Alleen aan dit gevloekte net van tele graafdraden, dat overal boven de steden en landen van geheel de beschaafde wereld gespannen is; nergens kunnen do vogelen nog trekken, nog vliegen, of ze worden verhinderd door dit onnatuurlijke dradennet. Ja, spant zooveel draden gij wilt, tus schen de takken der boomen in een boseh, in een woud, geen vogel zal er tegen ver minkt of dood vliegen, omdat zijn instinkt hier zegthier moet men wippen, springen en stilvliegen van den eenen boom op den anderen. Maar in de volle lucht draden spannen, op plaatsen en boven de daken, waarover de lieve vogelen ongehinderd gewoon zijn in volle vlucht te vliegen, daar krijgt hunne Koolzaad komt niet meer vóór. Boter f 0,85 f 0,95 per K.G. Eieren f 2,60 de 100 stuks. ZIERIKZEE, 2 Mei 1901. Boter f 0,55 h f 0,42' 1» per pond. Eieren f 0,65 a f 0,45 de 25 stuks. Eendeieren f 0,90 f 0,75 de 25 stuks. VLISSINGEN, 3 Mei 1901. Boter fl,00 a fl,05 per kilo Eieren f 2,80 a f 3,00 per 104 stuks. Tweede Kamer. Dinsdag in den laten namiddag eindstemming over de leger- wetten. Na afloop der schoolwet de mo- tiën-Troelstra, van Dedem en van Kol, ont worpen trammen en paardenfokkerij. Uit voerig werd beraadslaagd over de verhooging der onderwijzerstraktementen. Het regee- ringsvoorstel verhoogt de minimum-jaar- wedden der hoofden tot f 750, onderwijzers f 500 met vier vijf-jarige verhoogingen van f 50. Verder f 100 extra als de onder wijzers de hoofdakte hebben en f 200 extra in groote scholen bij 23-jarigen ouderdom. De minister bestreed tal van amende menten tot sterker verhooging der sala rissen als voor 't oogenblik onnoodig, niet in 't belang der zaak en zullende moeten leiden tot linancieële gevolgen en tot uit stel der invoering van het ontwerp. Ten siotte werden op een na alle amendenten verworpen met 56 tegen 34 stemmen. Alleen werd aangenomen met 45 tegen 44 stemmen dat van den heer Den Hertog om f 50 extra toe te kennen voor gehuwde onderwijzers boven de 28 jaar. Middelburg. Acte Examens. Geslaagd van de 6 geéxamineerden de heeren J. Tauis te Middelburg, J. M. Zuijdam te Middelburg en J. J. Bastmeijer te Bruinisse. 's Heerenhoek. Door not. de Vos zijn voor den heer Rentmeester geveild en verkocht lo. een huis en schuur en 2 perceel bouwland samen voor f4525. 2o. een wagenhuis 300 cA met 590 cA. tuin grond onder Ovezande voor f 504. 3o. 37 perc. tuin groot 196, 210 en 218 cA voor f 196, f 202 en f 204,50. 4o. 6160 cA bouwland in Noordhoek voor f 810. 5o. 12580 cA. id. voor f 1451. 6o. 8860 cA. id. voor f 1111. 7o. een huis alhier voor f 838. 8o. een dito onder Ovezande voor f 483. Totaal f 10324,50 en 8'/2 procent. (M. C.) BRIEFWISSELING. Wie onzer lezers te Bruinisse wil ons verplichten met de toezending van het verkiezingsnommer der Bruinissische Cou rant van 1 Mei j. 1. Red. Heden overleed, tot onze diepe droef heid onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA VISSER, Wed. -A. Tilroe, in den ouderdom van 72 jaar. Namens de kinderen: A. TILROE. Vrouwepolder, 3 Mei 1901. Eenige en algemeens kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de talrijke be wijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hun vader en behuwdvader den heer G. W. A. DE VEER. Mr. A. A. DE VEER Gz. A. B. DE VEERBerends. G. F. DE VEER. A. E. C. DE VEER. Middelburg, 3 Mei 1901. Voorm. half 10 uur: Lezing. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uur: Idem. borst eenen doodelijken schok. Ziet eens, bjj duiven die schjjnbaar ge zond zijn, hoeveel men er tusschen vindt, en het meest bij de beste tuimelaars en hardvliegers, die geen dwarsche gestolte bloedvlekken onder de huid vinden, en soms vindt men meer dan eene stroep, dan zijn er herhaalde wonden. Men zegtzullen de vogelen dat gevaar niet leeren? Nooit! omdat het tegen de wetten dor natuur is. De telegraaf zonder draad is een heilig werk! Die de draden in de lucht spannende, heeft uitgevonden, is een moordenaar van millioenen lieve vogelen Vraagt eens aan al do baanwachters der ijzeren wegen, hoeveel verminkte, kreupel kruipende vogelen zij gedurig vinden en de draden van Oost tot West, zijn nog gevaarlijker voor de trekvogels, dan de spanning van Zuid naar Noord in Middel- Europa. Ach, hoeveel vogelen liggen dood en ver minkt in de dakgoten, duiven die hunne kroppen zijn doorgesneden, dat de boonen er in onzen hof uitvielen. Vledermuizen en zwaluwen liggen overal verminkt, en voor de jacht is er geen heil meer, als die gevloekte draden, die wraakroepende zonde tegen de wetten der natuur, niet spoedig worden weggenomen. o

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2