Dr. BIJLSMA, N C. A. SCHULTE, NI C. J Aanbestedingen. Afloop Yerkoopingen enz. Joh. L. CAMMELOT. Psalmen van Dalhenus In den «Gioenendraak"! ONTVANGEN^ Heeren-Costumes, Jongeheeren-Costumes, bij A. PLUIJMERS, SPOKl). h:ikd eet groots Parti AFBRAAK. CHR. HOORNICK, Schoonmaakartikelen. Desinfeetlemlddelen. iets TE KOOP Mahoniehouten Boogkabinet Advertentie n. is verplaatst SPOED. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. T elegrammen. Marktberichten. liet KANTOO15 Rieten en geschilderde WINKELGORDIJNEN. Oog- en Oor-arts, met N. Test. of Oud en N. Test. Diverse zuivere KLAVERZADEN MAIS en MAÏSMEEL. een 2e zending- PANTALONS, KINDERPAKJES, Dassen, Boorden, Manchetten, Hoeden en Petten, 300 Deuren en Ramen, schuivende en draaiende Houten en Glazen Porte-Brisee's. XXXXXX'i XXXXXX 5000 Mustaard en 40 klamp Olm- vaamhout, Brikje voor een Hit of TE KOOP. een aankomende Meid eenc ill El l> benoodigd eeiie Dienstbode, aankomende Timmermansknecht, Still rjjencultuur voor de boekweit zeer aan te bevelen. N. B. Hiermede is deze rij van Landbouw- brieven gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwolde (Pr.), toez. J. Sevenster te Dragtster-Compagniete Doetinchem H. J. ter Haar Romeny te Amersfoortte Rottevalle (toez.) H. H. Brucherus Cleveringa, cand. te Groningen te Makkum en te Leerbroek P. C. IJs- seling te Brakel; te Workum D. J. v. Aalst te Noord wijkerhoutte Zutpben (vac. Doedes) J. J. v. d. Broek te Almelo. Bedankt voor Haamstede door A. Weeder te Culemburg. Ds. W. J. Pij zei te Made (N. Br.) is 22 April jl. op 69-jarigen leeftijd overleden. Ds. Pijzei was in 1858 caudidaat bij het prov. kerkbestuur van Zeeland, hulpprediker te Klundert 1860te 's-Hertogenbosch 1860 en 61 te Ellekom 1862, predikant te Nootdorp 22 Mei 1864, te Leur 1868, Ex- morral870; Loenen (Geldeil.) 1871Krui- ningen 1874; Goënga 1879; Den Ham 1882; Eist bij Amerongen 1886 Leiderdorp 1887; Emeritus 1 Mei 1889 predikant te Muiden- berg 7 Juli 1889Liuscboten 1892Erichem 1894, Made 1899. Oud Geref. Kerk. Beroepen te Kampen J. li. v. Oordt te Charlois. Mejuffrouw Joha. P. Steutel te Goes is tegen 1 Juni, a. s. benoemd tot hoofd der Christelijke bewaar- en breischool te Ar- nemuiden. Middelburg. Aan bet eindesamen, dat tusschen 15 en 24 April onder voorzitter schap van den heer Mr. S. Gratema Hz. aan de Burgeravondschool alhier werd af genomen, namen 18 leerlingen van ge noemde inrichting deel. Aan allen kon het getuigschrift worden uitgereikt. Hunne namen volgen hieronder C. J. de Bakkei, J. B. Biondina, A. A. H. Bos, C. N. P. Burghardt, J. C. Dekker, A. J. Flink, P. A. W. Harthoorn, K. F. H. Joosse, G. J. Klaasse, A. Kögeler, C. C. Kraak, J. Mesu, M. J. van Miert, J. A. van der Plank, J. C. de Ruiter, H. C. A. de Rijk, J. J. Slaakweg en L. P. J. Sulkers. Zierikzee. Gisteren Woensdag heeft de centrale antirevolutionaire kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Zierikzee goeandi- deerd voor de Tweede Kamer (vacature- Van Kerkwijk, welke bedankt heeft) den heer Jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. Voor de Provinciale Staten is door Schou wen en Duiveland candidaat gesteld de heer C. J. Boogerd, burgemeester van Kerk- werve, heemraad van het waterschap Schou wen. Men is voornemens deze candidatuur krachtig te bevorderen. Indien zoo oor deelt men wat niet onmogelijk is, de heer C. J. Boogerd ditmaal gekozen werd, zou hij bij de aftreding over cenige weken als aftredend lid een belangrijken voor sprong hebben bij een van liberale zijde te stellen tegencandidaat. Op Dui veland heeft de antirevolutionaire partij bij een weinig inspanning en porsoonlijko be werking een niet geringe kracht, terwijl de candidaat een goeden naam heeft in zijn naaste omgeving en ook ver daarbuiten. Op Donderdag 4 Juli zal het zomer feest der christelijk jongelingsvereenigingen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, op een weiland van den heer J. H. de Bliek te Groede bij Nieuwvliet gehouden worden. Bij Kon. Besl. is aan A. Weyns, te Wolphaartsdijk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als gezworene van den Westkerkepolder, aan C. G. Kolff, te Krab- bendijke, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als dijk graaf van den Stroodoipepolder en ge zworene van den Oostpolder onder Krab- bendijke. (Reeds gedeeltelijk gisteren qemeld). Het »Nederlandsch Jongelingsverbond» (zie ons vorig no.) hoopt den 15den en 16den Mei a. s. in Zutphen zijne jaarlijksche al- gemeene vergadering te houden. Op den eersten dier twee dagen zullen in verschil lende afdeelingen de onderscheidene takken van den bondsarbeid besproken worden, alszondagscholen, knapenvereenigingen, zending, Ringen, afdeelingen letterkunde enz. Des avonds heeft er een algemeene vergadering plaats ter behandeling van de belangen des verbonds, waarna de dag met een bidstond besloten wordt onder leiding van Ds. J. J. van Noort van Amsterdam. Het agendum voor den Hemelvaartsdag bevat o. m. verslag van den algemeen-secre taris, bestuursverkiezing, toespraken door afgevaardigden van andere bonden en de volgende referaten De Christelijke Jongel. ver. en de Zondagsheiliging, door Ds. J. J. van Noort. Samenspraken door den heer J. C. de Moor en deugden en gebreken door den heer A. J. Hoogenbirk. In de avondvergadering in de groote kerk voor ieder toegankelijk treden als feestrede naars opDs. M. A. van Rhijn van Apel doorn en Ds. H. Schokking van Wezep. Te Winterswijk viel iemand zoo danig van een rijwiel dat hij na eenige dagen aan de gevolgen oveileed. Op een hofstede te Spekholzerweide (Lim burg) zijn twee knechts, die bij 't naar bed gaan vuur in een fornuis aanlegden om kleeren te drogen, door den kolendamp gestikt. Een derde knecht, dir mede dat vertrek bewoonde, is bij toeval aan den dood ontkomen, daar deze 's avonds naar huis was gegaan om den Zondag bij zijn familie door te brengen. Do antirevolutionaire kiesveereeni- gingen in 't district Winschoten hebben voor de Tweede Kamer candidaat gesteld den heer J. C. Wirtz te Bedum. Vaccinedwang. Door den heer P. P. Horrix, te 's-Gravenhage is aan den Minister van Binnerilandsche Zaken een uitvoerig adres gezonden, waarin hij er op aandringt, om inplaats van vaccinedwang te stellen de verplichting aan de zijde van ouders van n iet-ge vaccineerde kinderen, deze kin deren thuis te houden van de school, zoodra uitbreekt en zoolang voortduurteen epidemie van pokken. ZondagsrustPosterijen Met ingai g van 1 Mei zullen de hulp kantoren dei' posterijen nog beperkter Zon dagsdienst «Tijger; alsdan zullen ze nl. alle geopen.. zijn van 7 tot 8 uur des morgens of meer belangrijker kantoren van 7—9 uur; enkele moeten alsdan ook post wissels aannemen, nl. op die plaatsen, waar enkele tijden van het jaar veel vreemde arbeiders vertoeven. Hedennamiddag heeft een vrij hevige heide- en boschbrand gewoed in de nabij heid van Tilburg, op terreinen langs den spoorweg gelegen. Men vermoedt dat de brand, bij deze droogte, ontstaan is door vonken uit de locomotief. Een groote uit gestrektheid heide heeft van het vuur ge leden. Prins Hendrik ging hedennacht met den wildmeester Batwer en eenige jager- meesters ter jacht in de Soerensche bosschen, om bij het ontwaken van den dag vroeg tijdig ter plaatse te zijn. Het ontbijt werd gebruikt in het koninklijk chalet genaamd het Aardhuis, gelegen midden in de bosschen Tot rapporteurs der Eerste Kamer over de ontwerpen betreffende Volksgezond heid en Volkshuisvesting zijn benoemd de heeren Pijnacker Hordijk, s'Jacob, Rutgers van Rozenburg, Kist en Godin de Beaufort. Nu de schoonmaaktijd er weer is, heeft ieder weieens een matje schoon te maken, dat men liever niet geel ziet worden, en witte matjes worden geel door ze met ge woon water te boenen. Laat ge uw matjes nu boenen met het water waarin de spinazie gekookt is, dan zullen zij de oorspronkelijk witte kleur behouden. De zoo plotseling gekomen zomerhitte heeft te Parijs al een slachtoffer gemaakt. Een 47-jarig welgesteld man, die zich voor zijn woning in de lentezon koesterde, kreeg Zondag een „zonnesteek" en viel dood neder. De minister van onderwijs in Fran krijk heeft zich genoodzaakt gezien de hoofden van scholen van lager en middel baar onderwijs aan te sekt ij ven dat zij streng behooren toe te zien dat in hun scholen onder de leerlingen geen geschriften, cir culaires enz. worden verspreid van staatkundige vereenigingen. Hij heeft na melijk ervaren dat door verschillende veree- nigingen en bonden pogingen zijn gedaan om onder de knapen leden te werven Een ernstig bericht voor de draadlooze telegraphie wordt van Corsica gemeld. Tusschen Antibes en Calvi zou een proef genomen worden. Het Fransche ministerie van oorlog had twee officieren opgedragen, de afgezonden telegrammen door middel van een bij Villafranca opgesteld toestel op te vangen. En werkelijk gelukte het den officieren volkomen in het bezit te komen van het telegram. Te Weenen heeft in de Oostenrijksche Kamer van Afgevaardigden de socialist Pernerstorfer voorgesteld, de strafbepalin gen op het beleedigen van leden der koi- zerlijke familie af te schaffen. Hij zeide dat de strijd tegen het clericalisme onmo gelijk gemaakt wordt, aangezien het ver boden is, aanmerkingen te maken op do keizerlijke familie, in 't bijzonder op Frans Ferdinand. Onder groot rumoer is toen de zitting geschorst moeten worden. Ten slotte heeft de Kamer de urgentie van Pernerstorfer's voorstel verworpen, zij is tot de orde van den dag overgegaan. Er is goud ontdekt in de stad Leith (Ierland). Er loopt een kwartsrif onder een der straten door naar den wa terkant. De regeering verwacht dat de stukken die door essayeurs onderzocht zijn, dertig onsen goud per ton zullen opleve ren. De Kroon heeft al het goud, dat gevonden wordt, opgeëiseht. Keizer Wilhelm heeft zijn tweedon zoon te Bonn naar de Universiteit ge bracht, en op een gastmaal met de stu denten aangezeten. Bij een heildronk op de uiversiteit van Bonn zei hij onder anderen: Hier heeft keizer Frederik ge studeerd, ook de prins-gemaal, de levens gezel van Hollands Koningin die altijd gestreefd heeft naar een vredelievende en vriendschappelijke verhouding tot ons stamverwant volk. De Keizer bracht de geschiedenis van het oude Duitsche Rijk in herinnering, dat propter invidiam zijner leden uiteenviel, en onderging omdat het voor de geheele wereld wilde bestaan, en aldus belemmerd werd in zijn ontwikke ling tot een scherp begrensde natie. «Maar God heeft 't Wilhelm den Groote en zijn trouwen dienaren gegeven, dat zij hun volk vast tot één konden smeden. Moge de jeugd, evenals de heroën van onzen stam, tot echte, zelfgenoegzame Germanen opgroe- en, tot persoonlijkheden, tot mannenAlleen de Heiland kan hen zoo maken, maar dan kunnen zij zeggen: »Wij Duitschers vreezen God en niets anders ter wereld 1 Dan sluit ik rustig de oogen, als ik zulk|een geslacht, om mijn zoon geschaard, zie opwassen. Dan„Duitsehland, Duitschland boven Al Des middags had in de aula der uni versiteit de plechtige inschrijving van den Kroonprins als student plaats. Een uit gelezen gezelschap vulde de zaal. De Keizer stond met den Kroonprins, den prins en de prinses van Schaumburg-Lippe bij de tafel waarop het album, het regis ter en de legitimatiekaart lagen. De rec tor begroette den Keizer met een toespraak. Toen de Kroonprins zijn naam in het al bum gezet had, gaf de rector hem den handslag, den wensch uitsprekende dat ook hij den ernst der wetenschap mocht vereenigen met de opgewektheid en den levenslust van de jeugd, ten slotte bracht bjj een Hoch! uit op den Keizer, waar mede allen juichend instemden. De Kei zer bedankte den rector, hem de hand schuddende. Groothertog Adolf van Luxemburg, wiens gouden huwelijksfeest wij vermeld den, is de oudste vorst van Europa. 24 jaar nadat hij Nassau had verloren, ontving hij buiten Duitschland's grenzen een kroon terug. Don 17n Juli 1817 als zoon van hertog Wilhelm van Nassau geboren, dien hij in 1899 opvolgde, maakte hij de onlus ten van 1848 mede. De hertog, zeer hu maan, Zuid-Duitsch gemoedelijk man, bezat niet het talent in zulke moeilijk tijden, de rechte mannen op de rechte plaats te stel len. Tot 1866 bleef het woelen en toen eindelijk de teerling geworpen was en hertog Adolf op het punt stond op te houden heer- scher tc zijn, ontbond hij den 9n September 1866 zijn regeeringscolleges en zijn troepen. Door een verdrag met Pruisen ontving hjj een schadevergoeding 15 millioen gulden en het eigendomsrecht zijner kasteelen. Een volkomen verzoening met Pruisen volgde na een samenkomst tusschen hertog Adolf en Keizer Wilhelm 1 op het eiland Mainau in den Bodensee en door het huwelijk zijner dochter prinses Hilda met groothertog Fnedrich van Baden in 1885. Zooals wij weten volgde hertog Adolf in Luxemburg Koning Willem III op, daar in het groot hertogdom vrouwen niet erfgerechtigd zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Kerkelijk Weekblad. In 't no. van 23 April maakt H. pro paganda voor een Zeeuwsch Kerkelijk Week blad. Hij wekt vooral de predikanten op deze zaak te steunen, zoo, dat ze op de a. s. Prov. Synode reeds haar beslag kan krijgen. Er schijnt haast bij 't werk. Mag ik zoo vrij zijn M. de R. te ont raden dien weg op te gaan Mag ik vragen of ons streven tot be vordering van particulier initiatief toe vallig op dit punt geen toepassing eischt Mag ik er op wijzen dat de uitgever van de Z. Kerkbode het werk begonnen is, al 't moeilijke van eerstbeginnen zal ervaren hebben, en een kring van lezers heeft gevormd, die vroeger geen bodes ge wend, slechts kerkbnefjes lazen Mag ik zoggen dat 't niet edel ware, zoo de Kerken hem dat werk uit de han den gingen nemen Mag ik inlichtingen omtrent het orgaan, waarmede de Zeeuwsche Kerken, uitgevers- functiün oefenen moeten Mag ik opmerken, dat, waar we een «eigen inrichting" hebben, velen geen heil in verdere «eigene" zaken zien Mag ik de hoop koesteren, dat het heb ben van een «eigen Bode"najjjjaren ook een «beginsel" zal genoemd worden, evenals zulks thans met de «eigen inrich ting" 't geval is? Mag ik uitspreken, dat het «tengoede komen van de baten, aan de Geref. Kerken" toch zeker geen argument is, dat op 't lichaam van Christus vat heeft Mag ik beweren, dat door een goed con tract tusschen de Zuider Kerkbode en de Prov. Synode, alle bezwaren van H. weg genomen kunnen worden, daar een zekere ruimte voor Kerkelijke mededeelingen ge reserveerd kan blijven Mag ik toepassing vragen van 't oud- Hollandsch spreekwoord«Schoenmaker houd je bij je leest". Mag ik de hoop uitspreken,doch basta Ja toch, mag ik gehoor? Iemand die buiten alle drukkers- of uitgeverszaken staat. Mijnheer de Redacteur Vergun mij nog even een kleine ruimte in uw blad, om aan ds. Donner mijn dank te betuigen voor de genomen notitie van mijn schrijven in de Zeeuw van 11. Dinsdag, in zake de oprichting eener Provinciale Kerkbode voor de Ger. Kerken en voor zijn goed woord in dezen gegeven in de Zeeuw van 11. Donderdag. Mag ik nu nog eenmaal ook de broeders en de andere Classen opwekken om deze zaak te bespreken en te bevorderen. Wil onder dit schrijven mijn naam plaat sen, want dit werd mij van zeer geachte zijde verzocht. Ik liet haar ook niet weg om verkeerde bedoelingen. Biggekerke. K. HOUTERMAN. Zaterdag 4 Mei. Middelburg, Polderhuis Abdij 11 uur de uitvoering der gewone onderhouds- en ver- nieuwingswerken aan de vier wateringen van den polder Walcheren, met bij levering van de noodige materialen, in vier perceelen. Aanwijzing 1, 2 en 3 Mei. Inlichtingen ten kantore van den ingenieur. Goes, inzameling der mestspeciën door B. en W. Biljetten op zegel voor 3 uur. Voorwaarden op franco aanvraag verkrijg baar ten stadhuize. Dinsdag 7 Mei. Burgh, 11 uur herstel enz., tot 30 April 1902 van de werken aan den cal. Burgh- eu Westland polder. Raming f 6639,51. Aanwijzing 30 April en 3 Mei 1012 uur Rilland-Bath. Door Burgemeester en Wethouders werd heden aanbesteed het doen van onderhoudswerken aan de ge meente gebouwen straten enz., op het dorp Rilland en te Bath, benevens het maken van rioolen en loopstraten te Rilland in drie perceelen. Ie. onderhoudswerken J. van de Sande, Rilland voor f 292 en G. Wind- horst, id. f 275, gegund aan laatstgenoemde. 2e. Verfwerken: Wed. Roosendaal, te Krab- bendijke voor f 176; A. Oele, Rilland-Bath f 172; Van den Wassenberg, Kruiuingen f 169 en W. Polderman, Krabbendijke f 166 gegund aan laatstgenoemde voor f 166. 3e. riool en straatwerken ingeschreven G. Windhorst, Rilland-Bath f 1405 en J. van de Sande id. f 1380 dit laatste gegund onder nadere goedkeuring van Ged. Staten. De werken worden uitgevoerd onder toe zicht van den architect A. Ie Clercq te Kruiningen. Middelburg. Het winkelhuis met ver gunning Varkonsmarkt, Woensdagavond ten overstaan van not. Verhulst publiek geveild, is opgehouden. Hansweert. Heden is alhier door not. Prins geveild, het logement «Het oude Veerhuis" van Wed. J. Poleij doch niet verkocht. Twee biljetten ingeleverdA. H. v. d. Ende alhier voor f2127 en één J. F. W. v. d. Dungen te Goes voor f3100. Middelburg. Acte-examens L. O. Ge- ëvamineerd 6 heeren. Geslaagd. E. F. Zwar- telé te St. Jansteen, F. L. Vinke te Axel, J. J. A. Sandee te Ierseke en II. Verman dei te Sas van Gent. Voor de vrije- en ordeoefeningen gymnastiek. Geëxamineerd en geslaagd 4, de heeren P. F. Weijnen te Hoofdplaat, J. Blommaard te Kloetinge, W. Temperman te Goes en C. A. v. d. Bilt te Koewacht. Middelburg. Hedenmiddag vergaderde de centrale antirev. kiesvereeniging van Walcheren. Voor liet district Middelburg werden candidaat gesteld: voor de tweede kamer mr. C. Lucasse aftredend. En voor de prov. staten de heeren W. Maas en P. Dieleman aftredend en L. O. Breebaart. Voor het district Vlissingen de heeren P. J. Siegers aftredend, J. Bos en K. Houter- MIDDELBURG, 25 April. Uit Walcheren was heden maar een kleinen aanvoer. Tarwe en Witteboonen werden het meest geprensenteerd. Van andere artikelen was het aanbod gering. Weinig ging er in den handel om en ver andering van prijzen is er niet op te geven. De notoering is als volgtPuike nieuwe Tarwe bracht f 7 op mindere soort f 6,60 a f 6,90. Rogge tot f 5,50 te bekomen. Wintergarst niet ter markt. Zomer dito zonder handel f4. a f 4.10. Waleh. Witteboonen in puike soort niet beneden de f 12 te bekomen. Ronde bruine boonen en lange dito zonder handel en tot f 7.75 a f8. aangeboden. Paardenboonen niet ter markt nominaal f 6.50. Noch groene Kookerwten, noch Kroonerwten werden er getoond. Koolzaad opgeruimd. Boter f0.80 a f 0.90 per K.G. Eieren f2.50 de 100 stuks. BVKGEKLIJKE STAND van 2425 April 1901. GOES. Geboren: 24, Johanna The- resia, d. v. Abraham Geene en Wilhelmina Louisa van der Heiden August Willem Bernard, z. v. Adriaan van Altena en Anna Monhemius. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een zoon. G. HOFSTEDE. M. H. HOFSTEDE-Heijves. Aardenburg, 22 April 1901. van den Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN naar de Lange Singelstraat N 193. Zonschermen Marquizen Aanbevelend, MIDDELBURG. zal te consulteeren zijn te GOES (Hotel „Zoutkeet"), op MAANDAG 29 APRIL 1901, van ÏO1/,2 uur. Voorh. b./d. Boekh. R. M. SMITS, Giststrnat, achter de Graanbeurs, Middelburg. Bij partijtjes. - Lage prijzen. enz. enz., alles buitengewoon lage prijzen, BURG (bij de Markt). Voorheen Lange Delft, hoek St. Janstr., MIDDELBURG. Te zien en te bevragen bij HEINKENSZAND. Drogist. Korte Delft. EEN TE KOOP met beste luchtbanden voor 35. bij JAN BRAND J.Az., Oostkapelle. Paard, Assen en Veeren, Paaltjes a 0,17 cent per stnk, voor afrastering, te bevragen bij S. BROERSE, Middelburg, Noordsingel. Een zeer mooi Krommeweele K 107, Middelburg. Met Mei benoodigd bij D. BASSIE, Nadorst (bij Middelburg). Door ziekte terstond bij J. SIMPELAAR, Koudekerke. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden goed kunnende wasschen en werken. Loon nader overeen te komen. Mevr. KAPTEIJN, Axel. EEN met kost en inwoning, gevraagd, bij J. GROENENBERG, Buttinge, Grijpskerke. BI,K I E De Antire op Schouwe voor de Stat Burc, „De Zeeuu nemende ca De stemm van 8 tot 5 Eens kwaj Rome tot ee staatsaangele ernstige saai keizerlijken i zwaard aan. Zoo moet den naam vi Het is d< te spreken e rein des leve de eere God Velen ech ge zóó sprei is, oordeel e ongeoorloofd mjjmeren zij wel komen ondoorgrond Het zijn ri van allen lands onthoi denkelijk zi ze kunnen belijders var een eigen f „partij" en oor wanklan Het is oei schen die, d Wel is h ernstig ver woorden de niet to laten roeping is ei Van zoete stillen in d wat anders te maken r heeft, zoo zjjner ziel en zijn boro toch al zoovi nog zich Ja, als ren kerk, d Deze bedoelt Maar de ljjke dingen Wij zijn poosje. Het met allen dat woelen i menj het PC >n. hi en regeerinj wildernis. du spreki grond goeds en Zoo Op onttrekken tieke bemoe „hoekje met Zoete wooj naar met instemming Oppervlak! punt ongetw 't Is in Wie in het minste van vrijd dan zich tot den 't Is ook behoeft om kommeren, ter, en men wil. In de koop. Men te dragen d 1 v Niets in strijd e kan derd ei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2