RITTHEM. Houtveiling DTTbïjlsma, In den „Groenendraak' platte Maïs. Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Sehonwing. Advertentiën. Mahoniehouten Boogkabinet YrijJas ü«n 26 April 1961, Wegen en^Voeipaden. Aanvang 3 Mei a. s. OP u I? op Maandag 29 April 1901, Een Eerberiiraiaris, openbaar te koop aanbieden: r Liesjesdag. is Jaeq. Frank, HOUWER. Het KANTOOR is verplaatst een zoo goed als nieuw gebouwd Huis, OPNEMING IV LOSS1KG Ingezonden Stukken. LEESTAFÏL T elegrammen. Marktberichten. li U11G Eli L IJ KM STA Uil) naar de Lange Singelsiraaft N 193. aankomende Timmermansknecht, Een it O li te koop, I I 14001* Een zeer mooi J. Vermeulen, D. van der Voorde. publiek verkoopen: 5 Melkkoeien, 1 Va jarig Rund, 2 Aanhoudkalveren, 6 Loopvarkens, 50 Kippen en Hanen, een partij Beestepeeën, Weihooi, Aardappe len, een Koebak, Kachels, enz. een Loods voor afbraak. op Maandag 6 Mei 1901, Donderdag den 2 Mei 1901, Diverse Tafels, Stoelen, Karaf fen, Mahoniehouten Linnenkast, dito Chiffonière, dito Ronde Tafel, Pendule, Regulateur, Kachels, diverse Bedden met Toebehooren, Geschilderde Linnenkast, verschil lende Lampen, Sigaren, eenige Gouden en Zilveren Werken, Koper-, Blik-, Glas- en Aardewerk enz enz. 1. Een HUIS en SCHUUR met BOUWLAND, bewoond door Z. ZACHARIASSE, aan den straatweg naar Koudekerke groot ongeveer 0.1200 Hectare. 2. 0.6200 Hectare WEILAND, in huur hij Wm. DE WIJZE. 3. 0.4840 Hectare BOSCH, aan het Vroon. 4. 0.2320 Hectare BOSCH, hij perc. 3. n een lompenpak- iij bij het verlaten ten had. De werk- iets van zijn aan- 'ierpen hem een hootd. Toen men ar beneden kwam vond men hem daar Zondagmid- toomtram gedood, .illeerde de tram, lijk door een boom daar een 5-jarig ongezien te water dompjes zag drij- mogelijk ongeluk )en dreg te halen ijkje. Te Louw fstede afgebrand, f koeien en twaalf omkwamen. Te inaap bij hetuit- lit den boom en nheim is gisteren n een sleep wilde menschen omge- Ironken. zijn 400 morgens neez. bij Chartres, ijn vijf kinderen, en jaai was. De "en man op straat tljj was zwaar r het huis brach- kinderen op ver- ord waren, zelfs lies lag onderste [haaldblijkbaar roof uit geweest, loopers, die om trek gezien zijn, heeft geen spoor ugvinden. lerneemt, dat de ln verzoekschrift aantal Holland- |t. Helena, waarin regeering wordt stappen te doen, staat te stellen ia als kolonisten >rkt naar aanlei- dr. Leyds aan Igeering nog op, tsmateriaal voor dat hij reeds tot graaf Von ip, in strijd met van internatio- itwoord ontving. eeft over de oos- ilijke staten en in "iet zuidon van ld van regen en |den de Ohio- en iiare oevers, ver- ergeloopen. De *t meer dan een »ie zijn de meeste dieele stad is in m electrische ge- In Kentucky, It-Virginia werd akt aan fruit, ew-York lag de ltsen twee voet lassagierstreinen |ine die te hulp in de sneeuw van Alaska kwa leven. Langs kn Port Clarenc ags de kust ge- vas het aantal |maar honderden hun handen en Se oostkust van leid ontdekt. De uitstekende hoe- niet voor het IJsland vindt, Ier slechts kleine ïam Post, moet pn zijn verwan hebben geop- |van alle Euro den nazomer Ijke bijeenkomst, Jinje als minder- worden en de rschijnen, zou, nig meer prac- in do Haagsche zou de Tsaar dat een per- de monarchen itionale vraag- betrokken zijn, nog toe heeft ichtig gepolst, gevolg heeft, bron over de lip Taher stootte Isle (Engeland). waaronder de erd gered, doch erwalde (Bran- rwijl een aantal ilen zijn levend Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Met veel instemming nam ik kennis van een ingezonden stuk, ten doel hebbende bij de Her. kerken en Ger. Predikanten medewerking te vragen om te komen tot oprichting van een weekblad dat zich wijdt aan het bepleiten en bespreken der belan gen der Ger. kerken. Is dienaangaande op de laatstvoorgaande classis te Middelburg gehandeld en de wensch uitgesproken een Kerkbode te ver krijgen van en voor de geheele Provincie Zeeland, het verheugt mij en zeker ook den inzender van bedoeld schrijven, te kunnen mededeelen dat ook op de classis Goes vergaderd in Januari II. een bijna gelijk voorstel was ingekomen van de kerk van Nieuwdorp. Hare bedoeling was echter eene Kerkbode voor rekening en ten be hoeve van de kerken in de classis Goes alleen, naardien de Zuider-Kerkbode er reeds is Dit voorstel had goeden ingang bij al de kerken, maar de classis meende dat het hare krachten te boven ging en kon tot aanneming niet besluiten. Waar nu, voor zoover mij bekend, zonder eenigo wetenschap van elkander deze zaak ook in- de classis Middelburg ter sprake kwam en de Ger. kerken niet hare Predi kanten worden aangezocht steun te bieden, haast ondergeteekende zich niet alleen den wensch uit te spreken, dat met vereende kracht deze zoo noodige zaak worde be hartigd, maar heeft hij ook te meer ver wachting van een goede uitkomst. Heeft inzender niet onderteekend, ik volg daarin zijn voorbeeld niet. Heb dank voor de plaatsing van dit woord. J. H. DONNER Jr. Nieuwdorp, 23 April 1901. Jane Eyre, de wees van Lowood, of het leven eener gouvernante, doorCurrerRell. Rotterdam D. Bolle. Een interessante levensbeschrijving eener verstootene, die zich weet op te werken tot gouvernante, in hare betrekkingen tot rijken zegen wordt* en ten slotte, na een moeitevollen levensloop, door haren God op eene hoogte gesteld, den levensavond van mr. Rochester, wiens vaak verbeurde levens geluk door brand en kommer en blindheid voor immer dreigde verwoest te zijn, komt verhelderen. Dit is de korte inhoud van dit schoone boek, dat een plaats naast miss. Jonge's werken verdient. Hoe 't karakter van den opvliegenden Rochester in de lijdensschool voorde eeuwig heid ïijpt, de zelfsgenoegzame St. John. door den Zcndingsarbeid tot een zelfver loochenend Christen gevormd wordt hoe de wees van Loowood schrede voor schrede nader tot den Heiland komt, en hare tante en neef in verharding en dood ondergaan, dit alles wordt door de schrijfster meesterlijk geteekend. Enkele meeningen worden gepropageerd met welke zeker de Christelijke lezeres niet zal instemmen doch op de hoofdzaak zal de lezing haar metterdaad bevredigen, hiervan zijn wij zeker. Vrijdag 26 April. Wilhelminadorp, half 12 door het dijk bestuur v. d. Wilhelminapolder levering steen, rijs, palen enz. Donderdag 25 April. Middelburg, 2 uur Notarishuis door not. Wisboom, harmonica's, mandwerk, mes sen enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. De Vos, het hotel, restaurant, café Hotel de Pland're, Langedelft. En een heerenhuis, Noordzijde Dam, resp. groot 413 en 156 cA. En het voor kantoor ge diend hebbend huis in de Segeerstraat. Vrijdag 26 April. Ierseke, half 10 uur bij wed. Danielse door not. Prins eikenhouten kabinet, antiek bureau, 2 tafels, 12 stoelen, bed met toe- behooren, kachels, lampen, matten, kleeden, enz. 's-Heerenhoek, door deurw. Hollmann houtwaren, steen, eikenhouten boogkabinet, varkensbakkei, 2 loopvarkens, 6 kippen, enz. half 11 bij Knuijt. Oostkapelle, 10 uur bij Rooze door not. Verhulst 2 huizen no. 239 en 238 3o. 3,1810 H. weiland, in Aagtekerke 4o. 9820 cA. id. in Gnjpskerke. Koudekerke, door not. Loeff 10 uur inspan bij Jan de Witte, als: 1 donkerbruin mer- riepaard, oud 5 jaar, 1 bruin merriepaard, oud 20 jaar, 4 melkkoeien, 2 l'/sjarige vaarzen, 1 kweekkalf, 1 geit, 2 varkens, 30 kippen, 5 eenden met woerd, markt wagen op veeren,. men wagen, drieling wagen, driewielskar, sleepdeur, voorrieeper, arre- slede, 2 veldgangen met borden, ploeg, 5 eggen, kortmolen, enz. Ierseke, door not. de Vos, voor B. de Die bij Klaasse half 12 een winkelhuis met bakkerij op de Schotte 354 cA. Middelburg, 10 uur door deurw. Rosier afbraak voor firma W. v. Uije en Zn. Te bezichtigen 25 April bij de bergplaatsen. Wemeldinge, 12 uur voor F. Dominicus, door not. Liebert 5 melkkoeien, anderhalf- jarig rund, 2 aanhoudkalvers, 6 loopvar kens, 50 kippen en hanen, enz. en een loods voor afbraak. Maandag 29 April- 's-Gravenpolder, 10 uur vooi'J. Woutersen door deurw. Hollmann 6 vette varkens, 1 beer, 25 loopvarkens oud 3 maanden, prachtige zeugen. Wolfertsdijk, bij wed. Voorbeitel door not. Mulock Houwer 10 uur herberginven- taris, mahoniehouten linnenkast, dito chiffon nière, dito ronde tafel, regulateur, diverse bedden met toebehooren, geschilderde lin nenkast, lampen, sigaren, goud-en zilver-, koper-, blik-, glas- en aardewerk. Dinsdag 30 April. Koudekerke, op Zwanenburg wed. L. Kluifhout door not. Tak en de Maret Tak 10 uur inspan als: 4 merries, 6, 7, 13 en 16 jaar, 12 baatgevende melkkoeien, 2 kweekkalvers, gemeste springstier, 2 melk- schapen met lammeren, 2 vette varkens, 50 kippen en hanen, 2 menwagens, markt wagen met vaste kap, melkkar op veeren, enz. Goes, 12 uur bij Tas door deurw. Holl mann 6 paarden 513 jaar, Utrechtsch wagentje, tilbury, drielingswagen, rosmolen. Woensdag 1 Mei. Heinkenszand,uur voor erven M. West- trate door not. Ronde Bresser houtwaren en timmermansgereedschap. Meliskerke, door not. Tak en Loeff 10 uur inspan bij5 merrien 1, 3, 9 en 12 jaar, 3 ruinpaarden 11, 4 en 2 jaar, 1 zwart veulendragend merriepaard, 9 jaarlingvaar zen, 1 2'Ij jarige springstier, 1 jaarling springstier, 8 kweekkalvers, 6 tweejarige vaarzen, al 't hoornvee is Hollandsch ras, 2 drachtige zeugen, 2 schapen, 70 kippen en hanen, 27 eenden, 2 karnhonden met hokken, 2 menwagens, veeren wagen, tilbury, driewielskar, 5 ploegen, 1 wale, schiffel- ploeg, paardenwant, stal zolder-, melk-, karn- en landbouwgereedschap, eikenhouten kast, enz. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulck door not. de Vos, 10 uur de melkerij waarbij in pacht kan volgen 3 H. weiland en 1 per ceel dijk. Donderdag 2 Mei. Middelburg, door deurw. Kouion half 1 hout op de Volharding. Heinkenszand, 10 uur door not.de Ronde Bresser voor erven M. Weststrate meubelair, 2 kabinetten, bureau, tafels, voltaire, tapijt, karpetten, bedden met toebehooren, gordij nen, glas- en aardewerk, enz. 's-Gravenhage. De Tweede Kamer zette heden de behandeling der Militiewet voort. De artikelen regelende den dienst der nakomers zijn goedgekeurd na intrek king van het amendement-Van Dedem. Om trent de artikelen rakende het blijvend ge deelte werd lang gedebatteerd. De heer Van Gilse handhaafde zijn amendement en hield vol dat daardoor het gehalte van het leger niet werd aangetast. Hij wij zigde het, zoodat de diensttijd voor het blijvend gedeelte zou zijn van 15 Novem ber tot 1 Juli, terwijl het in dienst te houden maximum wordt verhoogd met 10000 man. De heer Troelstra protes teerde nogmaals tegen de houding der regeering die de sociale belangen onder geschikt maakt aan de militaire belangen. Hij achtte dit politiek bedrog, ook de heer Van der Zwaag bestreed de houding der regeering. De minister van Oorlog ver klaarde het amendementVan Gilse on aannemelijk en verzekerde 7500 man voor het blijvend gedeelte absoluut noodig te hebben voor mobilisatie. De heer Van Gilse trok trok hierop zijn amendement in. Hierop werden aangenomen artikel 123 met 62 tegen 21 stemmen; en artikel 124 met 59 tegen 24 stemmen. Eene motie voor gesteld door den heer Van Kol, tot schor sing van 't verdere debat werd niet vol doende ondersteund en bleef derhalve bui ten behandeling 's-Gravenhage. Bij kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan C. G. Kolff, als dijkgraaf van den Stroo- dorperpolder. Middelburg. Aete-examens L. C. Ge ëxamineerd 6 heeren. Geslaagd J. Blom- aard te Kloetinge, W. Temperman te Goes, C. A. v. d. Bilt te Koewacht, P. F. Weijnen te Hoofdplaat en K. J. Heijboer te Mid delburg. Voor de vrije- en ordeoefeningen werden geëxamineerd de heeren J. de Smidt te Kruiningen en W. Hengeveld te 's-Gra venpolder, welke beiden slaagden. Nisse. Door de ingezetenen is aan de Prov. Staten een adres verzonden onder teekend door de geheele burgerij om bij de behandeling van het voorstel betreffende het aanleggen van een tramweg Wolferts- dijk-Goes-Borsele en tusschenliggende ge meenten in ieder opzichtis uitgesloten van snelle vervoermiddelen, en zich te verklaren voor het oorspronkelijke plan waardoor ook Nisse gebaat is. Wolfertsdijk. Door not. Mulock Houwer werd heden publiek geveild een huis voor erven v. Strien. Kooper dhr. Hubr. Buteijn alhier voor f504 plus f 10 voor los goed. Vlissingen Dinsdag werd door not. Maret Tak publiek geveild een pakhuis, bovenwoning Kolvenierstraat. Inschrijver J. G. Belderok f 1821. Kooper W. Brielsman voor f1822. Beiden alhier. V'EEBETBRING. In onze asterisk »VerguniiiagAowder«" (zie ons vorig no.) stond abusievelijk: Ver gunningbroeders. Westkapelle 1 Mei. Kruiningen, Ritthem 3 Mei. Souburg 6 Mei. Krabbendijke 7 Mei. GOES, 23 April 1901. Handel en aanvoer van Granen waren heden zeer onbeduidend. Oude Tarwe f0.af 0,.Nieuwe Tarwe f6.75 a f 7,30 Rogge f 5,00 a f 5,25. Winterg. per 100 kilo f6,25 a f6.80. Zomergorst per 100 kilo f 6,50 a i 6,75. Haver per lot) kilo f 0,a f 0,Bruineb.oonen f 0,a f 0, Paardenboonen f af, Koolzaad f. af .Groene%wtenf0,a f0, Versche Boter f 0.42s a f 0.50. Eieren f 0,57s a f 0,65. OOSTBURG, 24 April 1901. Oude Tarwe f k f Nieuwe Tarwe f 6,80 f7,40 N. Rogge f 5,40 a f 5,60 N. Wintergerst f 7,f7,25 per honderd kilo. Zomergerst f6.75 f7,per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,30 f 6,70 Kook- erwten f8,üf8,5(>. Erwten f 7,75 f8, Paardenboonen f 6,60 f 6,80 "Waar 'tniet erbij staat, is de prijs per H.L. Vlissingen, 23 April. Boter f 1.10 4 f 1. f Eieren f 2.80 af.per 104 stuks ROTTERDAM, 22 April. Ter graan markt van heden (Maandag) was de handel inbinnenlandsche granen als volgt Tarwe werd langzaam tot vorige prijzen verkocht, Per heet. f 5 a f 6.75, uitgezochte kwal. f 7 a f 7.50 en puike zware nog daar boven. Per 100 kilo f7.35 a f9 en uitge zochte kwal. nog daarboven. Rogge met weinig vraag f 4.25 a f 5.40. Gerst. Winter- komt in puike kwal. schaars voor en wordt als zoodanig boven de hoogste noteering betaald. Overigens naar deugd per 100 kilo f6af6.75. Zomer- onveranderd per 100 kilo f6.26 a f6.75. Chevalier per 100 kilo f7.30 a f8.15. H a v er werd langzaam verkochtvan de mindere kwal. bleef nog over. Per heet. f2.50 a f3.75 en per 100 kilo f6.50 a f7.50. Witteboonen met klein aanbod, van f9 tot f 11.50 langzaam verkocht. Bruin eboonen zijn in puike kwal. schaarsch te vinden en afwijkende zijn moei lijk te plaatsen. Per heet. f 5.50 a f 7.50 en puike grove nog daarboven. Blauwe erwten vonden prijshoudend plaatsing. Per heet. f7.50 a f9.25. Kanariezaad f 5.50 a f 7.50 per heet. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f 3.50 a f 4.- dito blauwe f 4. a f4.20, dito jammen f3.75 a f4.20, dito bonte f4.a f4.20, Flakkeesche jammen f 2.20 a f 2.50, wadde f 2.70 a f 3.per heet. Tamelijke aanvoer en geen vraag. Zeeuwsche e ieren f 3.10 af 3.30 de 100 stuks. M a i s per 2000 kilos Amerik. Mixed f112, f113; dito dito fill contant; dito dito uit zeeboot f110; dito dito stoomend f 109 contant. Meel bleef vorige week vast gestemd, met goede vraag voor benoodigden. De week sloot vast met beperkten omzet. Heden ter Beurze ging weinig om. Notee ringen onveranderd. ROTTERDAM, 23 April Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 3017 runderen, 577 vette, 510 nuchtere kalveren, 125 schapen, 606 varkens, 271 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 40, 3e qual. kalveren le qual. 90, 2e qual. 70, 3e qual. schapen le qual. 60, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 49, '2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram. van 2324 April 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Kerkmeijer, 28 j., jm. en M. J. Mulder, 26 j., jd. Getrouwd: M. Poortvliet, 25 j., jm. en J. Meijers, 26 j., jd.D. T. van de Vijver, 49 j., wedr. en A. Geensen, 32 j., jd.H. Willemsen, 29 j., jm. en J. J. Scheermeijer, 29 j., jd. Bevallen: J. de Keijser, geb. Van Gemert, z.W. M. Becking, geb. Bauer, z. G. van Offenbeek, geb. Schoolmeester, d. Overleden: M. M. Pluijmers. 12m.,d. GOES. Overleden: 23, Anna Hen- riette Kosters 21 j., jd. Heden behaagde het den Heere van onze zijde, na een kort maar hevig lijden, weg te nemen, mijne onvergete lijke echtgenoote en mijner kinderen zorgdragende moeder MARIA DE RIJKE, in den ouderdom van 66 jaar en 7 maanden. Veel moeten wij in haar mis sen, zoodat haar heengaan ons groote droefheid veroorzaakt, maar wij wen- schen den Heere te zwijgen die ons zoolang in haar zoo groote weldaden heeft geschonken. Middelburg, 20 April 1901. P. DE RIJKE. JAC. DE RIJKE. T. STURM—De Rijke. P. STURM. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde vader en grootvader LEIN BOSSELAAR, in den ouderdom van bijna 65 jaar. Gapinge, 22 April 1901. P. BOSSELAAR. L. BOSSELAAR geb. Schippers. Bij deze betuig ik mijnon hartelij- ken dank aan allen die mij blijken van deelneming betoond hebben gedurende het lijden en sterven van mijn geliefden vader, inzonderheid aan de familie C. Boone, Koudekerke. Koudekerke, 25 April 1901. JAN IJZEBOUD. van den Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN EEN met kost en inwoning, gevraagd, bij J. GROENENBERG, Buttinge, Grijpskerke. rekening 16 April van haar 7de kalf, bij G. GESCHIERE, te Meliskerke. 5000 Mustaard en 40 klamp Olm- vaamhout, Brikje voor een Hit of Paard, Assen en Veeren, Paaltjes a 0,17 cent per stnk, voor afrastering, te bevragen bij S. BROERSE, Middelburg, Noordsingel. TE KOOP. Krommeweele K 107, Middelburg. De ondergeteekende betuigt hiermede zijn geachten dorps- en landgenooten zijnen harteiijken dank voor de gedu rende 15 jaren goede gunst- en ver trouwen hem bewezen. voorheen Beurtschipper: Schore, Kruiningen, Hansweert op Rotterdam en Dordrecht. De ondergeteekende maakt hiermede bekend, dat hij bovenstaanden beurtdienst heeft overgenomen, beveelt zich als dus danig bij het geachte publiek aan en hoopt zich hetzelfde vertrouwen waardig te maken. Beurtschipper: Schore, Kruiningen, Hansweert op Rotterdam en Dordrecht. SCHORE, 19 April 1901. N.B. Verzoeke geen verwarring met D. S I N K E die reeds in het blad „De Zeeuw" meldde beurtschipper te zijn van bovengenoemde plaatsen. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op des middags 12 uur, te Wemeldinge, ten verzoeke van den heer F. Domi nicus Kz. aldaar, benevens De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal verkoopen, des middags te 2 uren, ten herberge van A. Boom, te Hansweert, namens den heer J. N. Polderman: waarin SLAGERIJ, met grooteu Schuur, Varkenshok en Hooibergplaats enErf te Hansweert, kadaster sectie H no. 468, westelijk deel, groot ongeveer 6 Aren. Te aanvaarden 1 September 1901. op „DE VOLHARDING" te Middelburg, des namiddags half één uur precies. CORN. ALEX. KOULON, Deurwaarder. 's voormiddags te 10 uren, te Wolferts dijk, iu de herberg van de Wed. J. Voorbeitel, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van: bestaande in De Notaris Mr. JAN LOEFF zal op Zaterdag 4 Mei 1901, des voormiddags om 10 uren, te BIGGEKERKE, bij Cs. STURM, in het onder B1GQEKERKE, Breeder omschreven 1 ij aanplakbiljetten, met inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den Notaris te Koudekerke. Kijkdag Vrijdag 3 Mei 1901. Oog- en Oor-arts, zal te consulteeren zijn te GOES (Hotel „Zoutkeet"), op MAANDAG 29 APRIL 1901, van- lCU/a2 uur. Groote voorraad. Concurreerende prijzen. GOUD en ZILVER, Bloedkoralen. Prachtige Gitten, enz. in het oud en nieuw, LANGEDELFT. Reparaties spoedig en keurig uitgevoerd. i Diverse zuivere KLAVERZADEN, MAIS en MAÏSMEEL. Bij partijtjes. Lage prijzen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3