Bultenlandseh Overzicht. Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. werken, doch met met de partij die na verwerping van God, ook Oranje aanrandde en van vaderlandsliefde niets weten wil. En gelukkig, zoo denken alle antirevo lutionairen er over, behoudens een klein groepje in Loeuwarden, welks woordvoer der een persoonlijke vriend van ds. Mel- chers schijnt te zijn, en diens invloed schijnt te ondergaan. Wij zullen evonwel zien of men dit de gansche partij zal durven aanwrijven. TT Het wil met de militiewet dan toch op schieten. Had Eland de helft der energie en 't weerstandsvermogen van Kool bezeten, v. Gilse en zijn Roomsche én Vrijzinnig de mocratische medestanders zouden hem de bekende kool niet gestoofd hebben. Maar «nomen" is niet altijd >omen." De verslagen minister had geen elandsnatuur, en de nieuwe minister wenscht niet als kool te worden verkocht en geleverd. Het wetsontwerp schijnt er onder zijn leiding te zullen komen. Een poging tot obstructie ("tegenhouden) van mr. Troelstra verwiorf maar 5 stemmen. Aangenomen zijn thans de artikelen die voor 't blijvend gedeelte, voor de eischen van den dienst en de kadervorming noodig tot een getal van hoogstens 7500 man, aan wijzen nalatigen en vrijwilligersen mili ciens die den volledigen oefentijd hebben doorloopen, aan te wijzen door loting, ter- wjjl ruiling bij hetzelfde corps is toegestaan. De verlengde inlijving duurt hoogstens 6 en 4 maanden voor bereden manschappen en voetvolk. De meerdere kosten van oorlog zullen een miljoen bedragen. De minister van financiën heeft gezegd dat dit niet te zwaar isde defensie-uitgaven zullen door deze verhooging f 4,54 per hoofd der bevolking bedragen. Dat is nu wel veel; maar het land moet verdedigbaar gemaakt worden; en de slokoppolitiek van het Imperialisme is niet te weerstaan met een half- of slecht ongeoefend leger. En voor dat een miljoen 's jaars meer is dan 't contingent van 11- op 17000 man gebracht, zullen de viermaanders in don zomer opkomen om tegelijk met de acht- maanders te oefenen en groote manoeuvres mee te maken; en blijven de kazernes ook des winters bevolkt wat in dezen veelbe wogen tijd ook waarde heeft. Dat heden onder den druk van zoo optimistische beschouwingen Van Gilse's amendement II heden verworpen wordt, dnrven wij gerust voorspellen. Zie Telegrammen. Verkiezingstijd nadert. Weer zullen allerlei praatjes verkocht worden om de antirevolutionaire partij verdacht te maken. Wjj zullen evenwel ieder bericht naar zijn waarde weten te schatten. Het is den tegenstander niet om onze beginselvastheid maar om een paar zetels meer voor zich te doen. Laten wij dit bij alle berichtjes die hjj over ons en omtrent ons de wereld in zendt, toch wèl bedenken. Meldt hij bijvoorbeeld dat ergens in een district de aniirevolutionairen reeds bij eerste stemming een roomschen aftredende steunen, en omgekeerd de Roomschen een onzer candidaten willen helpen, dan zal hij er niet bij zeggen dat dit districten zijn waar de Roomschen 't bij de herstem ming afleggen tegen den Liberalist, on danks dat zij de meerderheid in 't district vormen, en dat alleen dewijl de Liberalen dan in verkiezingsblaadjes o, zoo belang stellend onze kiezertjes waarschuwen voor Rome en de brandstapels, en zoo hun coup gelukt is, onder elkander in hun vuistje lachen om onze onnoozelheid. Dit geldt met name Beverwijk en Doeti- chem. Er zijn er nog meer. Maar daar komen wij later op. Vóór of tegen het Kabinet Er kan geen sprake van zijn, dat bij de nu komende stembus het zittend Kabinet als inzet zou gelden. Reeds door zijn grievende houding opzichtens Transvaal en den Oranje-Vrij staat bij de Vredes-confe- rentie had het voor goed alle vonken van hooger geestdrift gebluscht. Vóór het Kabinetis de leuze waaronder thans, de eonservatief-liberalen uitgenomen, niemand wil optrekken. Geen sociaal-democraat denkt er aan. Prof. Treub met zijn vrijzinnige demo craten is er kopschuw voor. En zelfs de gesmaldeelde Liberale Unie zou in geen geval het Kabinet willen doen voortbestaan. Maar ook Tegen het Kabinet kan onze leuze niet zijn. Of wie loopt storm tegen wat toch op kantelen staat Wie richt zijn hoofdaanval tegen een Premier, die niet debatteert? Of ook, wie roept de wrake van het land op tegen een bewind, dat u door welwil lendheden telkens ontwapent? Wie samen worstelen, moeten doen als ware het er niet. En de eenige vraag die in Juni beslissing wacht is, of voor het Christelijk Volksdeel, dan wel voor onze volksgenooten, die met den Christus, al thans in politieken zin, gebroken hebben, de meerderheid in de Staten-Generaal zal zijn. Vit de rede van Dr. Kugper. De stemming voor do Provinciale Staten is bepaald op 11 Juni; en de herstemming op 21 Juni. Het artikel van ds. Tazelaar gaven wij de plaats van het Hoofdartikel. Wij zijn 't er ook mee eens. Met alle ordelijke partijen, maar in de eerste plaats mot de Christelijke partijen is samenwerking mogelijk; en met deze laatste noodzakelijk. Hierbij mogen wij ons echter houden aan den ouden regel: geen fusie, maar confe deratie. Niet in elkaar opgaan, maar naast elkaar optreden. Zoo zouden wij ook adviseeren wanneer men ons vroeg omtrent samenwerking tus- schen antirevolutionairen en vrij-antirevo- lutionaireri bij de stembus voor de Tweede Kamer. Wij houden daarom vast aan onze eerst uitgesproken meening: geen candidaten van andere partijen stellen, maar wel krachtig steunen. Laten de vrjj-antirevolutionairen ook al- zoo doen. Indien er een vrij-antirevolutionaire kies- vereeniging in Middelburg is, die steune mr. Lucasse. En de antirevolutionaire kiesvereeni- gingen in Goes steunen mr. Lohman. Niet de vrij-antirevolutionairen gebruik doen maken van onze organisatie, maar hun de gelegenheid bieden om met hunne eigen organisatie voor deze candidatuur te ijve ren. En omgekeerd. Zelfs de schijn dient wederzijds verme den als zou men het bokje willen koken in de melk zijner moeder. Het Ned. Dagblad deelt omtrent de te Utrecht gehouden vergadering van den Christel jjk-historischen Kiezersbond het volgeude mede: Vastgesteld is de gedragslijn, bij de aanstaande verkiezingen te volgen. Aan de districten is groote vrijheid gelaten. Waar echter samenwerking mogelijk is met andere partijen in bepaalde provinci ën of in bepaalde gemeenten, die meer dan één district tellen, daar moeten die verschil lende districte in gemeenschappelijk over leg de gedrag,," j n bepalen en de candida ten kiezen. Besloten is ook, dat elk district zooveel mogelijk overleg zal plegen met h-L hoofdbestuur. Verschei dene leden hebben zich bereid veiklaard als sprokers op te treden. Verder zal er propaganda worden gemaakt door middel van de memorie van toelichting op het Program, die weldra zal verschijnen. Naar aanleiding van 't bericht uit Tolen in verband met den Leerplicht, schrijft ons de heer Wielemaker hoofd der Chr. school te Biggekerke een woord van pro test. Hij vraagt of de toestanden op Tolen zoo heel anders zijn dan op Walcheren. Zeker ook daar komen onwettige verzui men voor wegens veldarbeid, maar de heer W. had er nog maar één. Wij hebben tegen dit protest bezwaar. Het is nu eenmaal wjj weten dit op Tolen erg zooals de menschen door den leerplicht gedupeerd zijn. En op Duiveland is 't nog ergor. Dat de heer Wielemaker nog slechts één verzuim aan te teekenen had, zegt niets. Onder de niet-verzuimen- den zijn ook vele ernstig gedupeerden. Maar 't tweede gedeelte van het Tool- sche bericht niet van onze gewone cor respondenten aldaar ontvangen geeft meerderen grond van verzet, ai zoeken wij er niet de hatelijke strekking in welke de heer W. er in legt. Hij schrijft Heeft men voor dat geloof en die vrees grond Zoo niet, dan is 't uiten, of liever 't koesteren daarvan in strijd met den eisch der Christelijke liefde,, die geen kwaad denkt. Zoo ja dan moet in Tolen met de Wet de hand gelicht zijn en dit mag niet. In dit laatste geval moet de brief schrijver concrete gevallen noemen. Im mers in andere deelen des lands (ook bij ons) wordt de Wet stipt uitgevoerd en geschiedt dit nu in Tolen niet, dan is dat zeer onbillijk tegenover anderen. Zooals de zijdelingsche besehuldiging daar nu in „de Zeeuw" staat, heeft niemand er vat op en is zij beleedigend voor hen, die in T. de Wet moeten uitvoeren. ('t Kan zijn, dat een deel der Wet, ook in Tolen onuitvoerbaar blijkt goed, ook dan (maar dan vervalt de zijdelingsche beschuldiging) moeten de concrete gevallen openbaar gemaakt worden, opdat er wijzi ging kome. Nu de Wet er is, moet zij stipt gehand haafd worden kan dit niet, laat men dan wijzigen maar knoeien in geen geval.) Wij danken den heer W. voor zijn cri- tiek, die nu wel door den schrijver zal beantwoord worden, indien hij dit noodig acht. Wij voor ons hebben bij de plaatsing aan niets anders gedacht dan aan eene poging om de handlichting, door den heer W. gewraakt, doch door den minister zei ven aan de hand gedaan, en zonder welke de wet dan ook onuitvoerbaar is, in ver band te brengen met mogelijke verscher ping der uitvoering. Men moet al heel onnoozel zijn om niet te begrijpen dat er zulken zijn die bij de uitvoering der wet zich door partijoverwegingen laten leiden; dat er zijn die, zoo niet op Tholen dan toch in den lande, onbewust tegen eene groote verkiezing wat water in den wijn doenen vooral nu, nu voor het eerst een impopulaire wet als de leerplichtwet moet worden uitgevoerd en de meerderheid der partij die ze ons bezorgde, dreigt om te slaan. De heer W. beklaagt zich ook over de plaatsing der advertentie „Middel tegen den dood". Ook ons heeft de uitdrukking gehinderd. Wij kunnen echter niet tegen elke uitdrukking in advertenties gaan ageeren. Zjj spreken voor zichzelf. Trouwens de redactie en de advertentiebladzijde zijn twee. Over plaatsing of weigering van advertentiën heeft eene redactie niet te beslissen; wjj hebben ons op dit punt al meermalen uitgesproken, zoodat wij hierop niet verder behoeven in te gaan. Vervolg en slot van Maandag. C H I N A. Er is een keizerlijk edict verschenen waarin Li-Hoeng-tsjang berispt wordt omdat hjj den marsch der Duitschers naar het westen, die een bedreiging is voor de Chi- neesche troepen niet heeft weten te be letten. Ook gaan er geruchten van ernstige on lusten in Mantsjoerije. Rusland en China mogen nog zulke mooie verdragen sluiten om Mantsjoerije aan elkander te verkwan selen, Mantsjoerjje spreekt zich ondubbelzin nig uit: ik wil bij China blijven. Nu zitten de Chineesche troepen zeer sterk verschanst rondom Moekden, de hoofd stad, met Mausergeweren en dertig Krupp- kanonnen. De Russische generaal Zer- pinsky rukt nu tegen hen op. Zij verloren bij de eerste bestorming 40 man aan dooden en gewonden, wat den brooderband tus- schen deze twee strijdende partijen wel niet zal versterken. De Engelschen zijn in China ook niet gelukkig. Eencompagnie Engelsch-Indische troepen werd van Sjan-liai-kwan uitgezonden om een bende Boxers uiteen te drijven, die in den omtrek van die stad optreden. De Boxers bleken evenwel den Engelschen de baas te zijn. Zij vielen de Cipayers aan, en dreven hen na een hevig gevecht terug, na den Commandant der Engelschen gedood en een groot aantal minderen gewond te hebben. Deze nederlaag, van hoe weinig beteekenis ook, is voor de mogendheden zeer onaan genaam, omdat de Chineezen er nieuwen moed uit putten. Al dadelijk na deze En- gelsche nederlaag vernam men dat de Mandsjoerijsche spoorweg was aangevallen, en over een stand van 150 wersten ver nield. Russische troepen zijn uit Moekden afgezonden om den weg te herstellen en de bedrijvers van den oanval te straffer. Nog is een Chineesch commando gi a op marsch naar Singanfoe waar hei 'lof verblijft. Het zijn altegaar teekenen dat de vrede nog verre is, en de mogendheden met de handen in 't haar zitten. Slechts een paar berichten. De «Hawarden Castle" is te Bombay aangekomen met ongeveer duizend Boeren gevangenen. Uit Standerton wordt gemeld dat mevrouw Botha opnieuw voor Kitchener naar haar man is geweest als postiljon des vredes, en dat zij vol moed, met goede berichten, tot den Engelschen opperbevelhebber is teruggekeerd. Uit Botha's houding bij de eerste onder handelingen mag men afleiden dat ook deze tweede niet zullen slagen wanneer niet algeheele onafhankeljjkheid der beide republieken is gewaarborgd. De opstandelingen in Boesmanland zijn teruggedreven naar de hoogten van Pella. De Wet moet den 18 den en spoorweg bij Wolvehoek overgetrokken zijn, maar volgens een ander gerucht bevindt hij zich te Senekal. Kreutzinger trekt, zoo men zegt, naar den Vrijstaat. De Boeren duiken overal op. Er zijn schermutselingen geweest op verscheidene plaatsen. De Boeren geven signalen met vuren van de toppen in de Sneeuwbergen bij Middelburg. Zij hebben ook een toe stel gemaakt voor het geven van zonnesei- nen. Zij bezoeken hofsteden, plunderen sommige ervan en trekken dikwijls de spoor lijn over. Het af- en aanrijden van ge- panserde treinen verhindert hen echter de ljjn te beschadigen. Alles duidt op gezonde activiteit aan de zijde der «overwonnenen", op loome be zigheid aan den kant der „overwinnaars". Goes. Het suppletoir kohier van school geld op school A over den Gursus 1901 vastgesteld door deu Gemeenteraad in Zijne vergadering van 11 April 1901 en goedge keurd door heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland bij bij besluit van 20 April 1001 No. 75 is heden aan den Gemeente ontvan ger uitgereikt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rolde J. Westendorp Boerma te Blijate Doeveren (toez.) L. G. Bol- kestein te Cothen; te Buiksloot Ph. F- Faber te Langerak. Verbeterd bericht). Aangenomen naar Londen door S. Baart de la Faille te Krommenie. Bedankt voor Beusichem door N. Lof vers te Markeloo; voor Zaamslag door ds. J. J. Homburg te Biervliet. Geref. Kerken. Tweetal te Velzen J. Lugtighend te Hendrik Ido Ambacht en J. H. Koers te Brandwijk. Aangenomen naar Hallum door W. Bouw man te Ezingenaar O. en W. Sou burg door G. F. Kerkhof cand. te Rot terdam. Bedankt voor Bedum B door W. W. Meynen te Winsum; voor Tholen b! door A. Middelkoop te Njjkerk op de Veluwe. Middelburg. Akte-examens L. O. Dins dag werden geëxamineerd 6 heeren, toege laten J. de Smidt, te Kruiningen, en W. Hengeveld, te 's Gravenpolder. Vrije- en orde-oefeningen, geëxamineerd 4. Geslaagd de heeren: C. J. Bakker, te Axel, J. Straub, te Brouwershaven, H. Oele, te Kloetinge, en A. A. Barentsen, te Schoon- dijke. Goes. De vrij-antirevolutionaire kies- vereeniging «Groen van Prinsterer" heeft met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer het aftredend lid den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Loh man; en voor de Staten de aftredende leden M. Noordijke, D. J. Oggel, jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort en W. J. Vader van 's Gravenpolder. Van de opzichters van den rijkswa terstaat worden verplaatst met 1 Juni J. H. Vos van Raamsdonk naar Neuzen; W. A. Dormaar van Doesburg naar Gennep. Met 1 Aug. C. M. Ritmeester van Goes naar Utrecht; D. L. A. van de Kreke van Gorinchem naar Goes. Benoemd tot telefoniste te Middelburg mej. M. E. de Gruyter. Vlissingen. Door de afdeeling Patri- mouium alhier is een vakafdeeling van metaalbewerkers opgericht die zich bij het Chr. Arbeidssecretariaat zal aansluiten. St. Laurens. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat Maandag nabij de hofstede van P. Bezujjen een negental Ooievaars zich neerzetten, en aldaar een geruimen tijd vertoefden, wat hier in geen jaren is voorgekomen. Veere. In de vergadering van den Ge meenteraad alhier, gehouden 23 April, is met alle stemmen tot geneesheer benoemd de beer W. van den Hamme te Veenhuizen bij Norg, zoon van wijlen ds. J. F. F. v. d. Hamme te Wemeldinge. Zierikzee. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten vacature-Bolle, zijn als candidaten op gegeven de heeren C. J. Boogerd, burge meester van Kerkwerwe, (anti-revolution- nair) en C. J. Hocke Hoogenboom te Zon- nemaire (liberaal). Sas van Gent. De heer Jeronimus, rijksveearts alhier is benoemd tot gemeente- veearts te Tietjerksteradeel. M. C. De O. H. C. verneemt dat bet brave bijbelsche Britsche bestuur der Kaapkolonie het colporteeren van Nederlandsche bijbels heeft verboden. Vermoedelijk trachten de Engelschen zoo de Hollandsche bevolking te beletten hun daden te vergelijken mef de zedeleer, die zij prediken --De kindermoord te Tilburg De datum voor de behandeling der rechts zaak tegen den beschuldigde inzake den moord op het dochtertje van den heer Kes- sels is voorloopig bepaald op 12 Juni; de schilder M. blijft in hechtenis en uit de voortdurende werkzaamheid der justitie wordt natuurlijk opgemaakt, dat zij volle dig beslagen ten ijs wil komen en geen maasje laten slippen van het net, waarin zij den beschuldigde wil wikkelen. Behalve de vroegere ongunstige berich ten uit Utrecht, betreffende den van de misdaad verdachten M. is uit zijn verblijf in die stad nog een ongunstig beriebt ge komen. Hij was daar bezig in den priester grafkelder op het kerkhof, toen twee be jaarde dames zich aan den ingang vertoonden en een blik er in wierpen. Op zijn aan moediging, dat zij wel nader mochten komen zien, traden zij binnen, maar toen stelde hij zich tusschen haar en den ingang en deed zoo schrikkelijke bedreigingen, dat zij van angst beefden en hem niet durfden voorbijgaan, om zich te verwijderen. Er schijnt echter het een of ander te zijn ge beurd, b. v. de nadering van voetstappen, zoodat hij uit den weg ging en zij den kelder konden uitgaan. Uit ontdaanheid en schaamte lieten zij aanvankelijk na er over te sprekenna den moord echter hebben zij aan het geval ruchtbaarheid ge geven. Tijd. In de Buitensocieteit te Zutphen zal op Hemelvaartsdag het Nederlandsch Jon gelingsverbond eene algemeene vergadering houden, waaraan een 2000-tal leden zullen deelnemen. 'sMorgens zal er in de St. Wal- burgskerk eene godsdienstoefening plaats hebben. De uitgestrektheid heidegrond die H. M. de Koningin aan haar gemaal op zijn verjaardag heeft geschonken, is gelegen achter «de Hooge Duvel" nabij de Spaan- sche kappen en behoorde aan de Uddeltsche hoogte. De akte van den verkoop ten name van Z. K. H. Prins Hendrik is ge passeerd door Notaris Neob te Harderwijk. Reeds zijn verschilledde arbeiders aan het werk gesteld en de ontginning ter hand genomen. De Prins rijdt er dagelijks heen, nu en dan vergezeld van H. M. de Konin gin. Te Schiedam wilde Maandagavond een 14-jarige werkman in een lompenpak- üuis zjjn jas halen die hij bjj het vorlaten van de werkplaats vergeten had. De werk lieden op den zolder niets van zjjn aan wezigheid afwetende wierpen hem een zware baal juist op het hoold. Toen men eenige oogenblikken later beneden kwam om huiswaarts te gaan vond men hem stervende liggen. Ook is daar Zondagmid dag een heer door de stoomtram gedood, door de overrijding derailleerde de tram, die in haar val van den djjk door een boom gestuit werd. Ook is daar een 5-jarig jongetje gisterenmiddag ongezien te water geraaktde politie die klompjes zag drij ven on hierdoor aan een mogeljjk ongeluk dacht, haastte zich met een dreg te halen en vond al spoedig het lijkje. Te Louw in Limburg is een hofstede afgebrand, waarbij twee paarden, elf koeien en twaalf varkens in de vlammen omkwamen. Te Etten viel een 8-jarige knaap bij het uit halen van vogelnestjes uit den boom en bleef op de plaats dood. In den Rijn bij Mannheim is gisteren een roeiboot die achteraan een sleep wilde gaan hangen, met zeven menschen omge slagen. Vier zijn er verdronken. In het Zevengebergte zijn 400 morgens bosschen verbrand. In het gehucht Coraneez. bij Chartres, woonde een boer met zijn vijf kinderen, waarvan de oudste veertien jaai was. De buren vonden eergisteren den man op straat liggen, om hulp roepende. Hjj was zwaar gewond. Toen zij hem naar het huis brach ten, bleek hun dat al de kinderen op ver schrikkelijke wijze vermoord waren, zelfs een meisje van vier jaar. Alles lag onderste boven, de kasten leeggehaaldblijkbaar waren de moordenaars op roof uit geweest. Men verdenkt twee landloopers, die om streeks dien tijd in den omtrek gezien zijn, van de misdaad, maar men heeft geen spoor meer van hen kunnen terugvinden. De «Daily Mail" verneemt, dat de Hollandsche regeering een verzoekschrift heeft ontvangen van een aantal Holland sche krijgsgevangenen op St. Helena, waarin om de tusschenkomst der regeering wordt gevraagd om bij Engeland stappen te doen, teneinde de gevangenen in staat te stellen zich in Hollandsch Guyana als kolonisten te vestigen. De «Petit- Bleu" merkt naar aanlei ding van het protest van dr. Leyds aan het adres der Duitsehe regeering nog op, (tegen uitvoer van oorlogsmateriaal voor Engelann in Zuid-Afrika) dat hjj reeds twee dergeljjke protesten tot graaf Von Biilow richtte, doch daarop, in strijd met de elementairste begrippen van internatio nale etiquette, zelfs geen antwoord ontving. Een hevige storm heeft over de oos telijke, de middelste westelijke staten en in sommige gedeelten van het zuiden van Amerika gewoed, vergezeld van regen en sneeuw. Te Pittsburg traden de Ohio- en Monangabelarivier buiten hare oevers, ver schillende straten zjjn ondergeloopen. De aangerichte schade bedraagt meer dan een millioen dollars. Te Carnegie zjjn de meeste huizen overstroomd, de geheele stad is in duister gehuld. De gas- en electrische ge leidingen zjjn verbroken. In Kentucky, Tonnesse, Virginia en West-Virginia werd enorme schade veroorzaakt aan fruit, groente en tabak. In New-York lag de sneeuw op sommige plaatsen twee voet hoog, verscheidene passagierstreinen sneeuwden in en de machine die te hulp werd gezonden bleef ook in do sneeuw steken. In de hoofdstad van Alaska kwa men 200 personen om het leven. Langs de Behringzee werden van Port Clarenc tot St. Michael lijken langs de kust ge vonden. Te Nome City was het aantal slachtoffers niet zoo groot, maar honderden hadden veel te ljjden, daar hun handen en beenen bevroren. Te Nordjford, aan de oostkust van IJsland, is een groot kolenveld ontdekt. De steenkool is gebleken van uitstekende boe danigheid te zjjn. Het is niet voor het eerst dat men steenkool op IJsland vindt, maar tot nog toe had men er slechts kleine hoeveelheden van ontdekt. Volgens de Birmingham Post, moet de Tsaar tegenover een van zjjn verwan ten te Kopenhagen het plan hebben geop perd van een bijeenkomst van alle Euro- peesche vorsten aldaar, in den nazomer of den herfst. Een dergeljjke bjjeenkomst, waarop de Koning van Spanje als minder jarige niet genoodigd zou worden en de Sultan zeker niet zou verschjjnen, zou, naar het blad meent, weinig meer prac- tische beteekenis hebben dan de Haagsche vredesconferentie: echter, zou de Tsaar van meening kunnen zjjn dat een per soonlijk onderhoud van de monarchen over verschillende internationale vraag stukken, waarbjj zjj allen betrokken zijn, vrucht kon dragen Tot nog toe heeft men hier en daar voorzichtig gepolst. Als dit geen bevredigend gevolg heeft, zal men niets uit officieele bron over de zaak vernemen. Het Duitsehe stoomschip Taher stootte op de rotsen van Barkley Isle (Engeland). Een deel der opvarenden, waaronder de zwaar gewonde kapitein, werd gered, doch 35 van de 85 verdronken. In een mijn bij Finsterwalde (Bran denburg) ontstond brand terwijl een aantal mijnwerkers er in waren, velen zijn levend verbrand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2