I een irïi n e c L A\ m is. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Ger. Kérk 's-Gravenpolfler. Woens op Maa Pink Pillen Advertentie n. D. Kerknieuws. Een Hink Resultaat. Rechtszaken. Gemengde Berichten. B VRGEBLIJKE STAND Marktberichten. T e leg rammen. Predikbeurten Ger. Kerk. een Handknecht een bekwame Sleepersknecht een II eene et Woensd openb Timmerma Scl en 6 e een e Pak Diverse! fen, Mal dito Chiffl Pendule, diverse b| Geschildei lende La Gouden Koper-, bj enz enz. gehouden. Er zijn hier gelukkig onderwij zers, er zijn nog wat leermiddelen en uit Holland zal het Christelijk-Nationaal Boeren- comité het ontbrekende aanvullen, opdat het onderwijs, dat in Delagoabaai al begon nen was, weer voortgezet worde. De leiding er van is opgedragen aan de heeren De Bruyn, Den Ouden en Swart. En die niet schoolgaan, die kunnen buiten spelen en ravotten naar hartelust. Ten minete, als ze schoenen krijgen. Want schoenen van alle maten voor kinderen boven'tjdar ont breken hier. Sterke schoenen vooral, die een beetje tegen hun leed kunnen. Voor de kinderen, die schoolgaan, mag er dan nog wel wat lectuur wezen: wat jongensboeken, wat tijdschriften splin ternieuw is niet noodig, als ze maar compleet zijn want een kind zonder bezigheid is lastig voor zichzelf en anderen. En het is hier niet als in een huishouden, waar een kind al eens licht een taak kan worden gegeven; want hier zijn wel huishoudens, maar ze zijn niet ingericht en daarom is er ook de regel voor een huishouding niet. Lezen zal dus hier vooral een gewenschte bezigheid zijn. Met wat tekstkaartjes en »Kinderharpen" voor de Zondagsschool zal dan de bibliotheek der kinderen compleet zjjn. Ik eindig met een koffiepraatje. Hier zijn koffieboonen, doch ze zijn niet gebrand. Maar nu stuurt het Boeren-comité een brander en een koffiemolen en dan krijgen we een lekker kop koffie en wij drinken met dezen nationalen drank van Hollanders en Afrikaners op hun blijvende eensge zindheid. Als men wil weten hoe 't den Engel- schen bevalt in Zuid-Afrika dan moet men hunne brieven lezen. Onlangs stond er een in «Reynold's Newspaper". Een onderofficier schreef dd. 11 Februari uit Belfast (aan de Delagoa- lijn) aan zijn vrouw «Lord Roberts liet ons in de benauwd heid, on ging naar huis met de boodschap, dat de oorlog uit was. Er zijn er meer gedood en gewond sinds Kitchener het bevel aanvaardde dan in de 6 voorafgaande maan den. Ze maken het den drommel wijs, dat de Boeren zwaar geleden hebben. Ik heb geen dooden Boer gezien sinds ik uitkwam en ben in de laatste 18 maanden aan het vechten of op marseb geweest zonder een enkelen dag rust. Wat erger is, ik heb nauwelijks een heelen broek of een jas op mijn rug. Ik behoef je niet te zeggen, dat wij niet vrij zijn van ongedierte. Wanneer je een paar uren rust hebt gehad, wordt je weer aan het werk gezet. Niemand geeft er om, hoe het je gaat. Het gaat als een timmerman met een bot ten beitelhij kan er niets meer mede doen". «En wordt je gewond", zegt de brief schrijver, «dan is er een universeel middel Pil nommer negen Pil nommer negen schijnt in de Britsche medicijnkunst de rol te spelen van het clysteer in de dagen van Molière. Pil nommer negen dient voor alle kwalen, maar «Ik weet van een ongelukkig man te Bloemfontein, die verleden maand Mei ziek werd. Hij kreeg No. 9 en moest zijn tent houden. Den volgenden ochtend was hij dood. Als de jongens thuis de waarheid wisten zouden zij niet zooveel lust hebben te teekenen." De Engelsche bladen houden niet op, lange verhalen te doen over den ellendi- gen staat waarin de Boeren verkeeren. Ziedaar wat de onderofficier uit Belfast schrijft: «Eén van hen kwam verleden als onder handelaar in ons kamp. Ik had de wacht en moest hem aanhouden tot de officier kwam. Ik verzeker je dat er een verschil was tusschen mij in mijn have- looze plunje en hem in zijn nieuwe rij broek, slobkousen van Russisch leer, sporen, nieuwe laarzen en portefeuille onder den arm, en mackingtosh op zijn paard gebonden. «Hij schudde ons de hand. In ons ge sprek vertelde hij mij, dat hij niet van plan was zich over te geven. Zij konden er niets meê winnen." Want daarvan is deze correspondent, die blijkbaar meer houdt van de waar heid dan van den heer Chamberlain, volkomen overtuigdDe oorlog is volstrekt niet uit «Geloof niet wat de bladen vertellen over het zich overgeven der Boeren. Ik begrijp niet hoe de meeste menschen thuis zoo onnoozel kunnen zijn alles te gelooven wat zij in de Regeeringsbladen zien. Ik zag een verslag van den aanval op Belfast in den nacht van 7 Januari. Daarin werd gezegd, dat de Boeren met zwaar verlies teruggeslagen werden, ter- wijlze inderdaad al onze voorposten bestorm den met goed gevolg: de Royal Irish leden het meest-. Zjj hadden negen doo den en 32 gewonden, een officier, kapitein Tasbery werd gedood en kapitein Milner, luitenant Deex en 70 man gevangen ge nomen een maxim-kanon werd vermees- terd." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Putten, D. M. Boonstra te Barneveld. Aangenomen naar Wommels, door J. Ankerman cand. te Utrecht. Bedankt voor Oosterzee, door J. Anker- i«an cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Elburg, J. Vesseur te Lan- gerak. De Heer Kryn Ruik te Kallantsoog schrijft ons 't volgende omtrent het gelukkige re sultaat verkregen door zijn Vrouw tenge volge het gebruik der Pink Pillen. Ik gevoel, zoo zegt hij, eene groote vol doening U mede te deelen, dat het gebruik der Pink Pillen zeer gunstig gewerkt heeft op mijne vrouw en ik heb U niet eerder geschreven om te zien of de genezing van duur was en zulks is zoo. Zij is gedurende 30 jaren steeds uiterst zwak geweest, zij is thans 51 jaren oud. Gaf van tijd tot tijd bloed op. Thans doet zij geregeld haar huiswerk. De pijn in de borst is verdwenen. De hartkloppingen Juffrouw RUIK volgens portret. nog niet geheel doch zoo goed als over. Hare gezonde kleur is terug gekomen. Zij was voor 't gebruik Uwer wondervolle Pink Pillen zoo zwak, dat zij niets meer kon verrichten. Hare krachten zijn terug gekomen. In alle gevallen van bloedarmoede, bleek zucht, zenuwziekten, rheumatiek en alge- meene zwakte zullen de eene zeer werkdadige uitwerking hebben en snel de verlorene krachten terug be komen. Zij handelen op eene merkwaardige wijze op het zoo teergevoelige gestel der vrouw. Zij is meer als de man aan sto ringen van een bijzonderen aard onderhevig, die op gemakkelijke wijze door het gebruik der Pink Pillen worden tegengegaan. Zij geven aan het bloed eene nieuwe kracht en veroorloven het een geregelden omloop te hervatten, die zoo noodig is voor een goed lichaamsgestel. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Een staartje der Hoger/miszaak. De rechtbank te 's-Gravenhage beschik kende op het verzoekschrift van mr. Z. van den Bergh, heeft de vervolging van Eeltje Ringia gelast ter zake van meineed. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrjjdag, deed bovengenoemde rechtbank spraak in de bekende zaak tegen C. d. P., oud 27 jaar werkman te Oostburg, thans te Middelburg in hechtenis. Beklaagde werd ter zake van pogingen tot doodslag veroordeeld tot 10 jaren gev. straf, met mindering van den tijd in verzekerde be waring doorgebracht. De eiseh van het O. M., luidde 6 jaren gev. straf. mishandeling: L. T., 30 j., arbeider, Westdorpe, en J. v. d. B., 24 j., arbeider, Axel, beiden tot 3 m., en H. C. d. V., 24 j., varensgezel, Vlissingen, tot 6 w. gev. gtraf, met vrijspraak van het meerdere hem te laste gelegde; mishandeling van ten ambtenaar: J. J. M., 20 j., sjouwer, Vlissingen, tot G w. gev. straf, met vrijspraak van het meerdere hem te laste gelegde, en huisvredebreuk en wederspanniqheid W. B., 22 j., werkman, Goes, tot 14 d. gev, straf, en Voorts zijn veroordeeld wegens bedelarij P. J. A., 68 j., arbeider, Hontenisse, dat 1 d. hechtenisse, met vrijspraak van het meerdere hem te laste gelegde Vrijgesproken: S. O., 26 j., en C. B., 22 j., sjouwerlieden, Vlissingen, beiden beklaagd van huisvredebreuk. Kapelle. Met algemeene stemmen is door de afdeeling der Centrale Ant. Revol. Kiesvereeniging alhier tot candidaat voor de 2e Kamer der Staten Generaal gesteld de heer Th. Heemskerk te Amsterdam. Zierikzee. De antirevolutionaire kies- vereenigingen dit in antwoord op on derstellingen van zekere berichtgevers in de niet-bevriende pers hebben besloten bij deze tusschentijdsche verkiezing voor een lid der staten geen candidaat te stel len en den kiezers aan te bevelen zich van stemmen te onthouden. De candidaat der liberalen is de heer Hocke Hoogenboom. In de Nieuwsbode kwam een advertentie voor waarin de heer Hocke van Mon-Genie werd aanbevolen onder de leus Geen ver vloeker, maar een verkloeker. Deze raad is echter door de overgroote meerderheid in de liberale kiesvereenigingen niet op gevolgd. Voor de Tweede Kamer is met 29 stemmen van de 52 opnieuw candidaat gesteld de heer J. J. v. Kerkwijk. De overige stemmen bekwam de heer D. de Klerk, en anderen. lerseke. De afdeeling Ierseke van de Centrale Antirev. Kiesvereeniging in 't district Hontenisse heeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer den heer mr. Th. Heemskerk, oud-lid der Kamer. Zaamslag. Een waarschuwend voor beeld voor kinderen. Heden avond- omstreeks half zes waren eenige kinderen aan het vangen van ste kelbaarsjes, waarvan Jacobus Kolijn oud 10 jaar het ongeluk had in de vrij diepen put te vallen en te verdrinken. Alle po gingen door Dokter Van Delden, aange wend om de levensgeesten op te wekken waren vrachteloos. De toestand der ouders laat zich wel denken. Middelburg. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden werd hedenmiddag door het garnizoen alhier een groote parade op het Molenwater gehouden. Ze werd gecommandeerd door den kapitein A. A. Fleisterkamp en geïnspecteerd door den majoor A. E. Roest van Limburg, garni- zoens-commandant. Een talrijk publiek ge noot, onder begunstiging van heerlijk weder, van het militaire schouwspel. Er werd overigens allerwegen druk gevlagd. Kruiningen. De afdeeling Kruiningen van de Centrale Ant. Revol. Kiesvereeniging stelde in hare gehouden vergadering met algemeene stemmen tot candidaat voor de 2e Kamer der Staten Generaal den heer Th. Heemskerk te Amsterdam. Schore. Vrijdagmorgen geraakten alhier de twee voor den landauer van den heer W. v. Stee, van Ierseke, gespannen paarden op hol, wijl zij schrikten van het fluiten eener boot. Een kruiwagen werd bescha digd, het rijtuig erg stuk gereden en de koetsier aan het been gewond. Nabij „Ruimzicht" werden de paarden gegrepen. Zij hadden ernstig letsel beko men onder meer twee pooten stuk. Kamperland. Als een bijzonderheid meldt men ons dat bij P. de Smit een tortelduif een kipei heeft uitgebroed. Het kuiken maakt 't goed evenals de moeder. Biezelinge. In de vergadering der Centrale Antirev. Kiesvereeniging, afd. Biezelinge, is de heer mr. Th. Heemskerk te Amsterdam met algemeene stemmen gesteld tot candidaat voorde 2e Kamer der Staten Generaal. Benoemd tegen 1 Mei a. s. tot postbode te Schoondijke C. van Leeuwe, Hulpbesteller te Breskens. Te Oudenbosch kwam een jongeling in dronken toestand bii zijn stiefvader thuis, waarover een hevige woordenwisseling ont stond. Tengevolge hiervan vloog de vader eensklaps op en sloeg een jjzeren tang krom op het hoofd van zijn zoon. Een oog is de ongelukkige geheel kwijt, terwijl aan het behoud van het andere gewanhoopt wordt. Te Sittard is het gewoonte dat can- didaten voor gemeenteraad of Prov. Staten zich op den stemmingsdag op het stadhuis aan de ter stembus gaande kiesgerechtigden vertoonen. Maandag was dit bij de stem ming voor een lid der Prov. Staten weder het geval. Een ingezetene, die zijn plicht als kiezer ging vervullen, en tezelfder tjjd ter secretarie aangifte ging doen van de geboorte van een zoon, had de leuke ge dachte de beide candidaten, de heeren Bee- kers en Pijls, uit te noodigen als getuigen bij de aangifte te willen fungeeren. Door beiden werd hieraan bereidwillig gevolg gegeven, zoodat de datum van dezen voor hen zoo gewichtigen dag ook in de registers van den burgerlijken stand voor altijd is geboekstaafd. Gisteravond werd in de Groote Kerk in Den Haag een dochtertje van mevrouw Ben Viljoen, de echtgenoote van den Transvaalschen Boerengeneraal, door ds, Van Gheel Gildemeester gedoopt. De predikant wees er in zijn toespraak tot de moeder op, hoe zij, haren echtgenoot een dochter geschonken hebbende zonder dat hij zelf nog kennis droeg van die heug lijke gebeurtenis, dat kind opdroeg aan den Hemelschen Vader, die 't leven van den moedigen strijder tot hiertoe voor zijn land en volk spaarde; hij prees haar gelukkig, dat zij haar kind kon ter doop houden in een land, dat zoozeer met 't hare sympathiseerde, ten aanzien van een volk, welks hart zoo warm klopte voor het hare. Het dochtertje van mevr. Viljoen kreeg de namen van H. M. onze Koningin, als uiting van de dankbaarheid der moeder voor de sympathie, door onze Vorstin voor Transvaal en zijn Precident aan den dag gelegd; alleen werd de naam «Vrede" er aan toegevoegd als een hoopvolle uiting voor de naaste toekomst. Bij de vele voortreffelijkheden aan de Engelsche rechtspraak eigen stoot men toch nu en dan op zonderlinge staaltjes van rechtsbedeeling. Dezer dagen is door den rechter van het Southwark Polici Court een kind van drie jaar veroordeeld om tot zijn 16de jaar in een verbeterhuis te ver toeven, omdat hijtegen een hem be- wakenden politieagent gezegd had„Ik wil bier hebben of ik krab je de oogen uit''. De vermoedelijke moordenaar van kapitein Bartsch, te Peking, heeft bekend, hem uit haat tegen de vreemdelingen in den rug neergestoken te hebben, toen hij alleen van de stad naar zijn compagnie die daar buiten in kwartier was, terugreed. Men is er nog niet in geslaagd, de oorzaak te ontdekken, waaraan de ontplof fing in de St. Mickelkerk te Berlijn moet worden toegeschreven. De ontploffing had plaats op het oogenblik, dat een soldaat bezig was den blaasbalg voor het kerkorgel te trappen; in de kerk zouden juist met orgelbegeleiding koorrepetitiën worden ge houden voor kinderen. Een gasongeluk kan het niet geweest zijn, daar alle gas buizen in de kerk onbeschadigd zijn ge vonden. De slag was het hevigst aan den achter kant van het orgel, waar de soldaat zich bevond. Niettegenstaande zijn zware ver wondingen kon hij nog de trap afgaan en den kerkuitgang bereiken, waar men hem spoedig vond. Behalve twee knapen, die zwaar gewond werden, moeten meerdere kinderen wonden hebben bekomen. In China gaat het den opperbevel hebber nog niet naar wensch. Zoo is gisteren te Peking het door graaf Waldersee bewoonde deel van het keizerlijk paleis, met inbegrip van het door den opperbevel hebber uit Duitschland medegebrachte as- besthuis, volkomen afgebrand. Generaal Von Waldersee werd ternauwernood door het raam van het asbesthuis gered, terwijl Generaal Von Schwarzhoff in de vlammen is omgekomen toen hij zich opnieuw naar de plaats van den brand begaf, nadat hij reeds was ontkomen. Zijn lijk is gevonden. Bij het zoeken vond men eerst het over schot van den hond van den generaal. Men vermoedt dat Schwarzhoff terug is gegaan in het brandende gebouw om zijn hond te redden en toen door neervallende balken is getroffen. Voor zoover tot nu toe is gebleken, wordt het vermoeden dat het aangestoken werk is niet bevestigd. De brand is waarschijnlijk ontstaan door de kachel in de aanrechtkamer naast de keuken van den staf. De brand werd met behulp van de Franschen beperkt tot twee vleugels, waar van echter alle gebouwen verbrand zijn. Behalve de woning van graaf Waldersee zijn de woningen van zes officieren ver brand. vanl819 April 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. de Vlieger, 23 j., jm. en C. Caljouw, 23 j., jd. C. Matthijsse, 29 j., jm. en J. S. Godeschalk, 30 j., jd; J. van Soelen, 28 j., jm. en K. M. Gideonse, 24 j., jd. Getrouwd: P. J. de Leeuwen, 26 j., jm. en P. A. J. de Wit, 23 j., jd. Bevallen: M. G. Callenfels, geb. De Maret Tak, z. Geboren: Een onechte zoon, moeder 29 j. Overleden: A. F. H. Blokhof, man van A. J. Hendrikse, 78 j.N. L. Niggelie, 17 j., ongeh., d.M. A. Hermans, wede. van J. Oudensteijn, 76 j. GOES. Ie H n w. a a n g i f t18, Din- genis Schipper, 24 j., jm. te Kattendijke en Elizabeth Cornelia Goedegebuur, 30 j., jd. te Goes; Jacobus Behage, 32j.,jin. te Goes en Aaltje Slimmers, 23 j., jd Adriaan Thiero, 37 j., jm. en Krina Cornelia Geene, 36 j., wede. van Gilles Brouwer. van 1219 April 1901. YERSEKE. Geboren: 13, Johannes, z. v. Cornelis Planoven en Levina Carolina Wagenaar; 18, Gerard, z. v. Cornelis van den Bosch en Janna van der Maas. Overleden: 14, Johannes, z. v. Izaak Johannes Porreij en Geertruid Paauwe. VLISSINGEN, 19 April 1901. Boter f 1,05 a f 1,10 per kilo Eieren f 3,00 a f 3,20 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 18 April 1901. Boter f 0,52'h a f 0,40 per pond. Eieren f 0,67'/3 a f 0,45 de 25 stuks. Eendeieren f 0,95 a f 0,85 de 25 stuks. Maandag 22 April. Goes, bij Tas door deurw. Hollmann 1 uur metselaarsinventaris, oude en nieuwe steen, hardsteenen tegels en leien, vloer tegels, dakpannen, kalk, chiffonnière, bureau, 30 stoelen, 10 met kussens, boekenrek, spiegels, karpetten, veeren bedden, keuken gerei, prachtige ponnie. Vlissingen, 2 uur, ook Dinsdag, door not. de Maret Tak voor Velze en v. Olffen in café Bos manufacturen. Te zien 9—12 uur. Dinsdag 23 April. Vlissingen, in Café Bos 8 uur door not. de Maret Tak pakhuis, schilderswerkplaats, erf en afzonderlijke bovenwoning Kol venier- straat 76 cA. Te zien 22 en 23 April 10—12 en 25. Middelburg, door not. Wisboom Verstegen Notarishuis; ook volgende dagen 10 uur goederen van wijlen dhr. A. C. Greep. Biggekerke, 1 uur bij Adr. den Hollander door not. Loeff eikenhouten kabinet, chiffon nière, secretaire, linnenkast, glazenkast, spiegels, schilderijen, beddegoed, dekens, 20 kippen en 1 haan, ijzeren plaat, brand hout, porcelein, glas- en aardewerk, enz. Domburg, 10 uur door not. Huvers, bij J. Coppoolse als1 blauw merriepaard, oud 5 jaar, 1 blauw merriepaard, oud 4 jaar met veulen, 1 zwarte jaarlingmerrie, 1 zweetvos jaarlinghengst, 6 baatgevende melkkoeien, 2'l3 jarige weivaars, 3 Kalf- vaarzen, 2 vaarzen l'h jaar, 2 vaarzen van 14 mud., 6 kweekkalvers van 1—10 mnd., 2 melkschapen, karnhond met ketting, 40 kippen en haan, 1 veerwagen, 2 men wagens, driewielskar, 9 eggen. Woensdag 8 Mei. Serooskerke 10 uur door not. Tak en Loeff op Zoetendale inspan als: 6 merries oud 13, 10, 6, 4, 3 en 2 jaar, eenige met veu lens, 1 bruine hengst oud 1 jaar, 8 melk koeien, 6 kalfvaarzen, 10 weivaarzen en ossen, 2 stieren, 9 kweekkalvers, 2 schapen met lammers en een weer, 2 mestputloo- pers, 1 drachtig, 50 kippen en hanen, 3 ganzen, 5 eenden, menwagens, marktwagen op veeren, driewielskarren, ploegen en eg gen, enz. paardewant, stal, landbouw, zol der, karn en melkgereedschappen, 100 kilo spek, huisraad, koperen ketels, aardewerk, enz. Zaterdag 11 Mei. IJzendjjke, door not. Zijlstra bij instel en 25 Mei bij toewijzing de Paulinapolder huis, schuren en 240 H. 50 A. 40 cA. bouwl. in 44 kavels. En 18,8015 H. bouwl. in Elizabethpolder. Dinsdag 14 Mei. Clinge, voor dhr. H. A. v, Weel door not. v. Meurs op de hofstede Koningin Emmapolder 10 uurl3 werkpaarden, Hornby stoomdorschmachine, enz. Middelburg. Donderdag werden door not. Verhulst publiek verkocht de navolgen de huizen: lo. Langedelft H. 15 met tuin voor f 11200 aan dhr. J. Worell2o. Lange Giststraat F. 199 voor f1900 aan dhr. M. C. Roest3o. Korte Noordstr. E. 7 met tuin aan dhr. L. Pieterse voor f 2125. De overige huizen opgehouden, zijnde de vroe gere zuivelfabriek en de erven van afge brande woningen St. Janstraat, c. a. Vlissingen. Heden werd aanbesteed: lo. het eenjarig onderhoud der militaire gebouwen en werken te Middelburg. Raming t 2525. Inschrijvers: Joh. Jansen Jz., Middelburg f 2640P. Krijger en Zn., id 1 2600; Feij en Stroo, Vlissingen f2600; P. L. van Miert, Middelburg 1'2499; Jac. de Buck, id. f2479; Abr. Barentsen, id. f 2457 Abr. Hanewinkel, Vlissingen f 2454 en H. P. van der Ree en Zoon, Middelburg f2443. 2o. Het eenjarig onderhoud van de mi litaire gebouwen en werken te Vlissingen en Rammekens, M. P. Kieviets f 5490; J. J. Krijger f 5148; Joh. Loois f 4978; Feij en Stroo f 4890; Abr. Hanewinkel f 4887 en D. Bijl f 4860. Allen te Vlis singen. Tweede Kamer. De woningwet is aan genomen met 72 tegen 4 stemmen. Aan genomen is ook het ontwerp tot aanvulling der drankwet nadat door de regeering was overgenomen het amendement van de heeren Meesters en Merchant, zoodat na 1 Mei 1901 tot 1 Mei 1904 stilzwijgend jaarlijks kunnen verlengd worden de na 1881 over genomen vergunningen. Met 46 tegen 37 stemmen werd verwor pen het amendement van de heeren Rink en Kuyper om toe te staan overdracht dier vergunningen. Het geheele ontwerp is hierop aangenomen met 57 tegen 24 stem men. De tot 1 Mei 1901 bestaande toe stand zal dus tot 1 Mei 1904 worden be stendigd. Het debat over de legerwet is voortgezet. 's-Qravenhage. Benoemd tot griffier bij 't kantongerecht te Oostburg, mr. J. T. Sluis, thans adjunct commies ter provinciale griffie in Drenthe te Assen. En tot dijk graaf van den Zimmermanspolder A. Butijn te Rilland. Middelburg. Acte-exanmis lageronderwijs Geëxamineerd 5 dames. Geslaagd J. M. Geuze te Poortvliet, E. Quist te Tholen, K. van Wingaerde te Vlissingen, en P. Wiskerke te Neuzen, Vrije-en ordeoefe ningen, Geexamineerd en geslaagd 3, de dames M. v. Kampen te Breskens, W. E. F. Scholte te Oostburg en W. v. Wijn gaarden te Sluis. Middelburg. Heden diende de zaak tegen E. B., oud 50 jaar, koopman te St. Jansteen, beklaagd van meineed. De officier vorderde 2 jaar gev. straf en de onmiddel lijke inhechtenisneming. De rechtbank be val de inhechtenisneming van den beklaagde en zijne overbrenging naar het huis van bewaring. Uitspraak heden over 8 dagen. Voorm. half 10 uur: Ds. van der Veen. Nam. 2 uur: Idem. H. C. Z. 12. Avond 6 uur: Lezing. Zondag 21 April. Ds. J. A. GOEDBLOED, van Nieuwendijk. Met Mei benoodigd, bij M. KWEKKEBOOM Gz., St. Laurens. Met Mei benoodigd, bij C. THEUNE, te Vlis singen. Met of flinke Lt Vlasmarkt K Met Mei in Te bevragi Door ziek niet Mei benoodigd, b kerke (W.) De onderg zijn geachte zijnen hartel lende 15 ja trouwen hem voorheen Kr Rol De onder; bekend, dat h heeft overgci danig bij h( boopt zich h te maken. lieurtschipi Hansweert SCHORE, N.B. Vei I). SINK „De Zeeuw' te zijn van Notar voormiddags voor het hi Vriend, in EENI De Notari des avonds zaal van de£ op de Grc publiek pres waaraan th; van sterkei waarin de wijnen en jaar, met op de Vark de Koestra: K no. 36. Voormeld vóór- en o des voormic namiddags van een bei inljchtingen| van genoer 's voormiddJ dijk, in dej; Voorbeitel Notaris MI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2