Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 6 April 1901. No. 97. Gemengde Berichten. Afloop Verkoopinyen enz. Ingezonden Stukken. Paardenfokkerij. T elegrammen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Frederiksoord, J. Zevenster te Drachtsstercompagnie. Aangenomen naar Koermond, door P. A. v. Kossem te Sittard. Schoolnieuws. De minister van binnenlandsche zaken brengt voorloopig ter kennis van belang hebbenden, dat in 1901 de examens ter verkrijging van akten lager onderwijs Fransehe taal zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatste van Juli en die voor middelbaar onderwijs in December, zoo noodig aanvangende in het laatst van November, met dien verstande, dat voor diegenen vselke voornemens zijn zich dit jaar aan het examen voor de'akte B, middelbaar onderwijs voor Fransehe taal en letterkunde te onderwerpen, gelegenheid zal bestaan om, zoo zij dit wenschen, het taalkundig gedeelte van dit examen af te leggen in de maand Juli, terwijl het letter kundig gedeelte op den gewonen tijd, nl. de maand December, bepaald blijft. In het eerst taalkundig gedeelte van het examen B. voor de Fransehe taal zal dit jaar ook worden opgenomen „de letterkunde dei- der middeleeuwen", wanneer zulks door de adspiranten wordt gewenscht. De examens voor de Engelsehe en Hoog- duitsche talen, zoowel voor het lager als voor het middelbaar onderwijs, zullen wor den gehouden in Augustus, zoo noodig aan vangende in het laatst van Juli die voor de gymnastiek, lager onderwijs (vak Sj, en middelbaar onderwijs in Augus tus, zoo noodig ook in September die voor lager en middelbaar onderwijs in land- en tuinbouwkunde en voor mid delbaar onderwijs houtteelt in Augustus en September die voor middelbaar onderwijs in hand en rechtlijnig teekenen en perspectief en voor het boetseerenen lager onderwijs handteekenen in Augustus en September zoo noodig ook in October die voor middelbaar onderwijs wis- en natuurkundige wetenschappen, boekhouden, Nederlandsche taal en letterkunde, geschie denis, aardrijkskunde, staathuishoudkunde en statistiek, staatsinrichting en schoon schrijven, zoomede die voor lager onderwijs in de wiskunde, bedoeld in art. 65 der wet op het lager onderwijs, in November en December. Het tijdstip, waarop zij die zich aan deze examens wenschen te onderwerpen, zich daartoe zullen behooren aan te melden, zal nader worden bekend gemaakt. Daar art. 22 der leerplichtwet vier cate gorieën van personen noemt, die in de commissies tot wering van schoolverzuim zitting moeten hebben, en er in vele ge meenten van westelijk Zeeuvvsch-Vlaande ren slechts drie leden in de commissie benoemd zijn, zal er eon vierde lid moeten benoemd worden, voor zooverre de 4 cate gorieën kunnen vertegenwoordigd worden. Na vergelijkend examen zijn tot den nieuwen cursus der Rijksnormaallessen te Middelburg toegelaten voor de eerste klasse: de mannelijko leerlingen C. Tazelaar, P. C. de Hamer, J. van Loo, Gr. A. de Buck en J. Gr. Hamakers, allen te Mid delburg, en L. Catsman te Nieuw- en St. Jooslanden de vrouwelijke leerlingen M. Gr. A. Moerdijk, J. G. Broeke en G. M. Dronkers, te MiddelburgC. Duijvekot, J. J. Boonstra, S. de Koster en J. O. van de Putte, te Vlissingen J. Bakker te Veere C. D. Dekker te Vrouwepolder; tweede klasse Jacob Schroevers te Cats en Jacques F. A. Belfroid te Vlissingen. ZEND! Ci. Het Orgaan der Nederlandsche Zendings- vereeniging no. 4 (April) bevat 't verslag over 1900, en ook een resumé van den zendingsarbeidte Lebak (zendeling Pen- ning3), Tanggeran (id.), Meester Cornelis (Albers), Buitenzorg(DeHaan), Pantgharepan (Muller), Bandoeng (Alkema), Tjideres (Verhoeven), Cheribon (v. d. Brug) en Indramajoe (Hoekendijk). Zendeling Muis, wegens ziekte gerepatriëerd, is nog niet in staat terug te keeren. Zendeling Tie- mersma is weer terug en woont tijdelijk te Batavia. Zendeling Blinde arbeidt voor loopig te Pangharepan. Zendeling Ruttink is te Bandoeng. Het verslag geeft een duidelijk beeld van den toestand op de genoemde posten. Wij kunnen er wegens plaatsgebrek niets uit overnemen. Wij verwijzen derhalve belangslellenden naar genoemd verslag, bij den secretaris den heer F. A. v. d. Heijden (Stationsweg 7 Rotterdam) te bekomen. Igeclitszakeii, Het gerechtshof te 's-Qravenhage heeft niet onvankelijk verklaard liet verzet van B. den Exter van den Brink teKrab- bendijke tegen het arrest van het toenma lige hof van 's Gravenhage dt. 29 October 1877 tusschon de Ned. Hervormde gemeente aldaar en de erfgenamen van C. C. van den Brink. - - Door A. R., oud 37 jaar, gemeente en onbezoldigd rijksveldwachter te 's-Heer- Abtskerke, is evenals door den heer officier van justitie ter griffie der ar- rondissements-rechtbank te Middelburg hooger beroep aangeteekend tegen het von nis dier rechtbank van den 22sten Maart j.l., waarbij genoemde A. R. ter zake van mishandeling werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Goes. Na opneming in dit blad van een stuk meldende doel en streven van den Volksbond,vereeniging tegen drankmisbruik, kunnen wij volstaan met een bloote mede- deeling dat de heer Van Haaften binnen kort ook hier zal optreden om te trachten een afdeeling van den bond te stichten. Wij wekken zeer tot aanbeveling op terwijl bereids zedelijke steun geboden wordt door de heeren W.#S. Duvekot, I. D. Fransen v. d. Putte, dr. J. L. Goemans, J. de Kruijter, M. H. Harinck en de pred. der Herv. Gem. De aanhef der pauselijke breve, waarbij dr. Sehaepman benoemd werd tot huispre laat, luidt, naar Het Centrum mededeelt, uit het latijn vertaald, aldus ,.Uw hooggeprezen geleerdheid, de ijver en werkkracht, waarmede gij als volksver tegenwoordiger en lid der wetgevende macht in Nederland, opkomt voor de rech ten zoo van den Apostolischen Stoel als van den godsdienzt, door eene zeggings kracht, die uwo geestdrift evenaart, zijn de redenen, waarom wij u een bijzonder blijk onzer welwillendheid waardig keuren." Gisterenavond is te Leiden door een werkman op een onbeheerden handwagen gevonden een pakje, gewikkeld in een courant, hetwelk hem thuis bij opening bleek een kinderlijkje te bevatten. Aan het politiebureel gebracht en geschouwd, bleek, dat het kindje niet lang te voren geboren moest zijn en waren er teekenen aan het hoofdje waar te nemen, welke aan een misdaad doen denken. In geen jaren was het water in de Zuiderzee zóó laag als gisteren. Het ge- heele Monnikendammergat, de inham van de Gouwzee, was droog; alleen een smal strookje water, van eenige meters breed, kronkelde traag door de slijkerige, vieze massa. Het verkeer met het eiland Mar ken was daardoor tijdelijk verbroken tot gisteravond 8 uur. Hedenmorgen dreef de geweldige ZW. wind het water weer terug en was het zelfs nog lager dan ooit geweest is. Rijwielen, die zorgvuldig in een hoekje zijn gezet, niet te warm en niet te koud, goed ingevet en idgepakt in flanel, moeten thans uit hun winterslaap gewekt, te voorschijn gehaald en gereed gemaakt voor een nieuw seizoen. Zeer waarschijn lijk zullen de meeste wielrijders dit in orde maken en hier en daar iets repareeren over laten aan den rijwielreparateur. Er zijn echter wielrijders die er pleizier in hebben, dit zelf te doen en genoeg op de hoogte zijn van het monteeren van hun rijwiel om hiermede geen fouten te maken. Voor deze laatsten geven wij hierbij eenige wenken die zij zich ten nutte kun nen maken. Men begint natuurlijk met het geheel uit elkaar nemen van alle deelen. Alles wordt nu goed schoongemaakt met petroleum, het lakwerk met wat spiritus- lak voorzichtig bijgewerkt, het nikkelwerk met krijt of met poetspomade gepoetst. Natuurlijk moet men ondertussehen uitzien naar een spaak die los zit, een cup, die ingeloopen of gebarsten, een cone, die ge sleten is, enz. Do banden moeten van de vellingen worden afgenomen en goed na gezien. Rotte plekjes in het linnen van. den buitenband met een stukje canvas be plakt, gaten in het rubber van den buiten band dicht gemaakt. Ook do binnenbanden goed onder water geprobeerd, en nagezien of soms oude pleisters loslaten. Natuur lijk de ventilslangen vernieuwd. Indien de velgen aan de binnenzijde geroest z^jn, moet deze roest worden verwijderd en de kale plekken opnieuw gelakt. De ketting moet worden schoongemaakt in petroleum en daarna een bad gegeven in smeerolie of wat nog beter is in gesmolten talk. Indien men echter het oliebad aanwendt, mag men niet vergeten, den ketting gued te laten uitlekken en van buiten geheel droog te maken. Het in elkaar zetten moet met zeer veel zorg geschieden en men kan niet te voor zichtig zijn bij het stellen der wielen en het vastzetten van moeren en bouten. Wij zouden daarom ieder, die niet geheel zeker van zijn zaak is, aanraden, de machine niet uit elkaar te nemen, vooral de brabket niet, want zoo licht wordt een cone be schadigd of een spie verkeerd behandeld. Wil men nog iets extra's doen om zijn machine mooi te doen glimmen, dan is opwrijven van het lakwerk met wrijfwas aan te bevelen. (Fiets.) Droomen. Prof. Bergson heeft te Parijs een belang wekkende voordracht gehouden over droo men. Naar zijn meening zijn droomen in de eerste plaats te beschouwen als een verschijnsel van het zien. De oogen zijn gesloten en toch verschijnen in den droom een aantal voorwerpen en personen voor ons. Het is dan ook onjuist dat wij met gesloten oogen niets zien. Als men in waken den toestand de oogen sluit, neemt men na eenige oogenblikken lichtpunten waar, die dalen en stijgendan ziet men kleuren, soms zeer schitterende, die zich soms snel of langzaam bewegen. De bloedsomloop in het oog werkt daarto emede en de druk king van het ooglid op de oogzenuw roept de kleuren te voorschijn. Deze lichtende vlekken en kleuren roepen de droomen in het levenzij nemen allerlei gedaanten aan en deze krijgen dan bepaalde vormen in verband met het geheugen. Ook de ge- hoorzin en de tastzin werken bij hetdroomen, maar het gezicht speelt de hoofdrol. Onze zintuigen houden niet op te werken in den slaap, en hun arbeidsveld is zelfs veel uit gestrekter dan in wakenden toestand, maar de waarneming is minder helder. Volgens prof. Bergson neemt men in den droom niets nieuws waar; het vinden van melodieën en verzen in den droom houdt hij voor fabeltjes. Maar als men waakt, bepaalt het geheugen zich tot het nabij zijnde; in den droom echter wordt al wat wij in ons leven hebben gezien, gehoord of gele zen door de geringste gewaarwording op gewekt en verlevendigd. Droomen, zoo was zijn slotsom, is de natuurlijtoestand van den geest, die zich gaan laai in alge- heele ouvet schillighoid en zonder een enkele bijgedachte. Te Parijs zijn 9000 mannen en vrouwen aangenomen om de sneeuw in de straten weg te ruimen; 500 ton zout werd over de wegen gestrooidde sneeuw- opruiming kostte 30,000 francs. De koude in Oostenrijk neemt nog steeds toe; te Weenen is een soldaat, die voor het paleis op wacht stond, doodge vroren. Te Triëst over het geheele Alpen-gebied hebben hevige sneeuwstormmen gewoed, verscheidene huizen werden letterlijk on der de sneeuw begraven. Het verkeer over den Simplon is reeds sedert geruimen tijd door hevige sneeuw stormen en lawines gestremd. Als men van Brygue komende, het Simplon-hospi taal gepasseerd is, merkt men rechts van den weg, alvorens het dorp Simplon bin nen' te treden, de vallei van Seng op, waarboven de gletscher van Rossboden zich uitstrekt. In deze vallei ligt een weide, 480 Hectaren groot, waarop 18 hutten staan, die aan 200 stuk vee tot stalling dienen. Sommige bewoners laten er ook 's winters hun beesten staan om zoodoende het aanvoeren van voeder on- noodig te maken. lederen dag gaan zij er heen om voor de beesten te zorgen. Twee vrouwen waren hier op 19 Maart juist mee bezig, toen zij door een lawine overvallen werden. Daar het postverkeer over den Simplon geheel gestremd was, sedert 10 Maart, vernam men den 22sten eerst over Milaan de tijding van deze catastrofe. Het dorp Simplon wordt even eens bedreigd en geen hulp kan van buiten worden verleend ten gevolge van de sneeuwopboopingen op de wegen. Vol gens het zeggen van lieden, die de streek kennen, zijn door dezen sneeuwval 600 hectaren boseh en weide voor altijd on- bebouwbaar. Funslon, de Amerikaan die zicb van Aguinaldo's persoon wist meester te maken, heeft een merkwaardige en zeer bewogen loopbaan achter zich. In 1863 geboren, heeft hij al heel wat beroepen bij de hand gehad. Zoo was hij in zeker tijdperk van zijn leven reporter, maar verwisselde zijn beroep voor dat van tramconducteur. Korten tijd daarna vergezelde hij een we tenschappelijke expeditie als botanicus. De zucht naar avonturen liet hem sedert niet meer los. In den winter van '93 op '94 vinden wij hem in Klondyke en na het invallen van den dooi laat hij zich in een kano en geheel alleen, de Joekon-rivier af zakken. Al spoedig daarna treedt hij in nieuwe rollen op en is achtereenvolgens conférencier en administrateur van een spoor wegmaatschappij Hij nam toen dienst in het Cubaansche vrijheidsleger dat de Spanjaarden bevocht. Hier werd hij eens door de Spanjaarden gevangengenomen bij een poging om voor generaal Garcia een belangrijk schrijven over te brengen. Maar koelbloedig en vin dingrijk als aitijd, slaagde hij er in het document naar binnen te werken. Bij zijn terugkeer naar de Vereenigde Staten gaf men hem de betrekking van kolonel bij een regiment in Kansas, waarmee hij later naar de Filippijnen vertrok. Hier wist hij het tot generaal te brengen. Engelsehe rooverijen. Uit de slachterij en worstfabriek van de heeren Piel en Angliern te Johannesburg (Piel is Duitseh onderdaan en Anghern een Zwitser) zijn tusschen 30 Mei en 6 Juni 1900 uit de koelkelders 139,322 pond ossen- en schapenvleesch en op 15 September uit hunne veestallen, de beste 29 en op 17 December de beste 81 ossen, met geweld door de Engelschen op bevel van majoor Woodgate en zonder de firma daarvan in kennis te stellen meegenomen. De inkoop prijs van het geroofde bedraagt 160.000 Mk. Voorts was in de proclamatie, waarbij voor Kerstmis de sluiting van alle slachterijen en worstzaken bevolen werd, aangekondigd, dat de Engelschen al het aanwezige vee zouden overnemen. De Engelschen deden het echter niet, maar verkochten liever in vleeschwinkels die zij zelf openden, het vleesch, dat zij uit de boerderijen van de Boeren, die in het veld stonden, aan de achtergebleven vrouwen hadden ontroofd. Zoo werd het vee van de Johannesburgsehe slagers en worstfabrieken niet verkochten bedierf. De schade, die de firma geleden heeft, bedraagt totaal 360,000 Mk. De firmanten zijn daardoor in armoedige omstandigheden vervallende heer Piel, door vrienden ge holpen, is in Duitschland teruggekomen om de hulp van de regeering in te roepen. De Nubia is uit Zuid-Afrika vertrok ken met 17 invalide officieren; de Tantallon Castle denzelfden dag met 2 invalide offi cieren de Aurania den 29sten met 37 invalide officieren, 85 zieken, 493 herstel lenden en 56 gewonden, Aguinaldo is bezig aan een manifest om de Filippino's aan te manen, de wapens neer te leggen. Hij is blijkbaar geheel on- •der Amerikaanschen «invloed" gekomen. De krijgsraad te Breslau heeft een korporaal wegens mishandeling veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, hij had een recruut zoo erg toegetakeld en uitgemaakt dat hij zich uit wanhoop verhing. Een andere soldaat had van het monster zoo'n heftigen trap tegen het onderlijf gekregen, dat hij een groote wond had, enz. De compagniescommandant van den beschul digde had den treurigen moed om voor den krijgsraad te getuigen dat hij een flink man was, die vooruit wilde". Aan kolonel Ricchardi, den oud commandant van het Italiaansche legioen in Transvaal, die gisteren te Staatsburg was gekomen om er met den Belg van Neck lezingen te houden ten voordeele van de Boeren-slachtoffers, is door de gemeen telijke overheid aldaar alle lezingen verboden. Te veel ingenomen. Een Duitseh handelsreiziger, die wat veel bier gebruikt had, blufte eens in een trein tegen zijn medereiziger over de roemrijke wapenfeiten, waaraan hij deelgenomen had. »Ik heb Sedan mee ingenomen, ik heb Metz mee ingenomen," blufte de man. Na een'ge .oogenblikken maakte de ver orberde drank hem zoo onpasselijk, dat hij aan 't rendez-vous spelen ging. «Dat komt ervan, als men zooveel inge nomen heeft," voegde hem een mederei ziger toe. Ali Baba te Parijs. De Parijsche politie heeft een soort grot h la «Sesam open u" gevonden in de fun damenten van de gevangenis te Mazas. Twee agenten zagen eenige verdachte personen met groote pakken tusschen de muren sluipen en volgden ze, in de hoop een goede vangst te doen. Doch bij de achtervolging raakten de agenten van elkaar af en bleeek het, dat de een plotseling verdwenen was, terwijl de overblijvende agent ook van de verdachten geen spoor meer terug kon vinden. Hij ging snel hulp halen en toen men voorzichtig de puinhoo- pen onderzocht, kwam men op de plek, waar een gat in den bodem was. Binnen scheen licht en hoorde men een gevecht. Toen de agenten zich omlaag hadden laten zakken, vond men den verdwenen kameraad terug, doch te gelijk een bende jonge mis dadigers, die den agent te lijf wilden. De bende bestond uit een twaalftal personen, bij wie twee meisjes, allen jonger dan twintig jaar. Ze hadden zich daar onder den grond heel gezellig en luxueus ingerichteen fijn souper stond op tafelhet hol was verlicht door een sierlijken kandelaber, koper en porselein stond in de hoeken, levensmiddelen lagen in groote hoeveel heid opgestapeld. De bende werd zonder eenigen tegenstand mee naar het politie bureau genomen, waar een volledig relaas werd gegeven lioe men daar reeds drie maanden te zamen gewoond had en juist een feestje had aangericht om dien datum te vieren. De jongste van het gezelschap was dertien jaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Over het algemeen hebben de j. 1. ge houden Hengstenkeuringen niet snders op geleverd dan groote ontevredenheid en bittere teleurstelling voor menigen Heng- stenhouder, zelfs zijn er die schromelijk financieel benadeeld zijn geworden. In het beiang der paardenfokkerij is het naar mijn bescheiden meening zeer gewenscht, dat er maar Rijksdekhengsten in de verschillende Provinciën gestationeerd worden, tegen een laag dekgeld. M. i. is dit veel beter, dan dat het Rijk en de Provinciën zulke groote sommen gelds uitgeven voor premie-keuringen, die niet aan hun doel beantwoorden. Ieder paardenfokker en Hengstenhouder die met bovenstaande instemt, zende mij een briefkaart, met de woorden„tegen een verplichte Rijkshengstenkeuring." P. S. ZIJLMANS. Haarlemmermeer. LEESTAFEL. Het goud en de arbeid. Een bijdrage ter toelichting van het vraagstuk der be scherming in Nederland. Drie voordrachten voor werklieden door A. Sizoo, secretaris van het Nederl. Werkliedenver bond „Patrimonium." Go- rinchem, uitgave van het weekblad „De Drie Provin ciën." De schrijver heeft 't vraagstuk goed ingedacht, geeft een duidelijk overzicht met teekeningen toegelicht; beschrijft de ge volgen van de invoering van een systeem waarbij zooveel goud aan de circulatie onttrokken werd; en besloot zijn beschou wingen met een belangrijk opstel over „de arbeid en zijn bescherming." Een en ander laat zich aangenaam en gemakkelijk lezen en bespreken, reden waarom wij deze brochure van den secretaris van Patrimo nium dringend allen leden van Patrimonium ter lezing aanbevelen. Pennings. De Oorlog in Zuid-Afrika. Uitgave D. A. Daamen. Rotterdam. Afl. 38 geeft een boeiende beschrijving van Cronjé's val bij Paardenberg en van De Wet's en Botha's dappere pogingen te zijner bevrijding. Handboek ter Bijbelverklaring door T. M. Looman, herzien door A. J. Hoogenbirk. Rotterdam D. Botte. Wij ontvingen afl. 16. Met handhaving van ons gunstig oordeel reeds vroeger omtrent deze uitgaaf blootgelegd, bevelen wij haar bijzonder aan Zondagsscholen en Jougelingsvereenigingen ten gebruike aan B VBGERLIJKE STAEfD van 45 April 1901. GOES. Ie Huw. a a n g i f t4, Pieter Botbijl, 22 j., jm. en Christina de Dreu, 21 j., jd. Overleden: 5, Leonard Böser, 56 j. geli. met Anna Maria Schroder. Van 29 Maart tot 4 April. IERSEKE. Ondertrouwd: 29, Floor Jacobus van der Jagt, 23 j., jm. en Adriana Sinke, 21 j., jd. Qetrou w d 4, Jacob Griep, 25 j., jm en Adriana Mini,aard, 26 j., jd. Geboren: 29, Andries, z. v. Nicolaas Verschuure en Pieternella van Iwaarden 2, Jatjob, z. v. Homn.ert Wisse en Pieter nella Heijhoer; 3, I/.ak, -. v. Izak Daane en Adriana Kabos; 4, Lamina Jacomina, d. v. Alexander Johan Dijkwel en Geertruida v. d. Linde. over de maand Maart. HEINKENSZAND. G e bo re n 7, Jan, z. v. Adriaan Huisson, en Neeltje van de Plasse8, Janna Cornelia, d. v. Pieter de Jonge en Anna Sanderse10, Janna, d. v. Jacob van Dalen en Johanna Paauwe13, Lambrecht, z. v. Adriaan Koster en Jozina van den Dorpel25, Marinus, z. v. Cornelis Heijboer en Adriana Hollestelle29, Jan, z. v. Jacob Simonse en Janna de Jonge 28, Cornelia Apolonia Adriana, d. v. Carl. Imbeus en Adriana Vermeulen; 31, Cornelis z. v. Jan Vermeulen en Adriana de Jonge; 30, Johanna en Marinus, tweel. k. v. Jan Zuidweg en Adriana de Vos. Overleden: 27, Paulus Both, 18 j., jm. z. v. Paulus en Magdalena Maria Tromp; 30, Jacomina Paulina de Jager, 35 j., echtg. van Jacob Steketee. KRABBENDIJKE. Getrouwd: 7, Karei de Kok, 26 j., te Vlissingen en Helena Cornelisse, 24 j.; Hul recht de Hamer, 23 j., te Rilland en Anthonia Meeuwsen, 23 j.; Benjamin Weststrate, 22 j., en Janna de Smit 22 j. Geboren: 4, Tona, d. v. ThomasLuteijn en Antje Hoogerheide7, Paulina, d. v.j Cornelis Corstanje en Cathalina Karelse 9, Marinus, z. v. Pieter Schrijver en Maatje Kosten11, Hendrik, z. v. Jan van Gorsel en Maatje Cornelia vanderWerff; Hui* breekt, z. v. Jacob Houtekamer en Johanna Ruissen16, Joost, z. v. Jacobus Sinke en Jannetje Machelina Mol; Een onechte d., moeder 21 j.Dignus, z. v. Jan Zwee- dijk en Neeltje Cornelia Smits; 21, Paulus Hendrik, z. v. Jacobus Migchielsen en Adriana Meeuwsen; 22, Maria Forra, z. v. Marinus Verschuure en Leuntje Sinke; 30, Jan, z. v. Gilles Overbeeke en Elizabeth Jeremiasse. Overleden: 6, Johanna Maria Lindonk, 76j., echtgenoote van Josias Clement; 27, Adriaan, 3 j., z. v. Willem van Iwaarden en Jacoba Krijnse. SEROOSKERKE. (W.) Getrouwd: 6, J. F. Pleijte en E. Schuman. Bevallen: 4, P. Jobse, geb. Den Hollander, d.11, J. Maljaars, geb. Broerse, d.; C. Huijssoon, geb. Jobse, d.; 22, C. Coppoolse, geb. Maas, d.22, J. Dourlein, geb. Dekker, d.; 25, D. S. Jobse, geb. Broerse, z. Overleden: 2, Jasperina Jobse, echtg, van P. Joziasse, 73 j.19, Leuntje Schout. 6 md. BRUINISSE. Ondertrouwd: 30, Willem Visser, 28 j., jm. en Jacomina van Gilst, 27 j., jd. Geboren: 2, Adriaan, z. v. J. Otte en M. Kerpel; 6, Johanna, d. v. J. Labeuren A. van Gilst9, Adriana, d. v. W. Verspoor en R. Kleppe 10, Elizabeth, d. v. P. Kriger en M. Capelle; 10, Hendrik Wladimir Al- brecht Ernst, z. v. J. Olree en P. 't Hart; 21, Marinus, z. v. C. de Witte en M. de Hamer. Overleden geene. Marktberichten. VLISSINGEN, 5 April 1901. Boter f 1,05 af 1,10 per kilo Eieren f 3,60 a f 3,40 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 4 April 1901. Boter f 0,55 a f 0,42'/» per pond. Eieren f 1,a f 0,65 de 25 stuks. Eendeieren f 0,90 f 0,70 de 25 stuks. ~B RÏ E F WISSIËLÏN Q. Benoemingen van voorzitters enz. in de commissiën voor schoolverzuim worden niet opgenomen. Hansweert. Bij het dicht draaien der sluisdeuren kreeg v. O. alhier, een slag van de lier. Waardoor hij een wond aan het voorhoofd bekwam en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hansweert. Door de werklieden v a de Nieuwe ijzeren Scheepbouwer^ alhier is een onderling ziekenfonds opgericht. Duivcndijke. Aan den laatsten in schrijver den heer C. van Boven, te Die- men, is voor de som van f 37200 gegund het maken eener haven aan Kloosternol, district Scharendjjke, onder deze gemeente.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 5