Openbare Verkooping Pootuien-planten 1200 Gulden uitgeloofd. Advertentiën. een Koe, EEN KAST, Afloop Yerkoopingen enz. Openbare Yerkoopingen. 30 Loopvarkens. J. C. Reljers, DEKKER. Noordstraat. BEESTENVOER Een 2-jarig Me Merriepaard, Een Werkpaard te koop, 12 Mesheften, Hon tsnijwerk een Linnenkast et een MeislÉ een TREKHOND eene Meid-Huishoudster een Wapnntakersknechl pvraacd Timmermansknecht, De DIRECTIE der DUTCH CREAM Co., te Delft. J. KOSTENSE, Kruiningen. Rechtszaken. Marktberichten. Francina Boogaard, TE WOLFERTSDIJK. verkoopen: a. des voormiddags om 11 uur, aan het huis van den heer A. v. d. Linde, bakker te Wolfertsdijk, TURKSCHE KRENTEN ROZIJNEN zonder pitten Nog Voorradig: Aardappel en Peru-Guano, Engelsche mengsels voor Gerst, Haver, enz. Chilisalpeter, Concurreerende prijzen, MAAS Junior. MIDDELBURG. bij W. G. BAL, te Middelburg. OM OP TE RUIMEN Moelm - Ilijslmeel. MOOIE ZWIJNDRECHTSCHE T E KOOP TE KOOP GEVRAAGD Door verandering TE KOOP bij M. JANSE, vrachtrijder te Meliskerke. eene Roeremlieiistmeid, Si N E If T Voor de meest volledige beschrijving Ifalfrnnil} van een proefneming met iWUII wUHI bij het gebruik van afgeroomde Melk of Karnemelk voor het opfokken of vetmesten van Kalveren. Sluiting der aanmelding op 10 April e. k. Hollestelle, 21 j., jd.22, Pieter Andries Dijke, 38 j., jm. en Catharina v. d. Werff 46 j., wed. van Leendert Pieter Hage. Geboren: 16, Jacobus, z. v. Pieter Snoep en Jacoba Jasprina de Regt17, Stefanus, z. v. Hendrik Visser en Jannetje de Smit25, Marinus Dignus, z. v. Adriaan Mattheus Kunst en Leuntje Geertruida Dijke. Overleden: 6, Willemina Hage, 87 j., wed. van Izaak Hage7, Catharina de Regt, 24 j., jd.; 8, Adriana Karreman, 1 j., d.13, Adriana Jacoba Moerman, 6 m., d. Men maakt ons attent op een paar ver gissingen in 't bericht over 't vonnis van M. door de Midd. rechtbank. De man is veroordeeld tot 6 maanden hechtenis. Ook is 't niet waar dat zijn gezin Vlissiugen verliet. Ook is 't volstrekt nog niet zeker dat M. betrekking en pensioen behoudt, hierover moet de Belgische minister pas over eenige weken oordeelen. Ook is geen attest omtrent M. ingekomen, maar is door zijn rechtskundigen verdedi ger medegedeeld dat M. de eerste dagen niet uit kon wegens borstontsteking, zooals een dokter had verklaard. MIDDELBURG, 4 April 1901. De aanvoer uit Walcheren was heden matig. Tarwe en Witteboonen werden het meest aangeboden waar naar een goede vraag bestond, en die tot hooger prijzen werden gekocht, van andere artikelen bleven prijzen onveranderd. De noteering is als volgt: Puike Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 7, naar deugd betaaldRogge hield men op T 5,75Wintergarst f4,40 a 4,50 naar kwaliteit; Zomer dito f4,10 a f4,20 naar deugd. Walch. Witteboonen govraagd en f 12 betaald. Rondo bruineboonon en lange dito f8 a f8,25. Paardenboonen op f6,50 ge houden. Groene Kookerwten niet ter markt nominaal f9. Kroonerwten f9 f9.25. Koolzaad hield men op f 12. Boter f 0,95 a f 1.05 per kilo. Eieren f 3 per 100 stuks. Baarland. Heden Donderdag werden door not. De Ronde Bresser publiek ge veild eenige perceelen bouw- en weiland. Verkocht werd alleen perc. 11 en 12 saam 2.0210 II. in Hoedekenskerke, aan dhr, J. Oele IIz. te Goes qq voor f 1106 per H. of 2235,22 den hoop. De perceelen 110 in Baarland bleven onverkocht. Wemeldinge. Heden Donderdag werd door notaris L Liebert publiek verkocht het huis van den heer de Blinde, met boomgaard, enz. 9810 cA. en een oesterput enz. Kooper de heer F. Dominicus alhier in massa voor f8210. Het huis voor erven Springer door not Mulock Houwer heden geveild, werd op gehouden op f 630. Zaterdag 6 April. Baarland, bij Traas door not. de Vos 10 uur nieuwe houtwaren, veeren met toebe- liooren, biggen en loopvarkens. Oudelande, half 1 door not. de Vos nieuwe houtwaren, veeren bedden met toebehooren, biggen, loopvarkens. Dinsdag 9 April. Oostkapelle, Duinweg A 60 door not. Wisboom Verstegen 10 uur meubelen, ge ëmailleerd, glas- en aardewerk, luxe aitike- len, draaihekken, kippenhok met loop, var kenshokken, rijwiel, orgel, harmonica, kin derwagen, raamhorren, naaimachines, ijzeren stookplaten, dubbel jachtgeweer, wasch- tobben in soort, roomtonnen, gemaakte mans- onder en bovenkleeren, tabak, sigaren, kerkboeken met sloten, statenbijbels, God- Niemand wist toen nog welke de uitslag der conferentie was, niemand dan alleen degenen die er middellijk of onmiddellijk bij betrokken waron. Beide partijen waren over eengekomen den uitslag geheim te houden tot Woensdagmorgen 10 uur. Presidenten Kruger en Steijn deden trouw hun beloften gestand. Sir Alfred echter liet onmiddellijk den correspondent der Argus-Company's bla den lees Rhodes-bladen bij zich ont bieden, en alleen die redacties zinspeelden op den afloop in vrij duidelijke bewoordin gen lang voor de termijn der geheimhouding verstreken was. Wellicht dat de Engelschen sir Alfred Milner juist om zijn harteloosheid beschou wen als de rechte man op de rechte plaats. Wellicht dat zij in zijn ijskoud hart, zijn ijskoude oogen, zijn ijskoud gelaat juist zijn groote gaven als diplomaat zien. Ik huiver van hem en schaar mjj liever aan de zijde van den staatsman wiens oog wel eens voch tig wordt, wiens hart wel eens sneller klopt, wiens stem wel eens uitbuldert in veront waardiging, wiens oog wel eens toorntdo staatsman die mensch is en mensck blijft. Hooghartig, gevoelloos heeft sir Alfred Milner zich betoont tegenover de Afrika ners. Zjjn daden waren in volkomen overeenstemming met zijn gezicht. Geen Blauwboek van de laatste jaren is er over Zuid-Afrika verschenen waarin hij niet do Afrikaners aanviel, en zich niet als hun doodsvijand verraadde. Hooghartig, gevoelloos ontving hij de deputatie die de besluiten van het jong ste Worcester congres hem kwam ter geleerde boeken, Smytegelt, Comvie, enz. Te zien Zaterdag en Maandag te voren 25 uur. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging, door not. Wisboom Verstegen, 3 huizen en tuinen Noordsingel S 36, 36 a. en 36 b. En 2 huizen Tramsingel 65 b. en 65 f. resp. groot 205, 195, 205, 113 en 115 cA. en een terrein met stalling Penninghoek- singel L 77 groot 121 cA. Te zien 27 en 28 Maart 1012 en 24 uur. Woensdag 10 April. Oost Souburg, twee nieuwe huizen A 373 en A 374 en een dubbel huis en tuin A 10 groot 169 cA. door not. Wisboom Ver stegen 11 uur. Ovezand, bij Joos Boonman door not. de Ronde Bresser 10 uui 2 werkpaar den, 4 melkkoeien, 1 vare koe, 2 vaarzen, 1 os, 1 kalf, 3 varkens, 60 kippen en hanen, menwagen, huifwagen, driewielskar, 2 ploe gen, 7 eegden, windmolen, stroomolen, snijbak, geeselsteen en paard, hooi, stroo, mest, arbeidersgereedschap, harnassemont, huisraad, eiken boogkabinet, kastklokken, kleerkast, linnenkasten enz. Wolfertsdijk, door deurw. Hollmann 11 uur bij v. d. Linde 30 loopvarkers en 1 uur bij P. Korstanje nieuwe linnenkasten, tafels, spiegels, karpetten, enz. Souburg, 10 uur aan de stalling van dr. Plugge door not. Huvers zomer- en wiuter- brik, paardentuigan en kleeden, ijzeren voederbakken, stalgereedschappen, kachels, enz. Hoedekenskerke, door not. Overman 10 uur bij Gelok voor G. den Dekker een huis en schuur 88 cA. En een huis 30 cA. Westkapelle, bjj Joosse 10 uur door not. De Vos, houtwaren, 2 raamkozijnen met blinden, fornuisplaat met toebehooren, nieuwe kookstellen, dito kiekenren, veeren bed met toebehooren, tarwestroo. En bij A. Louwerse, windmolen, waschmachine, 6 voer mangels, 900 KG. klaverhooi, melk en zoldergereedschap. Donderdag 11 Apr. Goes, half 11 door not. mr. Liebert bij L. Rijk voor erven Buijsrogge de hofstee in Kloetinge 40,6686 HA. En 2o. 1,0690 H. weiland in Schore. Ierseke, 1 uur bij Hage door not. L. Liebert meubelen, glas- en aardewerk. Kapelle, bij v. Willige door deurw. Hollmann 10 uur kabinetten, linnenkasten, mah. machine- en andere tafels, regulateurs, kast- en andere klokken, naaimachines, bedden, dekens, karpetten, harmonica's, Ariston met 197 muziekbladen, viool, ac- coordciter, geweren, buks,revolver, 2 dames en 1 heerenfiets, kinderwagen, geëmailleerd goed. Schore, half 12 in café »Ruimzicht" door not. Prins het houten paviljoenjacht Pieter- nella 57 M3 met zeil en treil enz. En een huis, schuurtje en erf van den beurtschip per, Schoorsche brug 670 cA. Vrijdag 12 April. Oost-Souburg, voor mr. Dieleman curator in het faillissement van Davidse door not. Huvers 1 uur in de Zwaan een huis, erf en tuin 194 cA. En om 2 uur meubelen, boeken, godsdienstige werken, geillustreerde statenbijbel, landbouw- en stalgereedschap, arreslee, geweren, schaafbank, maaimachine met rolwagen, velocipede, homoeopatische apotheek. 's-Gravenpolder, bij de Koster door not. Overman 10 uur voor 7 jaar verpachting 2,8790 H. weiland in 3 perc.; 3,2810 H. id.; 3,0510 H. id. Veere, op de hofstede Wulpenburg 9 uur door not. Verhulst inspan als: 8 merriën 18, 17, 9, 8, 6, 5, 3 en 1 jaar, 2 ruin- paarden, 12 baatgevende melkkoeien, 1 vare, 9 kalfvaarzen, 8 tweejarige vaarzen, 11 anderhalfjange vaarzen, 5 eenjarige, 2 jaarlingstieren, 1 2,/2-jarige stier, 13 kweek- kalvers, 5 melkschapen met lammeren, 2 varkens met biggen, 7 mestputloopers, 2 karnhonden met hokken, 60 kippen en hanen, gesloten Utrechts wagentje, tilbury, 3 men- wagens, lemoenkar, 3 Zeeuwsehe ploegen, ondergrondsploeg, waterkar met vat, gier- hand stellen. Waar hij de Afrikaners ontmoette, KTeft hij zo getrapt en vernederd. Hun belangen zijn niet de zijne. Hun sympa thieën zijn hem vreemd, hem antipathiek. Wat hun heilig is beleedigt, verguist hij. Steijn, den held bemoddert hij in zijn optreden, zijn woorden, zijn geschriften. Kruger's beeltenis gebruikt hij ter gele genheid van een buitenpartij om er met de revolver op te schieten. Speculanten, menschen van wie niemand weet waar hun vaderland was en wier hart één geldzak is geworden, zijn zijn beschermelingen die hij belast met het civiel bestuur in de republieken. De lijst der beschuldigingen tegen sir Alfred Milner is lang, al te Tang om hier te openbaren. Hij, de beul met het sta len gezicht, is wreeder, bloeddorstiger ge bleken dan de beul van Soudan. Hij is de man voor wiens wil, volgens sir Gor don Sprigg, zelfs de ministers van de Kaapkolonie moeten buigen. De wereld zal begrijpen dat generaal Botha bezwaar maakte tegen sir Alfred Milner. Maar het zou te veel eer voor Chamberlain's evenknie zijn indien men geloofde dat die man alleen den vrede in den weg stond. De Boeren vechten voor een grooter ideaal den hot aftreden van sir Alfred. Wellicht dat den Britschen minister van koloniën een dezer dagen de bekentenis wordt ontlokt dat alleen het onthouden van alle onafhankelijkheid de onderhandelingen heeft doen mislukken. Handelsblad). kar, 2 houten en 2 ijzeren Waalsche ploe gen, arreslee voor 1 en 2 paarden, paar- denwant, melkers- en zoldergereedscbap- pen, inboedel, 2 kabinftten, bureau, rust bank, ziekenstoel. Zaterdag 13 April. Nieuwland, 10 uur in de Roode Leeuw door not. de Vos 9 huizen Molendijk en de timmermanswinkel van Nederhaud. Maandag 15 April. Biggekerke, bij Sturm door not. Loeff 10 uur 39 A. weiland Oostweg, 1,0807 H. id. in Westhoek. Dinsdag 16 April. Bergen op Zoom, 11 uur in de Draak, verpachting door het Vischbestuur 33 per ceelen vóór de Buren-, Molen- en Nieuw Olzendepolders, bestemd tot den aanleg van oesterputten namelijk 15, 14, 12, 11, 10, 8, 7, 4, 3, 2, 81ste, 219de, 16, 17, 18, 20, 22, 25, 28, 19, 21, 23, 26, 29, 24, 37, 30, 35, 34, 33, 31 alles Romeinsche cjjfers. Boekjes A 30 cent bij dr. F. Leo de Leeuw. Vlissingen, door not, de Maret Tak 11 uur Noordzee boulevard inboedels van villa Alida en Louisa. Woensdag 17 April. 's-Heer Hendrikskinderen, half 12 bij Looi door not. Mulock Houwer huisraad, arbeidersgereedschappen, geit, en in de Oranjeboom een huis, schuurtje en erf- Kruiningen, 12 uur bij Bierens door not. Prins voor erven Van Iwaarden lo. een huis en schuur Achterweg 57 cA. 2o. een id. aan het eindje in de rondje 95 cA. 3o. een huis 110 cA. Daarna bij fam. v. Iwaarden 2 veeren bedden met toebehooren, eiken houten boogkabinet, dito bureau, kastklok, huishoudelijke goederen. Vlissingen, 11 uur door not. Maret Tak voortgezette verkooping inboedels. 's-Gravenpolder, door not. Paardekooper Overman 10 uur mangels en beestenpeen bij Domburg, 10 uur door not. Tak en Loeff inspan bij Chr. Minderhoud als: 1 zwart veulendragend merriepaard, oud 17 jaar, J bruin merriepaard, oud 12 jaar, 1 zwart morriepaard, oud 9 jaar, 1 bruin veulen- dragend merriepaard, oud 4 jaar, 1 bruin merriepaard, oud 3 jaar, 6 melkkoeien, 1 kalfvaars, 2 varekoeien, 2 vette vaarzen, 5 2'/jjarige vaarzen, 10 l'l-jarige vaarzen, 3 springstieren, 6 kweekkalvers, 2 mest putloopers, 1 karnhond met hok, 60 kip pen en Hanen, menwagens, marktwagen op veeren, driewielskar, enz. Donderdag 18 April. Middelburg. 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst, lo. huis en tuin Lan- gedelft H 15, 2o. huis Lange Giststraat F 199, 3o. huis en tuin Korte Noordstraat E 7, 4o. pakhuis vroeger zuivelfabriek van dhr. Reijnierse, 5o. een erf met opstal van een uitgebrandhuis St. Janstraat, 6o. id. van een afgebrand winkelhuis Zusterstraat. Vrijdag 19 April. Aagtekerke, 10 uur bij Maljers door not. Tak een hofsteetje 1570 cA. En 2 perc. bouwl. saam 7690 cA. En om 1 uur op het hofsteetje 2 varkens, 2 geiten, rolblok, windmolen, meelkisten, kruiwagen, tobben, maten, zakken, stroo, mutsaards, landbouw gereedschappen, tafels, stoelen, bureau, klokken, enz. Dinsdag 23 April. Rittbem, door not. Huvers, uur op Klein Hazenberg inspan als: Vlissingen, in Café Bos 8 uur door not. de Maret Tak pakhuis, schilderswerkplaats, erf en afzonderlijke bovenwoning Kolvenier- straat 76 cA. Te zien 22 en 23 April 10-12 en 2—5. Woensdag 24 April. Veere, 10 uur bjj G. Louwerse door not. Tak en Loeff inspan als: 1 bruin merrie paard, oud 16 jaar, 1 vosbles merriepaard, oud 8 jaar, 1 zwart merriepaard, oud 4 jaar, 1 bruin merriepaard, oud 3 jaar, 1 zwart merriepaard, oud 2 jaar, 8 melkkoeien, 6 kalfvaarzen, 4 weivaarzen, 2 tweejarige vaarzen, 6 1 'I, vaarzen, 8 kweekkalvers, een l'/s jarigen Springstier, 2 melkgeiten, 3 mestputloopers, 7 Speenvarkens, 50 kip pen en hanen, karnhond met hok, 2 men wagens, marktwagen op veeren, lemoenkar op veeren, driewielskar, 3 ploegen, 1 sacks- ploeg, enz. Donderdag 25 April. 's-Heerenhoek, door not. de Ronde Bresser 10 uur inspan bij Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Do Vos, het hotel, restaurant, café Hotel de Fland're, Langedelft. En een heerenhuis, Noordzijde Dam, resp. groot 413 en 156 cA. Vrijdag 26 April. Koudekerke, door not. Loeff 10 uur inspan bjj Jan de Witte, als: 1 donkerbruin mer riepaard, oud 5 jaar, 1 bruin merriepaard, oud 20 jaar, 4 melkkoeien, 2 l'f2jarige vaarzen, 1 kweekkalf, 1 geit, 2 varkens, 30 kippen, 5 eenden met woerd, markt wagen op veeren, menwagen, drielingwagen, driewielskar, sleepdeur, voorsleeper, arre- slede, 2 veldgangen met borden, ploeg, 5 eggen, kortmolen, enz. Ierseke, door not. de Vos, voor B. de Die bij Klaasse half 12 een winkelhuis met bakkerij op de Schotte 354 cA. Dinsdag 30 April. Koudekerke, op Zwanenburg wed. L. Kluifhout door not. Tak en de Maret Tak 9 uur inspan als Woensdag 1 Mei. Heinkenszand,uur voor erven M. West- trate door not. Ronde Bresser houtwaren en timmerraansgereedachap. Meliskerke, door not. Tak en Loeff 9 uur inspan bjj Donderdag 2 Mei. Heinkenszand,uur door not. de Ronde Bresser voor erven M. Weststrate meubelair. Vrijdag 3 Mei. Biggekerke, door not. Tak en Loeff 9 uur bjj wed. L. Janse inspan als: Woensdag 8 Mei. Serooskerke 9 uur door not. Tak en Loeff op Zoetendale inspan als: Zaterdag 11 Mei. IJzendijke, door not. Zijlstra bij instel en 25 Mei bij toewijzing de l'aulinapolder huis, schuren en 240 H. 50 A. 40 cA. bouwl. in 44 kavels. En 18,8015 H. bouwl. in Elizabethpolder. Heden overleed na een langdurig en geduldig lijden en tot mijn diepe droef heid mijn geliefde echtgenoote in den ouderdom van ruim 38 jaren. J. GROENENBERG. Grijpskerke, 4 April 1901. Deze strekt tot algemeene kennisgeving. De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op Woensdag 10 April 1001, b. des namiddags om 1 uur, ten her- berge van dhr. P. Korstanje, aldaar: nieuwe LINNENKASTEN, TAFELS, SPIEGELS, STOELEN, KARPETTEN, enz. On iergeteekende ruim 22 jaar in betrekking bij de firma Hacken- berg zag zich verplicht zijn ontslag te nemen als bediende. Daar hij voornemens is zich binnen kort te vestigen beveelt hij zich nu reeds aan tot het leveren van alle Gouden en Zilveren Werken, repa ration, euz. Korte Gortstraat K 14 a. 6 cent en (niet mooi) 10 ct. per 5 Ons. nog vijftig baaltjes 50 kilo per baal, voor f2.00. 5 balen lageren prijs. 6o cent per duizend, bij J. SANDERSE, Wagenaarstraat. Ook Donderdags ter markt. TE KOOP: hij M. VERIIAGE, Grijpskerke. keur uit twee, waaronder óón met Veulen, bij C. DE VISSER, Ritthem, Welzinge. over de rekening van haar 4de kalf, bij A. JOZIASSE, Hoogelande. Adres: Dhr. D'HUIJ, Boekhandel. TE KOOP: 1,20 M. bij 0.90 M.; zeer geschikt voor Dienstboden. Te bevragen bij JAC. SUURMOND Pz., O. en W. Souburg. TE KOOP mej tuig en kar en 20 KIPPEN, bij A. HUGENSE te Meliskerke. Een NET MEISJE zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER in een Christelijk gezin. Brieven onder letter A. Z. Boekh. R. M. SMITS, Mid delburg. Met Mei gevraagd, uit den boerenstand. Adres Boekhandel D'HUIJ. Met Mei a. s. gevraagd die goed melken kan, bij JAN SINKE, Kruiningen. Terstond of met Mei a. s. door J. J. RISSEEUW, Kruiningen. Van stonden aan een bekwame, gehuwde of ongehuwde benoodigd bij C. J. VERHULST, landb., Kamperland. Gevraagd op een flink dorp in Zeeland tegen hoog loon, om dadelijk in dienst te treden een ongehuwd bekwaam om de geheele zaak te drijven. Prott. godsd. en van goed getuigenis. Brieven onder letters T. A. aan het bureau van dit blad, Goes. Dit bedrag wordt beschikbaar gesteld door do DIRECTIE der DUTCH CREAM Co. te Delft, in 4 prijzen Deze 1200 GULDEN worden als volgt verdeeld: I. Voor een toom van 5 Kalveren1® f 2e prijs t 250, II. Voor een toom van 3 Kalveren: L® Eljjf Ifrn' 2e prijs t I5U, De bëoordeeling der beschrijving zal geschieden door oen JURY, samengesteld uit 5 onpartijdige deskundigen uit ons land. Mededeeling van de voorwaarden voor deze proefneming te bekomon bij voor alle Veehouders, die aan deze proefneming wenschen deel te nemen. jEenige vertegenwoordiger voor Zuid-Eéveland

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2