Rechtszaken. Poster ij en. Schouwing. Openbare Terkööpingen. Afloop Verkoopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. LEESTAFEL Marktberichten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Londen, dr. S. Baart de la Faille te Hoogwoudte Hedel, G. A. Slagmolen te Herkingen; te Wommels, J. Ankerman cand. te Utrecht. Aangenomen naar Aardenburg, door H. Vermaas te Grosthuizennaar Bakke- veen, door A. Tiessen cand.naar Ar- nemuiden, door ds. H. L. A. Feijkes te Marken. De gemeente was vacant sedert 25 October 1874 Bedankt voor Makkinga, door A. Ties sen candvoor Zevenhoven, door M. J. F. Keers te Burgerdam; voor Zijder- veld door H. J. de Groot te Zoeterwoude voor Hekelingen door J. D. Dardenne Ankringa te Aartewoud. Ds. P. P. Couvret te Laren, c. a. zal met 1 Augustus a. zijn bediening neer leggen. Op de den 8 Mei a. s. in de Herv. Kerk te Goes, te houden diaconale conferentie zullen de volgende bijdragen geleverd worden Dhr. J. de Kruijter te Goes: Geschied kundige bijdrage over de Grootboeken der N. W. S. Ds. van Lelyveld te Goesover den ar beid van eene Gemeente-diacones. Dhr. W. van Oeveren te Wolfaartsdgk Landverpachting. Dhr. P. Lindenbergh te Wemeldinge De verhouding der Diaconie tegenover an dere middelen van armverzorging. Dhr. Snoeck Henkemans te den Haag De kerkeljjke armverzorging terug naar haar ideaal (Hand. 2 4447a.) Geref. Kerken. Beroepen te Hallum, W. Bouwman te Ezinge. Aangenomen naar Heteren en Randwijk, door J. E. Goudappel cand. te Delft. Bedankt voor Oostwold, Wons, Schettens en Anjum door J. E. Goudappel cand.; - voox Oude-Pekela, door H. H. Sekoemakers te Dirkshorn. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is het cand.-ex. in de Theol. Faculteit met goed gevolg afgelegd door de heeren P. Roos en J. C. de Moor, en het Doctoraal ex. in de Rechten door den heer mr. P. Dieleman. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is bepaald, dat de commissie, die gedurende het jaar 1901 belast zal zijn met het afnemen der examens van vroedvrouw, zitting zal houden vóór 1 Augustus te Amsterdam en na 31 Juli te Groningen en zijn benoemd tot voor zitter der commissie, voor het tijdvak van heden tot en met 31 Juli 1901, de inspec teur voor het geneeskundig staatstoezicht voor Noordholland, dr. J. P. Dozy, te Am sterdam, plaatsvervanger dr. A. H. L. Otto, te Amsterdamen tot leden dr. J. Vroe- som de Haan, directeur van 's Rijks kweek school voor vroedvrouwen te Rotterdam en dr. R. J. Th. Meurer, idem te Amsterdam. De Midd. rechtbank heeft de zaak voort gezet tegen de Arnemuidsche jongens die een meisje uit Nieuwland aanrandden, enz.. De hoofdgetuige die eerst wegens ziekte afwezig was, is thans hersteld en was nu aanwezig. Tegen beklaagden is een jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 12 April. Ook deed de rechtbank uitspraak in de zaak van den loods Maldegem tegen wien drie jaar geëischt was wegens moord aanslag op zijn dochter onder verzachtende omstandigheden. De rechtbank veroor deelde hem wegens het veroorzaken van een anders dood door schuld tot zes maanden, met aftrek van de voorloopige hechtenis (6 Januari tot 22 Maart) zoodat hij er met vier maanden afkomt, hij zijn betrek king niet kwijt is en zijn pensioen behoudt. Vrouw en dochters van M. hebben hunne woonplaats verlaten en zich te Blanken- berghe gevestigd. Beklaagde was niet verschenen, doch had een geneeskundig attest overgelegd dat hij lijdende is aan bronchitis. De Zierikzeesche rechtbank heeft A. J. de K., 32 jaar, te Bruinisse, thans ge detineerd, naar de openbare terechtzitting verwezen ter zake dat hij in den nacht van 11 op 12 Fobr. zjjn vrouw hetzij om baar te mishandelen, hetzij om haar zwaar lichamelijk beletsel toe te brengen, met een flobert-geweer dreigend op haar heeft aangelegd, ten gevolge waarvan zij getrof fen werd, en zoodanig bloedde dat zij over leed. G. P. v. P., een min sujet, kleer maker te 's Gravenhage, heeft aldaar voor de rechtbank terechtgestaan beklaagd van ontvoering van knaapjes, onder anderen den kleinen Van Wezel, die in April 1900 ver mist en later begraven in 't duin gevon den werd. Uit de getuigenverklaringen bleek dat beklaagde een vieze vent is die zich afgaf met mannen en knaapjes. Tegen hem is 9 jaar gevangenisstraf geëischt. Biggekerke. Dinsdagavond trad, uit- genoodigd door de kiesvereeniging, de heer Mr. C. Lucasse, lid der Tweede Kamer, op in 't gebouw der Chr. School, ten einde de beginselen der Antirevolutienaire partij en hun practische toepassing toe te lichten. Spreker begon met aan te wijzen, hoe de Antir. tegenover 't beginsel der rede dat van 't gezag der H. Schrift hooghouden, hoe zij de overheid beschouwen als regee- rende bij de gratie Gods, terwijl 't volk geen mede-Overheid is, maar toch door zijn vertegenwoordigers zijn wenscheD en be langen kan kenbaar maken, terwijl bij onze Staatsinrichtingen de meerderheid der Ver tegenwoordiging den geest der Regeering bepaalt: deze meerderheid moest, gelet op de verhouding der partijen in den lande, zijn bij de anti-liberalen, maar is, dank zij dezer lauwheid en verdeeldheid, bij hun tegenpartij. Wij zijn Antirevolutionairend. i. tegen de beginselen der Revolutie en hun heillooze consequentiën wij zijn Christelijk-histo- rischen, d. i. we wenschen de historische lijnen, met name die der 16de en van 't be gin der 17de eeuw door te trekken allen, die Gods Woord belijden kunnen met ons gaan; C/erüaleti zijn wij niet: we zijn een Staatkundige partij, geen kerkelijkeook niet louter een Schoolpartij, al trad ook de School strijd op den voorgrond bij ons streven. Onze strijd is een strijd van't geloof tegen 't ongeloof, waarom we bij herstemming onze stem uitbrengen op den candidaat, die bij dit hootddilemma onze zijde kiest, ook al is hij niet juist één der onzsn. Spreker wees aan, wat de beteekenis van 't Program van beginselen en van 't Program van actie is en waarom clubverband noodzakelijk is. Vervolgens werd aangetoond, welke conse quentiën der Revolutie-beginselen te be strijden zijn 't verloop dier bestrijding ge schetst, en aangewezen, wat ons de liberalen sedert 1891 geschonken hebben (inkomsten belasting, kieswet, leerplicht.) Wat wenschen wij nu? Vooreerst rechtsgelijkheid op 't heele gebied voor 't onderwijs, doch nog veel meer. Waar de liberalen alle bescher mende rechten tegenstaan en den handel eenzijdig bevoordeelen ten koste van land bouw en industrie, willen wij protectie, die ook in 't buitenland bv. in Duitschland heilzaam blijktgetuige de afnemende land verhuizing en door 't volk gewild getuige de handhaving ervan in landen met algemeen stemrecht. In zake de oplossing der sociale kwestie verwachten wij weinig van algemeen stem recht we dwepen wel niet met de huidige kieswet: we begeeren kiesrecht van ge zinshoofden maar 't algemeen kiesrecht heeft ook in andere landen weinig zegen gebracht. We willen geen omkeering der maatschappij, geen bestrijding van 't bezit; God heeft geen gelijkheid, maar verschei denheid gewild; maar wel verbetering van 't lot des werkmans en bescherming van den zwakke door de Overheid en be vordering van alle takken van bedrijf. Voorts wachten wij 't meeste van de door werking van Gods Woord in 't volksleven daarom willen wij Zondagsheiliging, ver bod der prostitutie bij Rijkswet, bestrijding van 'tNeo-Malthusianisme, wederinvoering der doodstraf, en, wat onze Koloniën aan gaat: vrije Evangelieverkondiging, zonder bijzondere toelating, regeling van den rechts toestand der inlandsche Christenen, be vordering van Christelijk Onderwijs en Medische Zending in Indië, bestrijding van den Opiumvloek, bevordering van 't zedelijk leven in Indië. Waar ook voor 't geen wij willen, geld noodig is, wenschen wij dit niet slechts of in de eerste plaats door vermeerdering der belastingen te vindenmaar door 't heffen van invoerrechten, zoodat 't Buiten land mededraagt. Ten slotte werden de kiezers opgewekt, bij den stembusstrijd hun plicht te doen. Van de gelegenheid, om vragen te doen, werd slechts door een enkele gebruik ge maakt, die door Mr Lucasse beantwoord werd. De vergadering, die vrij goed bezocht was, werd, gelijk zjj met gebed door den voor zitter der Kiesvereeniging geopend was, met dankzegging door den heer Calliber, Godsdienstonderwijzer, gesloten. K. W. Goes. Heden Woensdag had op de ambachtsschool alhier de gewone jaarlij ksche uitdeeling van diploma 's plaats, waarbij de heer Coomans voorzitter, eenige harte- ijke woorden van gelukwensch en verma ning deed hooren en de burgemeester een woord van lof sprak over de wijze waarop in 't afgeloopen jaar, op deze inrichting die hij een der schoonste noemde welke onze gemeente bezit, onderwijs is gegeven. Diploma's werden uitgereikt aanC. Bruggeman voor 't timmeren. - P. Bakker, N. Dominicus, en I. Adriaanse, voor 't smedenafgewezen 2. Over gingen: van de 2de naar de 3de klasse voor het timmeren: A. de Jonge, J. J. Wolf, J. I. van Huet, J. Goedbloed, Z. Oom, en W. C. Sinke. En voor 't sme den: D. Melse en G. Kosten. Van de le naar de 2de klasse voor het timmerenA. J. Fey, W. F. v. Riet, C. v. Maris, C. v. d. Linde, Th. J. Marcusse, A. J. Oranje, A. de Brujjne, P. J. A. Dootjes, C. de Graaf; 7 niet deelgenomen. En W. Koning, P. Mange, A. C. Elzinga, W. J. Labeur, 0. Botbijl en L. Blanker voor 't smeden. Afgew. 5. Niet deelgen. 6. Afd. Schilderen J. Melse. Niet deelgem. 6. In het Kiesdistrict Zierikzee werden als voorloopige candidaten voor de Tweede Kamer genoemd van liberale zijde de heeren D. de Klerk en J. J. v. Kerkwijk; en van antirevolutionaire zijde de heeren jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, jhr. mr. T. A. J. Asch v. Wijck en mr. Th. Heems kerk. De heer Pompe werd reeds voor- loopig candidaat gesteld te Dirksland waar men voor de provinciale staten gecandideerd heeft den heer H. de Wilde, redacteur van de Standaard en de Hollander. De telefonisten mej. O. J. v. d. Linde te Middelburg en E. Weenink te Goes zijn overgeplaatst naar Utrecht. De commies des telegraphie 3e klasse P. Böckling, van Waalwijk naar Viissingen; de telegrafist A. M. Latnbregtse van Viissingen naar Rotterdamde klerk der posterijen en tele grafie le klasse A. Maat van Middelburg (telegraafkantoor) naar Viissingen (tele graafkantoor); de klerken der posterijen en telegraphie 2e klasse F. J. A. Villöe, van Goes (telegraafkantoor) naar Middelburg (telegraafkantoo)M. J. Kruithof, van Rot terdam (telegraafkantoor) naar Goes (tele graafkantoor) en A. A. K. Hoeve, tijdelijk te Viissingen (telegraafkantoor) naar Rot terdam (telegraafkantoor). Tholen. Hier ter stede is een afdeeling met 24 leden opgericht van den Volksbond Vereeniging tegen drankmisbruik. Het bestuur is samengesteld uit de heeren W. T. van Dijk, W. C. G. Koster en A. Luijendijk. Met ingang van 1 Mei a. s. is de kommies 3e klasse bij 's rijks belastingen J. Aarnoudse verplaatst van Babberiknaar Viissingen (haven.) Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der dir. bel. enz. te Maastricht (buitengemeenten), de heer J. J. Bekaar, surnumerair uit de directie Middelburg. Bij kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Nieuwerkerk J. Bouman. Heden herdacht de heer C. Maljers, brievengaarder te Aagtekerke, zijn 50 jarige werkzaamheid bij de postadministratie. Door de ingezetenen was zijn kantoor versierd en namens hen werd hem een fauteuil aangeboden. Des avonds bracht de zangvereeniging, directeur de heer Van den Ende, den jubilaris eene ovatie. Met 1 April 1850 werd in genoemde gemeente, als gevolg van de invoering der postwet van 1850, een bestelhuis der poste rijen gevestigd en de gelegenheid geopend tot postverzending eenmaal daags, welke met 1 Augustus 1889 tot twee keeren eiken dag werd uitgebreid. Met 15 April 1875 werd, in plaats van het bestelhuis, een hulpkantoor opgericht en de bestelhuishouder C. Maljers tot brievengaarder benoemd. Ter gelegenheid van zijn gouden jubilé werd den heer Maljers door H. M. de zilveren medaille der Oranie-Nassau orde verleend. Al. C. Te Borsele is Zaterdag, bij de ver kiezing, tot lid van den raad gekozen ver klaard de heer A. Boone, de eenig opgegeven candidaat, en wel die der kiesvereeniging. Daardoor is voorzien in de vacature, ont staan door het overlijden van den heerA. I. van Overbeeke. Heinkenszand, Dinsdagmorgen had al hier een droevig ongeluk plaatsde 33 jarige jonge dochter van de Wed. M. Hoogstraate te in de nabijheid van haar woning verdron ken vermoedelijk terwijl zij bezig was vee voeder te plukken. Het meisje leed aan toevallen. Te Andel kreeg een timmerman een splinter in de hand, deze zwol zoo spoedig op dat geneeskundige hulp niet meer baatte de man overleed aan bloedvergiftiging. Te Rotterdam overleed een 3 jarig knaapje ten gevolge van een dronk uit een fleschje carbol. Een voerman te Haarlem die op een verhuiskar zat viel er af doordat de kar in een gat reed en kwam zoodanig op het hoofd terecht dat hij aan de gevolgen overleed. Twee zusjes te Ommerschans geraakten in een langs de ouderlijke woning loopende wijk en verdronken eer ouderlijke hulp kon toeschieten. Te Blerik viel een 3 jarig meisje in een ketel met kokend water en bezweek aan de gevolgen. Te Sittart geraakte een 3 jarig knaapje in een nabij de woning gelegen mestpoel en werd levenloos opgehaald. Id het geheel zijn thans te Kaapstad 99 personen aan de pest gestorven. Tot de slachtoffers behoort ook een geneesheer, op wien de ziekte oversloeg, toen hij het lijk van een pestlijder onderzocht. De Transvaalsche vluchtelingen zijn gisteren te Lissabon aan land gezet. Het meerendeel zijn menschen uit de Kaapkolo nie. Maar er zijn ook dertig Nederlanders en een paar Duitschers en Italianen bjj. Gudurende de reis zijn er vijf overleden; ongeveer veertig staan nog op de ziekenlijst. De behandeling die zij van de Portugeesche overheidspersonen en het Nederlandsche Roode Kruis hebben ondervonden, wordt hoogelijk geroemd. De uitgewekenen zijn met een bizonderen trein naar hun bestem ming vertrokken. Miss Jonge. De erfgenaam van Redclyffe, 5e uitgaaf, ge heel opnieuw naar het En- gelsch bewerktdoor Alma. Rotterdam, D. Bolle. Ofschoon de namen van Miss Jonge en Alma onder het Christelijk publiek een goeden klank hebben, wenschen wij toch nog wel een enkel woord te zeggen over dit uitnemende, kostelijke werk, door den bekwamen actieven uitgever Bolle opnieuw aangeboden, en dat, blijkens de advertentie in dit no. van ons blad, voor betrekkelijk zoo geringen prijs. Eenige dagen geleden, toen wij 't over lijden der geliefde Engelsche schrijfster meldden, hadden wij gelegenheid om op veel uitnemends, door hare bekwame band nagelaten, de aandacht te vestigen. Maar The Heir of Redclyffe behoort wel tot het beste, ons bekend. Het boek kost ingenaaid slechte f 1.90 en in prachtband gebonden met vele platen en 600 blad zijden druks slechte f 2.50. Een uitnemend geschenk voor onze jongelingen en jonge- dochters. Wij zouden zeggen voor hen in de eerste plaats. Hun leeftijd is de tijd der grootste ver zoekingen, waarin 't bloed snel stroomt en 't licht ontvlambaar gemoed zóózeer genade noodig heeft om lijdzaamheid te leeren, en door zelfoefening en ingespannen arbeid en strijd door Godes kracht te rijpen tot de taak des rijperen levens. Den inhoud van 't boek, ook maar bij korte samenvatting mee te deelen, verbiedt ons de plaatsruimte. De held van het verhaal is de jeugdige Sir Guy Morville, de laatste mannelijke telg van een geslacht dat in een leven van zonde is ondergegaan zijn ouders zijn vroeg gestorvenhij zelf geboren uit een mésalliance bezit hij vele gunstige hoedanigheden, erfstuk zijner lieve moeder die hij nooit gekend heeft, doch ook het ontembare gemoed zijns vadersen onder gaat in menig opzicht de zwakheden zijner opvoeding op 't kasteel zijns grootvaders, wiens erfgenaam hij werdt. Op zijn weg ontmoet bij een laatdunkenden, verstandigen neef en naamgenoot, die Hem een prikkel wordt om zich op de studie toe te leggen en zich te oefenen in zelfverloochening. Dien langen lijdensweg der zelfverlooche ning beschrijft de schrijfster met groote piëteit en levendigheid. Guy huwt op 21-jarigen leeftijd, na een harde leerschool te hebben doorloopen, doch waarbij Gods Woord zijn staf en richtsnoer werd en hij de sterkte Gods leert aangrijpen. Doch op de huwelijksreis sterft hij, terwijl zijn jeug dige vrouw, een stille in den lande, tot een heldin in 's levens strijd gerijpt, de erfenis prijs geeft, het beter vaderland zoekt, zich wijdt aan de opvoeding van haar kind, enz. Den indruk dien dit boek, als geheel, maakt, is niet te beschrijven. Iedere jeug dige onbevooroordeelde lezer of lezeres zal ons dit toegeven. Met talent is de ont wikkeling van 't geestelijk leven van dezen Sir geteekend. Men herinnert zich wat dr. Kuyper in zijn Confidentie blz. 39 van dat boek zegt; nadat hij uit de valsche Idealen van het modernisme tot het Kruis van Golgotha gekomen was, dat „de Erf genaam van Redclyffe", niet in waarde maar in beteekenis hem zoo hoog staat, terwijl 't voor meer dan een het middel was tot breking van zijn zelfgenoegzaam, weerstrevend hart. En ook wij kunnen niet anders zeggen, al boezemen niet alle bladzijden en alle personen ons belang in, maar die zijn noodig om den hoofdpersoon des te beter te doen uitkomen dat dit boek machtig spreekt tot de conscientiën. Wie 't leest, leest 't uit en 't zal hem nog lang aankijken. Wij danken vertaalster en uitgever dat zij deze uitnemende uitgave voor zóo ge ringen prijs verkrijgbaar stelden. Worde hun werk bekroond met een ruim verdiend debiet. Lijst van brieven verzonden aan onbe kenden door het postkantoor te Goes, over de 2e helft der maand Maart 1901. Ernst Harmsen Co., Hamburg; J. Lit, Sloterdijk. Yan Hansweerd. L. van Hootegem, Gent; A. Romain Cras, Dinant; J. Geleijns, Roodevaart; Schipper U. Deen, Amersfoort. Drukwerk. S. Maier, Essen add. Ruhr. Geweigerd. Lever Bros, Rotterdam; Gratis Adver tentieblad, letter Z., Goes. B U HGK RL IJK E STAND van 13 April 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. J. de Leeuwen, 26 j., jm. en P. A. J. de Wit, 23 j., jd. Getrouwd: J. v. d. Ree 31 j., jm. en F. C. de Wolff, 31 j., jd. Bevallen: L. A. Bouman, geb. De Jager, z.; K. Leenpoel, geb. Heijt, d.; C. Geervliet, geb. Pagter, z. Overleden: H. Baden, man van A. M. van der Hoeve, 77 j. GOES. Overleden: 3, Marinus Arnoldus, z. v. Wilhelmus Josephus Maria Stieger en Hendrika Petronella Boosten. Nieuw- en St. Joosland 15 April. GOES 2 April 1901. In de prijzen was heden weinig veran dering. Oude Tarwe f 0.— a f 0,—Nieuwe Tarwe f6.50 a f7,00 Rogge f5,00 a f 5,25. Winterg. per 100 kilo f6,50 a f 7.00. Zomergerst per 100 kilo f6,50 a f6,75. Haver per 100 kilo f5,75 a f6,50 Bruineboonen f4.a f7,25. Paardenboonen f af, Koolzaad f. af .GroeneErwten f7,50 a f8,25. Versche Boter f 0.35 f 0.50. Eieren f 0,70 a f 0,85 OOSTBURG 3 April. 1901. Oude Tarwe f S, f Nieuwe Tarwe f 6,50 f7,10 N. Rogge f 5,30 f 5,50 N. Wintergerst f 7,f7,20 per honderd kilo. Zomergerst f 6.75 f7,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,30 h f 6,70 Kook- erwten f 8,f 8,50. Erwten f 7,75 f8,00 Paardenboonen f 6,60 f 6,80 Waar 't niet er bjj staat, is de prijs per H.L. Vlissingen, 2 April. Boter f 1.10 f 1. a fEiereD f 3.60 f 3.40 per 104 stuks ROTTERDAM, 1 April. Ter graan markt van heden (Maandag) was de handelsbeweging in binnenlandsche granen als volgt Tarwe vond langzaam alsvoren koopers. Per heet. f4.75 a f6.75, uitgezochte kwal. f'af 7.50 en puike zware nog daarboven, en per 100 kilo f 7 a f 8 en uitgezochte en zware soort f 8.25 a f 9. Canada tarwe was niet ter markt. Rogge zonder koopers. Het aangevoerde werd aangeboden van f4.25 tot f5.25. Gerst. Voor winter- was de stemming flauw; per 100 kilo f5.70 a f6.50. Zomer en Chevalier vonden onveranderd plaatsing. Zomer- per 100 kilo f 6 a f 6.75 en Chevalier per 100 kilo f7.25 a f8. Haver was in puike kwal. prijshoudend te plaatsen, overigens onveranderd. Per heet. f2.25 a f3.70 en per 100 kilo f6.50 a f7 en zaaisoort nog daarboven. Witteboonen vonden onveranderd plaatsing. Per heet. f8 a f 11. Bruineboonen eveneens onveranderd verkocht. Per heet. f5 a f7.50 en puike grove daarboven. B 1 a u we e rwten konden boogerprijzen opbrengen. Per heet. f6.50 a f8.75 en extra puike nog daarboven. Kanariezaad alsvoren f5.50 a f7. Aardappelen. ZeeuwscheSpuischejam men f 3.50 a f 4.dito blauwe f 4.a f 4.20, dito jammen f 3.75 a f 4.20, dito bonte f3.75 a f4.20, Flakkeesche jammen f2.50 a f3. wadde f 2.70 a f 3.per heet. Weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eierenf 3.40 af 3.60 de 100 stuks. Vlas. Op het land was er de vorige week wederom goede vraag naar alle soorten tot zeer vaste prijzen. Heden aangevoerd 11.256 steen blauw Hollandsch, 520 steen wit Zeeuwsche en 1500 steen Groningsch. Het grootste gedeelte was van zeer slechte kwal. en werd allestotgoed vorigeprijzen verkocht. M a i s per 2000 kilo Mixed f 111, f113 dito langs lichter fill, f 111.50; dito uit zeeboot f110, fill; dito stoomend f109, f 110. Meel bleef bij beperkten omzetgedurende de vorige week goed op prijs gehouden. Bij komende biedingen kwamen niet in aanmer king, en ging men ten slotte er schoorvoetend Heden vast, doch alleen voor directe be hoefte werd gekocht. ROTTERDAM, 2 April Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2243 runderen, 523 vette, 607 nuchtere kalveren, 101 schapen, 556 varkens, 300 biggen. Run deren le qual. 66, 2e qual. 44, 3e qual. kalveren le qual. 110, 2e qual. 76, 3e qual. schapen le qual. 60, 2e qual. 50, 3e qual varkens le qual. 51, 2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram. Vrijdag 5 April. Wemeldinge, 1 uur bij M. v. Klink door not. L. Liebert. veeren bed met toebehoo- ren, remontoirhorloge, regelateur- en wek- kerklokken, handnaaimachine, karpetten, overgordijnen, behangselpapier, bascule, geëmailleerde goederen, glas-, aarde- en borstelwerk, kruidenierswaren, sigaren. Dinsdag 9 April. Oostkapelle, Duinweg A 60 door not. Wisboom Verstegen 10 uur meubelen, ge ëmailleerd, glas- en aardewerk, luxe artike len, draaihekken, kippenhok met loop, var kenshokken, rijwiel, orgel, harmonica, kin derwagen, raamhorren, naaimachines, ijzeren stookplaten, dubbel jachtgeweer, wasch- tobben in soort, roomtonnen, gemaakte mans- onder en bovenkleeren, tabak, sigaren, kerkboeken met sloten, statenbijbels, God geleerde boeken, Smytegelt, Comvie, enz. Te zien Zaterdag en Maandag te voren 25 uur. Kapelle, 10 uur bij Hanson door not. L. Liebert, een dubbel woonhuis 140 cA. voor wed. L. Korstanje. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging, door not. Wisboom Verstegen, 3 huizen en tuinen Noordsingel S 36, 36 a. en 36 b. En 2 huizen Tramsingel C 65 b. en 65 f. resp. groot 205, 195, 205, 113 en 115 cA. en een terrein met stalling Penninghoek- singel L 77 groot 121 cA. Te zien 27 en 28 Maart 1012 en 24 uur. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage. Bjj de dienstdoende Schutterij te Goes is benoemd tot kapitein commandant dhr. Joh. Pilaar, thans tweede luitenant, ter vervanging van dhr. P. v. d. Meulen die eervol ontslag verzocht had. Serooskerke. Maandag werd door het bestuur der Christelijke school aanbesteed het bouwen van een onderwijzers woning aan de nieuwe school. Inschrijvers H. Janse, Middelburg, voor f2940; Joh. van Beers, Viissingen, voor f 2925F. N. van Rooij id. 1 2849,50J. Krijger, id. f 2827 J. J. Franso, Middelburg, f 2650 G. Jobse, alhier 2600 W. Jobse, id. f3345 P. A. id. f 2330,30 T. Rozemond, Middel burg, f 2240 en J. van Hekken, Oost-Sou burg, f 2236. Den laagste gegund. Goes. Door het bestuur van den Zim mermanpoïdev is Dinsdag aanbesteed het uitvoeren van zink- en stortwerken en het maken van drie strandhoofden op den voor oever van den polder. (Raming f14.350.) Inschrijvers B. van Eek, Terneuzen, f 14.420 B. den Exter v. d. Brink, Krabbendijke, f 14.350; J. L. Geluk, Tholen, f 14.320 W. Dekker, Veere, f 14.156 M. Kleppe, Scherpenisss, TI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2