S< oiiflei Adi P o s t e r ij o n. Openbare Yerkoopingen. liioop Yerkoopinpn enz. e e ii Nieuw DEKK Bjjbe B Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. 0 ROZIJN jaar en per school gesteld en had bezwaar tegen 30 cent vergoeding per lesuur. De voorgestelde regeling der subsidiën voor het bijzonder onderwijs werd door bijna alle voorstanders van dat onderwijs als on voldoende beschouwd. De door de Regee- ring gedane belofte is hierdoor niet ingelost. Ook voor het herhalingsonderwijs wordt slechts een deel der kosten vergoed. Men vreesde dat de verhooging van 't subsidie in groote steden zou leiden tot verminde ring der particuliere bijdragen. Vooropgesteld werd als eenig middel tot finale oplossing der schoolquaestie in den zin van 't Unie-rapport de minimale kosten van openbaar en bijzonder onderwijs ten laste van 't Rijk te brengen. Andere leden meenden dat de toezegging der Regeering door de voorstanders van 't bijzonder onderwijs al te letterlijk was op gevat en dat bij de beschouwingen over de slechte conditie waarin 't bijzonder onder wijs door aanneming van 't ontwerp zou geraken, een te nauw verband is gelegd tusschen de nieuwe uitgaven, welke noodig zijn en de Leerplichtwet. Ten aanzien van 't voorgestelde subsidie in de bouwkosten achtte men 't bijzonder onderwijs achtergesteld bij 't openbaar. Som migen wenschton eene opgaaf van de uit gaven, noodig, indien allo onderwjjzerstrak- tementen ten laste van den Staat worden gebracht. Men stelde nog do vraaglo. of de Re geering soms bedoelt de voorgestelde wij zigingen niet in te voeren, tenzij het wetsontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten eveneens wet zal zijn geworden; 2o. of de verklaring in de M. v. T. dat met dit ontwerp de uiterste aan de schatkist te stellen eisch is bereikt, enkel doelt op de subsidiën voor het bijzonder dan wel ook op die voor hot openbaar onderwijs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ruinen, K. Lijfering te Noord wijkte Goor. A. H. Spandau te Zuidlaren te Venendaal, H. Doornveld te Bruchem. Bedankt voor Maasdam, door J. H. Gui- ning te Numansdorp; voor Holysloot door H. II. Schipper cand. te Scherpenzeel. Stavenisse. Tot president-Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier, vacature J. Roozemond, is benoemd de heer M. van Luijk. Geref. Kerken. Beroepen te Wirdum, G. Bax, cand. te Zutphente Bedum, W. W. Meynen te Winsum. Aangenomen naar Heeg, door W. de Jonge te Dokkum A. Bedankt voor Ooltgensplaat door A. J. Mulder te Kockengenvoor Elburg, door J. Bakker te Bunschoten voor Barne- veld, door H. Teerink te Amersfoort voor Beetgum, door A. S. Schaafsma te Boornbergum. Aangenomen naar Rotterdam A. en B. voor het zendingswerk op Midden-Java door G. J. Ruyssenaers cand te Zeven bergen. Aan de Theologische School te Kam pen slaagde voor het candidaatsexamen de heer C. Staal Fzn., van Kapelle. Geslaagd te Breda voor de nuttige hand werken mej. C. Rijnberg, van Tholen. Goes. Uitslag van Overgangsexamens aan de Rijksnormaallessen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse. De meisjesB. Hubrechtse, Ierseke, H. J. van Elsiicker, Krabbendijke, S. M. van Wel, Wolfertsdijk. De jongens: A. Klaasse, Ier seke, J. J. Nijsse, 's-Heer Arendskerke, J. Goedheer, Wolfertsdijk, J. van Gessel, Bie- zelinge, J. M. A. Augustijn, 's-Heer Arends kerke, L. Dronkers, Nisse, C. Westveer, 's-Gravenpolder, A. M. Polderman en L. F. Bakker, Hansweerd, J. J. J. Sandee, Ierseke. Niet bevorderd 2 meisjes en 2 jongens. Van de 2e naar de 3e klasse. De meisjes: H. J. Veele, C. B. de Beste en L. J. Baar- dolf, Goes. De jongens: M. Verhage, Krui- ningen, S. J. Swart en J. Feleus 's-Gra- venpolder, J. van der Vliet, Ierseke, P. C. Zandee en G. F. H. Luwema, Goes, H. Blok, Kruiningen, C. J. Bom, Ierseke, J. Vreeko, Kapelle, F. C. Dominicus, Wemel- dinge. Niet bevorderd 6 vr. en 1 mann. Van do 3e naar de 4e klasse. De meisjes: G. P. Breetveld, F. J. Arnoldi, A. Goed- bloed en P. Meulman van Goes, en H. van der Swaluwe van Heinkenszand. De jongens J. van Oosten, Goes, A. Tollenaar, Krab bendijke, A. W. E. A. A. Francois, Ierseke, L. van Koeveringen, Kapelle, L. Allaard, Baarland, G. Houtekamer, Wemeldinge. Niet bevorderd 3 vr. en 3 mann. Goes. Vrijdag 29 Maart overgangsexa men der B. A. S. alhier. Bevorderd van de le kl. naar de 2e met den eersten graad Th. J. Marcusse, J. C. Lammers, A. Visser, J. Zandee, O. J. van Nieuwenhujjze, Ph. A. van Veen, en C. van Maris. met den 2e graadR. de Kok, P. J. A. Dootjes, A. de Bruijne, A. v. d. Reit, H. P. A. de Pree, C. v. d. Linde, C. do Graaff, en J. Melse. met den 3e graadP. A. Boel, W. F. van Riet, J. F. van Hove, L. J. Adriaanse, W. Labeur, W. Ferdinandusse, A. v.d. Bliek, L. Blanker, W. Koning, W. Hijman. J. A. Heijnsdijk, en L. H. Gesquer. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 2e kl. naar de 3e. met den le graad A. de Jonge. met den 2e graad Z. Oom, I. Harmsen, C. Bruggeman, en A. J. Fep. met den 3e graad A. J. Oranje, P. Mange, G. Kosten, M. V. Hopmans, C. Polderman, en J. Wolf. Niet bevorderd vijf jongens. Z R TV I> X IN' O. Maandbericht no. 4 van het Nederland- sche Zendelinggenootschap (April) bevat een belangrijk opstel over de Zending in Deli onder de Karo-Bataks in 1900. Uit een schrijven van zendeling Lette- boer te Savoe blijkt dat de kritieke toe stand aldaar, waarvan 't vorige Maandbe richt gewaagde, nog bestaat, ja verergert. Een inlandsch onderwijzer die hem zeer waard was, Soendah, overleed plotseling aan berri-berri. Nog meerderen zijn aange tast, en de koorts woedt hevig. De zendeling voegt aan dit verhaal toe: Gods heilige vinger schrijft in geheimzinnig duister - steeds worden onze beste krachten wegge rukt. O, vrienden van Savoe, bidt, bidt dat de Heere des oogstes Zijne uitgezon dene arbeiders sterke, maar vergeet toch ook onze inlandsche helpers niet op onze dorre en alles verschroeiende Savoe. Goes. In het Kattenstraat je, viel heden een man uit het zolderluik der bergplaats van de Herv. Kerk waar men bezig was huishoudelijke goederen op te hijschen. De man die in zittende houding op straat neer kwam bezeerde zich hoegenaamd niet, alleen jammerde hij dat zijn klomp stuk was, Het was van een hoogte van 5 a 6 M. Goes. Vrijdagavond j.l. hield de afd. „Goes" van „Patrimonium" hare gewone jaarvergadering die weder een eenigszins feestelijk karakter droeg. De Eere-Voor zitter Ds. R. J. van der Veen leidde deze vergadering. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester zij het volgen de vermeld De afd. telt 37 leden en hield in het afgeloopen jaar drie vergaderingen, die vrij goed bezocht werden en waarin be langrijke onderwerpen werden behandeld. Als secretaris was P. Staal opgetreden in plaats van J. v. Vijven die Vice-Voorzitter was geworden. De rekening sloot met een batig saldo van f 15.03 waarvan een voor schot van f 15. is afgelost. Omtrent het ziekenfonds werd medegedeeld, dat het 9 leden telt en f85.95 in kas heeft, zoodat de toestand daarvan gunstig kan worden genoemd. De aftr. bsstuursleden I. Geensen M. Duivewaardt en G. Semeijn werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen, evenals het aft. lid der commissie van Advies A. S. J. Dekker. Voorts werden eenige voordrachten gehouden die zeer in den smaak vielen. Daarna sloot de Voorzitter der afdeeling deze gezellige bijeenkomst. Middelburg. De heer C. J. Huvers, erkend antirev., sedert 1887 lid der Staten van Zeeland, die in 1895 gelijktijdig te Goes en te Middelburg gekozen werd en toen voor Middelburg aanvaardde, wenscht bij de aanstaande verkiezing niet meer in aanmerking te komen. Standaard Wissenkerke. In de j. 1. Vrijdag ge houden raadsvergadering werd na de voor lezing der ingekomen stukken, w. o. van L. G. v. Overbeeke te Goes eene dankbe tuiging voor de voor zijnen omnibusdienst toegestane subsidie, overgegaan tot het in geheime zitting behandelen van het Kohier van den Hoofdelijken Omslag in 1901. Na heropening der vergadering werd aan de orde gesteld een adres van J. M. Noord- hoek en 48 andere bewoners der afdeeling Kamperland, inhoudende verzoek tot het aanleggen van een straat van 2 M. breed voor voetpad langs den veerweg met eene voldoende rioleering daarlangs tot afvoer van het hemelwater. Blijkbaar was ook deze zaak reeds in geheime zitting besproken. Nadat toch de Voorzitter namens B. en W. had medege deeld dat gemeld college den aanleg van een voetpad, behalve dat 't niet afdoende aan de verwachtingen der adressanten zou be antwoorden, veel te kostbaar acht en zulks don schuldenlast, enkel in 't belang der afdeeling Kamperland, na den schuldenlast in den laatsten in haar belang, voor school- verbouw en verbetering der havenwerken aangegaan, veel te drukkend voor deze ge meente zoude maken werd het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek te beschikken nadat de Voorzitter nog namens voormeld college had verklaard dat het voornemens is de geheele sloot langs het tegenwoordig voetpad in de e. v. jaren zoodanig te verhoogen, dat voetpad en weg naar de landsloot zullen afwateren zonder noemenswaardige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten gun stig te beschikken op een ingekomen ver zoek van den Kerkeraad der Hervormde Gemeente om de Openbare School te Kam perland gedurende den verbouw der hulp kerk aldaar, tot het houden van de Zon dagsgodsdienstoefeningen te mogen ge bruiken. Ten slotte werd, naar aanleiding van den dienaangaande door den Comm. der Koningin in overleg met den Minister gemaakte op merking omtrent het onwettige der bepa ling van het bekorten van den zittingstijd van een tusschentijds benoemd lid voor eene commissie t. w. v. s., art. 6 van het Huis houdelijk reglement voor die commissiën ingetrokken en vervangen door eene bepa ling, waarbij de Voorzitter van den Raad wordt verplicht van het ontslag nemen van zoodanig commissielid, onverwijld kennis te geven aan den secretaris der betrokken commissie. Wolfertsdijk. De vereeniging „Ouder- linge Hulp" alhier, hield Zaterdag hare gewoone jaarlijksche vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten bedroegen f 643,80 en uit gaven f 271,64 alzoo sluitende met een batig saldo van f372,16. Dit bedrag gevoegd bij het saldo van het vorig jaar, zijnde f2203,75 sluit de rekening dit jaar met een batig saldo van 2575,91. Wegens periodische aftreding van het bestuurslid C. Rijn werd deze als zoodanig herkozen. Zonnemaire. De gemeenteraad besloot tot het aangaan eener geldleening van ten hoogste f16000. Bet Handelsblad geeft een indruk van de laatste zitting der Tweede Kamer op Vrijdag jl. aan 't eind waarvan minister Pierson namens de Kroon de benoeming van generaal Kool tot minister van oorlog meldde. De phy8ionomie der Kamer was om vele redenen weinig grootsch. Hot gelach toen de minister Pierson aankondigde dat hij mededeelingen zou doen omtrent de oplossing der ministerieele crisis, was in hooge mate ongepast. De algemeene felici taties daarna op zeer luidruchtige wijze door vele leden gericht tot het Kamerlid voor Enkhuizen, die toevallig geheel den zelfden naam draagt als de nieuwe minister van oorlog, waren kinderachtig, zeer zeker beneden do waardigheid van de Nederland- sche volksvertegenwoordiging. Het werd inderdaad tijd dat de Kamer voor een poosje naar huis gaat. De Liberale Unie vergaderde Zaterdag te Amsterdam onder voorzitterschap van dr. Ruyschdie een openingsrede uitsprak, dr. Roodhuijzen, secretaris, doelde me6 dat 15 Kiesvereenigingon zich hebben onttrok ken. In 't bestuur werden gekozen de heeren D. J. v. Houten te Weesp, mr. H. Ph. de Kanter te Haarlem, v. Everschot, Veth, v. d. Laan en Ravenhorst. Slechts 33 stemmen werden uitgebracht. Wel een achteruitgang Vergelijk hiermee de volle vergaderingen een kwarteeuw terug, toen mr. Levy nog de leiding gaf. Welk een verschil! In 't kiesdistrict Katwijk waar de heer Donner aftreedt en zich niet herkies baar stelt als lid der Tweede Kamer, wordt, naar de N. 11. Ct. meldt door jhr. Quer ies van Ufford; te Noordwijk, en ds. Plug, te Katwijk, moeite gedaan om de kiezers te winnen voor de candidatuur van mr. O. J. E. baron van Wassenaar van Catwijck, oud-lid der Tweede Kamer voor Gouda, en vrij-antirevolutionair. Op verzoek nemen wij onderstaande over uit »De Hollandsche Amerikaan" (Kalamazoo). Mr. M. Ruster aan E. Vino straat heeft gisteren avond het treurig bericht ontvan gen, dat zijn" vader Marinus Ruster, giste ren avond, 12 Maart om 6 uur ten huize van zijn dochter F. Fischer te Grand Haven, Mich, is overleden in den ouder dom van 81 jaren en 2 maanden. Nala tende drie gehuwde zoons en een dochter. De overledene was 5 Jan. 1820 te Ril land, Zeeland, (Nederland) geboren en emigreerde in Maart 1869 met zijn gezin naar Amerika en vestigde zich te Grand Haven, waar hij sedert heeft gewoond. Moord te Tilburg. Uit goede brou ver neemt „de 's Hert. Ct." dat de Tilburgsche moordzaak, tegen den beklaagden M. voor de arrondissements-rechtbank te Breda zeer waarschijnlijk zal dienen in de tweede helft der maand Mei a. s. stal. Bij den landbouwer v. d. W. te Ginneken. stonden vijf koeien op stal. Door schrikken rukten die beesten zoo sterk, dat zij in plaats van los te breken de halve stal modenamen en daarmede aan den haal gingen. Eenigo voorbijgangers grepen dieren en stal en voerden een en ander weer naar huis terug. De heer J. Teygeler, vroeger hoofd der Chr. School te Axel, laatst te Maas sluis, is in den ouderdom van 55 jaren overleden. - Aan de heeren A. L. J. Goethals en S. van der Meijden, bouwkundigen te Middelburg, is door het bestuur der ver eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer aldaar eene premie aange boden tot uitvoering van een indertijd genomen besluit, om een bewijs van aan moediging te verstrekken aan den ontwerper van den in 1900 gebouwden of verbouwden gevel, die in verband met de omgeving het meest bijdraagt tot verfraaiing van de stad. Genoemde heeren waren belast met de zorg voor de gevels van M no. 4547 aan de Heerengracht en K 412 aan de Pottenmarkt. Toch arren'. Wij lezen in't Utrechtsch Dagblad: 't Was toch wezenlijk jammer, dat de zoo dikke sneeuwvloed, die nu zeker wel de laatste zal zijn in dit seizoen, ongebruikt moest blijven voor een ar-partijtje. En daarom: s>Van der Lee! een ar, we willen er het pleizier nog van hebben!" »Neen, heeren, dat gaat niet op zoo'n sneeuw krijg je geen ar van z'n plaats." »Dat zullen wij je toonen. Een ar dadelijk je zult zien hoe ze er over heen gaat!" De ar komt, en wordt op aanwijzing der toekomstmannen der wetenschap goplaatst op eene vigelante. Hierin nemen 4 dier toekomstige geleerden plaats, terwijl het ge heel, zoo saamgestelde vehikel, wordt be stuurd van de ar bovenop, alles voorzien van 't noodige arretuig. 't Ging uitstekend met die ar zelfs op plaatsen, waar geen sneeuw meer lag, en zoo reden zij voort. Toch arren! heden, 27 Maart! Langdurige koude! Uit een Chronijk, goscbreven in den Jaare 1435; De hand des Heeren is niet verkort. In 't Jaar onses Hoeren, doe men schreef 1435, was de wind omtrent half Febru- arjj veol Oost ofte N. Oost en des nachts was het klaar weder tot zes of zevon unren toe, zéér koud, waarvan op den dag donker graauw weder, het regende noch bet daauwde niet tot in maanden Maart, April, noch in Mei. En op St. Pancrasdag (den 12 Mei) »0. St.", had het hard ijs gemaakt, dat er een kraai op staan konde, daar wiesch lover, noch gras, noch kooren, noch Prui- menboomen en bloeiende niet, noch Kersen noch Appelen, noch Peeren, geen Wijn gaard was ontlaten. Ende daar waren Menschen, die geen betrouwen op God hadden en keerden haar land anderwerf om ende zij hadden geene vruchtenanderen zeiden met Job God gaf, God nam, ende, daar zij een Hoet tarwe af pleegen te hebben, daar hadden zij vier Hoet af in die Zomer. En op St. Jan Baptistendag (den 24 Juni) zaaten de oude wijven met groote kool potten voor de kerke, het volk konde haar niet verwarmen des daags na St. Peter en Pauwelis (30 Juni) in die oc taaf van St. Jan, ende des daags scheen de zonne helder en klaar, ende des 's nachts zoo regende het zoetelik, zoo dat allo vruchten op het veld wiesschen, en men kocht daarna een achtste Tarwe om acht Groot, een achtste rogge om 6 Groot een achtste Gerst om 3 Gr., een achtste Haver om 10 Duiten alsmede een achtste Guldelinge om 3 Oroot, een achtste Schij- vers om een braspenning, een achtste Gijs-Janz om 6 duiten, en alle ooft daar na een achtste peeren om 2 stuivers, exet. een Koehooi om 18 stuivers van hot aller beste: een varken van het allervetst op de markt kwam, om 3 Pond Hollands (45 stuivers). Een rund dat 120 pond smoers (vet) hadde, kocht men om 9 Rijnse Gul dens (8 guldon en 2 stuivers) en alle beesten na Proportie. De Fransche Falb, de heer Jules Capró heeft de koude sneeuwdagen van verleden week voorspeld, allen kwamen zij een paar dagen later dan hij verwacht had. Het is niet te hopen dat zijn verwachtingen voor April even juist zijnanders zullen wij op 10 dagen na hetzelfde weder hebben als in Maart. Tot die 10 dagen behoort de Paaschweekvan 6 tot 16 April zal het, volgens den heer Capró mooi en warm zijn. De eerste week brengt bij lagen barometerstand en westenwind kou en sneeuwvooral op goeden Vrijdag zal het bar wezen. Na de 10 dagen van verade ming kan men in West-Europa de parapluie niet meer thuis laten. Storm en regen, tegen den 19den en volgende dagen 't ergstevan 24 tot 30 April afgewisseld door sneeuwbuien. Als slotstuk een storm die omstreeks 2 Mei over de Noordzee woeden zal. Als een bemoediging bij dit schrale voorjaar, wordt uit Baden herinnerd, dat het in 1865 even guur is geweest, er op 31 Maart nog een menigte sneeuw viel, maar dat het toen uit was en een heerlijke lente en zomer volgden, zoodat de wijnen van dat jaar beroemd zijn geworden. Toen Vrijdagavond Koning Leopold van België te Parijs met den trein aan kwam, die echter wegens de sneeuw te laat was, stond zijn rijtuig te zijner afha ling niet op de gewone plaats. De Koning die door verschillende personen officiéél verwelkomd werd, en een hem aangeboden rijtuig met equipage van een bankier wei gerde, stapte met 't publiek naar 't eind der straat en nam een aapje. Een van Engelands moedige generaals, met krijgsroem beladen in het vaderland te ruggekeerd, do held van Nauwpoort, gene raal Gatacre brengt zijn welverdiende rust door met paardrijden en vossenjachten. Eer gister heeft hij aan een jacht te Worcester deelgenomen en met een doodsverachting als of hij eenige commando's op de hielen zat nam hij sloot en heg. Doch hier kwam de groote Gataere ten val, zijn paard struikelde en de wakkere generaal word zandruiter en brak een sleutelbeen. BURGEltLlJKE STAND van 3031 Maart 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. C. Bevelander, 34 j., jm. en M. J. Martijn, 40 j., jd. Bevallen: A. C. B. van de Ven, geb. Kramer, d.P. Joziasse, geb. Adamse, d. J. Verswijveren, geb. De Beukelaer, d. Overleden: J. Pleijte, wedr. van S. Blondeel, 75 j.C. A. Hertogs, man van C. van Kamer, 70 j. Levenloos aangegeven: een z. van A. van Gemert en J. M. Douw. GOES. Geboren: 30, Cornelis, z. v. Adriaan de Fouw en Digna Johanna de Jonge; 31, Jacob Laurus, z. v. Oornelis Dignus Kriekaard en Johanna van Willegen; 2 onechte tweelingen, d.Ja«obus Petrus, z. v. Willem Walrave en Maria Elisabeth de Wijs. Overleden: 31, Adriaan, 9 j., z. v. Diugenis Schrijver en Wilhelmina Paulina Bal. Lijst van brieven verzonden aan onbe kenden door het postkantoor te M iddelburg over de le helft der maand Maart 1901. Brieven. E. Maire en Co. Amsterdam. Pietor Weles Wolfaartsdijk. Buitenland. Brieven. M. A. Asburg Birmingham. Karl. Ran Hamburg. G. Cain Londen. G. A. H. Muller Londen. ROTTERDAM, 1 April 1901. Buitenlandsche granen vast. Meel prijsh. Prima f 11,25 f 11,75 Eerste kwal. f 10,25 a f 10,75 Zeeuwsche eieren f 3,50 a f 3,80. Vlas 11751 steen blauw, 38 4 50 stuivers, 2620 steen wit 35 a 40 stuivers 1700 steen Groningsch, 38 4 44 stuivers. Zeeuwsche Aardappels blauwe geen aanvoer NieuweTarwe. - 4,75 „- 7,50 Nieuwe Rogge - 4,25 - 5,25 N ieuwe Wintergerst (*)- 5,70 - 6,60 Zomergerst 6,„- 6,75 C h e v a 1 i e r - 7,25 - 8, Haver- 2,25 - 3,70 Witte Boonen - 8,,,-11 Bruine boonen - 5,„- 7,50 Erwten- 6,50 - 7,25 Kookerwten. - 7,50 - 8,75 Kanarie zaad - 5,50 „- 7, K a r w ij z a a d p. 50 k. - I ijn z a a d- per 100 kilo. AXEL, 30 Maart. 1901. Oude Tarwe f 7,75 4 f8Nieuwe Tarwe f 7,50 A f 8,Rogge f 6,50 4 f7,— Nieuwe Wintergerst f 6,75 4 f 7,Zo mergerst f 6,a f 6,50Haver f 5,a f 6,—Kookerwten f 4 f Voer- erwten f 8,— a f 8,50Paardenboonen f 7,50 a f 8,Lijnzaad f 4 f Koolzaad 4 f Aardappelen f 3,50 4 f 3,90. Alles per 100 K.G. Dinsdag 2 April. Goes, door not. Pilaar, voor dhr. H. de Groot, een winkelhuis met erf, Groote Markt half 8 in de Prins vin Oranje. Kattendijke, bij Vermaire door deurw. Hollmann 4 uur nieuwe houtwaren. Woensdag 3 April. Ierseke, bij Hage door not. L. Liebert 1 uur meubelen, glas- en aardewerk. Heinkenszand, half 1 bij v. d. Berge door not. de Ronde Bresser voor erven M. West- strate lo. een timmersmansaffaire, erf en tuin; 2o. een dubbel woonhuis B 53 en 54; 3o. een huis A. 10; 4o. B 23; 5o. B 22. Kwadendamme. door not. Mulock Hou wer 10 uur bij P. do Jonge, dorsch-, vlot en achterdeelen, afbraak wagenhuis, meu belen, huisraad, 3 kabinetton, bureau. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje, door deurw. Hollmann in 't faillissement Hoekman en A. C. de Blinde, mahonie houten bureau, dito linnenkast en tafels, thee-, wasch-, penant en andere tafels, schrijftafel, pendules met coupes, eetservies, kachels, fornuis, tafel met volieren, kin- Biggokerke, half 1 bij Corbijn door not. Loeff boutwaren, steen, timmermansgereed schap, meubelen, gereedschapskistje, repen, verfwaren, wanmolen, landbouwgereedschap. Donderdag 4 April. Baarland, 1 uur door not. de Ronde Bresser 10 perc. wei- en bouwl. saam 13,0580 II. in Baarland. En 2 perc. bouwl. saam 2.0210 H. in Hoedekenskerke. Inl. dhr. J. Oole te Goes. 's Gravenpolder, 10 uur in Zwake door deurw. Hollmann 30000 Kilo beestenpeen. Nisse, half 12 bij B. Nieuwenhuise 4000 kilo Lucerne en rood klaverhooi, 7000 kilo weihooi, 1200 bos haver- on 850 bos ger stestroo, klimboonstroo, kanthooi, enz. door deurw. Hollmann. Wemeldinge, 2 uur bij Korstanje door not. L. Liel ert het huis, erf, tuin en boom gaard van dhr. de Blinde 9810 cA. En een oesterput 4350 cA. met erfpachtsrecht tot 31 Maart 1915. Nieuwderp. Zaterdag werd door not. v. d. Kloes publiek geveild de timmor- mans-, metselaars- en schildersaffaire van de Vriend, huis, erf, bergplaats, tuin, enz. groot 475 cA. Kooper dhr. Chr. Minder- houd te Heinkenszand voor f 5045 en 8'/2 pCt. onkosten. Scherpenisse. Zaterdag werd aanbe steed herstel enz. tot 30 April 1902 van de werken aan de waterkeering alhier, InschrijversL. v. d. Velde Bruinisse f 5677 J. Schepens Rozendaal f 5300 J. de Jonge Middelburg f5220; S. Guliker Tholen 5169; C. Bolier Cz. Bruinisse f5160; G. Bolier Gz. Scherpenisse f5148; W. Dekker Veere f 5100 J. Duinhouwer gcherpenisse f 5060 V. C. P. Bolier Scher penisse f 4984. LAATSTE BERICHTEN. 's-Oravenhage. Tijdelijk belast met het gezondheidsonderzoek van uit zee te Veere aankomende schepen A. W. Ver- heijden, arts te Middelburg. Heden droefheid wien te een langi liefde E( Jaeoi in den na eene ging van Hoevec allen een in haar Heinki nedon Wisse, oi Wil in don o' Y On nen liart blijken va heid van eeniging Groede, Y On dezen weg (lank vooi zen van als van Zilveren Middelb Van benoodigd en St. Joo: n erge betrc berg zag te nemen Daar hij kort te reeds aan Gouden e ratiën, en; Korte O Aanvang TURK (niet in ruim met de OI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2