Bekendmaking. Kerknieuws. SSeclitszakeri. Gemengde Berichten. Marktberichten. opend zijn op eigen gezag, wijl hij gebrek aan paarden, geweren en voorraden had en hij tijd wildo winnen om deze, welke hem beloofd en onderweg waren, in ont vangst te nemen. Zoo heeft hij Botha een volle maand opgehouden. En onderwijl hadden 12000 man versche troepen met wapenen, munitie en kleeding voor den naderenden winter den tijd om te Kaap stad aan te komen. Een jonge Boer De Jager is in tegenwoordigheid van 10 zijner medege vangenen te Harrysmith door de Engel- schen opgehangen, (valschelijk beschul digd van moord op vier Kaffers. Goes. Burgemeester en Wethouders ge ven kennis aan de belanghebbenden, dat voor de gewone onderhoudswerken de haven van Goes zal gesloten zijn: Van Zondag 28 April des namiddags 2 uren tot en Zaterdag 11 Mei. In dien tusschen tijd wordt niet Geschut. Op Zondag den I2en een maandag 13 Mei wordt weder water ingelaten en het al of niet schutten door den Sasmeester geregeld. Tot en met de ie week en Juni kan het schutten niet regelmatig geschieden wegens het lichte der Sasdeuren. Het voljaarskohier voor 1901 van de Be lasting op de Honden is dóór den Raad in zijne vergadering van den 22 dezer vastgesteld, op heden aan den ontvanger ter hand gesteld en zal na de uitreiking van het aanslag biljet gedurende eene maand ter inzage liggen, ge durende welken tijd de aangeslagenen hunne bezwaren op ongezegeld papier bij den Raad kunnen indienen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Buiksloot (toez.) Ph. P. Fa- ber te Langerak; te Prinsenhage, J. Kuilman te Heemstede. Geref. Kerken. Beroepen te Giessen Oudkerk, J. S. Lan gen te Tienhoven. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Amersfoort en Zeist door G. A. Gezelle Meerburg te Zwolle. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Weesp, door J. H. Bögenholtz te N. Pekela. R. K. Kerk. Mgr. P. Leijten, bisschop van Breda, heeft benoemd tot pastoorte Clinge, den heer A. Theunste Koewacht den heer Arn. v. d. Maden tot kapelaan te Etten den hoer E. Van Rompu, thans kapelaan te Koewacht. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 26 Maart 1901 zijn veroordeeld wegens jagen zonder acte en vergunningJ. G., te Wissekerke, 2 maal f3 b. s. 2maal 3 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f 2.50 b. s. 2 d. h., J. M., Gzn. te Borsele, 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f 2 b. s. 3 d. h., en opbr. wulp. G. de R., te Wissekerke, 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h. verbeurdverkl. inbeslag geweer J. C. Z., te Rilland-Bath 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 cl. h. verbeurdverkl. inbeslag geweer en patroon J. L., te Krui- ningen, C. K., te Wissekerke, J. P., en G. de S., beiden te Colijnsplaat, ieder 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h. voor ieder verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f 3 b. s. 2 d. h. M. v. M., te Steenbergen, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f5 b. s. 3 d. li., en opbr. houtsnip. L. P. W., te Cortgene, 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. li., verbeurdverkl. geweer en 2 hazen met bevel tot uitl. of te betalen voor het geweer f3 b. s. 3 d. h. en voor de 2 hazen 2 maalfl b. s. 2 maal 1 d. h.; jagen in gesloten jachttijd zonder acte, consent of machtigingJ. J. P., te Ierseke, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d. h. verbeurdverkl. haas met bevel tot uitl. of te betalen f 1 b. s. 1 d. h. en tot betaling eener schadever goeding van f 10 aan den jachteigenaar wild vervoeren z. acteH. de L., te Cort gene, f5 b. s. 4 d. h., verbeurdverkl. 2 hazen met bevel tot uitl. of te betalen 2 maal 1 b. s. 2 maal 1 d. h. J. F., te Co lijnsplaat, f 2 b. s. 4 d. h., verbeurdverkl. haas met bevel tot uitl. of te betalen f 1 b. s. 1 d. h. ongeoorloofde pogingen doen om wild te bemachtigen: N. H., te Wolfertsdijfc, f 2 b. s. 4 d. h. I. de B., te Oudelande, f 20 b. s. 8 d. h. als schipper niet voldoen aan bevel haven meester C. S., te Kortgene, f 5 b. s. 2 d. h. als schipper niet voldoen aan bevel sluis beambteF. M., te Breskens, f 3 b. s. 2 cl. h nachtrumoerJ. C. S., A. J. B., J. de L., ■T. G. de H., allen te Kortgene, W. J. S., Lzn. A. H., Mzn. C. V., J. K., S. H., G. G., allen te Colijnsplaat, ieder f 1 b. s. 1 d. h. J. P., P. J., Q. Q., P. M., C. J. J., ^T. P., J. J., Pzn. L. H., allen te Colijns- plaah J. P., L. v. L., te Wissekerke, ieder t 2 b. s. 2 d. h. J. M. v. H., te Wissekerke, f2 b. s. 2 cl. h.; nachtrumoer en opgeven valschen naamP. J., Mzn. te Wissekerke, f 2 en f 5 b. s. 2 en 3 d. h. op een va-boden tijd straat schuren te Co lijnsplaat C. M. M., h. v. L. v. d. M., M. M. P. M., h. v. J. V., C. H., h. v. A. V., A. de S., D. B. N., A. H. de F., allen te Colijnsplaat, ieder f 1 b. s. 1 cl. h.; straatschenderijG. D., A. D., M. F. O., W. S., P. S., P. V., J. E., J. K., allen te Kloetinge, ieder f 2 b. s. 2 d. h. C. H., A. C. K., te Kloetinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h. K. S., te Kloetinge, f 2 b. s. 2 d. h. A. v. Z., te Kruiningen, (Oostdijk,) f2 b. s. 2 d. h. verkoopen ongekeurd vleeschA. B., h.v. G. de R., te Wissekerke, f 0,50 b. s. 1 d. h. niet doen begraven van een aan ziekte ge storven paardJ. S., Hzn. te Hoedekens- kerke, f 3 b. s. 1 d. h. doen aanleggen van vuur op openbarenweg G. R., te Schore, f 1 b. s. 1 d. h. rapen schelpvisch aan zeedijdM. P. v. H., te Goes, f 3 b. s. 3 d. h. rapen schelpvisch aan zsedyk 2 maalJ. C. v. H., te Goes, f 3 b. s. 3 d. h. en f 5 b. s. 5 d h.; bevissohen Schelde z. consentG. M. v. B., N. P., M. G. v. B., T. M. v. d. V., allen te Ierseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h. visschen op eens anders perceel in Schelde H. B., te Ierseke, f2 b. s. 2 d. h. L. W. D., te Ierseke, f 2 b. s. 2 d. h. visschen met vaartuig waarvan letterteeken en no. bedektG. K., te Zierikzee, f 2 b. s. 2d. h.; overboord werpen zeesterrenP. A. V., te Philippine, f 5 b. s. 3 d. h. overtred. arbeidswetW. H., te Kruiningen, f 2 b. s. 2 d. h. loopen over eens anders grond s. vergW. M., en L. L. te Oudelande, ieder f 1 b. s. 1 d. h. J. D. de J., Wemeldinge, C. P., te Ierseke, ieder f 2 b. s. 2 d. h, rijden met ongemuilkorfde honden A. I). te Goes, f 2 b. s. 2 d. h. te zwaren last vervoeren bij dooiweder op teeg in Zeeland: M. N., te Wolfertsdijk, f 3 b. s. 2 d. li.; dronkenschap J. G. v. d. W., te Breskens, A. B., L. L., te Colijnsplaat, W. A., Pzn. te Wissekerke, A. A., te Corgene, J. F. W. v. d. D., te Ooes, J. P., J. de B., te Ierseke, ieder f 2 b. s. 2 d. h., J. P., te Cortgene, C. G., te Wissekerke, J. J. F., te Hans weert, ieder f 3 b. s. 3 d. h. dronkenschap bij 3e herhJ. v. d. R., te Goes, J. D., te 's-Gra ven polder, ieder 7 cl. h. dronkenschap bij 6e herhA. V., te Krui ningen, 3 weken hechtenis. Voorts werden bekrachtigd a. het vonnis dd. 27 Nov. 1900 en waar tegen verzet contra L. A. H., te Hans- weert en waarbij deze wegens dronken schap werd veroordeeld tot f2 b. s. 2 d. b. b. het vonnis dd. 27 Nov. 1900 en waar tegen verzet contra L. A. H., te Hansweert en waarbij deze wegens reizen in spoor zonder geldig kaartje werd veroordeeld tot f3 b. s. 3 d. h. en c. bet vonnis dd. 27 Nov. 1900 en waar tegen verzet contra P. V., te Ellewoutsdijk en waarbij deze wegens dronkenschap werd veroordeeld tot 2. m. 3 weken hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. De Minister van Justitie beeft den Heer Dr. A. J. Swaving te Goes aange steld als onbezoldigd rijksveldwachter. Middelburg. Wij herinneren er aan, dat 't morgen Donderdag half een verga dering is van de antirev. kiesvereenigingen op Walcheren in het Militairen Tehuis alhier. Toegankelijk voor al de leden. Cats. Op de hofstede van de weduwe Aart Markusse, onder deze gemeente is een kalf geboren met twee koppen en dat bovendion nog in leven is. Hansweert. Het zeilschip »Wilhelmina" Schipper De Bodt, geladen met steen kolen van Ruhrort naar België, is bij het uitvaren der sluis in aanvaring geweest met het schip »Irene" schipper van Donk. Van eerstgenoemd schip brak de lier. Voor- loopig blijft het schip hier om gerepareerd te worden. Van het zeilschip »Pieternelia" schipper W. Leunis, van Terneuzen naar Den Haag is het stuurrad gebroken. Kruiningen. Maandag werd door den heer J. Wondergem, voorzitter der Per- eeniging tot het geven van Christelijk Onder wijs, de eerste steen gelegd voor de te stichten School met den Bijbel. Ds. Laman, predikant der Gereformeerde gemeente hield daarbij eene rede, naar aanleiding van Nehemia 6 3. Z.Eerw. sprak den wensch uit dat, gelijk bij Jeruzalems herbouw Nebemia's Gods vertrouwen bleek, hetzelfde vertrouwen op God ook hier mocht gevonden worden en dezelfde leus gehoord„God van den hemel zal het ons doen gelukken Z.Eerw. liet nog zingen psalm 84 3, waarna door hem de plechtigheid met gebed gesloten werd. Vele belangstellenden waren aan wezig. De werklieden werden flink onthaald. (Tot onzen spijt te laat ontvangen voor het voorgaand no.) Dicht onder de gemeente Zaamslag kwam Zondag een rijtuig met kerkgangers een fietsrijder tegen, die zijn stuur nog niet volkomen meester was. De koetsier, die ongelukken te gemoet zag, daar de onbedreven sportman regelrecht op het paard aanstuurde, wilde uitwijken, doch daardoor geraakten paard en rijtuig in de sloot. De vier personen, die in 't rijtuig zaten, kwamen er tamelijk goed af; alleen een knaapje bezeerde zijn hand aan de ge broken ruit. Het rijtuig leed schade. {M. C.) Zierikzee. In eene algemeene verga dering van aandeelhouders in de Zicrik- zeesche Stoombootmaatschappij is behandeld een voorstel van commissarissen om in be ginsel te besluiten tot liquidatie, bet tijd stip der liquidatie over te laten aan com missarissen en de Stad Zierikzee te ver koopen voor elk aannemelijk bod. Van de 160 stemmen verklaarden zich 116 voor dit voorstel zoodat dit verworpen is, wijl art. 1 der statuten bepaalt, dat voor een voorstel tot ontbinding 3I, van het aantal uitgebrachte stemmen noodig is. Zierikzee. De gemeenteraad beeft den gasprijs met 1 April met één cent ver laagd en vastgesteld op 6'/a cent per M:'. Bij kon. besluit is herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger te Tholen I. van Gorssel. Benoemd zijn in de examen-commissie voor de onderwijzersacte in Zeeland: a tot lid en voorzitter, de schoolopziener in het district Goesb. tot ledeD, de schoolop zieners in het district Middelburg en de arrondisementen Middelburg Vlissingen en Tholenc. tot leden-plaatsvervangers de schoolopzieners in de arrondissementen Neu zen, Hulst, Goes en Zierikzee. Prov. blad no. 39 bevat een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland ten opzichte van het waarschuwen, bedoeld in de artikelen 29 en 30 van het reglement op de tramwegen, voor den stoomtramweg van Brouwershaven naar Steenbergen, voor zoover dezo in Zeeland ligt en omtrent de bepalingen en voorschriften, bedoeld in art. 32 van genoemd reglement. De heer C. J. van Houten, hoofd der bekende firma Van Houten te Weesp, die om gezondheidsiedenen te Algiers vertoefde, is overleden. Op de lijst van handelaren in zaai zaden, die zich onder openbare controle van bet rijkslandbouwproefstation voor zaadcontröle hebben gesteld, komen uit Zeeland voor: D. J. van den Have, te Kapelle, Van den Bosch en Co. en Wed. P. de Jongh, beide te Goes. Het kasteel Bronkhorst (bekend uit de geschiedenis van de Heeckerens en de Bronkhorsten) is dezer dagen uit de hand verkocht om gesloopt te worden aan den heer A. B. Aussen aldaar, voor de kapitale som van f 420. De schatten of merkwaar digheden blijven het eigendom van den verkooper, den heer Metelerkamp van Bronkhorst, Hiermede wordt Bionkhorst's roem en trots vernietigd. Maandagmorgen, vóór zonsopgang, is iemand uit Lopik, die een wagen met kalveren naar de stoomboot te Schoonhoven wilde brengen, niet ver van daar in de Lopiksche Wetering verdronken. Dr. Sehaepman is door den Paus motu proprio eigener beweging) tot diens buisprelaat benoemd. Deze uitdrukking wordt alleen gebruikt ten opzichte van den Paus, wanneer hij een besluit neemt zonder eenigen invloed van buiten. Gisteren is te Amsterdam een stoomschip tegen de spoorwegbrug over de Oosterdoksluis geloopen waardoor dit ijzeren gevaarte 75 centimeter is ontzet; zeer tot belemmering van bet personen verkeer en 't vervoer per treinen, en van den handel. Het is opmerkelijk dat het stoomschip dat het ongeluk veroorzaakte Mercurius heet naar den god van den koophandel. De dagbladen maken de toespraken openbaar welke gehouden zijn bij de in stallatie van Prins Hendrik door de Ko ningin als lid van den Raad van State; en wel door de Koningin, den Prins en den Vice President. De redevoeringen getuigen van ernstige waardeering van den steun door dit college aan de Kroon steeds geboden, krachtig voornemen om zich in de belangen enz. van taal en land in te werken, hartelijke genegenheid voor 't nieuwe lid en „de" voorzitter van het college. Een kasteel dat met recht „historisch" mag heeten, wordt weldra in Frankrijk ver kocht. Het is het kasteel van Valen9ay in Berry, vier a vijf uur sporens ten zuiden van Parijs, dat in de 16e eeuw gebouwd werd door Dominique d'Etampes, aan ver schillende families toebehoorde en in 1805 overging in het bezit van De Talleyrand, die het kocht op aansporing van Napoleon de Keizer wilde dat zijn minister vanbui- tenlandsche zaken een groot kasteel bezat om vreemde gezanten te kunnen ontvangen. Hij schoot Talleyrand een deel van de koopsom voor en ontleende vermoedelijk daaraan het recht het niet lang na 1805 in beslag te nemen om er de verjaagde Spaansche prinsen, den lateron Ferdinand VII en zijn broeder Carlos te logeeren. Talleyrand's nakomelingen, de prins de Sagan en zjjn familie, hebben al de herinne ringen aan hun familie, alle roerende kost baarheden, uit het kasteel gesloopt, ten deele verkocht, ten deele meegenomen. Het groote landgoed Valency bestaat uit 8600 hectaren, ligt in drie departementen en in 27 gemeenten. Het heeft een reusachtig park, tuinen, bosschen en vele boerderijen en hoeven. Het kasteel is een imposant Renais- sance-gebouw. Koningin Elena van Italië, die binnen korten tijd hare bevalling verwacht, beeft honderd wiegen en honderd goed gevulde luiermandjes laten maken, die zullen worden gegeven aan honderd vrouwen te Rome, die op denzelfden dag als de koningin of daar omtrent bevallen en die zeiven niet in staat waren zich het noodige voor de door baar verwachte kinderen aan te schaffen. Te Seeunderabed in Engelsch-Indië is een bom gesprongen, waardoor vijf kanon niers gedood werden. Koude. Lawinen, overstroomingen, aardbevingen enz., ziedaar de natuurverschijnselen, die de winter en het begin der lente van anno 1901 Europa heeft gebracht. Het dorp Simplon is reeds dagen lang tengevolge van een lawine van alle ver keer met de buitenwereld afgesneden; in het dorp heerscht een doodsche stilte, slechts afgebroken door het leven van la wines en den klank van torenklokjes, die tot een gemeenschappelijk gebed roepen. En nog dreigen de gevaren boven den Simplon en de Spliigen. Bij de zooge naamde Schwarze Hütte op deD Splügen zijn Zondag drie houthakkers door een lawine ovorvallen en gedood. In hot En- gadin beeft een geweldige lawine de straat een K. M. bedekt en de huizen verwoest, waarbij twee personen gedood en twaalf zwaar gewond zijn. Van verscheidene andere lawines wordt melding gemaakt. Uit Karlsruhe komen een reeks berich ten over een aardbeving. Verscheiden schokken werden te Waldkirch, Schönau, Maulburg, Sulzburg en Mublhausen ge voeld. Te Maulburg duurde de schok 10 seconden, hij ging vergezeld met een hevig geruisch als van een storm daarop volgde een donderende knal. Huizen en voorwer pen kwamen in beweging. Van de reeds gemelde overstroomingen in boven-Italië heeft die van Cologna het moeste onheil veroorzaakt. De Gua rees geweldig, tot zij over eene breedte van 150 M. de dijken doorbrak. Met 4 M. hooge golven vloog bet water de stad binnen, alles meesleurend en vernietigend, wat niet spijkervast stond. De buizen bij den dijk werden wegge spoeld, uit twee daarvan konden de bewo ners zich redden, in het derde verdronk een kiDd, in het vierde waren twee man van de brandweer juist bezig de bewoners te redden, toen met vreeselijk donderend gekraak bet buis instortte en allen twee vrouwen, moeder en dochter, en vier man nen, waaronder de dappere brandweerman nen begroef. Den geheelen nacht bestond het gevaar, dat het 2200 inwoners tellende stadje zou worden verwoest, tot eindelijk de telegra- phisch opgeroepen genietroepen de gaten in den dijk weer hadden gestopt. Prof. Jager, sedert eenigen tijd een waar dig concurrent van den beroemden Falb, profeteert een natten en frisschen zomer in geheel Europa. De sneeuwvallen, die uit de Vereenigde Staten worden gemeld, zullen den Golfstroom kouder maken en wij moeten, naar het schijnt, daarvan drie maanden lang de koude gevolgen ondervinden. In het Zuiden van Noord Amerika woedde een wervelstorm, die in Alabama 400 dooden en 1000 gewonden maakte. De Engelsclie rechter sir John Bridge heeft onlangs een vonnis uitgesproken, dat wel waard is oververteld te worden. De eene buurvrouw had de andere voor »koe" uitgescholden, Vandaar aanklacht. De rechter sprak zich aldus uit: »De bedoeling der beklaagde was ongetwijfeld niet welwillend, doch kalm de gebezigde uitdrukking beschouwende zal men er niets beleedigends in vinden. Integendeel is het bijna een compliment. De koe is een rustig dier, matig, nuttig, krachtig, intelligent, toegewijd aan zijn jongen. Wij zijn het zulk een kostbaren drank verschuldigd, dat deze overal beschouwd wordt als het ge zondste der geneesmiddelen. Wanneer zij dood is trekken wij nog voordeel van haar huid, haar beenderen, haar hoeven voor menig doel. Ik bezit er twee buiten en ik zou zeer bedroefd zijn als ik ze verloor". Conclusie »Het is mij onmogelijk het woord, dat dit uitstekende dier aanduidt, als beleedi- gend te beschouwen, weshalve ik beklaagde vrijspreek". (Wat zullen de korporaals en onderoffi cieren in het Nederlandsche leger, voorzoover zij de laffe gewoonte hebben de miliciens »koei" te schelden, met dit vonnis ingeno men zijn. Maar 't is een Engelsck vonnis. Red.) Te Saint-Denis op Reunion geraakte een rumfabriek in brand, waarbij 150,000 liter rum in vlam werden gezet en de eigenaar geen tijd had zich te redden. Zijn beide dochters trachtten door de vlammen been hem te hulp te komen, maarte vergeefs. Zij konden slechts met moeite door eenige negers uit den gloed worden gehaald, maar hadden zoo zware wonden gekregen dat zij weldra bezweken. Nog 6 andere personen zijn bij dezo ramp omgekomen. De Amerikaansche millionair Andrew Carnegie heeft der stad New-York eene gift van 5,200,000 dollars aangeboden voor bibli otheken, op voorwaarde dat de stad zorge voor 65 gebouwen om de boekerijen onder dak te brengen. Verder wil bij jaarlijks 500,000 dollars geven voor onderhoud. Hij beeft bovendien aan St. Louis een millioen toegezegd voor eene boekerij en 150,000 dol lars voor onderhoud. De chef van den Ussoerispoorweg, generaal Keller, die ineendiensttrein reisde, is tusschen de stations Baronowskund en Nikolskoje verbrand. In een kolenmijn bij Zanting (Ame rika), waar dwangarbeiders werken, zijn 284 gevangenen, terwijl zij beneden in de mijn waren, aan het muiten geslagen en maakten zich meester van vijftien bewakers. Zij houden dezen gevangen en verklaren ze te zullen dooden, indien bun eischen van beter voedsel niet worden ingewilligd. Op 77-jarigen leeftijd overleed Maan dag op baar buitengoed Otterbourne bij Winchester de bekende en geliefde En- gelsche romanschrijfster Charlotte M. Yonge, vooral bekend door haar Erfgenaam van Itedclgffe en Be Madelievenkrans. Zij heeft 40 romans en 30 andere boe ken, ook geschiedkundige, geschreven. Miss Yonge behoorde tot de »High Church "-partij en heeft door haar schrijven tot de ontwikkeling van deze partij veel bijgedragen. Zij was een groot bevorder aarster van de zending en met de opbrengst van de Te Heir of Redclyffe rustte zij de Southern Cross, bet zendiugsschip van bis schop Selwyn uit, terwijl zij van de hono raria van de Daisy Chain denzelfden gees telijke, die haar ideaal-zendeling was 2000 pond zond. In den tunnel, die voor den New- Yorkschen spoorweg wordt geboord, werd tegen technische waarschuwingen in ge bruik gemaakt van te zware ladingen dyna miet, teneinde daardoor den langzamen voortgang van het werk te verhaasten. Donderdag bad een hevige ontploffing plaats door het springon van een groote hoeveel heid dynamiet op een diepte van 140 voet, de werkliedon onder de puinhoopen begraven de; nadat men met de reddingswerkzaam heden een aanvang bad gemaakt bleek, dat één werkman gedood was, twee krankzinnig geworden en vier zwaar gekwetst waren. Door de hardheid van den grond kwamen de anderen er ongedeerd af. li CHGJÏRlIjKE STAM!) van 2527 Maart 1901. MIDDELBURG. Getrouwd: T. C. Rivière, 22 j., jm. en S. W. Haverkorn, 25 j., jd. Bevallen: H. M. Meier geb. Van der Grinten, d.C. Buijs, geb. Bostelaar, z. M. J. Tekelenburg, geb. Westerweel, d.;E. C. F- Schellings, geb. Dirikx, z.E. L. Vos geb. De Smit. Overleden: C. Dekker, wed. van H. Jobse, 86 j.; J. G. Vlind man van A. S. Gulinck 43 j. GOES. Geboren: 25, Elisabeth, d. v. Johannes'Pieter Magielse en Helena van Liere. GOES 26 Maart. 1901. Tarwe en Gerst in de beste soorten kon men tot iets hooger prijs verkoopen. Oude Tarwe f 0.af 0,Nieuwe Tarwe f 6.50 a f7,00 Rogge f5,00 a f 5,25. Wiuterg. per 100 kilo f6,50 a f7.00. Zomergerst per 100 kilo f 6,50 a f 6,75. Haver per 100 kilo f5,75 a f6,50 Bruineboonen f4.a f7, Paardenboonen f af, Koolzaad f af .GroeneErwten f7,50 a f8,25. Versche Boter f 0.35 af 0.55. Eieren f 0,65 a f 0,75 OOSTBURG 27 Maart. 1901. Oude Tarwe f it f Nieuwe Tarwe f 6,50 a f 7,10 N. Rogge f 5,30 f 5,50 N. Wintergerst f 7,a f7,20 per honderd kilo. Zomergerst f 6,75 f7,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,30 a f 6,70 Kook- erwten f8,a f8,50. Erwten f 7,75 f8,00 Paardenboonen f 6,60 a f 6,80 Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H. L. Vlissingen, 26 Maart. Boter f 1.10 a f 1. a fEieren f 3.40 a f 3.20 per 104 stuks. ROTTERDAM, 25 Maart. Ter graan markt van heden (Maandag) was de beweging in binnenlandse he granen als volgt Tarwe werd langzaam alsvoren verkookt. Per heet. f4.50 a f6.75, uitgezochte kwal. 17 a f7.50 en per 100 kilo f7 a f7.75 en uitgezocht f 8 tot f 8.50. Canada tarwe vond van f5.30 a f5.70 koopers. Rogge werd in de puikste kwal. uitge zocht van f5 tot f 5.25het overige bleef meest onverkocht. Gerst. Winter-onveranderd. Per 100kilo f 6 a f 6.60 en botere kwal. nog daarboven. Zemer- was tot vorige prijzen te plaatsen. Per 100 kilo f6af6.75 Chevali'er moest lager worden afgegeven, per 100 kilo f7.25 a f8. Haver verkeerde in flauwer stemming. Per heet. f2.10 a f3.50 en per 100 kilo f 6.25 a 1 6.90 en zaai daarboven. Witteboonen lager f 8 a f 11. Bruineboonen waren alsvoren te ver koopen. Per beet. f5 a f7.50 en puike grove daarboven. Blauwe erwten zijn prijshoudend ver kocht. Per heet. f6.25 a f8.50 en extra puike daarboven. Kanariezaad ovoranderd f 5.50 a f 7. L ij n z a a d. Daar het seizoen als geëindigd is te boschouwen zullen de berichten gestaakt worden. Aardappelen. Zeeuwsche Spuischejam- men f 3.50 a f4.-, dito blauwe f 4.a f4.20, dito jammen f3.75 a f4.20, dito bonte f3.75 a f4.20, Flakkeescke jammen f2.50 a f3, wadde f2.70 a f3 per heet. Weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren f3.30 a f3.50 de 100 stuks. M ai sper 2000 kilos: Amerik, Mixed f109, f 110 dito langs lichter f109 dito uit zee boot f 107, f 108 dito stoomend f 107, f 108. Meel werd vorige week goed op prjjs ge houden en hoewel de kooplust nietalgemeen was, ging er toch een en ander om. Heden prijshoudend met redelijken handel. ROTTERDAM, 26 Maart. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2044 runderen, 364 vette, 713 nuchtere kalveren, 69 schapen, 487 varkens, 260 biggen. Run deren le qual. 64, 2e qual. 46, 3e qnal. kalveren le qual. 98, 2e qual. 80, 3e qual. schapen le qual. 76, 2e qual. 60, 3e qual varkens le qual. 50, 2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2