e NIE fkooping. Rood Brabantsch Klaverzaad. Onderlinge Paarden- en Veeverzekering-Maatschappij Een KOE te Koop, No nette MeMiiMiter, Openbare Verkoopingen. Woensdag 27 Maart 1901, Pracltip Manke Zratevlscl 22'b, DEKKER, Noordstraat. N.B. Aanlet Weide f6.80 per Geniet. een Woon- en Winkelhuis met Tuin, plrÉtt Danes- en Heerei-Rijtlelen een Wagenmakersknecht een Bakkersknecht. Bjj dit mi» Marktberichten. BURGERLIJKE STAM) Advertentie n. 30-jarige Echtvereeniging (liens netten Inboedel, Piano, Zilverkast, zilveren Thee servies, Kristal en Glaswerk met Zilver, 3 Fauteuils, Pendules, Pe nant-, Speel- en andere Tafels, Stoe len, Hangklok, Haarden, Kachels, Petroleumlampen, 3 Spiegels, Kar petten, Vloerkleeden, Meubelgor dijnen,Ledikanten, Porte-manteau, 2 Gaskronen, Koper-, Tin-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. puike Inmaakharing Landbouwbelang. WISSE, Langedelft. Terstoml te llmir: Karnmolen met Raam. Daar hij hangt, geheel gemakkelijk om te verplaatsen, en een goede wacht hond met hok, en twee vaar zen, oud 15 maanden, bij TE KOOP zware Wllge Poten TE KOOP Twee Melkschapen met Lammeren en ruim een Geniet Klavers te huur, bij W. BRIELSMAN, Koudekerke. TE KOOP Nieuwe Rijwielen vanaf f 70 Een PAARD te koop, Een Knecht of aankomende Knecht en een Meid benoodigd bij W. HUIJSSOON, Serooskerke. een Tiuwieruiaiiskiieclit Eene Dienstbode ELKEN M Prijs p Enkele Overheidsbemo lijke 10 EEN ALP band van het volksleven verbroken en daar voor een bandeloos individualisme in de plaats gesteld. De Evolutieleer beeft het recht van den sterkste gepredikt en daar door heel wat jammer teweeggebracht. Wij autir. zijn ook voor vrijheid maar voor geen valsche en daarom eischen wij vrijheid van opvoeding en staan dwang- wotten met hand en tand tegen. Tegenover het individualisme zijn de Radicalen en de Socialisten opgetreden, maar zij vervielen in de fout, dat zij het individu laten opgaan in de gemeenschap. Zij kennen geen organisch volksverband maar voor hen is het volk een hoop zielen op een stuk grond. Zjj hebben echter de socialo kwestie, in onze dagen weer op den voorgroud gesteld en dat is hun goede zijde. De sociale kwestie is echter niet nieuw, integendeel zeer oud en opgekomen uit de zondo en als zoodanig geen gevolg van eenig regeeringsstelsel. Reeds do Kerkvaders en, op hun voet spoor Luther en Calviju, hebben de sociale kwestie onder de oogen gezien, maar ons Christenvolk heeft te lang geslapen, en zag te laat in dat ook door middel van de wet geving sociale toestanden moeten verbeterd worden. Stahl en Groen van Prinsterer hebben echter onze beginselen ten deze krachtiger op den voorgrond gesteld. Thans is ook voor de A.-R. de sociale kwestie een brandend vraagstuk en treden zij op met een eigen principe. Aan de hand van het program van actie besprak spreker nu het Arbeiders contract, het Pachtwezen en Landbouwcrediet. De toestand is zoo geworden, dat de Wetgeving in deze materie moet optreden; dit optreden moet echter beschermend en mag niet regelend zijn. De belangen van werkman en werkgever mogen niet botsen, maar moeten zoo geregeld worden, dat beide levenskringen kunnon blijven bestaan. Het pachtcontract moet zoo ingericht worden, dat de pachter de vruchten van zijnen arbeid kan genieten en hij niet de speelbal worden van een onrechtvaardigen eigenaar. De A.-R. komen op tegen de stelling, dat de grond van den eigendom gelegon is in arbeid en stellen daartegen over als grond van den eigendom den wille Gods. Wij wenschen nadere regeling van den grondeigendom en tevens van het onteige- ningsrecht. De A.-R. verlangen inkrimping van het reusachtig grondbezit in één hand en willen onteigeningsrecht in bepaalde gevallen en tegen behoorlijke vergoeding. Verder besprak de heer D. nog het Land bouwcrediet en wees hij op het nuttige van de Raifeissensche leenbanken, waarvan er in Duitsehland, Oostenrijk Hongarije, Italië en Frankrjjk honderden bestaan en die niet alleen de finantieele maar ook de zedelijke verheffing van de landbouwers zoer bevor deren en dit wel door oigen initiatief. Yeel kan en moet er alzoo gedaan maar in waarlgk democja^i^e richting,' d. i. -J.oor «„êirgehoele volk in al zijn geledingen en niet voor een bepaalde klasse. Recht voor allen geen bevoorrechting voor wie dan ook. Geen dwangwelten, als Leerplicht- en Vaccinewet, maar wetten, die ons volk vrijmaken, moeten wij hebben. Ten slotte riep do spreker in gloedvolle taal de aanwezigen op, om pal te staan voor onze beginselen, opdat het Neder- landsche volk vrijwillig de knieën leere buigen voor den Christus Gods, wij mogen niet verflauwen in den strijd der geesten, maar moeten strijden tot de zege is be haald. Van de gelegenheid, om vragen te doen werd door een viertal aanwezigen gebruik gemaakt en daarna de vergadering door den voorzitter met dankbetuiging aan den spre ker gesloten, terwijl do secretaris eindigde met dankgebed. Goes. Het mondeling gedeelte van het eindexamen der B. A. S. heeft plaats op Donderdag den 28sten Maart, volgens on derstaand programmaEerste groep, 4 candidaten, G6.45 Wiskunde; 77.30 Kennis der Natuur; 7.45 8.15 Geschie denis, Aardrijkskunde en Staatsinrichting. Tweede groep, 4 candidaten, 66.30 Kennis der' Natuur; 6.30—7 Gesch., Aardr. en Staatsinr.7.308.15 Wiskunde. Derde groop, 5 candidaten, G6.30 Gesch., Aardr. en Staatsinr.; 6.457.30 Wiskunde; 7.45 8.15 Kennis der Natuur. Onder de geschenken aan H. M. te Amsterdam bezichtigd, noemt men nog: Van liet hoofdbestuur van deNederland- sclie Maatschappij voor Tuinbouw en Plan tenkunde een mooi en kolossaal bloemstuk. Van „Arbeid Adelt" een doos met fijn bor duurwerk; van de industrieschool voor vrou welijke jeugd te Amsterdam twee Sachets van zijde met bloemenfestons waarboven een kroon geborduurdvan de vereeniging Christelijk Protestantsch Sociaal-Comité's een Statenbijbel met verguld beslag, gebon den in Bruin Russisch leder, met platen van Houbraken, uitgaaf van Keur de opdracht en lessenaar in stijl „De Keyzer". Van het Centraal Comité voor Nationale feestdagen een© verzameling fotografiën van feesten. Van Arti et Bmicitiae" een kast met aqua rellen en teekeningen van leden der Maat schappij, De ebbenhouten kast is een kunst werk van houtsnijwerk in ingelegd met ivoor en metalen artistieke figuren, waaronder een viertal wapens. Van leeilingen der Hoogere Burgerscholen een gedenknaald (op het Loo te plaatsen). Van de Alkmaarsche Ambacht school een zeer mooi tochtscherm. Van «Tesselsshade* een mooi bewerkt vuur scherm, met zijde geborduurd. Van het Centraal-Comité, namens dein gezeteuen van Amsterdam, een gouden ge denkpenning van hooge artistieke waarde, in kunstig bewerkt ivoren etui. Van de Afrikaansche bannelingen een gedenkprent in vergulden Ijjst. Van de Nederlandsche Gymnasiasten het portret van Stadhoudor Willem III, door C. Netscher. Van de twee Goesche weesmeisjes een prachtig bewerkt canape'-kusseu en anti- macasser. Van de Nederlandsche Fabriek van Bronswerken een plaque van de buste van de Koningin en Haar Gemaal. Van een Amsterdamsch confiseur e. a. een groote rozeutaart, het portret van Willem III, een stok met zilveren knop, handwerken, een kunstig knipsel, oen prachtige gramaphoon met koffers en mooie kast met snijwerk. Op de gramaphoon werd, in tegenwoordig heid van het Koninklijk Echtpaar een mu ziekstuk ten gehoore gebracht. Het geheim der Scheveningsehe dui nen schijnt ziju ontsluiering te naderen. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft, met vernietiging van de beschikking der Haagsche Rechtbank, rechtsinging met ver wijzing der zaak naar de openbare terecht zitting der Rechtbank gelast, en bevel tot gevangenneming, tegen den kleermaker G. P. v. P., wegens het onttrekken aan het ouderlijk gezag van den destijds 7-jarigen knaap Van Wezel en van den destijds 7-ja- rigen Endlich. Van P., die pas eenige dagen geleden wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten was gesteld, is kort daarop weer gepakt en zit reeds weder in hechtenis. Kindermoord te Tilburg. Geruimen tijd zal nog voorbijgaan, eer de zaak Mutsaers voor de openbare terechtzitting zal komen. Het dossier is zeer omvangrijk. Naar ge meld wordt, zullen een 60-tal getuigen in deze zaak opgeroepen worden. Een luitenante. Op de jongste feestelijke bijeenkomst ter viering van de heldhaftige verdediging van Belfort in 1870, was onder de nog levenden uit dit beleg ook een dame aanwezig, op wie de voorzitter een zeer toegejuichten dronk uitbracht, op mevrouw Hobitz, «lui tenante der vrijwilligers". Inderdaad is deze dame, toen mej. Emile Schwalm, in Aug. 1870 aldaar in dienst getreden voor den geheelen duur van den oorlog, met vergunning van generaal Crouzaf, comman dant der vesting. Zij was 23 jaar, reed goed te paard, was geoefend in het schieten en sprak vloeiend Duitsch. Daarom werd zij spoedig tot luitenant benoemd bij de vrij willigers en was als «luitenant Mimille" zeer populair bij haar manschappen, die aan de verdediging van Neu-Breisach deelnamen. De commandant dier onhoofs- VG'niing achtte het echter gerp.isjj haar aan de ge volgen eenev bestorming te onttrekken en droeg haar op, zijne dépêches naar Belfort over te brengen, van welke taak zij zich met groote onverschrokkenheid kweet. Toen zij naar haar compagnie wilde terugkeeren, wist haar familie dit te beletten, en toen richtte zij op eigen kosten te Belfort een ambulance op, waar zij tijdens het vreese- lijk bombardement een aantal zieken (ook pokzieken) en gewonden verpleegde. Met een der laatsten, den heer Hobitz, trouwde zij later en bleef zij te Belfort gevestigd, waar zij om haar heldhaftig gedrag zeer in eere is. In het huidig Engeland, welks alge meens maatschappelijke gelukzaligheid, öök van het individu, bij gelegenheid van den dood van koningin Victoria nog weer eens luide door de Tory-pers is geadverteerd, en dat f 600,000 voor één gesneuvelden Boer kan betalen, zijn in de hoofdstad alleen verleden jaar aeht-en-zestig menschen den hongerdood gestorven. Dit cijfer is ontleend aan een officieel rapport ten dienste van het Lagerhuis, maar omvat enkel de bij gerechtelijk onderzoek vastgestelde gevallen. De 68 worden in het verslag gesplitst in ongelukkigen, wier dood is toe te schrijven geweest aan absolute uithongering en in die, wier overlijden door gebrek bespoedigd is. Een dwergpaardje, dat niet hooger is dan 66 centimeter, is op het oogenblik te Parijs te zien. Het is een Iersche ponny van 4 jaar. Te New-York heeft men een paardje, Sixpence genaamd, dat 70 centimeter hoog is. Een troep boeren, die bij de Russische plaats Wolovo bezig waren de sneeuw van den spoorweg te verwijderen, werden door een trein achterop gereden. Zij konden den sneeuwwand niet opklimmen en een dertigtal hunner werd verpletterd. De schok in den menschenhoop was zoo hevig, dat de trein gestopt werd. Cordang is de souvenirs van zijn eervolle wielrennersloopbaan kwijt. Het huis van moeder te Blerik in Limburg is afgebrand en er kon zoo goed als niets ge red worden. Met groot gevaar kon men het vee en eenige goederen van den inboedel uit de vlammen halen. Bijna al het huisraad, de veldproducten, kleedingstukken,sieraden, enz., werden door het vuur vernield, Ook werden een zevental le kl. rijwielen, 2 motors, 1 tandem, verschillende papieren van waarde, medailles, prijzen en andere herinneringen verbonden aan wedstrijden, toebehoorende aan Cordang, door het vuur verwoest. In Oberhasli in Zwitserland hebben zich in den laatsten tijd ontzaglijke sneeuw massa's opgehoopt. Door de groote koude en den honger hebben de zangvogels, vooral de in het dal talrijk voorkomende bergviuk, veel geleden. Groote scharen kwamen in het dorp Guttannen en pikten den menschen het brood uit de hand. Zeer vele lagen dood in dorp en veld. Ook het wild kwam, door den honger gedrongen, in de nabijheid van het dorp. Menige vos werd door de dorps bewoners gedood. MIDDELBURG, 14 Maart 1901. Uit Walcheren was heden een ruimen aanvoer van granen en peulvruchten, die tot onveranderde prijzen nemers vonden. Naar bruine Boonen was echter geen vraag. De noteeriug is als volgt: Voor puike nieuwe Tarwe werd f 6,40 a f 6,50 betaald. Rogge tot f 5,75 geveild. Wintergerst f 4,50 a f 4,60 naar kwaliteit. Zomer dito f4,25 a f4,50. Walch. Witteboonen gevraagd en f 11.85 a f 11.90 betaald. Ronde bruine dito f 8 a f 8.50 naar deugd. Lange dito f8 a f 8.50 naar kwaliteit Paarden boonen hield men op f6.50. Groene Kookerwten f8.75 a f9. Kroonerwten f 9 a f 9.25. Koolzaad van den zolder op f 12 gehouden. Boter f0.95 a f 1.00. Eieren f3.00 de 100 stuks. van 1314 Maart 1901. GOES. G e h u w d14, Janus van Luijk, 25 j., jm. en Pieternella de Busscher 22 j. jd. Geboren: 13, Jacob, z. v. Marinus Zwartepoorte en Johanna Maria de Busscher. ONS HUIS. Op Vrijdag 15 Maart a. s. Zangcursus voor de beide oudste klassen. Opkomst dringend verzocht. Zangpartijen meebren gen. Maandag 18 Maart a. s. Des avonds te 8 uur zal de heer W. H. Hasselbach in de leerzaal optreden tot het houden van voordrachten. Toegangskaarten zijn tegen betaling van 2'/j cent, op de gebruikelijke wijze verkrijg baar bij den concierge, eiken avond tusschen 7 en 10 uur. Vrijdag 15 Maart. Goes, half 10 bij Tas door not. de Vos nieuwe houtwaren, enz. Zaterdag 16 Maart. Nieuwdorp, door not. de Vos half 11 nieuwe houtwaren bij Modderkreeke. Dinsdag 19 Maart. Middelburg, door not. de Vos Notarishuis 10 uur net meubelair 2 Engelsche brand kasten, badkuip met geijsen, tapijten, kar petten. gordijnen, satinet mevbeistuf, be hangselpapier, afbraak. Te zien Zaterdag en Maandag 1012 en 14 uur. Dinteloord, bij Vlamings en 2 April beide half 3 toeslag door not. Struijk v. Bergen, de hofstee Dorpszicht Ouden Prinslandsche polder 17,7490 H. Koudekerke, Zand Breeweg door not. Loeff 1 uur C 28 chiffonnière, tafelkast, ijzeren wieg, kinderwagen, naaimachine op tafel, vloerkleed, 2 droogrekken, 2 wasch- kuipen, timmermansgereedschap, schroef bank met ijzeren schroef, handkar op voeren, vleeschblok, spekstanderd, 2 rieten stoelen, enz. Woensdag 20 Maart. Grijpskerke, bij mej. Poppe 11 uur dooi not. Tak een huis, erf, schuur en tuin van Jan Coppoolse 5 A. 13 e.A. En om 1 uur voor genoemd huis 1 bruine ponny 8 jaar, melkgeit, hittenbreak, menwagentje, leur- kar op veeren, kortmolen, paaidenwant, handgereedschappen, huisraad, manufac turen. Vlissingen, in Admiraal de Ruijter 8 uur door not. de Maret Tak, lo. een tapperij enz., Wagenaarstr. I 45 grootj 56 cA. 2o. een huis Bouwen Ewoudstraat O 178 groot 93 cA. Te zien 19 en 20 Maart van 1012 en 25 uur. Veere 10 uur huis Warwijkschestraat A 97 door deurw. Rosier, meubelen, veeren bedden met toebehooren, eikenhouten en ijzeren ledikanten, schilderijen, geëmail leerd-, tin-, glas-, ijzer- en aardewerk, kleer- makersnaaimachine, kinderwagens, harmo nica's, wagenzeil, ijssleden, kippen en haan, enz. 's-Heerenhoek, Grintweg 10 uur bij Wesdijk door deurw. Hollmann afbraak o. a. houten en glazen porte-brisee's. Donderdag 21 Maart. Middelburg, half 2 voor 't huis Segeers- weg V 34 a door deurw. Kouion 1 hit 8 jaarpaardentuig, 5 geiten, 7 hoenders, hoenderkot, kar op veeren, konijnen met kotten, varkenshok, spekstander, mangels, peeen, kroten, zaden, zaadaardappelen,mest put, huisraad, kastklok, enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers een huis Wal B 45, 2o. een winkelhuis Oude Kerkstraat B 96, 3o. een huis Kuiperspoort G 82. Goes, door deurw. Hollmann bij D. Jacobs 11 uur mahoniehouten en geschilderde boog- kabinetten, secretaires, bureaux, ijzeren ledikanten en wiegen, karpetten, naaima chine, enz. Vrijdag 22 Maart. Souburg, 2 uur in de Zwaan, door not. de Maret Tak de wagen makerij van L. de Bruijne, huis, schuur en werkplaats saam 285 cA. en gereedschappen en werktuigen. Borssele, 10 uur door door not. de Vos platen, planken, delen, ribben, enz. 25 Evi's. Serooskerke, 1 uur door not. Tak in do kerkeraadskamer Herv. gem. verhuren 23 partijen wei- en bouwlanden van de Diakonie. Zaterdag 23 Maart. Nieuw- en St. Joosland, door not. Tak 11 uur .fin het Wapen van Nieuwland. lo. een huis, erf en tuin A 136 en 2o. een dito. 3o. bouwterrein. En om half 2 meu belen, vloerkleeden, boeken, tuingereed schappen, kippen, gemaakt goud en zilver, koper-, glas- en aardewerk, porselein. Woensdag 27 Maart. Biggekerke, door not. Loeff 10 uur bij Sturm lo. de molen met erf 2760 cA. 2o. molenaarswoning dubbelhuis schuur, bouwl. enz. 1240 cA. 3o. 4S60 cA. bouwl. 4o. 4110 cA. id. 5o. een huis, schuur, tuin, bouwl. enz., aan den straatweg naar Kou dekerke, rentenierswoning 1135 cA. 6o33 A. bouwl. 7o.9o. bouwl., elk 2365 cA. lOo. 2535 cA. bouwland en sprink. Oost Souburg, in De Zwaan door not. Tak voor den curator in 't faillissement Davidso 6 pere. bouwl. Donderdag 28 Maart. Kapelle, 10 uur bij Hanson door not. L. Liebeit, een dubbel woonhuis 140 cA. voor wed. L. Korstanje. 's-Heerenhoek, 10 uur bjj Clarjjs voor wed. P. J. Rijk door not. Beesser de hof stede 22,8180 H. 2o. 13,8136 H. bouw en weiland in Ovezande. 3o 1,4320 H. weiland in Nisse. 4o. 5,2349 H. id. in 's-Heer Abtskerke. 5o. het jachtrecht op 37 H. in Nieuwen Craaijertpolder. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging, door not. Wisboom Verstegen, 3 huizen en tuinen Noordsingel S 36, 36 a. en 36 b. En 2 huizen Tramsingel C 65 b. en 65 f. resp. groot 205, 195, 205, 113 en 115 cA. en een terrein met stalling Penninghoek- singel L 77 groot 121 cA. Te zien 27 en 28 Maart 1012 en 24 uur. Den 15®" Maart hopen onze ge liefde Ouders Jakob Abrahamse en Wilhelmina Catharina de Troije hun te vieren. Kunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Middelburg, 14 Maart 1901. Tot onze diepe smart overleed na een kort, doch hevig lijden onze innig ge liefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster Teuiia Jasperina Pieternella, in den leeftijd van 18 jaar. Geve de Heere ons genade om te berusten in dezen voor ons zoo smar- telijken weg. Uit aller naam, B. QUIST. J. P. QUISTMeuler. Goes, 14 Maart 1901. De Deurwaarder I. P. ROSIER, te Middelburg, zal op des morgens ten 10 uur, in het Schut tershof te Middelburg, ten verzoeke van den Weled. Heer. I. B. Bourdrez, gepensioneerd ambtenaar, VEILEN en VERKOOPEN: (gedeeltelijk) als: KOOLViSCH 15 ct. per 5 Ons, van a f 5 voor 10 cent. PUIK NIEUW f I.— per kilo. De eerlijke vinder van een zwart lederen portefeuille, waarin eenig bankpapier, wordt beleefd ver zocht, deze tegen een goede beloon ing terug te bezorgen aan het Bureau „de Zeeuw", te G o o s. H. H. LANDBOUWERS Weder Voorhanden: alle soorten KLAVERZAAD, alsmede ook Kunstmeststoffen, bij D. MIDAVAINE, Grijpskerke. DE gevestigd te Zwolle, vraagt vertegenwoordigers om in Zuid en Noord-Bereland werkzaam te zijn. Franco brieven aan den Inspecteur S. BOOGERD, Brakstraat, Middelburg. P. S. Deze Maatschappij verzekert tegen raste jaarlijkschc premie. zeer geschikt voor Schildersbedrijf, op het dorp 's-Heer Arendskerke. Te bevragen bij Wed. G. VERBURG. TE KOOP: oud 15,11 en 8 maanden, bij A. POPPE, aan de Meliskerksche tol. TE KOOP: Een nog in goeden staat zijnde C. GOEDBLOED, Ritthem. over de rek., bij C. BOONE, Moesbosch Koudekerke. en eene partij MANGELS en BEESTEPEEN, bij J. BURGER, We- meldinge. voor s p o t p r ij s. met garantie, bij M. EVERSDIJK te Kapelle. keur uit zes, bij C. LEIJNSE, Zoutelande. Terstond benoodigd bij J. LOKERSE to 's-Gra- venpolder. Er biedt zicli aan om terstond in dienst te treden Adres lett. A, J. POLEIJ, Boekh. Kruiningen. Met Mei Terstond benoodigd bij C. VAN MARIS, Nisse. benoodigd. Wasch buitenbuis, bij Mej. BOOGERD, Brakstraat, Middelburg. Tegen 1 Mei gevraagd van middelbaren leeftijd. Brieven lett. X. Bureau „de Zeeuw", Goes. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest. Zij, die zich blad abonneere voor dien datu mers gratis. De Belgische heeft niet ten on lutie heeft twee en nationaliteit'" ve den, indien zij k waarin meer ondo heidsklok der wa dolven is, dan de Dat komt leng king der revoluti gezag en vrijheid, zagsbeschouwing w heid. Men verget een onderscheid is zinnigheid. Hetgeen den laatsten naam al te vaak het ken O-twcS tod YY OlLLQ O mits maar het alg offering uwer pers En zelf zullen die ken wat het algeine alleen vindt mon de gezag. In de pra daad staatsgezag gel dat is, staatsdwinge Er is evenwel o gezag denkbaar. Niet in den Staat alle souverein geza Wanneer men bron is van het die de schoone zijn zou heeft staatsgezag ook in ningen zijne beg nooit absoluut zij uitgestrektheid ban willekeur, maar is slechts uit natuur ningon Gods op te Wij zullen dan niet iets mechanise d'administré's" eon stuk grond - ingedeeld - maar dat er verschillend gevormd, die een levenswet hebben, overheid te rekenei gehouden om eiken te laten leven, zich tuur te laten ontwi bet terrein des maa FEUII Een Episode uit IV. Waar was Rosa Samen gedood leven verlaten bespaard zijn. en in een vunzig ln een jaar Geen leed was «en nameloos verlangen naar kwelden baar. alle ontbering- hope, dat zij zien. En toch hij gedood terecht gekomen .-' ■overleefd? Of voor den troon haar die sterren, zien schitteren dierbaren te Terwijl zij had zjj haar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2