Pink-Pillen Gemengde Berichten, Dagelijksch lof Zij die ze gebruikt hebben bevelen de Pink Pillen aan. Bekendmaking. TWEEDE KAMER- Kerknieuws. it eclitza ken. Tot den Herijk der Maten en Gewichten zal dit jaar in deze gemeente worden geva ceerd in de Waag, onder het Stadhuis, en wel voor Aerkoopers van nieuwe Maten en Gewichten en voor Apothekers, Goudsmeden (fijnere weging) op 12 Maart des namiddags; voor Wijk A den 12 en 13 Maart B 14 en 15 C 16, t8 en 19 D 20 en 21 F 22 en 23 telkens van 's morgens 9 tot 12,'s namiddags van 1 tot 4 uur. Voorts wordt herinnerd 10. dat de herijk van ten verkoop bestemde, en magazijnen en winkels voorhanden voor werpen dan alleen zal geschieden, wauneer de stukken zich id goeden staat bevinden, zooals voor nieuwe Maten en Gewichten be taamt, en geschikt zijn om te worden geve rifieerd 20 dat alleen behoorlijk droog gemaak te maten en gewichten kunnen worden onder zocht en belanghebbende den bij de terug ontvangst hunner voorwepen dienen toe te zien ol daze duidelijk de wettige merken dragen daar een beroep op verzuimen, die bij den herijk mochten zijn begaan, laten niet ontstaan vau rechtsvervolging 30. dat de lengtematen voorzien van merk- teekenen of aanwijzingen van onwettige of af geschafte maten moeten worden afgekeurd en ten alle tijde in beslag genomen kunnen worden 40. dat de onderdeelen van het Gram (Mil ligram gewichten) uithoofde der daartoe noo- dige fijne belansen, uitsluitend aan het ijk- kantoor te Middelburg kunnen worden geve- rifiëerd. (Min. beschikking van 16 April 1872 no. 193); 50. dat na het eindigen van den termijn van den herijk (1 September a. s.) het gebruik of voorhanden hebben van maten en gewich ten, niet voorzien van het goedkeuringsmerk K verboden en strafbaar is volgens art. 29 der wet van 7 April 1869 (St.bl. no. 57). GdÈS. Woensdag had door de jonge lingen die het voorbereidend militair onder richt hebben gevolgd, een schietwedstrijd plaats die 0. a. door den burgemeester, den luitenant Boogaard, dr. Leignes Bakhoven namens de Weerbaarheidsvereeniging en kapitein v.d.Meulen (derdd. schutterij) werd bijgewoond. Een telegram aan H. M. de Koningin en Prins Hendrik werd verzonden en een telegram namens H. M. en Z. K. H. kwam aan 't einde der oefeningen. Prijzen werden behaald door; le prijs zilveren rookstel Zandee; 2e pr. zilveren man chetten met dasspeld Knieriem3e pr. zilveren medaille Nieuwenhuijzede overige prijzen resp. door v. Oosten, v. d. Leeuw, v. Asperen Vervenne, Okké, Remijn, Dor- maer, Oele, Potter. De roosprijs: een fijn bewerkte zilveren medaille, ('-) Zandee met 3 rozen. (Allen 2e oefeningsj.) En die v. h. le; le pi', zilveren rookstel Allaartzilveren mauciiettenknoopen v. Dalen. 3e pr. zil veren dasspeld ('j Geensen. Overige prijzen resp. v. Strien, Schrijver, v. Riet, Hnijsse Touw, Werfheim Salomonson, Lammers, Hootsmans, J, Schrijver, P, C, van Zweeden, Hara.sen poedelprijs Hoogkamer, Roosprijs fraai inktstel (3) Vau Riet. Extra prijs; kistje sigaren na kamping Van Loo, Na de uitreiking der prijzen en getuigschrif ten waaronder eukeje model W, waarbij de luitenant zijn tevredenheid betuigde, sprak de burgemeester een geestdriftig toegejuicht woord en werd namens de leerlingen den sergeanten Post en Hoogerland en den sergeant majoor Braber uit dankbaarheid elk een kistje sigaren aangeboden met toepas selijke toespraken. sons, terwijl ze aan duizend dingen tegelijk dachten, bewust en onbewust en dat de vorm zoo kloek is, zoo bij uitstek geschikt om zwakken, weifelenden, aarzelenden over te halen; wel, dat, »komt van zelf". Dat is een met de ganscho superieure, tot leiden en aanvoeren bestemde persoonlijkheid. En daarom dragen dr. Kuyper's redevoe lingen ook nooit eenig kenmerk van wil, van bepaalden toeleg om naar zijn zijde over te halen. Men zou geneigd wezen om er iets hooghartig-onverschilligs soms in te ontwaren, vooral hooghartigs. Maar wat het suggestieve er in vormt, spruit alweer voort uit de gansche natuur van dezen merkwaardigen man. Van het uitspreken van eenig „politiek oordeel" is hier natuurlijk geen sprake. Maar toch moet ik het zeggen, hoe do partij of partijgroep, die zulk een genialen, tot aanvoeren en wegbereiden door de natuur aangewezene die zulk een vernuft en „krachtmenscli" aan haar spits heeft, daarmee van ganschor harte kan worden gelukgewenst. Want figuren als deze zijn gelijk aan do wonderduiven uit de oude Indische legende, waarvan verhaald wordt, dat zij honderd jaar worden en dan een diamant van onschatbare waarde, instee van eon simpol eitje, haar gelukkigen eigenaar in het nestje achterlaten. Al menig op fortuin belust Javaantje, meende 't veel begeerde zwarte stipje op de veeren van zijn duif te ontdekken, maar het echte diamantduifje komt uiterst zelden Deze kinderlijke allegorie schiet mij nu te binnen, terwijl ik een goed beeld zocht om te beduiden, tot slot, hoedanig ik de ver schijning noem van een man als dr. Kuyper in ons Parlement, waar men nog steeds niet klagen mag over hinderlijken over vloed van genieën en mannen van werke lijke beteekenis" Wel nemen, naar men zegt, op Java de bedrieglijke imitaties van wonderduiven" toe lederen dag leest men loffelijke getuig schriften die bewijzen hoe vele diensten de Pink Pillen aan de zieken bewezen heb ben. Zij zijn volgens de personen die ze gebruikt hebben van eene onweerstaanbare kracht. Eene breedvoerige correspondentie van den heer J. S. Dooren te Denekamp (Over- ijsel) ligt voor ons en waarvan wij slechts de hoofdpunten van vermelden. De Heer J. S. DOOREN volgens portret. In 1898 kreeg ik steken in den rechter kant van de buik, ik sloeg er niet veel acht op, doch liet werd al erger en erger. Verschillende geneesheeren raadpleegde ik, en werd er besloten tot een operatie over te gaan, doch ik kon er niet toe besluiten. Ik las veel over de Pink Pillen en besloot ze ook eens aan te wenden, en werkelijk reeds terstond na eenige dagen ze gebruikt te hebben, gevoelde ik mij beter, ik ben aardig terecht gekomen, maakt hot gerust bekend, een ieder kan bij mij inlichtingen bekomen. Indien ik mijn lijden letterlijk moest beschrijven, had ik wel G vel papier noodig. In een volgend schrijven, vraagt hij ons, waarom zijne genezing nog niet gepubliceerd is geworden, zekerlijk dat U er zoovele hebt dat een ieder op zijn beurt moet wachten, doch doet het zoo spoedig mogelijk er zijn vele bekenden van mij die er dagelijks naar in de couranten zoeken. Ik ben U uiterst dankbaar voor Uw won dervol geneesmiddel, dat mij thans in staat gesteld heeft in mijn ondorhoud te kunnen voorzien, De werking der is wondervol. Andere ziekten welke de zelfde oorzaak hebben, zooals rheumatiek, huidziekten al- gemeene zwakte, beenziekte bij bet kind en somtijds de tering zijn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het op nemen van het voedsel te vergemakkelijken en door het bloed te zuiveren genezen de Pink Pillen alle ziekten. Prijs f 1,75 de doos f 9 per G doozen. Verkrijgbaar bij Sxaiui.ié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken pij Joh. de Roos K. 157 Vlasmarkt te Middelburg. Goes. De rekening en verantwoording over 1900 van het Fonds tot ondersteuning van Weduwen van Gemeenteambtenaren,* zal gedurende de maand Maart van belangheb benden ter visie liggen, op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren ten bureele van den Secretaris der ge meente. De legerwetten zijn nog aan de orde. Gisteren heeft de Kamer geredekaveld over de verplichting van eenige zoons, deze werd bestreden door drie antirevolutionaire leden (v. d. Velde, Waal Malefijt en Asch v. Wijck), terwijl de heer v, Dedem voor stelde de lengte voorgesteld minimum 157 cM, weer op 155 cM. te brengen. Wat de eenige zoons betreft, wees de heer v. d Velde er op dat bjj hun sneuvelen een ge slacht kan uitstervende minister ant woordde, dat het in dienst treden va 1 dien éénige in vele gevallen tot de physieke versterking van het geslacht bij zal dragen. Zjjn eenig kind te moeten afstaan, moge zwaar vallen in oeconomischen zin, deed de heer Lohman opmerken, is het minder drukkend dan wanneer m6n uit een groot gezin achtereenvolgens van de zonen, die iets inbrengen, den steun moet missen. Kan men, tengevolge der loting, niet van gelijkheid voor allen spreken, het blijft loch waar, dat door het opnemen der eenige zoons, de last van den dienstplicht over een grooter aantal gezinnen verdeeld wordt. Hiertegenover staat het bezwaar van den heer Malefijt dat, zoo de eenige zoon dienst plichtig gemaakt wordt en, van een oneven getal broeders slechts de kleinste helft be hoeft te dienen, er dan toeneming bestaat van druk in omgekeerde evenredigheid van drie, van twee en van één dient er één. Daartegen is een amendement van den heer Van Gilse gericht, om niet de kleinste, maar de grootste helft dienstplich tig te maken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterzee J. Ankerman cand. te Utrecht. Bedankt voor Ouddorp door G. A. Slag molen te Herkingen. Het gerechtshof in den Haag (straf kamer) vernietigde beden een vonnis, ge wezen door de rechtbank te Middelburg, v,'aarbij C. F., arbeider, J. B., kleermaker, en P. P., timmerman, allen te 's Heeren- hoek waren veroordeeld wegens geweld dadig verzet met vereende krachten tegen een veldwachter te Borselen, die een zak wilde visiteeren om een zich daarin bevin dende haas in beslag te nemen. De ver nietiging was gegrond op het feit dat niet was overwogen de schuld van de beklaagden en in hoeverre de ambtenaar in de recht matige uitoefening zijner bediening was. Opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof de beide eerste beklaagden tot 6 maanden gevangenisstraf, den derden beklaagde tot 3 maanden gevangenisstraf. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens; mishandelingA. F. v. H., 22 j., klompen maker, Kapellebrug (Clinge), tot 6 m. en J. V., 22 j., visscher, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf en D. de K., 22 j., werkman, Hulst en A. I., 24 j., werkman, Middelburg, beiden tot f 8 b. s. 8 d. h. mishandeling van een ambtenaar: W. A. B., 33 j., schippersknecht, Terneuzen, tot G w. gev. straf, met vrijspraak van het meerdere hem bij dagvaarding te laste ge legde diefstal: A. B., 35 j., koopman, Middel burg, tot 3 m. en K. D., 57 j., arbeider, Arnemuiden, tot 3 d. gev. straf en huisvredebreuk: H. J., 27 j., werkman, Vlissingen en W. P. J. B., 25 j„ leurder, Middelburg, eerstgenoemde bovendien ter zake van wederspannigheid, de le tot 1 m. gev. straf en de 2e tot f 5 b. s. 5 d. k. Geschenk van den Burgemeester. (2) ld, van den Jieer Witkam- (3) ld. van dep heer A. S. J. Dekker. (4) ld, lpit, Boogaard, Ook de heer v, d. Meulen gaf 2 kistjes fijne sigaren. Goes, Raadsvergadering Maandagavond 8 uur (4 Maart). Nctulen. Stukken. Be noeming leeraar H. B. S. Idem onder wijzers bij L. O. Verzoek L. Oele plaatsen hek Oostsingel. Id. Van Riet gemeente grond erfpacht of koop Westwal. Voorstel B. en W, omtrent advies aanleg tram BorsseleGoesWolfertsdijk, Wijziging verordening schoolgeld school B. Rekening 1900 en begr, 1901 Gasfabriek, Wijziging begrootingen 1900 en 1901 en af- en over schrijvingen. Goes. Afdeeling Goes en Omstreken van de Nederl. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantenkunde. Kort geleden trad voor deze Afd. een spreker op en Zaterdag was dit weer het geval in de Sociëteit van Qngpnuehten Vrij te Goes. De heer G. A. Kuijk, Tuin- bouwleeraar te Arnhem behandelde het onderwerpDe bloemenwinkels in de winter maanden- Om populariteit te geven aan het doel dat die afdeeling voorstaat, is zeker van groot belang door deze lezingen nut te verspreiden; maar ook, dat niet-leden zoowel dames als heeren in de gelegen heid gesteld worden van het nuttige van deze instelling te kunnen prolitoeren. Nadat de spreker door den heer H. A, Banken, voorzitter dei afdeeling was ingeleid, deed deze de mededeeling, dat aanvankelijk het plan bestaan had te Goes een cursus te openen in do Plantenkunde, maar dit is teruggebracht tot eene enkele lezing. Hieraan ontleenen wij het volgende In de laatste 25 jaren is er enorm veel verandering gekomen in het behandelen en trekken der bloemen, vooral bestemd voor bouquetten in den winter dat zeer toegenomen is. Vroeger kwamen die bou quetten om dezen tijd van bet jaar uit Frankrijk, gebonden op ijzerdraad en als oen koek stijf samengesteld. Thans is dat geheel anders, de bloemen worden met lange stelen gesneden, de kleuren beter gerangschikt en los in elkaar gezet en in vazen met water gezet, waardoor ze veel laDger goed blijven dan vroeger. Neemt men een kijkje in de bloemenwinkels der grootere steden dan springt dit zeer in het oog. Dit is nog direct geen Nederl. productie maar hoofpzakeljjk uit bet zui den van Europa. Uit Provence, Nizza en omstreken worden zij in mandjes gezon den. Rozen, Anjelieren, Narcissen, Reseda enz. Iu den winter is daar de beste tijd voor de bloemen, want in den heeten zomer verschrompelen vooral de rozen, in Sep tember worden zij weer frisoh. Vroeger weiden daar veel druiven gekweekt maar thans rozen. De rijen worden op 4 meter afstand gezet, en in de rijen op 1 meter. Tussohen de rijen wordt in het voorjaar groente ver bouwd. Er is weinig werk aan de struiken worden jaarlijks op 60 ctm. boven den grond afgesneden en uit de nieuwe loten ontwik kelen de rozen. Om de bloemen kunstmatig te kweeken Lier in deze streken heeft men trekkasten een- en tweezijdige. En om veel licht op te vangen, wat hier in den winter schaarsch is, worden zij vlak gebouwd met de lange as van West naar Oost. De kassen zette men bij drogen zandigen boden 50 ctm. in den grond, bij lage gronden gelijkvloers. De luchtverversching en verwarming ge schiedt met buizen. In Amerika is de bloementeelt verbazend toegenomen. In Chicago is een inrichting van 7'L hectare oppervlakte en kassen met glasbedekking. In den Winter worden dagelijks 10,000 rozen en 50.000 anjelieren enz., verzonden. De luchtverversching geschiedt daar door de kap Meter te lichten. Men heeft daar in het minst geen tocht, want tocht is zeer nadeelig voor de bloemen. Een zwoel warme vochtige lucht is liet beste, en flink spuiten of gieten met lauw water I11 de rozenkassen in Amerika spuit men water van 50 graden C. oui de luis tegen te gaan, bij ons wordt gewoonlijk met zwavel of tabaksstof de luis verwijderd. Bovengenoemde kassen worden op 20 M. lengte gebouwd, ook soms 2 afd. lengte ieder 20 M. de eerste lengte wordt op 50 de tweede op 70 a 80 graden temperatuur gebracht naar gelang en behoefte der planten. In Amerika verwarmt men reeds met stoom, met het Thermosiphon verwarmingstoestel door buizen; voor een groote oppervlakte is deze verwarming zeer voordeelig. De kapbedekking moot van hout, en liet glas goon broeiglas maar zuiver wit glas zijn. Een zeer leerzame en practische beschou wing leverde de heer Kuijk over wat in den winter voornamelijk gekweekt wordt voor bouquetten en de behandeling ervan. De voornaamste soorten zijn Seringen Vul- yarue Duses Portiea, Mad. Casimir, Perier, Mada, Lemoin, Maria, Legraije, Chaiiez, Sueeuwbal. De RoosAuglesta Victoria kl, bl. Witte roos, La France, zilverkl. Mad. Caroline Testour een verbeterde La France maar die niet geurt. General Chacmigno, licht roze, deze hebben veel aftrek. Voorts bal- en knolgewassen. Blouwregen, Lelietje der dalen, Arialia in- dica enz. Over de rozencultuur sprekende meende de heer Kuijk dat hier in Zeeland op weinig kostbare wijze door de boom- en heesterkweekers ook wel vervroegde soorten kunnen geteeld worden de soorten hier boven genoemd. De grond is hier goed met wat turfstrooisel vermengd, voorts vor- teeide koemest en roet, de laatste produc ten met elkander in een besloten kuil met water doorpen mengen en de rozen begieten is uitstekend; geeff een prachtige kleur aan de bloem, Eenvoudige 3 meter breede bedden van krachtige grond samengesteld op zij met planken van boven met broeiramen bedekt ontwikkelt de roos vroeg en vindt dan ge makkelijk a 3 cent per stuk aftrek. Van Sept. tot Febr. neemt men ze uit de potten en de rozen worden met de kluit aarde in schuine richting, bedekt met blad op de voeten geborgen iu een vorstvrije plaats. In Febr. zet men ze meer in potten snoeit men ze en zet ze weer volgens bovenge noemde kunstbewerking. Om ze zeer te vervroegen zet men ze in trekkassen, eerst met 50 graden warmte en zacht aan ver volgens op §0 a 70 graden 0. De spreker ging nog na hoe in Amerika, ook in Duitsland en andere landen de bloemenversiering kunstmatig is opgevoerd van monumentale versierlugen in den vorm van dieren, muren zuilen enz. met violetjes enz. Nog werden eenige vervroegde voorjaarsbloemen ge noemd als: Primula veris, Hartjesbloem, Irispiria. Bolgewassen, Hyacinthen tulpen, Narcissen, enz. Hoewel in 't lokaal een lage temperatuur heerschte, werd men toch vervoerd door de warme voordracht en in gedachten vervoerd naar den tijd wanneer de natuur in al zijn glans prijkt en het ge zicht onder betoovering- brengt. De voor dracht duurde twee uren, maar 't was een aangename stumde. Onder de pauze had men nog gelegenheid veel moeie bloemteekeningen in kleurendruk te zien. En van de hand des voordragers eenige kasteekeningen van bouw en vorm. De heer Hanken dankte den spreker voor zijne aangename en leerzame causerie en de opgekomenen, vooral de dames, voor hun ne belangstelling. Maandagavond had de Antir. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" te Kou- dekerke het genoegen voor haar te zien optreden den heer mr. C. Lucasse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaai met het onderwerpAntirevolutionaire beginselen en praktijk. Na een kort openingswoord van den Voorzitter ontvangt de heer Lucasse het woord. Op elk terrein des levens, zegt spreker, moet bet woord Gods richtsnoer en maat staf zijn. Op staatkundig terrein bestaan in den grond der zaak slechts 2 groote beginselen, te weten dat der Gods open baring en dat dor menschelijke rede. Volgens het eerste is God zelf de Bron van alle gezag en regeert de overheid bij de gratie Gods. De antir. partij huldigt de leer van het goddelijk recht der over heid in tegenstelling van die der Volks- souvereiniteit. Wij zijn antirevolutionair, omdat wij zijn tegen de revolutie, doch wij zijn ook Christelijk-Historisch. Wij houden wel de kerk, niet den godsdienst buiten de Staat kunde. De antir. partij is ook niet slechts eene schoolpartijop elk terrein des le vens wenscht zij haar vaandel te planten. Wij steunen, die ons het meest nabij staan in den strijd tegen het ongeloof. De Franscho revolutie maakte wel is waar aan vele misstanden een einde, maar bracht ons den geest des ongoloofs. De geschrif ten van Voltaire en Rousseau namen bij ons volk de vastigheden weg en de leer. Geen God, geen meester vond ook helaas bij ons volk ingang. En het liberalisme van onze dagen gaat op hetzelfde voet spoor voort; men wil van geen godsdienst in de Staatkunde weten en duldt ze hoog stens nog in de huisgezinnende libera len hebben dan ook het onderwijs geheel in hun geest trachten te regelen. In Groen van Prinsterer heeft God aan ons volk een man geschonken, die de aloude, beproefde beginselen weer beeft blootge legd. De schoolwet van '78 kwam. Toen gingen de oogen van velen er voor open waar het lib. ons heenvoerde. De voor spelling van dr. Kuyper, dat we binnen 10 jaren een anti-liberaal ministerie zou den hebben, is uitgekomen. Het Ministe- rie-Mackay kwam en we haalden ruimer adem. Doch in de Eerste Kamer werd Keuchenius door de lib. ten val gebracht om zijne vroomheid. Van '91 af hebben wij nu een lib. Ministerie. En dat is voor een groot deel te wijten aan de lauwheid der kiezers. Als gevolg daarvan kregen wij een drukkende inkomstenbelasting, eeno onpractische kieswet en een tiran nieke leerplichtwet. En nu is wel voor de bijz. scholen verkoogiug van subsidie in uitzicht gesteld, waar volkomen gelijk stelling met openb. onderwijs is, volgens de eigen uitspraken des ministers niet te wachten. ,»De uiterste grens is nu be reikt. Brengt ons de stombus van Juni eene anti-liberale meerderheid, dan zal aangestuurd worden op volkomen gelijk stelling niet slechts voor hot lager maar ook voor het middelbaar en booger on derwijs. Van liberalo zijde wacht ons ver hoogde belasting. Vrijhandel, geen pro tectie was in '97 de leuze. Ten koste van onze industrie en onzen kandol kun nen vrij alle producten worden ingevoerd. In ons land met 5 mill, inwoners bedra gen de invoerrechten nauwelijks 10 mill, gulden, in Zwitserland met 3'h mill. inw. daarentegen 23 millioen. Onze partij wil, zooveel doenlijk, aan ieder oen menschwaardig bestaan verschaf fen. Zij bedoelt den zwakke te bescher men tegen don sterkere. Zij wil ook her ziening van de Zondagswet, beteugeling van de onzedelijkheid, verbod op het hou den van huizen van ontucht, Geen belemmering van de Zending in onze Koloniën en een betere regeling vaD den rechtstoestand der inlandsche Chris tenen, Of wij dat al verkrijgen zullen, hangt voor een groot deel af van den uitslag der stembus in Juni a. s. Met een opwekking aan de Kiezers, om bij den komenden stembusstrijd, trouw hun plicht te doen, eindigt de spreker zijne be langrijke redevoering, die door de Verga- doring met onverdeelde aandacht werd aan gehoord. Van de gelegenheid tot gedaohtenwisse- ling werd door niemand der aanwezigen gebruik gemaakt. Nadat de Voorzitter den geachten spre ker den dank der Vergadering had gebracht, werd dit belangrjjk samenzijn gesloten, waarna de heer Lucasse voorging in dank zegging. Vlissingen. Niet heden, zooals de bladen hebben gemeld, doch hoogstwaarschijnlijk a. s. Zondag wordt koningin Eduard hier van Cronberg verwacht om Maandag met het koninklijke jacht „Victoria and Albert" naar Port Victoria te vertrekken. Ierseke. Donderdagmorgen omstreeks half negen, overleed alhier de heer W. van Oeveren Sr„ in den ouderdom vau 88 jaren. Twee weken geleden brak hij door een val een zijner beenen, van welk ongeluk hij niet meer mocht beteren. De heer Van Oeveren werd in 1857 benoemd tot lid van den Gemeenteraad, welk lidmaatschap hij bekleedde tot 1886. Van 1863 tot 1881 bekleedde hij het Bur gemeestersambt dezer gemeente. De in druk verschenen uitslag der achtste tienjarige volkstelling bracht aan 't licht dat iu Noord-Brabant een weduwe woont van 16 jaaren in Zeeland 5 ge huwde vrouwen van 16 en twee gehuwde mannen van 17 jaar zijn. Bij kon. besluit is aan P. de Feijter Jzn. en J. Wolfert Hzn., beiden te Terneuzen, op hun verzoek oervol ontslag verleend als gezworene van den Vlooswijkpolder. Het bericht sneuvelen van twee fa milieleden van president Kruger berust op een misverstand. Het geschiedde reeds een half jaar geleden of langer. De beperking vervoer over alle kunst wegen is opgeheven, te beginnen met mid dernacht tusschen 28 Feb. en 1 Maart. In Het Handelsblad vinden wij de twee volgende merkwaardige reeksen van vermenig vuldiging en optelling die Asaph Hall geeft; X9+I I 1x9+2 II 12X9+3 III 123X9-1-4 r 111 1234X9+5 11111 12345x9+6 111111 123456x9+7 1111111 1234567X9+8 11111111 12345678x9+9 111111111 1X8+1 9 12x8+2 98 123x8+3 987 1234x8+4 98 76 12345x8+5 98765 123456x8+6 987654 1234567x8+7 9876543 12345678x8+8 98765432 123456789x8+9 987654321 Wie wat tijd over heeft, zal vinden dat men ook van 7 en 6 dergelijke tabellen kan maken die echter niet zoo ver kunnen worden door gevoerd. Luitenant Boldingh, (zie ons vorig no.) schrijft ook nog het volgende Elk land gaat na een oorlog sterk vooruit, en ik verwacht niet dat de Vrijstaat hierop eene uitzondering zal maken. De eerste jaren zal het land nog verarmd zjjn, doch

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2