Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Donderdag 28 Februari 1901. No. 75. Tehuizen voor Militairen Openbare Yerkoopingen. Engeland en Transvaal. Rechtzaken. Ljjn Brouwershaven-Steenbergen. Da Vrijstaatsche Vredescommissie be staat uit: Piet de Wet, Eraser, Palmer, Theron en Van Niekerk, «gewezen" volks raadsleden, Von Fonder, «gewezen" lid van den Uitvoerenden Raad, en Adendorff. Omtrent Piet de Wet hebben wjj eenige maanden geleden al een en ander gezegd. Hij is lui, laf en eerzuchtig, en heeft als commandant zjjn broeder zeer verbitterd en tegengewerkt, en zjjn landgenooten bena deeld. Hjj is daarom afgezet geworden, en dit, gevoegd bij vrees om zijn hoeve te verliezen, deed hem zich tot de Engelschen spoeden om den eed te doen. In den oor log was hij altijd bij moeder de vrouw in plaats van bij zijn commando. Omtrent de anderen licht Het Handelsblad ons in Fraser is in het algemeen bekende Volks raadslid, de candidaat voor het president schap, de man die, nadat hij zich den ge- heelen oorlog zeer weinig aan den gang der zaken had laten gelegen liggen, plotseling bij de nadering der Engelschen te Bloemfontein tegen den nobelen president Steyn een hoogen toon durfde aanslaan over de verdediging der hoofdstad. Algemeen werd hij in Bloemfontein aan gezien als de man die de Britsche overheid den weg wees in de geheime papieren van de Vrijstaatsche regeenng en dong, met kruipende onderdanigheid, naar de gunst der hooggeplaatste officieren en te worden aangesteld als administrateur. Hij schaamde zich niet de laffe aanbrenger te zijn van menschen die Id besloten kring hun op rechte Afrikaansche gevoolens hadden geuit. Een dergelijke laffe verrader is de altijd grijnzende Fraser. Palmer's plaats was het gastvrij verblijf voor alle Britsche officieren, en tot dank voor het verraad aan zijn volk gepleegd en de gastvrijheid aan den vijand van zijn land bewezen, beschermden do Engelschen zijn eigendommen met bijzondere zorg en kochten zijn vee en paarden tegen hoogen prijs. Theron's vaderlandsliefde was eveneens te koop. Toen de Engelschen de Vrijstaat sehe hoofdstad hadden bezet, kochten zij alle ossen, koeien en kalveren van 'Jan Theron op tegen een buitengewoon hoogen prijs en Jan, die vóór dien een grooten mond had gehad over zijn patriotisme, veranderde plotseling van toon. President Steyn had den Vrijstaat in het ongeluk gebracht en de uitlanders hadden toch niet zoo heelemaal ongelijk. En toen er door de Boeren jacht op hem was gemaakt om hem voor den krijgsraad te brengen wegens landverraad, werd hij nog heftiger in zijn afkeuring nu was president Steyn een schurk. Van Niekerk is waarschijnlijk oom Jaapie, Van Niekerk die gedurende een deel van oorlog lid der krijgscommissie was en als zoodanig alle mogelijke grieven tegen dit deel van het legerbestuur liefst in het openbaar luchtte. De heel oude man was tot het uiterste oogenblik tegen den oorlog geweest, behalve in den Volksraad waar hij zijn stem er tegen had behooren te verheffen. Adendorf is de nobelste van hetgeheele stel vredesgezanten. Eenige dagen na de ontruiming der Magersfontein-stelling kwam hij te Petersburg aanrijden, gezeton op een volbloed Engelsch paard, met Engelsch zadel en toom. De Britsche officieren, verklaarde hij, hadden hem eenigen tijd gevangen gehouden en hem daarna losge laten. De Boeren vonden de vrijgevigheid hunner vijanden, die Adendorf paard, zadel en toom hadden geschonken, verdacht en verboden hem het dorp te verlaten. Even vóór de bezetting van Petersburg trok hij met de commissariaatsgoederen naar Bloemfontein, doch op zekeren dag was hij weer verdwenen en bleek hij zioh geheel onder Britsche bescherming te heb ben gesteld. Hij is een man die door ieder voor een verrader werd gehouden en be hoorde tot degenen die de Boerenzaak on- noemolijk veel schade hebben gedaan, lang reeds vóór de Engelschen hun eerste schrede in den Vrijstaat gezet hadden en lang reeds vóór de Britsche generaals aan vredes- commissies dachten. Wij ontleonen aan de Midd. Cri. het verslag der rechtzaak van A. C. de Blinde, van "VVemeldinge, Vrijdag voor de recht bank te Middelburg behandeld. (Een go- tuige de heer P. Dekker, burgemoester was afwezig). De eerste getuige, tevens deskundige, C. J. Lugk, ambtenaar der provinciale griffie van Zeeland, te Middelburg, verklaarde al de hem ter hand gestelde stukken te zamen met den beklaagde te hebben nagezien en bracht daaromtrent verslag uit. Verder verklaarde hij, dat hij op 28 September op last van Gedeputeerde Staten de kas en de hoeken van den beklaagde heeft onderzocht en een tekort heeft ohtdekt, terwijl de boe ken niet in orde waren. We] waren de uitgaven geboekt, doch niet al de ontvang sten. Getuige zette daarna uiteen hoe hij het onderzoek der boeken en der kas heeft bewerkstelligd. Wat betreft het tekort in de gemeentekas was getuige tot de conclu sie gekomen dat de valschheden eerst lie pen over 1900, terwijl, wat de fondsen der kerk betreft, de verduisteringen over lan ger termijn kunnen gepleegd zijn. De tweede getuige K. Dominicus, wet houder van Wemeldinge, verklaarde dat de secretaris en ontvanger een salaris genoot van f 350 en dat voor 13 October 1900 hem niets bekend was van door dezen beklaagde geploegde fraude. Hjj had da ir zelfs geen vermoeden van. Op 13 October werd de gewone kasopneming gehoudendat deden de burgemeester en do beide wethouders. De boeken en de kas klopten met elkaar; alleen ontbrak een bedrag van f147,45, welke som niet geboekt was. Er is daar over toen gesprokende ontvanger beweerde dat het geld niet ontvangen was, terwjjl de burgemeester van een tegenovergesteld gevoelen was. Op 15 October werd op nieuw kasopname gehouden; toen bleek de administratie niet in orde. De burgemeester heeft toen, in overleg met de wethouders, hot kasgeld, ten bedrage van f 689,395, mede genomen. Getuige gaf verder nog inlich tingen omtrent verschillende posten op de gemeenterekening. De verdediger vroeg aan den getuige of de f 689,39s, die zich bevonden onder het kasgeld en die door den burgemeester zijn mede genomen, aan de gemeente behoorden. Getuige antwoordde dat dit volgens de boeken zoo was. De volgende getuige P. Butjjn, rijks veldwachter te Wemeldinge, die 17 Oct. den beklaagde aanhield, verklaarde dat hjj toen in beslag genomen heeft een bagatel in geld. Verder heeft hij bij de ingezetenen opgehaald een menigte belasting-biljetten, die door hem zijn overgelegd. A. Rejjnhout, gemeente-veldwachter te Wemeldinge, verklaarde gewoon te zijnde schoolgelden op te halen en die te verant woorden aan den gemeente-ontvanger. Hjj deed mededeeling van het bedrag, dooi hem in de maanden Januari tot Juli 1900 ont vangen en verantwoord. Ook inde hij voor beklaagde de opbrengst van de zitplaatsen in de kerk. Voor het 1900 bedroeg dit ruim f400. Die zijn, naar beklaagde mede deelde, verantwoord in de rekening der kerk over 1889. Verschillende getuigen legden daarna verklaringen af omtrent door hen gedane betalingen van hoofdolijken omslag, welke de meesten staafden door overlegging van het gekwiteerd aanslagbiljet. L. Dominicus, ontvanger der diaconie fondsen te Wemeldinge, verklaarde mJan. 1900 f 100 aan bekl. betaald te hebben als bijdrage voor de jaarwedde van den ge neesheer. Die bijdrage was over 1899 ver schuldigd. A. Paauwe Mz., particulier te Wemel dinge, getuigde in den loop van 1900 van den ontvanger te hebben ontvangen f 200 op rekening van een uitgeloote obligatie van f 500. E. C. Sauer, onderwijzeres te Wemel dinge, verklaarde dat de kinderen op de school handwerken vervaardigden, die zij later inkochten. Getuige ontving het geld en droeg dat af aan den burgemeester, ten bate van de gemeente. De beklaagde erkende dat bedrag, f 11,09, van den burgemeester ontvangen te hebben. M. van Oosten, kerkvoogd te Wemeldinge, deelde mee dat de beklaagde als ontvanger der kerkelijke fondsen een salaris genoot van f 150. Bij het nazien der kerkelijke kas werd de rekening steeds in order ver klaard. In den regel echter werden de boeken wel nagezien, maar niet de gelden vertoond. Op 1 Januari 1900 moest in kas zijn f 4391,215, waarvan f 1000 moest belegd worden. Dat is geschied blijkens eene kwitantie, afgegeven door den secre taris van kerkvoogden. Getuige heeft nimmer eenig vermoeden gehad dat beklaagde fraude pleegde. Thans is uit het onderzoek door den deskundige gebleken dat in de kerkelijke kas het tekort is, hierboven genoemd. Getuige kan niet verklaren wanneer bekl. met de verduiste ring is begonnen. Daarop werden getuige, omtrent verschil lende posten"! op'de rekening inlichtingen gevraagd, welke hij gaf. Getuige verklaarde dat hem niets ten nadeele van beklaagde bekend is; het is dezen tegengeloopen in industrieele ondernemingen. A. de Broekert, secretaris van kerkvoog den te Wemeldinge, verklaarde in hoofdzaak in denzelfden geest als de vorige getuige. Een vraag van den verdediger hoeveel in den regel in kas was wanneer de rekening en verantwoording geschiedde, kon getuige niet beantwoorden. Verschillende getuigen verklaarden nog in 1896 landerijen van de kerk in pacht te hebben gehad en de ver schuldigde pachtsommen, tot verschillend bedrag en op onderscheiden tijdstippen, aan den beklaagde ter hand gesteld te hebben. Daarna werd de wethouder Dominicus op nieuw voorgeroepen. Hij verklaarde dat hem teu nadeele van bekl. niets bekend was. Hem was bekend dat de B. veel in oesterindustrie verloren had. Hij leefde ook wel wat hoog naar zijn inkomen. Met zijn gezin had hij ook nog al tegenspoeden gehad. Thans werd de beklaagde gehoord. Hij erkende in 1874 aangesteld te zijn als gemeente-ontvanger van Wemeldinge en bekende al de inbeslaggenomen registers bijgehouden te hebben. Hij bekende verder in zijn journaal verschillende posten, die ontvangen waren, niet geboekt te hebben en verschillende uitgaven te hebben inge schreven, die niet waren geschied. Bij de kasopneming van 13 en 15 October was bekl. tegenwoordig en het kassaldo op laatst genoemde datum is door den burgemeester medegenomeu. Bij vroegere kasopneming was altijd het geld in overeenstemming met de boeken. Hjj suppleerde de eene kas uit de andere. Achtereenvolgens werden door den president met den beklaagde nagegaan de verschillende posten in zijne boeken. Daarna werd voorlezing gedaan van meer dan tweehonderd gemeentelijke belasting biljetten, van elk waarvan de beklaagde de kwijting verklaarde gesteld te hebben. Waar hij enkele dier stukken niet zelf ge teekend had, erkende hjj toch de daaringenoemde sommen ontvangen te hebben. De belasting biljetten betroffen hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Verder werden voorgele zen kwitantiën voor betaald vergunnings recht en andere administratieve bescheiden. Al de daarin vermelde sommen bekende de beklaagde te hebben ontvangen. En ten slotte werd het tekort in de gemeentekas vastgesteld op f 1503,95 welk bedrag de beklaagde als juist aannam. Daarna werd de administratie der kerkelijke fondsen na gegaan en geconstateerd dat in de kerkelijke kas een te kort is van f 1140.85s. Ook dit cijfer gaf beklaagde toe. Hij zeide verder niet met zekerheid te kunnen zeggen, wan neer hij begonnen was gelden te nemen uit de hem toevertrouwde administraties. Hij toonde hij kasopname altijd het vereisch- te geld, dat hij zich verschafte uit de kas der kerk. De fraude dateert al van eenige jaren her. De aanleiding ertoe was dat bekl. veel slagen kreeg bij de oestercultuur. Dit heeft hem ongelukkig gemaakt. Ver teerd heeft bekl. nooit veel geld; uitgaan deed hij niet. Verder waren de kosten van zijn gezin, vrouw en vijf kinderen, groot. De opvoeding van zijne kinderen kostte hem ook veel geld terwijl en hij en zijn vrouw veel gesukkeld hebben. De ambte naar van het O. M. wees erop, dat bekl. bij den rechter van instructie verklaard heeft dat hij waarschijnlijk in 1896 begonnen is met geld weg te nemen. Bekl. kan dit niet met zekerheid zeggen, wel heeft hij in dien tijd geld uit de kas genomen om een borgtocht te betalen, waartoe hij niet uit eigen middelen in staat was. De ambtenaar van het O. M., de heer mr Turk, -die thans het woord kreeg, begon met erop te wijzen dat fraude onder gemeente ontvangers in den laatstentijd veel voorkomt. Daartoe geeft aanleiding de veelal slechte contrölo en het feit dat de bedoelde ambte naren meer dan een kas beheeren. Deze beklaagde heeft ruim f 2600 van de gemeente en de kerk ten eigen bate gebruikt: dat is, naar "spreker meende, wettig en over tuigend bewezen. Eerstens is er de vol ledige bekentenis van den beklaagde, die volkomen overeenstemt met het rapport van den deskundige en gestaafd wordt door de verklaringen der hier gehoorde getuigen. De ambtenaar toonde daarna aan dat de beklaagde was ambtenaar en als zoodanig de gelden onder zich had. Dank zij het nauw keurig onderzoek van den heer Luijt is het mogelijk geweest de verschillende frau des te constateeren en spreker bracht hem daarvoor grooten lof. Hot is treurig dat iemand als bekl. hier terechtstaat, maar treuriger is nog de toestand van zjjn gezin. Bekl. heeft het geld niet verbrast, maar heeft, door in oesters te speculeeren, zich ongelukkig gemaakt. Het misdrijf, door bekl. gepleegd, is een zeer ernstig, en daar om vorderde spreker zijn schuldigverklaring en veroordeeling tot eene gevangenisstraf van 18 maanden, met aftrek van den in voorarrest doorgebrachten tijd. De verdediger, de heer mr J. A. Heijse, be gon met aan te toonen dat bekl. niet om goeden sier te maken maar door tegenslag tot het misdrijf is gekomen. De oesters, de vroegere goudmijn van Zuid-Beveland, heb ben hem ongelukkig gemaakt. Zwak van gezondheid als beklaagde was en belast met de zorg voor een groot gezin, met een traktement van een f 1000, zonder uitzicht op pensioen, heeft bekl. getracht het kapitaaltje, dat hij bezat, tot een kapi taal te brengen. Hij begon in oesters te speculeeren, waarin hij zjjn gansche kapi taal langzamerhand verspeelde. Toen nam hjj het geld uit de hem toevertrouwde kas, in de hoop later het verlies te herstellen. Hjj deed dat omdat hjj gebonden was aan de pacht en, wanneer hjj de zaak beëindigde gebeel en al geruineerd zou zijn. Pleiter wees verder op de slechte controle, die over bekl. werd uitgeoefend. Spreker meen de dat ten opzichte van bekl. veel ver zachtende omstandigheden mogen gelden. Daarna trachtte pleiter aan te toonen dat niet vaststaan de cjjfers van de verduisterde bedragen en eveneens niet de tijd waarin het misdrijf is gepleegd. Die twee bezwaren werden door den verdediger in het breede uiteengezet. Zoo die bezwaren geen ingang mochten vinden bjj de rechtbank en zij den beklaagde strafschuldig acht, dan riep hjj de clementie in voor hem die gedurende 30 jaren een betrekking van vertrouwen bekleedde en dat vertrouwen nooit schond. Bekl. was een braaf huisvader en goed echt genoot, die slechts een zorg had, nl. dat zjj, die hjj eenmaal zou achterlaten, niet met een bekommerd hart de toekomst zou den ingaan. Hjj leefde stil, was godsdienstig en op zijn gedrag zjjn geen aanmerkingen te maken. Na repliek van den ambtenaar van het O. M., waarbij deze bjj zjjn genomen re quisitoir volhardde, werd nog lecture ge geven van de verklaring, door bekl. voor den rechtercommissaris afgelegd omtrent den tjjd waarop hjj met de fraude is be gonnen, en werd de bekl. nogmaals gehoord. Ook hjj beval zich in de clementie der recht bank aan, waarop de voorzitter de uitspraak in deze zaak bepaalde op heden over 14 dagen. Hjj sloot daarop de zittiDg, na alvorens den heer Luijk dank gebracht te hebben voor de goede diensten door hem der jus titie bewezen. Vrijdag 1 Maart. Ierseke, 1 uur in de Oesterbeurs door deurw. Hollmann oesters 12'/2 tot 50 KG. Zaterdag 2 Maart. Kapelle, bij wed. Hanson 11 uur door not. L. Liebert voor erven wed. G. Daane een huis, schuur, erf en tuin 553 cA. (slagerij). Daarna eikenhouten boogkabinet, 4 bedden, slagersgereedschap, enz. Maandag 4 Maart. Driewegen, door not. de Vos, bij A. Krijger 10 uur inspan als: 7 baatgevende melk koeien, kalfvaars, aanhoud- en vette kalvers, mestputloopers, snij molen, teeltuin, koebak, bureaukabinet, mangels, pulp, hooi, land bouw-, stal-, zolder- en melkgereedschap. Breskens, 3 uur in Hotel Monjé door not. de Smidt het huis (broodbakkerij) 157 cA. van P. Hujjsheere. Kloetinge, 10 uur door not. Mulock Hou wer verpachting voor 't burgelijk armbe stuur bij Akltenaar voor 10 jaar 8,1024 H. bouw- en weiland in 6 perceelen. Dinsdag 5 Maart. Arnemuiden, bij Maartense door not- Wisboom Verstegen 2 uur meubelen, eiken houten hoekkast, kleerkisten, kooktoestel, ledikant, koper-, glas- en aardewerk. Woensdag 6 Maart. Gawege, bij dhr. J. Weststrate door not. de Vos, half 12 uur inspan als2 rampaar den 8—11 jaar, baatgevende melkkoei, vare koe, vaarskalf, melkschaap, 2 varkens, 70 kippen en hanen, rijtuig op veeren voor 4 personen, menwagen met ijzeren assen, koksploeg, 2 Zeeuwsche ploegen, rolsleper, stroomolen, moesmolen, graanzeeften, karn molen, harnassement, hooi, mangels, bees tenpeen, pulp, meubels. Koudekerke, 10 uur bij C. Roose door not. Loeff een huisje en tuin A 90 groot 108 c.A. En om half 2 bij J. Roose een huis, schuurtje en tuin bij den molen over het Molen wegje C 156 groot 5 A. Te zien 5 Maart 912 en 14. Wolfertsdijk, 10 uur voor P. J. v. Damme door not. Pilaar inspan als: 1 bruine veu- lendragende merrie 15 jaar, 2 bruine en 1 schimmel ruinen 9 en 2 jaar, 1 zwarte merrie 5 jaar, 2 bruine dito 18 en 3 jaar 1 bont dito 16 jaar, 8 baatgevende melk koeien, 8 runderen, 5 aanhondkalveren, 3 drachtige zeugen, 50 kippen en hanen, 2 menwagens, tentwagen, karos, '/2 in zaai- machine, bascule en gewichten, 2 kookfor- nuizen, mangels, ploegen, eggen, wagen- en ploegharnas, mes-, hooi. West-Souburg, 1 uur bij Bosselaar door not. Huvers een werkpaard 14 jaar, 2 baat gevende melkkoeien, 2 loopvarkens, trek hond met tuig, tilbury, rijven, schoppen, enz., hooi, tarwe- boon- en koolstroo, 1500 mutsaards, mest, brandhout, bed en peluw, enz. Vrijdag 8 Maart. Bath, hofstede Oosthof 9 uur door not. Mulock Houwer beestiaal en landbouwge reedschap als18 paarden 117 jaar, w. o. 13 werkpaarden, 1 ponny van 9 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 12 vaarzen, 16 1—3 jarige ossen, 1 anderhalfjarige spring- stier, 4 melkkalvers, 3 vette varkens, 4 mestputloopers, 2 kalkoenen, 8 eenden, 2 poelepetaten, 6 menwagens, klaverwagen, chois, Brabantschekar, kar met watervat, 3 rolblokken, driewielskar, zaaimachine, 5 sackploegen, ijzeren ploeg Engelsch fabri kaat, 9 ploegen, w. o. Amerikaansche en Coks, Moorploeg. Arreslee met toebekooren, 24 eggen, slepers, sleepborden, moibord met ketting, 2 ijzeren waterpompen, 7 putijzers, 2 grondboren, dorschkar, stroosnijder, zaad- dorschzeil, draagkleeden, olie- en taskleeden, nieuw touwwerk, paardenwant, melk-, stal-, karn- en zoldergerei, hooi, mangels, huisraad. Zaterdag 9 Maart. Hoedekenskerke, 2 uur bij Gelok door not- Paardekooper Overman voor Kerkvoog den de pastorie 5 A. 8 c.A. Donderdag 14 Maart. Kloetinge, 10 uur, door not. mr. Liebert. Ook Vrijdag voor erven Buijsrogge inspan en meubelen. Vrijdag 15 Maart. Hoedekenskerke, op de hofstede Ostrea door not. Overman voor F. Butler inspan als: Koudekerke, 10 uur bij Roose door not. Loeff een huis, erf en tuin A 107 groot 216 cA. en 10 perc. bouw- en weilanden sprink samen 7,8077 H. Het huis te zien 13 Maart. Maart. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging, door not. Wisboom Verstegen, 3 huizen en tuinen Noordsingel S 36, 36 a. en 36 r. En 2 huizen Tramsingel C 65 b. en 65 c. Dinsdag 9 April. Oostkapelle, 10 unr door not. Wisboom Verstegen meubelen enz. Goederen bij te voegen adres timmerman Van Schagen. Vrijdag 12 April. Veere, op de hofstede Wulpenburg 9 uur door not. Verhulst inspan als: Woensdag 24 April. Veere, 9 uur bij G. Louwerse door not. Tak en Loeff inBpan als: Vrijdag 26 April. Koudekerke, door not. Loeff 9 uur inspan bij: Dinsdag 30 April. Koudekerke, op Zwanenburg wed. L. Kluifhout door not. Tak en de Maret Tak 9 uur inspan als Woensdag 1 Mei. Meliskerke, door not. Tak en Loeff 9 uur inspan bij Vrijdag 3 Mei. Kggtkerke, door not. Tak en Loeff 9 uur bjj vred. L. Janae inspan als: NIEUWE SPOOEBOOTDIENST OP DE Wester-Sohelde, HnlstVlake STOOMBOOTDIENST. Van Walsoorden naar Vlake vm, 6, 9,-, 12,50, 4,-. Vlake naar Walsoorden onmiddellijk na aankomst van den correspondeerende trein vm. 8,0, 10,31, 2,25, 5,20. WAGENDIENST. Van Hulst naar Walsoorden vm. 7,30 11, nm. 2,5, 8,5. Van Walsoorden onmiddellijk na aankomst der boot, ongeveer vm. 9,en 11,30 n.m. 3,25, 6,20. V Brouwersh. 5,15 7,35 10,23 2,7 3,53 7,35 A Zierikzee 5,56 8,1611,4 2,48 4,34 8,16 V Zierikzee 6,18,2110,16 11,9 2,53 4,39 8,20 Bruinisse6,44 9,4 10,53 11,52 3,36 5,229.3 A Zijpe 6,48 9,8 10,56 11,56 3,40 5,269,7 Per boot. V Stavenisse 6,10,4,50 V Zijpe 6,58 12,6 5,36 A Numansdorp [luwenj 8,43 1,51 7,21 Rotterdam 10,25 3,35 9,5 V Rotterdam 7,35 1,5 Zijpe 5,25 7,3 9,15 12,14,10 5.40 9,15 A AnnaJacoba 7,10 9,2012,6 4,15 5,459,20 Stavenisse 5,55 9,50 12,45 4,45 6,15 V Anna Jacoba 5,35 7,20 12,18 6, V St. Philipsland 5,58 7,43 12,34 2,35 6,23 Nieuw Vosmeer 8,212,48 2,54 6,42 Notendaal 8,13 12,55 3,5 6,35 A Steenbergen 8,80 1,10 3,22 7,10 V Zuid-Nederl. Tram: Richting Roosendaal 9,25 1,15 8,5 Bergen-op-Zoom 9,30 3,10 7,30 A Zuid-Nederl. Tram: Richting Roosendaal 9,7 3,55 7,10 Bergen op Z 9,16 3,5 6,40 V Steenbergen 9,30 1,40 4.10 8,15 Nieuw Vosmeer 9,58 2,8 4,48 8,43 St. Philipsland 6,8 10,18 2,28 4,58 9,3 A Anna Jacoba 6,30 10,40 5,20 9,25 Per boot. V Stavenisse 6,10,12,50 4,50 6,20 Anna Jacoba 6,40 7,20 10,50 5,27 9,35 A Zijpe 6,45 7,30 10,55 1,20 5,32 9,40 Rotterdam 10,25 3,35 9,5 V Rotterdam 7,35 1,5 6,15 Numansdorp (haven) 9,18 2,48 7,58 A Zijpe 11,3 4,33 9,40 Stavenisse 12,45 6,15 V Zijpe 7,35 9,25 11,13 1,35 4,43 5,53 9,50 Bruin. 7,38 9,28 11,16 1,38 4,56 5,56 9,53 A Zierikz. 8,21 10,1111,59 2,21 5,29 6,39 [10,36 V Zierikz. 8,26 12,4 2,26 5,34 6,4410,52 A Brouwersh. 9.8 12,46 3,8 6.16 7,26 11,23 De tram 10,16 uit Zierikzee; 9,25 uit Zijpe; 1,40 uit Steenbergen; en 2,33 uit St. Philipsland rijdt alleen Donderdags. En 9,08 uit St. Philipsland alleen Maandags en Dinsdags. STOOMTRAMDIENS T. VlissingenMiddelburg. Afrid te Vlissingen Zeilm. vm. 4,50 r, 5,55 r, 8,—, 9,30, 11,—, 11,45nm. 12,30 1,15, 2,—, f 2,45, 3,30, f 4,15,5,10, f 5,55, 6,55, f 7,45, 8,30, f 9,15, 10,15. r Vertrekt v. d. Remise. Afrid te Middelburg: (Markt) vm. 5,20, 6,23, 8,45, 10,15, 11,50, nm. f 12,35, 1,20, 2,5, 2,50, f3,35, 4,20, f5,15, 6,—, 7,— 7,50, 8,35, 9,20, 10,20, 11,—. f Vervoeren geen goederen. STOOMBOOTDIENST VLISSINGEN. MIDDELB. BOTTERDAM Februari. Maandags, Woensdags en Vrijdags, alleen van Rotterdam 8,15. Dindags, Donderdags en Zaterdags alleen van Vlissingen 5,55 en Middelburg 7,30. Naam v. d. Huisv. Harderwijk, Vijhestraat 169, Visser. Den Helder, Kanaalweg 91, T. Teitsma. 's-HertogenbJanHeinstr.55,W.v.Ammelway. Hoorn, Beestenmarkt, J. Schipper. Kampen, Vloeddijk 40, E. v. d. Veen. Leeuwarden, Heerenstr. W. v. d. Metrlen. Legerplaats bjj Oldebroek W. W. Bouma. Ommen. Soesterberg, G. Leenhard, Leiden, Oude Singel, N. Verhoeven, Middelburg, Nieuwstraat, dhr. Vonk. Naarden, Gasthuisstr. 727 Ketellapper; Nijmegen, Ridderstraat, J. J. Drost. Schoonhoven, Kortendam, H. Pinot. Utreoht, Wed bij den Dom, B. Kramer. Venlo, Roermondstraat 13, Dekker. Vlissingen, KrommeElleboog, A. Meerman. Zntfen, Kuipersstraat 19, K. KejjL Breda, Bosschestraat 88, Mej. A. M. F. Pinot (Huism.) Delit, Oranjestraat 28, P. J. v. Seuren. Deventer, Bergschild. Sterk. Doesburg, Veerpoortstraat,246,J. A. Berkhof. Dordrecht, Grootekeiksb 29 G. Rademaker. Geertruidenberg, Bianderstr. J. P, Buys. Gorinchem, Krabsteeg 333, M. Koornstra. Gouda, Peperstraat, W. K. Schneider. s-Gravenhage,Heemskerkstr, J. v. Beijenren. Groningen, Lutke Nieuwstraat. Haarlem, Jansweg 40, A. Jansen. Bergen-op-Z. Auvergnestr. 79 J. Dieleman. Amsterdam, Plantage Baangr. Arnhem, Driekoningenstr, 5 H, Lems. Amersfoort, Beekstraat, H. Kremer. Assen, Hoofdstraatvaart, Westerop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 5