Aanbestedingen. OpënbareVèrkoopingen. 4" Afloop Kerknieuws. Schooinieuws. Z R IM) I rs Gr. ïleclUszakeii. Gemengde Berichten. T Bovendien wat de Schrift, de Mozaïsche wet bijvoorbeeld voor Israel aanprees en voor dien tijd, past niet altijd op den onzen en behoeft niet steeds te gelden ook voor Nederland. De reden echter waarom wij nu verder dan ooit van onze oorspronkelijke meening in zake de vrijstelling van eenige zoons verwijderd zijn, ligt elders. Wij wenschen geen premie te zien ge steld op het neo-malthusianisme. In de laatste kwarteeuw zijn de gezinnen met een of twee kinderen vermenigvuldigd. Het kwaad, eerst tot de „rijkelui" be perkt twee kinderen (een jongelje cn een meisje) heet spreekwoordelijk rijkelui's wenschis thans in alle rangen en standen doorgedrongen. En het zou een stuitende gedachte zijn, ouders die niet voor dit stelsel zijn hier voor te laten opdraaien en hunne zonen in oorlogstijd af te staan om de eenige zoons'van gemakzuchtige materialisten die juist spotten met Gods Wet en Ordinantie, met een beroep op die Wet en Ordinantie Gods de gelegenheid te geven zich te warmen bij den huiselij ken haard en op hun wijs geslacht voort te planten. Wij houden ons overtuigd dat de Stichtsche Courant mede op dien grond van haar protest tegen het dienen der eenige zoons zal afzien. Wat voor een halve eeuw billijk was, en voor dertien jaar er misschien nog mee door kon, zou op dit oogenblik een groote onrechtvaardigheid zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wieringerwaard, J. R. v. Kooy te IJzendoornte Waverveen, A. J. Svanback cand. te Amsterdam te Lutkewierum, H. Klimp te Midwolde te Poederooijen, H. L. A. Feykes te Mar ken te Eist bij Amerongen en te Gar- deren, P. N. Gjjsman Junior, cand. te Aals meer te Krommeniedijk, A. J. Werner te Hem. Aangenomen naar Ouderkerk a. d. IJsel, door H. Visscker te Delft. Verbeterd be richt). Bedankt voor Steenderen, door H. Schok king te Wezep; voor Zaamslag (toez.) door J. H. Laatsman te Gent. Dr. J. R. Callenbach, vroeger te Ier- seke, is Zondagvoormiddag te Rotterdam in de groote kerk bevestigd door ds. v. d. Giessen met een leerrede naar Philip- pensen 3 la. De gemeente zong hem toe Gezang 91 3. Des avonds deed ds. Callenbach intrede naar Mattheus 6 10a. De gemeente zong hem toe Psalm 134 3. Borsele. In een Zaterdag gehouden ver gadering van scemgereenugQe mauslia- maten ter beslissing of de eerstvolgende 10 jaren het recht tot beroepen predikan ten en verkiezingen kerkeraadsleden aan den kerkeraad blijft of voortaan door een kiescollege zal geschieden. Met 22 stemmen werd in eerstgemelden zin beslist, terwijl 19 stemmen zich voor een kiescollege ver klaarden, zoodat 't recht, evenals de vorige 10 jaren bij den kerkeraad verblijft. Geref. Kerken. Bedankt voor Oude Pekela, door N. IJ. v. Goor te Boxum. Heinkenszand. Gekozen tot diaken dhr. C. Karelse inplaats van dhr. J. L. van Vessem. Vrije Evangelische Gem. Aangenomen naar Oude Pekela door H. Stavenga te Schoondijke. De Goesche Crt. logt uit dat ons be richt omtrent de benoeming (het had moe ten zijn aanstelling) van een tijdelijken on derwijzer aan school B alhier onjuist is. Wol heeft een aanschrijving plaats gehad doch met de mededoeling dat goedkeuring van het hoofd der school en der school commissie noodig is, Te Constantinopel is een veteraan onder de Zendelingen, de 90-jarige dr. Elias Riggs, Zendeling der Amerikaansche Zen ding, overleden na een zendingsarbeid aldaar van niet minder dan 69 jaren. Hij had onder anderen den Bijbel vertaald in de Turksche en Armenische talen. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage stond Donderdag terecht, als appellant en geïntimeerde van een vonnis der rechtbank te Zierikzee, waarbij hij wegens mede plichtigheid aan brandstichting veroordeeld was tot 18 maanden gevangenisstraf, mole naar en timmerman de Gr. uit die gemeente. Bekl., die ter rechtzitting in eerste instan tie had bekend, dat hij geweten had dat een door hem aangewezen persoon den brand had gesticht, doch die als getuige in die zaak tegen dien vermoedelijken dader onder eede die betuigenis had herroepen, bleef ook Donderdag bijdie herroeping vollharden, aanvoerende, dat hij tot zijne bekentenis was gekomen door pressie van den rechter commissaris, maar vooral van den cipier in het huis van bewaring in de gemeente zijner inwoning. Het gerechtshof sprak hem vrij en ge lastte zijn dadelijke invrijheidstelling. Wegens het ingevallen dooiweder is tot nadere aankondiging het vervoer over alle kunstwegen in de geheele provincie be perkt, begonnen met middernacht tu3schen 24 en 25 Februari. Vlissingen. Zondagmorgen kwam al hier aan per trein 11.46 Sir Henry Howard, Engelsche gezant te Den Haag, met zijn secretaris den heer Leveson Gower, de ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin, baron Sirtema de Grovestius, oppercere- moniemeester, kolonel Charles a Court, militair attaché, en lord Granvillo. De Britsche vice-consul P. L. de Brayne, te Middelburg, begroette den gezant en de overige heeren aan den trein. Op uitdrukkelijk verlangen van Koning Ed ward waren alle toegangen tot den zuidelij ken ponton, waaraan het Kon. jacht meert, en het perron van Staatsspoorwegen afgezet, aantal Rijksveldwachters met karabijnen gewapend waren aangekomen. Daar de Koning in streng inoognito reist, waren de commissaris der Koningin in Zeeland en de burgemeester van Vlissingen niet aanwezig. Te vier uren was nog aange komen de inspecteur van de Exploitatie van Staatsspoorwegen, de heer C. Walraven, die den trein begeleidt en verslaggevers van Engelsche bladen uit Londen, de heer Whright voor de »niustrated London News" en uit Amsterdam de heer Van Gelder voor de »Daily Mail". Het jacht, gevolgd op korten afstand door 2 kruisers, de „Australia" en de „Severn", kwam te 4 uren op de reede aan en meerde te 4.20 uur aan den zuidelijken ponton. Het publiek, dat ver af stond, zong het Transvaalsche volkslied bij de binnenkomst van het jacht in de haven. Gp de ponton waren aanwezig de autoriteiten reeds ge noemd en nog aangekomen de garnizoenns- commandant luit.-kol. Bonemoijer met zijn adjudant en de commandant van het wacht schip „Belgia", de luit. ter zee le klasse W. van Voss. Te vijf uur gingen de auto riteiten aan boord en begaven zich naar het salon van den Koning. Het jacht had den Koninklijken standaard in top. De garnizoenscommandant en zijn adjudant verlieten Spoedig het jacht, zoomede de commandant van het wachtschip. Te 6.55 verliet Z. M. het jacht, na met een hand druk afscheid genomen te hebben van den commandant van de ^Victoria and Albert", admiraal Fullerton, gevolgd door de au toriteiten. {H.) Bruinisse. Raadsvergadering van Vrij dag 22 Februari 1901. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Na lezing en goedkeuring der notulen komt aan de orde: le. Op voorstel van Ged. Staten wijziging in het vastgestelde regle ment voor de commissie tot wering van onVinnl VfirzniTT» in <3ion ^in r!of <3 O plao+Q en het uur der zittingen dier commissie definitief worden bepaald en afgekondigd opdat ieder belanghebbende daarvan kunne kennis nemen. 2e. Benoeming van een lid der commissie tot wering van school verzuim in de plaats van den heer M. K. Krepel die voor de benoeming bedankte. Gekozen wordt de heer J. van den Berge Az. met vijf tegen twee stemmen op den heer L. Zoeter. 3e. Benoeming van een lid van 't Burgerlijk armbestuur in de plaats van nu wijlen den heer A. Koene. In die vacature wordt benoemd de heer J. van den Berge Jz. met zes tegen een stem op den heer P. Brouwer. 4e. Vaststelling van de verordening op de heffing van kaai- en ha vengelden voor de eerstvolgende drie jaren. Besloten wordt deze verordening zooals zij nu bestaat voor 't vervolg te handhaven. 5. Wordt goedgekeurd de betaling van f 67.3-3 uit onvoorziene uitgaven, noodig ge worden door meerdere vernieuwingen aan openbare gebouwen enz. dan op de begroo ting geraamd is. Bij de gewone omvraag wordt door het lid Jumelet gevraagd of door B. W. reeds bericht is ontvangen van de Rijksregeering over de aangevraagde subsi die voor de vergrooting der haven. De voorzitter antwoordt van neen. Door Gouds waard wordt gevraagd of reeds bericht is ingekomen over de voorgestelde verplaat sing der telegraafpalen aan den dorpsweg. Ook dit wordt ontkennend beantwoord. Door Bolier wordt gevraagd of reeds een lantaarn is besteld voor den dorpsweg. Dit wordt bevestigend beantwoord. Door Van Vessen wordt aangedrongen om in 't vervolg de schoolbehoeften door aanbeste ding te verkrijgen daar dit tot nu toe een zeker privilegie schijnt te zijn waardoor andere dorpsgenooten worden uitgesloten. De voorzitter zegt deze zaak binnenkort bij het B. ter tafel te zullen brengen. Op een vraag van het lid Van Vessem of er schennis van geheimen plaats heeft wan neer in een zeker blad melding gemaakt wordt dat in een geheime raadszitting iemand van de 18de in de 20e klasse van den H. O. wordt gebracht, antwoordt de voorzitter dat de besluiten van een geheime zitting wat den H. O. betreft wèl doch de discussie daarover gevoerd niét mogen ver teld worden. Hierop wordt de vergadering gesloten. Bruinisse. De vermelding in sommige bladen van de oprichting van eene afdeeling „Volksweerbaarheid" te dezer plaatse is op zijn minst zeer voorbarig te noemen. Nu pas kan definitief van de oprichting gewag worden gemaakt. De afdeeling die den naam draagt „Prins Hendrik der Neder landen" bestaat thans uit 190 leden. Het Bestuur wordt gevormd door de H.H. P. Ockerse, voorz., E. Beekman, seer., A. I. Schipper, penningm., J. de Waal Gz„ J. v. d. Berg Joh.z., L. Zoeter, A. Kik, S. Hage, en W. v. d. Berg Wz„ de laatsten bestuurs leden. De afdeeling is door het Hoofdbe stuur als lid aangenomen. Reeds zijn voorbereidende stappen gedaan om uit de afdeeling een schietvereeniging te organi- seeren. Bruinisse. Door de muziekvereeniging „Excelsior" is ontslag gegeven aan den directeur H. Gideonse en in diens plaats benoemd de heer F. J. Theeuwis te Zierik zee. Naar wij vernemen is door geen en kele burgerlijke of kerkelijke autoriteit in deze gemeente geteekend op het door Mr. G. A. M. Kallenbach ontworpen adres. Over 't algemeen is men van oordeel dat thans niet mag ingegrepen worden in de rechten der rechtbank, temeer daar de in houd van genoemd adres alleszins te wen schen overlaat. Reeds a. s. week zal zich hier als ge neesheer vestigen de heer J. de Koek, thans te Amsterdam, een broeder van den vorigen. Colijnsplaat. Vrijdagavond werd door den Heer Geill. kapitein der Infanterie te Mibdelburg een der schoollokalen eene lezing gehouden over Volksweerbaarheid. Het lokaal was overvol en de spreker werd met grooten aandacht aangehoord. Hij toonde op duidelijke en onderhoudende wijze aan hoe weerloos wij zijn en hoe daarin verandering kon gebracht worden. Met het oog op Transvaal waar elk burger weerbaar is moeten ook hier pogingen aangewend worden om ons weerbaar te maken. Spreker gaf daartoe de middelen aan n.l. het oprichten van afdeelingen van Volks weerbaarheid, het geven van gymnastiek onderwijs opgevat in de ruimste beteekenis, het deelnemen aan het voorbereidend mili tair onderricht enz. Dat men algemeen met den spreker instemde bewees het daverend applaus aan het slot zijner rede voering. Er werd ten slotte eene afdeeling van „Volksweerbaarheid" opgericht, waartoe 101 personen zich aanmeldden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren R. van Ham, Burgemeester, Dr. A. Aaltsz, arts. J. Vermeulen hoofd der School en O. van As en J. Huisson, onderwijzers. Colijnsplaat. In de vrijdag gehouden raadsvergadering kwam uit behandeling het request van 377 ingezetenen, verzoekende om van gemeentewege den plaatselijken geneesheer Dr. Aaltsz van eene woning te voorzien., óf door te bouwen óf door aan koop. Door de heeren Swemer en Tazelaar werd het adres met warmte verdedigd evenwel werd het van de hand gewezen met 3 tegen 2 stemmen, die van boven genoemde leden. Een der wethouders was afwezig, alsmede het sedert 3 Dec. ver dwenen raadslid Ph. de Baek, die nog zit ting heeft tot 1905. Daarna kwam aan do uidc liet vuurlol vuil Burgoinooator en Wethouders om den geneesheer eenejaar- lijksche verhooging toetekennen van f 200. De heeren Swemer en Tazelaar verklaarden er zich tegen, de heer Swemer zeide nog dat bij aanneming van het voorstel men over 20 jaar zou kunnen zeggen „we heb ben een huis weggegooid en zijn thans nog even ver als voorheen", bovendien was het hier niet de vraag voor verhooging van jaarwedde maar wel om een woning. Al werd ook door genoemde heeren zóó gewezen op het zonderlinge voorstel n. 1. „gedurende 5 jaar eene toelage te verleenen van f 200 meer per jaar" dit werd aangenomen met 3 tegen 2 stemmen van de heeren Swemer en Tazelaar. Borssele. Vrijdagavond vergaderden de leden der Werkmansvereeniging om te be slissen over de levering van 65 a 70 kar steenkolen. Er waren 6 inschrijvers. Ge gund aan firma F. Wibaut Co. te Vlis singen voor f 13 per kar, vrij in 't schip Ruhrort. Het uitlossen en dragen in de bergplaats der leden is aangenomen door Joh. Krijger voor f 2,30 per 100 HL. ter wijl het vervoer per as van de kade is aangenomen door P. Zweeiner voor 4 cent per HL. aan den Grintweg6 cent naar 't dorpen 10 cent buiten of voor de leden. Tevens kweet het bestuur, zich van de opdracht in een vorige vergadering gedaan om in het reglement der vereeniging eenige hoogst noodige wijzigingen aan te brengen de voornaamste wijzigingen betreffen de verkiezingen van, aftreden van de bestuurs leden, het benoemen van een commissie van drie leden, buiten het bestuur, aan wie jaarlijks acht dagen voor het doen der rekening en verantwoording deze wordt toegezonden ter onderzoekingde verplich ting van ieder lid om te zorgen dat hij op den laatsten Zaterdag van de maanden Februari en Juli de koopsom van zijn be- noodigde steenkolen bij den ontvanger heeft gestort. Met algemeene stemmen werden deze wijzigingen in het reglement door de tal rijk aanwezigen goedgekeurd. Heinkenszand. Zaterdagavond maakte v. d. E. bij zijn thuiskomst zooveel kabaal, dat de politie er mede in kennis moest gesteld worden. V. d. E. moet in zijn dronkenschap zijn vader gedreigd hebben. Om ongeluk ken te voorkomen heeft de politie hem toen in arrest gehouden. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Veere. In de Gemeenteraadsvergadering alhier, gehouden j.l. Vrijdagmiddag, werd eene Commissie tot wering van schoolver zuim benoemd, dio bestaan zal uit vijf leden. Verder werd voor die Commissie een huishoudelijk reglement vastgesteld, en ten slotte besloten den tijd der vergunningen, bedoeld in het eerste lid van art. 13 der Leerplichtwet, vast te stellen: vier weken van 15 Maart tot 15 Mei en twee weken van 15 September tot 15 October. Ovezand. Heden (Vrijdag) vergaderde de Raad dezer gemeente. Er werd o. a. besloten, dat het in het algemeen belang wenschelijk is, op de gevraagde concessie aanvraag voor eene stoomtram van H. Nio- veen te Lemmer, van af Borsele naar Wolfaartsdijk; gunstig aan Heeren Ged. Staten te adviseeren. Verder besloot de Raad tot het begrinden van den weg tus- schen Ovezand en 's Heerenhoekterwijl de verloftijd voor veldarbeid aan kinderen boven 10 jaren, werd vastgesteld van af 15 Sep tember tot 27 October van iedor jaar. Woensdagavond werd te Middelburg op uitnoodiging van dhr K. le Cointre als Correspondent der Vereeniging tot bevorde ring van geref. ziekenverzorging in Nederland eene vergadering gehouden met leden der Vereeniging en eenige belangstellende brs. ter bespreking van de belangen der zieken verzorging. Besloten werd tot de oprich ting eener afdeeling voor Middelburg en in het Bestuur gekozen dhrn. Mr. Bieleman, C. J. Hondius en Dr. L. Wagenaar, dhr. le Cointre wensehte niet als lid van het afdeelingsbestuur in aanmerking te komen. Een zevental brs. traden als lid toe, waar door het aantal leden thans 40 bedraagt. De heeren P. F. Fruytier en A. Moer dijk, leden van provinciale Staten van Zee land, hebben met de heeren P. J. Wortman, burgemeester te Zaamslag en D. J. Oggel, burgemeester te Axel, eveneens lid dier Staten, een comité gevormd met het doel het totstandbrengen van een tram te bevorderen, welke van Hontenisse over Hengstdijk, Stoppeldijk, Zaamslag, Axel, Zuiddorpe Sas van Gent naar Selzaete zal loopen. Reeds heeft het comité aan de belanghebbende ge meente- en polderbesturen het verzoek ge richt door het verleenen van geldelijke bij dragen het tot stand komen van keze tramlijn te willen bevorderen. Bij Kon. besluit zijn, met 1 April 1901 benoemd tot schoolopziener in het district Gouda W. Middelveld Viersen, schoolopziener in het district Middelburg; tot idem in het disrict Middelburg J. H. Blum te Alkmaar; tot id. in het arrondisse ment Alkmaar F. van Rijsens. Bij koD. besluit is bij de rustende schutterijen eervol ontslag verleend aan den 2en luitenant H. Dijkstra van hot le bat.; en benoemd tot le luitenant bij het 5e bataljon de 2e luitenant J. Rolff. Middelburg. Woensdag Raadsvergade ring. Plaatsgebrek verbiedt ons de agenda op te nemen. Te Watergraafsmeer viel Zaterdag avond in de woning van een werkman aan den Ringdijk een lampje om, terstond brand veroorzakende, de man bracht terstond zijn oudste kind in veiligheid, doch het jongste, een knaapje van negen maanden, was niet meer te bereiken en kwam in de vlammen om. H. M. heeft H. W. Mesdag, den be roemden kunstschilder op zijn 70sten ver jaardag dien hij Zaterdag zoo luisterrijk vierde en waarbij hij groote blijken van belangstelling ontving, bevorderd tot kom- mandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Te Amsterdam is tot stand gekomen een vereeniging tevens afdeeling van de Internationale vereeniging voor wettelijke bescherming van arbeiders. Mannen uit alle richtingen zoowel dr. Kuyper als Van Kol, zoowel dr. De Visser als mr. Fokker, zoowel dr. Anens als jhr. Van Karnebeek werkten er toe mee. Het bestuur bestaat thans uit de heeren mr. A. Kerdijk (voorzitter) dr. H. W. Nolens, ds. A. S. Talma, P. L. Tak, prof. M.W. F. Treub en H. W. Struve een secretaris zal aan deze 6 wordon toegevoegd, welke 7 met dhr. Roll uit Dordrecht de 8 gedelegeerden zijn bij het besturend comité der associa tion te Parijs. (De hoer Tak is sociaal de mocraat, de heer Nolens Roomsch, de heer Talma antirevolutionair, de overigen voor uitstrevend liberaal). Onze lezers zullen zich het ongeluk herinneren, dat in het afgeloopen najaar bij Arnhem plaats had ter gelegenheid van eeen wieler-wegwedstrijd en waarbij een jong meisje het leven verloor; aan dit ongeluk had iemand haar geluk te danken. In het ponsion „Wielerlust" woonde toen het ongeval gebeurde, eon zekere juffrouw B„ uit Don Haag, ze was, tengevolge van een zenuwlijden, reeds ongeveer een jaar nagenoeg stom. Zij kon slechts een weinig fluisteren. Haar dokter had haar rnst voorgeschreven, en daarom was ze met een verpleegster naar hier getrokken. Zij was nu van begin tot einde getuige geweest van het ongeluk, en had het meisje zien sterven. Ze had zich dit sterk aangetrokken en was er eerst erg zenuwachtig van. Maar ziet, na verloop van ongeveer 24 uur had zij haar stem volledig terruggekregen Wat de knapste dokters in een jaar niet kon den bewerkstelligen, deed hier de schrik in enkele uren. Centr.) President Kruger woonde gisteren 'ochtend de godsdiestoefening bij in de geref. kerk onder gehoor van ds. v. Minnen. Bekkensnijders a la Ferdinand Hayek. Dinsdagavond was er in een herberg te Laren (N. H.) een rumoer van drinkebroers, dat eindigde met messensnijderij. De veldwachter werd op verscheidene plaatsen gesneden, de herbiergier moest met ver bonden hoofd naar bod, de knecht werd eveneens verwond. De kachel met vuur over den vloer, en de burgemeester, die in de algemeene dronkenschap vrij wat moest aanhooren, geraakten ook van de been. Leerplicht. Een 12jarige jongen te Noordwolde (Fr.) vroeg aan het schoolhoofd een dag vrij, om een dag hechtenis te ondergaan wegens wildstroopen De instructie in zake den moord te Tilburg is gesloten. De volgende maand zal de zaak voor de rechtbank te Breda worden behandeld. Men bericht aan de Vaderlander, dat de heer Ds. E. A. G. van Hoogenhuijze zijn ontslag genomen heelt als voorzitter en lid van het Bestuur der weesinrichting te Neerbosch, wegens verschil over reorga nisatie. Te Kampen worden onderhandelin gen gevoerd met President Kruger, om zich voorloopig aldaar metterwoon te vesti gen. Over een woning voor den President wordt reeds onderhandeld. Woensdag 27 Feb. Nisse, 11 uur bouw koesthuis, paarden stal, regenbak, welput in den tuin van den geneesheer. Vrijdag 1 Maart. Middelburg, door Gedeputeerde Staten 11 uur, het maken bij de westelijke bui tenhaven te Neuzen van een gebouw voor bergplaats van vrachtgoederen, en kantoor, ton gebruike van den stoombootdienst. Be stek ter prov. griffie a f 1. met of f 0.40 zonder teekeningen. Ter lezing ter prov. griffie, bij den hoofdingenieur v. d. water staat te Middelburg, bij den ingenieur v. d. waterstaat te Neuzen en den directeur van den stoombootdienst op de Westerschelde. Aanwijzing 15 Febr. 10 uur. Dinsdag 5 Maart. Goes, 3 uur in de Prins van Oranje door de Breede Watering verhoogen en gedeel telijk verzwaren van den Zeedijk aan de Zuidzijde van 't waterschap lang 2625 M. Bestek bij Klecwens en Zoon ad. 50 cent. Maandag 18 Maart Cadzand, bij M. A. de Roo 11 uur door het waterschap. De watering Cadzand het maken van een haven bij do uitwaterings geul van het waterschap der sluis aan de Wielingen Raming f 4009V2. Aanwijzing 11 Maart 111 uur. Bestekken o. a. bij den opzichter van den Prov. Waterstaat te Breskens. Dinsdag 26 Feb. Goes, 12 uur op Slot Oostende bij in schrijving door eigenaren der meestoof De vijf wegen de meestoof met grond 54 A. 80 cA. aan den straatweg naar Heinkens zand in 3 perceelen. Biljetten voor of op 26 Febr. bij dhr. D. Vermet te 's-Heor Arendskerke. Inl. dhr. J. v. d. Dries en J. Braamse te Heinkenszand. Goes, door deurw. Hollmann bij A. J. Hendrikse voor de Vereeniging Zuid-Be veland een voshengst 5 jaar. Woensdag 27 Febr. Vlissingen. Door not. Bosch 11 uur in de Oude Vriendschap de Zweedsche Bark Medora. En op het Beursplein den inven taris. Hansweerd, 12 uur bij S. A. de Visser, door not. Prins 1 bruin ruinpaard 7 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, loop varkens, hooi, beestenpeen, tentwagentje geschikt voor ponny. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 6 huizen: Vrou westraat F 118, Nieuwstraat H 129, Aagje Dekenstraat N 176 met pakhuis, Droogdok 1. 29, heerenhuis met tuin, Eiland 3e. Dwarsstraat MM 52, en Kasteelstraat O 336, resp. 195, 48, 87, 132, 72 en 88 cA. Te zien 26 en 27 Feb. 1012 en 2—4 uur. Nieuw en St. Joosland, 9 uur op hofstede Broederlust door not. Verhulst voor D. Janse 3 ruinpaarden 16, 12 en 2 jaar, 4 veulen- dragende 10, 8, 4 sn 3 jaar, 3 merries 6, 2 en 1 jaar, 3 bruine merrieveulens, 10 baatgevende melkkoeien, 4 2jarige vaar zen, 4 tweejarige, 2 tweejarige ossen, 3 anderhalfjarige vaarzen, 1 eenjarige spring- stier, 8 eenjarige vaarzen, 2 stierkalvers, 15 kweekkalvers, alles Hollandschras. 3 melkschapen, 3 melkgeiten, 3 vette varkens, 4 mestputloopers, 2 karnhonden met hok ken, 50 kippen en hanen, 6 menwagens, veerenwagen met zwarte kap, tilbury, 2 driewielskarren, zaaimachtne, dorschmachi- ne, maaimachine (Albion), met wagenstel, 3 sacksploegen, 2 met voorschaaren, 2 Waalsche, 8 Zeeuwsche, 2 Zeeuwsche twee- voorploegen, paarden want, melk-, landbouw- en zoldergereedschappen, schaafbank met schroef, hooi, stroo, mest, enz. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann stijlspiegels, enz. in verscheidene lijsten, schilderijen, Delftsche tegelschilderijen Dinsdag te zien. Donderdag 28 Februari. Krabbendijke, door not. Prins 9 uur bij v. Liere inspan als14 werkpaarden van 114 jaar, waaronder 6 veulendragende, 11 baatgevende koeien, 1 driejarige vaars drie 2 jarige, 3 eenjarige vaarzen, 3 twee jarige ossen, 5 eenjarige, 4 mestputloopers, 70 kippen en hanen, 4 menwagens, olie wagen, driewielskar, kruiwagen, 16 ploegen, 12 ijzeren eggen, molbord, 2 rolblokken, 4 sleepers, peenmolen, bascule met gewich ten, snijmolen, 2 geeselsteenen met paarden, zaaddorschzeil, taskleed, oliekleed, steenen- varkensbak, karngerei, stal-, zolder- en deelgereedschap, harsnas, mangels, hooi. U Middtj door nel Kortedef 3o. Kinl bergplaa| tuinen moestuin huis, KJ C 29a. en 24| Iersek zaaioestd Molijn. Nieuv veer doo werse in 2 veulenl 8 vaarz| ver, 3 met hok veeren, koksploe| rolblok, nassemeil schap, lxl Westki in de h| 2o. een c.A. bou| uur aan landbouv mest, bad machine, Kloet Overmanl inspan aJ ruinpaard riën. eenl vende m^ jarige, 4 kalvers, 4j 14 bigge wagens, 2 Zeeuwd zaaiploegj in soort, hond- en melkontrd met gevvl toebehooif Londel bijeen zij tijding tf namelijk mentair 1] dat hij ir om eene handelen Kitchener! Woensdag week ged van Frencl hem snelf De uitJ colones dil ting afjagl getal, versT zijn, en vol en Piet rI troepen bel Het gehel tot 16 Feil 56 krijgsf zich overJ 160,000 rol 3500 paarj 18,700 sti karren er De Eng 41 man gewond. KaapstJ met De zuidelij keil maakte eej buit, benei Boeren ge| rivier ontl een handvj leden geei[ volslagen en wordei De Wet's mislukt is. Cradocl garnizoen werden doe den trein Engelschei (Men be zijn. Vlissinj Maandagm en ligt nv haven aan lijk tot Vr or spraak Oorlogssch en in oen d« Goes. D en Zoon, v bouwen v£ tuigen, gr< werden 18 H. Kosten, W. de Be Riet Jr., G Weert en van de Lii A. Jacobs, huijze, Iers' Wouw voo Goes voor Wemelding

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2