Openba A d v| Kerknieuws. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND Marktberichten. Tel Ver komst beschermd worden door een mijnwacht, Aan een particulieren brief uit Pretoria, gedagteekend van 11 December, is het volgende ontleend: Het gaat hier alles nog bij het oude, wij zijn door 's Heeren goedheid nog gezond. Doch je hart breekt bij al de ellende en zonde die men dagelijks ziet. Hoe langer hoe meer gaat het vrouwelijk geslacht, van de hoogste tot de laagste, met den vijand om. Dagelijks worden er vrouwen en kinderen ingebracht. 9 Nov. werden er weer 24 huishoudings inge bracht van Krugersdorp's district; hunne plaatsen zijn verbrand, alles verwoest. Een Mrs. Oosthuizen, wier man commandant was en 3 maanden geleden gesneuveld is, is er ook bij, een weduwe nu met 8 kin deren, en van alles beroofd. Hoe kan men kalm blijven als je alles moet aanzien. Een zwager van mr. Eloff, v. d. Merwe, zijn tweede vrouw (de eerste vrouw was een zuster van mr. E.), is door de Engel- schen op haar plaats door het hoofd ge schoten, dat de hersens er uitspatten; de man wilde zijn vrouw bijstaan, doch het werd hem niet toegelatenmen gooide haar in het veld met een baby en nog een kind bij haar, slechts een oude meid om haar te helpen. Twee dagen later kreeg v. d. M. permissie vau de Engelschen om te gaan kijken; toen leefde zijn vrouw nog, doch zonder verstand, nu is zij dood. Weer een ander geval van mr. v. Rooyen bij Kru- gersdorp; zijn vader was gestorven, hij was bezig een kist te maken, toen de vijand hem in huis gevangen nam en zijn vrouw ook; hij vroeg eerst zijn vader te begraven, het werd hem geweigerdzijne kinderen moesten zij achterlaten, en alles werd ver woest, en zij weten niet waar hun kinderen nu zijn. Zoo kan men honderden voor beelden van barbaarschheid opnoemen. Ds. B. preekt vreeselijk tegen de zonde en het trouwen van onze meisjes met Engelschen. Hij haalde Simson er bij aan, dat hij tegen den zin van zijn ouders met een vrouw trouwde van het vijandelijk gebied. Hij zeide de vloek zou onze dochters achter volgen als zij zoo voortgingen, of zij dan niet konden wachten om mannen van hun eigen land en godsdienst te trouwen." P.S. Hier zijn Boeren die zich bij de Engelschen aansluiten om tegen onze men- schen te vechten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Prinsenhage, J. C. Prins, te Geldermalsen; te Oisterwijk, J. Kruse- man Antz., emeritus pred. te Amsterdam. Aangenomen naar Blaauwkapel door E. Postma, te Ameide, Verbeterd bericht) naar Eexta door IJ. Stelma, cand. te Sneek. Zondag 3 Feb. treedt ds. H. v. Broek- huijsen te Goes en Woensdag 6 Feb. te Middelburg op. Geref. Kerken. Tweetal te Oude Pekela: N. IJ. v. Goor te Boxum en H. H. Schoemaker te Dirks- horn. Beroepen te O. en W. Souburg, ds. W. den Hengst, te Venendaal; te Elburg, J. C. C. Voigt, te Raamsdonk. Bedankt voor Zevenbergen, door J. H. Koers, te Molenaarsgraaf. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Zierikzee, door F. Pont, prop. te Amsterdam. Goes. Een uitnemende gelegenheid wordt geboden om iets te vernemen om trent den Chr. arbeid onder militairen. Hiertoe treedt morgen op in Samuel (toegang vrij) de heer Fanoy, kapitein van bet Indische leger, die zelf door dien ar beid voor den Heere gewonnen werd. Het is ons wat waard zulk een man te hooren. Men make er een ruim gebruik van. Stavenisse. Dinsdagmorgen is op de Noordplaat, behoorende tot het Scheld, een kwartier uit den wal onder deze ge- meonte gestrand het tweemaststoomschip „Eleonora", kapt. Bakker, geladen met machineolie, komende van Antwerpen, en bestemd voor Keulen. Do stoomboot „Te legraaf' daar passeerende, had te veel diepgang om de hoog liggende boot die de noodvlag in top had, te naderen. Ook wilde de bemanning die bezig was den deklast over boord te werpen, blijkbaar de boot nog niet verlaten. Tegen den avond echter, toen het stormweer wat be daarde, zijn een vijftal hoogaartsen van Bruinisse er heen gezeild en werd de be manning er af gehaald door den veer schipper van den Berge van Viane. Een vijftig vaten spoelden tot nu toe aan en zijn op last van de strandvonderij opge borgen. Het schip zit niet gevaarlijk. Heinkenszand. Toen Dinsdag de burge meester R. van Borsele van Goes naar huis zou rijden geraakte onder deze gemeente de buikrem van het paard los, waardoor het dier schrok en met een zijsprong in de waterleiding geraakte. Door eenige ter hulp geschoten menschen werd paard en rjjtuig uit de moeilijk positie verlost. Het voertuig werd erg beschadigd, doch de passagiers kwamen met den schrik vrij. Vlissingen. Het voormalig kerkge- bonwtje der Chr. Gereformwelke later in eene groentewinkeltje werd herschapen wordt nu gebruikt door een kleine groep „Sabbathisten" die er den naam „Rehoboth" aan hebben gegeven. Serooskerke (W.) Zaterdag 11. had eeno bejaarde vrouw het ongeluk van een trap te vallen, met hot ongelukkig gevolg dat zij een knieschijf brak. Denzelfden dag werd in die gemeente oen knaap een der vingertoppon bijna totaal afgesneden door een snjjmolen. Stavenisse. Maandagmiddag had do 74 jarige metselaar G. de J., onwel van zijn werk komende, zich om uit te rusten achter eene schuur neergezet, een metge zel aansporende, niet op hem te wachten. Enkele oogenblikken later werd zijn lijk gevonden. Koudekerke. Op Maandag 25 Febr. a. s. zal D. V. de heer Mr. C. Lucasse, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, optreden voor de antir. kiesver- eeniging te Koudekerke. Plaats en uur zal per advertentie in de Zeeuw nader worden bekend gemaakt. St. Maartensdijk. Met ingang van 16 Febr. is benoemd tot brieven- en telegram besteller te Bruinisse A. J. de Graaf, thans als zoodanig in functie alhier. Hansweerd. Verplaatst met ingang van 1 Februari e. k. de kommies te water 4e klasse A. Waterman van Hansweerd naar Zierikzee en de kommies te water 3e klasso W. J. Leenders van Zierikzee naar Hansweerd. Ingetrokken is de verplaatsing van D. v. d. Werf kommies te water 4e klasse van Hansweerd naar Zierikzee. Ooeeche Crt.) Benoemd met 21 Jan. tot bureelamb- tenaar der posterijen en telegrafie 3o klasso W. A. Laurense Jr., ten bureele van den inspecteur der posterijen en telegrafie te Middelburg. En is verplaatst met 1 Febr. de telefonist mejuffr. H. Oudraad, van Amersfoort naar Goes. Te Philippine is Zondagnacht een van den zomer nieuw gebouwde schuur op de hofstede van H. Buijse in den nieuwen polder omvergewaaid. Bruinisse. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad is be sloten met 4 tegen 3 stemmen die van de heeren Hoogerheijde, Hage (wethouders) en v. Vessem, terwijl voor stemden de hee ren Elenbaas, Goudswaard, Bolier en Jume- let, besloten, f250 uit de gemeentekas te besteden op 7 Febr. voor armenbedeeling en tracteering der schoolkinderen. Tevens werden benoemd ia de commissie tot we ring van schoolverzuim de heeren N. J. Bastmeijer, F. G. van den Berge, M. C. Krepel, S. Krijger en J. Vijverberg. In den nacht van Zondag op Maandag word de mast van het vaartuig van den beurtschipper van Zierikzee op Middelburg, liggende ongeveer tor hoogte van Catsche Veer, over boord geslagen. Om het ongeval nog grooter te maken, sloeg het scheepje eenigen tijd later voor zijn aukers weg, en dreef in oostelijke richting voort, ten speelbal van wind en golven. De beido opvarenden, de 68 jarige schip per A. v. d. Hugt en diens knecht, brach ten enkele bango uron op het ontredderde vaartuig door, dat ten slotte dicht bij het kustlicht van den Oost-Bevelandpoldor op de slikken strandde. Doordat het eene anker, dat nog aan het schip meesleurde, het vasthield en door het kordaat optroden van den gemeente veldwachter van Kattendijke, dia, juist op de plaats des onheils aanwezig, zich gekleed te water begaf om eene lijn te grjjpen, werd het vaartuig gelukkig niet op do de steenglooiïng verbrijzeld. Hoewel zeer vele schade is geleden, be staat er toch hoop, dat het vaartuig niet geheel verloren is. Ongelukkig echter is het scheepje niet verzekerd, zoodat de arme schipper, die geen middelen heeft om zijn vaartuig te doen herstellen, indien hij met geholpen wordt, broodeloos zal geraken. {M.C.) Men schrijft aan de N. It. C. uit Oostolijk Zeeuwsch-Vlaanderen De Bond van Belgische suikerfabrikanten, die het vorig jaar een heele verandering gebracht heelt in de controle der af te leveren suikerbieten en voor gezamenlijke rekening controleurs, tarreerders en wegers aanstelde, heeft thans ook wijziging gebracht in het agentenstelsel. Zooals bekend is, had iedere fabrikant hier en daar agenten, gewoonlijk min of meer invloedrijke personen, die in het voorjaar de landbouwers bezochten en met hen de noodige contracten sloten voor de in het najaar af te leveren suikerbieten. Thans zal daaraan een einde komen. De suikerfabrieken, welke tot den Bond behoeren, hebben al hunne agenten ontslagen en de Bond heeft in deze streek één hoofd agent aangesteld, welke bijgestaan wordt door vijf subagenten. Deze heeien zullen aan hen kunnen mededeelon hooveel geme ten bieten zij willen gecontracteerd hebben. Door deze regeling kunnen de agenten elkander geen vlieg meer afvangen en zullen de gezamelijke, gecontracteerde bieten onder de verschillende suikerfabrieken naar behoefte of ligging kunnen verdeeld worden. Zooals gewoonlijk alle nieuwe ingrijpende maatregelen, vindt ook dit besluit der Bel gische suikerfabrieken, koopen, veel beslrij- ding. Vooreerst zijn de ontslagen agenteen, die door hun ontslag een gedeelte hunner in komsten missen, daar niet erg mede tevre den en ten tweede verklaren vele landbou wers niet genegen te zijn alles goed te keuren, wat de Bond gelieft vast te stellen maar dan liever zich aan te sluiten bij de coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent of contracten te sluiten met suikerfabrie ken van Noord-Brabant, welke niei bij den Bond aangesloten zjjn. Atjeh. «Kapitein Jansen trok van Teunom naar Wojla en Seunagan. Ilij verraste ranglima Laoet, die gedood werd, en Panglima Amat, die gevangen word genomen. Veel wapens en ammunitie werden buitgemaakt. «Den 29en zullen alle troepen vereenigd zijn in het bivak aan de Olimrivier." Maandagochtend half 7 is te Hoek van Holland, bij zijn aankomst, het in 1874 gebouwde, ijzeren stoomschip «Holland" door den hevigen storm tegen de pier geworpen en door midden gebroken. Van de equipage werden zes man, die in den fokkemast hun toevlucht hadden gezocht, door do reddingsboot gered. Do gezagvoer der, kapitein v. d. Poll, kwam nog'levend, schoon bewusteloos en zwaar gewond, op een stuk wrakhout aandrijven. De 17 overigen, waaronder de loods, een hof meesteres en 4 passagiers, zijn verdronken. Wrakstukken en lading komen aandrijven. Het schip is totaal verloren. Dit is de sorte inhoud van een bericht dat Maandag in de bladen stond; de vol gende nadere bijzonderheden door de ge redden gegeven, voegen wij er aan toe. Toen de «Holland" van Londen af den Waterweg naderde, kon zij niet bijdraaien; de kapitein was bang voor de vele vaten benzine, die aan boord stonden, en als dan de reeling zou wegslaan, was alles verloren. Maar op het gat brak de stuurketting, en een kwade zee zette het schip weldra mot daverend gekraak op het hoofd van do pier. De kapitein stond over den hache- lijken toestand te spreken met den loods, toen een stuk water alles op dek lossloeg, waardoor beide beenen van don loods wer den gebroken. Het schip had op de pier don enorm versterkten nieuwen vuurtoren stukgeslagen en brak eerst eenige minuten loopens verder in tweeënDe le stuurman en de matroos Van Buren waren om zich te redden in dien toren geklommen, die echter onmiddollijk kantelde en nóg wist de matroos op den bak van hot schip te springende stuurman echter kwam om. Twee eerste klasse passagiers, een echt paar dat met een driejarig kind een aller liefste krullebol de reis meemaakte, snelden op het onheil naar dek, vielen den kapitein om den hals en smeekten «Wat moeten we doen Red ons". Radeloos wees de ge zagvoerder in zee Dat is uw voorland, menschen." Het waren Duitschers, artis- ten die een maand geleden naar Londen gingen, waar zij een engagement hadden. Zij werden overboord geslagen, het kind verdronk waarschijnlijk in de kajuit, even als een tweede-klasse-passagier. En de scheepsjongen, die later uit het want werd gered, zag hoe nu ook de kapitein door een bonk water in zee werd geslingerd. De gezagvoerder hoeft wel een zeer won derbaarlijke redding gehad; hij dankt dit naast God aan zijn stoere zwemmen, ruim een uur lang in de branding van het ijs koude water. Dadelijk wist hij een leegen waterketel te grijpen, maar vior keer raakte hij het kantelend ding kwijt, en ten slotte zonk hjj er op. Vervolgens kon hij een drijvende deur machtig worden, waar hij ook tweemaal afsloeg, en ten slotte kwam hij aan het laadbord op strand. Hij had zwemmende de laat uitgaande Harwichboot nog aangeroepen, maar was door niemand opgemerkt. Geen wonder dat hij gelukkig was, toen hij bij kennis was gekomen, en eerst vroeg naar zijn jonge vrouw, in Rotterdam, on gerust dat zij om hun kind van drie maan den, niet van huis zou kunnen om tot hem te komen. Maar zij kwam weldra in het logement aan. Wat heerlijke ontmoeting. En niets van wat hij op zich droeg was verloren zijn portefeuille, zijn portemon- naie, en vooral het horloge, een kostbaar souvenir. Maar weldra verkeerde het geluk weer in droefenis over de omgekomenen, over wie de kapitein, de vingers nog dood van kou, den rug gekromd door pijnlijke in spanning, zoo bitter klaagde. De geheele equipage toch, de machinisten en stokers in de machinekamer, stuurlieden, matrozen, allen zijn, op deze zeven man na, in zee geslagen of verdronken in het schip. Met don trein van 2 uur zijn alle schip breukelingen naar Rotterdam gebracht. Vreeselijk moet het zijn geweest om de smart te zien van de vrouw van den om gekomen loods, die met negen kinderen achterblijft. Twee jaar geleden heeft Pos- humus tezelfder plaatse schipbreuk geleden. De lading, voor een groot deel stukge slagen, is reeds in groote massa's aange dreven, en het wegrijden daarvan geeft groote bedrijvigheid aan het strand onder de dreigende luchten; daar liggen voorts nog de lijken van twee paarden, eveneens uit de Holland aangespoeld. Een der geredden vertelde, dat hij, in den mast gezeten, het schip onder water nog eenige meters voelde voortstuwen. Ook zagen zij achtereenvolgens den gezag voerder, den machinist en de passagiers door de zeeën overboord slaan en verdrin ken, behalve de kapitein. Drie uren zaten zij ongeveer in don fokkemast toen zij door do stoomrodding- boot President van Heel gered werden, het laatst de 15 jarige scheepsjongen, die meer dood dan levend tengevolge van koude en doorgestane vermoeienissen aan boord kwam. Wat de redders betreft, deze vertelden er onder anderen dit van! Niemand had noodseinen gezien of ge hoord. Het heele drama moet zich in een paar minuten hebben afgespeeld. Onmiddellijk daarop werd nu de stoom- reddingboot, die in de haven ligt, onder den dapperen kapitein Jansen, bemand, en in ruim een half uur was zjj buiten; want men had gezien dat er nog wat te redden viel; in het want klemden nog eenige menschen zich vast; hoeveel het er waren was op den afstand van een kwartier gaans niet te onderscheiden. Zeer voorspoedig kwam de reddingboot nader, en zoodra mogelijk werd een lijn opgegooid naar de schipbreukelingen in den mast. Een hunner, Visser, wist haar te grjjpen, en zoo lieten twee mannen zich langs die lijn op de boot glijden. Toen do derde dit eveneens wilde doen, brak de lijn; de reddingboot sloeg telkens een eind weg van de masten, maar de derde man hield de lijn vast, en werd zoo door het wate1- aan boord getrokken. De overige drie schipbreukelingen lieten zich langs den mast neer op de reddingboot. Onder een hartroerend gejuich werden deze zes geredden, verkleumd maar toch levend, aan het strand gebracht, en naar het logement vervoerd. Inmiddels was de kapitein Van der Poll op een laadbord aangedreven nabij den Seinpaal. Toen hij in het seinwachters- huisje werd gedragen, bleek hij bewuste loos; daarop werd ook hij, in zorgwek- kenden toestand, gedeeltelijk verlamd, naar hetzelfde logement gebracht, waar hij door de goede zorgen van twee doctoren werd bijgobraoht. Hier lagen nu de zeven ge redden samen, allen op bedden uitgestrekt, ouder wollen dekens, met warme kruiken, op den kapitein waren de voorschriften voor het bijbrengen van drenkolingen toe gepast; hij was geborsteld on flink warm gewreven, de anderen hadden warme voet baden gebruikt, en toen, onder de dekens, kwamen ze allen weer gelukkig bij. Aandoenlijk was het te zien toen de gereddo kameraads elkander terugzagen, maar toen zij later in droge kleeren, op een bovenkamer samen om de kachel zaten, kwam de groote droefenis om al die verdronken makkers. Bij de huldebetooging van Dilettant Harmonie- en Fanfarecorpsen vóór het Paleis van H. M. de Koningin op 4 Febr. a. 8., des namiddags half 4 zal 't onder staand program worden uitgevoerd. No. 1. Koraal (Nun danket alle Gott). No. 2. Wilhelmus (oude zetting). No. 3. Gott segne Fnednch Franz Oud-Duitsche Volks hymne. No. 4. Oranje Nassau-Triomf- marsch. No. 5. Dankgebed naar Valerius. Bij de betooging zal onder anderen „Hozanna" (van Goes) vertegenwoordigd worden door 4 muzikanten, Voorzitter en Vaandeldrager met banior. Directeur voor 't geheel is de heer M J. H. Kessels van Tilburg. De directeur-generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen hoeft bepaald, dat de van de Zuid-Afrikaansche Spoorweg-Maatschappij overgenomen amb tenaren, voor zoover zij vroeger bij de maat schappij in dienst waren, ook bij weder aanstelling nil October a. p. tot het examen voor adspirant-adjunctcommies, in de maand Augustus a. s. te houden, kunnen worden toegelaten. Met ingang van 1 Februari wordt in de positie van conducteur der brievenmalen eene aanmerkelijke verbetering gebracht. Zij, die 15 jaren conducteur zijn, zijn allen bevorderd tot conducteur le klasse, en zij, die 10 jaren die betrekking hebben ver vuld, krijgen eene salarisverhooging van f 100. Het is den burgemeester van Eemues gelukt den dader aan te houden van de diefstallen ten nadeele van de bezoekers van het Nut te Amersfoort. Alle jassen en mantels, op één na, zijn weder terecht. De dader, een ontslagen trein-soldaat, die nu óók ontmaskerd is als dief in de legerplaats bij Milligen. heeft de verregaande brutaliteit gehad, een kijkje te gaan nemen in de sociëteit, toen eerst één vrachtje man tels en jassen in veiligheid gebracht en daarna een tweede bezending, heeft elders een kruiwagen geleend, heeft vervolgens gestolen zoowel in het roomschkatholiek als het protestantsche Tehuis voor Militai ren en in het garnizoens-nachtleger-maga- zijn, heeft toen den buit op den kruiwagen geladen en is eindelijk te Eemnes aange houden, letterlijk bij wijze van toeval. Het politiebureau te Amersfoort heeft thans veel van een uitdragerswinkel, want behalve de jassen en mantels van het Nut op één na liggen daar allerlei door hem entvreemde voorwerpeneen jachtvest, sigaren, koffie, postzegels, vijftig gulden aan contanten, enz., enz. Te Krosie in Lithauen is een katho liek geestelijke door zijn tegenwoordigheid van geest aan een rooveraanval ontkomen. Hij had 12,000 roebel in huis, een bedrag van een inzameling voor het bouwen van een kerk. 's Nachts werd hij door zes gemaskerden overvallen, die hem bevalen hem het geld te geven. De geestelijke opende zijn bureau, maar in plaats van geld, haalde hij bliksomsnel een revolver uit en trok zesmaal achter elkaar af. Twee van de roovers zegen doodelijk getroffen neer, de anderen renden als hazen weg. Het is gebleken, dat een van de dooden het dis trictshoofd van Krosie zelf was. Men ver moedt, dat de anderen ook tot het districts- bestuur behooren, op grond dat de pastoor den volgenden dag in hechtenis is genomen wegens het bezitten van verboden wapens Storm. Uit geheel Engeland houden de berich ten van stormweer aan. Uit geheel Duitschland komen berichten van storm, sneeuw, onweer en hoogwater. Gehoel do westkust van België en Frank rijk heeft veel geleden. Een eigenaardig licht op de vriend schap tusschen de twee veldmaarschalken oom en neef! Edward en Wilhelm, de beide Keizers (de een van Indiö, en de ander van Duitschland) werpt het in sommige Duitsche bladen volgende bericht„Toen keizer Wilhelm I den 9den Maart 1888 stierl, liet hij 56 millioen mark na die voor den 15den Juni 1888, den sterfdag van keizer Friedrich, tot 32 millioen vorminderd waren. De 24 millioen dio ontbraken, waren uitgeleend aan den prins van Walos die toentertijd in geldelijke ongelegenheid verkeerde. Naar men vertelt, protesteerde de minister van het koninklijke huis. graaf Stolberg, tegen het uitloeeen van deze som en nam hij zijn ontslag, daar zijn protest vruchteloos bleef. De prins van Wales, zoo voegt men er bij, heeft op het oogenblik waarop hij aan het bewind zou komen, behoefte gevoeld deze nog onafgedane zaak te regelen on daarom den Duitschen Keizer verzocht zoo spoedig mogelijk in Engoland te komen om zelf de zaak in orde te brengen." Nog wordt verteld dat Koning Edward den 19 jarigen Duitschen Kroonprins in de orde van den Kouseband benoemd en hem bij 't omhangen van de versierselen dezer orde gezegd beeft hiermee een wensch van zijn moeder uit te voeren met den dank voor den Keizer die tot don laatsten snik bij zijn grootmoeder had gewaakt. Nog werden eenige begrijpelijke wensehen uit gesproken. van 28- 30 Januari 1901. MIDDELBURG. Bevallen: M. P. van Boveren, geb. Dumnasy, d.J. Leijnse, geb. Minderhout-., z.; G. J. Damman, geb. Steevens, d. GOES. Geboren: 30, Geertruida Jo hanna, d. v. Franciscus Luijks en Petronella Elderhorst. Overleden: 29, Lena Flora Krjjger, 45 j., geh. met Abraham Brandt. GOES 29 Jan. 1901. De aanvoer van granen was ruim doch de prijzen gedrukt. Oude Tarwe f0.af 0,Nieuwe Tarwe f6.a f6,20 Rogge f 5,25 a f 5,50. "Winterg. per 100 kilo f 7,00 a f7.25. Zomergerst per 100 kilo f7,00 a f7,20. Haver per 100 kilo f5,70 a f6,10 Bruineboonen f6.—a f7,25. Paardenboonen f af, Koolzaad f af .GroeneErwten f8,50 A f8,75 VerscheBoter f 0.47s Af 0 55. Eieren f 0,90 a f 1,10 Vlissingen, 29 Jan. Boter f 1,10 a f 1. a f Eieren f 5,20 per 104 stuks. Rotterdam, 28 Jan. Tor graanmarkt van heden (Maandag) was, wat binnen- landsche granen betreft, sedert 17 Dec. voor de eerste maal weder eemg aanbod van beteekenis ter markt, doch de omzet was nog beperkt. Volgens onderstaande no teering ging een en ander langzaam van de hand, doch van sommige artikelen bleef, door gebrek aan kooplust, nog al iets on verkocht. Tarwe. Jarige- komt bijna niet meer voor on wordt derhalve van dit artikel de noteering gestaakt. Nieuwe- langzaam ver kocht van f 4,50 tot f 7 per heet. en uit gezochte partijtjes nog daarboven en per 100 kilo van f 6,80 tot t 8,25. Van mid delbare en mindere soort bleef echter nog al wat ter verkoop aangeboden. Rogge werd verkocht van f4,75 tot f 5,60 doch alleen do beste is coulant te verkoopen. Gerst. Winter- was van f7 tot f 8 per 100 kilo slechts gedooltelijk te plaatsen. Zomor- bracht per 100 kilo van f 7 tot f7,25 op. Chevalier- werd per 100 kilo verkocht van f7,50 tot f8,15. Haver. Per heet f2,10 A f3,40 on per 100 f 6 A f 6,75. Witte Boonen werden weinig ge toond. Naar kw. van f 950 tot f 12. Bruine Boonen, weinig gevraagd, zijn verkocht van f 6 tot f 8,25 en puike grove nog daarboven. Blauwe Erwten trekken eveneons zeer weinig attentie Naar kwal. verkocht van f 6 tot f 8 en puike gave vertrouwde kook nog daarboven. Kanariezaad zonder handel. Geno- toerd van f 5,50 tot f 7,50. Aardappelen. Zeeuwsehe jammen f 3,50 A f 4.-, dito blauwe f 3,20 A f 3,40, dito bonte f 3,30 A f 3,50. Flakkeosche jammen f2,50 A f3,wadde f2,30 A f2,50 per heet. Geen aanvoer en weinig vraag. Maïs per 2000 kilos: Atnerik. mixed f107 A f108; uit ss. f 104,50 A f 105,50; stoomend f 104,50 a f 105,50; Foxanian f116. Meel. Ook deze week hield de vaste stemming aan en brengt de wedergeopende vaart meer leven. Men wil echter alge meen de opniouw hoogere prijzen nog niet aanleggen, zoodat de omzet beperkt bleef. Heden onveranderd vast. OOSTBURG. 30 Jan. 1901. Oudo Tarwe f Af, Nieuwe Tarwe f 6,50 A f 6,75 N. Rogge f 5,40 A f 5,60 N. Wintergers kilo. Zomcrge kilo Haver per erwton f9,00 Paardenboonor Waar 't niet Di Middelburg door not. Hu weg 7250 cA. sche dreef, ee Te zien 29 e: huis, schuurt 65. Drie per een huis spui markt H 161. en 24 uur. Waarde, bi wor half 12 naar. Middelburg, Hofplein 2 pa 2 tentwagens, lerseke, 2 deurw. Hollm kiloen 10000 Kapelle, bij E. A. Lieber bakkerij 161 Grijpskerke rissen Tak en binetten, lint met toebohoo scherm, doofp ketel, paarden en zoldergere Goes, bij d Hollmaun hal: oud 4 jaar, 12 jaar, een utrecht8ch wa tilbury, borstti Wo< Goes, in de Overman voor Hoetlekensker 's-Qravenl noemd tot s het bestuur c en de Zeeuw: de Leeuw te ning van eer noemd bestuu Vlissinger Maret Tak erven; to w| Wagenaarst. inschrijver vol J. Marinissen.l 259 groot 8j voor f3000. 121 cA. Insclj voor f 3525 genisstr. C. Beneker vooil 126 groot 8| Inschrijver woud H. 18 Huson voor i| Wemeldir Overman is een huis Wil aan den heerl benevens f 25f en f25 voor Wissekerl Kroon, tot tot onderling Beveland. Bisdom. BI Wij kunneJ voorgenomen Alleen wat wordt, zal gal V Hedel do geboorte Kolijnsplaal Heden een kortste! echtgenoot,! vader, Ji in den ou| in loven S| gemeente Allen, zullen bod verlies vall N. en St.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2