Aanbestedingen. t i Openbar Afloop ït A d v e v De He avond een w Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Tuinbouw-Maatschappij. ONS HUIS. en 't nu zou moeten doen voor de eerste stemming. Toen insgelijks Troelstra en Van Houten in één eoupé'tje. Thans hetzelfde tooneel, doch met de mogelijkheid dat de knaap, den oude boven 't hoofd gewassen, met behulp van boven genoemde vooruitstrevende bestuursleden onder den rit dozen laatste uit den wagen wipt. Wij zijn nieuwsgierig. Intusschen is de beslissing voor de anti revolutionaire partijen een waarschuwing om zich op ernstige aaneensluiting, natuur lijk behoudens ongereptheid harer programs, tegen dit „anticlericale" allegaartje voor te bereiden. ürupjesgewijze komen de berichten door. Zij getuigen van aanhoudend strijden, met afwisselend geluk. Alleen De Wet schijnt op 't oogeublik werkeloos. Hij zond het grootste deel zijner mannen naar huis met verlof en met de overigen en zijn paarden rust hij uit in de dalen om Ladybrand, nieuwe krachten zoekend tot hervatting van de zware taak der landsverdediging. Bijna hebben de Boeren Beijers? lord Kitchener te pakken gehad. Zij had den een mijn aangelegd onder de spoorlijn Pretoria—Middelburg. Een locomotief ter verkenning vooruitgezonden, en rechtstreeks daarachter Kitchener met zijn troepen zouden daar passeeren. Doch helaas, do mijn sprong te vroeg. Wel derailleerde de locomotief; doch 't tweede gevaarte met den trein en zijn kostbaren last achter zich had hierdoor gelegenheid terug te keeren, na een verwoed gevecht, waarbij de En- gelschen geen verliezen leden en de Boeren van verderen aanval moesten afzien. Zij waren blijkbaar hiervoor niet talrijk ge noeg. Wel jammer. Bij Veertienstroomen, aan de Kaapstad Boelowayo lijn ten Noorden van Kimberley, vlak bij de grens van de Zuid-Afrikaanscho Republiek, hadden de Boeren meer succes. Daar werd een duiker door middel van dynamiet „opgeblazen", toen een trein met vee en voorraden voor de troepen in Bechu- analand aan kwam stoomen. De Boeren hadden eerst een kleinen post, bestaande uit Dublin fuseliers, gevangen genomen en zich toen verdekt opgesteld. Do trein moest natuurlijk tot stilstand worden ge bracht, toen de machinist zag dat de duiker vernield was, waarop de Boeren te voor schijn kwamen en er zich van meester maakten. De machinist van een onmiddellijk vjI- genden trein bemerkte onraad en stoomde terug. Maar niet alleen in Transvaal en in bet Noorden van Kaapkolonie, ook in Oranje- Vrijstaat en de geheele Kaapkolonie, de kuststreken uitgezonderd, zijn de Boeren bedrijvig. In een buitenlandsch blad wordt beweerd dat de inval in Kaapkolonie verband houdt met een verwachte komst van Europeanen (Engelschen met wapenen en ammunitie, bij welker landing op de Westkust dei- Kaapkolonie de Boeren de behulpzame hand wenschen te bieden. Zoo dit eens waar was, en de poging eens gelukken mocht! De Engelsche generaal Conningnam is gisteren slaags geweest met de strijdmacht van De la Rey, bij Middelfontein en Kop jesfontein. Generaal Babington bedreigde door Noordwaarts van Ventersdorp op te rukken, de flank van de Boeren, waarop dezen naar het Westen aftrokken. Do ver liezen der Engelschen bedragen 2 officieren gewond, 4 soldaten gedood en 37 gewond. In het gevecht bij Lichtenberg, op 17 Jan., worden drie soldaten gedood, twee gewond en „eenige« Yeomen gevangen genomen. Zij werden door generaal Smitt-Dorrien «bevrijd* op zijn marsch van Wonderfon tein naar Carolina waar de boeren zich ge concentreerd hadden, na een gevecht dat vijf uur duurde. De Boeren hadden met een aanzienlij ke macht den oever van de rivier bezet, maar werden verdreven. Aan de zijde der Engelschen werden 2 officieren gedood en 13 man gewond. Als een staaltje van geringe betrouw baarheid der te Kaapstad en omstreken aangeworven landsverdedigers diene dat een twintigtal pas aangeworven politie- soidaten zich de vorige week aan de Boeren bij Devomlale, zonder den minsten tegen stand te bieden overgaven. Een Engelsche correspondent seint uit Kaapstad, dat George Brand ontevreden is omdat de Kaapsehe Hollanders niet willen opetaan. Hij zegt: Tienduizend Boeren in de kolonie zullen Kitchener noodzaken naar het Zuiden te trekken, en Botha in de gelegenheid stellen Pretoria te hernemen. Goes. De op 19 Januari 1901 aangekon digde beperking van het vervoer over de kunstwegen in deze provincie is buiten werking getreden met middernacht tusschen 25 en 26 Januari 1901. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kampen, J. L. Dippol te De Bilt; W. van Slooten te Polsbroek en I. D. J. Idenburg te Hillegersberg. Beroepen te Kage, P. N. Gijsman Jr., cand. te Aalsmeerte Kralingen, (toez.) C. J. v. Paassen, te Meppel; te Den Bommel, L. Emmen, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Holwierde, door J. Hannema, te Augustinusganaar Veehei (N. Br.) door G. L. Krol te Groede. Bedankt voor Tiel, doorJ. C. Voorduin, te Naardenvoor Ouderkerk a. d. IJsel door C. J. Leenmans, te Zotten; voor Hedel, door P. Bongers, te Kamerik; voor Blaauwkapel door E. Postma, te Ameide; voor Baambrugge, door J. Groeneveld, te Steggerda. Hansweert. Zondagmorgen werd alhier door Ds. Willemse van Kruiningenbevestigd, die als tekst had gekozen, 2 Timotkeits 4 vers 5, waarvan alleen dit gedeelte «Doe het werk van een Evangelist" de hulpprediker D. van Dam van Oosterwolde. Des namiddags deed laatstgenoemde zijn intrede en had tot tekst gekozen Lucas 19: 5b. Geref. Kerken. Beroepen te Nunspeet A. H. op 't Holt, te Noordwijk aan Zee. Bedankt voor Barne veld door dr. J. Hannia te Steen wijk. Na eene ernstige ongesteldheid van maandenlang, trad de bekende nestor der Walchersche Geref. predikanten. Ds. A. Littooij, te Middelburg gisterenmorgen voor het eerst weder voor de gemeente in de Langendelft op. Na gebed en dankzegging aan God, die hem tot aan de poorte des doods bracht, maar genadiglijk zijn lot wendde, predikte Ds. Littoojj voor een tal rijke schare naar aanleiding van Ps. 103 vers 15 aantoonende dat Davids opwek king tot dankzegging eenig, in wezen heer lijk en de stof met het oog op het werk der dankzegging rijk is. Ev. Luth. Kerk. Drietal te Groede J. II. Böghen holtz. te Nieuwe Pekela, J. W. Brass te De Rijp en H. L. Zwahler te Culemborg. Bedankt voor Heusden door P. Pont, cand. te Leeuwarden. Oud Geref Kerk. Hoek. Verleden jaar is door een der leden van de Oud Geref. Kerk uit Ter- neuzen voorganger ds. Ruben een gebouw gezet, dat ingericht werd, tot het houden van godsdienstoefeningen. Thans is dit gebouw overgegaan in handen van de Oud Gereformeerden uit Terneuzen, wier voorganger ds. Boone is. Ds. Boone trad hier Vrij dagavond te half 6 ure voor't eerst op. Hij sprak naar aanleiding van Ps. 84. Het gebouw, dat hoogstens oen 200 per sonen bevatten kan, was bij deze gelegen heid stampvol. Het plan bestaat, hierin voortaan elke week godsdienstoefening te houden. De geneeskundige staatscommissie te Amsterdam heeft bevorderd tot arts den heer A. E. Sitsen, geboren te Vlissingen. Te Leiden is cumlaude (met lof) ge promoveerd tot doctor in de theologie de heer G. A. v. d. Bergh v. Eysinga, cand. te Hulst, met proefschrift: «Indische in vloeden op oude Christelijke verhalen."' Goes. Raadsvergadering Donderdaga vond 8 uur. Notalen. Ingekomen stukken. Verzoeken eervol ontslag V. Driel en Wenniger. Benoeming leeraar boekhouden en lid commissie wering schoolverzuim. Af- en overschrijvingen. Goes. Naar de Telehraaf meldt zal de Roomsclie kerk alhier, welke reeds lang te klein bleek, herbouwd worden. Met ingang van heden zijn bij do Staatsspoorwegen benoemd tot leerling-aan- teekenaar-weger P. M. C. Acda te Rosen- daal en A. Mulder te Bokstel. Vlissingen. De Nederl. Loodsschoener no. 10 schipper B. Baljé, is gisterenavond bij hevigen storm tegen den oostberm ge slagen. Da bemanning was genoodzaakt het schip tijdelijk te verlaten. Hedenmorgen kwam de schoener vlot en op de haven. Het schip is niet ernstig beschadigd. Zaamslag. In den nacht van 26 op 27 Januari is op vijf verschillende plaatsen in de kom der gemeente diefstal gepleegd van 16 kippen en 1 konijn. Als naar gewoonte dader of daders onbekend. Deze dagen had een schipper uit Sluis een zonderlinge ervaring. Geladen met gerst voor Gent, werd hij aan het eerste kantoor in België streng ondervraagd of hij geen contrabande aan boord had. Op zijn ontkennend antwoord onderzocht men zoo veel mogelijk het schip, doch niets bevin dende, werd het, tegen de gewoonte, door twee douanen begeleid tot Brugge. Daar gekomen, werd den schipper andermaal, door hooger autoriteit, met meerder klem afgevraagd, of hij geen smokkelwaren had verborgen. Opnieuw ontkennende, werd door de overheid der douanen last gegeven, het schip te lossen, en toen het bij een nauwgezet onderzoek bleek, dat aan boord zich niets bevond, dat aan rechten onder worpen was, werd, onder excuses, het schip weder ingeladen on kon het zijn reis naar Gent voortzetten, waar het met enkele dagen vertraging arriveerde. Onmiddellijk heeft de schipper zich bij een advocaat vervoegd, om den Belgischen staat tot schadevergoe ding aan te spreken. De douanen schijnen er te zijn ingeloopen door een brief van een vijand des schippers, die nauwkeurig de plaats in het schip had omschreven, waar de contrabande (jenever en sigaren) zoude zijn geborgen. De werken voor de electrische ver lichting van Terneuzen naderen haar vol tooiing. De straatverlichting wordt binnen eenige dagen tegemoet gezien. Men springt daar van petroleum op electriciteithet gasproces is overgeslagen. Met mgang van 5 Febr. a. s. zal de diensttijd op werkdagen van hot post- en telegraafkantoor te Hulst als volgt worden geregeldvan 7.30 uur voor- tot 1 uur na-, 2 tot 3 en 4 tot 7.30 uur namiddags (Green wich tijd). De kommies 4e kl. bij 's Rijks belas tingen M. A. Krijger te Lobith, is met 1 Febr. e. k. als schipperdienstgeleider over geplaatst naar het Rijks-rechterchevaartuig der 2e afdeeling (standplaats Hansweert.) Tusschen Huibergen en Calmpthout hebben de Belgische douanen een geheele kudde vee in beslag genomen. De beesten waren op Belgisch grondgebied on zijn als smokkelvee verbeurd verklaard. Geen kleinigheid. Yan een hoer te Oud-Charlois is een paard en wagen gestolen dat onbeheerd voor een herberg stond. Paard en wagen werden den volgenden dag teruggevonden en in beslag genomen. Terwijl prof. Jan Ten Brink voor de leden van het „Nut" te Amersfoort een le zing hield, zijn uit de vestiaire dor socië teit „Amicitia" alle damesmantels en hee- renjasson gestolen, die door de Nutsleden daar waren gedeponeerd. De dieven lieten alleen de hoeden achter. Te Oldenzaal is in eene slaapstede een bejaard man, die kunstbloemon ver vaardigde, des nachts naar beneden willen de gaan om water te drinken, van de trappen gevallen. De man is overleden tengevolge van bekomen inwendige kneu zingen. Terwijl de ruïne van de afge brande meubelfabriek van Allan aan den Goudschen rijweg te Rotterdam, werd afgebroken, stortte een zijmuur in waar door een steenbikker dadelijk gedood en een ander zwaar gewond werd. Gevolgen der Leerplichtwet. Een school hoofd te Rotterdam stond dezer dagen voor een eigenaardig geval. Aan een leer ling was n.l. verlof gegeven om zijn vader in de gevangenis te gaan bezoeken, maar hoe nu dit geval op den staat van school verzuim te brengen, daar geen kolom is gereserveerd voor bijzondere gevallen. Do onderwijzer vond eindelijk een hoofdje, dat er het dichtst bjj kwam en noteerde dat verzuim onder rubriekfamiliefeesten Een familie te Dedemsvaart, die vier weken afwezig was geweest, had ver geten haar poes bij de buren in te brengen. Het arme dier is nu al dien tijd in een der kamers opgesloten geweest zonder eenig voedsel of drinken gehad te hebben. Toen de familie van de reis terrugkwam en de kamer geopend werd, kwam poes spring levend te voorschijn. Men schrijft ons uit 's-Gravenhage Klokke 12 uur middag. Voor de pui van het Stadhuis een dichte menschenmassa. Uit het antieke deurtje komt ditmaal, in plaats van een jeugdigambtenaar, een ambte naar van hooger rang. Statig wordt het groene kussen voor hem uitgedragen en neergelegd op den hardsteenen rand van den voormuur. Stilte! Tram en omnibus stoppen even. Het publiek dringt dichter op elkaar.... «Eerste huwelijksafkondiging van".... de ambtenaar neemt zijn hoed af en een groot deel van het publiek volgt dit voorbeeld.... »Z. H. Heinrich Wladimir Albi echt Ernst, hertog van Mecklenburg, enz. enz. en Hare Majesteit Wilhlmina Helena Pauline Maria, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz...." Hiep. Hiep. Hoera! klinkt het ineens en daverend plant zich die juichkreet voort. Dan wordt het weer stil, de ambtenaar leest de overige namen van de lijst, maar deze interesseeren het publiek niet, dat zich daarop verspreidt. (Z7.) De Postadministratie, nu de Fransche en de Nederlandsche te zamen, heeft een nog sterker stukje van scherpzinnigheid bedreven dan het gisteren vormelde. I11 Parijs werd ter post bezorgd een brief met niets anders dan dit tot adres Monsieur M. H. Hess, Spuistraat 116, Bij de Torensteeg. Die brief is, waarschijnlijk op den klank af, zonder verwijl naar ons land gezonden en vond da*r zeker in het eerste station van aankomst een ambtenaar, die in Am sterdam bekend was, want zonder eenige vertraging was de brief spoedig aan zijn adres. (N.v d.l)) Koek en ei Bij het vernemen van het plan van den Koning om hem tot veld maarschalk te beneemen, zond de Keizer aan Salisbury en Roberts een telegram, waarin hij zijne hooge erkentelijkheid uit sprak voor zulk een openlijk teeken van genegenheid van de zijde des Koning. In het telegram aan graaf Roberts zegt de KeizerHet doet mij gonoegee te weten dat ik oen van uwe kameraden zal zijn en gerangschikt word onder hen, die den hoog- sten rang bekleeden in het leger van Zijne Majesteit. In zijn antwoord gaf Lord Salisbury als zijn overtuiging te kennen, dat het aannemen van dezen post door Zijne Majesteit de gootste voldoening zal schenken aan alle klassen van de natie, die diep geroerd zijn over de achting en de vriendelijke gevoelens, waarvan Zijne Ma jesteit tijdens zijn bezoek heeft blijk gege ven. Graaf Roberts wenscht namens het leger Zijne Majesteit geluk. Hij zegt, dat alle rangen er zeer trotsch op zijn, dat Zijne Majesteit voortaan nog meer aan hen verbonden zal zijn dan tot nu toe het geval was. Louw op bevel, aan alle Engelschen. Koning Edward heeft een bevelschrift uit gevaardigd of althans zijn verwachting uitge sproken «dat een iegelijk, bij gelegenheid van het overlijden van wijlen Hare Majesteit, zaliger en roemrijker nagedaehtenisse, den zwaren rouw zal aannemen. Deze rouw zal aanvangen op Maandag 28 Januari". Het bevelschrift geeft niet aan het einde van den rouwtijd. Afdeeling GOES en Omstreken. In de sociëteit V. O. Y. te Goes, werd Zaterdagmiddag eene vergadering gehou den welke ooit voor niet-ledon toeganke lijk was. Die bijeenkomst had ten doel om eene voordracht te hooron van den heer De Greeff te Frederiksoord, die sprak over den aanleg van boomgaarden met onder- beplanting. De voorzitter, de heer H. A. Hanken was door ongesteldheid afwezig en de spreker werd ingeleid door den heer I. D. Fransen v. d. Putte. Deze gaf zijne tevredenheid te kennen over de flinke opkomst welke getuigde voor het vertrouwen dat in den spreker gesteld wordt; die dan ook het vorige jaar op uitnemende wijze blijk gaf dit vertrouwen te verdienen. De heer De Greeff, die daarop het woord verkreeg was mede in genomen door de ontvangst ton vorigen jare bereid en had daarom niet geaarzeld om als het kon weer ten nutto dezer af deeling werkzaam to zijn. Allereerst werd het kweeken van Appel- en Pereboomen behandeld. Uitgangspunt is veredelen door oculatie of enten. Aan den onderstam moet de meeste zorg besteed om een ge zonden boom te erlangen. De zaailingen moeten van regelmatig groeiende soorten getrokken worden; voor Peren, Blanke Dionus Trostjespeer of St. Nieolaaspeer. Deze moet een boom vormen, die later geoeouleerd of geënt wordt. Voor Appe len geldt dezelfde behandeling. De beste soorten zijn. zoete Pippelen en Bamboe Papuleu. Mengelmoes van Pitten door ciderfabrieken aangevoerd zijn af te keu ren, daar vele soorten niet welig genoeg groeien. Hoogstammen wordon gekweekt op 1.70 a 1.80 m. en halfstammen op 1 a 1,25 m. De hoogstammen zijn voor latere bewei ding van den ondergrond het verkieselijkste. Halfstammen dragen vroeger, maar hebben meer van den wind te lijden. Men ge bruikt 2 soorten van stammenwilde- en kweekstammen- Het vormon van den stam kost veel zorg. De heer De Greeff zette duidelijk uiteen, hoe de pitten gezaaid later aan regels gezet en behandeld moeten worden. Daarna hoe de ent of occulatis gezet wordt op de zaailingen, waarvan de stam gekweekt wordt. De afgestorven punten der éénarjige scheuten moeten zorgvuldig afgesneden tot bij een gezond oog, dit schiet spoedig door en het 2de jaar heeft toch de stam zijn volle lengte. De dikste zij loten worden van den stam afgenomen en de dunne doen dienst voor bet aandik ken van den stam. Wanneer de stam de volle lengte beeft, neemt men den top er uit boven een oog, spoedig vormt zich een kroontje. Heeft de stam 7 tot 9 cM. dikte aan de kroon, dan neemt men die er af en men zet de soorten die men wenscht. Wilde stammen, van opschietende zaailin gen hoewel op sommige plaatsen nog in gebruik, zijn door slechten, of ongeregelden groei af te keureD. Yoor halfstam geldt dezelfde behandeling. De bolkroon is beter dan piramide kroon, In Belgëi vindt men nog veel holkronen, maar deze zijn mindor geschikt. Licht en lucht houdt men terug. In Duitschland worden tusschen de hergen veel piramiden aangetroffen, maar op de vlakte hebben zij te veel te lijden van den wind. De kromhoorn kan den wind hot best trotseeren. Do kroon moet zorgvul dig gekweekt, eerst met 3 takken, het 2de jaar uit iedere weer scheuten 2 groeien, latei- zorgende dat do kroon niet te vol wordt en geen takken elkander schuren of kruisen. Waarschijnlijk gaat men hier den tijd te gemoet om vruchten te telen voor cider- bereiding en daarom wordt het kweeken van piramidekroon ook besproken. Op 40 c.M. hoogte van den stam, worden, om de le otage te vormen, 4 oogen vrijgelaten, toch mag de boom niet te veel opschieten, anders wordt hij op den top te zwaar. Bij de planting heeft men te zorgen dat do hoornen niet te hoog uit den grond zijn, niet aan de vorst blootstellen. Zijn de wor tels aangetast dan zijn ze donkerbruin 011 door met de hand te wrijven schuift de huid er af. Boomen lang uit den grond die rim pelen, moet men voor de planting in het water zetten. Gekwetste wortels met een scherp mes de wond wegsnijden. Lichte, voedzame, niet te zware kleigronden en goed bemest, is de beste bodem voor be planting. Zandgrond beteekent niet veel. Voor de beplanting moet het terrein, door draineeren of greppels voor waterafvoer droog leggen, goed omgewerkt worden van 40 tot 60 c.M. diepte. Kuilen die harde wanden houden deugt niet, de wortelvezel wendt zich in den kuil rond en beschimmeldt. Voor of begin December planten is het beste. De losse aarde moet tusschen de wortels geschud worden, vastdrukken, maar niet stampen. Den boom zet men niet dieper dan de wortelhals aan de oppervlakte. Dit alles werd met teekeningeu verdui delijkt. Voor onderbeplanting raadde de hoer De Greeff zwarte- en kruisbessen af als niet productief. De marktprijs is veelal 'te laag en bij de teelt heeft men veel met insecten te kampen. Frambozen zijn heter winstgevend. Een geregelder opbrengst en flinke prijs. De verzending in vaten naar Engeland gaat mot succes. Men zet de rijen op 2 Meter afstand. 3 rijen tusschen elk hoomvak, palen met gesponnen draad voor steun, de ranken wordoD er schuin naar toege bogen en dragon dan over do gohoele lengte vrucht, terwijl de ranken rechtaan stokken gebonden enkel in deD top vrucht dragen, Is het vruchtdragen afgeloopen, dan snijdt men de oude ranken weg, om de komende jonge meer voedsel te doen toekomen. De schaduw is goed voor die vrucht. De Hornet en superlatief zijn do beste soorten. Appels en Peren in struik- vorm kan men voor onderbeplanting ook met succes aanwenden. En dan vooral fijne soorten teolen, die hebben altijd goed aftrek en worden nog liever gebruikt dan de zure sinaasappel. Deze struiken kweekt men uitstekend van kweeperen, welke men van afgedrukte stekken kan kweeken. Op een pink dikte kan do stam geoculeerd worden met Paradijs- of splitappel. Met Paradijs en Docent gaat oculeeren en enten beide goed. Als do onderbeplanting na 20 il 25 jaren uitgediend is, zijn de hoogstammen op volle kracht en kan de grond voor bewei ding aangewend worden. Algemeene wen ken. Gebruikt voor kankerwegsnpdingen en snoeien altijd een scherp mes, bestrijkt de wond met entwas of Stokholmer teer. De belangrijke voordracht werd met warm applaus begroet en de heerjv. d. Putte bracht den heer De Greef warme hulde voor zijne heerlijke bijdrage. Den heer De Groeff werd een hartelijk weerzien toegeroepen. Wjj beamen dit ten volle. Zijne praetische ervaring zal toch wel doel treffen. De afdeeling telt 52 le den, maar zal zich ongetwijfeld uitbreiden, want naar het ons toeschijnt is de goede weg gekozen. De rekening over het afgeloo pen jaar wees in ontvang f312,90 en in uitgaaf f 185,20 aan, goed slot f 127,70. B URGEilLIJKE STAND van 26- 28 Januari 1901. MIDDELBURG. Getrouwd: G Peterse 22 j., en H. S. Akkenaar, 23 j., jd. Bevallen: M. Dodmond, geb. Hengst- mengel, z.T, van Ast, geb. Willeboer, z. E. A. de Rijk, geb. De Nooijer, d.M. E. Cornu, geb. Krijger, d.; D. de Zeeuw, geb. Vermeulen, z. Overleden: E. P. Nusteljjn, vrouw van P. M. van der Weel, 66 j. GOES. Geboren: 26, Pieter, z, v. Dirk Hendrik de Bruijne en Wilhelmina Kerkhove. Overleden: 27, Anna Pieternella de Koster, 63 j., ongeh. Bij den cursus in gymnastiek kunnen nog enkelen deelnemers worden geplaatst. Gelegenheid tot inschrijving daartoe op Dinsdag 29 Januaii a. s. des avonds van 9—10 uur. Dinsdag 29 Jan. Middelburg, Nederl. Koffiehuis 3 uur: verbouwing van het winkelhuis aan de Langedelft I 30. Aanw. 22 en 29 Jan. Inl. G. A. Horsten, Bergen op Zoon. Donderdag 31 Jan. Middelburg, Polderüuis Walcheren l'/au: a. het maker van een nieuw paalhoofd voor den Westkapelschen zeedijk. Aanwij zing 28, 29 en 30 Jan.; b. het bestorten van den onderzeeschen oevei aan de Noord watering tot een bedrag van f 15,000; c. het vervoeren van 400.000 Kg. straatklin kers. Inl. ingenieur van den polder. Vrijdag 1 Feb. Middelburg, 11 uur namens Gedep. Staten buitengewone herstellingen aan den Steiger te Katsche veer. Bestek ter lezing ter Griffie bij den Hoofd: ngenieur to Middelburg en bij den Ingenieur te Goes. Aanwijzing 22 Jan. 101 uur. Kruiningen, 2 uur bij Bierens door 't be stuur der Chr. school het bouwen eener school met twee lokalen en een onderwij zerswoning. Bestek enz. bij dhr. le Clercq. Zaterdag 2 Feb. Goes, 10 uur door B. en W. liet bouwen eener school op 't terrein naast het Rijks- landbouwproefstation. Aanwijzing 29 Jan. I uur. Schore, door 't Burgelijk armbestuur 11 uur het bouwen woonhuisje nabij het zie kenhuis. Inl. dhr. le Clercq. Maandag 4 Feb. Colijnsplaat, P. TazelaarNz.: 71.800 Kg. Chilisalpeter en 250 Kg. klaverzaad. Inl. A. N. van Langeraad. Vrijdag 1 Maart. Middelburg, door Gedeputeerde Staten II uur, het maken bij de westelijke bui tenhaven te Neuzen van een gebouw voor bergplaats van vrachtgoederen, en kantoor, ten gebruike van den stoombootdienst. Be stek ter prov. griffie a f 1. met of f 0.40 zonder teekeningen. Ter lezing ter prov. griffie, bij den hoofdingenieur v. d. water staat te Middelburg, bij den ingenieur v. d. waterstaat te Neuzen en den directeur van den stoombootdienst op de Westerschelde. Aanwijzing 15 Febr. 10 uur. Dinsi Middelburg, Vos 10 uur, 2 bo de linnenkasten, en mahonielio regulateurklokkÈ toebehooren, 1 brandkast, hoed Maandag te zien Wod Koudekerke, 10 uur: lo. eei land Bokxwegj een huis, erf, straatweg naar Te zien 29 J West Sonburj voor 't gemeen door not. Tak hout. En 0111 1500 droge mut en op de bolwerl en eschdoornliiit Groote Abeeli not. do Marot Verhoeff met mi Oude Vliss. Rij oon huis aldaa 29 Jan. en 10- Wemeldinge, not. Paardekoop kamer een hui 183 cA. Waarde, bij Scliouwenaar do huis en erf 90 dersgereedschap Don Middelburg door not. Huve weg 7250 cA. e sche dreef, een Te zien 29 en huis, schuurtje 65. Drie perc. een huis spuisti markt H 161. en 24 uur. Middelburg derdag ook ve tonnetjes Noori den Hollander Mark ROT7 Meel onverai f 11,75. Eerst* Zeeuwsche ei Vlas 2274 stuivers, 2000 2100 steen Gr Zeeuwsche Aar Ajuin geen Tarwe Nieu weTarw Canada Nieuwe R 0 Nieuwe Wint Zomergerst Chevalier Haver Witte Boon Bruine boon Erwten Kookerwte K ooizaad Kanariezaad Kar w ij zaad L ij n z a a d per 100 Oude Tarwe J f 7,25 k f 7,75 Nieuwe WiDtei mergerst f 6,75 f 6,50Kookorw erwten f 8,50 h f f 8,Lijnzi f Alles per 100 Krabbendijk Aanstaand hoopt onze Behuwd- on KRIJN VA Colijnsplaat, I' «lag te viert Heden ov droefheid on Anna Pie in den oudei Goes, den J. J.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2