Buitenlandsch Overzicht. Afloop Verkoopiugen enz. A d y e r t n t i 8 n. L2 Dinsdag 29 Januari 1901, Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Telegrammen. le. Het HUIS en ERF, waarin tapperij en slijterij te Vlis singen aan de Wagenaars straat, gemerkt I 45, Kad: grootte 5G c.A. van 1000 K.e. bedroeg. Zied ar het beste bewijs, dat Chilisalpeter tegenwoordig ge wild is. ENGELAND. Koningin Victoria is ernstig ziek. Haar toestand is zelfs onrustwekkend. De feesten te Berlijn (tweehonderdjarig bestaan van het Koninkrijk Pruisen) werden Zaterdag onverwacht geëindigd verklaard, en de Keizer hegaf zich Zondagmorgen onver wijld over Vlissingen naar Londen. De naastbestaanden verzamelden zich reeds om het ziekbed, dat haar sterfbed dreigt tc zullen worden. De Koningin lijdt aan vliegend verval van krachten en had de vorige week een aan val van beroerte gehad, waardoor haar ge zichtsvermogen zeer verzwakt was. Zij is is 81 jaar en 211 dagen oud. Haar groot vader George III werd 81 jaar en 238 dagen oud. Zij is de langstlevende en tevens de langst regeerende van alle vor sten en vorstinnen van Engeland geweest. De dood van haar kleinzoon, gestorven in het verre Zuiden, het overlijden van haar geliefde vriendin Lady Churchill en de wankelende gezondheidstoestand van haar dochter, de Keizerin-weduwe Frederik van Duitschland, moeten veel hebben bij gedragen tot de ziekte, waaraan zij thans lijdende is. Dit alles moet haar zeer heb ben aangegrepen en vooral de strijd in Zuid-Afrika, waarover zij wel niet in alle bijzonderheden zal zijn ingelicht, moet haar zeer hebben terneer gedrukt. Zij werd 24 Mei 1819 in Kensington ge boren; en beklom in 1837 den Koninklijken stoel. Haar oudste zoon Albert Eduard, prins van Wales, is in 1841 geboren en gehuwd in 1863 met Alexandra, dochter van Cliristiaan IX, koning van Denemarken. Het huwelijk van dezen troonopvolger is rijk met kinderen gezegend. Zij heeten: Albert, George, Louise Victoria, Victoria Alexandra, Charlotte, Alice; en ook onder hen zijn er die verscheidene kinderen ge wonnen hebben. Koningin Victoria mocht op een rijk ge zegend, welbesteed leven terugzien. Jammer dat 't imperialisme barer raadslieden (of leidslieden) haar medeplichtige gemaakt heeft aan de moorden in Oost- en West in in Koord- en Midden- en Zuid-Afrika; aan zooveel onschuldig vergoten Kafferbloed, waarmee de Chartered Company en anderen haar Koninklijk kleed hebben bespat ENGELAND en TRANSVAAL. Mark Twain, de bekende Engelsche schrijver, blijkbaar een onafhankelijk man heeft in Amerika in een vergadering waar de bekende Churchill spreken zou, 't Ame- rikaansche volk „geveegd" onder anderen met de opmerking dat Amerika in den laat- sten tijd steeds broederlijk had omgegaan met de Engelschen ook in hun moorddadige plannen. Of Winston Churchill met deze rede in genomen was, blijkt niet. Doch den Yankee s zal 't wel niet bevallen zijn, zoo in hun eigen huis op hun plaats te zijn gezet. Intusschen biijven de Engelsche bladen jammeren over het kritieke van den toe stand in Zuid Afrika. Volgens berichten uit de Midladdis- tricten en Uitenhage. worden de Boeren zooveel mogelijk bijgestaan door de Kape naars zestig Kapenaars uit Aberdeen heb ben zich bij de Boeren aangesloten. De bladen troosten zich dat na de proclamatie, waarin het verbod om wapenen en ammunitie te hebben, is afgekondigd, er wel veel geweren en ammunitie, die jaren lang verborgen gehouden zijn, voor den dag zullen komen. Zij, die in het be zit van verborgen wapenen worden gevonden kunnen veroordeeld worden tot zeven jaar gevangenisstraf. En als men nu leest, dat de Boeren 60 K.M. van de zee, bij Willowmore, zijn ver schenen, waardoor ook in de Zuid Westelijke districten de krijgswet is afgekondigd en daarbij in aanmerking neemt de troepen bewegingen in 't Carolina-district, waar Botha aan 't werk is, dan kap men zich al dat gejammer begrijpen. Bij Balmoral namen de Boeren een trein met mijnmateriaal. De Boeren bereiden zich voor op een ernstigen inval in Natal, evenals anderhalf jaar geleden. De zwakke Engelsche gar nizoenen aldaar trokken reeds op New castle terug. Vermoedelijk zal de paniek te Lidysmith en Pietermaritsburg wel niet minder zijn dan in Kaapkolonie. Er zijn 3000 Boeren met 6 kanonnen van Ermelo naar Wakkerstroom op de Natalsche grens vertrokken. Een vrijgelaten Engelsch gevangene heeft verteld dat de Boeren overvloed van am munitie hebben, en bovendien hun voor raad aanvullen door alle Engelsche muni tie bijeen te zoeken, die door de bereden infanterie verloren wordt. Gevolg van 't ontbreken van kleppen op de bandeliers. Ook hebben de Boeren veel paarden en veel voedsel. Hunne verkenners en voor hoede zijn altijd in Engelsche khakiklee- deren gehuld. AMERIKA. Er dreigt weer een conflict tusschen de regeeringen der Vereenigde Staten en van Venezuela. Scherpe brieven worden gewis seld oorlogsschepen worden misschien naar Caracas gezonden. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Kampen: J. L. Dippel, te De Bilt; I. D. J. Indenburg, te Hillegersberg F. F. J. v. d. Plassche, te Hasselt; Dr. J. Schuurmans Stekhoven, te Spannum W. van Sloten, te Polsbroek, en W. v. d. Waal, te Overschie. Drietal te HaarlemL. W. Bakhuizen van den Brink, te Vlissingen; C. J. van Paassen, te Meppel, en J. Weener, te Ter Aa. Beroepen te Eexta, H. Stelma, cand. te Sneek; te Zevenhoven, P. N. Gijsman, cand. te Aalsmeer te Leeuwen, J. E. Bijl, cand. te Delft. Aangenomen naar 's Graveland, door N. P. E. G. v. Uchelen, te Renswoude; naar Zuidwolde, door D. Klein Wassink, cand. te Zelhem. Bedankt voor 's Hoerenhoek, door D. Klein Wassink, cand. te Hallevoor Dordrecht, door dr. J. Schokking, te Kou- duin. Ds. A. M. Knottnerus te Zaamslag, heeft thans de benoeming tot predikant directeur van het diaconessenhuis te Arn hem aangenomen. Geref. Kerken. Tweetal te Nunspeet, A. H. op 't Holt, te Noordwjjk en G. H. v. Kasteel, te Op penhuizen. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Noordbroek, I. Hulshoff, te Baard. Aan de universiteit te Amsterdam is het aanvullinngsexamen in dier- en delf- stofkunde afgelegd door de dames E. C. Massee en N. S. Vermande. Aan die te Leiden deed het candidaatsexamen le ge deelte „godgeleerdheid" de heer G. J. W. Oldeman. Goes. Wij hoorden de huismoeders al mopperen waar blijft mijnheer Kakebeeke toch voor de Werkverschaffing? Welnu, de advertentie in dit no. stelt ons gerust. De heer Kakebeeke en de andere heeren vergeten de vrienden der werkverschaffing niet. Deze week komen zij om hun bijdrage. Laat men hen met een rijke bijdrage ver blijden, te rijker dewijl zij eigenlijk ons werk doen. Want Christelijke liefdadigheid beoefenen, ook door werkverschaffing, ook metterdaad, is aller taak. En nu willen met 't ophalen van 't daarvoor benoodigde geld, bij ons, en voor ons, deze heeren zich belangeloos belasten. Men helpe hen en er is veel noodig. Vlissingen. Zondagmorgen kwam met een extra trein alhier aan Z. M. de Keizer van Duitschland met gevolg en de hertog van Connaught. Op het perron werden de vorsten door enkele autoriteiten begroet, o.a. door den Commissaris der Koningin in Zeeland, de Duitsche en Engelsche consuls, den directeur der >Zeeland" enz. Tijdens het overbrengen der bagage begaven de hooge reizigers zich in de vorstelij ke wacht zaal. Kort daarop gingen de vorsten aan boord van de dag-mailboot »Engeland", welke boot om 9 uur van Vlissingen ver trok. Slechts zeer enkele personen waren in en om het station te zien, terwijl alle toegangen naar en van het perron, de pon tonhal en de ponton door rijks- en ge meentepolitie waren afgezet. Tel. Krabbendijke. Sedert 1 Oct. 1. 1. doet zich hier voor de tweede maal het geval voor, dat ouders door de diakonie der Ned. Herv. Kerk gedwongen worden hun kind(eren) van de chr. school af te nemen. (Bovenstaand bericht plaatsen wij zóó als wij 't ontvingen. Wij hadden reeds vroeger een en ander vernomen als bewijs van de groote vijandschap voor chr. on derwijs, waarmee de zich noemende ortho doxe kerkeraad, enz. van Krabbendijke be zield is. Het is wel te bejammeren dat eene jarenlange orthodoxe evangeliepredi king in de Herv. gemeente aldaar nog zoo weinig vrucht droeg, dat zelfs een ortho doxe kerkeraad er niet door bewogen werd tot naastenliefde en belangstelling in de komst van Gods Koninkrijk, ook onder 't opkomend geslacht, waartoe toch op de openbare school te Krabbendijke dat weet men welvolstrekt geen gelegen heid bestaat. En wel diep zal dit den geachten predikant aldaar, ds. Bokma, moeten grieven. Maar er zijn menschen die „nimmer tot kennis der waarheid ko men". Dergelijk dwang uitoefenen op den armen broeder, door ambtsdragers, is een schande voor den Christennaam. Intusschen onze broeders te Krabbendijke moeten maar voortgaan in God es kracht. De Heere zal 't hun doen gelukken. lied.) Rilland-Bath. De gezamenlijke lijsten voor het nationaal huldeblijk voor H. M. de Koningin hebben in onze gemeente' niet minder dan f 113,75 opgebracht. Borsele. Door het bedanken van den koster en stokman, van de Oud Gerefor meerde Kerk alhier is benoemd de heer A. van den Ende Gz. op een jaarwedde van f25. En door het bedanken van den stokman van de Nederlandsch Hervormde gemeente alhier werden sollicitanten opge roepen op een jaarwedde van f20, waar toe zes sollicitanten zich aanmeldden, waaruit een drietal werd opgemaakt be staande uit de heeren J. van Zweden, J. Walhout Az. en A. Veerhoek. Benoemd werd de heer J. van Zweden. Wemeldinge. Op de Zaterdag gehou den vergadering van aandeelhouders der weegbrug „Bonzijweg" word door den secretaris-penningmeester verslag uitge bracht waaruit bleek dat in 't afgeloopen jadr werd gewogen: Suikerpeen 2804353, Aardappelen 979020, Ajuin 367382, Diver sen 978108, Hooi en stroo 50233 kilo. Als dividend word uitgekeerd f 7,50 per aandeel, terwijl er f 60 in de reservekas werd gestort. Als voorzitter werd her benoemd de heer Anth. de Broekert. Kapelle. De bijdrage voor het Hulde blijk der Koningin bedraagt in deze ge meente f 113,90. In de week van 1017 Januari wer den van lerseke verzonden 610.000 lever bare oesters, uit welk cijfer blijkt, dat de vorst nog niet van veel ongunstigen in vloed geweest is op de vraag. In de prijzen kwam niet veel verandering. Imperialen 55—63 gld., 70 Kg. 35—42 gld., 60Kg. 15—20 gld., 50 Kg. 9-12 gld., 40 Kg. 35 gld. (Iers. en Thoolsche Crt.) Poortvliet. In de heden Vrijdag ge houden vergadering van ingelanden van het Waterschap Poortvliet werd met alge- meene stemmen besloten afwijzend te be schikken op het verzoek van den heer Nieveen te de Lemmer om subsiedie voor een stoomtram door het eiland Tholen. A. 0. Misseghers, de wegens den he kenden moord te Koewacht veroordeelde, is Zaterdag naar de strafgevangenis te Leeuwarden overgebracht, tot het onder gaan zijner straf. St. Maartensdijk Benoemd tot ont vanger der directe belastigen alhier, W. G. S. L. de Vletter, ontvanger te Zweeloo. Hansweert. Voor rekening van schipper de Boer zal alhier een ijzeren aakschip gebonwd worden. De scheepstimmerwerf waartot heden houten schepen werden ge maakt wordt afgebroken en ingericht voor het bouwen van ijzeren schepen. Vrijdagnacht zijn te Amsterdam twee jonge mannen, 18 jaren oud, op heeter- daad bij inbraak en diefstal betrapt in de werkplaats van firma Hamel. Zij vluchtten over daken in een woning, waarin zij door het dakraam binnen gingen en aan het bed van de huisvrouw verschenen, haar ver zoekend hen niet aan de politie over te geven. De heer des huizes, die bij een ziek kind op de andere kamer sliep, hoorde hen echter en waarschuwde de politie, waardoor beide gearresteerd werden. Een Rotterdainsch kermisgezelschap stond met een woonwagen te Blerik bij Venloo. Er was ook een 9-jarige knaap bij, zoon van een weduwe. De jongen wist een paar dagen geleden zonder opge merkt te worden in een spoorwegwagon te sluipen, geladen met groenten en be stemd voor Essen. Twee dagen en twee nachten heeft de jongen in een wagon op gesloten gezeten, totdat te Essen de com miezen, die de wagen onderzochten, hem verkleund van koude, meer dood dan levend vonden. Nadat ze hem gevoed hadden en van andere kleederen hadden voorzien is hij gisteren naar Blerik teruggebracht en teruggegeven aan zijn diepbedroefde moeder, die haar jongen reeds dood waande. Vrijdagnacht is door honden verschrik kelijk huis gehouden onder de nog in de weide loopende schapen onder Veenhuizen. Een paar wolven hadden 't al niet veel erger kunnen maken. Er werden vier schapen gedood, en 16 andere min of meer ernstig verwond. Van één schaap was de keel doorgebeten. Nadat Z. H. Hertog Hendrik in den echt zal zijn verbonden, zal aan den Gemaal van H. M. de Koningin het recht worden toegekend den titel te voeren van Prins der Nederlanden, met hot praedicaat van Koninklijke Hoogheid, on hij bij zee- en landmacht ii la suite geplaatst worden met den rang, onderscheidenlijk, van schout bij-nacht en generaal-majoor. De Keizer van Duitschland wordt bij de voltrekking van Hr. Ms. huwelijk ver tegenwoordigd door Prins Albert van Prui sen, regent van Brunswijk. Met het oog op den treurigen toe stand van vele, uit Zuid-Afrika verdreven ambtenaren zullen in verschillende plaat- Een pogingen in het werk worden gesteld om ten behoeve hunner kinderen vrijstel ling van de betaling van schoolgeld te ver krijgen. De heer L. H. A. Magnee, lid van de Eerste Kamer voor Limburg, ligt op zijn kasteel to Horn zeer gevaarlijk ziek. Zijn toestand is hopeloos. Vorige week is te Marseille een moordenaar gevat, die het record van ta toeage moet bezitten. Wat hij al op zijn lijf heeft uitgebeeld is bijna niet op te sommen en veel er van getuigt vaH 's mans fantasie. Zoo heeft hij op zijn rechterarm een naakten man met een hoogen hoed ge- teekend op zijn borst staan twee leeuwen met het volgende inschrift»Arme moe der Toen gij mij ter wereld braeht, gaaft gij mij kracht en moed mee. Toen ik twintig jaar was, heeft Frankrijk mij in slavernij gebracht"; op zijn linkerarm komt een man voor zonder hoofd, die in de eene hand een hoofd bij de haren vasthoudt en in de andere een zwaard. Zelfs op zijn rug is de zonderling getatoeëerddaar staat in fraaie letters Dood aan de ontrouwe vrouwen Daaronder een prachtige sol daat. Het bacteriologisch onderzoek heeft aangetoond dat de ziektegevallen, aan boord van de te Huil hinnengeloopen Fridry voorgekomen, longenpest zijn geweest, de ernstigste vorm van pest. Twee lijders zijn nog gestorven, en zeven worden ver pleegd of zijn nog onder toezicht gesteld in het hospitaal. Het gezin Schuier zat Donderdag in de Zwitsersche stad Schwyz vreedzaam aan tafel: Vader, moeder met haar jongste op schoot, en tegenover hen een zoon en dochter. Daar opeens viel het middenvak van een der wanden in steenbrokken naai' binnen, de linnenkast die daarvoor stond sloeg in stukken voorover, de lamp werd gedoofd en plofte van den zolder, en de leden van het gezin werden van hun plaat sen geslingerd. Wat was er gebeurdeen reusachtige boom, die voor het huis stond, werd gekapt, maar de werklieden hadden hem niet kunnen houden, en toen was het enorme gevaarte door den twee voet dikken muur in het huis geslagen, juist neerplof fend op en door de tafel heen, maar net tusschen de 'aanzittenden door. In den muur was een gat als een wijde poortde 55 voet lange en 8 voet dikke stam had alles verpletterd; het uiteinde, dat op de canapé aan den overliggenden wand terecht was gekomen, had dit meubel in tweeën gebeukt. En toen de buren toesnelden vonden zij al de leden van het gezin Schuier geheel ongedeerd te midden van puin en scherven liggen. In een steengroef bij Nuolen (Zwit- sersch kanton Schwyz) zijn Donderdag vier mannen door neerstortende steenmassa's verpletterd. De eigenaar van de groeve behoort onder de slachtoffers. Alle vier de mannen laten gezinnen na. Uit Kaïro komt de tijding van zware stormen, vergezeld van onweder en hagel slag, die in Egypte belangrijke schade hebben aangericht. Tengevolge van den storm hebben langs de kust verscheiden schipbreuken plaats gehad, terwijl ook de kust van Klein-Azië het tooneel van een reeks rampen en verwoestingen is geweest. B UIIG ER L LJK E STAND van 19- 21 Januari 1901. MIDDELBURG. Bevallen: M. van Hemert, geb. Geertse, z. (tweel.) M. A. Pluij- mers, geb. Schardus, d.; E. F. de Baare, geb. Haaksman de Koster, z.; S. Wolf, geb. Schip pers, z.; J. Alewijnse, geb. Van Schijndel, z.P. H. Bliek, geb. Hijpers, z.P. Baijens, geb. Hendrikse, z. Overleden: J. M. Vetter, wed. van S. M. Adamse, 88 j. GOES. Huw. a a n g i f t. 18, Gregorius Huijbrechts, 38 j., jm. te Lillo (België) en Maria Goedhart, 28 jjd. te Goes. le huw. a f k o n d i g i n g. 20, Chris- tiaan van Fraassen, 28 j., jm. te Goes en Lena Jasperina Dedert, 33 j., jd. te Brielle. BRIEFWISSELING. Wij verzoeken onzen correspondenten geen berichten te zenden, die al in andere plaatselijke bladen gestaan hebben. (Red.) ONS HUIS. Op Woensdag 23 Jannari a.s. des avonds te 8 uur voordracht door den heer W. C. van de Volkere te Vlissingen over: »Elec- trisch arbeidsvermogen" met proeven. Toe gangskaarten zijn, tegen betaling van 2'A cent, voor leden en ingeschrevenen (boven 16 jaar) op de gewone wijze bij den con cierge verkrijgbaar. AXEL, 19 Jan. 1901. Oude Tarwe f 8 f 8,25 Nieuwe Tarwe f 7,50 f 8,Rogge f 6,f f 6,50 Nieuwe Wintergerst f 7,75 ii f8,Zo- mergerst f 7,a f7,50; Haver f6,a f 6,50Kookerwten f 9,50 a f9,75; Voer- erwten f 9,a f 9,50 PaardenbooneD f8, a f 8,50Lijnzaad f 4 f Koolzaad h f Aardappelen f 2,75 a f 3,50. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 21 Jan. 1901. Meel onveranderd. Zeeuwsche eieren f5,40 a f 5,20. Vlas. 18187 steen blauw, 40 a 54 stuivers, 300 steen wit 38 a 44 stuivers 1000 steen Groningsch, 38 a 48 stuivers. Lijnzaad f 11,50 a f 13,Zeeuwsche Aardappels blauwe f 3,20 3.40. Ajuin geen aanvoer. Granen geen zaken. Krabbendijke. Vrijdag werd door not. Prins publiek verkocht het huis, bewoond door M. Geense (A 25), Koopor dhr. G. Tramper voor f 1402 en de gewone kosten. Oostkapelle, Door not. de Vos werd heden Maandag publiek verkocht lo.—4o. het Hof Alduin met tuin en weiland 1 H. 58 A. totaal voor f 1544,50 aan dhr. J. Janse alhier. 5o.8o. 1 H. 78 cA. 30 cA. id. voor f 2584 aan dbr. G. In 't Anker alhier. Vlissingen. Door dhr. Houthuis werd aanbesteed voor dhr. Boels alhier het bou wen eener étage op 't percoel Bellamykade 119.* Inschrijvers: F. N. de Rooy f3127; Fey en Stroo f2975; J. J. Krijger f2949; J. Loois f2899; J. Warren f2880; C. P. Melis Co. f 2827; A. Hanewinkel f2785 Caljé en Kieviet f2725 H. v. d. Hof f2625; Gebr. de Plaa f2565. Allen alhier. 's-Gravenhage. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen en bewaarder van hypotheek, kadaster en scheepbewij zen te Zierikzee en betaalmeester te Ziorikzee, A. Meijlink, thans ontvanger der registratie en domeinen te Hoorn. Vliissingen. Heden werd het lijk van den korporaal Dattin met groote plechtig heid ter aarde besteld. Bijna alle beschik bare militairen waren tegenwoordigo. a. Kapitein Stevens, luitenants Heyl, Koster en Bietsnijder, bestuursleden der Schietver- eeniging en de huisvader van het Militairen Tehuis de heer Meerman. De overledene werd enkel door korporaals gedragen. Het woord werd gevoerd door den Com pagnies-commandant, door ds. Voorhoeve, en door een collega, eerstgenoemde herdacht den overledene als prompt militair en als huisvader; laatstgenoemde legde namens kameraden een krans op 't graf. Vlissingen. Drie tot nog toe onbekend gebleven dieven gingen heden nacht aan boord van de Belgische loodsboot no 17 bij den pas aangestelden schipper L. J. Brackx, duwden den man van de wacht P. v. Houte eon met petroleum gedrenkte prop in den mond, doorzochten alles, waar op zij den drank meenamen, na eerst met krijt op de tafel te hebben geschreven „Wij zullen ons vermaken; de Klare zal wel smaken." Londen, De Keizer en de hertog van Connaught arriveerden om 6 uur Zondag avond aan het station Charingcross (Londen), waar de prins van Wales, de hertog van York en prins Christiaan van Sleeswijk- Holstein hen ontvingen. Zijne Majesteit ging daarop naar het Buckinghampaleis. De Koningin is stervende bewusteloos. De Koningin is Maandag overleden. 's-Gravenhage, De president Kruger laat zich voortdurend op de hoogte houden van den toestand van Koningin Victoria jegens wie hij trouwens geen wrok koestert, die hem in 1884 zoo vriendelijk ontving. Steeds heeft hij tegenover de Boeren haar gunstig afgeschilderd. Heden hoopt onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder LENA VERSLUIS, Wed. M. Post, te Geersdijk, haren 75en geboorte dag te herdenken. Dat zij nog vele jaren in gezond heid mag doorbrengen is de wensch van hare dierbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Chicago III. N. A., Jan. 1901 Hedenmiddag om 2 uren overleed zacht en kalm, na een zeer geduldig lijden van 11 maanden, mijn geliefde echtgenoot Gilles de Jager Jz., in den ouderdom van 29 jaar 3 maanden 24 dagen, mij nalatende 2 kinderen te jong om het zware ver lies te beseffen. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Wed. G. DE JAGER - De Leeuw. Oudelande, 19 Januari 1901. Hedenmiddag om 2 uren overleed zacht en kalm, na een zeer geduldig lijden van 11 maanden, onze geliefde zoon en broeder Gilles de Jager Jz., in den ouderdom van 29 jaar 3 maanden 24 dagen. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Oudelande, 19 Januari 1901. J. DE JAGER Gz. M. DE JAGER— Bruinooge. A. MOL —De Jager. W. MOL. A. DE JAGER Jz. Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoot en Moeder Maria Adriaanse, in den ouderdom van 67 jaar. Koudekerks (Tramsingel), 18 Januari 1901. J. BROERSE. P. MELIS —Broerse. P. MELIS. De Notaris P. DE MARET TAK zal op 's avonds 8 uren, in het koffiehuis „Ad miraal de Ruijter, aan de Rommelkade, te Vlissingen, in het openbaar verkoopen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2