Afloop Verkoopingen enz. Openbare Verkoopingen. Kerknieuws. Poster ij en RECLAMES. Wanhoop der Zieken. ftechrszaken. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. BURGERLEKKE STAND Ik goef hier slechts weer de uitdrukking van wanhoop van den lieer Maarten van der Meer op 't eiland Rozenburg (Zuid Holland). Ouzo verslaggever vernomen hebbende do wondervolle genezing van zijn zoon begaf zich persoonlijk daarheen om /len patient to zien en van hem zelf de b. ter schap te vernemon. Helaas, hij vond alleen zijne moeder te huis, en op zijn vraag waar de zieke zoon was, werd hem hierop door haar met vreugde geantwoord, och, mijnheer, mijn zoon is thans zoo welvarend, sedert hjj do Piuk Pillen van Dr. Williams gebruikt heefi dat hij gelijk oen ander met zijn vader in do drukke hooitijd mede werkt. Vroeger was hij loom en had vreeselijko steken in do zijde kortademig, kortom niet in staat zijn werk te verrichten. Het was door het lezen van talrijke ge nezingen dat wij er ook toe overgegaan zijn en liet krachtige geneesmiddel heeft onzen zoon van een kwijnende ziekte gene zen en gered. Wij zijn den uitvinder dezer pillen dui zendmaal dankbaar en verzoeken u onze dankbaarheid aldus over te brengen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlamming, ruggemergste- ring, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St- Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, klierge zwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spiorversterkend middel. Zij gevon schoone kleuren aan de bleeko gelaatskleuren, handelen in al do tijdper ken der verzwakking bij de vrouw en ver oorzaken bij den man een werkdadige wer king tegen al de ziekten veroorzaakt door lichaaraolijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs f 1,75 de doos f9. G doozen Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger, 47 Rotterdam hoofd-depóthouder voor Nederland en Apo- thekou. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Wacht U evenwel voor de namaaksels, ver- schalt u de echte Pink Pillen alleen hij den Heer Snabilié te Rotterdam of hij de depot houders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoo- pen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is s/echts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggeveivernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. liet namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Tweetal te O. on W. Souburg W. den Hongst te Veenendaal on K. K. Troost te Naaldwijk. Bedankt voor Grijpskerke, door R. R. Troost, te Naaldwijk. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 15 Januari 1901 werd nog uitspraak gedaan in de navolgende zaak: R. K., schipper, voerende het Nederland- scho Rijnschip Ora et Labora, zonder bekendo woon- of verblijfplaats hier te lande, werd bjj vonnis van hot kantongerecht te Goes dd. 22 Januari 1900 bij verstok veroordeeld tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 5 d. h. wegens het niet tijdig stoppon bij het naderen van de groote sluis te Hansweert, ondanks het geplaatste roodo licht, en wegens het niet vast loggen van het schip op de plaats door den sluismoester aldaar aangewezen. Tegen dit vonnis is de veroordeelde op 10 Januari 1901 in verzet gekomen en wel bjj exploit van den deurwaarder J. P. Wil- lemso te Rotterdam beteekend aan den heer ambtonaar van het openbaar Ministerie bij het kantongerecht no. 3 te Rotterdam. De heer ambtonaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes vorderde ter te rechtzitting van Maandag 14 Januari 1901 (als wanneer deze verzotzaak diende) dat do nu opposant zal worden verklaard niet- ontvakelijk in zijn vorzet, op grond dat dit vorzet niet is beteekend, gelijk behoorde, aan hem, ambtonaar van het O. M. bij hot kantongerecht Goes, maar integendeel aan zijn ambtgenoot bij het 3e kantongerecht to Rotterdam. Door den heer kantonrechter werd het navolgende vonnis gewezen Overwegende, aangaande de. vordering tot niet ontvankelijk verklaren van den opposant, dat, ofschoon art. 266 van het wetboek van strafvordering, bepalende dat een vonnis bij verstek veroordeelde, tegen dat vonnis, bij exploit aan »het openbaar ministerie" beteekend, verzet kan doen, zeker in het algemeen bedoelt den ambte naar van het openbaar ministerie bij het college of kantongerecht, waardoor het ver- oordeelond vonnis is uitgesproken, doch dat daaruit niet volgt dat, onder alle omstan digheden, elk verzet tegen dat vonnis, aan een ander ambtenaar van het openbaar Mi nisterie beteekend, daarom zoude zijn krach teloos en niet ontvankelijk Overwegende toch dat, indien de ambte naar van het openbaar Ministerie bij een kantongerecht de uitvoering van een bij ver stek gewezen vonnis opdraagt aan een ambt genoot gelijk in dezen is geschied door plaatsing in het Algemeen Politieblad, deze daardoor moet geacht worden te treden in do plaats van den ambtenaar oorspron kelijk mot de uitvoering belast, waaruit in het algemeen roods zoudo volgon, dat ook het verzet kan beteekend worden aan den ambtenaar van bot openbaar Ministerie, die het vonnis feiteljjc ten uitvoer legt Overwegende, dat dit te meer blijkt door dat het doel van het toelaten van verzet tegen een bij verstek gewezen vonnis is, om do tenuitvoerlegging van dat vonnis onmiddellijk te schorsen, welk doel vooral wanneer slechts eeno geringe straf is op gelegd onmogelijk zoude worden gemaakt, indien het betrokken vonnis ten uitvoer werd gelegd zonder dat die uitvoering kan worden geschorst op eene plaats zoo verre verwijderd van de standplaats van den ambtenaar van een openbaar ministerie, oorspronkelijk met de tenuitvoerlegging be last, dat de opgelegde straf zooal niet ge heel dan toch voor een groot gedeelte zoude zijn ondergaan voordat van daaruit van laatstgenoemden ambtenaar het verzet kon beteekend worden; Overwegende, dat daartegen niet afdoet de bepaling dat na een gedaan verzet de nieuwe behandeling dor zaak moet plaats hebbon op de eerstkomende gewone terecht zitting van het college of kantongerecht, dat het oorsproukelijk vonnis heeft gewezen omdat hot geval zich zoudo kunnen voor doen dat indien dit verzet gedaan werd op eene plaats verre verwijderd van de plaats waar het veroordeelend vonnis werd uitge sproken de eerstkomende gewone te rechtzitting van het veroordoolend college of kantongerecht roeds had plaats gehad, vóórdat het verzet daar bokond werd, aan gezien men als zoodanige «eerstkomende gewone terechtzitting" moet verstaan die, welke volgt op hot bekend worden van het verzet aan het openbaar ministerie; Op alle welke gronden. Gezien artt. 266, 267 van het Wetboek van Strafvordering, Verklaren don opposant ontvakelijk in zijn vorzet. Overwegonde echter, dat bij het oproepen der zaak de oorspronkelijk voroordeolde, du oppasant, bleek niet ter terechtzitting tegenwoordig te zijn; Herzien artt. 266, 267 van Strafvordering Vorklaren het door den oppasant gedaan vorzet vervallen. Bevelon dat hot voornoemde bij verstek gewezen vonnis zal worden ten uitvoer gelegd. Ar: ondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: diefstalB. W., 17., arbeider, Kruiningen, (Oostdijk), tot f 10 b. s. 14 d. b., on A. C. do B., 45 j., hvr. van F. S., werkster, Terneuzen, tot fl b. s. 1 d. h., en twee feiten van diefstal en één feit van dief stal met inklimmingJ. M. v. d. P., 14 j., destijds slagersjongon on C. K., 15 j-, des tijds werkjongon, beiden thans zondor be roep, Middelburg, ioder tot 6 w. gov. straf. VrijgesprokenP. O., 42 j., hvr. van L. G., werkster, en F. S. S., 13 j., zondor beroep, beiden Terneuzen, beklaagd van diofstal, en A. W. S., 33 j., koffiehuishouder, Vlissingen, beklaagd vaD mishandeling. Bjj bevelschrift van bovengenoemde rechtbank zijn naar de oponbare torecht zitting verwezen: a. A. D., oud 25 jaar, straatmaker, go- boren te Koudekerke, wonende te Middel- bueg, aldaar gedetineerd, ter zake dat hij in den avond van 9 Januari 1. te Middelburg in het Kerspel uit een blikken doosje, staande in een ongesloten kastjo, in do go- sloten werkplaats van Blasius Montanari, tot welke hjj zich don toegang had ver schaft door to klimmon door een ruit in een deur, toegang gevende tot die werk plaats, wolko ruit eerst door hom verbrij zeld is, heeft weggenomen met het oogmerk van wederrechtelijke toeóigoning, twoo bankbiljetten, ieder van f60.4 bankbil jetten, ieder van f25.drie miuntbiljctten, ieder van f 10.en oon hoeveelhoid rijks daalders en guldens, alles te zamon tot een bedrag van f334.toebehoovendo aan voornoemden Montanari, althans aan een ander persoon dan aan hom, verdachte. In deze zaak is de heer mr. H. Oele, advocaat te Goes, ambtshalve als verdediger toegevoegd. b. P. J., oud 49 jaar, werkman en leur der, geboren te Vrouwepolder, wonende te Middelburg, aldaar gedetineerd, ter zake dat hij in den avond van 9 Januari jl. te Middelburg opzettelijk van Adrianus Dekker als geschonk heeft aangenomen een munt biljet van f 10 en 4 rijksdaalders, wetende dat dat geld afkomstig was van een door voornoemden Dekker ten nadeele van zeke- ron Blasius Montanari in dien avond te Middelburg gepleegden diefstal. Aan dezen beklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd de heer jhr. mr. J. A. Schorer, odvocaat te Middelburg. Voorts zijn nog naar de openbare terecht- ziiting verwezen: lo. P. K., oud 23 jaar, rijtuigpoetser, geboren te Goes, wonende te Oost- en West-Souburg, gedetineerd te Middelburg, ter zake: dat hij te Middelburg en te Vlis singen, met het oogmerk van wederrechte lijke toeëigening heeft weggenomen in di verse winkels aldaar op verschillende tijd stippen kleine geldsommen, die hij op slinksche wijze bemachtigde door voor kleine inkoopen groot geld in betaling te geven en dan met het kleine geld, dat hij terug kreeg, tevens het groote gold op te strijken en zich daarmede ijlings te verwijderen. Aan den beklaagde is do heor mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. 2o. Zeven Ainemuidsche jongens, die zich in den namiddag van 18 November j.l. op don Nieuwlandschen weg schuldig hebben gemaakt aan hot plegen van ontuch tige handelingen tegenover A. v. d. B., een meisje dat te N. en St. Joosland woonach tig die tengevolge dier aanranding eenigen tijd onder geneeskundige behandoling is geweest. 3o. A. C. de B., oud 54 jaar, secreta ris en ontvangor der gemeente Wemoldinge, geboren te 's-Gravenpolder, laatst wonende te Wemoldinge, thans in hechtenis te Mid delburg, ter zake dat bij tusscben 1 Januari en 18 October 1900, althans tusschon 1 Januari 1896 en 18 October 1900 te We moldinge: a. terwijl hjj ontvanger dier gemeonto en als zoodanig met de ontvangsten dier gemeente belast was, opzettelijk verschil lende geldon tot een gezamenlijk bodrag van ongeveer f 1503,91' '3 toebehoorendo aan de gemeente Wemoldingo, altbans aan een ander dan aan bem, beklaagde, wolko geldon hjj in voormelde betrokking van gemeente ontvangor in ontvangst gonomon en onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigendb. terwjjl hjj loontrek kend ontvangor der Ned. Herv. Gemeente te Wemeldinge was, en als zoodanig belast was met de ontvangst van do aan dio ge meente verschuldigde goldon, opzetteljjk vorschillende geldon, tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 1140,85'/3 toobe- hoorende aan ovengonoemdo Herv. gomoente, althans aan een ander dan aan hem, be klaagde, welke gelden hij in laatstgemelde betrekking in ontvangst genomen en onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toe geëigend. Aan don beklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd de heer mr. J. A. Hejjse, advocaat te Middelburg. Middelburg. Op 1 Januari 1900 aan wezig m. 8646; vr. 10185; totaal 18831. M. Yr. Totaal. Ingokomen 539 541 1080 Geboren 271x 249 510 Totaal 800 790 1590 Vertrokken 603 651 1254 Overleden 169 207 376 Totaal 772 858 1630 Verschil in meerder 28 m in minder 68 vr.totaal 40. Totaal op 1 Januari 1901 8674 m.; 10117 vr.; totaal 18791. Goes. In een godsdienstoefening in de Horv. Kerk Donderdagavond tradon ds. Rooso uit Rottordam en ds. Hook uit Brus sel op namens de Afd. Goes van den Chr. Nat. Geheelonthoudorsbond, met een kern achtig woord tot verduideljjking van doel en streven der Geheelonthouding. Na gezang en gebed, zegenbede on lezing van oen kapittel sprak eorst ds. Roose naar aanleiding van Titus 2 over de matigheid. ZEerw. wees er op dat van de Geheel onthouders verschillend gosproken wordt. Bestrijding der drankgewoontenafschaf fing van sterkendrank; enz. worden ge noemd als doel van hun streven. Meestal wordt alleen de negatieve zjjde van hun strijd gezien. De nadruk wordt gelegd op hun niet drinken. Spr. zou dan nu do positieve zjjde van hun streven laten zien en schetste vervolgens de roeping dor ge heelonthouding dowjjl wij zijn mensch, schepsel Gods en Christen. De Schrift roept telkens tot matigheid, dat wil zeggen heerschen over zichzelven. Matig wil zeg gen kracht hebben tot zelfbestuur. Nuch ter te zijn is de roeping des menschon ter wille van zijne behoefte aan liefde, kracht tot denken en besef van recht. Allo drie gaan te loor door dronkenschap. Spr. wokte in een booiend en welsprekend slot allon op om do drinkgewoonten te bestrijden, den daemon der dronkenschap te weerstaan, ter wille van de eere Gods, 't belang van den naaste, den bloei der gemeente en de toekomst van Christus, waarop ook in het voorgelezen kapittel zoo krachtig wordt aangedrongen. Ook de heer ds. Hoek sprak een krach tig woord. Colijnsplaat. Onder het heerljjkste weder werd Woensdag een jjsfeest gege ven, opgeluisterd door het muziekgezel schap „Wilhelmina", iets wat hier nog nimmer is voorgekomen. Naar den ring werd geroden door 13 paren. Do le prjjs werd bohaald door Mej. D. B. Noordhoek met den heer J. Vermeulen, do 2e prjjs bjj loting door Moj. van der WoeleLindeboom met den heor D. J. Anomaot, de 3e prijs mej. G. N. Beun met den heer A. van dor Weel, de 4o prjjs door moj. C. de Regt met don heer M. G. Riemens, de 5e prjjs door Moj. M. J. Bolle met den heer A. Karreman en de 6o prjjs door moj. M. Snoep mot den heer A. W. Polappel. De drie laatste prijzen werden ook bjj loting toegewezen. Daarna turfrjjden voor jongelui, leden van Sparta". Elk der winners werd een kistje sigaren aangeboden- Do winners waren W. D. v. d. Moer, A. O. Th. Beun, L. H. Kievit, L. Vink, M. G. Riemens Jr. en A. A. Caljouw. Zeor zeker kan gezegd worden dat het feest tot aller genoegen is geslaagd. Stavenisse. U. Smits Jr. alhier is benoemd tot bestellend postbode te Ellemeet. Do jaarwedde bedraagt f 220. Hoe tegenwoordig de waarde dor landerijen ook in Walcheren zeer stjjgende is kan dienen, dat een landbouwor zjjn nog niet le kwaliteit grond verkocht voor den prjjs van f750 por gemet. Naar do Residentiebode verneemt, hoeft het wetsontwerp tot verhooging van do subsidie aan de bijzondere scholen als gevolg van de Leerplichtwet, den Raad van Stato verlaten, zoodat do indiening ervan thans spoedig kan worden verwacht. Hot is zoo goed als zeker dat de „Zoomeeuw" gestooten is op het wrak „Albi on" en daardoor gezonken is. De „Zee- moeuw" ligt juist dwars van dit wrak. Een gevaarlijke vechtersbaas is te Druilen bjj een twist zoo hevig gesneden dat hjj in bewusteloozon toestand opgeno men stierf. Te Assen is een jong kind van honger en kou omgekomen. Aan den vader was onderstand geweigerd. Te 's-Gravenzande is de zoon van een land bouwer bij hot voederen van het vee op een strootje uitgegleden en zoodanig op het achterhoofd gevallen, dat hij onmiddellijk dood was. De vorstelijke gaston, die in do ro.-i- dentie verwacht worden ter bijwoning van de voltrekking van het huwelijk van H. M. de Koningin en de daarmedo gepaard gaande feesten ton Hove, zijn tot heden do volgende Groothertog van Mecklouburg-Scliwerin Prins Hendrik XVIII Reuss en Prinses Charlotte Reuss (goboren hertogin van Mecklenburg) Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg Prins Ulrich von Scbünburg-Waldenburg; Erfgraaf Erbach; Prins Albert van Pruisen (Regent van Brunswijk); Prins Hermann van Schörnburg-Walden burg; Vorst en Vorstin van Bontheim-Sieinfurt; Vorst en Vorstin van Schwarzburg-Rudol- stadt Prinses Thekla van Schwarzburg-Rudol- stadt; Prins en Prinses Henri van Schöuburg; Groothertog van Saksen-Weimar-Eisenach; Vorst van Wied en Prinses Louise; Erfprins en Erfprinses van Wied; Hertog Paul Friedrich van Mecklenburg- Schwerin Vorst en Vorstin van Waldeck; Grootvorst Vladimir van Rusland en Grootvorstin Vladimir Grootvorstin Hélène; Hertog Hendrik van Mecklonburg; Groothertogin Marie van Mecklenburg- Schwerin Hertog-Regent van Mecklenburg-Schwe- rin Hertogin van Albany en Prinses Alice Prinses Adolf van Schwarzburg-Rudol- stadt; Hertogin Sophie Charlotte van Oldenburg Hertog en Hertogin Paul Friedrich van Mecklenburg, alien met hun gevolg. Op het Boeren-Kommando, Samenspraak ten dienste voor Christel jj ke Jongeliedenvereeni- gingen, voor 8 personen; door L. Penning. Rotterdam, D. A. üaamen. Prijs 30 cent; 8 exempl. A 15 cent. Wij vliegen niet weg met «samenspraken". Wij achten ze niet zonder gevaar. Estrade, costuura, slag van voordragen, bewondering, applaus, het voert den Christen-jongeling zoo licht van 't pad af. Hier is een terrein, waar do leiders der Jongeliedenvereeni- gingen met behoedzaamheid hebben too to zien, op inhoud, keuze van personen en omgeving, in eën woord op de leiding. Beantwoorden die aan 't ideaal, dan kan zulk een samenspraak nuttig en leerrijk zijn. Bovengenoemd exemplaar voldeed ons uit dit oogpunt vrij goed. Er is historie in, ook in de keuze der karakters en der feiten. Daarvoor is gezorgd. Mocht er op de aanstaande jaarfeesten een»samenspraak" noodig zijn, dan is deze er wel eene die voldoen zal. Het onderwerp is urgent. Doch wij herhalen onze waarschuwing, men zij voorzichtig. Iets kan op zichzelf onschul dig zijn; en wij hebben in beslist Christelijke kringen vele dergelijke onschuldige voor drachten aangehoord maar leiders, let gij op de grenst Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden door hot postkantoor te Middelburg, aan onbekenden, gedurende de le helft der maand Januari 1901. Brieven. Mejuffr. D. Brouwer, 's-Gravenhage; Arie Draager, Rottordam; Mejuffr. E. Sonnevijlle Rotterdam. Briefkaart. Chr. Meerman, Rotterdam. Buitenland. Brievon. Mejuffr. J. Hnhuen, Oberhausen; Mejuffr. Wagemaker, Rochest er j 1.1. Liddie, Selby. Briefkaart. J. W. Dozy, Zuin. BRIEFWISSELING. Berichten omtrent Musschengilden wor den niet opgenomen. Red. van 17- 18 Januari 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. L. Coppejans, 26 j., jm. en E. Rommens, 17 j., jd.K. de Jonge, 38 j., jm. en C. Rommens, 19 j., jd. Bevallen: P. Witte, geb. Van der Werf, d.M. Goljon, gob. Sinke, d.S. M. Groenewcgen, geb. Vos. Geboren: Eeno onechte dochter, moe der 33 j. Overleden: S. O. Webb, wed. van M. Westerink, 74 j.; J. H. de Smidt, 15 m., z J. A. Poorstamper, man van J. Siebels, 56 j. GOES. O v e r 1 o d o n 17, Elizabeth Francina, 4 j., d. v. Coruelis Paasso en Elizabeth van Slujjs. van 11—17 Januari 1901. 1ERSEKE. Goboren: 11, Jan Abraham, z. v. Philippus Bom en Jannetjo do Jongo; 17, Jacoba Johanna, d. v. Cornolis Zwee- dijk en Janna Maria van Stee. Middelburg. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur werd heden aanbesteed lo. Het horstellen van drie paalhoofden, behoorende tot do Rijkszeeweringen te Vlis singen. (Raming f 10.000). Inschrijvers: B. de Wolff, Dordrecht f 12750; C. de Wilde Az., Kattend jjke f11990; J. Linden- bergh Cz., Wemeldinge f11900; W. Dekker, Veere f 11700; M. Visser, Papendrecht f 11625G. Klootwijk, Papendrecht f 11598 J. do Breo Fz., Neuzen f 11550; B. vau Eek, Neuzen f 11380. 2o. Hot, onderhouden van en het doen van horstollingon en vernieuwingen aan de Rijksgebouwen in do Abdjj to Middel burg, van don dag dor goodkouring van do aanbesteding tot en met 31 December 1902. (Raming f 14.200.) Inschrijvers: J. Jansen f15580; P. Krjjger Zoon f 15146,50; C. A. Goethals f14999; G. H. Vertregt f14787P. L.van Miert f 14597,50 J. M. v. Ditmars Zoon f14379; M. K. Jeras Zonen f 14160. Alle^ inschrjjvers wonen te Middelburg. Grijpskerke. Door not. de Vos word heden Vrijdag publiok geveild eon huis en tuin van wijlen dhr. van Slujjs. Kooper dhr. J. Geonse alhior voor f 941. Maandag 21 Jan. Oostkapelle, door not. de Vos voor wed. Joost Joosso bij Rooze 10 uur het hof Al- duin 3.4680 II.A. in 8 perc. en gecombiueerd En om 1 uur op Alduin den inspan, 2 koeien, stierkalf, geit, varken, kippen, land bouwgereedschappen. Dinsdag 22 Jan. Vrouwepolder, 10 uur in de Oranjebos- sclion en om 2 uur Oostkapelle op Ovor- duin door not. Verhulst esschen, elzen, besten korphout, droog hout, enz. Woensdag 23 Jan. Hulst, toewijzing van 54 H. bouwl. Koningin Eminapoldor. 's Gravenpolder, bij de Koster door not. Paardekooper Overman 11 uur voor erven Verhage een huis, erf en tuin 218 c.A. En don inboedel kabinet, kastklok, trap- naaimachine, 3 pluimbedden met toebehoo- ren, kapstel met toebehooren, hooi, brand hout, aardappelen, ajuin, arbeidersgereed schap. Donderdag 24 Jan. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos, lo. een huis met tuin Lungeviele K 408; 2e. een koemelkersbe- drijf Arnomuidschovoetpad F 939; 3o. een café mot biljartlokaal de drie tonnetjes 4o. een huis bij do Vlissingsche Troonsingel, gem. Koudekerke C 76. Te zien 23 en 24 Jan. 10- 12 en 2 -4 uur. H'inkenszand, 11 uur bij Adr. Verdonck door deurw. Hollmann hourwaren, runders, N. Huil. kalvers, 30 loopvarkons. Vrijdag 25 Jan. Middelburg, 10 uur aan de schuur Ar- nemuulsche voetpad, door not- de Vos, 3 baatgovendo melkkoeien, kortmolen, ladders, mest, riet, karn-, stal- en zoldergereedschap, Zaterdag "26 Jan. Krabbendijke, 10 uur 27 min. Kruininge, halt 1. Biezelinge, 2 35 (Green wicht) door deurw. Hollmann dwarsleggers en wissel houten. Inl. de opzichter te Goes. Dinsdag 29 Januari. Bergen-op-Zoom, 12 uur, aan stal no. 3, voor het veulen-depót, 9 3-jarige hengsten, die allen als dekhengsten geschikt zijn. Voorwaarden en signalementen ad. 25 ct. verkrijgbaar aan de B.-op-Z., Handelsdruk kerij Lievevrouwestraat. Vlissingen, door not- Maret Tak in de Admiraal do Ruijter 8 uur 5 huizen: lo, (Tapporij) Wagenaarstraat, 2o.LangeNieuw- straat, 3o. Kanaalstraat, 4o. Gevangenhuis- straat, 5o. Lange Zelke. Te zien 23 en 29 Jan. van 1012 en 24 uur. Woensdag 30 Jan. Koudekerke, bij Botting door not. Loeff 10 uurlo. een huis, schuur, erf en bouw land Bokx wegje B 98 groot 59 Are, 2o. een huis, erf, tuin en sprink aan den straatweg naar Middelburg groot 1960 c.A. Te zien 29 Jan. Groote Abeele, 1 uur in Bellevue door not. de Maret Tak een hofsteotje van W. Verhoeff met moes- en bouwland aan den Oude Vliss. Rijweg 1 HA. 16 A. Wemeldinge, 11 uur bij Korstanjo door not. Paardekooper Overman voor G. Huute- kamer een huis en erf Wilhelminastraat 183 cA.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2