Aanb Openba Bekendmaking. Gemengde Berichten. STATISTIEKE OPGAVE J O EH O E-i O EH V' O Ë-l i, L I f schetst thans het heerlijke van den arbeid streks aan te vangen, ook door zijn broeder Verslujjs. Een heerlijke taak, zoo zegt hij, kinderen op te voeden voor den hemelbedenk dit is Gods eisch en niet voor de aarde. Verachten wij daarom den dag der kleine dingen niet, want God doet geen kleine dingen of er komen groote uit voort. Uit alle menschen nam God één huisgezin, uit die alle één kindeke. Een ervaren Christen zeide eens wat God aan mij gedaan heeft wist ik in het eerst niet; het was eerst klein doch word groot en steeds grooter. Moge het U ook zoo gaan in uw werk en arbeid. Enhebtgij gezegd weconcurreeren,daarop antwoord ik uit volle borst! dat zullen we! Echter een eerlijke, een Christelijke concur rentie. Een hartelijk en bezielend woord werd verder door ZEd. nog tot de ouders gericht. Hij vermaant hen om ook ver der milddadig te zijn. Nogmaals, zoo eindigt Spr., onzen hartelijken en welgemeenden dank namens Grijpskerke. Moge God uw arbeid zegenen. Ten slotte sprak nog onze Edel achtbare burgemeester vele hartelijke woorden en wonschen. Dank in het bijzonder het Bestuur dat met zooveel ijver en toewijding deze taak op zich nam en thans de voldoening smaakte dit gebouw verrezen te zien. Van harte zoo roept hij, dan hiermee geluk gewenscht. Moge Gods zegen op alles en allen die er gebruik van maken rusten. Hij schetst daarbij nog het groote voor recht van go'd degelijk onderwijs waarvan wij het tegendeel zien bij slecht onderwijs ook op Maatschappelijk terrein maar vooral wanneer men dit verleent in de vreeze Gods. Roeds Calvijn en Luther spraken ervan in hun tijd, wat hoog belang er in stak in het goven van onderwijs toogediend aan de jeugd in de vreeze Gods. Doch, zoo gaat ZEAb. voort, wat is daar voor noodig? Wat anders dan het gebed en daarop geeft God zegen, opdat alzoo der kinderen maatschappelijk en geestelijk leven zij tot vrede en zaligheid. En, zoo sprak hij verder, wat dan mijn persoon betreft kunt ge er van verzekerd zijn dat ik God smeek om Zijnan Zegen, Wijsheid, Genade en kracht voor allen: Eindelijk verzocht nog J. Christiaanse zijn gevoel te mogen vertolken door de ver gadering te verzoeken te zingen het 15e en 16e vers van Ps. 22, waarna Ds.de Jager alle aanwezigen dank zeide voor de belang stelling hierbij betoond; en dit samenzijn sloot met dankgebed. Qoes. De Burgemeester van Goes gelet op art. 39 der verordening No. 95 luidende •Het is verboden zonder vergunning van •den Burgemeester of van de door hem •aangewezen of aan te wijzen Commission •en personen, als baanveger op het ijs in de Vest of de haven werkzaam te zijn. •De ijsbanen op de vesten of de haven •voor schaatsenrijden bestemd mogen niet •met arresleden bereden worden. •Het is verboden die banen op eenigerlei •wijze te beschadigen of onbreekbaar te maken. Wijst voor het benoemen van baanvegers en liet toezicht, verder in dit artikel be doeld aan De Vereeniging Ijsvermaak te Goes Voorzitter de heer S. van der Peijl en noo- digt de ambtenaren en beambten van Politie uit die Commissie en haar taak zooveel mogelijk te steunen. Goes Bij het gemeentebestuur is door W. Smallegange te Goes, ingediend een verzoek om vergunning voor het oprichten eener Bakkerij in perceel B. no. 70 gelegen in de St. Jacobsstraat. Verzoek en teekening liggen ter visie op de Secretarie gedurende eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven tot indienen en bespreken van be zwaren. Burgemeester en Wethouders van Goes roepen op Sollicitanten voor de met 1 Fe bruari vacante betrekking van 2e kweeke- ling aan de bewaarschool voor on- en min vermogenden. Jaarwedde f40. Sollicitan ten in te zenden bij het hoofd der bewaar school voor 19 Januari 1901. Goes. In de Donderdagavond te 8 ure te houden Raadsvergadering zijn de volgen de punten aan de orde Ingekomen stuk ken. Verzoek ontslag mej. Indeweij. Ver zoek L. G. Overbeeke subsiidie. Voorstel B. en W> omtrent onderwijs School D. Voorstellen B. en W. betreffende leerplicht. Voorstel B. en W. wijziging verordening op de openb. gezondheid en kohier school geld school A. Heikenszand. Ter navolging. Nu de leerplicht met Januari in werking is go- treden, was ook de wed S alhier genood zaakt haar 12 jarig dochtertje dat bij den pastoor diende, naar school te sturen, wat voor deze behoeftigo vrouw een heele scha depost zou geweest zijn, doch nu heeft Z. Eerw. het kind in de gelegenheid ge steld school to gaan, met behoud harer ver diensten, waardoor hare moeder van deze schade is ontheven. Heinkenszand. Gekozen in plaats van C. Karelse dhr. J. L. van Vessem tot ouder ling in de Gerf. kerk. Hansweert. Het Duitsche sleepschip Rhederei 4 Schipper Barden komende van DEK BEVOLKING OP 31 DECEMBER 1900 IN DE NAVOLGENDE GEMEENTEN: Gemeenten. Geboren. Overleden. n o AA iS3 P W In de gemeente gekomen. Uit de gemeente vertrokken. TOTAAL. M. V. M. V. O H M. V. M. V. M. Ellewoutsdijk 11 20 31 5 3 8 8 28 33 61 23 39 67 435 450 885 's-Gravenpolder 12 13 25 8 2 10 11 22 27 49 44 38 82 457 438 895 Waarde 16 12 28 6 6 12 8 9 11 20 18 14 32 414 381 795 Heinkenszand 22 27 49 16 16 32 11 32 39 71 38 43 81 836 796 1632 22 28 50 13 27 40 20 40 31 71 48 38 86 974 903 1877 9 9 18 7 7 14 3 9 10 19 24 11 35 289 282 571 Hoedekenskerke 16 15 31 8 11 19 9 24 31 55 33 41 74 571 531 1102 Pruisen en bestemd naar België werd heden alhier zoodanig lek dat onmiddellijk pom- persaan boord zijn geplaatst. Kamperland. In de plaats van den, op zijn verzoek eervol ontslagen weger C. M. de Lange is, als weger voor de weegbrug alhier benoemd: C. Janse Kz. Driewegen. Het bouwen van de afge brande herberg genaamd de Olieton is ge gund aan A. Jansen to Nisse. 's-Gravenpolder. Vrijdagavond ver gaderden in de herberg bij P. de Koster belanghebbenden in de oprichting van een vereeniging tot aankoop van kunstmeststof fen. Besloten werd een zoodanige vereeni ging op te richten en staande de vergade ring zijn 20 leden toegetreden. Tot be stuursleden werden benoemd dhr. J. Wou- tersen, S. Paul, W. Geelhoed, C. Kosten en J. Verhulst, die onderling de betrekking van voorzitter, vice voorzitter, commissaris sen en secretaris-penningmeester zouden verdeelen. Later zal er een vergadering worden belegd tot vaststelling van het re glement. Tot bode werd door liet bestuur benoemd P. Kribbe. Op 8 Januari aanstaande zal te Nieuw- en St. Joosland een Rijks- telephoonkantoor, in verbinding met Middel burg, voor het algemeen verkeer worden opengesteld. De dienstijd op werkdagen is geregeld als volgtvan 7.30 tot 8.30 uur voor-, 11.30 uur tot 12.30 uur na-en 7.30 tot 8.30 uur namiddags (Groenwichtijd.) Op Zon- en feestdagen zal het kantoor ge sloten blijven. Gedurende de vorige week werden van Bruinisse verzonden 1800 ton mos selen naar Holland, België, Frankrijk, Duisch- land en Engeland. De prijzen waren f 2, f 2,50 tot f 3 per ton. Van de Zuiderzee werd 90 ton mosselzaad aangevoerd, waar van de prijs niet bekend is. Bij kon. besluit is benoemd tot ge zworen van den polder Oost-Nieuwland J. M. Mol te Wolphaartsdijk. Te Waterlandkerkje is in hetafge- loopen jaaropeen zielental van 612 slechts 1 sterfgeval voorgekomen, en wel een kind van twee dagen. Het blijkt dat Naatje Krijnen te Amsterdam (het meisje is nog zoekwel degelijk omgang had met den kleermakers knecht; dit wist ook haar zusje, doch zij hadden de ouders van de verstandhouding onkundig gelaten, omdat Naatje reeds ver keering had en de ouders die nieuwe relatie zeker niet zouden goedkeuren. Den dag, volgende op dien, waarop van het meisje het laatste iets vernomen is, kwam er een brief voor haar van den vrijer uit Indië. Vrijdag vertrokken uit het „Tehuis" 17 Afrikaansche gezinnen uit Amsterdam naar Hamburg en van daar naar Duitsch Oost-Afrika. Zij waren zeer dankbaar jegens het Chr. Nat. Boerencomité. Me vrouw Viljoen wie in den Oudejaarsnacht eene dochter werd geboren, heeft uit erken telijkheid voor de liefde, die haar in Ne derland geschonken werd, haar kind de namen gegeven van H. M. onze Koningin. Te Bovenknijpe vindt men boven de sneeuw uitsteken een bloeiende gouds bloem en daarop een levenden vlinder. Te Gouda is een 70 jarige grijsaard, uitwijkende voor een vigilante, door een vrachtwagen aangereden en gedood. Te Makkum is bij den jongsten sneeuwstorm een jongeling te water geraakt en ver dronken. Een jongeling die zich in ge zelschap van een korporaal te Gouda op het ijs vermaakte is er door gezakt en verdronken. Langs den weg naar Chaam werd gisteren door eenige schoolgaande kinderen in een sloot een man onder het ijs gevonden. Bij onderzoek bleek het te zijn een jachtopziener, die sedert Oude jaarsavond werd vermist en hier den dood gevonden had. Te Alfen viel een schip persknecht die uitgleed bij 't hoornen in den Rijn en verdronk. Te Pieterzijl reed een jongeling in een wak en verdronk. te Nootdorp zakten twee knaapjes door 't ijs eener sloot waarop zij zich veel te vroeg gewaagd hadden. Een verdronk de andere werd bewusteloos opgenomen. Het vaartuig van schipper Zuidhof te Vol- lenhove is bij den hevigen storm op Oudejaar in de Zuiderzee met man en muis vergaan. En kind van een werk man te Ossendrecht, welks wieg te dicht bij de kachel gezet was, is met wieg en al verbrand. De koude. Uit alle deelen van Europa komen be richten van hevige koude, vorst of sneeuw. In Engeland vroor het Zaterdag bij dikken mistte Berlijn wordt reeds druk schaatsen gereden. Hoewel het in de Rijnstreek vin nig koud is, heeft de rivier nog maar weinig drijfijs, de Moezel en de Saar liggen ech ter vol. In Gallicië is het verkeer bijna geheel gestremd ten gevolge van zwaren sneeuw val te Mentone begon het Zaterdagmiddag flink te sneeuwen. Te Napels sneeuwde het Vrijdag en des nachts vroron, voor het eerst sinds tien jaar, op straat drie menschen dood. Te Florence heeft het ook gesneeuwd en te Rome hangen ijskegels aan de bronnon. De Zaterdagavond 6 uur te Weimar in tegenwoordigheid o. a. van den erfgroot- hertog, hertog Jolian Albrecht van Meckleu- bnrg met zijn gemalin en de beide prinsen Reuss, overleden groothertog Karei Alexan der August Johann van Saksen-Weimar en Eisenach, landgraaf van Thuringen enz., was geboren op 24 Juni 1818 en beeft dus den leeftijd van ruim 82 jaren bereikt. Op 8 April 1842 trad hij te 's-Gravenhage in het huwelijk met zijn nicht prinses Sophie der Nederlanden, eenige dochter van Koningin Willem II en de Russische grootvorstin Anna Puulowna, een zuster van Keizer Alexander I en van 's Groot hertogs Moeder Maria Paulowna. Zijn ge malin, de kunstlievende groothertogin So phie, verloor hij in 1897; hun oudste zoon, de erfgroothertog Karei August was hun reeds in 1894 in het graf voorgegaan, twee zoons nalatende, van welke de oudste, Wilhelm Ernst, geb. 1876, thans zijn groot vader opvolgt. Een tweede kleinzoon, prins Bernhard Heinrich, is in 1878 geboren en stierf den len October 1900 te Eisenach. De groothertog Karei had nog twee doch ters, van welke de oudste, prinses Marie, gehuwd is met prins Hendrik VII van Rcuss-Schleizköstritz, de jongste, prinse3 Elisabeth, met hertog Johan Albert van Mecklenburg, die thans regent is van dit groothertogdom en de halve broeder is van prins Hendrik, den aanstaanden gemaal van Koningin Wilheluiina. De overleden groothertog was door zijn huwelijk oom van onze Koningin. De datum van 't huwelijk onzer Koningin wordt door dit overlijden niet veranderd. De groothertog was, evenals zijn over leden gemalin bemind en zette de Wei- marsche traditiën uit den tijd van Goethe op waardige wijze voort door de bescher ming van kunst en letteren. De familie Dreyfus heeft een buiten gekocht bij Mühlhausen, in den Elzas waar Alfred Dreyfus voorloopig zal gaan wonen. In een dorp bij Astrakan (Rusland) zijn 9 menschen aan de pest overleden. Te Constantinopel 1. Prins George van Griekenland gaat zich verloven met prinses Xenia van Men- tenogro, de 19-jarige zuster van de Itali- aansche koningin. Na het huwelijk zal de prins den titel van Koninklijke Hoogheid aannemen. Weer wordt verteld dat Aguinaldo, de aanvoerder der Filippijnen, is overleden. Die man is, evenals De Wet, nu al minstens zesmaal dood geweest. In den Oudejaarsnacht zijn te Birlijn in 't geheel 230 personen opgepakt156 daarvan wegens onbehoorlijk gedrag {gr ober Unfug). Te New-York heerscht de influenza epidemisch. De gezagvoerder en 150 man van het slagschip „Alabama", dat voor do stad ligt, zijn alle door de ziekte aange tast, die dagelijks honderden aan hun ar beid onttrekt. Eenige personen, die zich voor Baden- Powell's politie wilden laten aanwerven, hebben de onaangename ondervinding op gedaan, dat zij zeiven de kosten van do aanwerving hebben moeten betalen, waar voor zij hun winterjas en horloge hebben moeten verpanden. Ook moet iemand, die dienst wil nemen, eorst vijf shillings betalen voor zijn geneoskundig onderzoek, welk gold hij bij afkeuring niet terugkrijgt. Dan moet hij proeven in het rijden en schieten afleggen en daarvoor op eigen kosten met den spoortrein naar Aldershot gaan. Voldoet hij niet, dan is ook dit geld verloren. Ook krijgt de man pas soldij als hij in Zuid- Afrika is aangokomen. Zoodat verscheidene flinke mannen van de werving uitgesloten bljjven, omdat die hun „te duur" is. - De gevangenen te St Helena. De Petit Bleu had het geluk, twee Trans- valers, die na lange gevangenschap op St. Helena waren vrijgelaten, omdat hun gezondheid zulks oischte, te Brussel te interviewen. De een was gevangen in het begin van den oorlog bij Elandslaagte, waar hij met een kleine troep een kopje, door de Engel- schen des nachts met vele manschappen omsingeld, verdedigde. Zijn reis naar St. Helena in een der convooien was één ellende- De gevangenen waren steeds toever trouwd aan dronken kerels, die hen grof beleedigden, op alle wijzen hun rantsoen wisten te verminderen en hen met de kat met negen staarten dreigden. Toen een hunner voor do aankomst te Pretoria niet vlug genoeg naar de meening van den achter hem loopenden soldaat, marcheerde, prikte deze hem met de bajonet in den rug en dreigde hem te doorsteken. De officier, daarvan verwittigd, sprak den sol daat heel vriendschappelijk er over aan. Mijn kameraden gaat de Transvaler voort werden herhaaldelijk door hun bewakers met den stok geslagen. De sche pen, die ons vervoerden, waren niet zee waardig. Wij werden als beesten opeen gedrongen en het voedsel was onverdraag lijk. Toen men zich beklaagde, antwoorddo de Engelsche officier: »Wat goed is voor een vrijen Engelschman is nog niet goed voor een Boer." Te St. Helena werd ons lot eenigszins beter. Voorloopig sloot men ons op, maar weldra mochten wij op het eiland rond wandelen. Later kregen de officieren het in hun hoofd, om te laten werken, wat ge heel nutteloos bleek te zijn en uitgevonden was om ons te kwellen. De meesten wei gerden dan ook en werden weer eenige da gen opgesloten. Vooral leden wij zedelijk. Ik herinner mij o. a. de aankomst van Cronjó, Het was een dor droevigste dagen onzer ge vangenschap. Nadat wij te St. Helena aan wal waren gestapt, hadden wij niets uit het vaderland gehooid en de komst van den ouden en heldhaftigen generaal, te Paardekraal gevangen genomen, was ons maar al te duidelijk het teeken, dat onze broeders ernstige nederlagen hadden ge leden. De generaal werd met eenig onderscheid behandeld, maar de onbekendheid met het lot van zijn vaderland doet hem ook vree- selijk lijden. Urenlang zit hij op een bank voor het huisje, dat hij bewoont, en staart naar Afrika's kust, alsof hij hoopt de kanon- nado onzer overwinning te hooren. Meer dan iemand onder ons, hoopt hij steeds en toen hij mij wegens mijn gezondheidstoestand zeide naar Europa te gaan, hebben wij be loofd na de overwinning elkander weer in ons vaderland te begroeten. Voor het raam van het bureau der Petit Bleu kan men gedurende eenige dagen een Transvaalsch vlaggetje zien, door de Trans- valers medegebracht en door hen heimelijk op St. Helena gesmokkeld. Vele gevangenen hadden er hun handteekoning op gezet. De andere banneling, dien de Petit Bleu interviewde, is een hoog staatsambtenaar van de Zuid-Afrikaansche Republiek die te Hamswort, na den eersten inval in Transvaal door Bulier, werd gevangen genomen. Dank aan zijn waardigheid behoefde hij niet zooveel van de Engelsclien te lijden, daar men hem toestond in een hötel te Kaapstad zijn intrek te nemen, Hij gelooft vast en zeker in den gunstigen afloop van den oorlog, omdat de wreedheid der Engelschen en hun tyrannie deAfri- kaanders van do Kaap en Natal voor goed van hen hebben vervreemd. In Kaapstad zelf is het aantel Boerenvrienden grooter dan de Engelschen wel durven bekennen. Velen loopen met groot vertoon met het meest aan Engeland vijandige blad, de •South-African Times", op straat en bewijzen aldus hoe zij denken. Nu de Boeren weer Kaapland binnentrokken, zal er overal op stand komen. Elke kolonist heeft een geweer en zijn er, die er thans toevallig geen bezitten, dan zullen de Boeren, die, behalve een mauser, verscheidene oude geweien bene vens de op de Engelschen buitgemaakte Lee-Metfortwapens, met zich voeren, hun wel van het noodige voorzien. Gebrek zal er niet zijn. Wij verbergen alles te goed. Een ieder heeft zijn nieuw model geweer uitstekend verstopt. De Boeren zullen winnen, zoo gelooft ieder in Zuid- Alrika. De slaven van Rhodes. Uit Salisbury wordt gemeld, dat men in Rodesia van de geïmpoiteerde kaffers door Cecil Rhodes tot dusverre weinig pleizier gehad heeft. Men was begonnen met 300 kaffers in de mijnen aan het werk te stellen. Nauwe lijks waren zij er een week of zij kregen twist onderling en met de politie, welke twist in een bloedbad eindigde. Do kaffers hebben daar een hondenleven. De 19de eeuw is niet overal op aarde op hetzelfde oogenblik geëindigd, daar het uur van den dag verschilt met de ligging der plaatsen op aarde. De dag wordt ge rekend te beginnen langs den meridiaan die dooi de Behringstraat loopt, 't Eerst brak 1 Januari 1901 aan op de Fidschi-eilan- den, die al Dinsdag telden toen het voor de overige bewoners der aarde nog Maandag was.^ Te Melbourne was het toen pas 10 uur s avonds en zaten de menschen Oude jaarsavond te vieren. Te Manilla was het 8 uur en zat men nog aan tafel; te Cal cutta (6 uur) ging men dineeren, te Alexan- drië (2 uur) deed men het middagdutje. Te Londen en Parijs was het ongeveer middag en begon de lunch.. Te Rio de Janeiro kwamen do menschen op kantoor (9 uur) te New-York (7 uur) rekten zij zich nog eens uit en te San Francisco (4 uur 's nachts) lag alles in diepe rust. Daar een deel van het eiland Vanua Levu (Fidische-eilanden beoosten den eer sten meridiaan ligt, begon daar de nieuwe eeuw eerst 24 uren later dan op het westelijk gedeelte en is daar dus bij naaste buren ei- gelijk een dag verschil in de tijdsrekening. Licht als geneesmiddel. Op de Parijsche tentoonstelling hebben vermoedelijk vele bezoekers geen kennis genomen van een ho >gst merkwaardige geneeswijze van huid ziekten door inwerking van lichtstralen. In de Deensehe afdeeling kon men een groot toestel zien, uit telescopen samengesteld en aan den wand honderden afbeeldingen van zieke en genezen lichaamsdeelen, voor al het gelaat. Prof. Finsen van Kopenhagen heeft met deze methode nuf 1 Januari 1899 van 462 Inpuslijders 311 genezen, terwijl nog 121 in behandeling waren in zijn in lichting. Deze geneeswijze is thans ook te Lyon door prof. Lortet en te Parijs door dr. Sabouraud in een der gasthuizen in ruime mate toegepast en met uitstekend gevolg. De zieke wordt in een wit laken gehuld en moet een zwarten bril opzetten of zich de oogen laten bedekken. Het zieke deel wordt met alcohol of ether gereinigd en dan worden daarop de genezende lichtstra len gericht, bij gunstig weer zonnelicht, bij bedekte lucht electrisch booglicht. Dagelijks wordt een deel der zieke plek een uur lang aldus behandeld, waarbij men met den buitenrand begint, om de verdere uitbreiding te voorkomen. De werking der stralen dooden niet enkel de bacteriën, maar nadat de ontsteking welke zich in het begin vertoont, is verdwenen, vormt zich een geheel gaaf, lenig weefsel, van gewone kleur. Het eenig bezwaar is, dat de behandeling vaak meer dan hon derd malen, telkens een uur lang, moet herhaald worden. Maar wie aldus gene zen kan worden, heeft er zeker wel het noodige geduld voor. Een Parijzonaar, die zich valschelijk voor rioolwerker uitgaf en als zoodanig met Nieuwejaar fooien ophaalde, nog wel met de waarschuwing tegen „valsche" rioolwerkers is door de rechtbank tot niet minder dan 2 maanden gevangenis veroordeeld. Gulle Bekentenis. „Meester, het complement van me moe der, en daar hebt uwe een paar proefles van der eige slagt: me moeder heit et varken zelf gemest." „Wel Teunis, Teunis, ik ben er warempel verlegen mee; het is wezenlijk te veel." „Ja meester, dat zei me moeder ook, maar vader zei, geef het den jongen maar gerust mee, want men kan dien vreetzak toch nooit van z'en leven genoeg zenden." Hoewel de autoriteiten blijven zwijgen over den opstand aan boord van de Barfleur, het Engelsche admiraalsschip van admiraal Bruce, weot men thans genoeg, om te kun nen berichten, dat de bemanning het be weegbare geschut overboord wierp, omdat zij niet tevreden was met de voordeeltjes na de inneming van Peking en meende telkens te streng gostraft te worden. Ook de onderofficieren verwijten aan hun su perieuren, dat zij te Hongkong geen verlof kregen, ofschoon zij 8 dienstmaanden achtor den rug hadden. Engelsche wervers zijn weder op het vasteland druk bezig met aanwerven van soldaten voor het leger in Zuid-Afrika. Maar zij hebben, naar het schijnt, niet veel succes. In Transsylvanië althans konden zij, naar men bericht, ondanks hunne ver leidelijke beloften, niet meer dan 30 man bij elkaar krijgen. Het goede hart der Boeren en hunne eigenaardige gemoedelijkheid verloochenen zich toch nooit. Toen zij op Eersten Kerst dag bij Vrijburg, hef convooi van 25 wagens met pioviand, kleeren, tabak en hooi, op eene waarde geschat van 50,000 pond sterling of f600,000, hadden buitge maakt, na het geloido van 25 man, dat in het geheel geen tegenstand bood, te hebben ontwapend, waren zij zoo in hun schik over hun buit, dat zij hunne gevangenon, alvorens hen los te laten, van top tot teen uit de veroverde kisten in nieuwe khaki- pakken staken! Op den door Iz. Ai lichting gei deze soort v uit zee zicht is 39 M.) I lichting bij vermogen electrische aanleg zijn 1 lichting in t schijnt te he b t d F Landbouw ver toegevei totaal gemis werkje op di Dicteer en k kundig van 1 dit laat zich Het komt gemak en ge hebben. Er vragende met zijden een pi om to weten gelerde heeft Nog eene onderwijs voc in dit boekje, bouwers, pao veehoeders Ing-ez Buiten ver an M. de Vergun me een opmerkin den heer P. van zware naar Engelai schaffen voor te raden, schaffen is zware konij wat lichtere ook duidelijk groothandelaa geschreven st kan m. i. nooi voor middelsc kilo verschillo 40 cent worde s het sterk iokken. M w line al BRI Ileerou Be genoodigd hun Do Bruinisse, v< van 35000 1 Maart en 1 taris de heer Vri Middelburg, vernieuwingen, de rijksgebouw 1902. Aanwijs Doi Wolfertsdyk. Voorbeutel eer J- Eggebeen, Eggebeen. Een gebeen Jr.eei strate. En om eikenhouten ka hooren, koper winkelwaren. V rij Koudekerko, 10 uur huis er bouw en weilai te zien 9 Jann Ierseke, 1 not. L. Liebert van perceel 22 1902 (1915) Di Goes, 8 uur eon huis metv,. Domburg, 0p 10 uur 5 H. esscl kaghout, populi Woe Vlissingen, 8 door not. Maret minkelstraat, 2o 3o. Korte Zelke, verstraat, 6o. La Breewaterstraat van 1012 en van 2—4 uur. Oostkapelle, Joost Joosse bij duin 3.4680 H.A En om 1 uur koeien, stierkalf, bouwgereedschap Oostkapelle, Westhove door en elzen hak hou Hulst. 11 uur H. A. v. Weel wijzing 54 H. bc v. Meurs, Koninf ei 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2