Tehuizen Gemengde Berichten] Afloop Yerkoopingen eaz. Meliskerke. Rilland-Batli Scliore. Serooskerke O. en W. Souburg. St. Laurens. Terneuzen. Veeré. Vlissingen. Vrouwepolder. Wolfertsdijk. ging- Oud -Sabbinge. Wissenkerke. W emeldinge. Zaamslag. Paterson N. J. BOEK- HANDELSDRUKKERIJ Wed. S.J.de Jonge-Verwest Kerknieuws. J. Opthof en Echtgenoote. J. Janse Mol en Echtgenoote- C. Luik en Echtgenoote- W. "Wiskerke eü Echtgenoote- Maarten Meeuwhe Mz. J. van Weele eh Echtgenoote. P. Meijers en Echtgenoote- M. de'Vrieze, Winkelier. K. Sturm en Echtgenoote, Brieven gaarder. W. Griep Cz-, Winkelier. L- van Weele, Molenaar. Iz. Minnaar en Echtgenoote, Winkelier. J. Smit Az-, Schoen en Gareelmaker. C. Hirdes Az-, Broodbakker en Win kelier. Mars- de Goffau, Kleermaker. Corns- de Goffau, Kleermaker. J- Korstanje, Winkelier. W. in 't Anker, Landbouwer. A. Louwerse, Landbouwer. W. Maas en Echtgen., Burgemeester. Ds. Waardenburg en Echtgenoote, S. Simonse en Echtgenoote, Landb. A. in 't Anker en Echtgenoote, Landb. P. Besuijen en Echtgenoote, Landb. W. Melis en Echtgenoote, Landb. J. Louwerse Jz. en Echtgen., Landb. H. W. Allaart en Echtgenoote, Landb. J. Vader en Echtgenoote, Landbouwer. G. Geschiere en Echtgenoote, Landb. J. Simonse en Echtgenoote, Landb. P. Coppoolse Kz. en Echtgen., Landb. J. Christiaanse en Echtgen., Landb. C. Christiaanse en Echtgen., Landb. J. Wondergem en Echtgen., Landb. J. Cornelisse en Echtgenoote, Landb. A. Melis Pz., Landbouwer. G. Kesteloo, Landbouwer. F. de Lissine en Echtgenoote. P. van Hekken en Echtgenoote, Hoofdonderwijzer. Js. Wisse en Echtgen., Onderwijzer. C. Louwerse Wz. en Echtgen., Landb. J. Louwerse Sr. en Echtgenoote, Gemeente-Ontvanger. L. Geerse en Echtgenoote, Particulier. P. de Visser en Echtgen., Particulier. J. Coppoolse Pz. en Echtgen. Particulier. Js. Louwerse en Echtgen., Particulier. H. L. Meijers Pz., Particulier. J. de Rijke Lz., Particulier. M. van Hove en Echtgen., Particulier. A. S. Schuman en Echtgen., Particul. J. Stoppels en Echtgen., Mr. Schilder. L. Passenier en Echtgen., Mr. Schilder. P. A. Vret, Mr Timmerman. G. Jobse en Echtgen-, M»'. Timmerman. H. L. Meijers en Echtgen., M1'. Smid. J. Verton en Echtgen., Horlogemaker. C. A. Verton en Echtgen., Horlogem. P. Houterman en Echtgen., Rustend Molenaar. A. Houterman en Echtgen., Molenaar. J. de Wolf, Lid van den Gemeenteraad. G. Kesteloo en Echtgen., Winkelier. J. Vreke, Winkelier. L. Meijers Bz. en Echtgen., Winkelier. M. Geluk en Echtgen., Winkelier en Broodbakker. L. Melse en Echtgenoote, Winkelier. F. Houterman en Echtgen., Winkelier. Wed. J. J. Meijers—Van Kleven, Particulierster. O. Geschiere Jz. en Echtgen., Vrachtr. A. Maas en Kinderen, Schaapherder. S. Meijers Bz. en Echtg., Manufacturier. L. Joosse en Echtgen., Manufacturier. W. Stevenhage en Echtgen., Koetsier. A. Abrahamse en Echtgen., Tuinman. Js. Goedbloed en Echtgen., Wagenm. A. Willeboordse Sr., Rustend tim merman. L. Willeboordse en Echtgenoote, Tim merman. J. Kraam er en Echtgenoote, Veearts. W. Kraamer, Bakker. A. Kraamer, Stalhouder. A. de Buck, "Winkelier. J. Wisse en vrouw. P. Kasteleijn, Timmerman. Iz. Daane. A. Boogaard, Schilder. B. Meijers en vrouw. P. Riemens en Echtgenoote. J. Gideonse en Echtgenoote, Landb. L. Melse en Echtgenoote, Landbouwer. J- H. van Oost, Bakker. P- L. Los Van de Ree, Winkelier. P- van Strien, Bakker. D. E. Wolfert Hz., Winkelier. J. J. de Jager, Winkelier. P. J. Scheele, Hulpmeststoffen. J. A. de Jonge, Graanhandelaar. H. Ribbens, Scheepshandelaar. Gebr. Tazelaar, Ijzerwaren. J. van der Kleijn en Echtgenoote. H. Roeting en Echtgenoote. W- Theune en Echtgenoote. A. Caljouw en Echtgenoote. J- M. Sturm en Echtgenoote. W- Rouw en Echtgenoote. L. van der Staal. Jn. Maas. W. de Buck en Echtgenoote. J. A- Luijk en Echtgenoote. Adr- Volkers en Echtgenoote. A. Willeboordse. Jacs. Brouwer Cz-, en Echtgenoote, Vleeschouwer. P. Thomas en Echtegenoote. Schipper S. F. Pasveer en Echtgenoote. H- Luijk en Echtgenoote, Broodbakker. J. Joziasse en Echtgenoote. A. Hoogedeure en Echtgenoote. A Poppe. J. Poppe Gz-, en Echtgenoote. A. Adriaanse en Echtgenoote. J. Gilde en Echtgenoote, Koopmrn. C- Maas en Echtgenoote, Timmerman. J. J. Verton en Echtgenoote, Timmer man. J. Aamoutse, Melkverkooper. A. Abrahamse en Echtgenoote Kasteel straat. Firma K. Blonk Zn. IJzeren brug. A. Breel, Winkelier, 4e Dwarsstraat, (Eiland.) A. Brielsman, in Melk en Groenten. A- Botting Winkelier. C. Bommeljé, aardappels en groenten. W- J. Born, mr. Smid. W- de Bree, Handel in Petroleum. W- Brielsman, Landbouwer. J. Braamse, Handel in brandstoffen en groenten. Wed- H. Danneel, in Suikerwerken. Wed- D- Dekker, Winkelierster. Wed- J. G. H- Dommisse, in biscuit en Suikerwerken. A. E. Edelman, Slager. Feij en Stroo Aannemers Bellamijkade. G. Geertse, Landbouwer. IT. A. Gosschalk, Vleeshouwer. C. H. Gillissen, Slager. Wed. P. Goulooze, Winkelierster. G. Guillaume, Timmerman. W. J. Guillaume, Walstraat. A. A. M. Goote, Winkelier. R. E. Haarsma, Vleeshouwer. L. Harpe, Winkelier. J. v. d. Hoeven, winkelier groote markt. A. Izeboud. W. Joziasse, Handel in Petroleum. Wed. A. v. Kuijk, Schoenwinkel. P. de Landmeter, Slager. A. v. Leeuwen, Kromme Elleboog. A. M. Luitwieler, mr. Schilder en be hanger. P. A. Luitwièler, Drogist. P- Maas, Machinist Gasfabrfêk. H. A. Martein filiaal C. J. v. Halem, Walstraat. F. v. d. Meer, Koopman. H. J. v. d. Meer, Koopman. A- Meerman, Huisvader, Militairen Tehuis. P. Meijers, Groentekoopman. P- Melis. J. v. d. Meulen, Wagenmaker. A- de Muijnck Kasteelstraat. A- B. de Mik, „De gouden hoed." Joz. Ovaa- C. Poppe, Aardappelen en Groenten. E. Potjewijd, Winkelier. H. Potjewijd, Winkelier. G. van de Putte, Landbouwer. J. A. Riemens, Schilder. N. P. de Rijke, Winkelier. A. Steketee, mr- Smid. C. Stroo Wz., Melkslijter. W. Stroo, Timmerman. J- Suurmond, in Melk en Boter, K. N.str. Jac- Sohier, Melkverkooper Kasteelstr- D. Stroo, Pz., Landbouwer. Mar. A. P. Swennsn, Oude Markt. L. Verstraate, Fruithandelaar. P- Visser, Winkelier. P. de Visser, Landbouwer. J. van de Vrie, Melkslijter. H. Wegeling, Agent v. d. Zeeuw. J. Wisse, Winkelier. K- Wielemaker, Az- in melk en groenten Gebr. Weijens, in goud en zilver en horloges. C- de Wolff Sr. B. G. Zietse, manufacturen „Steenen beer." Firma- L- J. Zietse. J- Poortvliet, Koopman. Jacobus Willemse en Echtgenoote, Timmerman J- de Visser Cz. ;en Echtgenoote, Mo- lenaar A. Zwemer, Broodbakker. Jacs. Geerse, Koopman. C. de Kam en vrouw, Slachter. A. Tilroe, Winkelier. C. de Voogd en vrouw, Tolgaarden. P. Vermeulen en vrouw, Landbouwer. J. Houmes en vrouw, Koopman. C. Nagelkerke en Echtgenoote, Schoen- maker. Abr. Remijnse, Landbouwer. Wed. W. van Strien, Molen. D. Vleugel, Agent in beetwortelen. A. van de Linde Pz., Bakker en Win kelier. Iz. van Boven, Horlogemaker. J. Westplate, Slager eb Winkelier. A. Noordhoek, Broodbakker. J. Valkier, Broodbakker. M. Meeuse, Schoen- en Laarzenmaker. G. Broekhoven, Winkelier. J. Meulenberg, Vrachtrijder en Huur koetsier. J. Sandee, Zandhandelaar. P. Koeman, Dijkgraaf. A. op 't Hof, Gezworen. K. Schipper, Beurtschipper. J. Timmermans, Beurtschipper. J. van de Voorde, Huurkoetsier. J. Voorbeijtel, Herbergier en Logement. C. Slabbekoorn, Bakker en Winkelier. P. Korstanje, Herbergier en Logement. P. Nagelkerke, Winkelier. J. Meijaard, Vrachtrijder. P. J. Kievit, Slager en Rietdekker. P. Kosten, Directeur der Zangvereeni- Jk. Kooiman, Koopman en Winkelier. J. Spruit, Slager en Rietdekker. D. Meeuse, Schoenmaker en Winkelier. A. Timmerman, Petroleumhandel. Js. Korstanje, Vrachtrijder. R. Rijkse Koopman. De wed. L. Korstanje, Herbergierster en Logement. J. Tolhoek, Bakker en Winkelier. N. Valkier Senior, Vrachtrijder. C. van de Kreeke, Winkelier. Jb. Rooze, Kleermaker en Manufacturen J. Westveer, Bakker en Winkelier. L. Maas, Winkelier. W. van Maldegem, Vrachtrijder. J. Geleedst, Winkelier. J. M. Houterman, Landbouwer. LI. Rooze, Herbergier. C. J. van de Putte. Timmerman. De erven Arnoijs, Winkelier. C. Sturm, in Manufacturen. C. Sturm, Slager. p. Dekker Pz., Boekhandelaar. C. A. v. Vessem, Brieveng.-Telefonist. N. de Regt, Onderwijzer. D. Riemens, Fotograaf. R. Jansen, Commissionair. M. Riemens Dz., Timmerman. H. Riemens Hz., Winkelier. G. Westerweel, Bakker. D. Riemens Cz., Schilder. J. Kosten, Onderwijzer. J. B. Koole, Zaadhandelaar. J. P. Geelhoedt, Gem.-Ontvanger. A. P. Eekman. Jacs. Dieleman Pz., Landbouwer. J. Moens. I. P. de Groote, Koopman. D. de Rijcke, Hoofd eener school. Plaateen buiten de Provincie. J. P. Vergouwen en Echtgenoote, Fra- neker. Ds- C- Steketee en Echtgenoote, Mid- delharnis.- J. K. Dominicus, Schiedam. A. J. M. Dominicus-Gabel. Schiedam. A. Luijk, Verpleger Bloemendaal, Loos duinen. L. van Rooijen ond. off. Cadettenschool, Alkmaar. C. B. Almekinders en Vrouw, Veldwijk. J. Kesteloo, Sergeant der Artillerie, Amsterdam. J. Minnaar, Amsterdam. P. Pouwelse Wagenborgen, Groningen. W. Kesteloo, Sergeant der Infanterie te Vlissingen. J. C. Lemson. P. van Vlaanderen, Ger. pred. Canzepoor 1stf - C-17 6. Goes GOEDKOOPST ADRES Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eenigenburg D. A. v. Kre velen, te Haamstede. Aangenomen naar Sebaldeburen door A. Jellema, cand. te Gauw; naar Hausweert (hulpprediker) door G. v. Dam te Ooster- wolde. Bedankt voor Oudorp door ds. J. v. d. Bergen, te Biezelingevoor Ostende door W. J. Aalders, te Buiksloot; - - voor [Jen den door J. P. Eringa, te OostwolJ voor Purmerland door J. Ankerman, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Heeg A. T. v. Dijken, te Aalten; te Harmeien J. v. Lonkhuizen, te Wiinis; te Barneveld dr. J. Hania te Steen wijk. Aangenomen naar Nieuw Beerta door II. Reiners, cand. te Kallenkote. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Delft door J. Wisse, te 's Gravenhage. Doopsgezinde Gemeenten. Aangenomen naar Oost- en West Graft- dijk door R. J. de Stoppelaar, cand. Bedankt voor Noordbroek door D. J Haars, te Zijldijk. Moord te Tilburg. Er zijn weer 8 nieuwe getuigen gokoord. Gevolg is dat nu de onschuld van den schilder Mutsaers kon vastgesteld worden. Scheikundig onderzoek der kleeding bracht het aan 't licht. Volgens gerucht heeft hij zelfs bekend. De rechtbank te Breda heeft de onmiddellijke invrijheid stelling van den koster V. Iterdaal bevolen. Storm. Gisteren zijn de dijkslanden te Edam door de Zuiderzee overstroomd. In 't Hollandsch Diep stond het water zoo heog dat de golven over de Moerdijksche spoorwegbrug heen sloegen. Een schipper sloeg van zijn tjalk in de Mark bij Zwaluwe. Hij verdronk, want zijn knecht vermocht niet hem te redden. In den avondtrein is Vrijdag bij Wolvega iemand uit Utrecht die met vrouw en kind naar het noorden reisde, plotseling krankzinnig geworden. Hij greep zijn kindje dat hij wilde worgen; doch een reiziger mede in de coupé gezeten bevrijdde 't kind. Daarop wierp de krankzinnige zich op zijn vrouw doch ook deze werd door den ander ontzet, die den man wist vast te houden tot Heerenveen, waar de menschen moesten uitstappen. De maré chaussee aldaar wist met veel moeite den krankzinnige in de kazerne te krijgen, de vrouw en 't kind overnachtten bij een kennis, van waar zij 's anderen morgens naar haar bestemming doorreisde. Een 25-jarige bootwerker te Rotterdam aan boord van een stoomschip werkzaam, viel te water en kwam met het hoofd tegen den kaaimuur terecht, hoewel spoedig ge red, stierf hij tijdens men hem vervoerde. Dezer dagen werd gemeld, dat de gebroeders K., te Valtermond, die van eene veen- verhuring kwamen, door de duisternis te water geraakten, waarbij de oudste broeder verdronk en de jongste in bewusteloozen toestand op het droge werd gehaald. Thans is ook deze overleden. Bij den landbouwer v. d. L., te Biervliet, werd deze week een zoon geboren, die den naam ontving van Hertog Hendrik President Kruger woonde te 's-Gra- vonhage de godsdienstoefening bij in de Oosterkerk van de Gereformeerde Gemeente, onder gehoor van Ds. Doorn. B V1ÏGEBLIJKE STAND van 2831 Dec. 1900. GOES. Ie huw. aan gift. Johannes van den Boogaart 20 j., jm. en Maatje Rip- meester, 19 j., jd. Geboren: 28, Dignus Petrus, z. v. Andreas Frankin en Johanna van Hese. 29, Johanna Maria, d. v. Johannes Adrianus Borgs en Maria Maas; 30, Geertruida Cor nelia, d. v. Pieter Dirk Touw en Maria Hollestelle; 31, Elizabeth, d. v. Jan Corne lls Verhuist, en Elizabeth Hoogesteger. Overleden; 30, Helena van Schaik, 38 j., geh. met Jan KriekaardCatharina Swartmans, 89 j., wed. van Johannes Anto- nius Groftér. MIDDELBURG. B o v a 11 e n L. M. de Klerk, geb. Adriaanse, z.; J. M. Reus, geb. Vink, d. Overleden: L. van Schelven, 11 m., zW. Corstanje, 7 j., d.; A. van Gelder, 8 weken, z. van 1931 December. ZIERHIZEE. Bevallen: 19, C. v. d- Voorde, geb. Bakker, d.; 20, A. G. Welte vreden, geb. Nijveld, d.21, J. Arendse, geb. Bax, d.23, J. Tromper, geb. Trom- per, d. Overleden; 21, S. van Dongen, 8 j., z.23, M. M. Goedegebure, 4 m., d. Levenloos aangegeven: 23, een dochter van J. W. Gudde en M. J. Ernond. BRIEFWISSELING. De brief uit Middelburg was bij 't af drukken dezer nog niet binnen. Red. Rilland-Bath. Zaterdag werd aanbe steed de bouw der Pastorie. Inschrijvers: D. van Maris, Kapelle f 6,500. G. Wind- horst, Rilland-Bath f 6,370. J. P. Pannij, Krabbendijke f 6,250. L. Raaymaker, Wouw f 6,300. P. Dronkers, Kappelle f 6,310. J. Z. van de Sande, Rilland-Bath f5,925. G. A. van Dongen 'e Gravenhage f5,400. Gunning in beraad gehouden. Colijnsplaat. Door de vereeniging Unitas werd Zaterdag aanbesteed de leve ring van 2882 halen ad 100 KG superphos- phaat te leveren in twee partpen. De eerste vóór 20 Januari, de tweede half Maart a. 14 bij 14 oplosbaar, Inschrij vers warenA. Kole Cz. te Colijnsplaat beide partijen f 2.79 Koenen en Sekoe- makers te Dussen le partij f 2.75 2e f 2,76 Internationale „Albetros" te Zwijndrecht beide partijen f2.75 Arentlials te Vlake beide partijen 1 2,69 Kostenso te Kruinin- gen 2e partij 269 Adriaanse Bergen op Zoom 2e partij f 2,69 Iman van der Have te Zie- rikzee voor beide rartijen f 2.60 Aan laatst genoemde is de levering gegund. T e I e g r a m m e 11. Brussel. Van Boeschoten, secretaris van liet gezantschap der Z. A. Republiek uit naam van president Kruger tegengesproken het bericht der Engelsche bladen d a Louis Botha een bericht van president Kruger zou hebben ontvangen, inhoudende, dat de Burgers de wapens moesten nederloggen of voortgaan met den strijd, maar dan voor eigen rekening, daar niets meer te wach ten zon zijn van verder volhouden. Londen, Kitchener seint goed nieuws van de Boeren, lo In de Kaapkolonie is de toestand dezelfde. De Oostelijke Boeren- eolonne (in de Zuurbergen) heeft zich in troepjes gesplitst. De westelijke rukt naar Cornarvon op en bezet een sterke stelling te Blauwkrans. 2o Clements op weg naar Rusteeberg stuit op verzet. De Oos telijke lijn is vernield. Bij Vaalstation is een trein aangehouden. 3o Knox belet de Wet naar 't zuiden door te breken. 4e Lytleton meldt, dat een Britscbe post te Helvetia, een sterke stelling aan den weg van Machadodorp naar Lijdenburg, gister morgen door de Boeren werd genomen. Ongeveer 50 Engelschen zijn gesneuveld of gewond een 200 gevangen genomen. Helvetia is opnieuw bezet door versterkin gen uit Belfast. Het zijn Engelsche berichtendus het allerergste is nog niet gemeld. Het jaar sluit evenwel van hen al erg genoeg. Gibraltar, Roberts heeft hier in een vergadering gezegd dat, wijl Engeland niet oorlogvaardig was in 1899, voortaan de leus moet zijn: Defance not defiance (verdediging, geen wantrouwen). „Het slaafje" (de koning van Portugal) zond een boodschap ter verwelkoming en excuus dat hij wegens den korten tijd geen oorlogs schip had kunnen aanbieden. Vereenigde Zierikzeesclie Stoombootmaatschappij Januari. Van Zierikzee. 's morg. 1 8,— Dins. Woen. Dond. Yrijd. Zater. Zond. Maan. Dins. 8 Woen. 9 Dond. 10 Yrijd. 11 Zater. 12 Zond. 13 Maan. 14 Dins. 15 Woen. 16 Dond. 17 Vrijd. 18 Zater. 19 8,30 9- 9,30 9,45 11,- 7,30 8- 8,30 8,30 8,- 8,30 9- 8,30 8,- 8,30 8,30 8- 9>- Zond. 20 10, Maan. 21 Dins. 22 Woen. 23 Dond. 24 Yrijd. 25 Zater. 26 Zond. 27 Maan. 28 Dins. 29 Woen. 30 Dond. 31 7,- 7,30 8- 8,30 8- 8,30 9,— 8,30 8- 8,30 8,30 Van Rotterdam. 's rnidd. 10,- 10,- 10 10,— 10,— 10,30 10,30 10, - 10,- 10,— 10,- 10,— 10,30 11- 8,30 9,- 9,30 10- 10,— 10,30 10,30 10- 10 10,- 10,- 10- 10,30 11,— 8,30 9,30 10,— Dins. 1 Woen. 2 Dond. 3 Yrijd. 4 Zater. 5 Zond- 0 Maan. 7 Dins. 8 Woen 9 Dond. 10 Vrijd. 11 Zater. 12 Zond. 13 Maan. 14 Dins. 15 Woen 16 Dond. 17 Yrijd. 18 Zater. 19 Zond. 20 Maan. 21 Dins. 22 Woen 23 Dond. 24 Vrijd. 25 Zater. 26 Zond. 27 Maan. 28 Dins. 29 Woen.30 Dond. 31 Naam v. d. Huisv. Harderwijk, Vijhestraat 169, Visser. Den Helder, Kanaalweg 91, T. Teitsma. 's-Hertogenb.JanIIeinstr.55,\V.v.Ammelway. Hoorn, Beestenmarkt, J. Schipper. Kampen, Yloeddijk 40, E. v. d. Veen. Leeuwarden, lleerensti-, W. v. cl. Menlen. Legerplaats by Oldebroek W. W. Bouma. Ommen. Soesterberg-, G. Leenhard. Leiden, Oude Singel, N. Verhoeven Middelburg, Nieuwstraat, dhr. Vonk. Naarden, Gastliuisstr. 727 Ketellapper! Nijmegen, Ridderstraat, J. J. Drost. Schoonhoven, Kortendam, fl. Pinot. Utrecht, Wed bij don Dom, B. Kramer. Venlo, Roermondstraat 13, Dekker. Vlissingen, KrommeEUeboog, A. Meerman. Zutfen, Kuipersstraat 19, K. Keijl. Breda, Bosschestraat 88, Mej. A. M. F. Piuot (Huism.) Delft, Oranjestraat 28, P. J. v. Seuren. Deventer, Bergsc-hild. Sterk. Doesburg, Veerpoortstraat,246,J. A. Berkhof. Dordrecht, Grootekei ksb 29 G. Rademaker. Geertruidenberg, Bi-anderstr. J. P. Buys. Gorinchem, Krabsteeg 333, M, Koornstra.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3