Kruger in Amsterdam. Openbare Verkoopingen. Afloop ïerkoopingen enz. Advertentiën. Kerknieuws. Rechtszaken. LEESTAFEL. Marktberichten. ONS HUIS. T e 1 e g r a m in e n. Zacharias Brasser, de deuren hunner woningen sloten. Aan het einde van het slop staat de woning van v. d, Bout, die, van 't geheele ongeval nog niets wetende, op het geweldig lawaai en het hulpgeroep naar buiten wilde gaan. Maar wie beschrijft zijn schrik toen hij bij het openen der deur plotseling voor den os stond, die voor den gesloten deur zijn vaart had gestuit en door zijn eigenaar haas tig een tweede knieband was aangelegd. Nauwelijks zag het dier de deur geopend en de weg dus weer vrij of hij sprong daar hij door de knieband niet meer kon loopen voorwaarts de kamer in. Alles in de kamer lag dadelijk over den grond. De tafel werd omver geworpen en de vier pooten ervan braken afwat op de tafel stond lag in een oogenblik in scherven op den grond en wat niet dadelijk gebroken was werd verbrijzeld onder de pooten van het rond springende dier. Aan het eind der kamer stond een ijzeren ledikant, waarin een doch ter van v. d. Bout die daarin reeds een paar jaar ziek ligt. Het dier sprong ook daarop zoodat het ledikant werd ingedrukt, de lat ten waaraan de gordijnen hingen, braken af, de gordijnen scheurden en de arme patiën te, hulpeloos overgeleverd aan de trappen van het dier, riep angstig om hulp. Maar reeds was Bax (de drijver) in de kamer doorgedrongen en niettegenstaande het gevaar dat hij daarmede liep, greep hij het dier in den neus en mot een geweldige krachtsinpanniug rukte hij het van het bed waarbij drie ruiten in het raam werden verbrijzeld. Door het gevaar van het weer- loozo meisje aangespoord, wist hij 't beest om te keeien en na een flink touw te hebben aangelegd, werd het dier nu met hulp van anderen weggeleid en aan een paal yastgehouden. Een oogenblik flikkerde het scherpe staal in de doorbrekende zon, toen verdween het in de huid van het zooeven nog zoo woeste dier, de knieën bcfgen onder het lichaam en met een smak viel het op den grondzijn levensdraad was afgesneden. Per as werd het naar een nabij zijnde slagerij gebracht, waar het verder werd geslacht. Serooskerke (W.) De Chr. School alhier wordt D. Y. 28 Dec. a. s. geopend. Zie advertentie. Hansweert. Van het alhier lek gewor den sloepschip „Rhederei IP' schipper M. Wucher is het lek gevonden en dicht ge maakt met spek. Het schip zal zoo spoedig mogelijk naar bestemming vertrekken. Bij de tweede kamer zijn ingekomen wetsontwerpen tot: goedkeuring van H. M. huwelijk; naturalisatie van Z.H.Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, hertog van Meck lenburg, Vorst van Wenden, Schwerin en Ratzeburg, graaf van Schwerin, heer van Rostock en Sturgard, enz. enz.toekenning van een jaarlijksch inkomen aan Hertog Hendrik gedurende zijn weduwnaarstaat; en verhooging van Hoofstuk Marine gedu rende 1901. De politie te Rotterdam heeft de hand gelegd op eene minderjarige Frangaise, die uit Amsterdam, waar zij in een berucht huis eenigen tijd vertoefde, naar Rotterdam was overgebracht om voor f 100 verhandeld te worden in een dergelijk huis aldaar. Men had haar voorzien van papieren op naam van eene meerderjarige vrouw. Be doeld meisje, in 1880in Frankrijk geboren, viel op 17jaiigen leeftijd te Parijs, waar zij kindermeisje was, in handen van placeurs. Deze lieden brachten haar in een zooge naamde brasserie nabij Parijs, die echter later bleek eene inrichting van anderen aard te zijn, en ontvingen als loon 60 francs. Bij haar vertrek uit dat huis werd zij dooi den houder van haar geld (ongeveer 50 francs) beroofd, hetwelk zij in hare kleeding genaaid had; en in Parijs teruggekomen, naar een andere plaats in Frankrijk verhan deld, steeds ton name van een andere vrouw. Driemaal had deze verhandeling daarna nog in Frankrij k plaats, totdat zij ten slotte in Brussel te land kwam. Van daar uit werd zij door bemiddeling van een placeur, die haar f 150 in rekening bracht voor een verblijf van acht dagen, naar Amsterdam verhandeld voor de som van t 88. Eerst na nauwgezet verhoor bekende zij een en ander aan de politie, waarbij zij, voor zoover haar die bekend waren, de namen dezer slavenhandelaars noemde en ook die van hen, welke haar de valsche papieren be zorgd hadden. Alle haar toebehoorende papieren, waaruit hare minderjarigheid bleek, had men vernietigd. Hare in Frankrijk wonende ouders, die in drie jaar niets van haar hoorden, zijn nu met een en ander in kennis gesteld. William Stead, de kranige Brit die maar steeds voortgaat zich tegeg den ooriog te kanten en de Boeren tegenover haast heel Engeland te verdedigen, heeft een onderhoud gehad met President Kruger, het eerste dat hij ooit met het Staatshoofd had. Het duurde ongeveer 20 minuten en was een der aangenaamste en hartelijkste. Stead was verrast den President zoo opgeruimd te vinden. De President heeft echter tegenover al de vragen, hem door Stead gedaan, dezelfde- gereserveerde houding aangenomen, die hij sedert zijn komst in Europa aannam. Hij sprak zijn onverzwakt vertrouwen uit in de rechtvaardigheid van zijn zaak en zijn geloof, dat de hoogste Macht niet zou dulden dat de waarheid en gerechtigheid door onrecht en leugen zouden worden vertreden. Wat de toekomst betreft, daar over kon hij zich niet uitlaten. De be slissing bleef aan hen, die thans de lasten dragen, aan hen die thans hun leven wagen up het oorlogsveld. Indien de Engelsche regeering iets zou wenschen voor te stellen, zou Kruger altijd bereid zijn er over te beraadslagen. Ilij was voor arbitrage, was altijl voor arbi trage geweest, en zou daar altijd voor ge stemd bljjven, want op arbitrage rust de hoop de volkeren te bevrijden van de op offeringen welke een oorlog vraagt. Hij drukte zijn groote waardeering uit voor de sympathie, hem betoond door hen, die de zaak der Boeren hadden verdedigd en sprak zijn vertrouwen uit dat God, die de wereld regeert, hen zou beloonen die trouw waren gebleven in deze tijden van gevaar. Admiraal Cervera, die de Spaansche vloot aanvoerde in de haven van Santiago en verdedigde o. a. tegen den wakkeren Amerikaanschen luitenant Hobson heeft dezen die doodelijk krank ligt, een telegram gezonden van den vulgenden inhoud: »Ik ben zeer geroerd door het bericht der ziekte van den wakkeren Hobson. Ik bid God hem beter te maken, en indien hij sterft, hem in Zijn Paradijs op te nemen. Admiraal Cervera''. Een goed Vlaming. Bij hot afroepen der namen bij de jaar lij ksche legerrevue in België had het vol gende plaats. Een der miliciens bleef op het exerci tieterrein staan, toen de anderen reeds ingerukt waren. Welnu, vroeg zijn luitenant, blijft gij nog staan? Ik wacht tot mijn naam wordt afgeroe pen, antwoordde de soldaat die Jespers heette. Hoe is uw naam dan? Jespers, luitenant. Welnu, ik heb dien naam afgeroepen en gij hebt niet geantwoord: Jespèro! Maar ik heet Jespers, zei de Vlaming. Kruger en Koningin Wilhelmina. In de Belgische Petit Bleu wordt pre sident Kruger vergeleken bij koning Oedipus, die door Koningin Wilhelmina als Antigoné door alle gevaren veilig naar Europa is geleid, evenals Oedipus uit de Odyssêe, ondanks alle bedreigingen van den tiran Créon, door de jeugdige Antigoné aan de hand naar Polynice werd gebracht tot het vervullen van een duren plicht. Voor Chamberlain is de vergelijking niet vleiend, daar hij er de plaats van den tiran in vervult. Naar aanleiding van een en ander wordt de wensch uitgesproken, dat het huldeblijk, der Koningin bij Haar aanstaand huwelijk aan te bieden, aan deze legende zal her inneren. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheemda L. Okken te Spijk J. Jellema cand. te Grauw, en IJ. Stelma cand. te Sneek. Aangenomen naar Beesd door W. J. Aalders te Buiksloot; naar Saaksum door A. Blink Kramer cand. Bedankt voor Aduard door J. D. Domela Nieuwenhuis te Odijk; voor Uithuizer- meerden door M. Hefting te Warfum; voor Holwerd door R. Adriani Engels te Wedde; voor Workum door dr. G. Vel- linga te Nieuw Loosdrecht; voor Waver- veen door H. J. Schouten te Ommeren voor Ferwerd, door A. Blink Kramer cand. te Groningen. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw Beerta, H. Reiners cand. te Kallenkote; te Beilen, N. IJ. v. Goor te Boxum; te Koudekerke S. J. Vogelaar te Apeldoorn. Bedankt voor Hijum, door W. de Jonge te Dokkum. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling: W. P, 23 j., en L. G, 24 j., werklieden, Domburg, ieder tot 3 m, A. M, 29 j., metselaar, Sluis, tot 14 d., en J. J. D, 19 j., timmermansknecht, Sluis, tot 8 d., gev. straf, en M. W, F, 15 j., kruideniers jongen, Middelburg, tot f 10 b. s. 10 d. h; beleediging van een ambtenaar: P. B. M, -14 j., leurder, zonder bekende woon-of ver blijfplaats, tot 8 d. gev. straf, en vijf feiten van oplichting en een feit van verduisterinqP. L. F, 22 j., rijkster, Mid delburg, thans aldaar in hechtenis, tot 1 haar en 3 maanden gev. straf, met minder- ring der doorgebrachte hechtenis In zake J. B, 20 j., kleermaker te 's Heerenhoek opposant tegen een vonnis dezer rechtbank van 9 Nov. jl. waarbij hij -wegens wederspannigheid bij verstek werd veroordeeld tot 3 maanden gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is diens vonnis op heden bekrachtigd. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen de zaak tegen D. v. d. V., oud 20 jaren, smid, geboren en wonende te Hontenisse, thans in hechtenis te Middelburg, ter zake dat hij in den avond van den 4en November 1900, omstreeks 8 uur, te Hulst, op de plaats achter de herberg van ChFassaert, moedwillig Ch A. M. Wauters met een mes een steek in de linkerzijde van den buik heeft toege bracht, waardoor een wond van ongeveer 4'/3 centimeter diepte vervoorraakt is en een gedoelto van het omentum buiten het lichaam gekomen is tengevolge van welke verwonding bovenvermelde Wauters eenige dagen in levensgevaar verkeerd heeft. Aan den boklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd de hoer F. C. van Deinse, advocaat te Middelburg. Het gerechtshof te 's-Qravenhage ver uordeolde N. v. K. tot 6 maanden en 7 andere personen tot vier maanden ge van g- nisstraf wegens mishandeling van arbeiders te Vlake. Gered als een vuurbrand. Een woord uit mijn levens ervaringen, door Fr. van Bo- delschwing. Uitgave van de Vereeniging tot bev. v. Chr. Lectuur te Ermelo. Dit is een aangrijpende geschiedenis, die wij gaarne in den ruimst mogelijken kring gelezen zagen. Daar kunnen onze lezers toe medewerken door dit boekje van 32 bladzijden te koopen voor 7'/s cent; voor voreeuigingen tot Inw. Zending vanaf 10 exempl. 5 cent. Men kan ook genoemde vereeniging steunen door lid te worden voor f 1 per jaar. Men ontvangt dan 12 boekjes, iedere maand van elk 2. Men steunt daarmee 't werk der Inwendige Zending; en de opleiding in hun vak van de jongens uit de stichtingen van Barmhartigheid te Ermeloo waar de boekjes gedrukt worden. No. 8 van de uitgaaf der «Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland" bevat Het bewaren van stalmest, door I. G. J. Kakebeeke (slot);Ouderdomskenmerken van het paard, door L. Louter (slot); Aanbe stedingsvoorwaarden, Een doelmatige mon stersteker voor kunstmeststoffen en voe dermeelsoorten Een .practische verpak king voor meststoffen en voederstoffenmon- sters ter opzending naar het proefstation; Uitstrooibaarheid van superphosphaat en van ammoniak-superphosphaatalles door dr. A. J. Swaving)Januari Keuringen van hengsten. Ooft en tuinbouw. Paar denkennis. Advertentiën. Van onzen eigenen correspondent. Terwijl van den geregelden loop der za ken gedurende het verblijf van Paul Kruger door den gewonen verslaggever medtdee ling wordt gedaan, wil ik enkele dingen daar nog bijvoegen. Slapen en opstaan. De President leeft in alle dingen als oen kalm man. Bekend is dat hij den wijn laat passoereu en liever melk drinkt. En bekend is ook dat hij houdt van vroeg naar bed en vroeg, op. De dag van aankomst, Woensdag, was een zware dag voor ZHEdele Maar kras als in alles, was hij weinig ver moeid. Toch sloeg voor hem reeds om 8 uur het klokje van gehoorzaamheid. En toen diep in den nacht, massas van zijn bewonderaars nog uitgalmden „dat vrije volk zijn wij", had de Staatspresident een der oudste, moedigtste en edelste zonen van dat volk, reeds vele uren de rust ge zocht. Of hij ze vond dan wel of de bekom meringen voor zijn volk den slaap verdre ven, het is niet ons medegedeeld, maar wel is zeker dat om zes uur (Donderdag) hij het bed reeds had verlaten! Met den looppas in de kerk Om kwart voor negen zou de heer Kr nger uit zijn hotel daar heen ruden. Reeds om half zeven 's morgens stonden eenigen der 3500 gelukkigen en die een toe gangskaart hadden bemachtigd, voor de kerk, geduldig wachtend het opengaan der deuren. Ruim 10000 liefhebbers hadden zich aangemelden zeker nogmaals 10000 hadden zich niet aangemeld vreezende dat er toch geen kans was een plaatskaart te verkrijgen. Tegen 8 uur sloot uw corres pondent zich aan bij de massa volk die stond te wachten en precies om acht uur voelde hij zich opgenomen door de op dringende schare. Weer vasten grond voelende bleef hom niat anders over dan te doen gelijk de anderen en voortgestuwd door de menigte, m matigen draf het kerk gebouw in te hollen. Ongeveer 15 meter ver in de kerk kwam er opstopping doordien het volk gestuit werd door de hooge banken. Het overklimmen daarvan om er vooral vlug bij te zijn, waaraan vele dames zonder zich ook maar eenigszins te geneeren ijverig meededen, was oorzaak dat eenig gegil werd gehoord van schrikachtige vrouwen het zander verlof innemen van de gereser veerde plaatsen bezorgde de „plaats" juf frouwen kippevel, zoodat om de politie ge roepen werd. Toen ik zoo eenigszins tot mezelf kwam, zat ik óok op een gereser veerde plaats liefst met een opgevouwen tabouret in mijn hand, die een van de „plaats"juffrouwen mij afnam met de vrien delijke opmerking dat ik toch op geen stoel en tabouret gelijk kon zitten! Ik denk dat de 3500 gewone, en 500 gereserveerde plaatsen in ongeveer acht minuten zoo goed als alle bezet waren. Belangstelling was er voorts nog genoeg, o. a. zag ik tot mijne verbazing dat om streeks half 9 op een hoogte naar mijn schatting van 25 Meter, iemand aan de buitenzijde der Kerk eenige ruitjes afpoet- ste. Of deze op een dak zat of altemet aan een touwladder hing, is mjj onbekend ge bleven. De heer Wolmarans. Een bijzonderen indruk maakte op ons de beer Wolmarans. Deze banneling, ge scheiden sinds Februari van zijn huisgezin, verhaalde ons zeer veel van zijn dierbaar land. En onverwrikt staat zijne over tuiging datgansch Afrika vrij wordt. Alijjd, zeide hij, in de tientallen jaren zijn het de Engelschen geweest die het middel zijn in Go ds hand om ous te louteren, om ons volk tot zijn God te b'engen. En wel geloof ik niet dat onze strijders de Engel schen uit hot land kunnen jagen, maar wij gelooven dat zij het nog zoolang zullen uithouden, tot Engeland gedwongen wordt ons een vrede voor te stellen die ons vrijmaakt. Misschien ook zullen wij eerst als volk moeten verdwijnen, maar toch, Afrika zal vrij worden Eu toen ik hem vroeg over Botha, Do Wet, De la Eey, stemde hij toe dat deze dapperen o zooveel voor hun land vermo gen, maar, zeide de heer Wolmarans, als ons volk hen verliest, zijn er anderen die evengoed zullen zijn. Mochten Botha, en De Wet en De la Rey, het opmoeten geven of gepakt worden, dan zullen anderen komen en dan kon het zijn dat de beste misschien nog in de zee zaten. Kruger. Mij maar bepalende tot de receptie, wil ik daarvan wat vertelleu en in verband daarmede mijn indruk van den persoon van den President weergeven. Allereerst dat mij het voorrecht te beurt viel den president de hand te drukken. Ik was niet weinig verbaasd te gevoelen dat die handdruk «krachtig" kan worden genoemd. Niet wat men noemt een «slappe" hand maar een recht stevige, en een ernstige, zwaarmoedige blik werd daarbij op mij gericht. Nu krachtig is hij, de groote strijder voor het recht, want alleen het voortdurend toewuiven van degenen die op de receptie kwamen, moet een hoogst af mattend werk zijn. In de pauze vóór de receptie bleek dat de President zijn pijp in 't hotel had laten liggen, en een bood schap om haar te halen leverde geen succus. En, zeide onze zegsman, do heer Wolmarans, in de dertien jaar dat ik den President ken, zag ik hem nu voor de eerste maal een sigaar opsteken. Natuurlijk was uw correspondent nieuwsgierig of die sigaar had gesmaakt en ik vroeg den heer Wol marans of hij daarvan iets wist. Neen, zeide hij, maar wel heb ik gevraagd hoe dat nu kwam dat die president die niet rookt. En toen zei de president«och, zoo'n sigaar, dat is goed voor die hooge mense." Wegens plaatsgebrek vervolg Maandag. (Red.) li URGEltL IJKJ] STAND van 20—21 Dec. 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. Wiessner, 21 j., jm. en N. Koppejan, 21 j-> jd- Getrouwd: P. J. Thomassen, 40 j., jm. en A. C. Karreman, 40 j., jd.V. Cracau, 28 j., jm. en E. Frank, 20 j., jd. Bevallen: J. A. de Klerck, geb. Mi- chaelsen, z.C. A. Claa-sen, geb. Baale, z.; J. Lievense, geb. la Brujère, d. Overleden: J. Machielse, 4 maanden d. van 1421 December. IERSEKE. Ondertrouwd 20, Gerrit Schouwenburg, 26 j., jm. en Teuntje v. d. Werke, 21 j., jd. Geboren: 17, Diugenis, z. v. Engel Jan Cornelis Poelman en Pieternella Sinke. Overleden: 19, Elizabeth Dina, 14j., d. v. Pieter van de Vrede en Adriana Beenhakker. VLISSINGEN, 21 December 1900. Boter f 1,25 a f 1,30 per kilo Eieren f 7,60 a f 0,00 per 104 stuks. Op Maandag 24 December a. s". geen verstelcursus. Donderdag 27 Dec. Dordrecht, in de Koophandel en Zeevaart door not. V. Tassenbroek verpachting half 11 visscherij, behalve met de zalmzegen in het Holl. diep, Haringvliet, Vuilegaten Goereesche gat, en gedeelten Krammer en Volkerak. Biezelinge, half 11 Havendijk voor tnej. De Roo: 67 olmen, 9 esschen, 1 wilg, door not. Mulock Houwer. Vrijdag 28 Dec. Heinkenszand, door not. Pilaar in weiden van A. de Koster half 11 200 300 canada's. Ritthem, 10 uur en St. Laurens half 1, door not. De Vos houtveiling. Aagtekerke, 10 uur not. Loeff, voor Jan de Voogd, huis, timmermanswerkplaats en erf, gereedschappen en huisraad. Zaterdag 29 Doe. Borsele, 10 uur voor den Ambachtsheer door not. v. d. Kloes Westeindschendijk 25 esschen, 2 olmen, Grintdijk hakhout, Jongovenweg 100 esschon, 3 canada's. '8-Gravenpolder, door not. Paardekooper Overman voor mr. Lenshoek v. Zwake 10 uur 40 canada's en 1 esch. Donderdag 3 Jan. Wolfertsdijk, 11 uur door not. Houwer de herberg van J. Voorbeijtel, logement schuur en tuin 1720 cA. Middelburg. Vrijdag werd door B. W. verkocht: le. 143 Essche-, 2 Wilge- en 44 Olme tronkb., bonevens 200 Essche-, 1 Populiere 8 Olmen opgaando hoornen. Inschrijvers: J. Walrave te Ritthem voor f 77,W. Poppe te Middelburg voor f 150,—. 2e. Gegoten ijzer gemerkt A inschrij vers L. S. Gobetz, 1 2,82 H. M. v. Brabel, r2.30. A. Flipse, f2.75. M. L. Polak en Zn. f3.—. allen te Middelburg en A. J, Kaas te Amsterdam f3.25:/3 3e geslagen ijzer merk B. A. J. Kaas te Rotterdam, voor f 2.40'A> L. S. Gobetz f 2.22 H. M. v. Brakel, f 2.30 A. F ipse,' f 2,50. M. L. Polak, Zn. f 2.25 allen te Middelburg. 4e. gegoten en geslagen ijzer gemerkt C. L. F. Gobetz voor f 21,20; H. M. v. Brakel voor f 15.A. Flipse voor f 15. M. L. Polak Zoon voor f 25.allen te Middelburg. 5e. geslagen ijzer gemerkt D. L. F. Gobetz f 10,10; II. M. v. Brakel f 15,— A. Flipse f 10,— M. L. Polak Z. f 15,—, allen te Middelburg. Alles per 100 Kilo. 's-öravenhage. Bij de aanbesteding driejarig onderhoud der strafgevangenis te Goes was minste inschrijver dhr. A. Jacobs te Goes voor f 6056. Middelburg. Aan het Prov. Bestuur werd Vrijdag aanbesteed lo. herstellingen enz. aan en in het Rijks-Archiefgebouw te Middelburg. (Ra ming f 8570). Inschrijvers: J. de Buck f 9105G. II. Vertregt f 8888; M. K. Jeras Zonen f8570; J. M. van Ditmars Zoon f8564,99; 1 biljet van onwaarde. Allen alhier. 2o. Het maken van den onderbouw met toebehooreu voor twee vaste hijsch- kranen in de tramweg, havens aan het Zijpe. (Raming f 43,700). Inschrijvers: A. Michael Aalburg f43400; J. Kamsteeg en K. Leeman f 41700; J. M. v. Ditmars Zoon Middelburg f 41G99W. Dekker Veere f41475; W. A. Ver'orugge Waddings veen f41440; B. A. de Wolff Dordrecht f40000; C. Buom Schoonhoven f38270; C. de Wilde Az. Kattendijke f 37890; J. Lindenbergb Cz. Wemeldinge f37770; Mees Visser Papendrecht f 35400. 3o. Het uitvoeren van baggerwerk in de tramweghavens aan het Zijpe. (Raming f7900). Inschrijvers: A. Volker Sliedrecht f 7800; A. C. v. Wijngaarden IJz. id. f7800 A. Prins Phz. id. f7800; A. Ph. Volker id. f 7222; P. A. Bos Gorinchem f 7200; Fh. Volker Dordrecht f 6490; I. v. d. Velde Iz. Papendrecht f 5980. 4o Het verlagen van de bermen van de Rijks groote wegen op Zuid-Beveland en Tholen. a. Zuid-Beveland Raming f 450 Inschrij vers P. J. Visser, Pz. Hansweert f 466 C. de Wilde Kattendijke, f 438L. v. d. Velde Bruinisse, 435 P. Dronkers, Kappel- le 429A. A. de Wilde, Goes, 428. b. Tholen. Raming f 800. Inschrijvers: P. J. Visser Hansweerd, f 770. V. C. P. Bolier Scherpenisse, f 720. A. A. de Wilde Goes, f 695. L. v d. Velde Bruinisse f 665. J. Geluk Tholen, f 625. M. Kleppe Scher penisse, f G19. J. O. Gerderblom Tholen, f 555. Middelburg. Donderdag werden door not. Tak publiek verkocht huizen: lo. Seis- straat aan dhr. C. A. Goetlials voor f 1400; 2o. en 3o. id. met bleekveld voor f 1500 en Seisplein voor f900 beiden dhr W. A. v. d. Harst; 4o. id. voor f 1025 dhr. C. Slabber5o. een huis achtersingel 533 cA. dhr. C. A. Goethals f 2400. Allen alhier. 's-Graverihage. Benoemd tot dijk graaf' van den Zuid-Kraaijerpolder dhr. M. B. Slabbekoorn te Nieuwdorp. Tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Kramerpolder dhr. A. Geelhoed te St. Philipsland. Tweede Kamer. Morgenochtend 10 uur afdeelingsonderzoek van het wetsont werp betreffende 't huwelijk van H. M. de Koningin. Besloten met 40 tegen 21 stemmen tot de oprichting van een pest- station te Utrecht. Goedgekeurd onder scheidene wetsontwerpen, onder meer de begrooting der landsdrukkerij waarbij de minister klachten van den heer Schaper over de handelwijze van den directeur jegons het personeel ontzaglijk overdreven noemde. Onder meer zijn goedgekeurd onteigeningsvoorstellen voor de uitbreiding van het station Roosendaal en voor den Locaalspoorweg HaarlemAmsterdam. V er- volgens is het debat over hoofdstuk VI (Marine) voortgezet. Getrouwd: C. W. LAMAIN en C. VAN SLUIJS die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de belang stelling, voor en bij hun huwelijk on dervonden. Goes, 21 Dec. 1900. Heden behaagde hot den Heere van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot en zorgdragenden Vader in den ouderdom van ruim 44 jaren. Biggekerke, 17 Dec. 1900. J. BRASSERWiJKHüiJS. A. BRASSER.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2