~~Udëïï7777 'haltT" Advertentiën. President Krap it Amsterdam Afloop Verkoopingen enz. een Me SMIDSKNECHT praait T h W IJ T M A N, Het Eoeökoopste adres in Lees dit mei aandacht Kerknieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Zacliarias Brasser, in den ouderdom van ruim 44 jaren. Biggekerke, 17 Dec. 1900. Grootsten Zeeuwschen Orgelhandel te Goes." Hollen-9 ChilHen en Molton dekens. Te koop aangeboden met aanverwante artikelen, Concurrentie onmogelijk J. A. DEKKER, Een Timmerleerling, een Arbeider, gegeven, maar gelasten doet bij niet, de verplichting is zelfa in de Kamer verworpen. I)e heer Van DunmS vindt dat de vorige spreker de zaak te donker inziet. Er zal niet onoordeelkundig voedsel en kleeding verstrekt worden, do hoofden der scholen zullen worden gehoord. Ongetwijfeld is hot do plicht der ouders om voor voedsol en kloediDg te zorgen, maar waar deze, niet door eigen schuld, onmachtig zijn, ziet hij geen bezwaar om bij te springen. De hoer W. 11. Snouck üurgronj» is van meening dat zulke zaken aan do particu liere liefdadigheid moeten overgelaten wor den, terwijl de heer Verhage zegt dat het de taak is dor Christelijke barmhartigheid om in dien nood te voorzien. Ook de heer Koole wjjst er op dat de vereoniging «Kindervoeding" reeds in voedsel en do Zondagscholen genoegzaam in kleeding voorzien. Wel tracht de heer Van Teijlingen, en na hem do Voorzitter nog eono lans te breken voor het principe, maar het mocht niet. baten, hot werd verworpen mot 10 tegen 5 stemmen, die dor heoren Van Duimt5, De Waal, Van de Ree, Don Bouwmeester en Van Teijlingen. li. en )V. stellen nog voor aan don zieken fitter der gasfabriek en duinwater leiding A. Hondrikse wedor voor een jaar eene persoonlijke toelage van f6. 's weeks too te konnen. Dit voorstel wordt goed gekeurd, nadat do heor A. P. Snouck Hur- gronje verklaard had dat hij niet tegen zou stemmen om niet te rcagecren tegen oon vroeger raadbesluit en de heer E. P. Scho- zer B. on W. in ovorwoging had gegeveij een volgend jaar eene andore regoling te treffen, waaraan de voorzitter belooft zjjno aandacht te zullen wjjden. Naar aanleiding van een adres dor Mid- dolburgsche Coöperatieve liouwverecniging deelen B. en \V. mode dat in de bestra ting van de Puntpoortstraat en Dwarsstraaat eerlang zal voorzien worden, waarvan zon der aanmerking nota genomen wordt. Wegens het vergevorderde uur worden de ovorigo punton der agenda aangehouden en gaat do vergadering uiteen, nadat, op zjjn verzoek, aan den Wethouder van Fa bricage machtiging was verleend om 380 oude tronken aan don Wostdjjk te verkoo- pen en do Voorzitter den leden een geluk kig uiteinde des jaars en een terugzien in de nieuwe eeuw had toogewenscht. Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Elburg F. F. J. v. d. Plasseho te Hasselt; te Wolfertsdijk A. de Visser te Harlingen. Aangenomen naar Rotterdam door 0. F. Haspels te Kralingen; naar Obdam door D. F. J. Herman te Tricht. Bedankt voor Kedichem door D. F. J. Heiman te Tricht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Aalden door N. Bou- kema cand. te Appelscha. Bedankt voor Lioessens door N. Boukema cand. Goes. Op uitnoodiging van het Locaal- Comité alhier van de Unie T.en School met den Bijbel trad gisterenavond in de Clir. Evangelische Kerk voor een klein doch sympathiek en aandachtig publiek de heer ds. Kouwenhovon, van Leiden op, met eene rede naar aanleiding van Matth. 2 11, En in het huis gekomen zijnde, vonden zij het kindeken niet Maria, zijne moeder; en nedervallende hebben zij hetzelve aange beden en hunne schatten opengedaaii heb bende, brachten zij hom geschenkengoud, en wierook, en mirre. Spreker wees in zijn inleiding er op dat deze tekst, schoon een goed motto voor een Zendingsredeimmers de wijzen uit hot Oosten waren de eerstelingen der Hei denen, zich ook uitnemend leent voor een Unierede, waarin belangstelling voor het Christelijk Onderwijs wordt gewekt, zooals de vereeniging «De Unie", uit den school strijd voortgekomen, dan ook beoogt. Spreker betoogde: I. dat niet de geest dezer eeuw maar liet Christelijk Onderwijs het voorbeeld der Wijzen volgt; en II. dat niet de gierigaard maar de blij moedige gever in hun voetspoor voort- wandelt. De wijzen waren mannen van weten schap en aanzien. Schoon de wetenschap reeds sedert lang meer in Rome en Grie kenland beoefend word, werkten in de landen rondom de Perzische Golf nog krach tig na de invloed en de overblijfselen der vaderen uit Danitils tijd. Zij hadden die erfenis aanvaard en hunne eer hoog te honden, wat zij naarstig de 'en in de be oefening van kunsten en wetenschappen, voornamelijk do studie der sterren. Zulk een ster meldde hun de geboorte van den Koningdien zij vinden in een nederige dorpshut. Voor de proef geplaatst of zij als mannen van wetenschap en aan zien aan dat Kindeke zich zullen onder werpen, rekenen zij door de genade Gods die ben niet verliet, maar hen bereidwil lig maakt, liet niet beneden zich in dat arme kind den Koning toeeren; en neder vallende brachten zij Hem de hoogste hulde die ooit gebracht worden konzij aan baden hem. Nu nog, na achttien eeuwen, wordt de vraag waar deze wijzen hooger stonden, toen zij die sterren naspeurden of toen zij knielden voor het Kindeke, in laatstge- melden zin beantwoord. En zij zeiven, nu zij den Heiland volmaakt kennen, zou den nu getuigen, 't was voor ons het heer lijkste oogenblik toen wij mochten onder vallen voor dezen Koning en hein mochten huldigen met onze aanbiddingen geschenken. Hierin volgt de geest der eeuw hen niet na. Wel heeft hij 't druk met het naspeu ren van allerlei, beoefening van wetenschap, en verbreiding daarvan door steeds meer en veelvoudigcr onderwijs onder alle ran gen en standen, die men met een damp kring van ouderwijs omringt, opdat zij daarin leven en ademen, meenendo te goe der trouw dat zoo de weg gebaand wordt voor de gouden eeuw waarin allerlei ellende en misltand zal wegvallen. Ook in ons land is sedert de schoolwet van '78 in onder wijs! onderwijs! alle heil gezocht ook voor 't tegenwoordige geslacht. Geen geld werd ontzien om ons land als te bedekken met een net van scholen op den kostbaarsten voet geschoeid. En tegen het opzet en doel van dozen wijzen nu gaat ons pro- trest. Niet om 't geld, gelijk do tegen standers eerst meenden. Ook do 80-jarige oorlog had niet zijn diepste oorzaak in de belust ingquacst ie maar in de vraag naar vrijheid om God te dienen naar Zijn Woord en losmaking van Rome's juk. Trouwens, wjj offeren voor onderwijs meer dan zij. Over 't algemeen erkennen zij dit nu zei ven. Maar de wijzen dezer eeuw ook in ons land halen minachtend do schouders op voor do daad dor Wijzen. Hun we tenschap wil niet bukken voor den Chris tus, maar integondool de grootste eer ont vangen, vooraan gaan. Uit liun kring worde dat Kindeke geweerd. Zoo er dan in ons gemoed of in do bidkainer nog een plaatsje voor Hem mag overblijven, willen zij wel gaarne aan ons overlaten. En ziedaar nu de onbreekbaro veer, van waar ons protest uitgaat. Wij eischen van onze kinderen dat zij niet zullen spotten met het voorbeeld der Wij zenDaartoe wenschon wij hun te geven een onderwijs dat zelve bukt en hen leert bukken, laag en diep, voor Bethlehems gezalfden Profeet, een licht tot verlichting van verstand en hart, voor 't maatschappelijk en geestelijk- leven, in alle terrein waarop God ons stolt. Nu is 't Christelijk Onderwijs, ondanks het verzet van de wijzen dezer eeuw op gebloeid. Zijn kenmerk en bestaansrecht ligt hierin dat 't het voorbeeld der Wijzen uit het Oosten navolgt. Dat is geen ver nedering voor liet onderwijs. Evenmin als 't voor den onderdaan een schande is zich te buigen onder de wettige overheid, of voor 't kind to bukken onder 't gezag zijns vaders. Het is er onafscheidelijk aan verbonden. Het is integendeel de rechte weg waaraan de Schrift de belofte voor ons van een stil en gerust leven in allo eer baarheid verbindt. Dit moet den kinderen van der jeugd aan geleerd worden. Zij varen er wel bij. Het is naar den aard der ordinantiën Gods. Het onderwijs zelf zal er wel bij varen en ten zegen zijn, zoo 't zich onder Jezus stelt. Dit strekt niet om het onderwijs te knechten of te beperken, maar om 't te doen zijn overeenkomstig het bestel Gods. Daarom stichten wij Chr. Scholen en heb ben ze lief. Doch niet om een afgod van 't onderwijs te maken, gelijk de wijzen van onzen tijd doen, een onderwijs dat den Christus niet meer noodig heeft, zich zijner schaamt. Juist daarom gaan de Clir. onderwijzers van het Woord uit omdat 't van Jezus spreekt. Wij schamen ons zijns niet, maar prijzen God voor 't voorrecht, bijkans geen volk op de gansche wereld ten deel gevallen, dat wij scholen met dat Woord mogen hebben. En daar nu God beloofd heeft aan dat woord Zijn Geest te zullen paren, zal hij ook het Chr. onderwijs zegenen. De Wijzen brachten 't kindeke ook ge schenken. Niet om hem ijker te maken, maar om hun hulde te brengen aan een wettigen vorst; gelijk immers nog gezanten van vreemde vorsten doen. Ware 't laatste bedoeld, liet ware een beleediging geweest, nu is 't een eer-bewijs aan de souvereini- teit van den Heere, wien zij 't kostbaarste niet te goed achten om het aan Zijn voeten neer te leggen. In 't bloote feit der aanbieding reeds ligt eene sprake dat zij in dat Kind den erf genaam van Davids troon tot in eeuwig heid eeren. Let wel, zjj brengen aan bidding en geschenken, hiermee de lijn der erkenning en huldiging afloopend. Ook hierin zijn zij ons ten voorbeeld, zij, eerstelingen uit de Heidenen tot allen en dus ook tot ons, die na hen uit de heiden wereld zouden worden toegebracht. En dat te meer wijl wij niet den Heiland in Zijn vernedering, maar in Zijn verhooging hebben te eeren, waar Hem een naam ge geven is boven allen naam, wiens allo goud en zilver is, en tot wien de wensch aller heidenen zal komen. Van diens naam ge tuigt de Chr. School en de Heere vraagt dat wij Hem door die school te steunen, geschenken brengen. Velen aanbidden Hem wel, doch geven Hem liever hunne geschen ken der huldiging niet. Met velerlei uit vluchten wordt dit goedgepraat. Onder anderen 't onvolmaakte, verkeerde dat die school aankleeft. Alsof de kinderen dat konden helpen en men hen daarvm mag doen schade lijden. Spreker richtte bierbij een welsprekend, krachtig woord tot allen om de Chr. School te steunen om Jezus' wil, om des eigen zielevredes wil, om der kinderen wil, om don wille der volgende geslachten, bovenal om de eere Gods, Dien eenmaal al Zijn volk op 't groote Loofhuttenfeest eeuwig prjjzen zal, voor Zijn groote gave. Eén ding, zoo eindigdo Spreker zjjn schoo- ne rede, vorgete men hierbjj niet. Al hadden wij gearbeid met al wat in ons, met onzen persoon, ons geld, gaven en krachten aan den bloei van bet Chr. Ondorwijs, en wjj hadden in den grooten dag niet meer dan dat om te bestaan voor 't aangozicht des lleeren, wjj zouden nog verloron we zen. Hot steunpunt van al ons worken moet Jezus Christus zjjn, wiens Naum de oenige is, onder de hemelen gegeven tot zaligheid. Niet op onze werken; maar oenig en alleen op Zjjno Borgtochtoljjke gerech tigheid, teweeggebracht tot don prjjs Zijns bloeds zal in loven en sterven onze hope gericht zjjn. Goes. De Nieuwjaars-collecte bracht heden op f 193.64. Do bedeolingop 1 Jan. 1900 kostte f 265.71, zoodat er voel te kort is. Hansweerd. Het met stukgoederen geladen sleepschip „lthoderei II, schippor M. Wücher komendo van België en bestemd naar Pruisen is heden morgen alhier in de havenlek geworden, l'ompers zjjn aanboord vermoede!jjk zal de lading worden gelost. Als bjjdrage voor het Nationaa' Huldebljjk is door ingezetenen van Coljjns- plaat ingoteekend f61,90; door die van Cats f26,75. De socialistische afgevaardigde Bebel heeft in de Dinsdagzitting van den Duitschon Rijksdag het oordeel woergegevon van zijn partij over liet niet ontvangen door Duitscli- land van president Kruger. De socialisten onderschrijven, volgens Bebel, geheel de verklaringen van Von Billow. Maar ovenals zij de ecnige waren, die in 1896 het tele gram vuil den Keizer afkeurden, keuren zij nu de weigering af om president Kruger te ontvangen. Dit stelt Duitschland bloot aan een verwijt van gebrek aan loyauteit. Men had president Kruger bohooren te ontvangen: dien lieldhaftigen grijsaard te verstooten was een misdaad van gebrek aan humaniteit. Wij hebben ons, zeide Bebel, den afkeer op den hals gehaald van de ge- heele wereld. Toen Loubet Kruger ontving, had de Keizer hetzelfde moeten doen. Onder luide toejuichingen reed do pre sident uit zjjn hotel te 's-Gravenbage naar 't station waar de trein gereed stond om hem naar de hoofdstad te brengen. To Loiden word hij aangesprokon door burgomeester Was, die hom namens Loi- dens burgerij 't portret van Willem van Oranjo overhandigde. To Haarlem sprak Prof. P. J. Muller een kernachtig woord. Patrimonium bood oon schilderjj ten geschenke aan. Te Amsterdam was den president een indrukwekkende ontvangst bereid. Op do Beurs stonden 80 vereenigingen met banieren hom op te wachtenmet 800 zangers en zangeressen. In het paviljoen aan 't station stond oene commissie uit don gemeontoraad tot zjjn ontvangst aangowezen. Do president door twee raadsleden begeleid trad te 11 uur do wachtkamer binnen, voorafgegaan door dochtertjes van enkelo raadsleden. De heor Wormser sprak namens do Raads commissie een prachtig woord, door den President, aangodaan, met een «hartelijk dank voor uwe goede woordenbeant woord. Het «Leve Paul Kruger!" de slotwoor den van den lieer Wormser, werden geest driftig herhaald. Daarna sprak de heer Middelberg, voorzitter der Ned. Zuid- Afrikaansche Vereeniging. De president antwoordde onder andoren Hot gaat met onze vijanden zooals Christus zegtDit geslacht vaart niet uit dan door vasten en bidden. God regeert en op Zjjn zegen hopen we. Na deze rede verliet men de Koninklijke wachtkamer en begroette 't zangkoor onder leiding van Daniel De Lango den president met Psalm 33 9, 10, die met een houding van diepen eerbied door hom werd aange hoord. Onder groot gejuich werd hem een bloem krans aangeboden en reed hij weg, voort durend wuivend met den hoogon hoed. Onderweg werd stilgehouden voor de schoolkindoren der Chr. Scholen die een lied zongen. Op 't stadhuis werd hjj door don burgeineostor in ambtsgewaad toege sproken. Do president antwoordde onder anderen Ik heb opgemerkt dat do toestand van den oorlog hier ter dege werd gevolgd. Wij hebben in 1884 onze onafhankelijkheid teruggekregen maar die edele daad is nu vernietig on verbreek. Wij staan een man tegen 10 zonder voedsel en zonder gelegen heid ammunitie van buiten in te voeren. Maar God regeert wonder, dat het kleine klompje menschen nog niet geheel is ver nietigd. Daarin zien wij Gods hand. Daarna werd het Afrikaansclie Tehuis bezocht, waar de ballingen eenmaal door den President zeiven naar Nederland ge zonden een toevlucht vonden. Eén hunner, De Villiers, hield een aanspraakgezongen werd Psalm 84 3, 4 en Psalm 146 7. De president was zoo aangedaan dat hij in 't eerst niet kon antwoorden. Gezongen werd nog Psalm 42:5; Ps. 121:4;Ps. 89:8. In zjjn antwoord herinnerde de President het comité aan 's Heilands woorden Voor zoover gij dit aan een der minste mijner broederen gedaan hebt, hebt gij 't Mij ge daan. Van daar ging hij naar het Doelen Hotel. Doch onderweg werden hem nog vele blij ken van vereering gegeven. Bij zijn aankomst weer dondoroudo too- juichingen. l)o logoorgaston, ook Engol- sclie dames maakten hom hun opwachting met bloemen en strikken in de Trausvaal- sche kleuren. Daarna ging hij in do lift naar boven, en werd in de spreekkamer door Hollander en vreemdeling van allerlei natie geest driftig toegejuichtonderwijl tionduizenden zich vóór het hotel verdrongen. 's Avonds was er voel drukte op straat; vele opgeschoten jongens bedierven met, baldadighedon de feostvrougde. Doch voor 't, hotel bleef do geostdrift groot. MIDDELBURG, 20 Doe. 1900. Uit Walcheren was heden een ruimen aanvoer van alle Granen en Peulvruchten en met uitzondering van Tarwe, Winter Garst, Rruiue Boonon en Kroon Erwten bleven prijzen van alle andere artikolen onveranderd. Nieuwe Walch. Tarwe in puike soort, f 650 betaald Rogge op 1' 6 gehouden. Winter Gurst f 5 of 510 Zo mer dito f 4,80 a 1' 4,90 Walch. Witteboo- nen algemeen op f 12 gehouden. Slechts enkele partjjtjes kondon tot f 11.75 a f 11.90 gekocht worden. Ronde Bruine Boonen weinig gevraagd en f 10 a f 10,25 voor do boste betaald lange dito f9 a f9.25. Walch. Paarde- boonen op f6.75 gehouden. Groene Erw ten in puike kooksoort t'9.75. Kroon Erwten 50 cent lager en 1' 9.75 voor de bcsto betaald. Koolzaad tot f 12 aange boden. Boter f 1.15 a f 1.25. per kilo. Eieren f 6.60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 20 Doe. 1900. Boter f 0,45 il f 0,47'/a por pond. Eieren f 0,75 a f 1,30 do 25 stnks. IIU liG lift L I JK IJ STAND van 1920 Dec. 1900. GOES. Geboren: 19, Willem, z. v. Pieter Joosse en Stoiïelina Dane. Gehuwd: 20, Cornelis Willem Lamain 24 j., jm. en Cornelia van Sluis, 30 j., wed. van Jacobus Schei le; Jacobus Molse, 47 j., wodr. v. Maatje Constand, en Johanna Roelse, 51 j., ongehuwd. GOES. Heden werd door not. Pilaar voor erven Zandee verkocht: 16 groot 19.18.29 H. A. aan Jacob Zandee Cz. te Goes voor f930 per H. A. of f 17839.20 den hoop. 7o. 0.77.20 H.A. voor f1170 per H. A. of f 903.24 den hoop aan Jozias Verburg to Wissenkerke. 8. 0.61.50 H. A. aan denzelfdon voor f 1205 per H.A. of f741.075 den hoop. 9. Een aandeel in een tiendblok in Hoedekenskerke aan J. Korstanjo te Goes voor f 16. 10. Het woonhuis, kade, aan J. Osse- waarde alhier voor f 3160. 11. Een schuldvordering ten laatste M. Brand te Wissekerke voor f 660, aan J. Korstanje te Goes. Wemeldinge. Bij de verkooping voor do orven van Prancke van Belois zijn de volgende perceelen toegewozen lo. huis, schuur en boomgaard, groot 1.1690 II.A. aan Jaes. do Zeeuw voor f6115. 2o. huis en erf, 118 c.A. Koopor Jan Kole voor f725. 3o. bouwland aan den Ilovjjwog 1,92 H.A. Koopor A. Burggraaf voor f 5,50 per gemet. 4o. weiland 0,4720 H.A. Koo por Jac. Houtekamer voor f325 den hoop. 5o. bouwland 0,26 H.A. en 6o. idom 0,2540 H.A. samen voor f1000 den hoop aan de wed. J. Louwercns. Verplichte Hengstcnkeuring. Wilhelminadorp 24 Jan. half 1. Hulst 25 Jan. half 9. De commissie bostaat uit de heoren veeartsen Fauel te Rotterdam, v. Buuren te Zuidland, Altevoogt te Klaas waal en Dejjermans te Dirksland. Middelburg. Woensdagavond omstreeks 8 uur ontstond een binnenbrand in do Kor te Noordstraat alhier, doordat een gas- comfoor ontplofte. Daar hot onheil spoe dig bemerkt werd gelukte hot aan de mi litairen, door een slang op do waterleiding te plaatsen, het vuur spoodig te blusschen, zoodat slechts een onkel vertrek schade bekwam. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot en zorgdragenden Vader J. BRASSERWiJKnuiJ8. A. BRASSER. Voor de vele bewijzen van deel neming, in het voor ons zoo smartelijk verlies, door hot overlijden van onze geliefde ochtgonoote en moeder, botuigen wij bij deze onzen hartelijke» dank. Wilhelminadorp, 19 Dec. 1900. J. GOETHEER en Kinderen. Terstond of met Mei bekend met boerenwerk en hoefbeslag, bij A. MOL, Smid, Biggekerke. 't Is aangenaam. Als mon iets gekocht hoeft en het vol doet goed. Als men b. v. eeu Amerikaansoh Orgel heeft gekocht, dat goed voldoet. Dat weten velen bij ondervinding. Honderden in Zeeland en daarbuiten weten het. Allen dio bij A. S. J. Dekker kochton weten het. Ieder orgel dat in den Grootsten Zeeuw- sohen Orgelhandel gekocht werd voldoet best. Het kan ook niet anders. Aan dat adres in Goes, komt men niet bedrogen uit. raag toch niet meer of eon Ameri- kaansch Orgel in uw huis behoort. Denk aan uwe kinderen. Deuk aan u zelf. Denk aan de lange avonden. Donk aan den Zondag. Deuk or aan iedereen kun loeren spelen met ouzo nieuwste methode. Iedereen, hoe oud ook, hoe dom ook. Ga koopen. Ga uitzoeken uit de 2ö soorten. Wees óók verstandig. Zooals uw broeder, uw uoof, uw vriend, uw buurman. Die in Goes oon orgel kochten bij A. S. J. Dekker. In den Grootsten Zeeuwschen Orgel- handel. 't Is werkelijk aardig. Er is oen raadseltje Jat iedereen op kan lossen. Uw flinke jongen, uw schrander doch tertje, zjj ook. Doe ze eens de volgende vraag: „Als or gesproken wordt van GOEDE ORGELS DIE OVERAL BEKEND ZIJN, van GOEDKOOPEN PRIJS, van 25 SOOR TEN IN VOORRAAD, aan wien denkt ge dan?" Zij zullen het onmiddolljjk zeggen: „Dan denk ik aan den LANGEDELFT A 100, MIDDELBURG. een reeds meer dan veertig jaren bestaande op een der beste standon te M i d d e I- b u r g. Br. fr. lettor W. Boekhandel D'HUIJ. Nieuw soort extra BROEI WORTEL voor den bak. STAMERWTEN voor de volle grond. KNOFLOOK en BLOEMBOLLEN. WISSE Langedolft, Middelb. AGENTUUR: Vruchtboome» e» Gewassen. Alleen gedurendo deze en de volgende week verkoopt ondorgoteekendo Krenten 20 en 25 cent per 5 Ons, Rozijnen (zonder pit) 20, 25 en 30 et. p. 5 Ons, Reuzel 40 en 55 et. p. KG., Prima Tarwebloem 12 et. p. KG., zui vere Raapolie 36 ct. p. Liter, Sueade 7 ct. p. Ons. Voorts alle benoodigde artikelen tot scherp concurreerende prijzen. Het goedkoopst adres is nu bij Korte Noordstraat naast de Kazerne Middelburg. Let wel op het adres', naast de kazerne. ZEGT HET VOORT! Terstond gevraagd: bij de Wed. A. DE MUIJNCK, Drie wegen. Met Maart aanstaande benoodigd die met paarden kan rijden, bij den landbouwer I. KOI.E te Waarde. op ons ontvanj; schijnei De Bol «Ion EngJ kon. H| strjjdmacl aangroeit! ten bozoif zijn stoull en ontstel kon kan T naar do terwjjl 1^ bijna al spoorwogl het goh cl locomotiel De EnJ poort heil Botha is I macht en weg naarl En Dol gevoeligoil dacht, eoi| to zijn do ten zou kanonnen voorraad la Roy wi| borlands 11 te Riotfonl Weor rivier ovl Eon tweol rivior zijnl zot, on Ki| macht afgiT to trek k onl Do invij grooter ui| Boeren b« Kaapstad landscho i| zullen aar zal broidoil roden troel dio het bc] standon, dl hoid om al naar Zuid-I Zolfs do behaald, sc del te vall bloef oen zadels en achter, zo werden do Booren me Het gov< neorgosluge Salisbury i vorgaderin; hij zeide, d houding vu in de Zuid- «Wat er «weten wij de uitslag zullen wij Natuurlij 1 ten sparen, maar het is nog lang g ingsoorlog liet publiek ven merkbt strijd een e: wonsch tot Maar de zij de vrijh gesneuveldo dailies gevo Vrijheid of En aan baar trouw hun hoeven, on teert men hun kindere

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2