Kerknieuws. Kechtsziikeii. Gemengde Berichten. Marktberichten. avonturen in de Kaapkolonie, Waar bij zelfs Lord Roberts ontmoette (dit geschiedde aan een station, waar Lord Roberts, die op zijn doorreis was, was uitgestapt) heeft hij, door zich als Engelsch paardenkooper voor te doen, Transvaal weer bereikt. Onlangs hoorde ik, dat, toen do Engelschen te Jo hannesburg kwamen, hij weer gevangen genomen werd, en nu te Bloemfontein on der zeer speciale bewaking in de gevan genis zit, omdat de Engelschen hem niet durven vervoeren. De Amerikaan, die op heeterdaad betrapt was, onderging evenais De Mellion, drie weken cellulaire govangenisstrafte Wijnberg. Natuurlijk werden wij na dien tijd weer veel scherper bewaaktde wachten kregen strenge orders, die overal aangeplakt wer den, opdat wij ze toch vooral van buiten zouden loeren. (Ik herinner mij alleon, dat het woordje »to shoot" er herhaalde malen in voorkwam); het verlof, tot tien uur op dek te mogen blijven, werd weer ingetrok ken; de zwemgordels werden opgeborgen en al degenen, die bij een speciaal daar voor georganiseerde doorzooking van onze have, nog in het bezit van zoo'n gordel gevonden werdon, wegens diefstal veroor deeld tot eenige dagen »strict confinement". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maasdam, J. H. Krauwel, te O. en N. Gastelte Wierden, S. A. C. Rijnenberg, te Burgwerd;te Aduard, J. D. Domela Nieuwenhuis, te Odijk; te Uithuizermeeden, M. Hefting, te War- fum; te Zuiderwoude, J. v. Duijven- booden, cand. te Katwijk aan Zee; te Gapinge, J. Riemens Jr., cand. te Rotter dam; te Leerdam, J. H. Eijkman, te Rossum; te Ter Heijden, L. v. Mastrigt, cand. te Overschie; te Rotterdam, (va cature v. Nes), G. F. Haspels, te Kralin gen; en (vacature Heldring), J. Lammerts v. Bueren, te Buunik. Aangenomen naar Muntendam, door S. H. de Groot, cand te Groningen naar Stiens, door B. J. Graadsma, te Hornhui- zennaar Winterswijk, door M. I. A. Bouwers, te Siddeburen. Bedankt voor Britsum, door J. ten Brug- genkate, te Westwoud voor Hedel, door J. C. Klomp, te Slijk Ewijk; voor Fra- neker, door J. C. Benit, te Terborg; voor Makkum, door J. J. Homburg, te Biervliet; voor Holwierde, door R. C. Frijling, te Delfzijl. Goes. De heeren C. Snoep en H. P. v. d. Heil hebben hunne benoeming resp. tot ouderling en diaken der Herv. Kerk aangenomen, zoodat alle plaatsen weer vervuld zijn. Ook de herbenoemden in kerkvoogdij en commissie van toezicht lie ten zich de benoeming welgevallen. 's-Gravenpolder. A. s. Zondag voor middag bevestiging van den nieuwen pre dikant, ds. D. Gerritsen door ds. J. F. F. v. d. Plassche, van 's-Heer Abtskerke. Na middag intrede. Geref. Kerken. Beroepen te Waddingsveen, J. L. Schou- ton, te Hazerswoudete Antwerpen, J. D. v. d. Velden, te Klundert; te Gronau in Westfalen, H. Volten, te Stel lendam. Bedankt voor Halfweg, door J. v. Hae- ringen, te Katendrecht; voor Vrijhoeve Capelle, door B. J. Lamberts, te Onstwedde voor Waarder, door A. Vogel, te Gouda; voor Zevenbergen, door J. J. Steinhart, te Wijhe. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te O. en W. Graftdijk, R. J. de Stoppelaar, aldaarte 's Gravenhago, S. de Waard, te Utrechtte Medom- blik, T. v. d. Ploeg, prop. te Grauw. Kantongerecht te Qoes. In de zitting van 27 November 1900 zijn veroordeeld wegens jagen in gesloten jachttijd, z. concent macht en vergJ. B. v. H, te Philippine 2 maal f 10. b. 2 d. h. verbeurdverkl. inbeslagge- nomen geweer en opbrengst inbeslaggeno- men en verkochte hazen bevelen de ver nietiging van de inbeslaggenomen lichtbak. jagen zonder acte en verg: P. H,te'sHee- renhoek 2 maal 7 dagen hechtenis, vor- beurdverkl. inbeslaggenomen geweer. C. F, te 's Heerenhoek, 2 maal f i0 b. 2 maal 6 d. h. verbeurdverkl inbeslaggenomen ge weer en opbrengst haas. J. P, te 's Heeren hoek 2 maal f 5 b. 2 maal 4 d. h. verbeurd verkl. niet inbeslaggenomen geweer met bevel tot uitl. of te betalen i 5 b. 3 d. h. C. J. B, te Rilland-Bath, f 10 b 5 d. h. ver beurdverkl. met inbeslaggenomen geweer met bevel tot uitl. of betalen f 3 2 d. li. jagen z. acte en verg. lij herhA. M, te Baarland 2 maal 7 dagen hechtenis ver beurdverkl. inbeslaggenomen geweer en opbrengst verkochte hazen, bevel vernieti ging lichbanlc. nachts vervoeren van wild: C. G, te 's Hee renhoek 7 dagen hechtenis verbeurdverkl. opbrengst verkochte hazr niet beletten dat houd wild opspoort in veld J. B, te Borssele en H. v. S, te Wolferts- dijk ieder f2 b. 1 d. h. onbevoegd uitoefenen geneeskunstG. de R, te Vlissingen, f 20 b. 7 d. h. visschen in kanaal Zuid-BevelandJb. G, M. G, Jn. G, allen Ie Hansweerd ieder f3 b. 2 d. b. Sterkendrank verkoopen zonder verg: B. v. d. B, h. v. A. v. D, te Colijnsplaat f 5 b. 3 d. h. des nachts zonder licht liggen met een vaar tuig J. J, te Bruinisse, P. J, te Graauw J. F. D, en P. v. d. V, te Hansweerd ieder f 3 b. 2 d.h. loopen over grond zonder verg A. v. d. D, te Krabbendijke, Oostdijk J. P. L, teKrui- ningen J. A. II, en W. S, te Goes, J. v. K, te Wemeldinge ieder f 1 b. 1 d. h. loopen over' plaatsen te GoesH. J. L. J. v. N, L. R, te Goes, ieder f 0.50 b. 1 d. h. bureg&rucht M. v. L, te Biezelinge f 2 b. 2 d. h. a/ deken vuurwerk J. de J, te Rilland- Bath, f 1 b. 1 d. h, rijden met ongemuilhoofde honden AD, te Goes, f 1 b. 1 d. h. Rijden met aaneengekoppelde voertuigenA. N. v. L. te Colijnsplaat, t 2 b., s. 1 d. h. Overtrd. arbeidswetJ. L. te Ierseke, f 2 maal f 1 b., s. 2 maal 1 d. h. Op weg laten staan wagen zonder licht'. L. W. te Wissekerke f 2 b., s. 1 d. h. Reizen in trein zonder plaatsbewijs en dron kenschap: L. A. H. te Hansweert, f3 en f2 b., s. 3 en 2 d. li. In dronkenschap verhoerende de orde versto ren: Ch. v. H. te Krabbendijke, f 5 b. s. 5 d. h. Dronkenschap: J. N., J. J. v. L. te Colijns plaat, M. J. K. te Goes, M. R. te Rotterdam, G. G. te 's-Heer Arendskerke, ieder f 2 b., s. 2 d. h. J. de J. te Goes, H. A. v. S., J. P. S-, A. S., alle Ier .e, A H. te Colijnsplaat, ieder f 3 b., s. 3 d. h. P. M. te Ellewoutsdijk, J. v. d. R., J. R. enJ. A. T. te Goes, J. L. te Biezelinge, ieder f5 b., s. 3 d- h., L. V. te Goes, f 10 b., s. 3 d. h. Dronkenschap bij herhaling. J. A. R. te Co- lijnstplaat f 5. b., s. 3 d. li. Dronkenschap bij \e herhA. M. de P. Hans- weert, 3 d. h. Dronkenschap bij 2e herhC. v. B. te We meldinge, 3 d. h. Dronkenschap bij 3« herhJ. D. te Wemel dinge, 14 d. h. Dronkenschap by 5e herh: H. D. Hzn., te Wemeldinge, 3 w. h. 2 maal Dronkenschap bij 12e herh: P. V. te Ellewoutsdijkt 2 maal 3 weken h. en op zending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. Vrijgesproken werden: J. J. M. te Oude- lande beklaagd van jachtdelict, H. N, T. H. te Driewegen C. A. te Borsele beklaagd van straatschenderij. Do advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren conclusie genomen in de zaak van den man die te Brouwersha ven in een herberg zich aan huisvrede breuk en woderspannigheid tegen een amb tenaar in functie had schuldig gemaakt. Hij concludeerde tot verwerping van het beroep. Uitspraak 24 Dec. Hierna werd behandeld het cassatiebe roep van Augustus Carolus Misseghers tegen 't arrest op 4 Oct. van het gerechts hof te 's-Gravenhage, waarbij hij, met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg van 24 Juni veroordeeld was tot 15 jaar gevangenisstraf wegens doodslag gepleegd op Prudentia Vervaet te Koewacht. Mr. J. J. Heijse, van Middelburg, die den requirant ook in beide vorige instan ties als raadsman ter zijde had gestaan, lichtte de voorziening toeaanvoerende drie cassatiemiddelen. Vooreerst zou recht zijn gedaan op aanwijzingen niet bewezen door in de wet daartoe bij uitsluiting aangevulde bewijsmiddelen. Voorts zou 't gerechtshof ten onrechte in het vonnis der rechtbank te Middelburg een schrijf fout hebben verbeterd, zonder daarbij 't vonnis gedeeltelijk te vernietigen. En eindelijk zou ten onrechte in de overwe gingen van 't vonnis betreffende de aan wijzingen voortvloeiende uit de ten processe geprocudeerde briefkaart en beschreven papiertjes, waarop is recht gedaan, die aanwijzingen onder anderen als bewezen zijn verklaard door getuigon-verklaringen, in welke omtrent die schrifturen niets was vermeld. Conclusie O. M. 11 Dec. a s. Goes. Aan het jaarverslag van den Christelijken Volksbond alhier, loopenae van 1 October 1899 tot 30 Sept. ontleonen wij het volgende. De staat van financiën kon wel iets beter zijn, maar oen milde gift werd weder, na ontvangst van het verslag, gezonden door H. M. do Koningin. Ook het Burger lijk Armbestuur verleende zijn gewaar- deerden steun. In het bestuur kwam geen verandering, evenmin in de commissie tot werkverschaffing. Van de 75 personen, die zich op 4 Dec. 1899 lieten inschrijven, begonnen enkele op 11 Dec. te werken en in het begin van Januari 1900 waren in en buiten het ge bouw 33 personen aan het werk. Dit ge tal klom later tot 48 en bleef zoo groot tot 9 Maart, 1900, toen het werk eindigde. Bezigheid vonden 10 houtzagers en hak kers, 4 bosjesmakers, 2 bezommakers, 18 mattenmakers in het gebouw en 14 buiten hot gebouw. Door deze personen werd 1418 dagen gewerkt in het gebouw en 750 dagen buiten het uw; .al alzoo 2168 dagen. Gefabriceerd werden 156 rollen blokjes- matten, 155 rollen biezenmatten en 109 rollen ondermatten en 2142 stalbezems. De matten hadden goeden aftrek, zelfs ging een goede bezending naar Chili in Zuid- Amerika. De bezems waren bijzonder ge wild. Er werden afgeleverd 15,959 kachel- blokken 11,710 bosjes kachelhout. Het aanmaken van deurmatjos vlotte niet bij zonder en daarom werden meer gewilde artikelen gefabriceerd. Een drietal personen der werkverschaf fing waren nog eenigen tijd voor de ge meente werkzaam. Do uitgaven bedroegen f3474,84 en de ontvangsten f 3133,915 zoodat de rekening een kwaad slot oplevert van f 340,915- Goes. Zendeling Pos en zijn vrouw traden Dinsdagavond in de geref. kerk voor een (althans voor hier) vrij talrijke schare op met belangrijke mededeelingen aangaan de hun jongsten elfjarigen arbeid 9 maanden te Kalinero en de rest te Melolo op Soemba. Zendeling Pos noemde het een aange name avond voor zich; doch hij heeft zijn hoorders niet minder een aangenamen avond bezorgd. De spreker die hem inleidde ds. V. d. Veen had er hen reeds op voorbereid. Wij kunnen onmogelijk 't gesprokene in al zijn kleuren weergeven. Men moet 'thoo- ren, en men moet daarbij zien. Laat ons hopen dat de heer en mevrouw Pos hunne mededeelingen ook elders in onze provincie aan nog duizenden brengen. De zendeling gaf een korte beschrijving van Soemba en zijn bewoners, en deelde vervolgens velerlei wetenswaardigs mede omtrent zeden en gebruiken der Savoe- neezen en Samboeneezen. Mevrouw Pos beschreef de reis in 1889, de aankomst, haar arbeid en omgang met inlandsche kinderen, en liet verschillende door de meisjes van 1014 jaar geteekende of gehaakte kleedingstukken zien; terwijl zij ook eenige staaltjes meedeelde, die mogen doen gelooven dat de Heere in 't hart van meer dan een dezer meisjes een goed werk begonnen heeft. Getoond werd onder meer een bed, een sarong, een schaambedekking of slirftot, verschillende mandjes, om palmwijn op te vangen of om als garderobe te dienen. Een afgod, zijnde een aan 't strand des eilands in loodrechten stand aangespoeld stuk hout waarin een geest zit; ook enkele stukken hout van den heiligen boom dien de Heideninlanders niet mogen of durven aanraken. Mevrouw Pos ondervond en ondervindt veel liefde van haar leerlingen, en van hare kranken. Eerstgenoemden blijven tot den huwbaren staat bij haar en zij leert ze wasschen, strijken,'broodbakken, naaien, haken en de huishouding doen. Ontzettende verhalen van moord en bij geloof kregen wij te hooren. Wij zijn dankbaar dat ook op dit deel onzer Oost- Indische bezittingen de Kruisbanier ge plant werd. Geve de Heere, naar den wensch ook van den heer Pos die met dankzegging sloot, veel lust om deze zaak met gift en gebed, desnoods met zichzelf te steunen. Goes. Naar wij vernomen stelt de heer J. M. Kakebeeke alhier, zich bij zijne perio dieke aftreding op 31 December a. s. als Voorzitter van hot Burg. Armbestuur, niet meer herkiesbaar. Dit besluit zal voorzeker door Armen, Weezen, en verdere belang hebbenden, met groot leedwezen worden vernomen, want de uitnemende wijze waarop dhr. K. die taak vervulde, maakt het schier ondoenlijk een plaatsvervanger voor die betrekking te vinden. Goes. De eerste Chr. bioscoop in onze provincie is die waarmee de heer Welte vreden ons komt bezoeken. Wij voorspellen hem een druk bezoek en den hoorders een aangenamen Transvaalavond. Zie adverten tie. De bioscoop zal o, a. uitvoerende aan komst van de „Gelderland" to Marseille; de ontscheping en ontvangst van Kruger. Vlissingen. De machinist der civiele- marine W. Volprccht is belast met het toezicht over den bouw der machine-werk tuigen van H. M. „Kwartel" in aanbouw aan de fabriek „de Schelde" alhier. Middelburg. De wintercollecte ten be hoeve der Ned. Herv. diaconie heeft opge bracht f 1405,71'/,. Verplaatst met 1 Dec. de commiezen der posterpen 2e kl. H. Vogel van 's-Gra venhage naar MiddelburgB. J. Beelenkamp van Middelburg naar Venlo; K. A. van Langeraad van Maastricht naar Amsterdam; J. v. Essen van Vlissingen naar Hengelo, C. v. Zuijen van Rotterdam naar Vlissingen. Bij kon. besluit is T. Kielstra te Middelburg benoemd tot schoolopziener in 't arrondissement Woerden. Vlissingen. De heer G. J. Kloppers al hier is door aankoop eigenaar geworden van het heeren huis aan den Singel alhier, hetwelk zal worden ingericht tot wasscherij voor de Militaire kleeding. 's-Heer Arendskerke. De gemeente raad benoemde in zijne vergadering van Maandag j.l. den heer J. Oele Hz. te Goes, tot secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk-Armbestuur alhier. 's Heer-Arendskerke. Benoemd tot ou derling der de heer J. Beenhakker in plaats van den hoer M. van Iwaarden, die als zoodanig had bedankt, en tot diaken de heer K. Janse, in plaats van den heer J. Beenhakker, voornoemd. Heinkenszand. Toen de 75-jarigo weduwe S. zieh Dinsdagmorgen aankleedde om zich naar de Goesche veemarkt te be geven, zakte ze plotseling inéén en bleef op de plaats dood. Ierseke. Men moet het maar weten. Een inwoner dezer gemeonte ontving verleden week een schrijven van een zijner dochters welke in Holland dienstbaar is, waarin zij hem meldde, dat zij plan had haar ouders te komen bezoeken met haar galant. De vader wist niet wat haar galant zou kunnen zijn doch daar meent de man het weten, 't zal haar koffer zijn ende kruiwagen wordt klaar gezet om de galant (vermeenden koffer) per kruiwagen van 't spoor te halen. Op don dag der komst be gaf de man zich naar 't Station. (3 kwartier loopen) met de kruiwagen natuurlijk. Het eerste wat hij doet is aan zij no dochter bij het uistappen te vragen waar de galant is opdat hij hem per kruiwagen kan vervoeren. Zeer verbaasd kijkt vader op, toen de vermeende koffer aan hem werd voorge steld in hoedanigheid van menscli en in kwaliteit van vrijer zijner dochter. »Zóó, zóó" zei de man. 'k Docht zoo waar dat 't een koffer was en daarom ék a vast de kruuwagen mee brocht. (Op gezag van onzen berichtgever plaatsen wij dit; doch herinneren er aan dat het zelfde geval zich een half jaar geleden ook in N-Holland heeft voorgedaan, zoo dat hier nafiperij in 't spel kan geweest zijn. Red.) Kon eenigen tijd geloden gemeld wor den dat de deorlijk mishandelde jongen De M. te Overslag in beterschap toenam, thans vernemen wij dat de koortsen weder zijn teruggekomen en dat de lijder, die ondragelijke pijnon uitstaat, zelf naar het einde begint te verlangen. (Tem. Crt). De gasfabriek te Alfen a. d. Rijn heeft het werk gestaakt; de gemeente zit in 't duister. Te Zaandijk is een bejaarde alleen wonende vrouw in dronkenschap gestikt door de rook van een binnenbrand die 's avonds laat waarschijnlijk door oon stoof met vuur was aangekomen. Te Volen- dam kreeg bij 't zeilen met zijn botter uit de haven een visscher een schootblok tegen het hoofd en was terstond dood. Te Meersen kreeg een familie bericht dat een harer familieleden die in Indië was overleden haar een aanzienlijk vermo gen "-.agelaten had. De blijdschap was zoo groot dat 't hoofd van het gezin er krank zinnig van werd en naar 't gesticht te Vucht moest vervoerd worden. Te Schagen is een spoorwegklerk die tegen den avond langs de spoorlijn wandelde, door den trein overreden. Eenuur later werd zijn zwaar verminkt lijk op de rails gevonden. Door het overlijden van den heer J. A. Fokker is vacant gekomen de betrek king van secretaris-penningmeester van het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen te Bergen-op-Zoom. Naar men ons meldt, bedraagt de daaraan verbonden jaarwedde 83500. Zouden er liefhebbers zijn? (Nieuwsbode.) Trouwen in het land van Vlaanderen. Eun dochter die maor en kalleken eun es tegen heur moeder: „Moeder, 'k zoe geire trêwen Ah wel, 't es goed, trêwt. Jo maor, 'k eun dirve nie. O gie stöine trunte, z'en dirf nie. Ha! 'k hé kik wel gedirve. Jo, gij, moeder, dat es wad anders: gij zij getrêwd mee vaodere, maar ik zoe moete trewo mee ne ghiele vrênde meinsch". De Vlaamsehe Gazet deelt onder voor behoud mee dat de maatregelen te Parijs voor de ontvangst van President Kruger genomen, gevolg zijn van een overeenstem ming tusschen de Engelsche en Fransche regeeringen. Engeland zou met genoegen zien dat de Fransche regeering tusschen beide kwam, met een beroep op artikel 3 der Haagsche conferentie tot regeling der Transvaalsche quaestie. De leider dor Belgische ambulance in Transvaal, dr. Delantshoere, is terwijl hij op 't slachtveld de gewonden hielp, door een Engelschen kogel gedood. De- lantsheere was den 24en November van 't vorige jaar naar Transvaal vertrokken en nauwelijks 27 jaar oud. Zaterdag stelde de heer Alderman Cave, werklieden afgevaardigde, in de zitting van den gemeenteraad van Cork voor, presi dent Kruger het eereburgerschap aan te lieden. Het voorstel werd ondersteund, maar de Lord Mayor Hegart weigerde het in be handeling te nemen. Deze weigering was oorzaak van een lang en heftig debat, dat eindigde in een motie om de zitting te ver dagen als oen protest tegen het besluit van den Lord Mayor. Deze motie werd met groote meerderheid aangenomen. Te Marsoille hadden op don Krugerdag vijf Engelschen, die 's middags drie uur naar de »Rome" wilden gaan, plaats go- nomen op een tram, waar zij spoedig door een aantal manifestanten werden lastig ge vallen. De politie dreef de menigte uiteen, maar deze volgde de tram en begon in een minder beschermde wijk een bombar dement met steenen. Alle ruiten werden verbrijzeld. In een rijtuig werden de heeren naar de Joliette gebracht. Om aan den steenenregen te ontkomen, moesten de Engelschon in de tram op den vloer gaan liggen. Een hunner kreeg een wonde aan het hoofd. Oudste dagbladen. King-Tchao in China, verscheen in 713 periodiek, werd weekblad in 1351 en dag blad in 1804. Gazette van Brussel in 1644. Te Amsterdam verscheen reeds in 1621 de Courant, gedrukt bij Broer Jansz. Te Haarlem de Haarlemsche Courant in 1656. 11 UIIG ER LIJK E STA NI) van 2628 Nov. 1900. MIDDELBURG. Bevallen: E. M. W. van Kuijk, geb. Do Jonge, d.; IT. J. Ale- wijnee, geb. Tazelaar, d.; J. W. Joosse, geb. Minderhoud d.C. Verhulst, geb. Pleijte z.; J. Vermeulen, geb. De Graaf, d. Geboren: Eene onechte dochter, moe der 18 jaar. GOES. Geboren 28, Dingenus, z. v. Cornelis Bolle en Dina Schrijver. Overleden: 28, Johannes ten Bosch, 44 j., geh. met Suzanna de Jonge. Van 1626 November IERSEKE. Ondertrouwd: Huijbrecht Pieter van Os, 21 j., jm., en Adriana Pe- kaar, 24 j., jd.Willem van IJseldijk, 22 j., jm., en Anna Maria de Koeijer, 25 j., jd.Marinus Adriaan de Jager, 25 j. jm., en Thona Catharina Meulenberg, 26 j.,j. Gehuwd: Cornelis Plansoen, 21 j.,jm., en Levina Carolina Hagenaar, 20 j., jd. Geboren: Ilonneré Francies, z v. Cor nelis de Koster en Anna Maria Hobbolaar Magelina, d. v. Bastiaan Hollestelle on Dina Wisse; Adriana, d. v. Paulus San- dorso en Johanna Ruissen Laurina Lydia Barendina, d. v. Abraham Pols en Digna Cornelia BomJacobus Abraham, z. v. Cornelis Siereveld en Maatje Schroevers Elizabeth, d. v. Johannes Stoketee en Bas- tiana Rijnhout. Overleden: Wilhelmina, 7 w., d. v. Cornelis Bolier en Jannetje Hoogstrate Pieter, 8 w., z. v. Marines Daniöls en Neeltje Kaat; Willem Johannes, 4 mnd., z. v. Marinus de Waard en Johanna van der Hooft. GOES, 27 Nov. 1900. De niet ruime aanvoer van granen werd langzaam tot genoteerde prijzen verkocht. Oude Tarwe f0.af 0,NieuweTarwe f6.20 a f6,60 Rogge f 5,30 a f 5,60. Winterg. per 100 kilo f7,50 a f7.80. Zomergerst per 100 kilo f7,60 a f8,00. Haver per 100 kilo f5,50 a f6,20 Bruineboonen f7.70 a f8,00. Paardenboonen f af, Koolzaad f af .Groene Erwten f8,75 a f9,60 Versche Boter f 0,50 a f 0.65. Eieren f 1,40 a f 1,55 OOSTBURG. 28 Nov. 1900. Oude Tarwe f7,60 A f8,Nieuwe Tarwe f 6,75 a f7,00 N. Rogge f 5,40 4 f5,70 N. Wintergerst f 8,20 f8,50 per honderd kilo. Zomergerst f7.75 A f8,15 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,75 A f7,00 Kook- erwton f 9,50 A f 10,Erwten f 7,75 A f 8,00 Paardenboonen f Af,. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 27 November 1900. Boter f 1,20 a f 1,30 per kilo Eieren f 6,40 a f 0,00 per 104 stuks. BRUINISSE, 26 Nov. Gedurende de vo rige week werden van hier weder 3400 ton mosselen verzonden naar Holland, België, Frankrijk, Duitschland en Engeland ad.f2.20 tot f 2 per ton. ROTTERDAM, 26 Nov. Ter graan markt van heden (Maandag) was in b i n n e n 1 a n d s c h e granen de handel als volgt Tarwe. Jarige- was wederom tot iets betere prijzen te verkoopen. Per liect. f 7.50 a f 8.40 naar kwal. Nieuwe-. Van de best voorkomende soort werden enkele partijtjes tot vorige prijzen uitgezocht: de aanvoer echter (waaronder veel van geringe kwal.) moest lager worden afgegeven om te kunnen opruimen. Per heet f 5 a f 6.80, uitgezochte daarbovenen per 100 kilo f 7.50 a f 8 40, en uitgezochte kwal. nog daarboven. Canada-tarwe werd verkocht van f 5.75 tot f 6.10. Rogge was in puike kwal. onveranderd te plaatsen, overigens weinig gevraagd f 5.25 tot t 5.80- Gerst. Winter- alvoren, per 100 kilo f 7.40 tot f 8.40 Zomer- schaars aangebo den en per 100 kilo verkocht van 18 tot f8.35. Chevalier- was prijshoudend te plaatsen, per 100 kilo f 7.90 tot f 8.40. Haver werd in de beste kwal. prijs houdend, doch overigens langzaam verkocht. Per heet. f 2.30 a f 3,40 en per 100 kilo in puike kwal. f 7 en verder naar deugd f 6.50 a f 6.75. Witteboonen flauwer. Per heet. f 9.75 a f 11.50. Bruineboonen. Met uitzondering van de beste grove moest de aanvoer tot lagere prijzen worden verkocht. Per heet. f 7.25 a 8.75 en de beste grove daarboven. Blauwe erwten waren onveranderd te plaatsen. Per f 7 a f 9.25, en puike gave nog daarboven. Kanariezaad alvoren, f 6.50 a f 7.50. Zeeuwsche eieren f 6.af6.40 de 100 stuks. Maïs per 2000 kilo: Amerik. Mixed f 128 a f 129; dito dito langs lichter f 127; dito dito uit zeeboot f 126dito dito dage lijks gewacht f 122; dito dito stoomend naar aankomsttijd f 121 a f 118; dito dito 1 Dec. afgaand gestort f 116 af 117; dito dito Nov. aflading van Atlantische havensf 113.50 a f 114. Meel Vorige week nam de vraag voor meel toe, zoodat de omzet vrij belangrijk was en ten slotte zelfs iets hoogere prijzen moesten worden ingewilligd, hetgeen in 't bijzonder voor prima kwaliteiten het geval is. Heden onveranderd en prijshoudend. ROTTERDAM, 27 Nov. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1988 runderen, 410 vette, 80 nuchtere kalveren, 1828 schapen, 693 varkens,278 biggen. Run-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2