Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. een heel eind ver voor ons uit voortbewoog. Wij konden 't dien nacht niet meer bereikeu en sliepen in 't open veld, zonder dien dag weer iets genuttigd te hebben dan wat mielieskorrels. Weer werd dien nacht de hemel rood gekleurd door do brandende hoeven, dio de Engelschen op hun weg ge vonden hadden. Arm, vertrapt volk Een paar aanvullingen uit lord Roberts' laatste telegram dat reeds voor het grootste deel uit Kaapstad was geseind. Methuen nam bij de verrassing van de commandanten Snij man en Vermaas dertig gevangenen. Hij vond drie Boerenlijken op het veld. Aan Britsche zijde geen ver liezen. De Boeren deden een aanval op Nigel, een post bij Heidelberg. Na een uur vech- tens trokken ze af met achterlating van een doode en twee gekwetsten. Aan Brit sche zijde een burger en een laffer gewond. Bij de bezetting van Philippolis door de Engelschen op 8 Nov. verloren deze een officier en zeven man aan gewonden. Drie gewonden Boeren werden in de Britsche ambulance opgenomen. Het blijkt uit wat Roberts seint over de verrassing van een Boerenlager bij Mid delburg door generaal Kitchener dat de chargeerende huzaren op slechten grond te land kwamen en daar in groot gevaar verkeerden totdat ze door de bereden infan terie werden ontzet. Twee detachementen bereden infanterie maakten den 8sten November uit Rhenoster en Sesfontein een nachtniarsch en slaagden er in zonder verliezen te lijden twee gevangenen, een paar stuks vee en enkele zakken graan buit te maken!! Het blijkt dat het bericht van het sneuvelen van commandant Hendrik Prinsloo en generaal Joachim Fourie, benevens de verwonding van generaal Grobbelaar uit niet minder betrouwbare bron komt dan van Engelscbe gevangenen, die door de Boeren waren los gelaten. Om aan hun beweringen meer geloofwaardigheid bij te zetten, vertelden zij er bij dat ze door de Boeren uitstekend waren behandeld, T IJlV E It Z E X. Samenwerking. Aan Een lied vraagt gij, een lied, des christens [roem Wat zal ik zingen tot des christens eer, Waar zooveel twist en tweedracht wordt [gezien, En vaak de mensch staat boven zijnen [Heer? 't Moest anders zijn: slechts reine broeder- [min Mocht onder christenbroeders zijn aan schouwd, Nu bijt men en vervreemdt het broederhart Wordt zoo des Heeren Koninkrijk gebouwd, Waar broedermin werd broederlijk krakeel, Te scherper vaak, waar min beginsel scheidt Wat smart den Heere, waar Hij neder [ziet Voldoet het Hem, die gruwt van haat en [nijd? Straks roept men van de Schelde tot aan [de Eems Den strijd te strijden om het heil van ['t land: Wie zal verwinnaar worden in dien kamp? Het ongeloof? 't Geloof weer aan den kant? Neen niet om macht strijdt, wie den Heere [dient Hij is slechts middel in de hand van God. 't Gaat om de glorie van zijn Koning en [zijn Heer; 't Gaat om het volgen van zijn hoog gebod Zal Neerlands volk als in den glorietijd Zijn Majesteit erkennen van den Troon, Zijn Woord belijden op den hoogsten stoel, Hem de eere brengen, volgen zijn geboön Hoe heugt ons, dat een breede broeder- schaar Het ongeloof de zege heeft bereid, Juist toen 't verschiet 't geloof victorie bood: Toen zegevierde broederhaat en nijd. Want wie ten hemel gaan, gekocht door [Jezus' blood, 't Zijn immers broeders hier, wat hen ook [scheidt? Dat zij dan éen zijn tegen 't ongeloof. Eén in den grooten wereldworstelstrijd, 't Jaar zes en tachtig, zegt men, bracht [de ellend. Toch is niets minder waar. Ik heb het [bijgewoond, Ik stond van ver, doch 't juichte in mijn [ziel, Toen aan den Heer getrouwheid werd bo- [toond. Ik zag een zee van volk geknield aan [Jezus' voet En duizenden, die ik mijn broeders noem, Gebogen voor des Hoogsten Kerkgobod: Het was den Heer tot heerlijkheid en roem Maar thans treedt niet de Kerk voor in ['t gelid; 't Gaat nu om 's Konings eere in den staat, Wie Christen zijn, behooren nu bijeen, Wijl 't om den Naam huns grooten Konings [gaat, Zal nu verwinnen onderling krakoel, Dat straks een zwaarder dwangwet wordt [bereid Of zal het land den blijden zegen zien, Dat al wat Jezus dient, te zamen strijdt? God geve't. Want de zegen van Zijn hand, Op land en volk, komt slechts, waar een dracht woont; Zijn roe dreigt met verachting en met [schand, Waar Zijne Wet geen eerbied wordt ge- [toond En zwaarder straf beidt, wie Zijn Woorden [kent En liefdeloos Zijn vastighêen veracht. Heeft vroeger jaar geon zwaarder juk ge- [legd Eu Neerlands vrijheid wreeder weer ver bracht Laat af van twisten, waar de vijand speurt; Hij is tot kampen al te gauw bereid Hij dringt te zaam, waar hij de neerlaag [ducht, En stookt te sluw in droeven broeder strijd. Wie God dient, wie Hem liofkeeft, staak' [den twist: Geen tijd is 't, waar de roeping Gods ge- [biedt Te worstlen voor Zijn Koninklijk gezag; Met welgevallen Hij hem strijden ziet. Dan zal ik zingen, jublend van geneugt, Als borst bij borst, en hand aan hand ge- [schaard, De broeders samentréen in 's Heeren Naam, Dan juicht mijn hart in zijnen God vor- [heugd. Luctor. VERBETERINGEN. In 't vorige Tijdvers kwamen enkele zet fouten voor. De natuur stuwt vooruitniet stuift. Stuivend moet dus stuwend zijn. Voor wringt leze men dringt. Versteekt zij versterkt. Zomerdosch moet Zomerdos zijn. En vlijt vleit. (De drie laatste zetfouten waren er te goe der trouw door den corrector in gebracht. Hij meende dat 't taalkundig alzoo zijn moest. Red.) Goes Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat de invoer van melkvee langs Santvliet en de Clinge verboden is met ingang van 15 Nov. 1900. Burgemeester en Wethouders van Goes, herinneren de ingezetenen aan hunne verplich ting om binnen acht dagen aangifte te doen van verhuizingen in de gemeente en de ver anderingen in het dienstpersoneel. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. v. Nes) A. Troelstra te Willemsoord, dr. E. J. W. Posthumus Meyjes te Middelburg en F. G. Haspels te Kralingen. En vacature Hel dring J. Lammerts v. Bueren te Bunnik, A. de Haan te Zwolle en W. Lamers te Goes. Beroepen te Franeker J. C. Benit te Terborg; te Stiens B. J. Graadsma te Hornhuizente Ouderkerk a. d. Amstel G. G. I. Bleeker te Mastenbroekte Groot Schermer (toez.) D. van Krevelen te Haamstedete Sirjansland J. van Duy- venbooden cand.te Katwijk a.Zee;te Zeven hoven D. Klein Wassink cand. te Doetin- chem. Bedankt voor Ouddorp door J. A. v. Boven te Oud Beijerlandvoor Kedichem door H. de Groot cand; voor Vlieland door H. Buiskool te Oterdum Geref. Kerken. Tweetal te Oude Pekela J. v. d. Berg te Sliedreeht en H. H. Schoemakers te Dirkshorn. Idem te O. en W. Souburg N. G. Kapteijn te Leerdam en J. A. de Vries te Fijnaart. Idem te Enumatil G. J. Doekes te Heemse en D. Steenhuis te Berlicum. Beroepen te Anjum H. W. Felderhof te Doesburg; te Halfweg J. v. Haeringen te Katendrecht; te Oldekerk H. M. Boukema, cand. te Appelscha. Aangenomen naar Burum door A. H. Nieboer te Sleeuwijk. Bedankt voor Beetgum door J. Douma te Spijkenisse; voor Oostwold door A. G. H. Schippers cand. te Zovenbergen. Ds. J. Joffers te Schoonebeek is op zijn verzoek door de classis Koevorden losgemaakt van de gemeente aldaar en op nieuw beroepbaar gosteld in de Geref. Kerken. Te Venlo zijn met goed gevolg geëxami neerd voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek de heeren J. Tanis, H. B. F. de Pauw, K. J. Heijboer en H. Krijn, allen te Middelburg. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Middelbaar Schoonschrijven de heer D. A. Corstandse van Utrecht. Voor do rechtbank to Breda is behan deld de bekende moord te Gastelopl9Meijl., waar een oude vrouw vermoord in hare wo ning werd gevonden. Twaalf getuigen, waar onder twee doktors, worden gehoord. De beklaagde, vrouw V. d. B., die zeer ontroerd was, legde een volledige bekentenis af. Het O. M., geen verzachtende omstan digheden aanwezig achtende, eischte 15 jaar gevangenisstraf, terwijl door den verdediger clementie werd gepleit. i Bij kon. besluit zijn benoemd bij het 3e regiment tot maj. de kap. F. J. G. ten Raa; bij het 6e tot kol. command, van het corps de luitenant kol. A. Evenwel van het 3e en tot majoor de kapitein D. de Ronde Bresser van het reg. grenadiers en jagers. De bij den generalen staf overgeplaatste majoor J. A. Roeloffs uit Middelburg is ingedeeld als chef van den staf der 2e divisie te Arnhem. Te Biggekerke heeft in don nacht van Zondag op Maandag een baldadige, be halve van een paard van den landbouwer Koeno, ook van de koeien van L. Krijger en de weduwen A. on P. Moens de staarten afgesneden. Do dader is nog niet gevonden. M. C. Tot pastoor te lerseka is benoemd de heer W. M. Nix, kapelaan te Amsterdam. ZDH. de bisschop van Haarlem zal a. Maan dag de nieuwe kerk te Tholon komen con- sucreeren. M. C. Benoemd met ingang van 1 December tot postbode I. J. van de Vijver te Schoon- dijke. De Staatscourant bevat de gewijzigde statuten der vereeniging Seherpschutteis- vereeniging „Vlissingen" te Vlissingen. Te Hulst is een valsch bankbiljet van f 25 in betaling gegeven. Kruiningen. Benoemd tot poldersluis wachter te Schore dhr. L. Paauwe, dijk werker alhier. Op het verzoek van de schippersver- eeniging Schutte vaör" om aan de beide uiteinden van het kanaal door Zuid-Beve land, te Hansweert en Wcme.dingo mist- signalen te plaatsen, is een afwijzende be schikking ontvangen. Eenige kinderen te Philippine had den zich van een stok en touw zelf een boog gemaakt en vermaakten zich met dit spel. Hierbij kreeg een vijfjarig kind een pijl in het oog, met het ongelukkig gevolg dat dit oog uitgeschoton werd. Vliss. Crt.) Heinkenszand. Hedenmorgen werd de nieuw benoemde burgemeester dhr. J. Barendrecgt na te Middelburg beëedigd te zijn door eene commissie uit den raad aan 't station te 's Heer Arendskerke afgehaald en arriveerde hier om half 12. I)e oudste wethouder dhr. J. Braamse verwelkomde hem i.i de raadszaal. Daarop aanvaardde hij met eene toespraak het burgemeester schap dezer gemeente. Daarna had de ge bruikelijke installatie plaats en werd aan de burgers audiëntie verleend. Vervolgens werden de publieke gebouwen bezichtigd en werd hem door den raad een diner aan geboden. 's Avonds werd een serenade gebracht door het muziekgezelschap „Euterpe" waar na hij naar Goes, waar hij woont wegens ongeschikte woningen alhier, vertrok. Op zijn verzoek hadden geen verdere feestelijk heden plaats, doch de talrijke vlaggen en de druk bezochte audiëntie bewezen de sympathie der gemeente. Uit 't Voorloopig Verslag voor de Be grooting voor Binnenlandsche Zaken door de Tweede Kamer blijkt dat 't voorstel tot overneming der Hoogere Burgerschool van Qoes goed is opgenomen. Sommige leden zelfs konden zich niet vereenigen met de voorwaarden die de Regeering aan de ge meente gesteld had om jaarlijks een be drag van f 2500 in de kosten bij te dra gen. Een school als deze moest huns inziens geheel uit de Staatskas worden bekostigd. Het plan bestaat de werkplaatsen der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen eerlang van Tilburg naar Utrecht over te brengen. Sedert geruimen tijd bestond er een gespannen verhouding tusschen den predi kant (ds. Snel) en de kerkbesturen der hervormde kerk te Dirksland. Zondagavond schijnt het tusschen hen tot heftige onaan genaamheden gekomen te zijn op grond waarvan de predikant zich Maandag uit de gemeente verwijderde. Een deel van het publiek voor den pre dikant partij trekkende, trok in den avond al zingende het dorp door en bedreef ern stige wanordelijkheden. Bij sommigen der leden kerkbesturen werden ruiten inge worpen. (IF. It. C.) Te lJmuiden is Zaterdag weer een boot met Transvaalsche uitgewekenen en uitgozetten aangekomen. Onder hen is o.a. A. J. Ribbens uit Terneuzen mot zijn echt- genoote mej. L. v. Riet en 7 kinderen. Te Haarlem werd gisteren gehou den de 5e jaarvergadering van den Christ. Nat. Werkmansbond, onder leiding van dr. De Visser. Uit't verslag bleek dat thans 27 afdeelingon bestaan met 7200 leden, het aantal afdeelingen verminderde met een (Oudehorne) doch Veere trad als zelfstan dige afdeeling toe. Tot eereleden werden benoemd de heeren ds. O. Schriecke te Enschede en Berkel- bacli v. d. Sprenkel te Rotterdam. Tot bestuurslid weid onder anderen gekozen de heer L. de Beste, te Goes. Er werd een voordracht gehouden over vakorganisatie waarvan de conclusie met algemeene stemmen werd aangenomenDe Chr. Werkmansbond, lettende op de eischen des tijds, gaat over tot het oprichten van vakorganisaties op Protestantsch Christelij- ken grondslag, in overeenstemming met de beginselen van den Bond. Door Hertog Hendrik van Mecklem- burg-Schwerin zijn een tiental herten naar Apeldoorn gezonden, die Maandag aldaar aankwamen en naar het Aardhuis in de Hoogsoerensche bosschen getransporteerd worden; aldaar werden zij gemerkt en in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin in vrijheid gesteld. Dit edele wild is van een ander rashet zijn alle mooie dieren en zwaarder gebouwd dan die hier thans voorkomen. Te Wormerveer had een zenuw- lijderes in een onbewaakt oogenblik zich met petroleum overgoten en in brand ge stoken. Ofschoon men op haar gegil da delijk toeschoot en do vlam bluschte, be zweek zij aan de brandwonden. Te Helenaveen viel een timmerman aan een in aanbouw zijnd huis van den steiger, kwam met hot hoofd op oen steenen klomp terecht en bezweek na weinige oogenblikken. Te Beek waren op het rangeerterrein van de stoomtram eenige kinderen bezig met oen ledigen goederenwagen voort te duwen toon oen hunnor die in den wagen zat, er uit viel en do wielen over de borst kroeg. Hij werd dood opgenomen. Op het emplacement van het station te Utrecht is een vrouw aangeredon en gedood. Op de Weteringschans te Amsterdam liep gisteron oen 12jarige knaap achter een rijtuig toen hij onverwacht bewuste loos neerzeeg. Toen men hom opnam bleek hij reeds dood. Zeker te hard ge- loopen. Te Stadskanaal sprong een vrouw uit een in volle vaart zijnde stoom tram en overleed kort daarna aan de go- volgen van haar val. In oen tapperij te Halsteren is een werkman bij het drinken van zijn achttienden borrel plot seling doodgebleven. Te Zuidbroek is gisteravond de voorzitter van het water schap die tijdens het ontvangen der water schapslasten zich even verwijderde, door een onbekende oorzaak in het kanaal goraakt en verdronken. Tusschen Rozendaal en Gastelsveer is gisteren in de Zuidned. Stoomtram hevig gevochten, waarbij het mos is getrokken. Toen een der vechtenden er mede wilde steken, sprong de bedreigde door de ruiten van het tramrijtuig en kwam in een sloot terecht, waarin hij verdronk. Taaiheid van een hat. Een paar weken geleden had een reiziger in manufacturen zijn goederen bij een paar dames te 's Gravenhage uitgepakt. Eenige koffers werden geopend en onderscheidene verdiepingen er uitgenomen, om, nadat de goederen waren bezichtigd, weder op haar plaats in de koffers te worden gezet, die, na te zijn gesloten, naar Leeuwarden wer den verzonden, waarheen de reiziger ruim een week later zich zou begeven om zaken te gaan doen. De reiziger kwam daar in een der hotels aan, ontpakte zijn koffers één voor één, doch, hoe groot was zijn schrik, toen liij beneden in een der koffers een half doode poes ontdekte, die, ongezien, er te 's-Gravenhage in was gesprongen. Het dier werd er behoedzaam uilgenomen en op den grond gezet. Na een onthouding gedurende een twaalftal dagen van alle spijs en drank, was poes echter zóó slap, dat ze niet meer op haar beenen kon staan. De hotelhouder liet melk brengen en, nadat poes er van had gedronken, kwam ze langzaam, maar zeker bij en thans loopt zij door huis en hof, om weldra naar haar Haagsch domicilie gezon den en aan haar ontruste meesteressen teruggegeven te worden. Don oudsten boom tor woreld vindt men op het eiland Kos, aan de kust van Kloin-Azië, Het is een plataan, onder welks schaduw Hippocrates, de schepper van do geneeskunde, les gaf aan zijn eerste leerlingen. En daar het blijkt dat de boom op dat tijdstip reeds zeer oud was, kan men den ouderdom op minstens 5,000 jaren schatten. De stam heeft een omtrek van 10 M. en groeit er nog lustig op los. Men heeft steenen pijlers moeten maken om de twee grootste takken te steunen. Uit Marseille wordt gemold dat pre sident Kruger de «Gelderland" in een versierde roeiboot zal verlaten die aan zal leggen aan de trap van do douane. Do ontvangst in de openlucht zal zooveel mo gelijk bekort worden. De eigenlijke rede voeringen komen eerst los aan het feest maal. Hot comité van ontvangst heeft een lang telegram naar Port Said gezonden om den president op de hoogte te stollou van 't program van ontvangst. Kruger zal slechts een dag te Marseillo blijven en dan sporen naar Dijon, waar hij overnacht en waar de gemeenteraad hem officiëol wonscht te ontvangen. Een groep leerlingen van het gym nasium te Marseille en een groep kinderen van leden der vereenigingen van gedeco reerde Franschen aldaar hebben een brief aan de achterkleinkinderen van president Kruger gezonden met zakken lekkers. Be doelde achterkleinkinderen schijnen de kinderen van mevr. Eloff (oud 3 en 2 jaar) te zijn, die met hun moe te Marseille ver toeven tot Kruger er aangekomen zal zijn. De volgende anecdote over Cecil Rho des en generaal Christiaan De Wet wordt verhaald Wat zul jij Rhodes haten! merkte kort geleden een burger tegen Christiaan De Wet op. Volstrekt niet, antwoordde de generaal, hij probeerde zaken te doen, zoolang hij kon. Maar toen het misliep, trok hij partij voor zijn eigen land en ik zou het gemeen vinden, als hij anders bad gedaan. Ik heb ook partij voor mijn land gekozen en als de oorlog voorbij is, zal ik mij met scha men, hem de hand te drukken. Deze anecdote werd aan Rhodes overge bracht, die opmerkte Ik denk, dat De Wet een slimme kerel moet zijn. Het Tranvaalsche Roode Kruis geeft do verliezen van de Boeren van het begin van den oorlog tot 1 Juni 1.1. als volgt op Gedood 831 gewond 2.677 aan ziekte ge storven 140 invaliden in het hospitaal op 1 Juni 1952 gedood door ongelukkon 28, totaal 5.528, Een aardige bijzonderheid uit Si Omong's verhalen over de gevechten van De Wet in don Vrijstaat, opgenomen in de IF. It. Ct. 't Kanonvuur verminderde tegon 5 uur in den middag, om eindelijk bij 't invallen van de duisternis geheel op te houden. Onze gewonden werden in 't hospitaal on der dak gebracht, de dooden bogravon en de pleegzusters keerden dien nacht terug. De Engelschen in't dorp haddon natuurlijk verwacht, dat hun landgenooten reeds dien dag in Bethlehem zouden zijn, maar keken leelijk op hun nous; toen 't anders liep. Ook onze hotelbaas Middloton had hou verwacht en to hunner eere of liever ter eere van de officieren een feestmaal toe bereid. Hoe dit ontdekt werd, zal ik even mododeelen. Drie van Theron's menschen waren er 's avonds op uit geweest om naar verbor gen proviand te zoeken en zoo kwamen zij ook op 't erf van Middleton. Terwijl zij er aan het rondscharrelen waren, ontdekte eon hunner, terwijl hij door oen achter raam koek, dat er in de kamer een lijn gedekte tafel stond. Rijnwijn- en cham pagneglazen waren niet vergeten en bloemen prijkten er op tafel. De wanden waren met Union Jacks godrapoerd en ook een stoel was omwonden mot vlaggodoek. Deze laatsto was zeker voor den bcvolvoorenden genoraal bestemd. Dezo ontdekking ver schafte hun natuurlijk oen groot genoegen en direct gingen ze Theron waarschuwen. Thoron, die een ingekankerden haat hoeft tegen alles wat Engelsch is, vond dit ge valletje net een kolfje naar zijn hand en zou dat varkentje op zijn manier wel eens wasschen. Er waren 22 couvorts ontdekt en dus nam hij 21 man met zich mede. Eensklaps wordt er laat in den avond bij Middleton geklopt en Theron verzocht om binnenge laten te worden. De boy deed open en meteen stapte 't geheele gezelschap, dat zichzelf eens uitnoodigen zou, de kamer binnen. Middleton liet men roepen en hij moest voor de viorschaar komen, om zich te verantwoorden, waarom hij op eene aan vrage van Boerenzijde om proviand gezegd had: »all finished", terwijl nu bleek dat hij gelogen had en van alles zoo ruim voor zien was, dat hij zelfs festijnen aanrichten kon. Tot straf zouden nu Theron en de zijnen dienst doen als Engelsche officieren en men nam plaats aan den rijk voorzienen disch. Middleton werd gedwongen om alles op te dienen en de heoren hadden dien avond een fijn souper. Hoo Middleton op zijn neus keok laat zich begrijpen. Kostbare herinneringen aan de Vredes conferentie. In de „Haagsche Kout" van de Samarang Courant leest men het volgende „Van vroolijken aard is een incident waar mede het vorige jaar de Vredesconferentie werd besloten en dat ik dezer dagen van een ooggetuige vernam. De conferentie werd, zooals gij u zult herinneren, gehouden in de Oranjezaal van het Huis ten Bosch. Onder de attributen waarmede men die zaal en de aangrenzende commissiekamers behoorlijk voor een zoo aanzienlijke vergadering had in orde gemaakt, behoorden ook een vier tal presidentshamers, die voor deze gelegen heid in bruikleen waren afgestaan door de griffie van de Eerste Kamer, waar die ha mers in zittingstijden berusten in handen van den Voorzitter, den heer van Naamen van Eetnnes en van de sectie-presidenten. Toen nu de slot-zitting van de conferentie was gehouden en men de gezanten en gedelegeerden het liooge bordes van het Huis ten Bosch zag afloopen, bemerkte een der Hollandsche gedelegeerden dat een viertal buitenlandscne collega's met de hameis er van doorgingen. Hij haastte zich hierop attent te maken den algemeenen secretaris der conferentie, den heor van Eijs van Lyndon, die tevens de rol van ceremoniemeester van de conferen tie had vervuld. Deze aarzelde aanvanke lijk om een poging te doen do hamers weer in zijn bezit te krijgen, maar toen hij hoor de dat do voorwerpen van do Eerste Kamer waron en zij zeker wol oen f 25.per stuk- kostten, liep hij ijlings op den Franschen gedolegeerde toe, trok dezen bij den pand van zijn jas en maakte hem in zeer beleefde termen attent op zijnvergissing. Pardon, pardon, antwoordde de Fransch- man, hot is geen vergissing, het is een herinnering aan de conferentie. En daarbij bleef het. De hoeron beschouw den die hamers werkelijk als een voor hen kostbaar souvonir aan de Vredesconferentie en waren er niet weinig prat op, die te hebben veroverd. Zoo geschiedt het dat thans in vier landen van Europa de presidentshamers van de Eerste Kamer berusten. Het geval kwam eerst aan 't licht toen onlangs de Kamer bijeenkwam en overal naar de hamers ge zocht werd." Te Godesborg heeft een der inwoners voor de tweedo maal de zilveren bruiloft gevierd. Met zijn eerste vrouw is hij 37 jaren gehuwd geweest, en eenige dagen ge leden waren 25 jaren verloopen sodert hij toon 63 jaar oud hertrouwde. (Iets dergelijks overkwam dezer dagen een echtpaar te Goes, waarvan man en vrouw beide vrij wat jonger zijn dan deze Godesbergsche gelukkige, en nog dagelijks door hard werken don kost ophalen. Red.) Ken Kngelsche kolonie. Met 1 De cember zal do .Oranje-Rivier-Kolonie" op genomen worden onder die Engelsche koloniën, die in het postverkeer met het moederland den vijf-centspostzegel kunnen gebruiken. Uit Tientsin wordt gemeld dat de Russen 10 Nov. het arsenaal ten noorden van Yangtsun hebben genomen. Groote schatten en wapenen werden buitgemaakt;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2