een Boereninspan, Belangrijk voor den Veestapel. ïcensfai 14 Ivemler 1900, Aanbestedingen. Openbare ïerkoopingen. Eet aaÉMiÉ BatterstaecM Meubilaire Goederen. Marktberichten. Advertentie n. 25-jarige Echtvereeniging :eieeai|iig Maria Nieuwenhuize, een Handkneeht en eene Meid benoodig-d 3 Werkpaarden, 7 Koeien, Kalfvaarzen, Kalf, voorts: 3 Wa gens, 2 Ploegen, Snijmolen, Eggen, Slede, Koebak, Geeselsteen en Paard, Windmolen, Ladders, Land bouwgereedschappen Harnasse- ment, Mest in den mestput, Melk gerei, alsmede een groote partij Hooi en Stroo, enz.; daarna verkoopen: lo. Een HUIS en ERF te Mid delburg, aan de Lange Noord straat, wijk C no. 41, groot 70 Centiaren. 2o. Een HUIS en ERF aldaar, aan de Spanjaardstraat, wijk F no. 58, groot 56 Centiaren. 3o. Een HUIS en ERF aldaar, aan de Zusterstraat, wijk I no. 222, groot 40 Centiaren. 4o. Een HUIS en ERE met TUIN aldaar, aan de Nieuwstraat, wijk G-. no. 221, groot 3 Aren 20 Centiaren. 5o. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar, aan de Lange Singel straat, wijk N no. 193, groot 5 Aren 64 Centiaren. 6o. Een HUIS en ERF aldaar, aan de Lange Singelstraat, hoek Molstraat, wijk N no. 187, groot 80 Centiaren. Do rechtbank te* Amsterdam veroor deelde drie logees van Lammetje Zondag aldaar wegens inbraak met dieistal en het lossen van schoten op een politieagent tot 9 jaar gevangenisstraf en hem die de schoten loste zelfs tot 12 jaar gevangenis straf. Te Lensahn, waar de Koningin met haar gelant en moeder eenigo dagen lo geerden, zon de Koningin-moeder met het jonge paar samen worden gefotografeerd; maar wat moeite de fotograaf ook dood, hij kon haar maar niet er toe bewegen, om zich wat meer op den voorgrond te plaat sen. »Ik mag mijn kinderen toch niet in het licht staan", zeide zij. Uit Rosario is Zondag te Bremen aaugekomen een stoomschip met een pest lijder aan boord, welke gisteren overleden is. Tolstoï is gevallen en loopt nu met zijn arm in een verband. De Keizerin-Moeder van Rusland ligt te Kopenhage ernstig ziek. Prins Victor von Wied, oud 23 jaar, derde zoon van den Vorst von Wied en Prinses Marie der Nederlanden, die onlangs een gevaarlijken val van zijn paard deed, is thans herstellende. NAJAARSVERGADERING der Provinciale Staten van Zeeland van 6 November 1900. o De vergadering wordt door den Voor zitter geopend in naam der Koningin. Ze wordt bijgewoond door alle leden, behalve de hoeren Van der Lek de Clercq, Pompe van Meerdervoort, De Smidt, Van der Have en Van Dam. De griffier, daartoe door den Voorzitter uitgenoodigd, doet voorlezing van het adres, door Gedeputeerde Staten aan H. M. de Koningin aangeboden bij Hoogstderzelver Verloving en van het daarop namens Hare Majesteit, van den Directeur van Haar Kabinet ontvangen antwoord. Beide stuk ken worden onder langdurig applaus voor kennisgeving aangenomen, nadat ook nog de Voorzitter, ten opzichte dezer heuglijke gebeurtenis, de beste wenschen voor ons geliefd Vorstenhuis had uitgesproken. Eveneens worden voor kennisgeving aan genomen verschillende Koninklijke beslui ten, houdende goedkeuring van vroeger genomen beslissingen door de Staten, een brief van den Minister van Binnenlaudsche Zaken, houdende mededeeling van hetgeen op de Rijksbegrooting voor 1901 is uit getrokken voor kosten van het Provinciaal bestuur van Zeeland, voor zooveel het Rijks bestuur is en eene door het Bestuur der Vereeniging »School voor hand- en bouw kundig teekenen" te Tholen overgelegde rekening over het dienstjaar 1899. Daarna somt de Voorzitter de voorstel len op, wélke, na behandeld te zijn in de afdeelingen, in eene volgende vergadering ter tafel zullen komen, terwijl dan mede aan de orde gesteld zijna een voorstel van Gedeputeerde Staten tot afwijzing van het verzoek van het Bestuur der IJzen- dijksche stoomtramwegmaatschappij om ver lenging voor tien jaren van het subsidie uit de Provinciale fondsen, en b het aan gehouden voorstel van Gedeputeerde Staten tot het verleenen van een subsidie aan eene Nederlandsche Maatschappij voor den aan leg en de exploitatie van een stoomtram van Westkapelle over Domburg naar Mid delburg. Het punt, hierboven genoemd sub a, wenschte de heer Hennequin andermaal naar de afdeelingen te verzenden, vooral nu het Bestuur van den IJzendijkschen tram zulke breed gemotiveerde beschou wingen aan zijn verzoek had vastgeknoopt en nader toegelicht. De heer Lucasse ver klaart namens Gedeputeerde Staten geen bezwaar tegen die verzending te hebben en conform wordt dan ook stilzwijgend be sloten. Wat het punt sub b betreft, in een nader verzoek om subsidie van het comité tot voorbereiding van tramwegen op Wal cheren, vinden Gedeputeerde Staten aan leiding om de beslissing ten opzichte dier tramwegen tot de zomerzitting te verdagen, daar de tijd niet ruim was om dat nader verzoek in ernstige overweging te nemen. De heer van Tciglingen wilde van geen langer uitstel weten; het nader verzoek van bovengenoemd comité achtte hij geene discussie waard. De heer van Deinse gevoelt wel sympa thie voor het standpunt, waarop Gedepu teerden zich plaatsten. Hij dient op het voorstel van Gedeputeerden een amende ment in, waarbij deze laatsten worden uitgenoodigd in overleg te treden met de comité s Lantsheer en den Bouwmeester, teneinde, ook vooral ten opzichte van de te nemen richting, tot overeenstemming te geraken. De heer de Veer ziet veel onheil in langer uitstel; hij doet het voorstel niet langer te wachten, maar de zaak, zooals zij ligt naar de afdeelingen te verzenden. Het voorstel de Veer wordt verworpen met 23 tegen 14 stemmen en, na eene gedachtenwisseling tusschen de heeren van Lijnden en van Deinse omtrent de strekking van het amendement des laat sten, dat amendement met 20 tegen 17 stemmen aangenomen, zoodat de beslissing omtrent subsidieering van tramwegen op Walcheren eerst in de aanstaande zomer zitting zal plaats hebben. Alsnu wordt overgegaan tot het trekken der afdeelingen, en wel met den volgen den uitslag: De eerste bestaat uit de heeren de Bats, Maas, Noordijke, Bolier, J. A. Bolle, Ram- macher, van Woelderen, Hennequin, Eras mus, Fokker, de Veer en Vader van 's-Gravenpolder, met de heeren van Waes berghe Janssens en Siegers als loden van Gedeputeerde Staten; de tweede uit de heeren Kakebeeke, Frujjtier, M. Bolle, van Dam, van Deinse, Huvers, de Jonge, den Boer, Wisboom Verstegen, de Smidt, Pompe van Meer dervoort en IJsebaert, met de heeren van Lijnden en Lucasse als leden van Gede puteerde Staten; de derde uit de heeren van der Meer, Loois, Moerdijk, van dor Lek de Clercq, Oggel, Homback, van Teijlingen, Moes, Dieloman, Hollestelle, Heijse en van der Have, met de heeren van Rompu en de Casembroot als leden van Gedeputeerde Staten. Zonder bemerking wordt, conform het voorstel des Voorzitters, besloten, aan staanden Vrijdag, 9 dezer, des mox'gens ten 10 ure, weder te vergaderen, waarna de zitting wordt opgeheven. B ÜJiG ERL IJ KB STAND van 57 Nov. 1900. MIDDELBURG. Getrouwd: D. T. Gans, 24 j-, jm. en A. M. v. Oifenbeek, 26j-, jd. Overleden: J. A. v. Heijl, 17 j. ongeh. z.; M. L. van Rooijen, 15 mnd., d.; B. J. Beerthuis, 36 j. ongeh., d. GOES. Geboren: 5, GerardusAntho- nius, z. v. Josephus Jacobus Eliza v. Kalmt- hout en Wilhelmina Maria Johanna Vaesen. Over de maand October 1900. BRUINIS8E. Ondertrouwd: 19, Ma- rinus Hage, 23 j., jm. en Janna de Waal, 23 j., jd. Getrouwd: 12, Willem de Koning, 25 j., jm. en Martijntje Padmos, 24 j., jd. Geboren: 1, Wouter, z. v. W. van den Berg en C. A. v. Dijk.; Leendert, z. v. C. Hoogerwerf en H. Jumelet.; 4,Poulina Neelt je, d. v. A. I. Schipper en C. v. Meurs. 12, Johannes, z. v. L. v. d. Bos en J. v. Vessem.; 19, Renier. z. v. J. de Waal en J. Buschaard.; 28, Elizabeth, d. v. H. G. Jumelet en J. v. Gilst.31, Cornelia, d. v. A. Okkerse, en J. de Vin. Overleden: 3, Zacharias, 4. mnd., z. v. J. J. Wemmes en H. Hoogerheide.7, Cornelia, 9 wkn., d. v. M. de Kam.; 15, Jacomina, 6 mnd., d. v. J. v.d. Ouden.; 16, Cornelia, 6 mnd., d. v. M. Jumelet en C. v. d. Berg.; 16, Marinus v. Vessem, 60 j., man van A. Smallegange; 17, Dingena, 7 w. d. v. P. Arijse en M. Zoeter. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren; 7, Hubreclit, z. v. Arij Goedegebure en Maatje Walhout.; 13, Jacoba, d. v. Pieter Braamse, en Adriana op 't Hof.; Lena, d. v. Jacobus Nieuwenhuijse en Johanna de Jonge.; 31, Pieter, z. v. Johanna Dekker. Overleden: 7, Cornelis Zweedijk, oud 1 mnd., z. v. Gabriel en Pieternella Schip per.; 18, Pieter Karelse, 70 j., ongeh.; 31 Janus Schipper, 9 mnd. z. v. Martinus en Maria Brandt. GOES, 6 Nov 1900. Handel en aanvoer wonen van weinig beteekenis. Oude Tarwe f6.50 af 6,80. Nieuwe Tarwe f6.40 a f6,70 Rogge f 5,50 a f 5,80. Winterg per 100 kilo f7,75 a f8.00. Zomergerst per 100 kilo 7,50 f, a f7,90. Haver per 100 kilo f 5,50 a f 6,20 Bruineboonen f 7.70 a f 8,00. Paardenboonen f af, Koolzaad f af .GroeneErwten f8,50 a f9,25 VerscheBoter f 0,475 af 0.55. Eieren f 1,30 af 1,50 OOSTBURG. 7 Nov. 1900. Oude Tarwe f7,f7,50 Nieuwe Tarwe f af 7,00 N. Rogge f f 5,40 N. Wintergerst f 8,f 8,50 per honderd kilo. Zomergerst f 8,— a f 8,20 per honderd kilo Haver per 100 kilo f &f Kook- erwten f 0,00 a f 9,00. Erwten f 0,00 a f 0,00 Paardenboonen f0,00 f7,25. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H.L. Vlissingen, 6 Nov. Boter f 1.10 a f 1.25. Eieren f8.40 èfper 104 stuks. Rotterdam, 6 Nov. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 2504 runderen, 308 vette, 83 nuchtere kalveren, 2404 schapen, 559 varkens, 282 biggen. Run deren le qual. 66, 2e qual. 40, 3e qual. kalveren le qual. 90, 2e qual. 66, 3e qual. schapen le qual. 52, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 44, 2e qual. 36, 3e qual. cent; alles per kilogram. Rotterdam, 5 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de aanvoer van alle binnenlandsche granen wederom gering. Tarwe vond onveranderd plaatsing. Ja- rige-per heet. f 6.50 a f 7.50 en extra puike nog daarboven. Nieuwe per heet. f 5.25 a f 6.90 en uitgezochte partij tjes nog daarboven; voorts per 100 kilo naar deugd f8 a f8.75. Canada-tarwe f 6 a f 6.50. Rogge was in puike kwal. schaars te vinden en daarom hooger te plaatsen, overi gens onveranderd. Per heet. f 5.20. a f 5.80. Gerst. Winter- en Chevalier- onveran derd. Winter- per 100 kilo f7 a 7.75. en puike zware nog daarboven. Zomer- kwam zeer weinig voor. Chevalier- werd per 100 kilo naar kwal. verkocht van f 8 tot f 8.60. Haver flauw alsvoren. Per heet. f 2 a f3.25. Witteboonen voeden in puike kwal. tot vorige prijzen plaatsing; mindere soort was niet dan tot verlaging te verkoopen. Per heet. f9.75 af 11.50. Bruineboonen. Hierop is juist het zelfde van toepassing wat van witteboonen werd gezegd. Per heet. f7.50 a f9.25 en puike grove nog daarboven. Blauw eerwten werden langzaam tot vorige prijzen verkocht. Per heet. in puike kwal. en fijne kooksoort f 9 a f 9.60 en goede en mindere kwal. f7 a f8.75. Kanariezaad zonder handel f 9.50 a f7.50. L ij n z a a d vast. Zeeuwscheeierenf 5.70 a f 5.80 de 100 stuks. Maïs per 2000 kiloAmerik. Mixed f120 f121; dito uit zeepoot f118 a f118.50; dito aflading Oct. f 117.50 a f 118dito dito vóór 11 Nov. f 113.50dito dito vóór 22 Nov. f 113.50 a f114; dito dito Nov. f 110.50 a fill. Meel. De stemming voor meel bleef ge durende de vorige week geheel dezelfde. Eenige inlandsche meelfabrikanten gingen voort tot zeer lage prijzen te verkoopen, terwijl andere wederom aan hunne beduidend hoogere noteeringen vasthielden en ook koo- pers vonden. Ten slotte waren echter eerstgenoemde niet meer genegen tot die lage prijzen af te geven. Superieure kwaliteiten buitenlandsch meel zijn gevraagd en worden schaarsch. Meel. Heden onveranderdmetmeercom- sumptievraag. Zaterdag 10 Nov. Borsele 2 uur, het uitvoeren van steen- bestortingen (Raming f 15049,72) door het bestuur van het cal. Ellewoutsdijk en den polder Borsele. Aanwijzingen 2 en 5 Nov. Aan 2 4 uur. Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 uur het driejarig onderhoud van de rijks-contrecarpete Tholen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f 745 per jaar. Aanwijzing 3 Nov. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, inge nieur Stoel, Goes en opzichter Visser, Tholen. Donderdag 8 Nov. Goes, inboedel Hollmann 10 uur in de Prins van Oranje voor den curator in 't fail- lisement van dhr. Pelle, salon-ameublement, mahonie- en eikenhouten- linnon- en buffet kasten, tafels, Saksische pendule met kannen en groepen, tapijten, loopers, vloerzeilen, cylindermangel, kachels, notenhouten schrijf bureau met onderkasten, copieerpers, bu reaulamp, brandkasten, oud porselein. Vrijdag 9 Nov. Middelburg, door B. en W. halt 2 ver pachting voor 3 jaar der visscherij ingaande 1 Jan. 1901 met de grasetting. Voorwaarden 10 cent bij den gem. bouwmeester. Krabbendijke, halt 12 hofstee Joh. van Liere door not. Prins 298 olmen en 5 canada's. Biggekerke, door not. Tak en Loeff 11 uur voor J. Jobse, 6 huizen, 1 schuur en erf. Vrouwepolder, 10 uur door not. de Vos houtveiling, bij de Biuijne. Serooskerke, half 1 uur door not. de Vos houtveiling, bij van Ham. Zaterdag 10 Nov. Oostkapelle, 10 uur door not. do Vos houtveiling, bij Rooze. Grjjpskerke, half 1 uur door not. de Vos houtveiling. Cortgene inschrijving boomen, biljetten bij dr. A. C. Danckaerts. Maandag 12 Nov. Oudelande door not. v, d. Kloes voor de heeren Fransen v. d. Putte en Zn. weste lijke helft van den oudenlandschen Kamer- dijk onder Oudelande tot het scheid van Driewegen en Ovezande 150 canada's, 63 lichte olmen; en aan de dijken om den Stormpolder 110 olmen. Aanvang aan het scheid bij P. Corstanje. Ovezand, 12 uur voor dhr. Oele qq in den boomgaard van wed. M. Vermue door not. Pilaar 30 olmen, fruitboomen, 2 note- boomen. En in. een weide bij Rentmeester 300 wilgekopboomen. Groede, door not. Hammacher bij J. Luteijn voor dhr. Hendrikse qq. de hofstede van J. Bruijnzeel 21,3353 H.A. Woensdag 14 November. "West Souburg, 10 uur, bij L. Bostelaar, door not. Huvers, landbouwinspan, als 2 werkpaarden oud 9 jaar, 1 zwarte merrie, 7 baatgevende melkkoeien, vare koe, 4an- derlialfjarige vaarzen, 3 jaarli'igvaarzen, 4 kweekkalvers, springstier, 2'l, jaar; 4 geiten, 2 varkens, 25 kippen, 30 eenden, 2 ganzen, 2 wenwagens, veerwagen, lemoenkar, rol wagen, driewielskar, handkar, 2 koksploe- gen, zeeuwsche ploeg, enz. en meubelen. Boonepolder, door not. Paardekooper Overman 10 uur voor mr. Lenshóek van Zwake 36 canada's Boonepolder; 10 abeelen, 4 olmen en 60 tronkboomen achter de hofstee van Steijn; 97 olmen op de hofstee Tolhoek; 3 abeelen, 1 canada, 4 esschen onder Hoedekenskerke103 olmen op de hofstee van Woutersen en 10 esschen. Meliskerke, 10 uur bij wed. J. Francke door not. Tak 50 olmen en essen en 30 vruchtboomen. Donderdag 15 Nov. Xruiningen, .11 uur Zanddijk door not. Prins olmen bij het station. 's-Gravenpolder, Schoortjesweg door not. de Ronde Bresser 10 uur voor C. Boonman Dz. 18 opgaande wilge en 18 abeele boomen. En aan den Vleugeldijk 22 canada's en 41 olmen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. do Vos lo. de karot er ij, huis, schuur, tuin, moes- en bouwl. Seisweg R 36. 2o. en 3o. twee huizen daar naast. 4o. Bouwl. Stadswegje. 5o.—llo 7 perc. bouwl. of bouwterrein annex lo. 12o. 4230 c.A. moesland bij 't huis JZandvoort, Grijpskerke. 13o. 5150 cA. bouwl. achter de weide van J. Sanderse, aldaar. 14o. 2280 cA. id. annox het land van Jan de Witte. Middelburg door not. Koulonhoulveiling op de Volharding. Viijdag 16 Nov. Koudekerke zij Rooze door not. LoilïlO uur een huis en tuin 216 cA. En 7,80 H. bouwl., weiland en sprink in Koude kerke, Souburg, Meliskerke, Westkapelle, Domburg en Zoutelande. Kijkdag voor 't gebouw 14 Nov. Kruininge 10 uui bij J. v. Iwaarden door not. Prins vrachtrij Iers- en boereninspan, 4 werkpaarden, 2 jarige merries, 3 baat- gevende melkkoeien, en 2 jarige vette os, en dito vaars, 4jarige vaarzen, 1 jonge os, 1 dito springbeer, 2 menwagens, barouchet, sacksploegen, melkgtrij, haver- en erwten- stroo enz. LAATSTE BERICHTEN. Hansweert. Het sleepschip Royers Cow, schipper Van der Pluijm, met beet wortelen naar Stampersgat, is heden op de Schelde gezonken. Het volk is gered. Door het Classicaal Bestuur van Zee land werden heden geëxamineerd en toege laten tot Candidaten in de Herv. Kerk, de Heeren E. I. Fockens van Leiden en J. Rauws van 's Gravenhage. Rilland. In een gezin alhier met vijf zonen zijn allen achtereenvolgens vrij ge loot voor de militie. Onze geliefde ouders Johannes Adriaan Qoedbloed v. d. m. en Pieternella Jacoba Meijler hopen D. V. 10 November hunne te herdenken en Woensdag 21 Nov. hoopt onze geliefde vader zijn 25-jarige Ambtsbediening te vieren. W. J. GOEDBLOED. Ta. P. GOEDBLOED. J. W. GOEDBLOED. Ja. A. GOEDBLOED. Pa. T. J. GOEDBLOED. J. A. GOEDBLOED. Nieuwendijk (gem. Almkerk), 5 Nov. 1900. Soli Deo Gloria. 30-jarige van Johannes Everse en Pieternella Jacoba Tavenier op Vrijdag 9 Nov. a. s. Hunne zwagers en zusters, I. BOSSCHA ART. N. BOSSCHA ART Tavenier. P. MEIJLER. F. MEIJLER Tavenier. Middelburg, 7 Nov. 1900. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid tot zich onze innig geliefde moeder en behuwdmoeder Mevr. Künzli geb. Westendorp te Elberfeld. Th. G. M. GOBIUS DU SART—Künzli. J. W. F. GOBIUS DU SART. Woudrichem, 31 Oct. 1900. Heden overleed aan een smartelijk doch geduldig lijden in haren Heer en Heiland mijn geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder in den ouderdom van bijna 55 jaren. Uitvaller naam, L. ELSMAN. hinderen eu behuwdkind. Wemeldinge, 2 Nov. 1900. Met Mei bij E. WIELBMAKER, Koudekerke. gevraagd, P. O., bij A. L. LE COINTRE, Korte Singelstraat, Middelburg. Bewaar de sigarenpuntjes voor de Gratis-Tabakverschaffing en zend ze aan W. H. VAN ZANTEN Jr., Steen- fabrikant te Leidendorp, die er rook tabak van maakt voor de Oudjes, ver pleegd in Gestichten van Liefdadigheid van elke gezindte. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op des voormiddags te 10 uren, ten ver zoeke van de erven van dhr. J. C. Hieftje to.Ierseke, aan diens sterf huis aldaar, publiek veikoopen: bestaande uit: Notaris HUVERS is voornemens op Woensdag 21 November 1900, des voormiddags te 10 uren, in de her berg bij Jan Roose te Koudekerke, in het OPENBAAR TE VERKOOPEN: met daarbij behoorende GEBOUWEN, HOVENIERING, BOUW- en WEILAND, aan- en bij den Vlissingschen straatweg, nabij het dorp Koudekerke; benevens: een perceel WETLAND in de gemeente Grijpskerke. In gebruik bij J. W. Huijbrestse. In verschillende pereeelen en combi natiën. Breeder bij gedrukte notitiën, 14 dagen voor den verkoop gratis ver krijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan het Hofplein. De Notaris A. M. TAK, zal op Donderdag 22 November 1900, des avonds te acht uren, op de boven zaal der Sociëteit »De Vergenoeging", aan de Groote Markt te Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uren, op vertoon eener toe- gangkaart, verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. MXB'EtSILi -feegea mead- ©a felai&ws©©^ waar-iraa In bussen van 1 K.G., prijs f 2,—. POEDER ter bevrijding van den snot bij de kippen, genezende in 3 a 4 dagen, per ons f 0,25. MIDDELBURG. JOHAN DE BOOS. VLASMARKT.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 3