Gemengde Berichten. Openbare Yerkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Advertentie n. verkoopen: Marktberichten. Adriana Goossen, op Dinsdag a.s. 5 September haar 70sten geboortedag te herdenken. Jaeobus Dregmans Pz., 8 baatgevende Melk koeien waaronder 3 puike Kalfvaarzen, eenig jong vee, 40 Graskalvers, eene partij Loopvarkens; 2 jonge Paarden, 3 Werkpaarden, Hittenkar, enz. op het souvereine dorp, Dominê nummer 'een is, en Meester nummer nul. Dr. W. is Dienaar des IVoor ds. Niet Dienaar der Kerk, foei neen - Dienaar des Woords, d. w. z. boven alles en allen. Hij heeft de Koninklijke zijde van het Christendom. Doch geloof nu niet, dat de goede man, egoïstisch is. Wel zeker niet. De Knechtsgestalte is ook een zijde van het Christendom. En die geeft hij blij moedig aan den Schoolmeester. En als nu de «gezamenlijke ouders"' eens afgunstig mochten zijn op de schitterende voorrechten van Dominé, wel dan kan hij ze troosten met te zeggen, zie op Uw Schoolmeester. En heusch, dan zijn die lieve menschen weer dankbaar en tevreden. Dus meesters oefent U in zelfverlooche ning. Doch 't doet er immers niet toe. 't Re sultaat is eender, 't Verbroken Evenwicht wordt dan hersteld, en daar is 't Dr. W. hensch toch maar om te doen. Niet om eigen ik, hoe komt ge er toch aan. Hij zegge het, en Meester doe. het. Eerst dan is er Gereformeerde harmonie tusschen Kerk en School, 't Verbroken Evenwicht hersteld, en de sociale kwestie opgelost. Ons eeresaluut van harte aan Dr: W. Dankend voor de plaatsing, M. de. R. Uw dw. P. BOON. Vlissingen 18 Sept. 1900. NASCHRIFT. Dr. W. stelt er zulk een prijs op, dat toch de arbeiders den kostenden prijs be talen moeten voor 't onderwijs hunner kin deren. Och hoe lief. Doen de Beeren zulks voor hunne kin deren Hoe is 't met de Vrije Universiteit!? Ik las 't Collegegeld van 't Gymnasium te Kampen is f 100 en de kostende prijs is f200. Neen 't is de paarden achter den wagen. Beknibbelen op het kleine, en veel te royaal op het groote. B. Mijnheer de Redacteur! Overeenkomstig het verzoek en na ver- kregene inlichtingen van een vriend te Serooskerke, heb ik het genoegen mede te deelen, dat d Christelijke School, tot wier bouw zeer ïlangs besloten werd, in die mate hare Toltooiing begint te bereiken, dat D. V. Zaterdag a. s. de spruiten of binten op de muren zullen geplaatst worden. De heer G. Jobse, wien den bouw is toever trouwd, mag zich in bijzonder gnnstig weer verheugen en ook daardoor den bouw be vorderd zien. Dit is tegelijk goed voor de onderwijzers en de kinderen, die haar na eenige tijd in gebruik zullen nemen. Een zeventigtal kinderen zijn reeds aangegeven. De dorps-staatsschool zal dus eene niet ge ringe aderlating ondergaan. Het spreekt van zelf dat tot het benoemen van het Hoofd en een onderwijzer (met het oog op het zeventigtal) na korten tijd zal worden over gegaan. Van harte hopen wij dat deze keuze, wijl daarvan voor den bloei der school schier alles afhangt, onder den zegen Gods, een zeer gelukkige wezen zal. Voor allen, die hét Christelijk onderwijs op prijs stellen en lief hebben, maar inzonderheid voorde ouders en den kerkeraad der Geref. Kerk te Serooskerke, die er reeds lang naar ver langden, is dit een en ander stoffe van blijdschap en dankzegging aan God. Onderwijs te doen geven, in overstem ming met de doopsbelofte en niet in strijd met de droeve schoolwet onzes lands, zijn immers de ouders aan den Heere, aan hunne kinderen en aan de kerk verschuldigd. Deze school, over wier oprichting jaren lang ge delibereerd is, voorziet, naar den maatstaf des Woords gerekend, in eene behoefte en is verhooring der gebeden. De Heere doe haar, om Christus wil, groeien en bloeien, en stelle haar tot in lengte van dagen tot een rijke zegen! L. Goes. Het Transvaal-Comité alhier meldt het volgende: Bij opgaaf van 12 December j.l. is door het Transvaal-Comité verantwoord aan na- giften f 194,87>/2, op 27 Februari j.l. f58,89'/2. Sedert is ontvangen van ds. N. G. Kers- sies Kapelle, collecte bidstond Geref. Kerk Biezelinge f 20, collecte Hosanna f 5,20, W. A. Keers 's-Heer-Arendskerke, opbrengst collecte jaarfeest Chr. Werkl. Vereeniging f 2,68, collecte Zangvereeniging Nut en Genoegen Driewegen f 0,80, L. J. B. Wis- senkerke f 5,80, samen f 39,68, het geheel bedroeg f 293,45. Op 22 November j.l. is overgemaakt de tot dien dag ontvangene f 4465,27'/2. De boven vermelde f293,45 nagiften zijn heden aan het Bestuur van de Ned. Zuid- Afrik. Vereeniging gezonden. Namens het Comité te Goes. Borssele De zoon van den landbouwer M. van 't Westeinde had heden Vrijdag het ongeluk door het schrikken der paarden dat zij met den wagen op hol gingen. Een jongetje van 9 jaar van één zijner arbeiders zat er bij zoodat zij beiden er afvielen, en de zoon den wagen over de borst kreeg zoodat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het jongetje van den arbeider werd bewusteloos per kruiwagen naar huis gebracht en werd door de echt- benoot van den predikant zijn wonden ver- gonden. Omtrent het treurig ongeval, onder Bath een duiker overkoman, schrijft men ons van daar nader: Nadat Dindsdag namiddag L. N., onder wiens leiding de duikers der gezonkene boot St Paul staan, tot onderzoek in het schip was gedoken, bemerkte men weldra dat er iets onklaar was. Een duiker, die daarop naar beneden ging, vond genoemden L. N. dood, staande met zijn arm rond een stut geslagen. Door het breken der sluiting van do slang was hij gestikt of verdronken. De overledene, vroe ger te Ouddorp, woonde thans als aannemer van publieke werken te Antwerpen, waar heen zijn lijk per sleepboot is overgebracht. Hij was bekend als redder van vele men- schenlevens, waardoor bij dan ook werd be noemd tot broeder in de orde van den Neder landsehen Leeuw. M. C. Door den minister van waterstaat wordt in de St. Ct. ter kennis van belang hebbenden gebracht dat de beperking der scheepvaart door de groote schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemel- dinge tot 24 September aanstaande is op geheven; dat verder, in verband met de onderhanden herstellingswerken, te begin nen met 24 September a., trt nadere aan kondiging, door die sluis niet met de ebdeu ren, maar uitsluitend met de vloeddeuren zal worden geschut; terwijl tevens, mede tot nadere aankondiging, de grootste ge oorloofde breedte der vaartuigen, volgens art. 3 van het bijzonder reglement van politie bepaald op 15.75 M. voor de groote schutsluis te Wemeldinge, tijdelijk wordt beperkt tot 13 M. Te Oud-Vosmeer is tot lid van den raad gekozen de heer L. M Friderichs (lib), met 112 stemmen. Op den heer C. C. Clarijs, (katholiek) waren er 45 uitgebracht. 8 biljet ten waren van onwaarde. Scherpenisse. Do dienstbode van de gebr. Hage te Westkerke, onder deze ge meente is door den karnhond, toen zij dien van het hok haalde, aangevallen en op verschillende plaatsen verwond. De ge neeskundige die inmiddels was ingeroepen, heeft de wonden uitgebrand. De hond is onmiddellijk van de hofstede verwijderd. Naar wij verneemen is door het Vlissingsche tram-comité, waarvan voor zitter is de heer A. Lantsheer, aan dat te Middelburg, president de heer H. P. den Bouwmeester, een schrijven gericht, waarin, inzake den aanleg <mn een tram naar Domburg een voorstel tot samenwerking tussen beide commissiën wordt gedaan, om te trachten eene combinatie tusschen de beide concessie- en subsidie-aanvragen te verkrijgen. Het Vlissingschcomité stelt voor een ge combineerde vergadering te houden in het begin der volgende week, om dan de ge dragslijn van beide comitó's voor de Novem- bervergadering der Staten vast te stellen. Benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger te Tholen, N. Steenbergen. Door de politie Vlissingen is proces verbaal opgemaakt tegen 2 personen, 15 en 23 jaren oud, wegens het ontvreemden van ijzer, nabij de Kraan aan de binnenhaven aldaar, en tegen den 17 jarigen D., wegens het verduisteren van een gehuurd rijwiel, dat door hem in Goes verkocht is; hij is thans voortvlubhtig. Te St. Michiels-gestel had iemand dezer dagen een vreemde vangst. Een zethengel geplaatst hebbende om snoek te vangen, kwam hij, toen hij eenigen tijd daarna ging kijken, tot de ontdekking, dat de draad was afgeloopen. Doch inplaats van een snoek in het water ving hij een reiger in de lucht. De vogel die het zetvischje had willen snappen was door den angel, dien hij mede had ingeslikt, gevangen gehouden. Aan den commandant van Hr. Ms. Gelderland, bestemd om president Kruger af te halen te Lorenzo Marques, is opge dragen aan den president de beslissing te vragen naar welk land hij wil gebracht worden. De Gelderland, die Kruger afhalen zal, nam te Periin kolen in om naar de Delagoabaai te vertrekken. Gedeputeerde Staten hebben ter be paling van het door de gemeenten dezer provincie te dragen aandeel in de lichting 1901 van de militie saamgevoegd de ge meenten Biggekerke en Zoutelande. Renesse, Eikerzee en Serooskerke (S). Zuidzande en Nieuwvliet. LOTING. BROUWERSHAVEN 9 October. ZIERIKZEE, 10 October. THOLEN 11 October. VEERE 12 October. WISSENKERKE 13 October. AXEL 18 October. NEUZEN 19 October. OOSTBURG 25 October. VLISSINGEN 29 October voor West- kapelle, Ritthem, Souburg, Biggekerke, Zoutelande, Koudekerke. VLISSINGEN 30 October. MIDDELBURG 31 October. GOES 2 Nov. voor Goes, Borsele. Kloe- tinge, Heinkenszand en Arendskerke. GOES 3 Nov. voor 's-Gravenpolder, Kattendijke, Wolfertsdijk, Hoedekenskerke, Baarland, Oudelande, Ellewoutsdijk, '-Ilee- renhoek, Nisse, Driewegen, Ovezand en 's-Heer Abtskerke. KAPELLE 5 Nov. Voor Kapelle, Krab- bendijke, Rilland-Bath, Wemeldinge, Schore. KAPELLE 6 Nov. Voor Waarde, Krui- ningen, Ierseke. De heeren mr. L. Ph. j. Wilppermann, mr. R. T. de Wijs, mr A Slotemaker, dr. I. G. J. Evers en J. H. Bijning, allen te 's Gravenhagc, plaatsen in Pad. en Dagblad een oproep om te protesteeren tegen de handelingen van Engeland. Zij zeggen o.m. „Indien wij voor half October van minis ter De Beaufort geen verantwoording heb ben vernomen, noch deze door de Tweede Kamer gevraagd, roepen wij het Neder- landsche volk op, om te eischen in even geestdriftvolle vergaderingen als voor het uitbreken van den oorlog, dat overeen komstig hetgeen in andere landen geschiedt aan de Engelsche Regeering verantwoor ding zal worden gevraagd voor devolken- rechtschend ende daden tegenover Nederland gepleegd, met schadevergoeding voor het uitzetten der Nederlanders uit Zuid-Afrika. Voor zooverre 's Gravenhage betreft, stel len wij ons voor zoo noodig in Octo ber of November een vergadering in dezer stede voor dat doel bijeen te roepen, en verzoeken ieder, die zich met dat denk beeld vereenigen kan, gaarne voor 1 Octo ber a.s. daarvan te doen blijken". Uit een lang bericht in het N. B. dag blad uit Tilburg blijkt dat de justitie in de zaak van den bekenden moord nog niet veel vorderde. De verdachten blijven ont kennen; 't verhaal van het dienstmeisje bleek onwaar of althans zeer verdacht en vele andere verbalen die de ronde doen, bemoeilijken wegens hun onjuistheid de justitie zeer in onderzoek. Iemand die het leger van generaal Bulier heeft vergezeld, schrijft uit Twij felaar, dus nog voordat de eigenlijke moei lijkheden begonnen, o. a.: «Al deze trekken zijn heel hard voor de infanterie. De cavaleristen hebben het ge makkelijk, maar de arme infanterist krijgt blaren en wonden aan de voeten en velen hunner moeten bij den marsch achterblij ven en komen eerst des avonds het bivak binnen- hinken. Gisteren zag ik een armen kerel die geen schoenen meer had. «De troepen marcheeren zwijgend, met de oogen steeds naar den bodem gericht. Zij maken den indruk van een eeuwigen lijk stoet, zoo diep treurig is de marsch. Zelfs de Iersche soldaten die gewoonlijk zoo vroo- lijk zijn, houden zich stil.... «Deze oorlog is zonder eenigen roem en zelfs zij die in den aanvang het meest en thousiast waren hebben hun geestdrift ver loren. In het kamp heerscht een algemeene droefheid, het is alsof de engel des doods bo ven de troepen zweeft.... »Tien dagen lang zijn onze verbindingen afgesneden geweest; wij marcheerden van het aanbreken van den dag tot den zwarten nacht, op onze flanken hadden wij steeds de Boeren, de onzichtbare Boeren. Men heeft alles gedaan om hen te bewegen een gevecht aan te nemenvergeefsche moeite. Men zou zeggen dat deze soldaten geesten zijn die naar hun wil kunnen verschijnen en verdwijnen. «De achterblijvers die zich des nachts bij ons voegen, dikwijls lang nadat de co lonne eenige korte uren rust neemt, ver tellen dat zoodra onze achterhoede uit het gezicht is, zij worden omringd door Boeren die uit den grond schijnen op te rijzen, zoo plotseling verschijnen ze. Als de En gelsche soldaat aanstalten maakt om zich te verdedigen, wordt hij door een kogel geveld. In het tegenover gestelde geval geschiedt hem geen kwaad daar de Boeren zich geen uitgeputte gevangenen op den hals willen halen. De Boeren stellen enkele vragen, waarop geantwoord moet worden, somtijds zelfs geven zij een armen drommel te drinken en dan verdwijnen ze even snel als ze gekomen zijn en laten den Engelschman zijn naargeestigen tocht voortzetten". Dat is de guerilla met al haar verschrik kingen de oorlog die komt, de opstand als men wil, maar een opstand als die welke de zwakke Filipinos reeds jaren volhouden tegen de overmachtige Vereenigde Staten. Het is voor Engeland niet genoeg dat de Boeren zich verspreiden, het moet hen hebben, de strijders van den vijand om ze veilig te kunnen opbergen. Eerst dan zal de oorlog uit zijn voorloopig althans. VLISSINGEN, 21 September. 1900. Boter f 0,62s a f 0,67s per pond. Eieren f 4,40 a f 0,00 104 per stuks. MIDDELBURG, 20 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren niet ruim. Meest zomer- gerst en kroonerwten werden aangeboden. Van andere nieuwe artikelen was de aanbie ding gering. De noteering is als volgt: Jarige tarwe f 7,tot f 7,25nieuwe dito niet ter markt. Rogge, werd voor zaaisoort f 6,25 betaald; Wintergerst was tot f 5,25 te plaatsen; Zomergerst, 4,70 a 4,75; van nieuwe witteboonen was eeuig meerder aanbod die vanaf f 13 tot f 13.50 zijn ge kocht; nieuwe ronde bruineboonen, goed van kwaliteit doch nog zeerweinig termarkt, werden tot f12 25 genomen; lange naar deugd f9,75 a 10,50; Paardenboonen tot f6,25 geveild; Haver f3,25 a 3,50 en puike jarige f4 betaald; kleine Groene erwten op de kook f9,50 gekocht; Kroonerwten veel gevraagd naar kwaliteit van f 9,50 a f 10 gekocht; koolzaad voor f 11 f 11,25 verhandeldkarweizaad komt niet meer voor Blauw maanzaad is tot f 10,40 a f 10,50 per 50 kilo verhandeld. Pond Boter f 0.626 a f 0.75. Eieren f3,80 de 100 stuks. ZIERIKZEE, 20 September 1900. BOTER. Hoogste koers f 0,75 a f -, Laagste koers f 0,62'/2 af-,— KIPEIEREN Hoogste koers f 1,00 a f 0,Laagste koers f 0,75 a f -,— EENDEIEREN. Hoogste koers f 0,00 a f 0,Laagste koers f 0, a f -,de 25 stuks. BURGERLIJKE STAKE van 20—21 September 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. A. van Maaren, wedn., 46 j. en M. K. Kemp, 40 j. jd.; F. J. van Dierendonck, 24 j., jm. en A. E. L. van Wijnsberge, 28 j., jd. Getrouwd: J. Geluk, 24 j., jm. en L. A. de Steur, 21 jjd N. de Korte, 34 j., jm. en A. C. Siegers, 27 j., jd N. de Munck, 21 j, jm. en W. Sinke, 22 j., jd. Bevallen: M. J. H. Biesen, geb. Hon- dius, z. Overleden: M. Feijs, 9 m., z.; W. F. Geldof, 7 jz. GOES. Huw. Aangifte: 20, Lambertus Cornelis Smits, 28 j jm. en Elisabeth Johanna Brusket, 18 j., jd. Overleden: 20, Adriana, 2 w., d. v. Willem Verplakko en Adriana Zweedijk. Augustus 1900. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 16, Pieter Marinus Barends, 22 j., jm. en Cornelia Jobsen, 27 j., jd. Geboren: 4, Laurus, z. v. Laurus Traas en Erancina Knopjes; 7, Jan, z. v. Joos van Strien en Cornelia Westerweel; 12, Cornelis, z. v. Gabriel Zweedijk en Pieter- nella Schipper; 14, Wisse, z. v. Anthonie van de Guchte en Maria Nagelkerke; Johanna Maria, d. v. Marinus Moerdijk en Pieternella Versluis; 15, Jannetje, d. v. Jan Marinus Blankenburgh en Anna Hoog- strate16, Jobina Maria, d. v. Pieter An thonie de Witte en Jobje Beulens; 17, Cornelis en Elizabeth, tweeling zoon en dochter van Bastiaan Vermeule en Sara Raas; 20, Jan, z. v. Jacobus de Hamer en Jacoba Johanna Rottier; 22, Jacob Marinus, z. v. Jacob van Schaik en Joziua Stevense; 25, Adriaan Leendert, z. v. Leonardus van den Berge en Elena van Antwerpen. Overleden: 6, Lena, 1 m., d. v. Jan Tholenaar en Neeltje Schipper; 18, Cornelis, 1 d., z. v. Bastiaan Vermeule en Sara Raas; 20, Abraham Goeree, 54 j., man van Jan netje van de Vreugde; 23, Marinus Dingenis 2 m., z. v. Dingenis Huige en Joanna Faes 24, Pieter Wagenaar, 77 j., laatst wedn. van Elizabeth de Bruijne; 27, Elisabeth, 10 d., d. v. Bastiaan Vermeule en Sara Raas. Maandag 24 Sept. 's-Heer Arendskerke, bij de wed. van Eijkeren door deurw. Hollmann 11 uur beestiaal. Woensdag 26 Sept. Kruiningen, 2 uur een heerenhuis Markt plein bij Bierens door not. Prins. Vlissingen, 10 uur Villa Titia bij wijlen mr. C. Bakker door not. Maret Tak, in boedel, speeldoos, brandkast, oud porselein en Delftsche aardewerk, vulkachels. Inl. de Groot en Hondius. Donderdag 27 Sept. Hansweert, bij Poleij door not. Prins 2 uur, een huis, schuurtje en erf 160 c.A. En inboedel. Vrijdag 28 Sept. Hoedekenskerke, Vrijdag voor Schrijver door not. Overman half 1 inboedel enz. Hansweert, bij Kalle door not. De Vos lo. het koffiehuis Schippers Walraven. 2o. een huis annex. 3o. een dubbel woonhuis Schoolstraat. 4o. een huis Hoofdstraat. 5o. een huis bij den dijk, half 12. Ierseke, 11 uur bij Klaasse door not. Prins lo. een winkelhuis Noordzandstraat 2o. 2 huizen Zanddwarsstraat. Grijpskerke. Heden Vrijdag werden door not. De Vos publiek verkocht: lo. weiland, perceelen 1 en 2, 1,8450 H. in massa aan den heer A. van der Meule te Oostkapelle, voor f 2771perc. 3, 1,0580 H. bouwl. aan den heer P. Slabber te Aagtekerke, voor f 1532 8!|2 onkosten. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage. Op de begrooting voor Waterstaat is uitgetrokken f 13500 voor een Bazaltmuur aan 't kanaal van Terneuzen; f14000 voor de groote sluis in't kanaal van Zuid-Beveland; subsidies zijn voorgedragen van f 12000 voor de haven te Kloosterzande f10500 voor een haven in Schelphoek on der Serooskerke f 12000 voor een haven aan de uitwateringsluis van de Wielingen qn f7000 voor een keiweg naar Westdorp. (Kloosterzande of Noordwelle? Red. Herplaatsing wegens een drukfout. Donderdag den 20st8U dezer, gedenkt onze geachte Burgemees ter van Grijps- en Meliskerke, de heer L. BOSSELAAR zijn GOsten geboortedag. Zijne dankbare gemeente veldwachters. A. JONKHEER, Grijpskerke. P. ROSEBOOM, Meiiskerke. Op Dinsdag 25 September a. s. hoopt onze geliefde moeder en I grootmoeder JACOMINA STURM, wed. A. Vos haar 80sten verjaardag te herdenken. Uit aller naam P. VOS. Koudekerke, 22 September 1900. (Vlissingsche straatweg gem. Koudekerke) Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt onze geliefde moeder Hare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Krabbendijke. Heden nacht 1 uur, overleed al hier zacht en kalm, in zijn Heer en Heiland, in den gezegenden ou derdom van ruim 79 jaren de heer Jan Johannes Kooman. Colijnsplaat, 16 8ept. 1900. A. DEURWAARDER Executeur-Testamentair. Eenige kennisgeving. Heden overleed te Ermelo (Veld wijk) onze geliefde echtgenoot, va der, zoon en broeder de heer in den ouderdom van ruim 34 jaren. Axel, t9 Sept. 1900. Uit aller naam P. DREGMANS. Algemeene ke Voor de talrijke bewijzen van deelneming ondervonden op 14 Sep tember, betuigen wij onzen liartelijken dank. A. BUTEIJN. M. BUTEIJN— Nieuwdorp. Koole. Ondergeteekenden betuigen hun nen liartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun 25- jarig huwelijksfeest ondervonden. JACs. DE JAGER. S. DE JAGER- Goes, 22 Sept. 1900. Vleugel. Voor de zoovele bewijzen van hartelijke liefde en toegenegenheid, mij van zóóvele zijden bij mijn vertrek uit Goes getoond, betuig ik langs dezen weg, ook namens de mijnon, mijn liar telijken dank. P. C. VAN MELLE. Middelburg, 21 Sept. 1900. Onzen liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, den 12den dezer ondervonden. A. ADRIAANSE en Echtgenoote. Serooskerke (W.) Voor al de blijken van belang stelling, zoowel van hier als elders, bij mijn verjaardag ondervonden, betuigen wij bij dezen onzen liartelijken dank. K. VERSPRILLE en Echtgenoote. Kortgene, Sept. 1900. Predikbeurten Ger. Kerk. Voorm. half 10 uur, ds- R. J. v. d. VEEN. Nam. 2 Idem. Avond 6 ds. P- KOSTEN, van Paterson, Noord-Amenka. De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op Maandag 24 September 1900, des morgens om 11 uur, aan de her berg van Mej. de wed. J. van Eijkeren, te 's-Heer Arendskerke benevens:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2