Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Bekendmaking. Kerknieuws. Ileclitsziikeii. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND Marktberichten. ONS HUIS. de beide hoofdrechters (L. bedoelt blijkbaar die van de Transvaal en den Vrijstaat Red. Hand.) en één Britseh rechter of gouverneur moeten voordragen. «De algemeone opinie is, dat het Kabi net dit alles aan Chamberlain heeft opge drongen en dat het vast besloten is om geen oorlog te maken en iets wil doen om hem zoetjes te laten schieten [to let him down easily). «Salisbury's rede was op dezen grond slag gesteld met nog wat kouwe drukte fa little vague bluster) maar niets meer. «Ik heb Bannermann's verklaring omtrent vijandelijkheden nog eens onderstreept; dat verbindt de liberale partij tegen den oorlog". Men bemerkt wel hier staat niets in dat naar landverraad riekt. Alleen maar wat pillen voor Joo, niet ter openbare toedie ning bestemd; doch Joe wilde ze liever in 't openbaar in hebben. Wat Labouchère onder «tijd winnen'' verstaat, is duidelijk. Hij verlangt kal meering der wederzijdscho gevoelens; af wending van 't oorlogsgevaar, afleiding van de aandacht der Britsche natie op iets anders. Ook in de brieven van de beide andere beschuldigde parlementsleden Ellis eivClarko komt niots compromittceronds voor. Ook is er een brief bij van Merriman, hoofd der Afrikaandor partij in Kaapkolonie, aan Steyn, een van te Water, twee van rechter De Villiers die tegen Kruger en voor Engeland partij kiest. Do brief van Ellis aan den nu pas dezer dagen verbannen predikant Ross te Lady Grey bevat alleen een verzoek om goede aantcekening van door Engelsehon gepleegde gruwelen. De beide brieven van Clark een aan Kruger, en een aan Joubert gericht, be vatten, de eerste een verslag eener samen- spreking met den minister Chamberlain over de noodzakelijkheid eener scheidsrech terlijke beslissing, door vier hoofdrechters in Zuid-Afrika mot een Engelsch hoofdreoh- ter als arbiter. Chamberlain wees dit voor stel af, dewijl drie van de vier hoofdrech ters anti-Engelsch zouden zijn. Hij raadt den Boeren aan de bergpassen te bezetten, wijl hij vreesde dat de laatste Engelsche nota in Transvaal als een oorlogsverklaring zou worden opgevat. <3 ocs. Den belanghebbenden wordt her innerd dat, zonder vergunning van burgemees ter en wethouders, op verbeurte eener boete van ten hoogste vijftien gulden, de stoepen of opene plaatsen voor de panden in deze gemeente niet voor het geven van vertooningen of het doen van uitstallingen afgestaan of voor dat doel ingenomen mogen worden. De aanvrage om vergunning moet geschieden bij den markt meester. Gedurende de kermis zal de passage met rij- en voertuigen door het rijfelaarsstraatje en de stalstraat alsmede over de vlasmarkt gestremd zijn, met dien verstande, wat de vlas markt betreft, dat deze alleen mag bereden worden vanuit het waterstraatje naar de wijn gaardstraat, in rechte richting langs de wonin gen der heeren F. J. Boone en A. van Schelven. Voorts is het draven op de markten en in de belende straten verboden. Geref. Kerken. Beroepen te 's Gravendeel W. T. v. Dam cand. te Bolnes; te Gouda ds. T. Sap te Wirdumte Eede ds. G. de Braai te Oosterbeek. Aangenomen naar Zevenhoven door H. Koffijberg cand. Bedankt voor Geikesklooster door II. Koffijberg cand te Kuilenburg; voor Half weg door tls. L. Kuiper te Hoogeveen. Chr, Ger. Kerk. Beroepen te Harlingen M. den Boer cand. te Zierikzee. Aangenomen naar Broek op Langendijk door A. v. d. Heijden cand. te Waddings veen. Arrondissements-Reehtbanh te Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank zijn naar de openbare terechtzitting verwezen: lo. J. B. W., GO j., sjouwerman, en 2o. P. B., 32 j., werkman, beiden te Middel burg, en aldaar in hechtenis, terzake dat zij te Viissingen, te zamen en in vereeni- ging, op verschillende tijdstippen in de maanden Juni en Juli 1900, o. a. in den nacht van 20 op 21 Juli 1900, met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening, hebben weggenomen een groot aantal stuk ken ijzer en staal, waaronder een ijzeren wiel, zeven ijzeren ramen en een ijzeren rooster, toebelïoorcnde aan de Maatschappij „de Schelde", althans aan een ander dan aan hen, beklaagden, en op laatstgenoemden datum tevens, nabij de brug aan de Keer sluis, eenige stukken ijzer, toebehoorende aan het rijk der Nederlanden, althans aan een ander dan aan hen, beklaagden. Aan de beklaagden is do heer rar. F. C. v. Deinso, advocaat te Middelburg, ambts halve als verdediger toegevoegd. W. J. v. D., 51 jsecretaris en ontvan ger der gemeente Kapelle, geboren te Goes, wonende te Kapelle, gedetineerd te Mid delburg, terzake dat hij heeft verduisterd alsontvangerdergeraeente Kapelle f2505.04 als ontvanger der kerkelijke fondsen der Herv. gemeente te Kapelle f376.l3'/2; als administrateur van generaal Donny f 3212.GO als administrateur van generaal Egter van Wissenkerke f 834.43 en als administrateur van den heer Casper Houten fl072.55'ls. Aan den beklaagde is de heer mr. J. de Wit Hamer J.G.z., advocaat te Goes, ambts halve als verdediger toegevoegd. Goes. Naar men verneemt wendt d° commissie der Lange Kerkstraat pogingen aan om op a. s. Vrijdag 31 Augustus, de 20ste verjaardag onzer geliefdo Koningin, te illumineeren. liet is te hopen dat meer dere commissies dat goede voorbeeld volgen. Waartoe dient anders hot voortbestaan der commissiesbovendien het is een Zeeuwsch Kroonjaar. Aardenburg. Een eigenaardig conflict is hier ontstaan tusschen het college van regenten van het Burger-Gasthuis en den Gemeenteraad. Dezen zomer werd reeds gemompeld, dat het huis van wijlen dr. Van üosterwijk Stern (het fraaiste heerenhuis hier) door de familie van don overledene aan het Gasthuis was aangeboden tot dok terswoning i i ruil voor het huis, dat thans aan het Gasthuis behoort; er werd ook bijgezegd, voor wien dit laatste huis be stemd was om er z'n laatsto jaren in to slijten. Het rechte echter wist men niet, totdat vorige week de zaak in den Raad ter sprake kwam; en nu bleek, dat het huis van dr. Stern door het Gasthuis zou ge kocht worden voor f 4500 en de bestaande dokterswoning voor f 2500 verkocht, alles onderhands. Voor deze zaak moest geld van het Grootboek worden gelicht, waar voor Gedep. Staten machtiging hadden ver leend. De Raad evenwol, gevraagd om de noodige wijziging in de gasthuisbegrooting aan te brengen, bleek daartoe onwillig. Met 4 togen 3 stemmen weigerde hij zijne goed keuring aan de voorgelegde wijziging te geven, omdat zooals de meerderheid bij monde van den heer Van den Berg zeide de woningruil onnoodig en geldelijk niet in het belang van het Gasthuis was. Er was geen enkele reden om den dok ter een nieuw huis te geven; bovendien zou de tegenwoordige woning bij publicken verkoop beslist meer opbrengen. De Voorzitter mr. Hennequin, beweerde dat de Raad met dit alles niets te maken had en alleen over de cijfers der begroo ting te oordeolen had; maar ook, wanneer dit zóó is, heeft dan de Raad niet het recht eene begrooting te verwerpen, die slechts sluitende kan worden gemaakt door uitstaande gelden aan te spreken voor eene noodelooze uitgaaf. Heel het recht, in art. 19 der armenwet aan den Raad toegekend om rekeningen en begrootingen van in stellingen van weldadigheid goed te keuren, wordt anders een wassen neus; de raads leden moeten dan toch altijd ja zeggen, als regenten maar zorgen, dat er geen re kenkunstige fout in hunne begrooting pf rekening schuilt. We zijn benieuwd, wat Ged. Staten thans met deze niet goedgekeurde Gast huisbegrooting zullen doen. Bij Kon. besluit is de heer N. de Graaft' op zijn verzoek eervol ontslagen als Commissaris van Politie te Viissingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot surnumerair der Posterijen en Telegrafie J. M. A. Schwan te Middelburg. Te Kapelle is de oogst van pruimen zoo overvloedig dat manden te kort komen om de vrucht daarin te vervoeren. Gestort in de waggons van den spoortrein, worden de pruimen als suikerbieten verzonden. In de St. Ct. wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat de beper king der vaart door de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Veere is opgeheven. Tot verloskundige te Sluiskil, gemeente Terneuzen, is benoemd mej. E. J. Karmer- oord te Neede. Viissingen. Naar wij vernemen, wordt de volgende boot, die uit Zuid-Afrika per sonen herwaarts zal brengen, de Manhat- tanhier 31 Augustus of 1 September ver wacht, terwijl 2 September het stoomschip Kaiser van de Oost-Afrika-lijn hier een aantal op eigen kosten terugkeerende per sonen zal ontschepen. De dysenterie is te Goeree aan hot afnemen. In de laatste week kwamen er slechts drie gevallen bij. Aangegeven tot heden 61 gevallen; overledon 7, hersteld 28, er zijn nog 3 lijders in zorgwekkenden toestand. Uit Peking is gisteren in Den Haag bericht ontvangen dat Gezant Knobel 13 Augustus, licht gewond is en de overige Nederlanders vermoedelijk allen wel zijn. Dr. Cartier van Dissel die, zooals men weet, gevankelijk van Kaapstad naar Ceylon werd overgobracht, is in vrijheid gesteld. Te Nijega is oen arbeider die naar hot land gebracht werd, door het stooten van den wagen tegen een hekpaal er af gevallen en binnen weinige oogenblikken bezweken. In de melkfabriek te De Rijp is een werkman bij het plaatsen van den stoomketel, onder dezen geraakt zoodat zijn beide boenen werden verbrijzeld. Het elfjarig dochtertje van den bekenden muziekinstrumentenfabrikant Kossels te Tilburg verliet eergisterenmorgen te half 11 de ouderlijke woning om oen brief op do post te brengen en is sedert niet weer gezien. Elke gedachte aan een ongeluk is uitgesloten, zoodat vrees bestaat dat dit aanvallige kind ontvreemd is Te Amsterdam is de controleur Tjaden die van het eerste naar het tweede perron zich wilde begeven, bij het oversteken der rails door een locomotief gegrepen en gedood. Hot Oosten schrijft: Zaterdag j.l. ontvingen wij uit Utrecht de droeve tijding, dat de Heere op den 15 Juni onzen geliefden vriend en broeder, zendeling Hendrik van Dijken, van zijn post heeft afgeroepen om heen te gaan naar het Vaderhuis en het loon te ontvangen, den trouwen dienstknecht beloofd. Vijf en dertig jaren lang heeft onze broeder onafgebroken op het eiland Ilal- mahera gearbeid. Met zeldzaraen ijver en volharding heeft hij het lichamelijk welzijn van de Galelareesche bevolking gozocht, en, Gode zij dank, zijn arbeid is niot ijdel geweest. Het Christondorp Duma is een lieflijke vrucht van zijnen arbeid, De Utrechtsche Zendings-Vereeniging verliest in hem een harer wakkerste en trouwste Zendelingen en de Christen gemeente te Duma mist in hem den trou wen leeraar en vriend, die hen den weg des hoils wees, en te allen tijde bereid was hen te dienen met geestelijke en stof felijke hulp wanneer die noodig was en begeerd werd. Nadere bijzonderheden van de ziekte en het overlijden van Van Dijken zijn ons nog niet bekend. Wellicht zullen die spoedig in de Zendingsberichten worden medegedeeld. De laatste brief van zijn hand, alhier ontvangen, was van 2 Mei. Op dat tijdstip mocht ,onze broeder zich nog in goeden welstand verheugen. Van zijn schoonzoon, br. v. Baarda, verwachten wij spoedig een brief, die ons wel nadere bijzonderheden over het heengaan van v. Dijken zal mee- deelen. Moge de Heere de achtergebleven betrek kingen van br. v. Dijken troosten in hun verlies, en mochten alle Zendingsvrienden, die kennis droegen van zijn werkzaam leven, tien Heere danken, dat Hij aan het eiland Ilalmaheira zulk een trouwen dienst knecht schonk, wiens naain aldaar, en ook in Nederland, onder de vrienden der zending nog lang in gezegend aandenken zal blijven. Dat de heer Dudok de Wit te Breu keion, zelfs bij wielrijders nog zoo onbekend is, dat dezen hem voor een kellner en zijn buiten «Slangevecht" voor een koffiehuis zouden aanzien, zal menigeen betwijfelen. En toch is dat dezer dagen gebeurd. Op een goeden middag zit de heer De Wit rustig te arbeiden in zijn kamer, toen een gezelschap dames en heeren zijn tuin kwam binnenrijden. Fluks werden de fiet sen in de gereedstaande standaards gezet en plaats genomen op de stoelen en ban ken, die steeds op deze gastvrije plek ge reed staan om bezoekers gelegenheid te geven tot rusten. De heer De Wit bleef doorwerken, in de veronderstelling dat men zich wel zou doen aandienen. IIoo werd hij echter verrast toen dit geschiedde door een geklop op de tafel en een geroep van „Aannemen Voor den steeds naar grapjes hunkeren den «Kees" was niet veel tijd noodig om een plan te ontwerpen. In zijn eenvoudige huisjas met een blad onder don arm ver scheen hij spoedig bij het gezelschap en vroeg onderdanigst wat de heeren en dames beliefden. De heeren waren over het al gemeen belust op een „oude klare", ande ren vroegen madera of port, de dames advocaat. Onze «kellner" moest hun zeer tot zijn leedwezen melden dat laatstgenoemde drank niet aanwezig was. Gelukkig bleken de dames geneigd zich met port tevreden te stellen. Spoedig was het bestelde in ieders bezit en de heer De Wit verwijderde zich be scheiden. Een poosje later moest hij echter opnieuw verschijnen om de glazen weder te vullen. De bezoekers begonnen intusschen aan stalten te maken om te vertrekken. Een van hen, die de beurs scheen te houden, vroeg: En hoeveel krijg je nou wel, alles bij elkaar? Niets. Algemeene verbazing Maar man, we vragen je hoeveel we verteerd hebben Jawel, ik heb de heeren goed verstaan en antwoord niets Maar man, ben je gek? Neen, ik ben Dudok de Wit Tableau Onnoodig te zeggen dat zoowel de dames als de heeren zich uitputten in veront schuldigingen en dat de heer De Wit hun op zijn gewone hartelijke wijze vergiffenis schonk. Dat het gezelschap de namen Dudok de Wit en Slangevecht niet meer zal vergeten daarvan houden we ons overtuigd.. Handelsblad. In het huis van een vrek te Newburg (Ver. Staten), dat na zijn dood doorzocht werd, vonden de zoekers een zeer aristocra tische muizenfamilie. Zij had zich een nest gemaakt van een pakje van twintig bankjes van honderd dollar, die de vrek in een oude kast had weggestopt en leefde in dat huis van 200 dollar heel tevreden en rustig. De bank biljetten werden te Washington inge wisseld tegen goede en vormden met de 10, dollar dio hot vervallen huis opbracht, een heele verrassing voor de erfgenamen. Over de moorden in Armenië wordt nog 't volgende geseindDe Koerdische soldaten geven niet veel om bevelen uit Constantinopel en uit niets blijkt, dat de Turksche autoriteiten sedert de groote moor den van 1894 in Armenië zich beter kun nen doen gelden. Spahgangh was in 1894 het tooneel van den oersten grooten moord. Ook in 't vorig jaar deden do Koorden een inval in dit district. Do bergbewoners sloegen echter, onder aanvoering van Moghasz de aanvallers terug, wien zij aanzienlijke verliezen toebiachten, daarbij wat vee veroverend. Sedert dien tijd wachtten de Koerden met ongeduld op het oogenblik, dat zij wraak konden nemen. Onder voorwendsel dat in Spahgangh vele revolutionairen een schuilplaats gevonden hadden rukte Ali Pascha, militair komman- dant van Bitlis, aan het hoofd van een bataljon geregelde troepen en een regiment Koerden don 16 en Juli op tegen deze plaats. Alle inwoners, met uitzondering van acht, die zich kondon redden, worden omgebracht en de plaats werd door het vuur met den grond gelijk gemaakt. Andere plaatsjes ondergingen hetzelfde lot, terwijl de Koer den hun plundertochten voortzetten. Een souventer van Mafcking. Onder do Mafeking herinneringen, die thans weer verkocht zijn (elke week heeft zulk eon auctie plaats) was deze week do beroemde aap, die niet weinig heeft bijge dragen tijdens het beleg tot de algomeeno veiligheid- Dezo aap, die den naam «generaal Snij- man" ontvangen had, was door een officier afgericht, om, zoodra er een schot werd afgevuurd door do Boeren, aan een bel te trekken en hierdoor waarschuwde hij ieder een, om in de bomvrije gebouwen een schuilplaats te zoeken. Het beest was zoo slim om, zoodra het zijn plicht had go- daan, zelf ook weg te kruipen. In het verkoophuis was de baviaan het middelpunt van een bewonderende menigte, die hem met appels voedde. Hij scheen tamolijk onverschillig en toen do hamer viel en hij 't eigendom was geworden van don heer Wilson voor veertig guinjos, ging hij kalm door met appels te eten. The Messenger Bog De jonge Amerikaan- sche telegrafist James Smith, die er mee belast werd, naar men zich zal herinneren om aan president Kruger een adres van sympathie van de schooljeugd over te bren gen, is te Parijs aangekomen. James Smith te Pretoria aan eenige uren, vóórdat de president naar Lijdenburg vertrok. Oom Paul toonde zich zeer geroerd door dit bewijs van sympathie van de Amerikaan- sche jeugd. Het jongemenscli is evenwel de heer Sutherland, die hem vergezelde, eenigen tijd door de Engelschen te Preioria in bo- waring gehouden. Eerst na 6 weken ont vingen zij een paspoort. Zij zijn vertrok ken naar Europa van Pretoria naar Kaap stad reizende in een kolenwagen. De laatste zeven dagen heeft lord Roberts' leger aan gesneuvelden, gekwet sten en vermisten 168 man verloren, waar onder 12 officieren. Bovendien zijn 200 man aan ziekte gestorven, zoodat het totaal verlies in een week 368 man bedraagt een gemiddelde van 52 man por dag. En dat terwijl er al die dagen geen enkel ge vecht van beteekenis is geleverd. van 22 Aug. tot 24 Aug. 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd; C. Geljon, 23 j., jm. en M. Sinke, 23 j., jd. Getrouwd; B. J. Akkerman, 42 j., jm. en W. F. Geijp, wed. 53 j.0. Groe- nenberg, 26 j., jm. en L. J. Francella, 24 j., jd.; P. S. Ilamel, 23 j., jm. en J. S. Jongepier, 23 j., jd.J. F. van der Raaf, 28 j., jm. en A. Krings, wed. 35 j.L. Slof, 24 j., jm. en A. M. van Aartsen, 26 j., jd.C. C. Tellier, 32 j,jm. en J. M. Fiegen, 24 j., jd.J. de Witte, 21 j., jm. en J. I. Wolf, 24 j., jd. B e v a 11 e nL. Sturm, geb. Dingemanse d. GOES. Geboren: 22, Johanna, d. v. Johannis Westdorpe en Neeltje Iloogesteger. Overleden: 22, Pieternella van Lie, 51 j., ongeil.; 24, Dirk, 3 w., z. v. Jacobus Bruggeman en Huberdina Vermeulc. VIISSINGEN, 24 Augustus. 1900. Boter f 0,65 a f 0,70 per pond. Eieren f 4,00 a f per 104 stuks. MIDDELBURG, 23 Aug. Ter graanmarkt van heden was do aan voer uit Walcheren gro- iter dan verleden week. Kroonerwten werden veel aange boden. Van andere nieuwe artikelen was de aanbieding gering. De noteering is als volgt: Jarige tarwe zonder handelnieuwe dito in puike kwal. van f 6,25 a f 6,50 gekocht. Van het ge was 1900 was nog niets ter marktNieuwe Rogge, weinig getoond, werd op f 6 gehou den; dito Wintergerst niet ter markt; dito Zomergerst, waarvan enkele partijtjes ter markt, werden tot f 4,50 a f 4,60 genomen lange bruineboonen waren tot f 8.50 te bekomenkleine Groene erwten op de kook tot 1 8.50 gevraagdKroonerwten veel ge vraagd naar kwaliteit van f8,75 af9 gekocht; koolzaad op f 11.25 gehouden; karweizaad komt niet meer voor. Pond Boter f 0.60 a f 0.65. Eieren f3,60 de 100 stuks. ZIERIKZEE, 23 Augustus 1900. BOTER. Hoogste koers f0,75 af -, Laagste koers f 0,57'/2 af-, KIPEIEREN Hoogste koers 0,90 a f 0,Laagste koers 10,70 a f -,EENDEIEREN. Hoogste koers f 0,00 a f 0,Laagste koers f 0, a f -,de 25 stuks. Te beginnen met Maandagavond 27 Augustus a. s. zal de leeszaal weder op de gewone wijze geopend zijn. Maandag 27 Augustus. Goes, in do «Prins van Oranjo" door C. D. Kriokaard het bouwen van oen woon huis aan den Oostsingol. Aanwijzing ter plaatso 22 Aug. Inl. J. W. van do Weert W. Jz. architect. Wo)nsdag 5 Septomber. Borsele, 5 uur in het gemeentehuis door den polder Borsolo 2200 M. delfwerk en het schoonmaken van 19000 M. watergang. Aanwijzing 1 Sept. half 3. Biljetten bij dhr. Beenhakker. Zaterdag 15 September. Borsele, door het bestuur van hot cal. waterschap Ellewoudsdijk in den polder Borsele 2 uur leveriug 940 schoepston stortsteen en wiutermaterialon in 2 perc. Aanwijzing 7 Soptember 24 uur te Elle woudsdijk bij van der Hage en 10 Sept. 24 uur te Borsele bij de keet. Dinsdag 28 Augustus. Goes 3 uur door not. Mulock Houwer in de Prins van Oranje voor de hk. Fran sen v. d. Putte en F. Staal de oppervruchten in boomgaard bij Vredenhof en Galgoord; Pauwkenshoek en Teekenburg. Donderdag 30 Augustus. Middelburg, 8 uur door not. Wisboom Verstegen in de Vergenoeging lo. een huis en erf Dam Noordzijdo 129 c.A. 2o. een dito Brakstraat 263 en 263a groot 65 c.A. 3o. een dito en tuin Veersche Singel T 32a groot 226 c.A. Daags voor en op don verkoopdag 1012 uur en 24 uur te zien. Nisse, 10 uur bij de Blaeij door not. Pilaar verpachton voor 't burgerlijk arm bestuur te Goes 22 perc. bouw- en weiland 7,26 H. weiland. Inl. dhr. E. v. d. Bosch en de notaris. Ellewoudsdijk, 9 uur bij v. Dijke door not. v. d. Kloes bruine meriie 17 jaar, veulendregend vospaard 10 jaar, idem bruin paard 4 jaar, 1 bruine merrie 2 jaar, 1 bruin veulen 4 maanden, 6 melkkoeien, 8 runders, 5 kalvers, 1 N. H. springstier, 6 loopvarkens, 20 kippen, 2 menwagens, landbouw- en inelkgereedsekappen, Victo- riakarn, Dasekings melkontroomer, harnas, enz. Ellewoudsdijk, 9 uur inspan bij v. Dijke. Vrijdag 31 Augustus. Baarland, bij Traas 2 uur door not. van der Kloes voor Ambachtsheeren en do heeren Emanuel en Bannet oppervruchten. Zaterdag 1 Sept. Baarland 10 uur bij Traas voor L. Traas door not. Prins 10. een huis, schuur, tuin erf, varkenshok 314 eA. 2o. 6385 cA. bouwl. en 360 cA. zijkautweg. En aan de schuur een tweejarig paard, drielingsmenwagen, driewielskar, arrestee, axelsche sjees, dorsch- machine met treemolen, wei- en hooi,klaver stroo enz. Dinsdag 4 Sept. Viissingen 8 uur in Admiraal de Ruijter door not. de Maret Tak lo het Hotel Zee land Kanaalstraat 122 cA. 2o een huis en erf daarachter 72 cA. 3o een café met af zonderlijke bovenwoning Lange Walstraat 102 cA. Te zien Maandag en Dinsdag 10 12 en 2 5 uur. Woensdag 5 Sept. Kruiningen 11 uur bij Bierens door not. Prins veldvruchten. Biggekerke, door not. Loeff bij Sturm 2,3240 H.A. bouwland in 5 porc. Daarna witte, bruine en zwarte boonen op 't te verkoopen land, 1 uur. Brigdamme, 10 uur door not. Verhulst voor het huis 8 inspan, huisraad, veld vruchten, et- en nagras, landbouw-, melk en zoldergereedschappen. Vrijdag 7 Sept. Ierseke, bij P. J. Poley door not. Prins 11 uur, 2 paarden, 7 koeien, 0 vette var kens, tentwagens, hittenkar op veeren, loop- en speenvarkens, weihooi, stroo, karn- gereedschap. Zaterdag 8 Sept. Ierseke, door not. Mulock Houwer voor «Neptumus", half 1 in de Oesterbeurs lo. den oesterput met loods en steiger en 't erfpachtsrecht van den grond Molenpol der eii Olzendepolder, groot 1,1320 H.; 2o. een huis, schuur, loods en tuin, 1488 c.A. Olzendepolder; 3o. het pachtrecht tot 31 Maart 1902, van perc. 145 en 146, met plm. 3'k miljoen vesters; 4o. idem tot 31 Maart 1901, van een derde perceel 310 c.A., met de oesters 3 miljoen; 50. id. tot 31 Maart 1902, verlengbaar tot 1915, van perc. 2597 met circa 2 miljoen oesters. Te zien 1, 3 en 4 Sept. Biggekerke. Heden Vrijdag werd door not. Loeff publiek verkocht lo. 3o. een hofje van wed. Machielse met bouwl. enz. 2131 c.A. voor f2395 aan dhr. J. Kesteloo alhier 4o. en 5o. 3860 c.A. bouwl. voor f771 aan dhr. J. Wouters te Koudokerke. Brigdamme. Heden Vrijdag werden door not. Wisboom Verstegen publiek ver kocht: twee huizen, enz. en tuin; lo. perc. voor f 825, aan dhr. J. Willemse en 2o. perc. voor f 750, aan dhr. M. P. de Vos, beiden te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2