Twee Woonhuizen 1 f Huis en Erf, Winkelhuis, Huis en Erf, Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Smederij op Voenoiac 22 Atplns 1900, op Maandag 10 September 1900, Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Post er ij e n LEESTAFEL. A&yertenti ë.ii. verkoopen: 2. 3. HET verkoopen: bruin Ruinpaard oud 6 jaar, 2 vette Varkens, Geit, Tilbury. Lemoen- kar, Kruiwagen, Snij molen, Broek, om beesten op te hijschen, Harnas voorts: een partij Huisraad, alsYeerenbed, Bureau, kast, Spie gels, Klokken, Lampen, Tafels, Stoelen, Kachels, Blik-, Glas en Aardewerk en Spek. ERVEN en TUIN, lo. Een HOFJE, bij het dorp, bewoond door de Wed. Iz. Ma chielse, met HUIS, SCHUUR en verderen OPSTAL en BOUWLAND, gr. 0,0646 H.A. 2o. 0,0395 Heet. BOUWTER REIN, tegen en ten oosten van perc. 1. 3o. 0,1090 Heet. BOUWLAND, tegen en ten westen van perc. 1. 4o. 0,1910 Heet. BOUWLAND, bij den Tol, aan den Koude- kerkschen straatweg. 5o. 0,1950 Heet. BOUWLAND, tegen en ten westen van perc. 4. met Woonhuis en Erf, 2. EEN HUIS, 1 prima veeren bed met toebe- hooren en zeegras matras. een Dienstbode, Woensdagmiddag en Donderdag N. Holl. Stier- en Vaarskalveren. AitKAIIAiHSH. Nederlandscho en Javasche Hypotheekbank. ouden zijn ge- ian de machtige 'uller; daarom ïze defensielijn roken, genood- af te wachten, tot wij weder nnemen. ng Biggarsberg adeelig, omdat meer dan hon- regtrekken, om iet te spreken, en koerier van eroepen zijnde, nacht doorge in den morgen lemen aan den igd. In plaats bevonden wij en aftocht, een ftochten, welke idysmith vrees in commandant r's Nek, kregen ramp, door het om van stelling oor een marsch ,n Glencoe tot Als wij waren at kunnen uit- jaan naar Glen- en, zouden wij moeten rijden, g eens te gaan. uchten met in liddelen dat was >ver na, terwijl en mijn man- woede op het an Helpmekaar De Engelschen t een ongewone op de hielen, okken ons voor- zich uit, zonder l terwijl eenigem ïigen stapvoets; de commando's g Lucas Meyer, d, als om zich ran het treurige Vas het dan niet tijd stand te ;ocht meer orde werd het nog de generaal aan ven, zich te ver hen zich gereed canonnen op de t demoraliseerde er trachtte zich len. Mijn man- Ik galoppeerde rede te brengen, ucas Meyer mij achtervolgden cavalerie en hun erschijnen. Te- ige stukken ge lden te gelooven, Yiljoen waren, r zonder bedek en de kanonnen, ïeid te brengen,, nelijk voor hen, k mogelijk hum ken. k een beslissing neraal zag niet nen heuvel, be- e weg, door de leidde erlangs, laakt. Wij zou- nemen, de Lan- e zoo dicht mo- en in de flanken n, wat te meer daar het onver- was zeker goed n, ook de dap- een bijzondere ;ers hadden het hun weg in de vervolgen. De Eet was te ver- kwamen eenige m, anderen aar- harder loopen, Iet waren moei- ïllen wij ons Ia- liet willen stand- ment om ze terug aards te behande- olgeling Terpend ld hen uit en be- Toen werden m, dat zij meer n dat zij zouden len had. erder Ricchiardi anen verzameld, e doen terugkee- volver te dreigen; er paarden. Niets eenige mannen irg, Zoutpansberg er Boeren. Wij wij niet talrijk Ier vrees voor den ïige oogenblikkem en riep: „Alles: nnen het hier te- De spreker was stilzwijgend man, in vuur geraakte Afrikaanders zijn innen. Ik was woorden. am mijn secreta- ris bij mij. Hij is doctor in de letteren, zeer geleerd, maar verschrikkelijk bijziende, slecht ruiter, een onmogelijk schutter, zacht aardig als een schaap, maar die mij met alle geweld als soldaat had willen volgen. Hij had een linnen zak bij zich, die vol bleek te zijn met beschuiten. „Wil u er een?" vroeg hij, terwijl een glimlach over zijn vriendelijk gezicht trok. Zijn optreden paste zoo weinig bij den toestand, dat ik in lachen uitbarstte. En toen, scheen de lucht vervuld van het ge kraak van duizenden zweepslagen, vaneen voortdurend gekef van helsche beesten. Het was het lossen der geweren. Wij hadden het juiste oogenblik niet afgewacht, wij hadden te vroeg gevuurd. Nu spron gen wij vooruit, om betere plaatsen in te nemen en de fusillade werd voortgezet. Wij zagen, .hoe de Engelschen stilhielden en een toevlucht zochten. Zij schoten op ons, maar zonder uitwerking, terwijl zij onder onze kogels vielen. Soms zagen wij een man zijn paard inhouden, hij scheen af te stijgen, maar hij kou zich niet weer houden. Weldra kreeg de vijand het te warm. Hij trok terug. Onze kanonnen hadden tijd gewonnen. Zij waren bijna in veiligheid. Maar de Engelschen maakten zich tot een tweeden aanval gereed, llun geschut naderde met verbazende snelheid. Zij richtten hun stuk ken op ons en onze paarden, die aan den voet van den heuvel stonden, met opmer kenswaardige juistheid. Wij waren goed gedekt. Het meerendeel der mannen wilde echter niet meer wachten. Het denkbeeld om terug te trekken overmeesterde hen. Zij reden weg. De Engelschen naderden. Wij vochten nog, maar ieder zag zijn buurman gereed om heen te gaan. Er was groot gevaar, omsingeld en gevangen genomen te wor den. Ook hadden wij onze opdracht ver vuld. Eenige der onzen waren gedood. Het diende tot niets nog te blijven. Wij moesten een goed eind weg loopen, vóór wij bij onze paarden waren. De Engel schen snelden in galop toe en schreeuwden als duivels. Toen wij in den zadel spron gen, schoten zij met hun Lee-Metfords op ons. De kogels floten om onze ooren. Wij letten er niet op, onze positie was te ernstig. Wij hadden geen tijd om bang te worden. In galop vertrekken was het werk van een oogenblik. Een moment van angst, en zij, die nog overbleven, ontsnapten lachende. De kanonnen waren gered. Dit is het karakter van een gevecht van den laatsten tijd. Geen groote oorlog, maar iets, dat veel moeilijker is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gaastmeer ds. A. v. Veld huizen te Molkwerum; te Leeuwen H. G. Th. Ravestein cand. te Utrecht; te Amerongen ds. J. C. Schuller te Purrner- land. Aangenomen naar Hindelopen door ds. J. H. C. Israel te Semarang (met verlof); naar Eouveen door ds. K. Eekhof te Gouderak; naar Hoogvliet door H. G. Th. Ravesteijn cand te Utrecht. Bedankt voor Leeuwen en voor Aduard door H. G. Th. Ravesteijn cand. Geref. Kerken. Beroepen te Oudega W. A. Willemse cand. te Kampen. Aangenomen naar Winsum door ds. S. H. Groeneveld te Marrum. Krabbendijke. Het was jl. Zondag voor de Gereformeerde Kerk te dezer plaatse een blijde dag. Het was bijna zeven maanden geleden dat er op een ver gadering besloten werd om een pijporgel aan te schaffen, om het psalmgezang, dat dikwijls veel te wenschen overliet, te be geleiden. Dit werk werd opgedragen aan den heer A. S. J. Dekker te Goes. Doch er werd al spoedig opgemerkt dat voor een flink pijporgel, dat ruim voldoende moest zijn voor onze gemeente, het kerkgebouw te laag was. Daarom werd de kerk een meter verhoogd, hetgeon onder zeer gun stige omstandigheden heeft plaats gehad. Intusschen was er een stevige gaanderij gemaakt, ten dienste van het orgel, en ook nog voor een dertigtal zitplaatsen. Thans brak de lang verwachte dag aan waarop het orgel zou bespeeld worden. Jl. Zondag namiddag werd in tegenwoordigheid van ruim 400 personen het orgel voor 't eerst in gebruik genomen met psalm 33 1. Verder sprak Ds. J. de Koning naar aan leiding van ps. 150 4b en wees ZEw. er op dat dit instrument hier vele jaren mochten staan, tot lof en eere Gods. Zoowel het front van het orgel als het geluid voldoen zeer goed, en een woord van lof aan den Heer A. S. J. Dekker te Goes voor de flinke wijze waarop hij het m opgedragen werk heeft volbracht, mag niet ontbreken, deze heer heeft zijn uS leveral>cier van kerkorgels, uitstekend gehandhaafd, waarom wij met volle vrijmoedigheid genoemden heer Dek- MfÜ andere kerken kunnen aanbevelen. Moge dit orgel lang een sieraad ge noemd worden van-ons kerkgebouw en vele jaren zijne klanken doen hooren en de harten der opkomende scharen met w en dank vervullen. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te De Krim M. den Boer cand. te Zierikzee. Geslaagd voor acte Duitsch Middelbaar Onderwijs de heer C. v. Liere C.Gzn. te Kloetinge. Wilhelminadorp. Bij het onweer van heden nacht sloeg de bliksem in een boom gaard nabij de kweekhoeve, waardoor 2 jonge varkens werden gedood en een boom vernield. Nisse. Een rund van den landbouwer G. onder deze gemeente weidende werd hedennacht door den bliksem gedood. Biezelinge. Uit een Vrijdagnamiddag door het noorden voorbij drijvende onweers- bni, sloeg een bliksemstraal neer, die een op het tarweveld van A. v. d. G. staande struik tarwe (een hoop van tien schoven) trof, zoodat die geheel verbrandde. In Oud-Holland deelt dr. H. Brug- ïnans een niet bekenden brief van Marnix van Sint Aldegonde aan den Leidschen hoogleeraar in de botanie Giusius mede. Deze in het Latijn geschreven baief, waar uit blijkt, dat Marnix ook aan de botanie deed, berust in de Kon, Hof- und Staats bibliotheek te München. Het kind van de dezer dagen te 's-Gravenhage verdwenen ongehuwde moe der on dat vermoed werd door laatstge noemde gedood te zijn, is teruggevonden te Dordrecht bij eene vrouw aan wie de moeder het in een kroeg nabij de Hoorn burg onder Rijswijk had weggegeven. De politie heeft het thans onder dak gebracht bij eene vrouw die 't vroeger ook verzorgde. De moeder werd nog niet gewonden. Op de tentoonstelling te Parijs is Zaterdagavond, door het onverwachte drin gen der menschen die zich op de passe relle over de Avenue LatourMaubourg bevonden de leuning aan het Benedeneinde bezweken zoodat dertig menschen van een hoogte van drie meter vielen. Er zijn vijf ernstig gewonden. Maandag 27 Augustus. Goes, in de »Prins van Oranje" door C. D. Kriekaard het bouwen van een woon huis aan den Oostsingel. Aanwijzing ter plaatse 22 Aug. Inl. J. W. van de Weert W. Jz. architect. Woensdag 22 Augustus. Sint Laurens in Bloemendaal door not. Verhulst 2 uur lo. een huis, schuur, erf, tuin enz. Brigdamme 8 enz. 2o. 750 c.A. weiland Leliëndaalsche weg. 3o. 20470 c.A. bouw- en weiland in Serooskorke. 4o. 16140 c.A. bouwl. id. Domburg, in do Roode Leeuw 10 uur door not. Tak de hofstede van Chr. Min derhout. Vlissingen, in hot café »Admiraal de Ruijter door not. de Maret Tak 8 uur een huis Cylinderstraat 88 c.A- 2o een winke-1 huis bakkerij Vrouwestraat F 102, groot 178 c.A. 3o een buis Noordstraat tegen'over Bakkersgang 87 c.A. Te zien Zondag' en Maandag 1012 en 2—5 uur. Donderdag 23 Augustus. Nieuwdorp half 11 bij wijlen Joh. Boone door not. Pilaar een bruin rampaard 6 jaar, 2 vette varkens, geit, tilbury, lemoeiv kar, kruiwagen, broek om beesten op te hijschen, huisraad, aardewerk, spek. Vrijdag 24 Augustus. Biggekerke, 10 uur bij Sturm door not, Loeff lo een hoefje van wed. Machielse 646 c A. 2o. 395 c.A. bouwterrein. 3o5o. bouwl. 1090, 1910, 1950 c.A. Woensdag 22 Aug. te zien. En om 1 uur aan het hoefje van wed. Machielse meubelen, hand gereedschap, mutsaards, statenbijbel, enz. Brigdamme, in café Bloemendaal door not. Wisboom Verstegen twee huizen, erven en tuin B 65 en 66 samen 575 c.A. Dinsdag 28 Augustus. Goes 3 uur door not. Mulock Houwer in de Prins van Oranje voor de hh. Fran sen v. d. Putte en F. Staal de oppervruoliten in boomgaard bij Vredenhof en Galgoord; Pauwkenshoek en Teekenburg. Goes. De gedétailleerde uitslag dor verkooping op 17 Augustus 1900, ten over staan van notaris J. M. Pilaar te Gons ge houden, waarvan wij het eindtotaai im ons vorig no. meldden, is als volgt: Verkocht werden: In Wolfertsdijl:perc. 1—6. Hofstede, groot 46.81.30 H,A aan Jhr. mr. L. A. S. J. de Milly van H.'eiden Reinestein voor f 1012perc. 7. Bouwland groot 5.49.70 H.A aan Adr. Remijnsie voor f <60; perc. 8a. Dito, groot 2.06.30 H.A-, aan J. Thorenaar en P. Koeman voo r f701 perc Sb. Dito, groot 1.37.60 H.A.„ aan J'. o Voor f 7079' Di to, groot 2.46 00 HA, aan Adr. de Jager voor f750; perc. 10 en 11. Dito, groot 3.54238 H.A., aan M. de Kater voor f900; perc 13 Dito, groot 4.45.00 H.A., aan Faig. Crépv voor f 1050. In Heinkenzzandperc. 14 Weiland, groot 2.77.50 HA., aan weduwe D. de Winter voor f 1310; perc. 15. Bouwland, groot 8.00 DA., aan baron R. van Heeckeren van Brandsenburg voor f 1140; perc, 16. •F S''oot 1.00.70 HA-, aan douairière jhr. mr. C. v. Citters voor f 1215. in s-Heerenhoekpero. 17..Bouwland, groot 4.36.30 HA., aan P. de Koster voor f 1100 perc 18. Dito, groot 3.60,00 HA., aan wed. J. de Baar voor f1125; perc. 19. Dito, groot 4.59.30 HA-, aan Corns. Westdijk voor f1125; perc. 20. Dito, groot 1.97.70 HA., aan J. Schrieks voor f 1306; perc. 21, Dito, groot 3.25,80 aan Gebrs. L. en J. Martens voor f 1162. In Borsele: perc- 22. Bouwland, groot 2.16.00 H.4., aan jhr. mr. De Milly van Heiden Reinestein voor f 940. In Nnseperc. 23. Bouwland, groot 1.04.90 H.A., aan wed, M. Westdorp voor f1280, In 's Heer Abtskerke: perc. 24. Weiland, groot 2.76.30 HA., aan D, Krijger voor f1356. In Baarlandperc. 25. Bouwland, groot 0.70.70 H.A., aan B. den Exter v. d. Brink en Willem Krijnsen voor f 1103. In Krabbendijke: perc. 26. Bouwland, groot 0.1690 H.A. aan J van Iwaardon voor f 2085perc. 27. dito, groot, 1.2020 H.A., aan dezelfde voor f 1428; perc. 28 Dito, groot 4.26.30 H.A. aan J. Adam voor f 1780 perc. 29. Dito, groot 2.50.20 H.Aaan Gebrs. J., J. C. en A. de Kok en D. Sonke voor f 1525. In Eats: perc. 30 en 31. Bouwland, groot 9.70.20 H.A., aan jhr. mr. De Milly v. Hei den Reinestein voor f596. Alles per H.A. Perc. 12. Grondrente, groot f3,72'/2, in het jaar, op grond in Wolfortsdijk, den hoop voor f 160 aan P. J. Hekken. ROTTERDAM, 20 Aug. 1900. Buitenlandsche granen stil. Meel 25 cent lager. Prima f 10,75 f 11,75. Eerste lew. f 9,75 a f 10,75. Tarwef 6,25 a f 7,35 Nieuwe Tarwe - 7,75 - 8,40 Nieuwe Rogge - 5,- - 5,75 Nieuwe Wintergerst(*)- 7,„- 7,80 Zomergerst 7,25 - 8, Chevalier - 4,50 - 5,50 Haver- 3,- 3,50 Erwten- 6,- - - 8,50 Koolzaad -10,75 -11,75 Kanariezaad - 6,50 - 7,50 K a r w ij z a a d p. 50 k. - 0,- 0, per 100 kilo. Zeeuwsche eieren f4,50 a f 4,25. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 170 runderen, 270 kalvers, 1842 schapen of lammeren, 531 varkens. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 64, 2e kwal. 60, 3e kwal. 56 Kalveren le kwal. 85, 2 kwal. 75 a 60, Schapen le kwal. 55, 2 kwal. 50, 3e kwal. Varkens le kwal. 45 a 2e kwal. 44, 3e kwal. 42, licht soort 38 a 36 Vlas. Geen aanvoer. Aardappelen. Westlandsche klei f 0,00 a 0,00 zand f 0,00 4 0,00 Geldersche Kralen f 2,25 a f 2,50 Geldersehe blauwe - 1,50 - 2, Brielsche Jammen - 2,50 a - 3, AXEL, 18 Aug. 1900. Oude Tarwe f 8,50 a f 8,75 Nieuwe Tarwe 8,25 a f 8,50. Rogge f 7.— a f 7,25 Nieuwe "Wintergerst f8. a 8,25. Zomergerst f 7,50 a f 7.75 Haver f 8,a 8.25. Kookerwten 9, a f 9,25 Voererwten f 8,25 a f 8,50. Paar- denboonen f 7,50 a f 8,Lijnzaad f 0,a Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 1,50 af per 100 K.G. BVRGEBLIJKE STAM) van 17 Aug. tot 20 Aug. 1900. MIDDELBURG. Bevallen: A. Janse» geb. Davidse d.; J. Mondeel, geb. Schipper zJ. K. de Pan, geb. Burgs z M.'A. van der Mieden van Opmeer, geb. Snouck Hurgronje z.; M. Breel, geb. Everse z.; C. Alewsjnse, geb. van Westen d. Geboren: Een onechte zoon, moeder 24 jaar. Overleden: A. Gillesse 3 m., z.; M. J, de Veij, ongeil, d., 84 j.; M. Vervoorn, ongeh. d., 79 j. GOES, le Huw. Afk. 19, Karei August Schneider, 27 j- jm. en Anna Sijdel, 25 j. jd. beiden wonen te Essen aan de Ruhr. Geboren: 17, Jacobus Jan, z. v. Mari- nus Vermaas arbeider te Kapelle en Maria de Dreu; 18, Anthonie Johannes, z. v. Pieter Johannes Govers en Elizabeth Bruel. Overleden: 19, Neeltje Jenneke, 16 j., d. v. Jan Molegraaf en Jannigje Klinge, beiden te Kluadert. Lijst van brieven en briefkaarten over de eerste helft der maand Aug. 1900, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. J. Duboois Amsterdam; Oostdijk Ierseke; D. J. Tulier Middelburg; J. W. Vooren Nijmegen; S. Stein Rotterdam; Jan de Waardt Rotterdam. Briefkaarten. Mej. R. v. d. Kloot RotterdamMej. Schilt Vlissingen Buitenland. Brieven. Mevr. L E. de Groof Tanus Antwerpen G. B. C. v. d. Feen Chatham. Briefkaarten. Mile Heller Hanau; M. Magnee Paris. Door liet hulpkantoor te Domburg. Brief. Mej. J. Bakker Delft. Buitenland. Briefkaart. Willij Schmitz Keulen. Homceopathisch Maandblad, uitge geven vanwege de „Vereeniging tot bevordering der Homccopathio in Nederland". Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Inhoud van den 18en Jaargang no. 8 De verhouding der Homccopathio tot an dere geneeswijzen. De grondbeginselen der Homceopathie. Onze groote mannen. Zonnesteek Correspondentie. Vooral het artikel over zonnesteek, van dr. Voorhoeve, is alleszins lezens- en be- hartigingswaardig. Dergelijke artikelen moesten echter een paar maanden vroeger geplaatst worden. Nu doen zij maar half nut, dewijl binnen enkele dagen het heetste gedeelte van den zomer reeds weer achter den rug is. Heden den lö^en Augustus, be haagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen onze geliefde moeder Cornelia Potter, wed. J. Zeevaart, in den ouderdom van 92 jaar en 5 maanden. Namens hare kinderen, J. ZEEVAART-Poelman. M. GEENSEZeevaart. Eenige en algemeene kennitgeving. Krabbendijke. Hartelijk tlank voor de belang stelling, zoo van hier als elders, onder vonden bij de herdenking van mijn 70sten geboortedag. J. LEIJS, Augustus 1900. Commissionair, Wemeldinge. Voor de belangstelling onder vonden bij de geboorte van ons doch tertje, betuigen wij onzen dank. A. D. LITTOOIJ Az. E. LITTOOIJ—Hanse. Middelburg, 20 Augustus 1900. De Notaris P. DE MARET TAK zal des avonds te 8 uren, in het koffiehuis «Admiraal de Ruyter", aan de Rommel- kade, te Vlissingen, in het openbaar i. HET te Vlissingen, aan de Clijverstraat, gemerkt O 255, kad. grootte 88 Cen tiaren. HET waarin sedert jaren met goed gevolg eene BROODBAKKERIJ wordt uitge oefend, met Erf en Tuin aldaar, aan de Vrouwestraat, gemerkt E 102, kad. grootte 1 Are 78 Centiaren. aldaar, aan de Lange Noordstraat tegen over den Bakkersgang, gemerkt B 2, kad. grootte 87 Centiaren. Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en 2—5 uur, op vertoon van een toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van den No taris, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. De Notaris PILAAR zal Donderdag 23 Augustus 1900, des voormiddags te half elf uren, te Nieuwedorp, aan het sterfhuis van Joh. Boone, ])e otaris D. WISBOOM VERSTEGEN, gevestigd te Middelburg, is voornemens, op Vrijdag 24 Augustus 1900, des voormiddags te 10 uren, in het café »Bloemendaal", van den heer Mennes, te Brigdamme, in het open baar te verkoopen: te Brigdamme, gemeento St. Laurens, plaatselijk gemerkt B nrs. 65 en 66 groot 5 Aren 75 Centiaren. Breeder omschreven bij biljetten. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Vrijdag 24 Augustus 1900, te BIGGEKERKE, in 'ff!--.-.- -"TTT het openbaar te koop aanbieden: om 10 uren des voormiddags, ten huizo van (J. Sturm: te Biggekerke, Samenvoeging van perc. 1 en 2, I, 2 eu 3, 4 en 5. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. De gebouwen zijn te bezichtigen Woensdag 22 Augustus 1900. En om 1 uur aan gemeld Hofje: Tafelkastje, Tafel met Lesse naar, 2 Tafels, Stoelen, Kachel, Houthak, Kleerkist, Meelkist, SpekstanderdTrogMaat Tobbe, Droogrek, Handgereed schap,' Mutsaards, Geeselstoel met Steen, Windmolen, Staten Bijbel, Kwarto Bijbel, Koper-, Blik-, IJzer- en Aardewerk, enz. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal verkoopen: des middags te 2 uren, ten herberge van J. Bruggeman, te Hansweert: 1. EEN te Hansweert, Gemeente Kruiningen, in de onmiddellijke nabijheid der Slui zen, kadaster Sectie H no. 270 geheel en no. 448 gedeeltelijk. ingericht tot SLAGERIJ met WO NING en ERF naast het vorige per ceel, kadaster Sectie H no. 449 geheel en no. 448 gedeeltelijk. Beide perceelen dadelijk te aanvaarden. TE KOOP: Boekh. F. P. D'HUIJ, Middelburg. Tegen November wordt gevraagd in een klein gezin uit den boerenstand. Adres Boekh. D'HUIJ. Agent voor Zeelandde heer Mr. P. DIELEMAN te Middelburg. Verleent gelden onder Eerste Hypothecair verband, sedert Januari 1900 uitsluitend tegen in Nederland gelegen Onroerende Goederen. Geeft 4 en 4x/g. pOts Pandbrieven uit, aflosbaar a pari, de laatsten niet binnen vijf jaar na dato en op verlangen van den houder tien jaar na dato. Verkrijgbaar aldaar bij de Heeren J. A. ZIP VAN TEIJLINGEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 3