Bouw- en Weiland, het Jruitgewas, Twee Woonhuizen, Openbare Verkoeping een wagon LIJNKOEKEN, de Oppervruchten 07 Hectares 7 Area 36 Centiaren Post erij e n Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Advertentie n. Zaadstroo op ïrijiap 17 Anpte 1900, Zaterjai 18 Anpslns 1900, Een HUIS en Erf, Een Huis en Erf, Een Huis, Erf en Tuin, Groninger Veekoek. 8. M. Koogerri. Ingezonden Stukken. Marktberichten. P. C. VAN DER HEIJDEN, op Zaterdag 18 Augustus 1900, uit de boomgaarden van de heeren Joos Waverijn, A. le Clercq, C Dek, verkoopen: bruin Ruinpaard oud G jaar, 2 vette Varkens, Geit, Tilbury, Lemoen- kar, Kruiwagen, Snijmolen, Broek, om beesten op te hijschen, Harnas voorts: een partij Huisraad, als: Veerenbed, Bureau, kast, Spie gels, Klokken, Lampen, Tafels, Stoelen, Kachels, Blik-, Glas en Aardewerk en Spek. Notaris HUVERS Is voornemens op v e k o o p e u 1 bruin Merriepaard, 12 jaar, 1 zwart Mer riepaard, 10 jaar, 1 bruin Hengstveulen, 4 baatgevende Melkkoeien, 3 K weekkal veren Schaap, Menwagen, Veerwagen, Ploeg, Eggen in soort, Veldgang, Rolblok, Sleepdeur, Voorsleper, Kortmolen, Kooktoestel, Wagen- deelen, Heuldeelen, Horden, Sta ken, Reepen, Blokken, Paarden want, Karn, Roomtonnen, Em mers, Kafput, enz. HOOI en STROO, benevens NA G R A S. De Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN, gevestigd te Middelburg, is voornemens, op ERVEN en TUIN, op Dinsdag 28 Augustus 1900, IL Veehouders gestraft. Twee zijn tot drie maanden, één tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld. Van de kust van Jersey, dicht bij New-York, zijn Zaterdag een aantal zon derlinge boodschappers naar Engeland ge zonden, die ongetwijfeld hun bestemming niet zoo licht zullen bereiken. Brieven zijn genaaid op een Amenkaansche vlag, waarvan een vlieger gemaakt is. Iedere vlieger is bevestigd aan een touw, dat 500 voet lang is. Wanneer men niet zeer dicht bij is schijnt 't alsof de vlag in de lucht zweeft zonder eenigen steun. De uitvinder zegt dat de vliegers 5 mijl per uur afleg gen en in minder dan een maand in En geland zullen zijn. Onder de brieven is er een gericht aan koningin Victoria, een aan Lord Salisbury waarin hem verzocht wordt, sto do the fair thing» met de Ver- eenigde Staten in zake Alaskaeen derde is gericht aan Lord Roberts. Een man vroeg te Berlijn om in Pruisen genaturaliseerd te worden. Dat is niets bijzonders, zal men zeggen. Evenwel die man was een Chinees! Hij ver koopt al sedert 24 jaar te Berlijn snuiste rijen van zijn land en is nu blijkbaar bang dat deze of gene op hem de moorden der Boxers zal verhalen. Daarom vond hij 't voorzichtiger te doen gelijk bij deed en Pruis te worden. Hoewel hij zjjn cos- tuum bleef dragen, heeft deze Chineesche koopman geheel en al de Europeosche zeden en gewoonten aangenomen en zelfs een Berlijnsche juffrouw getrouwd. Doch de berichten omtrent de troebelen in zijn vaderland deden hem, evenals trouwens al zijn landgenooten te Berlijn woonachtig, besluiten, zijn mooien, langen staart af te knippen en Europeesche kleeren aan te trekken. Ja, voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast, en voor zoo'n porcelein- kast heeft elk rechtgeaard Chinees eerbied. Een Russische kapitein, Koslorn ge naamd, heeft een snelvuur-kanon met verre draagkracht uitgevonden, dat op 16 wersten afstand een pantserplaat van 6 voet dikte doorboort. De proeven, die men er mede nam, leverden schitterende resultaten op. Te Castel Gandolfo, op 12 K. M. af stand van Rome had een ernstig spoorweg ongeluk plaats. Tengevolge van den grooten toevloed van reizigers moesten Zondagavond voor liet traject Rome-Florence twee treinen gevormd worden: de tweede trein vertrok tien minuten later dan de eerste. Te Castel Gandolfe moest de eerste trein wegens een defect aan de machine wachten en de tweede trein reed met volle vaart op den eersten. De botsing was zeer hevig. Ruim 20 personen werden gedood, ruim 40 ge wond, van wie 31 in het hospitaal moesten worden opgenomen. In den eenen trein bevonden zich groot vorst Peter van Rusland en .zijn gemalin, die een zuster is van koningin Elena van Italië. Beiden bleven ongedeerd. Ook de leden van het buitengewone Turksche ge zantschap bij de begrafenis van koning Humbert, kwamen met den schrik vrij. Van de buitengewone Belgische missie werden de leider, generaal Buffin, zijn schoondoch ter, zijn beide zoons en zijn adjudant ge wond. Terstond begaven koning Victor en ko ningin Elena zich naar Castel Gandolfo, waar de koning met grootvorst Peter den geheelen nacht door het reddingswerk leidde. Den 10 October a. s. zal de president der Zuid-Afrikaansche Republiek zijn 75e levensjaarintreden. Een onzer lezers, over tuigd dat velen den zwaarbeproefden Kruger op dien dag een blijk van belangstelling willen doen toekomen, geeft daarvoor de volgende wenken: Men kan natuurlijk vereenigcl of ieder afzonderlijk den jubelaris zijn kaartje of brief zenden. De brieven moeten echter uiterlijk einde dezer maand met de General van Napels vertrekken (port 12'/scent.) Het best zal zijn het volgende adres te gebruiken: „ZHEd. S. J. P. Kruger, Staats president der Zuid-Afrikaansche Republiek, per adres den heer G. Pott, consul-gene raal der Z. A. R. te Lorenzo Lorquez>. Handelsblad. Wij kunnen er ons van overtuigd hou den, dat er tegenwoordig in Transvaal stoute ruiterstukjes worden uitgevoerd, en het is maar jammer, dat de Boerenbronnen op het oogenblik verstopt zijn, en wij alles uit Engelsche bron moeten vernemen. Maar sommige stukjes zijn zoo vermetel uitge haald, dat ze zelfs een plekje in de Engelsche pers hebben veroverd, en daarom verdient de volgende aanslag dan toch wel een bij zondere vermelding: Zeven mijlen van Kroonstad ligt Klipfon tein daar staat de hoeve van Bauer, een Engelsch landbouwer te ven s een heftig tegen stander van al wat Afrikaansch is. Kapitein Theron, ons reeds bekend door zijn stouten tocht dwars door de vijande- p,,1'uön het leger van generaal maat Paardenberg> klopt met een KnlwP. en Zondagnamiddag bij onzen Engelschman aan, en deelde mede dat liii m geheimen dienst der Engelsche regee- nng stond. Nu, toen pakte Bauer ffit luchtte zijn hart en zeide onder anderen „De oude Kruger behoorde te worden opgehangen.;; Theron en zijn maat hadden t er best bij Bauer, werden op het voor treffelijkste onthaald, en vertrokken des avonds met stevig gevulde maag. Zoover liep nu alles goed voor Bauer doch den volgenden morgen kwam Theron terug met 15 maats. Hij wendde zich tot den ver bluften Engelschman, maakte zicli in zijn ware kwaliteit openbaar en zeide op min- zamen toon: „Gij hebt u als Vrij stater aan hoogverraad schuldig gemaakt, en ik zal zoo vrij zijn op u de halsbewerking toe te passen, die gij doelmatig achttet voor den president der Zuid-Afrikaansche republiek." Theron en zijn manschappen waren na tuurlijk te goedhartig, om dit vonnis toe te passen, maar zij legden Baner toch met groote plechtigheid een strop om den hals, lichtten een soort schavot op en joegen onzen Krugerhafer de stuipen op het lijf. Midden in dezen aibeid werden zij echter verrast door de melding van een uitgezetten schildwacht, dat een Engelsche patrouille naderde, waar op zij den Engelschman los lieten onder bedreiging des doods zoo hij hen verraadde, terwijl zij zich achter het huis in een hinderlaag legden. Het bleek een kleine patrouille van vijf man te zijn, die op het erf uit het zadel sprongen, maar vreemd stond te kijken bij den roep«Handen omhoog!" Ze meenden waarschijnlijk in het eerst, dat het maar gekheid was, want Bauer stond bekend als Engelschgezind, maar toen twee hunner met den Mauser kogel in het lichaam van het paard tui melden, begrepen zij toch dat het geen gekheid was en gaven zich over. De Boeren zadelden toen op en vertrokken met hunne krijgsgevangenen, terwijl hun aanvoerder den Engelschen Bauer bij het verlaten van het erf nog toeriep: »Zeg aan de Engelschen dat Theron dit stukje heeft uitgehaald, en hoopt er nog meer te doen Kort daarop kwam natuurlijk een sterke Engelsche troepenmacht om te onderzoeken, waar hun patrouille was gebleven, en het baatte Bauer al heel weinig, dat hij zijn vurige Engelsehgezindheid betoogde. Op zijn erf was de patrouille aangevallen, en het was al mooi, dat zijn vrienden hem niet ophingen aan don strop, die de Boeren voor liem hadden gereed gemaakt. Zijn woning werd totaal geplunderd en daarna aan de vlammen prijsgegeven. Er gaan weer 1250 versche manschap pen uit Engeland naar Znid-Afrika. Indien eeliter lord Roberts zijn leger op de ge- wenschte sterkte wil houden, dan zal hij er meer moeten krijgen, want de typhus lieerscht onder de Engelschen op vreese- lijke wijze. Maar Engeland kan er geen troepen meer naar toe zenden op groote schaal, en zoo zien we, dat ook de Engel sche macht haar grenzen heeft. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Hoe langer hoe meer wordt in onze stad de Sabbath ontheiligd. Werd verleden week door Burgemeester en Wethouders de Ker mis verlengd met één avond, en wel Zon dagavond, heden middag trok om 2 uur bij het ingaan der Kerk een Belgisch muziek korps de Langedelft in, voorafgegaan door een joelende menigte. Geen wonder, dat de Kerkgangers hier van last ondervonden. Schuins over de Gasthuiskerk werd bij een Koffiehuis stand gehouden en om kwart voor drie zette zich de stoet onder volle muziek weer in be weging langs de Gasthuiskerk, waar op dat oogenblik Godsdienstoefening gehouden werd. Natuurlijk gebeurde dit met toestem ming onzer overheid. Ben ik goed inge licht dan mag er op de openbare straat tijdens de Godsdienstoefeningen geen muziek worden gemaakt. Is dit waar, mijnheer de Redacteur, dan zou in deze een woord van protest in onze Raadsvergadering niet te onpas zijn. We moeten toch getuigen voor de beginselen, die ons dierbaar zijn. Dik wijls wordt door onze tegenstanders hoog opgegeven over hunne verdraagzaamheid en eerbiedenis van anderer gevoelens. Zoo zelden merkt men er echter iets van. Ge- tuige ook de Kermispret van verleden Zondagavond. Mocht daarom meer en meer gepleit worden voor Zondagsheiliging bij de overheid. Dan zijn we voor God ver antwoord en kunnen onzen naasten tot zegen zijn. U bij voorbaat dank zeggend voor de plaatsing, verblijf ik Uw getrouwe lezer M. B. Middelburg 12 Aug. 1900. De inzender heeft gelijk. Wij vertrouwen dat de raadsleden deze questie niet uit 't oog verliezen zullen. Red). Lijst van onbekende brieven verzonden door het Postkantoor te Goes over de le helft van Augustus 1900. Van Goes: Gude en Piere, Rotterdam, Van Hansweerd: Tellef Olsen, Leuven, G. van Raai, D. Visser, Hoogkarspel, Mej. J. de Vries, Rotterdam, J. Salemeson Vlissingen, M. van Beeck, Brouwershaven, F. Bakker, Maar- tens, Nijmegen. Van Kruin in gen: Mevr: Hannema, Amsterdam. Goes. A. van den Bergh, Gouda. BURGERLIJKE STAND van 14 Aug. tot 16 Aug. 1900. MIDDELBURG. Getrouwd: A. de Jonge, 29 j., jm. en M. M. Jansen, 28 j., jd. Bevallen: S. Kampman, geb. Rijke d. Aunot geb. Broerse z. Overleden: C. Scliardus, 5 mnd. d. L" H. van Schaik, 5 mnd d. GOES. Overleden: 14, ICornelis Jaco bus Labrijn, 55 j. geh. met Neelfje Janna van der Have. GOES, 14 Augustus 1900. De landlieden hebben het zoo druk op het veld, dat er geen tijd was voor beurs- bezoekde handel was dan ook van weinig beteekenis. Karweizaad werd f 19,1\ f 19,50 verkocht. Oude Tarwe f6.— af 6,50. NieuweTarwe f af, Rogge f af,. Winterg. per 100 kilo f7,a f7.60. Zomergerst per 100 kilo f af, Haver per 100 kilo f 3.a f 3,20 Bruineboonen f ii f Paardenboonen f af, Koolzaad f 10 80 a f 11GroeneErwten f af Versclie Boter f 0,50 f 0.65. Eieren f 0,92s a f 1,— OOSTBURG 15 Augustus 1900. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 6,80 ii f 7,00 N. Rogge f 6,00 ii f N. Wintergerstf af, per honderd kilo. Zomergerst f af per honderd kilo. Haver per 100 kilo f a f Kook- erwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 f 0,00 Paardenboonen f7,00 a f Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H. L. Rotterdam, 13 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnen- landsche granen de handel als volgt: Tarwe, waarvan de aanvoer oen weinig ruimer was dan de vorige week, kon tot verhoogde prijzen geplaatst worden. Per liect. f 6,30 a f 7,35 en extra puike nog daarboven en per 100 kilo 18,40 a f 9. Canada-tarwe kwam wederom niet voor. Rogge. Jarige. Hierop is van toepassing hetgeen vorige week werd geschreven. Nieuwe vond tot onveranderde prijzen plaat sing Per heet. f 5,25 a f 6. Win ter gerst wordt in puike kwal. gezocht doch zoodanig weinig getoond. Naar kwal werd verkocht per 100 kilo van f 7 tot f 7,75, terwijl voor blanke zware soort nog daarboven werd betaald. Blauwe erwten zijn naar kwal., droogte en kook verkocht van f 6 tot f 8.50. Koolzaad werd naar deugd verkocht van f 10.75 tot f 11.50. M ai s per 2000 kiloAmerik. Mixed f 109s, f 113; dito uit zeeboot f109, f 110; Meel. De vastere stemming, waarvan het bericht jl. Maandag melding maakte, hield aan, bij meer handel. De meeste inlandsche molens bedongen heden ter Beurze 10 a 15 cents meer, ook buiten- landsch meel, in 't bijzonder Amerikaansch vond meer attentie. Rotterdam, 14 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2009 runderen, 687 vette, 41 nuchtere kalveren, 1809 schapen, 402 varkens, 147 biggen. Run deren le qual, 66, 2e qual. 58, 3e qual. 44, kalveren le qual. 78, 2e qual. 66, 3e qual. 60, schapen le qual. 74, 2e qual. 66, 3e qual. varkens le qual. 45, 2e qual. 42, 3e qual. 38 cent. Donderdag 16 Augustus. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo. een winkelhuis ver gunning Lange Geere K 373; 2o. een pak huis met erfpacht K 3713o. een heeren huis met tuin Heerengracht M 41. Te zien Woensdag en Donderdag 10 12 en 2 4 uur. Vrijdag 17 Augustus. Kruiningen, bij Casteleijn verpachten voor 7 jaar door not. Prins 12,9023 H. bouw- en weiland en dijken voor het waterschap Kruiningen. Biggekerke, 10 uur door not. Huvers bij Sturm een hoefje 4,4250 H. van C. Abra- hamse. En den inspan 1 uur. Goes, half 11 in de Prins van Oranje door not. Pilaar de hofstede 2795 A. in pacht bij P. J. van Damme5 perc. bouwl. 18,8630 H. en 25 perc. bouw- en weiland 65,6020 H A. in Wolfertsdijk, Heinkens- zand enz. Inl. not. de Bas, 's-Gravenhage, dhr. W. F. K. Lenshoek, Kloetinge; en den notaris. Oost Souburg, 10 uur aan 't koffiehuis op 't dorp inventaris, biljart met toebe- hooren, huisraad. Oostkapelle, door not. Verhulst bij Rooze 27 H.A. 7 A. 36 c.A. in 35 perceelen bouw- en weiland. Zaterdag 18 Augustus. Aagtekerke, 10 uur bij bij Jan Sanderse door not. Huvers 2 merriën 12 en 10 jaar; 1 hengstveulen, 4 baatgevende melkkoeien, 3 kweekkalvers, menwagen met toebehooren, veerwagen, paardenwant, karn, roomtonnen, hooi, stroo, nagras, enz. Kruiningen, 5 uur door not. Prins bij Bierens fruitgewas voor de heeren J. Wave rijn, le Clercq, Dek, J. Blok Ez. en Kirch- ner in den Smokkelhoek. Maandag 20 Augustus, Nieuwe Kraaijert, half 12 bij J. van der Kreeke door deurw. Hollmann inboedel. Dinsdag 21 Augustus. Goes, bij wed. Rijk door not. mr. Lie- bert een winkelhuis manufactuurzaak van dhr. P. Stieger, 8 uur. Woensdag 22 Augustus. Sint Laurens in Bloemendaal door not. Verhulst 2 uur lo. een huis, schuur, erf, tuin enz. Brigdamme 8 enz. 2o. 750 cA. weiland Leliëndaalsche weg. 3o. 20470 c.A. bouw- en weiland in Seroosksrke. 4o. 16140 c.A. bouwl. id. Domburg, in de Roode Leeuw 10 uur door not. Tak de hofstede van Chr. Min derhout. Vlissingen, in het café «Admiraal de Ruijter door not. de Maret Tak 8 uur een huis Cylinderstraat 88 c.A. 2o een winke-1 huis bakkerij Vrouwestraat F 102, groot 178 c.A. 3o een buis Noordstraat tegenover Bakkersgang 87 c A. Te zien Zondag en Maandag 1012 en 2—5 uur. Maandag 20 Aug. Hoedekenskerke, 2 uur hot maken van twee houten vleugels aan den buitenfront- muur der zeesluis. Bestek ter inzage in 't gemeentehuis. Inl. dhr. J. Koüjs. lieden behaagde het den Heere weder tot. zich te nemen, onzen jongsten lieveling Cornelis, dien Hij ons voor ruim 5 weken geschonken had. I)e beloften des Genadeverbonds zijn ons tot troost. L. J. FLORUSSE. T. FLORUSSE—De Borst. Hansweerd, 14 Aug. 1900. Bij mijn tweede vertrek naar Amerika roepen wij onze familie, vrien den en bekenden nog een laatst vaar wel toe. Mrs. J. DEPREE, POST. Mss. LENA DEPREE. S. S. Rotterdam, 15 Aug. 1900. Voor de vele blijken van be langstelling ons betoond op den 8sten dezer, betuigen wij onzen hartelijken dank* W. DE VOOGD. J. DE VOOGD—Broerse. Oostkapelle, 15 Aug. 1900. Een landbouwer te Koudekerke betuigt bij deze zijn dank aan de Vee- verzekering-Maatschappij «Almelo", voor de spoedige en prompte afrekening van het aan hem verschuldigde door bemiddeling van den agent J. KRAAMER. te koop, bij Stroodorp. De Noiaris J. W. VERHULST, zal des voormiddags te 10 uren, in het koffiehuis van J. Rooze, te Oostkapelle, publiek presenteeren te verkoopen: liggende in de gemeente Oostkapelle, aan en bij den straatweg van Oost kapelle naar Aagtekerke, zulks in 35 perceelen, verschillende samenvoegingen en in massa. Notitiën dezer veiling met kaart zijn gratis verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris. De Notaris C. PRINS te Kruiningen, zal verkoopen des namiddags ten 5 ure, ten herberge van A. J. Bierens te Kruiningen uit den boomgaard afkomstig van den heer J. Blok Ez.uit den fruithof, alle onder Kruiningen, en uit dien van den heer W. J. Kirchner, in den Smokkelhoek, onder Biezelinge en uit den boomgaard in den Burenpolder onder Ierseke van Mej. de wed. Sinke. De Notaris PILAAR zal Donderdag 23 Augustus 1900, des voormiddags te half elf uren, te Nieuwedorp, aan het sterfhuis van Joh. Boone, voormiddag 10 uur, op de hofstede, be woond door Jan Sanderse, te Aagtekerke, in het openbaar te Vrijdag 24 Augustus 1900, des voormiddags te 10 uren, in het café »Bloemendaal", van den heer Mennes, te Brigdamme, in het open baar te verkoopen: te Brigdamme, gemeente St. Laurens, plaatselijk gemerkt B nrs. 65 en 66, groot 5 Aren 75 Centiaren. Breeder omschreven bij biljetten. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. 's namiddags te 3 uren, te Goes, in »de Prins van Oranje", voor de HH. Fransen van de Putte Zoon en F. Staal, ten overstaan van den Nota ris MULOCK HOUWER, van in den jongen boomgaard bij Vreden- hoef in 's-Heer Arendskerke; den groo ten en kleinen boomgaard in Galgoord; den boomgaard in Paauwkenshoek en de boomgaarden in Teekenburg, alles in de gemeente Kapelle. De Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN, gevestigd te Middelburg, is voornemens, op Donderdag 30 Augustus 1900, des avonds te 8 uren, op de bovenzaal der Sociëteit »do Vergenoeging", aldaar, in het openbaar te verkoopen: te Middelburg, aan den Dam, Noord zijde, wijk N no. 1, groot 1 Are 29 Cen tiaren. aldaar, aan de Brakstraat, hoek Korte Breestraat, wijk O nrs. 263/263a, groot 65 Centiaren. aldaar, aan den Veerschen Singel, wijk T nr. 32a, groot 2 Aren 26 Centiaren. Alles breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag van 10 12 en van 2 4 uren, op vertoon van een toegangsbiljet, verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Tegen concurreerende prijzen weder om IN LOSSING waaronder ook de beroemde Al onze KOEKEN staan onder open bare controle. Onderzoek gratis. Aanbevelend, Oostkerkplein, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 3