Buitenlandse!) Overzicht. Kerknieuws. School nieuws. Gemengde Berichten. G B A 0 B A G terwijl do 3c regel gezongen wordt als de 4o op deze wijze re re ci sol sol sol mi vit. of in letters A A Pis D D D B G. de twee laatste regels worden gezongen ut re mi fa sol re fa mi re ut of: GABCDjACBAG. Hot Boerenlied luidt Boer, boer, boer, Blijf muur op do loor; Want do Rooinek, nooit tevreden, Wil jou in het stof vertroden Wedorsta bem, Boor, En blijf op do loor. Boor, boer, boor, Treflijk is je roer; Rooineks, die als honden keffen^ Weet je raak er inee te treffen; Afrikaanscho Boor, Treflijk is je roer. Boer, boor, boer, Vrees geen krijgsrumoer; Voor den Brit recht onverkwik'lijk Buldert Lange Tom vorschrik'lijk Daarom, dapp're Boor, Vrees goen krijgsrumoer. Boer, boer, boer, Wie praat van retour? Muildier en waggon zo voeren Ammunitie naar de Boeren, Voodsol ook en voer, Zonder een retour. Boer, boer, boer, Hier, hier woont je broer; Wij ook doen, wat wij vermogen, Trots der Britten spijtig' oogen Reken er op, Boor, Hier, hier woont je broer. Boor, boer, boer, Wat jou ook weervoer Van do zwarten of de witten, Van de Kaffers of do Britten, Jij blijft vrije Boer, Wat jou ook weervoer. Boor, boer, boer, Wat jij eenmaal zwoer, Moog op duizenden gebeden Weldra in vervulling treden; Taaie, stoere Boor, Komo, wat je zwoer. Boor, Boer, Boer, Een staat er aan 't roer; Hij voer' u in veil'ge roede, Schenk' u vrijheid, welvaart, vrode, Blijf vertrouwen, Boer, Een staat er aan 't roer! In beginsel is elk Christen antirevoluti onair. Alleen wanneer hij op politiek terrrein zich in den aard en de verhouding der partijen vergist, kan de Chrisien aan het liberalisme de hand reiken en voor het evangelisch beginsel in den (door de Revo lutie in het leven goroopen antirevolutio nairen vorm) beducht zijn. Groen van Prinslerer. En zoo laat zich dan ook uit het histo risch verloop ten onzont wel begrijpen, dat de antirevolutionaire vorm gemeenlijk al- leon wordt gegeven aan wie van I'rotes- tantsche zijde tegen de Revolutie zijn op gekomen, gelijk het onder de Protestantsche Christenen bepaaldelijk de Gereformeer den zijn geweest, van wie deze bestrijding is uitgegaan. Evenwel zijn er naast Calvinistische ook Roomsche antirevolutionairen. Toch behoeft daarom niet gezocht te worden naar het vormen van ééne antire volutionaire partij die Protestant en Room sche omsluit, gelijk Stahl daarvan, naar hot schijnt, niet geheel afkeerig was. Er kan eendrachtige wederstand zijn, ook al is men in zelfstandige legercorpsen ge splitst. Bij eenheid in den wortel en veel over eenstemming in de uitwerking blijft er toch tusschen Protestant en Roomsche, ook al stellen beiden zich principieel tegenover de Revolutie, menig punt van verschil. Fabius, Voortvaren, blz. 172. Een griezelige ontdekking heeft een Ame rikaan, die den omineuzen naam Powers draagt, dezer dagen gedaan. Hij heeft het ethisch beginsel, de zede lijke waarde der veroveringspolitiek gevon den Hij prijst zijn volk dat hot intijds den alleszins uitnemenden weg van wereldver overing heeft ingeslagen. Hij verheugt zich dat het zich voor dat beginsel zoo gemakkelijk winuon laat door leuzen als „Cuba's vrijmaking en „Be schaving voor de Filippijnen Hij jubelt dat zijn volk daarmee getoond heeft dat 'tin talent van zelfmisleiding bij het Angel-Saksische moedervolk niet achterstaat. En hij waarschuwt er bij om toch mo reel deze „gave" der zelfmisleiding, met welke hij zijn natie zalig prijst, niet te onderschatten. De eene volkszonde na de andere wordt door dezen Amerikaan goedgepraat, ver heerlijkt. En den raad voegt hij er aan toe om te streven met do Engelschen in bond, naar het wereldrijk. Weliswaar verzetten zich do beginselen eener democratische staatsregeling tegen een Deze beide een octaaf hooger dan de rechtstreeks voorafgaande. dergelijke „opbouwende" veroveringspoli tiek. Maar dan moeten dio democratieën die staatsregeling maar worden opgeruimd Zoo schrijft hij, wiens naam men in 't Hollands door „machten", „mogendheden" vertalou kan en denken doet dat hij door deze laatsten of misschien wel door de machten dor duisternis geïnspireerd werd. Nomen est omen. De naam is een voortceken. Wie, die uitlatingen als van dezen cy- nischen Yankee leest, donkt hierbij niet aan zekere gesprekken in Dante's Hel. Laten do kleinere natiën door dezen Powers gewaarschuwd zijn. De consekwentio van het imperialisme, van de expansiepolitiek is het wereldrijk. En dat deze droom van hot wereldrijk twee christenvolken als Brittanjo en Ame rika bezielt, verhoogt 't gevaar voor hunne slachtoffers. Engeland annexeert do volken, met een „Ik dank u Heer dat ik niot ben gelijk deze" in den mond. En ook Amerika, alvorens zoo satanische daad te plogon, zot even zijn pot af. En zoo worden, nog oor zij het weten, de volken toegedaan tot dit Powers groote wereldrijk om onder te gaan onder don zweepslag van het Caesarisme 1 De orderingen Gods moeten dieper wor den ingedacht. En zoo moet met toene- inenden ernst do strijd tegen het beginsel der Rovolutie worden gevoerd, wat ook hot beginsel dezer eeuw is geweest, en mon- sehelijk goedvinden stelt in plaats van Gods wet. Tegen do Rovolutie het Evan gelie. IJdel is het pogen om het revolu tionair beginsel, in don wortel vorkeord, te verbeteren en te verchristelijken. Niet chri.tóY/X-rovolutionairmaar ««^'-revoluti onair. In dion strijd moeten allo Christenon één zijn, al blijft or splitsing van legercorps. Bij dion strijd raakt alle verschil, dat overigens onder Christenen bestaat, op den achtergrond. Ook hot verweer van Room sche zijde, vóorzoovor hot aan don Chris- telijken wortel is ontleend, en dat veel lauwheid onder hon, en vooral die onder Protestantsche Christenen, beschamen moet, wordt dankbaar gewaardeerd. Zonder nochtans ooit te vergeten dat de kracht schuilt in hot voortvaren tot de volmaakt heid, en dies ook voor dezen ontzaglijken kamp in do gezuiverde belijdenis der waar heid met het Calvinisme aan de wereld geschonken, door het op den voorgrond stellen van de souvoreiniteit en de rechten Gods; instemmende met De Bonald »de revolutie is begonnen met de uitroeping der rechten van don menscb zij kan slechts eindigen mot de uitrooping der rechten Gods." Fabius Voortvaren. Uit een verslag in liet Volk blijkt dat de eischen der werklioden diamantwerkers waren afgewezon, dewijl inwilliging er van den ondergang van tal van kleine werk gevers ten gevolge zou hebben. Verdiensten van f 1 per dag zijn echter niet voor een Amsterdamschen diamantbe werker. Want wel verdienen zij f 35 's weeks, maar daar moet f 26 bazongeld af. Het gaat nu om de doorvoering van het beginsel dat wij voortaan zullen hebben een nettoloon, dat van wat we ontvangen niets, aan niemand, zal behoeven te worden betaald. Het boort (slijppoeder) is reeds weer met f 1 gestegende 5 pet. verhooging van het juweliersaanbod zijn dus reeds door het boort opgeslokt. Men moet namelijk weten dat de werk man dit poeder zelf koopen moet en dat 't in handen is gekomen van drie speku- lanten to Londen die de prijzen dagelijks opslaan. Hadden do juweliers het boort opgekocht en voor de werklieden goedkoop verkrijgbaar gesteld dan hadden dezen voor de gedwongen werkeloosheid eenige ver goeding gehad. De indruk was dat de juweliers alle voordeel voor zichzelf zoch ten, en dat duldde de meerderheid der werklieden niot. Bij stemming verklaarden zich 3559 voor, en 1612 tegen de staking. Gevolg is dat reeds verscheidene patroons de eischen hebben ingowilliigd; en dat de achturendag zal worden ingevoerd, wanneer allen tot dit besluit tootreden. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over do Ongevallenwet is versche nen. Met de houding van het Ministerie, na verwerping der vroegere Ongevallenwet door de Eerste Kamer, konden vele loden zich niet vereenigen als niet consequent, een uit den weg gaan voor het votum der Eerste Kamer en oen toegeven aan den aandrang der groote werkgevers, waardoor aan de waardigheid der regeering is te kort ge daan. Het Ministerie had (ie Eerste Kamer moeten ontbinden of anders aftreden. Vele anderen juichten de indiening van het na dere ontwerp toe en verdedigden de houding van het Ministerie, vooral tegenover de be schuldiging van beginsel-verzaking, goed- keurendo, dat het tracht door bepalingen in den geest der amendementen, do meer derheid te verkrijgen. Andere leden zouden amendementen voordiagon en nietgedoogen, dat do positie der werklieden slechter werd Velen waren tegen het brengen van de ad ministratiekosten ten laste van den Staat en tegen het vervallen van het reservofonds, waartegen anderen geen bezwaar hadden, en evenzeer konden velen zich niet vor eenigen met het toelaten der overdracht van het risico der verzekering door de werkgevers. Yerscheidenen wenschten alleon do overdracht van het risico aan voreeni- gingon toe te laton. Andoren wezen op den sterken prikkel tot voorkoming van ongevallen, welke het dragen van eigen risico medebrengt. Wilhelm Liebknoclit, die op 14 jarigen leeftijd overleed, is oen merkwaardig man geweest, van wien wij wel oen heel klein stukje levensgeschiedenis voor onze lezers mogen boekon. Engels en hij waren do voornaamste re volutionaire communisten van '48. Geboren 29 Maart 1826 te Giesson in Hessen, uit een geslacht van staatsambte naren en geleerden, welks stamboom tot op Luther opklimt, onderscheidde hij zich door groote zelfstandigheid en zin voor de revolutie. In 1817 toog hij naar Zwitser land, en na do Juli-revolutio in 1848 naar Frankrijk, van waaruit hij een inval in Duitschland organiseerde, teneinde ook daar een republiek te stichton. Do beweging mislukte. Liebknecht werd ziek en koorde naar Zwitserland terug, vanwaar hij nog in datzelfde jaar met Struvo een inval in Baden ondernam mot hetzelfde dool en met denzelfdcn uitslag. Liebknecht kwam te Freeburg in do gevangenis. In Mei 1849 brak de revolutionairo beweging weer uit en hij werd in vrijheid gesteld, en voegde zich terstond bij do opstandolingon. Ook deze mislukte en Liebknecht toog ten der den male naar Zwitserland, vanwaar hij naar Engoland verdreven werd. Iiier word hij lid van den Kommunis- tenbond, door Marx en Engels gesticht, met wie hij dertien jaren lang te Londen in tiem verkeerde. Hij won er eon schamol stuk brood als onderwijzer. Genoemde bond werd later de partij dor sociaal democratie, als lid waarvan hij in 1862 tengevolge van de amnestie voor do deelnemers aan do revolutionaire bewoging van "8 en '49, in Duitschland terugkeerde. Daar heoft liij zich voorts als journalist en lid van den Rijksdag onderscheiden. Heftige twisten in do partij deden de aanhangers van Marx en Lassalle uiteengaan, en Liebknecht voegde zich bij de eersten. Dan, vervolging bracht de deelen der partij weer tot één, en Liebknecht weer stond allo stormen. Midden in zijn arbeid stierf hij. Zoo gezond, zoo dood. Hij was een beslist ongeloovige, die ook in zijn laatste uren niet geweten heeft van een onvorgankelijk koninkrijk, buiten het welk niets is dan een eeuwig verdorf. Dat zijn uitvaart één rousachtige betoo ging was, dat de internationale sociaal democratie hom vereert en vergoodt, 't is te begrijpen- Zij heoft hem veol te danken. En hij hoeft met zijn goed en geld en bloed en talent, goheel en al zich aan hare zaak gegeven. Laten de belijders des Heeren, laat de antirevolutionaire partij, laton do antirev. Kamerleden iets hebben van zijn ijver en bezielenden geest, van zijn zelfopofferend zich geven voor „de goede zaak", dat is hare, dat is hunne, dat is onze roeping. Hij heeft er velen beschaamd gemaakt tot het laatste moment zijns levens. UIT CHINA. Don 6 Augustus hadden de verbondenen de Chineezen bij Peit-Sang verslagen. Daar op hadden zij den tocht naar Peking voort gezet en leverden den 11 Augustus slag bij YangTsoen. Schoon de Chineezen dap per vochten en de eene verschansing na de andere met gioote verliezen moest ge kocht worden, behaalden de verbondenen andermaal een groote overwinning. De troepen hadden drie mijlen onder heet ge schutvuur gemarcheerd, alvorens de oerste stelling te veroveren. Russen en Amerikanen hadden de grootste verliezen geleden, ofschoon die betrekkelijk nog gering waren Inmiddels wordt de landing der Britscho troepen te Shanghai voortgezet wat den gouverneur heeft doen besluiten om de Amerikaansche regeering te verzoeken om bij de mogendheden er op aan te dringen deze landing te doen ophouden. De Amerikaansche regeering is echter niet van plan op dit verzoek in te gaan. Zij zond aan haar consul te Sjonghai bevel zich strikt onzijdig te houden. De positie der vreemde nederzettingen is nog steeds verre van veilig. Von Wallersee is door don Keizer uit geleide gedaan. Fransche troepen vertrok ken van Marseille, nadat president Loubet hun de vaandels had uitgereikt. Dat Lou bet en Wilhelm rodevoeringeu hebben ge houden, behoeft zeker wel geen afzonder lijke vermelding. Ook vertrokken nog drie transportschepen met Britsch Indische troe pen uit Hongkong naar Shanghai. Een fransche torpedojager, eorst onlangs in dienst gesteld, is bij Kaap Sint Vincent verongelukt. Slechts een gedeelte der be manning is gered. Li Hung Tsjang moet opgedragen zijn tot eiken prijs vrede te sluiten. ENGELAND en TRANSVAAL Roberts heefteen kletspraatje overgeseind. Hij moet namelijk een complot ontdekt hebben van 15 Boeren te Pretoria die het gekke plan hadden opgevat om al de En- gelsche ofïicieien te vermoorden en Roberts van zijn bed te lichten en naar het Boe- renkamp te voeren. De vijftien zitten al achter slot en gren del, en brachten zelf het moorddadige plan uit door de schuld op den ander te wor- pon. Dat weinigen veel van dit bericht ge- looven zullen, is te bogrijpen. Het plan was er te zot voor. Verbeeld je al de Engelsche officieren De Boeren, zoo zij 't vernemen, zullen bepaald zeggen dat Roberts do aandacht wenscht af te trekken van Engolands zon- denregisteren mogelijk ook weder oenigo hardhoden in 't schild voort, waar do Brit zoo uitgeslapen op is. Zelfs voor Engelsche officieren loopt hot de spiegaten uit, zoo wreed Kitchener overal te werk gaat. Overal verbrandt hij de hoeven van deze «rebellen" en «land verraders". En zijn blanke en zwarte huur lingen hebben in dat werkje een bot genot. Weer is De Wet aan zijn vervolgers ontkomen. Schoon Kitchener zijn achter hoede fel bestookte en Methuen zijn voor hoede bij de keel greep, wist hij toch de Vaal over te komen, en schijnt met 't grootste deel van zijn leger te pogen zich met Botha te vereenigen. Hij is het laatst gezien ongeveer 40 mijlen ten Z.O. van den spoor weg van Klerksdorp naar Pretoria. Botha bevindt zich te Wonderfontein, naar do Engelschen meenen, zoodat De Wet dus in noordoostelijke richting zich zou moeten bewegen. Dan komt hij meer onder be reik van Bulier, en kan die zijn kunsten eens vertoonen als De Wet ten minste niet slechts schijnbaar naar het N.O. trekt, om zich straks als tie gelegenheid gunstig is, plotseling naar het Noorden te wenden, en zich met De la Rey te vereonigen. Natuurlijk verhaalt Roberts van deze bewonderenswaardige ontkoming niet; wel dat Kitchener en Methuen zich vereenigd hebben en do Boeren voor zich uitdreven dat deze laatsten in don vroegen ochtend den spoorweg trachtten over te stoken bij Welverdiend, en dat Smith-Dorrien hun dat zocht te belettenalsmede dat Mothuen Donderdag bij Buffelshoek met hom in ge vecht zijnde, zes wagens entwee ambulances van hen veroverde. Welverdiend ligt halverwege tusschen Potchefstroom en Krugorsdorp, en derhalve op oen gebied dat Roberts nog niet van Boeren heeft kunnen „zuiveren." Men bedenke hierbij dat in het noorden ver moedelijk geen groote Engelsche troepen macht meer staat, want na hot succes van De la Rey bij Elandsrivier is Rustonburg door de Engelschen ontruimd en heeft Baden Powell zijn troepen saamgetrokken op Conmandonok. En do Boeren hebben een spoorweg tusschen Johannesburg en Bloemfontein weder opgebroken! Nu ten zuiden van Vereeniging; dus dicht bij do Vaal. Hiermede houdt verband het bericht dat de Vrijstaters, waarschijnlijk onder Olivier, na de bezetting van Harrismith door de Engelschen, Frankfort, Viljoens- drift en Heilbron heroverd hebben. Heil bron ligt niet ver van de plaats waar thans Roberts' eenige verbindingslijn zoo plotseling werd gestoord. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudega F. de Haan cand. te Leeuwarden; te Makktun ds. A. v. Veldhuizen te Molkwerum; te Olst ds. W. Beekhuis te Engelen. Aangenomen naar Heeswijk door L. D. de Jong Schouwenburg cand. te Apeldoorn naar Pesse door E. Suraber cand. te Utrecht; naar Hagestein door A. M. den Oudsten cand. te Streefkerknaar Steenwijk door ds. II. J de Zwart te Ouder kerk a. d. Amstel naar Keppel door ds, P. 0. A Douwes te Zuidwolde. Bedankt voor Den Bommel door A. M. den Oudsten cand.; voor Krominenic- dijk door G. A. v. d. Bergh v, Eysinga cand. te Hulst. Den 29 Aug. a. zal hot 25 jaar geleden zijn dat ds. J. Nierstvasz, te Leiderdorp, de evangeliebediening te Krabbendijke aan vaardde. Hij werd 29 Augustus 1875 te Krabbendijke bevestigd, en stond sedert 1879 achtereenvolgens te Burum, Hijkcr- smilde, Gocnga en (6 Juli 1890) Leiderdorp. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zuid-Boijerland door J. C. Dage vos cand. te Utrecht. Deze berichten abusievelijk onder „Be dankt" gemeld. Te Voorst hebben zich voor de be trekking van onderwijzer, op eene jaarwedde van f 550, 56 solicitauten aangemeld. Eenige jaren geleden meldde zich voor twee vaca tures in die gemeente slechts één sollici tant aan, die zich bij slot van rekening nog terugtrok. Geslaagd te 's-Gravenhage voor do akte Fransch lager onderwijs de hoer S. Beenhakker, van Qeinkenszand. Goes. Naar wij vernemen zijn uit den Haag do Statuten der schietvereeniging K. W. te Goes teruggekomen. Noodig is, om op die Statuten de koninklijke goed keuring te verkrijgen, dat deze worden ge wijzigd. Goes. B. en W. hebben in de vacature Coenen vastgesteld: Candidaatstelling C September. Stemdag 18 September. Her stemming zoo die noodig is 25 September. Middelburg. Aanstaanden winter hoopt professor Riesterveld een lezing te houden voor de Geref. Jongelingsvereer.iging «lier man Taukeet." Scherpenisse. Vrijdag koerden de knecht en de 16 jarige zoon van den landbouwer C. A. Geuze met twee hengsten uit de weide huiswaarts. De laatste bevond zich zoo kort achter den voorsten hengst, dat toen het dier achteruit sloeg, het het hoofd van den jongen trof die met een bloedende wond neerviel. De knecht spoedde zich om hulp naar het dorp. Inmiddels kwam er een paard en slede, die den ongelukkige bewnstelo >s op dat voertuig naar de ouder lijke woning bracht. Zijn toestand is zeer zorgelijk en men vreest voor het behoud van zijn loven. Dinteloord. Hedenmorgen is bij het binnenkomen in 't Dintelsas voor de sluis van Mark en Din tel, door hot overslaan van de giek, over boord geslagen en verdronken de schippersknecht N. G. van Torren, op het beurtschip van C. van Beveren. Bij het afzonden van dit bericht was het lijk nog niet gevonden. Nieuw- en St. Joosland. Zondag avond omstreeks kwart over tien uur brak alhier een hevige brand uit in do wagen- inakorij van den heor Broerse, die zoozeer in herigheid toenam, dat niet alleen dit maar, ook het aangrenzend perceel, de her berg van den heor Baurdoux geheel in de ascli werd gelegd. Dank zij do windstilte gelukte het de brandweer de vlammen te stuiten zoodat de belondende porceelen alloon waterschade beliepen. Hansweerd. Het met zaad geladen zeilschip «Catharina" schipper de Hont, dat Zaterdag alhier op den Westberm is gevaren en lek geworden, is mot hoog water aan den grond gezet en dicht gomaakt. Zondag is het schip naar bestemming vertrokken. Bij een brand in een arbeiderswoning te Oostburg, is een tweejarig kind in de vlammen omgekomen; de twee anderen waren bewusteloos en hadden brandwonden, maar kwamen gelukkig bij. De man en de vrouw waren naar het land vruchten gaan snijden. De deur der woning was gesloten en moest opengebroken worden om de kin deren te redden. De oorzaak van den brand is onbekend. Vlies. Crt. Christelijke Verzorging van Zenuwlijders. Een algemeene vergadering zal te Utrecht gehouden worden van voorloopigc leden en belangstellenden tot stichtiDg van do Veree niging tot Christelijke Verzorging van Ze nuwlijders, op Woensdag 5 September a.s. te 12 uur in het gebouw «Irene" aldaar. De agenda vormoldt o. a. Bespreking van de beste wijze van ver zorging der zenuwlijders, ingeleid door een gemotiveerd advies van de commissie ad hoc, dr. Hermanides, ds. Notton en den heer Roodhuizen; opdracht tot aankoop van een geschikt terrein, bouwen van tehuizen en uitschrijven van een leening van/200,000. Bericht van voorloopige toetreding van leden en corporatiën kan nog tot 1 Sept. a.s. worden ingezonden bij ds. A. van Andel to Heerenveen. Ook kan men bij het begin der vergadering zich nog als lid en corporatie laten inschrijven. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, is, voor het tijdvak van 16 Augustus 1900 tot en met 15 Au gustus 1901, benoemd tot assistent aan het Rijkstandbouwproefstation te Groningen, C. A. de Looze, te Zierikzee. Door de betrokken maatschappijen is besloten de pier to Queensboro te herbouwen, doch niet van hout, zooals de afgebrande, maar van beton. Do nieuwe pier zal waarschijnlijk zóó worden aangelegd, dat de treinen langszijde van do schepen kunnen komen. Het plan om hot zuidelijk deol van de pier tijdelijk in hout te herstellen, wat 16,000 pond sterling zou kosten, is opgegeven. De Gardeners Chronicle deelt mede, dat een tuiuman, die in het donker eene vrucht afplukte, waarin een wesp verscholen was, en die in de vrucht beet, door het insect aan den tongwortel werd gestoken en binnen weinige minuten overleed. Hoogst waar schijnlijk was hier de dood het gevolg van verstikking, veroorzaakt door het opzwellen van do weefsels der keelholte. Het blad beveelt in gevallen, waarin men door wespen of andere insecten wordt gesto ken, aan, do gekwetste plek met gewoon keu kenzout in te wrijven, of den mond te spoelen met eene oplossing van keukenzout in water en azijn. Het middel is eenvoudig en in elk geval onschadelijk. Armenische moorden hebben weer plaats gehad in het district Sassoen. In het dorp Tagkank zouden 200 mannen, vrouwen en kinderen zijn vermoord door Turksche soldaten onder bevel van generaal Ali-pacha, den bevolhebber te Bitlis, dio daarop het dorp in brand liet steken. De soldaten wer den geholpen door Koerden. Drie andere dorpen werden geplunderd. Het heet dat do soldaten zijn uitgezonden om revolutionairo agitatoren op te sporen. In Amerika wordt hard geklaagd over de hitte. Te Chicago zijn Donderdag negen menschen dood gebloven, terwijl dertig op straat flauw violon. Te Toronto zijn de smel- torijen en fabrieken gesloten wegens de hitte. Tegenover de Boerenberichtcn om trent een ernstige ongesteldheid van lord Robers, seint Reuter uit Pretoria, dat de be jaarde opperbevelhebber vol jeugdige kracht is. Hij staat bij het aanbreken van den.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2