Openbare ïerkoopingen. IBooji Verkoopingen enz. Aanbestedingen. Openbare Verkooping. Dinsdag 14 Augustus 1900, Boereninspan, Zaterdag 11 Augustus 1900, AariaptÉ ei trnine Baaien, Woensdag 15 Augustus 1900, 2*1 Marktberichten. BURGERLIJKE STAND Advertentie 11. Cornelia Pieternella Hendrika. JOHANNA BROERSE hunne 40-jarige Echtvereeniging Tannetje Jacoba, Maandag 13 Augustus 1900, de Appels, Peren en Noten, den ISoottigaard, den ISooinunard, «Sen Boomgaard, den Boomgaard, Appelen en Peren, Vrijdag 10 Augustus 1900, verkoopen: EEN KAPITALEN 4 Werkpaarden van 3—12 jaar, 2 jonge Paarden, 1 Veulen', 10 baatgevend§ Melkkoeien, 2 Kalf vaarzen, 1 anderhalfjarigen Spring stier, 3 anderhalfjarige Vaarzen, 2 éénjarige Ossen, 5 Aanhoudkalve- ren, 1 vet Varken, 4 Mestputloo- pers, 40 Kippen en Hanenvoorts Menwagens, Moesmaker, Snij mo len, "Windmolen, Rolblok, Sleep- bord Sleeper Rolsleeper, Ploe gen en Eggen in soort, en verdere Landbouw-, Melk- en Stalgereed- schappen, Wagen- en Ploegharnas, Hooi, Mest, en eindelijk eenig Huisraad, als: 2 Bedden met toe behooren, eikenh. Kabinet, Tafels, Stoelen, kachels, Glas- en Aarde werk enz. Op de hofstede bestaat gcene ge legenheid om te stallen. Openbare Yerkooping te koop aanbieden Geit, 12 Kippen en 1 Haan, Kabi net, Bed met toebehooren, Tafels, Stoelen, Klok, Spiegels, Schilde rijen, Kleerkist, Meelkist, Spek- standerd, Mans- en Vrouwen kleederen, GOUD- en ZILVER WERK, Glas- en Aardewerk, Zolder- en Handgereedschap, Var kenshok, 170 bossen Kanthooi, Mestput, enz. verkoopen: Donderdag 16 Augustus 1900, Hoeren- en V rachtrijders-Inspau, 3 Werkpaarden van 7-9 en 11 jaar, 1 twee en halfjarig Mer- riepaard, 1 Hengstveulen, 4 Melk koeien, 1 Vaarskalf, 4 Varkens, Barouchet, Utrechtsch wagentje, Menwagen, 3 Eggen, Sacksploeg, Zeeuwscheploeg, Rolblok, Sleeper, Wanmolen, Snijmolen, Karn,Room tonnen, Zeeften, Stal-, Deel- en Melkgereedschappen, partij Stroo, benevens eenig HUISRAAD. Op de hofstede geen stalling. getroffen en velen eerst na urenlange zorgen weer tot hun volle bewustzijn konden worden terug gebracht, herstelden merk waardigerwijze al'cn naar verhouding in betrekkelijk korten tijd en zonder eenig nadeelig gevolg voor hun gezondheid. Sneller reizen. Het nieuwste stoom schip van de Hamburg Amerikalijn, de »Deutscbland" beeft onlangs de reis van Plymouth naar New-York in 5 dagen, 15 uren, 46 minuten afgelegd en terug in nog 1 uur 40 minuten korteren tijd Men brengt hierbij in berinnering dat in 1858 de »Hammonia I" voor dezelfde reis 13 dagen 1 uur en terug 12 d. 6'/s u. noodig had, in 1867 de »Hammonia II" 9 d. B u., in 1891 de »Bismarck" 6 d. 11 u. en 44minuten. In tegenwoordigheid van den keizer, den prins van Wales en andere vorsten, had Zaterdag te Coburg de lijkdienst voor wijlen hertog Alfred plaats in do Maurits- kerk. Do generaal-superintendant Bahnson hield do lijkrede; do generaal-superinten dant Kretchner zegende het lijk, dat hierop werd overgebracht naar het mausoleum en in den grafkolder geplaatst. De keizer vertrok naar Wilhclmshöhe, terwijl do prins van Wales naar, Londen terugkeerdo. AXEL, 4 Aug. 1900. Oude Tarwe fa f Nieuwe Tarwe 8 af 8,40. Rogge f 7.25 a f 7,50 Nieuwe Wintergerst f 8. a 8,25. Zomorgerst f 0, a f0.Haver f 6,50 a 7. Kookerwten f a f0,Voererwten f 8, a f 8,50 Paar- denboonen f af. Lijnzaad f a Koolzaad f a f Alles per 100. kilo. Aardappelen f 1,50 a f perlOOK.G ROTTERDAM, 6 Aug. 1900. Buitenlandsche granen stil. Meel onver anderd. Prima fll,a f 12,Eerste kw. f 10,— a fll,—. Tarwef 6,a f 7, Nieuwe Rogge - 5,06 - 6,25 Nieuwe Wintergerst - 7,20 - 7,80 K a r w ij z a a d - 33, - 34,50 per 100 kilo. Zeeuwsche eieren f3.20 a f 3,40. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 167 runderen, 328 kalvers, 2166 schapen of lammeren, 458 varkens. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 64, 2e kwal. 58, 3e kwal. 52 Kalveren le kwal. 85, 2 kwal. 75 a 60, Schapen le kwal. 54, 2 kwal. 46, 3e kwal. Varkens le kwal. 43 a 2e kwal. 42, 3e kwal. 40, licht soort 38 a 36 Vlas. Geen aanvoer. Aardappelen. "Westlandsche klei f 0,00 a 0,00 zand f 0,00 0,00 Geldersche Kralen f 1,60 a f 1,80 Ingezonden Stukken. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Arbeid onder Militairen in Indië. Tot mijn overgroote blijdschap en bemoe diging ontving ik ter verspreiding van Ohr. Scheurkalenders en Lectuur onder Militai ren in Indië van N. N. te Amsterdam de vorstelijke gift van f 100.waarvoor bij dezen den milden Onbekende hartelijk dank wordt betuigd, en 's Heeren zegen wordt toegebeden. Zij deze milde gave een voor bode van vele giften die volgen, opdat we ook dit jaar onze broeders, die met zooveel opofferingen hun leven den militairen in Indië wijden, niet behoeven teleur te stellen. Tot heden zijn er nog o zoo weinigen, die aan onze roepstem gehoor gaven. Toch, wij hebben nog goede hope, dat het voorbeeld van bovenvermelden gever of geefster bij vele rijkbeweldadigden in den lande navol ging zal vinden en zij hunne schatten zullen willen openen ten dienste van Koning Jezus, en tot heil van onze jongens in dienst van Koningin en Vaderland. Droef en betreurenswaardig is het leven van duizenden militairen in onze Koloniën. Daar ligt voor mij een zoo pas ontvangen brief van onzen Zendeling-Leeraar D. te G., die onder onze jongens arbeidt. Wanneer ik u in werkelijkheid kon mededeelen, wat die Broeder mededeelt van het zondig leven van duizenden militairen, dan zoudt gij evenals ik van schaamte blozen. Doch zulke meededeelingen kan men in een blad, het welk in jeugdige handen komt, nietpubli- ceeren. En.%alle dingen zijn ook niet oorbaar. Onze zonen uit dien poel van on tucht en dronkenschap onder den zegen des Almachtigon op te heffen, is het doel van onzen arbeid. Zij het U, lieve lezer en lezeres, een voor recht en belioefte des harten voor dien ar beid te bidden en uw goud, zilver ofkoper te offeren, naardat God U welvaren schonk. Veel wordt er gevraagd, doch men overwege wel dat, waar de zonde het sclireiendst ge diend wordt, onze gaven daar het noodigst en nuttigst besteed zijn. Verlangend zien wij de blijken uwer liefde en belangstelling tegemoet. Vloeien de gaven mildwachte de een met op den anderWij ontvingen tot heden nog geen tiende'deel van hetglen wij zoo gaarne zouden ontvangen om de handen van al onze broeders in de Militai ren-Tehuizen te vullen. amitai- Onze verwachting is van God en onze hope is gevestigd op allen die den Heere vreezen Zend s.vp. spoedig uwe bijdrage onder bet motte: »Voor Lectuur naar Indië" aan uwen kranken broeder. A. GRUIJS Sr. Zaandam, 12 Juni 1900. (Molenpad). Br. Gruijs te Zaandam verzocht ons boven staand stukje ook in ons Blad te willen opnemen Gaarne voldoen wij aan zijn ver zoek. Br Gruijs is reeds vele jaren lijdende en bedlegerig, maar arbeidt met de krach ten, die God hem nog geeft tot de komst van Zijn Koninkrijk. Reeds menige vrucht heeft hij van zijn arbeid mogen plukken. Ilij is een boeder, wien de Heere in het lijden dezes (ijds ruimschoots doet deelen, maar opdat hij daardoor geoefend, des temeer anderen ten zegen zou zijn. We hopen dan ook, dat deze kranke en zoo zwaar bezoekle broeder ook van onze lezers steun in arbeid zal ontvangen. Red. van 4 Aug. tot 6 Aug. 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Groenenberg, 26 j. jm. en L. J. Eransella, 24 j. jd. Bevallen: S. Bassie, geb. Harinissen d. A. van de Putte geb. Cornelisse z. E. Iluijbregtse geb. v. d. Broeke z. A. B. de Veer geb. Berends d. W. G. Appel geb. Deibei z. J. C. Hollebrands geb. Laros d. J. Looijse geb. Joosse d. G. Goote geb. van der Wal d. J. Wielemaker geb. Willemse d. E. Littooij geb. Ilanse d. Overleden: J. Kleinepier 2'Is w. z. H. Step 8 mnd. z. M. E. Radde 1 w. d. Levenloos aangegeven een zoon van P. Auren en T. de Rijcke. GOES, le Huw. afk. 5, Pieter Marinus Barends, 22 j. jm. te Goes en Cornelia Jobsen 27 j. jd. te 's Heer Arendskerke onlangs te Goes- Geboren: 5, Petrus Antonius Maria z. v. Oornelis Ferdinandus de Poorter en Cornelia Johanna Kien. Juni 1900. WAARDE. Gehuwd: 7, Francois Lo- wiesse, 25 j. en Maatje Krijnsen 26 j. Geboren: 3, Hubrecht z. v. Jasper Bom en Klazitia Klap. 7, Franciscus, z. v. Pieter Boonman en Dorothea Johanna Schreurs11 Ifornelia, d. v. Marinus van Houten en Johanna van Liere. Juli 1900. WAARDE. Gehuwd: Marinus de Smit 24 j. en Willemina van den Berge, 25 j. Geboren: 18, Helena, d. v. Dingenis Sinke en Elisabeth Hovestadt; 20, Bregtje d. v. Jacob van Peenen en Wouterina Jacoba van den Berge. Overleden: 2, Jacoba van Koeveringe 29 j. ecktgenoote van Marinus Sinke. OVEZAND. Geboren: 2, Wilhelmina, d v. Willem Pantus en Maria Magdalena Langenaare; 3, Marinus, z. v. Johannes Franciscus Stokx en Catharina Kopmels; 4, Maria, d. v. Aalbrecht Ars en Geertje Wagenaar; 6, Franciscus Jozephus, z. v. Marinus van 't Westeinde en Leonie Claeijs; 8, Jacomina, d. v. Pieter de Jonge en Jaco- mina Verdonk; 10, Johannes, z. v. Jacob Oostdijk en Maria Raas; 18, Sara d. v. Johannes Boonman en Adriana Remijn; 23, Willem, z. v. Cornells de Baar en Cor nelia Remijn; 31, Cornelis, z. v. Jan Adri- aanse en Catharina Konings. Overleden: 2, Marinus Langemaaro 37 j. ongeh. NISSE. Overleden: 22, Cornelis Poort vliet 4 j. ongeh. DRIEWEGEN. Gehuwd: 26, Anthony de Waal, 24 j. jm. en Catharina Meulbroek, 23 j. jd. Geboren: 4, Neeltje, d. v. Pieter Koole en Neeltje Bliek. Overleden: 20, Johannis Koole, 62 j. man van Johanna van de Guchte. COL1JNSPLAAT. Geboren: 9, Jan Francke, z. v. Francke Pasveer en Oukje Koudenburg; 12, Semerina en Jozina d. v. Marinus Fortuin en Adriana Lamse; 21, Cornelia Tanncke, d. v. Dingenis Wilderom en Cornelia Tannetje German; 28, Jaco- mijna Johanna d. v. Willem Adriaanse en Jacola Lems. Overleden: 11, Adriaan Bouwense, 4 m.; 21, Jan Visser, 4 m.; 28, Semerina Fortuin, 16 d. HEINKENSZAND. Geboren: 3, Martina d. v. Cornelis Kuzee en Adriana Verschiere. OHS HUIS. Wegens schoonmaak, herstellingen enz. blijft het gebouw nog tot nadere aankon diging gesloten. Woensdag 8 Augustus. Oostkapelle 10 uur door not. de Vos en Wisboom Verstegen voor dhr. J. de Visser Pz. inspan als: zwarte merrie, oud 8 jaar, donker bruine merrie 4 jaar, bruine merrie 17 jaar, vos merrieveulen, 8 baat- gevende melkkoeien, 2 driejarige Ossen, 2 driejarige vaarzen, zes 1 '/a jarige vaarzen. 7 kweekkalvers, springstier, oud 20 maan den, stier oud 9 maanden, 2 schapen, weer met 4 lammeren, 2 varkens, 60 kippen en lianen, 3 ganzen, 9 eenden en wertel 3 kalkoenen, 3 poelpetanen, 2 karnhonden met hok, marktwagen op veeren, 2 men- wagens, driewielskar, eggen in soort, 3 ploegen, rolblok, kortmolcn, mangelmolen, veldslede, arreslede, harnassement, at braak huisraad, landbouw-, melk-, stal- en zolder- gereedscliappen. Kloetinge, 10 uur bij Jasperse door not. Pilaar inspan als4 werkpaarden 3 9 jaar, 2 jonge paarden, 1 donkerbruine hengst Belgisch ras oud 6 jaar, 1 veulen, 6 baat- gevende melkkoeien, 1 kalfvaars, 3 twee jarige, 4 anderhalfjarige ossen, 2 vette var kens, 2 karnhonden met hokken 50 kippen walchersch wagentje op veeren, 2 men wa gens, karos, driewielskar, zaaimachine, twee- paardsrosmolen, landbonw-, melk- en stal- gereedschap mutsaard. Donderdag 9 Augustus. 's-Gravenpolder, door not. P. Overman boomvruchten. Vrijdag 10 Augustus. Oost Souburg, in 't te veilen koffiehuis dooi not. de Vos 11 uur het koffiehuis, kruidenierswinkel, bakkerij, sclmur en ert 320 c.A. Daarna voor dhr. v. Sabben een huis, erf, schuur en bouwterrein 710 cA. Kloetinge, 10 uur door not. Pilaar bij wed. Jeronimus inspan als: 4 werkpaarden 3 12 jaar, 2 jonge paarden' I veulen, 10 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 3 1'/,jarige vaarzen, 2 jaarling ossen, springstier 1 vet varken, 40 kippen en lianen, 1 Utrechtsch wagentje 2 menwagens, 3 ploegen, wagen- en ploegharnas, hooi, mest, eikenhouten kabinet enz. Maandag 13 Augustus. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Liebort en Pilaar appels, peren, noten voor dhr. C. Rijk don boomgaard Zanddijk, voor Jan Rijk id. voor 't burgerlijk armbestuur te Goes id. in de Suabbe, en in Hiliewerve Kapelle. Kloetinge, half 2 bij Akkenaar door not. Pilaar 7 perc. bruine boonen, 9 perc. sui kerpeen, 4 perc- boestenpeon en mangels. Boomviuchten Hollandscbe hoeve. Woensdag 15 Augustus. Koudekerke, 1 uur door not. Loeff aan do Duinen bij don Vijgeter geit, 12 kippon en haan, bod met toebehooren, goud en zilver, glas- en aardewerk, zolder- en hand- geieodschap, kantbooi, mestput enz. Domburg, in de Roode Leeuw door not. Huvers 3 uur huis, erf en tuin Zuidstr 2070 c.A. En een schuur en tuin Oostststr. bjj Chr. Louwerse 2496 c.A. Donderdag 16 Augustus. Nisse door not. Pilaar 2 uur bij de Blaeij lo. een hofstee in Willoutspolder 5,27 H. 2,3439 H. weiland Sluishoek, 5650 cA. bouwl. in Hoedekenskerke en 7960 cA. id. Inl. dhr. W. F. K. Lenshoek. Kruiningen, door not. Prins 10 uur bij Zeevaart 3 werkpaarden 7, 9 en 11 jaar, 1 twee en halfjarige merrie, hengstveulen, 4 meikoeien, vaarskalf, 4 varkens, barou chet, menwagen, Sacksploeg, Zeeuwsche ploeg, stal-, deel- en mclkgereeeschap, stroo, huisraad enz. Vrijdag 17 Augustus. Kruiningen, bij Casteleijn verpachten voor 7 jaar door not. Prins 12,9023 II. bouw- en weiland en dijken voor het waterschap Kruiningen. Biggekerke, 10 uur door not. Huvers bij Sturm een hoefje 4,4250 H. van C. Abra- hamse. En den inspan 1 uur. Goes, half 11 in de Prins van Oranje door not. Pilaar de hofstede 2795 A. in pacht bij P. J. van Damme5 perc. bouwl. 18,8630 H. en 25 perc. bouw- en weiland 65,6020 H.A. in Wolfertsdijk, Heinkens- zand enz. Inl. not. de Bas, 's-Gravenhage, dhr. W. F. K. Lenshoek, Kloetinge; en den notaris. Oost Souburg, 10 uur aan 't koffiehuis op 't dorp inventaris, biljart met toebe hooren, huisraad. Oostkapelle, door not. Verhulst bij Rooze 27 H.A. 7 A. 36 c.A. in 35 perceelen bouw- en weiland. Zaterdag 18 Augustus. Aagtekerke, 10 uur bij bij Jan Sanderse door not. Huvers 2 merriën 12 en 10 jaar; 1 hengstveulen, 4 baatgevende melkkoeien, 3 kweekkalvers, menwagen met toebehooren, veerwagen, paardenwant, karn, roomtonnen, hooi, stroo, nagras, enz. Kruiningen, 5 uur door not. Prins bij Bierons fruitgewas voor de beeren J. Wave rijn, le Clercq, Dek, J. Blok Ez., Fruithof en Kircbner in den Smokkelhoek. Dinsdag 21 Augustus. Goes, door not. v. d. Kloes voor J. v. d. Berge half 4 in de Prins van Oranje een smederij Ganzepoortstr. met buis, schuur en erf 418 cA. en een buis en erf 60 cA. Woensdag 22 Augustus. Domburg, in de Roode Leeuw 10 uur door not. Tak de hofstede van Chr. Min derhout. Sint Laurens in Bloemendaal door not. Verbuist 2 uur lo. een huis, schuur, erf, tuin enz. Brigdamme 8 enz. 2o. 750 c.A. weiland Leliëndaalsche weg. 3o. 20470 c.A. bouw- en weiland in Serooskerke. 4o. 16140 c.A. bouwl. id. Vrijdag 24 Augustus. Biggekerke, 10 uur bij Sturm door not. Loeff lo. een hoefje van wed. Machielse 646 c A 2o. 395 c.A. bouwterrein. 3o5o. bouwl. 1090, 1910, 1950 c.A. Woensdag 22 Aug. te zien. En om 1 uur aan bet hoefje van wed. Machielse meubelen, hand- gereedschap, mutsaards, statenbijbel, enz. Brigdamme, in eafé Bloemendaal door not. Wisboom Verstegen twee huizen, erven en tuin B 65 en 66 samen 575 c-A. Donderdag 30 Augustus. Middelburg, 8 uur door not. Wisboom Verstegen in de Vergenoeging lo. een huis en erf Dam Noordzijde 129 c.A. 2o. een dito Brakstraat 263 en 263a groot 65 c.A. 3o. een dito en tuin Veersche Singel T 32a groot 226 c.A. Daags voor en op don verkoopdag 1012 uur en 24 uur te zien. Dinsdag 11 Sept. Goes, verpachting 3 unr in de Prins van Oranje door den ontvanger der registratie en domeinen in 12 perc. schorren voor de Van Citters, Zuid Kraaijert, Jacob, Noord- Kraaijert, Sohenge en Westkerkepolders en de zeedijken van beide laatste polders, en bouwl. en dijk van den polder 's Heer Arendskerke, een deel zeedijk van den Burenpolder en de zeedijken langs Ierseke, en van den Molen- en Nieuw Olzendepolders, voor 7 jaar. Zaterdag 15 Sept. Krabbendjjke door not. Prins en Tak uur bij Krijger bouw- en weiland. Ierseke Vi ijdag werd door Not. Liebevt publiek geveild een woon- on winkelhuis Zandstraat alhier groot 0.02.11 Heet. van J. M. de Koster. Kooper dhr. J. C. H. Holl- mann te Goes voor f 1480 plus 8ll2% onk. Vrijdag 10 Augustus Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.: bet maken en inhangen van een paar ijzeren deuren voor de Oostscbutsluis te Sas van Gent. Raming f 6950. Aanwijzing 3 Aug. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Nelemans te Ter- neuzen en opzichter Kiewit te Sas van Gent. Berends geven kennis van de voorspoe dige geboorte van een dlaschter. Middelburg, 5 Augustus 1900. Heden werden wij verblijd door de voorspoedige geboorte van eene wel geschapen dochter, A. D. LITTOOIJ Az. E. LITTOOIJ—Hanse. Middelburg, 4 Augustus 1900. Den 8e". Augustus hopen onze geliefde ouders g> WILLEM DE VOOGD eu te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Oostkapelle. Heden overleed ons geliefd doch tertje in den jeugdigen leeftijd van 8 maanden. J. VAN IJZERLOO. G. VAN IJZERLOO-Krijger. Kruiningen, 5 Augustus *1900. De Notarissen rar. LIEBERT en PI LAAR, zullen des avonds te 6 uren, te Kapelle, in de herberg bij wed. J. Hanson, verkoopen in onderscheidene boomgaarden, onder Kapelle, Schore, Kloetinge, Goes, Hoede kenskerke, Kattendijke, (Wilhelminapol- der) en Kruiningen (aan den Zanddijk), omschreven op de aanplakbiljetten, waarbij o. a. voor dhr. C. Rijk, in Kruiningen, aan den Zanddijk; voor dhr. Jan Rijk, aldaar voor het Burgerlijk Armbestuur te Goes, aan het dorp Schore, in de Snabbe, en in Kapelle, in Hiliewerve, vroeger in pacht bij dhr. J. Oele Hz. Notoris LIEBERT te Kapelle zal op des avonds 7 uren in de herberg van wed. J. Hanson te Kapelle publiek ver koopen wassende in boomgaarden onder Kapelle, Schore en Kloetinge. De Notaris J. M. PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, voor wed. G. Jeronimus, op de door haar be woonde hofstede, aan het dorp Kloetinge, bestaande o. a. uit op 's namiddags te 2 uren, te Kloetinge in de herberg van W. Aickenaar, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER wassende in verschillende boomgaarden in Kloetinge, Evers dijk, Nisse- 's Heer-Abtsk erke, Zwake, Hoe dekenskerke en Goes; ongeveer 78 Aren te Kloetinge in Gasjeshoek en aan de leiding en 1 H.A. 41 A. 30 cA. y—r A. "VT" TS"1 *T-~» mJL mmm MubJ IILW "f in 's Heer Abtskerke aan den grintweg. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal des namiddags om 1 uur, te Koude kerke, aan de Duinen, aan het huis B nr. 110, bij den Vijgeter, in het openbaar De Notaris 0. PRINS, te Kruiningen, zal OP des voormiddags ten 10 ure, ten huize van Hubrecht Zeevaart, te Kruiningen DEN GEHEELEN bestaande in:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 3