Openbare ïerkoopinyen. Kerknieuws. Schoolnieuws. Keclitszükeii. LEESTAFEL. Marktberichten. Het stoomschip «Arundel Castle," dat 9 dezer met 762 passagiers van Kaap stad vertrok, wordt 29 dezer te Vlissingen verwacht; het ss. German, dat 11 dezer met 294 passagiers van Simonsbaai vertrok, kan 1 Augustus daar zijn. Schade door hagelslag! De op 21 Juli en vroeger op sommige plaatsen voorgekomen hagelslag, heeft aan zienlijke schade aan de to velde staande gewassen veroorzaakt. Aan niet allen schijnt het bekend te zijn, dat in zulke gevallen ontheffing of vermin dering van den aanslag in de grondbelasting kan worden gevraagd en toegestaan. 11.N, Evenredige Vertegenwoordiging Mr. v. Gilse heelt in een nota op de kieswet bovenstaande verbetering in de kieswettechniek ter sprake gebracht, en do voordeelen van 't evenredige stelsel tegen over het huidige meerderheidsstelsel in 't licht gesteld. Te Lisse viel een 2 jarig meisje on gezien door het gat in de bestekamer, en werd na eenige uren zoekens aldaar leven loos uit opgehaald. Te Ureterp is een werkman, vader van zes kinderen door do hitte bezweken. Te Hindeloopen vond men een leurder om dezelfde oorzaak dood aan den weg zitten. Te Joure werd oen kindje in een wagentje onder het rij den door do hitte gedood. Te Appelscha bezweek een werkman. Te Sappemeer een vrouw. Te Suameer een arbeider door de warmte. Te Breedevoort trof dit twee kindertjes van een jaar (tweelingen) die door de moeder mee naar hot veld go- nomen waren. Een werkman te Velp heeft in een twist zijn stiefvader een levens gevaarlijken messteek in do borst toege bracht. Te Alkmaar is een 2 jarig kindje onder een vrachtwagen van den besteldienst geraakt en binnen weinige oogenblikken aan de gevolgen overleden. Op den Zeedijk te Amsterdam is een kindje van één jaar uit een raam der 2de verdieping gevallen en kort daarop over leden. Op verschillende plaatsen ver drinken menschen van 10 jaar en ouder bij 't zwemmen, te veel om er melding van te maken. Een vaandel dat dienst heeft gedaan in den slag van Waterloo, is teruggevonden te Bowral, een kleine stad in Australië. Dit historische stuk, was na dien slag met twee andere vaandels, het eigendom geworden van kolonel Townsend. Deze vermaakte alle drie aan een dame, genaamd Carpenter, door welke zij werden nagela ten aan twee nichten. Nu werden de vaan dels verdeeld, en wel in den vollen zin des woords, zoodat ieder erfgenaam ander half kreeg. Een der dames nam haar deel moe naar Nieuw Zuid-Wales, en haar zoon versierde met het vaandel zijn huis ter gelegenheid van het ontzet van Mateking. Op het kerkhof Père-Lachaise te Pa rijs is gisteren een monument onthuld ter eere van de nagedachtenis van dr. Hahne mann, den stichter van de homeopathie. Slechts een dertig personen waren hier bij uitgenoodigd. Hot monument, opgesteld in de nabijheid der graftomben van Racine, La Fontaine en Molière, is bekostigd uit een internationale inschrijving. Het bestaat uit een groot blok rood graniet, waarop een voetstuk, dat de buste van Hahnemane draagt en waarin verder de titels zijner werken zijn gegraveerd, benevens zijn spreuk: „Simillia simillibus ourantur". Een twee- lal sprekers voerden het woord. Aan een brief geschreven door een Duitschen soldaat, kort na het bezetten van Kiau-Tsjan, zijn de volgende regels ontleend «Op een goeden morgen ging de com pagnie op marsch. Wij trokken door eenige dorpen en hielden halt in een tempel, die aan afgoden was gewijd, voor de stad Tsmio. Wij hingen onze ransels op aan deze af goden, tot groote ergernis der Chineezen, die om ons heen stonden en die elk oogen- blik dachten, dat bliksems ons zouden tref fen. Zij wilden niets van ons weten, doch dit belette niet, dat wij goed sliepen. Tsmio is de zetel van een mandarijn. Vijf Chi- neesche compagnietin liggen er". Zulke ondoordachte en onwelvoeglijke handelingen zijn al mede de oorzaak van den haat, dien de zonen van het Ilemelsche Rijk voor de vreemdelingen koesteren. Een eigenaardige landkaart. Bennet Burleigh schrijft aan de «Daily Telegraph" bijzonderheden over een bezoek, dat iiij bracht aan de Modelschool te Pre toria, dietotgevangenisdiende der Engelsche officieren. Er waren talrijke sporen nog te vinden van het verblijf der Engelsche gevangenen, doch het eigenaardigste was wel een reusachtige landkaart, die op een grooten muur was ontworpen, voorstellende de Oranje-Vrijstaat en Transvaal. Een twaalftal officieren had er aan gewerkt, naarkleine oorlogskaarten en eigen schetsen. De kaart was in inkt en olieverf uitgevoerd. Alle slagvelden van do Toegela tot Kroon stad waren er op aangegeven. De kaart was zoowel door de Boeren-gevangenbe- waarders als later door de Engelschen ge ëerbiedigd en was nu zorgvuldig gevernist. Andere bijzonderheden van het gebouw waren het venster, van waar teekens ge wisseld werden met een Engelsch meisje, dat in de naastbij zijnde villa woonde en het Morse-alphabet had geleerd om de ge vangenen op de hoogte te houden wat van buiten af gebeurde. Veel sporen waren verder te vinden van pogingen, door de gevangenen gedaan, om te ontsnappen. Te Belgrado is per koninklijke procla matie hot aanstaande huwelijk afgekondigd van koning Alexander van Servië met me vrouw Draga, gewezen hofdame van koningin Nathalie. Dit nieuws verwekt groote sonsatio in Servië. Het ministerie heeft zijn ontslag aan den koning aangeboden, daar het van meening is, dat dit huwelijk strijdig is met de grondwet, wijl deze duidelijk zegt, dat de koning slechts een prinses van koninklijke bloede op den troon mag plaat sen. De koning is nog geen 23 jaar, zijn bruid, uit een burger familie gesproten en weduwe van een aanzienlijk burger, heeft de veertig achter den rug. Groot en schraal bruin. Nog knap en zeer beschaafd, heeft zij 't hart des konings veroverd, die daarbij verklaard heeft, gemeend te hebben in den geest en 't belang des volk:' te handelen, door een vrouw uit het volk te trouwen. Afgevangen. Een heer stapte te Antwerpen uit den trein j plotseling naderde hem een jonge dame, sloeg de armen om zijn hals, en kuste hem. »0, wat ben ik blij, u te zien," riep ze. Do heer drukte haar stevig aan zijn hart; maar nu zag ze hem in 't gezicht, en een uitdrukking van grooten schrik kwant in hare oogen. «O, wat heb ik mij vergist!" zeide ze; gij zijt mijn papa niet en ze trachtte zich los te rukken. «Dat is niets," antwoordde de heer, haar vasthoudende, ik ben commissaris van politie, ik zal u houden tot er een agent komt. En toen de agent kwam, vond hij de diamanten speld van den heer in de hand van de jonge dame. William Vanderbilt, de jonge aarts- millionair, die een record van automobilisme heeft gemaakt, heeft gisteren in 2 uur 47 minuten den weg van Newport naar Boston 120 kilometer afgelegd. Maar aan gezien het weinig had gescheeld of hij had verschillende menschen overreden, om dien roem te behalen, werd hij door de politie van Milford, een voorstad van Boston, voor het gerecht gebracht, dat hem tot 15 dollars boete veroordeelde. De predikant van Runwell, in Essex, heeft een electrisch toestel uitgevonden voor het luiden van de kerktorenklokken. Hij luidt nu al drie maanden op die manier zelf de klok. Het toestel is verbonden aan de eleetrische geleiding voor de verlichting van kerk en pastorie; maar het kan ook zonder eleetrische kracht als petroleummotor worden gebruikt. In British Invention komt een beschrij ving en afbeelding voor van een mator- paard, dat te spannon is voor gewone rij tuigen. Hot blad vindt dat de motorwagens eon gebrek bobben en dat is dat zij er mogelijk uitzien als oen gewoon rijtuig zonder paard. De uitvinder Emile Langronno heeft een automatisch paard vervaardigd dat de motorbeweegkracht in zich bevat. Twee motoren brengen door kettingen en assen aan de binnenzijde de wielen in beweging die aan do achterbeenon van het automatische paard zijn aangebracht. Het sturen geschiedt door leidsels ongeveer op dezelfde wijze als een koetsier op den bok. Zij staan in verbinding met de wielen aan de voorbeenen. Het geheel ziet er zeer typisch uit en zal in de straten zeker veel bekijks hebben, terwijl als het blijkt goed te voldoen wat de beweegkracht en behan deling betreft, het machinepaard op zijn levende origineele makkers dit voor heeft, dat het niet schrikachtig is voor alle mogelijke dingen op den weg, dat het niet op hol gaat, dat het blijft staan zonder vast gehouden te worden enz. Of het echter in de practijk bruikbaar zal zijn, moet de tijd leeren. De Engelscho regeering heeft door Roberts aan Botha en Delarey een jaargeld van f 120,000 doen aanbieden, indien zij de wapens neerleggen. Dit aanbod is met verachting afgewezen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Deventer, ds. H. W. ter Haar, te Franeker, en ds. C. G. M. Quack, te Winterswijk; te Wijnaldum, ds. S. Miedema, te Beetgum; te Deurne, ds. A. Car ier, te Spankeren: te Randwijk, ds. W. J. de Leeuw, te Neerlangbroek; te llagestein, A. M. den Oudsten, cand, te Streefkerk. Aangenomen naar Stadskanaal, door ds. J. II. de Roode, te Rolde;naar Drempt, door W. G. Planten, cand. te Wijhe; naar den Helder, door ds. R. G. C. Olde- man, te Limmen. Bedankt voor Wirdum, door W. G. Plan ten, cand. te Wijhe; voor Goudswaard, door ds. J. D. de Hoog, te Simonshaven voor Leilens en voor Arnemuiden, door A. M. den Oudsten, cand. te Streefkerk voor O. en W. Graftdijk, door ds. F. Karapstra, te Heemskerk; voor Zout kamp, door ds. K. Lijfering, teNoordwijk; voor Bergambacht, door ds. K. Eekhof te Gouderak. Geref. Kerken. Tweetal te Winsum ds. S. H. Groeneveld te Marrum en ds. T. D. Prins te Oudega; Idem te llallum, ds. J. v. d. Borg, te Sliedrecht en ds. A. S. Sehaafsma, te Boorn- bergum. Beroepen te Oostwold ds. H. de Lange te Gaastmeer; te Terschelling, ds. J. Sybesma, te Westeremden; te Groningen A. ds. C. B. Schoemakers, te O. en W. Souburg. Aangenomen naar Veendam door ds. F. Petersen te Oude Pekela. Bedankt voor De Bilt, door ds. G. de Braai, te Oosterbeek. Chr. Gor. Kerk. Beroepen te Almeloo A. v. d. Heijden cand. te Waddingsveen. Benoemd tot leeraar in de geschiedenis en do nederl taal bij het middelbaar on derwijs te Amsterdam de heer dr. A. Bor- geld leeraar aan de H B. S. te Goes. Geslaagd te Breda voor de hoofducte de heer S. J. Linthout. Z IC A Dl r\ O. No. 7 1900 van »Het eeuwig Evangelie" Van het Zendingsveld, orgaan der Salatiga- Zending, uitgave Bureel de Vredebode, Dordrecht, bevat: een brief van Zendeling Zimmerbeutel te Blora; een van Zendeling Ktihnen te Kalitjeret; een van do familie Kamp en E. Nies, de bruid van Zendeling Van Engelen; Iets over de Zending in de Zuid Afrikaansche Republiek; Iets over Sumatra, enz. enz. Een belangrijk tijdschrift voor jong en oud, dat wij zeer ter kennismaking aan bevelen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: bedelarij: J. W., 53 j., zonder beroep, Hontenisse, tot 3 d. h. beleedigingW. II., 29 j., werkman, Groede, tot f25 b. s. 25 d h.; mishandeling: P. J. v. d. S., 44 j., reizend koopman, Middelburg, tot f8 b. s. 8 d. h. en D. v. B., 18 j„ werkman, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf; vermeiing en mishandelingA. C. K., 3G j., werkman, Vlissingen, tot 14 d. gev. straf; vernieling C. de B 24 jcommissionair, Middelburg, tot f 5 b. s. 5 d. h. verduisteringJ. F. de C., 33 j., werk man, Goes, tot 6 w. gev. straf; en diefstal: M. H., 19 j dienstbode, Vlissin gen, tot 3 m. en J. D., 22 j„ en A. B., 26 j., werklieden, O. en W. Souburg, de le tot 2 m. en de 2e tot 1 m. gev. straf. Wat een stadspredikant zooal ontmoet! Ds. Gunning, de bekende predikant der Ned. Herv. gemeente te Utrecht, schrijft het volgende over de zware taak, die stads predikanten hebben te vervullen! «Hij moet zijn geheele wijk bezoeken. Die wijk bevat van 6000 tot 20000 menschen, van welke het meerondeel van God noch zijn gebod iets weten wil, terwijl de rest hopeloos in partijen verdeeld is. Ir. de eene woning wordt hij voor een «gek" ge scholden, omdat hij nog aan dat domme huisbezoek doet, in de andere als «Baais profeet" gegroet, omdat hij veel te licht is en onzuiver op de graat. Soms loopt hij tien woningen achter elkaar in en uit zonder één gemoedelijk woord te kunnen kwijt raken, ja vaak zonder als een fatsoenlijk mensch behandeld te zijn geworden, maar diegenen die hij ontmoet zullen zeker niet nalaten hom het schandaal onder het oog te brengen, dat zij in vijf of vijftien jaren geen dominó hebben gezien". Hij moet een gevoelig en geduldig harte voor ieder menschenkind hebben, dat zich op zijn pad gelieft te plaatsen, maar zelf mag hij nooit éénige gevoeligheid toonen over alle lompheden en speldeprikken, hem toe gediend. Hij moet in een sterfhuis, ook van hem totaal-onbekenden, kunnen spreken als lag daar zijn eigen vader op de dooden- baar; op een receptie van jongverloofden, die hij voor de eerste maal in zijn leven ziet, met aanstekeiijke hartelijkheid zijne blijdschap openbaren. Maar wanneer eene vrouw, die om de nietigste oorzaak haar kind van zijne catechisatie heeft afgenomen en die hem op alle mogelijke wijze genegerd en geplaagd heeft, hem op hoogen toon om eene aanbeveling of hulp voor datzelfde kind komt vragen, mag hij met geen enkel woord toonen de vroegere lompheid zich nog te herinneren, en behoort hij weer het vuur uit zijn sloffen te loopen om het begeerde voor dat lieve kind te verkrijgen. Hij moet de onhebbelijkste opmerkingen over zijne predikatiën van de minst-ont wikkelde gemeenteleden met een vriendelijk hart en in dank aanvaarden, maar nimmer voegt het hem zulke ongeroepen leslezers met een kort woord ter deure te verwijzen en hun toe te voegen«Schoenmaker, hond je bij je leest." Wanneer een dorpsouder ling, die--de gelegenheid eens gebruiken wil om dien «lichten meneer uit de stad" een gevoelige vermaning toe te dienen in zijn «gebedje" van 15 minuten lengte vóór de preek o. a. vraagt«Och Heertje, laat je volkje van morgen eens niet met steenen naar huis gestuurd worden, en mocht deze je knecht, die de zoon is van 'n perfester, maar eens onderwezen worden door die drie doorluchtige perfestoren, God den Vader, God den Zoon en God den Heiligen Geest, moch-i maar 'n stinkend aasie zijn in z'n eigen neusgaten" dan behoort hij dien geliefden broeder daarvoor even dankbaar te zijn als voor zijne opmerking na de preek, «dat hij toch maar schan- doalig heeft stoan te klessen", en dat er toch tegenwoordig «haes geen woarheid meer in de karke te hooren is." «Ilij moet op zijn spreekuur (en daar Strikt historisch. buiten!) de onmogelijkste dingen doen of be loven. Dingen, die nagenoeg alle buiten zijn roeping liggen. Hij moet een verarmden stadgenoot aan huishuur helpen; een hande laar die failliet zal gaan, aan twee solide borgen; een dienstmeisje aan een mevrouw, een sigarenmaker aan een patroon, ja een treurenden weduwnaar aan een goede huis houdster, «zoo eeno met een klein spaar duitje er bij, weet u." Hij moot een syno daal meisje dat met een doleerenden jongen «loopt," komen «doorhalen", en een doctor die een aanstaande moeder niet helpen wil, omdat zij de vorige bevalling nog niet be taald heeft, terecht gaan zetten. Ilij moot op alle mogelijke lijsten voor jaarfeeston, verarmde gezinnen, kerstuitdeelingen, jon gelingsbonden enz. teekenon, en lootjes nemen op de tallooze spreien, poppen en antimacassars, die men «voor een liefdadig doel" verloot. Thee koopen bij alle dames die hem, soms drie op een dag, heur nood komen klagen, en jongens, die dominé willen worden, helpen aan beurzon, voor spraak of «een kleinigheidje om Jezus wil." Ilij moot zure juffrouwen, die hom over zijn ketterijen komen onderhouden, even zoetminnig te woord staan als grof handige ouderlingen of ambtelooze vromen, die hem over zijn veelvuldig gebruik van gezangen of over hot gemis van oen stomme e wen- schen te kapittelen. En als hij die gezamenlijke belangen niet aanstonds, on met oen vriendelijk go- laat, als de gewichtigste on noodigste zaken ter wereld behartigt, wordt hij in zijn eigen huis voor een ,.vrok", voor „onbarmhartige boul" voor „schijnheilige hemoldragonder" uitgemaakt. En komt hij er eens een enkele maal too zoo'n onbo- schoften indringer vierkant op straat to zetten, dan krijgt hij tien, twintig ano nieme brieven, die hem vermanen „onthoud je dag", of waarin de afzenders beloven dat ze voor zijn „bekeering zullen biddon „Hij behoort bij allo goede en vrome samenkomsten tegenwoordig te zijn. Is het niet verschrikkelijk dat er zoo menige zendingsbidstond gehouden wordt, waar alle dominees afwezig zijn? Dat de stumper er misschien vurig naar verlangen kan, maar verhinderd wordt door catechisatiën, ziekenbezoek, zeurbezoek of wat dan ook, komt in der klageren hart niet op. Hij behoort, de jaarfeesten van jongelingen en jongedoehters op te luisteren door een fees- telij k woord, bedelmeetings voor de «Prinsen» Pandian en dergelijke vreemde snuiters te organiseeren, op straffe van een «vijand van het ruime Evangelie» te zijnhij moet de belangen van Chineesche hospitalen, Lomboksche of Atjineesche tehuizen, Suri- naamsche leprozen even warm bepleiten als de nooden zijner wijk, zijner school, zijner evangelisatie, of van de vele goede stichtingen waarvan hij „eerepresident", „donateur" of „de ziel" heet te zijn. En wee hem indien hij op een van die talrijke avondjes wegblijft, om eens een rustig uurtje mot vrouw of kind te hebben «Hij moet altijd geld geven. Dat is de allervoornaamste, allernoodzakelijkste, aller- onmisbaarste deugd van den persoon in quaestie. Hij moge preeken als Van Oos terzee, en praten als Brugman, en zijn wijk bezoeken zoo trouw als de brieven gaarder en de belastingbeambte het doen, hij moge catechiseeren van den morgen tot den avond, elk verzoekschrift onder steunen, elke visite ontvangen, nooit be let geven, voor ieder altijd toegankelijk zijn als hij zijn beurs niet opent, en open houdt, en altoos wijder weet te openen, dan is hij toch maar een «arm zalig ventje". Als hij niet zorgt voor de huur van den dronkaard, voor den reis penning van den landlooper, voor het dag geld van den werkelooze, voor het busgeld van den docter, voor de begrafeniscenten van den bode, wie zou het dim doen? Ze zijn «veel te fatsoenlijk" om naar den diaken te gaanO neen, dat nooitWat denkt de dominé wel van hen? Moet hij een ongelukkig mensch nog «veraffronteeren", door 'm naar «den arme" te verwijzen? Hij kan ze best helpen, als hij maar wil! «Eén woordje van u is meer dan honderd van mij". En als je dan met helpt, een voudig omdat je niet kan, omdat je 't geld er niet voor hebt, dan wordt u toegesnauwd «mooi preeken, o ja! dat kan je! en je centen d'er voor opsteken, dat kan je nog beter! maar een arme ziel helpen, dat kan je niet, ellendige mooipraat!" En dan moet hij nog heel zacht en heel vriendelijk blijven, wil hij niet in een of ander schend blaadje als de gepersonificeerde hebzucht worden tentoongesteld". Naar aanleiding van bovenstaand oolijk- zwartgallig, of zwartgallig-oolijk vertoog heeft de Middelburgsche Courant eenige boet predikaties uitgedeeld, waarop wij gaarne in een volgend no. terugkomen. Het artikel verhuisde uit Pniël naar de Hollander en werd door vele bladen over genomen met 't onderschrift IIoil. zoodat weer anderen het blad Jlollandia voor de bron van herkomst hielden en dien naam er onder plaatsten. Onze Middelburgsche confrater wijdde aan 't artikel eenige beschouwingen, welke op haar beurt weder door andere bladen werden gecritiseerd, zeer tot genoegen van hen die 't balletje opwierpen. Het land van Kruger en Steijn; door J. N. v. Hestoren Utrecht Jac. C. v. d. Stal. Aflevering 7 van deze uitgave ligt voor ons. Goed papier, flinke letter en frissclie platenmaar vooral de levendige, boeiende verhaaltrant bij degelijke behandeling van 't aantrekkelijke onderwerp, maken 't ons zoo gemakkelijk deze uitgaaf aan te be velen. De schrijver behandelde nu de periode Pretorius-Potgieter en do regeering van Burgers. Onder de portretten is ook dat van Lion Cachet. B UMOERL IJKI<] STAND van 22 Juli tot 25 Juli 1900. MIDDELBURG. Getrouwd: W. E. Lauret 25 j. jm. en A. J. van der Staal 21 j. jd. F. Adriaanso 23 j. jin. en E. G. Eblie 23 j. jd. Bevallen: M. J. Walraven geb' Overt- veld z. E. Domenie geb. Mets z. O v or leden: P. Flipse 6 m. z. M. Soetens 3 m. d. GOES. Geboren: 22, Sijtzo Reinder Abraham, z. v. Sijtze Reinder Elzinga on Johanna Elisabeth Foudraine; 25, Cornelia Engolina, d. v. Josephus van de Rafclaar en Jacoba Ossel. GOES, 24 Juli 1900. Tarwe moest beduidend lager worden afgegeven. Karwoizaad van algemeene puike kwalitoit vond goede kooplust tot f 16,25 i\ 16,50. Oude Tarwe fa fNieuwe Tarwe f6.a f 6,50. Rogge f 5,50 a f5,70. Winterg. per 100 kilo f ii 1' Zomergcrst per 100 kilo f f Haver per 100 kilo f af, Bruineboonen f af,. Paardenboonen f af, Koolzaad f af. GroeneErwton f af, Vorsche Boter f 0,55 iif 0.70. Eieren f 0,65 a f 0,80 VLISSINGEN, 24 Juli 1900. Boter f 1,35 a f125 per kilo. Eieren f 3,60 a f per 104 stuks. OOSTBURG. 25 Juli 1900 Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 6,50 af 6,70 N. Rogge f 6,00 af, N. Wintergerstf af, per honderd kilo. Zouiergerstf af per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 7,00 a f 7,75 Kook- erwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 a f 0,00 Paardenboonen f7,00 a f7,10. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H. L. RoTTEitDAM, 23 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnen landse he granen de handel als volgt: Tarwe. Van den betrekke lijken kleinen aanvoer werd begin markt tot circa vorige prijzen een en ander uitgezocht. Weldra begon men echter belangrijk lager te bie den, waartoe echter houders ongenegen wa ren af te geven, zoodat een ruim deel van het aangebodene onverkocht bleef, per heet. f 6 en f 6,90 en extra puike kwal. nog daar boven per 100 kilo van f8 tot f8,50 en Rogge onveranderd f 5.60 en f6.25. Overige artikelen komen bijna niet meer voor en zal daarhalve daarvan de noteering worden hervat bij den aanvang van den nieuwen oogst. Mai s per 2000 kiloAmorik. Mixed 1115, f118; dito uit zeeboot f 110.50, f118. Meel werd aanvankelijk begin vorige week nog iets lager aangeboden met ge ringen kooplust, doch in de laatste dagen verbetorde de stemming eenigzins op vas tere buitenlandsche berichten. Heden onveranderd, met meer vraag voor spoedige levering. Rottehdam, 24 Juli. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1787 runderen, 654 vette, 137 nuchtere kalveren, 1528 schapen, 492 varkens, 151 biggen. Run deren le qual. 64, 2e qual. 58, 3e qual. 52. kalveren le qual. 72, 2e qual. 66, 3e qual, 58, schapen le qual. 64, 2e qual. 50, 3e qual. varkens le qual. 42, 2e qual. 40, 3e qual. 38 cent. Donderdag 26 Juli. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not Verhulst lo een hnis Lang Geere K 316; 2o tot 6o. bouwterrein aldaar; 7o een pakhuis Beestenmarkt; 8o een erf er naast. Te zien 1012 en 24 uur. Vrijdag 27 Juli. Heinkenszand bij Courtin door not. de Ronde Bresser 12 uur meubelen, fiets, bas cule, meelzakken, loopvarkens, mest, enz. Biggekerke, 10 uur bij Sturm door not. de Vos voor Jobso een hofstecdje in Krorn- menhoeke 9150 c.A. In pacht is nog 6''a gem. bouw- en weiland. Daarna veld vruchten en inspan. Colijnsplaat half 10 op de hofstede Iloek- hof door not. Roelof inspan als: 5 werk paarden en 1 jarig paard, 7 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 14 ossen en vaarzen, 3 vette varkens, kippen, eenden, cultivator, mon- wagens, klaverwagen, riem wagen, dorsch- machine, rosmolen, huisraad, enz. Wolfertsdijk, 10 uur door not. Pilaar bij A. Weijns Westkerkepoldor inspan als 8 werkpaarden, 5 jonge paarden, 6 baatg. melkkoeien, 5 kalfvaarzen, 4 tweejarige vaarzen, 1 eenjarige os, 3 N. Holl. spring- stieren, 120 stuks kippen en hanen, tent wagon, 4 mengwagens, karos, driewielskar, zaaimachine, twoepaardsrosmolen, hondon- kar op voeren, landbouw-, melk-, stal- en zoldorgoreodschap. Ierseke, door not. Prins 12 uur bij Klaassen een huis met crfpachtsrecht Schut tershof 88 eA. van A. Nieuwenhuijze' Zaterdag 28 Juli. Zoutelande 1 uur bij v. Vlaanderen door not. Tak 8520 cA. bouwland en sprink in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2