te liet ffooiliiiis ei Erf, Draineerbuizen. 26 Paarden, 7 Werk- en andere paarden, Een HUIS, Openbare Verkooping Schouwing. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Donderdag 19 Juli 1900, 4o. Een Huis, Erf en Tuin, e». M MM HUIS, Erf en Tnin, DoiJerJai 19 Juli 1900, Zaterdag 28 Juli 1000, Post erij e n Advertentiën. 2o. Ken Winkelhuis en Erf, Een Huis en Erf, Een Huis en Erf, Oostkapelle op Woensdag 18 Juli 1000, „L UGTENB UIIG", bestaande uit: fraai Woonhuis, Schuur, Bakkeet, Varkenshok, Erven, Boomgaard, Bouw en Weilanden, alles in de gemeenten Oostkapelle en Aag tekerke voor bet grootste gedeelte gunstig gelegen aan den weg van Oostkapelle naar Aagtekerke, ter gezamentlijke grootte van 28,72, 60 Hectaren. Openbare Verkooping. VERKOOPEN: 2 eenjarige bruine Merries, vos- Merrie, oud 1 jaar, vos-Ruin, oud 1 jaar, zwar ten Ruin, oud 1 jaar, zwarte Merrie, oud 2 jaar, bruinen Ruin, oud 2 jaar, zwarten Ruin, oud 3 jaar, bruine Merrie en een bles-bruine Merrie, ieder 3 jaar oud en beiden veulendragend, 2 bruine Ruinen, ieder 4 jaar oud, bruine Merrie, oud 4 jaar, zwarte Merrie, oud 5 jaar, schimmel Ruin, oud 7 jaar, 2 schimmel Merries, oud 5 en 6 jaar, Veulenmerrie met Veulen; Vrijdag 27 Juli 1900, verkoopen: f 8 Werkpaarden, van 3 tot 17 jaar, 5 jonge Paarden, 6 baatgeven- de Melkkoeien, 5 Kalf vaarzen, 4 tweejarige Vaarzen, 4 éénjarige Vaar zen, 1 éénjarige Os, 3 Noord- Hollandsche Springstieren, 8 Aan- houdkalveren, 3 vette Varkens, 2 Karnhonden met Hok en Ket ting, 120 Ital Kippen en Hanen VOORTS: Tentwagen, 4 Menwagens, Karos, Driewielskar, Zaaimachine, Twee paards Rosmolen, Watervat, 2 Rolblokken, Sleepers, Sleepbord, Molbord, Snijmolen, Peënmolen, Moesmaker, Windmolen, Ploegen en Eggen in soort en verdere Landbouw-, Melk- en Stalgereed- schappen, Wagen- en Ploegharnas, Hondenkar op Veeren, Mutsaard enz. op Dinsdag 17 Juli 1900, verkoopen: Tarwe, Zomergerst, Erw ten, Haver, roode Klaver, Beestenpeen en Aardap pelen. Openbare Verkooping op Donderdag 2 Augustus 1900 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1900, verkoopen: EENEN KAPITALEN 8 Werkpaarden, van 5 tot 19 jaar, 4 jonge Paarden, 2 Veulens, 11 baatgevende Melk koeien, 5 Kalfvaarzen, 1 twee- en een halfjarige Vaars, 2 tweejarige Ossen, 5 anderhalfjarige Ossen, 11 ander- halfjarige Vaarzen, 12 Aanhoud- kalveren, 4 vette Varkens, 1 Waakhond met Hok, 60 Kippen en Hanen, 40 Kuikens, 9 Eenden Tentwagen, 3 Menwagens, Drie wielskar, Rosmolen met éénpaards Dorschmachine2 Rolblokken Sleepers, Sleepbord, Molbord, Snij molen, MOesmaker, Graanbreker, Windmolen, Ploegen en Eggen in soort, Arreslede, Zaaddorschzeil, Koebak en Goot, 2 ijzeren Water bakken, Melkontroomer (Balance), Victoriakarn en verdere Land bouw-, Melk- en Stalgereedschap- pen, Wagen- en Ploegharnas, Mutsaard, enz. scherp concurreerenden prijs. J. KOSTENSE, a f 8,50. Voer erwten 8, a f 8,50 Paar- denboonen f af. Lijnzaad f a Koolzaad f a f Alles per 100. kilo. Aardappelen f af perlOOK.G 18 Juli. West, Nieuwe West, Noord en Zuid Kraaiertpolder. Lijst van brieven en briefkaarten over de eerste helft der maand Juli 1900, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. H- den Boer Eikerzee. H. van Kreel Middelburg. Briefkaart. Mejuffr. J. Faas Bal Tilburg. Buitenland. Brieven. G. D. Meeder Buenos Ayres M. Bak ker Gend. Briefkaart. Madame Schömann Antwerpen- Dinsdag 17 Juli. Goes half 12 bij Tas door not. de Yos 7 wei- en andere paarden 2 14 jaar oud. G0es, 9 uur op het Slot voor het Kroon domein en particulieren door not. Houwer en Bresser tiendenverhuring voor Goes, Kloetinge, Billand, Borsele en Wolfertsdijk. Woensdag 18 Juli. Hansweert 1 uur bij Bruggeman door not. Prins dogcart, 2 tentwagens, zware kar, ijzeren damhek met eikenpalen, timmer mansgereedschap, waterfilter, regulateurs, jonge varkens. Oostkapelle voor Jan de Visser door not. de Vos en Verstegen de hofstede Lugten- burg 10 uur 287260 e. A. Wemeldinge, 9 uur bij Korstanje door not. Houwer en Bresser voor Kroondomein en particulieren tienden verhuring voor We meldinge en Kattendijke. Ierseke, half 11 bij Klaasse tiendenver huring door not. Houwer en Bresser. Kruiningen, door not. Houwer en Bres ser bij Casteleijn 1 uur voor Kroondomein, enz. tiendenverhuring voor Kruiningen, Waarde, een gedeelte van Valckenisse, Schore, Vlake. Donderdag 19 Juli. Vlake 11 uur bij 't station door deurw. Hollmann 26 paarden 2 eenjarige bruine merries, 1, 2, 3, 4 jarige, 2 schimmelmerries 5 en 6 jaar, veulenmerrie, 8 aftands van 9 14 jaar waaronder veulendragend. Hoedekenskerke 6 uur bij Gelok door not. Overman 1,8743 H. zomergerst, en verder haver, paardeboonen, tarwe, enz. in Haverhoek. Kapelle 9 uur bij Hanson tiendenver huring voor het Kroondomein, enz. door not. Mulock Houwer en de Ronde Bresser. 's Gravenpolder, bij de Koster door not. de Ronde Bresser en Mulock Houwer voor het Kroondomein en particuliere tiendhef- fers half 11 tiend verhuring voor's Graven polder, Hoedekenskerke, Nisse, 's Heer Abtskerke. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not Wisboom Verstegen lo. een kof fiehuis Molenwater N. 46 groot 92 cA. 2o. een winkelhuis St. Janstraat J 100 groot 65 cA. 3o. een huis St. Jansgang 48 cA. 4o. een huis en tuin 163 cA. Kinderdijk P 101. 5o. een huis Lange Geero K 374 groot 104 cA. 6o. een dubbel huis en tuin Segeersweg 34b en 35 groot 392 cA. Vrijdag 20 Juli. Ovezande 10 uur in gemeenteherberg door not. v. d. Kloes voor 't burgerlijk arm bestuur voor 7 jaar verpachten de gronden onder Ovezande, Nisse en Driewegen. s Gravenpolder voor G. Meijaard bij de Koster door not. Overman 6 uur 2 H. aardappelen, erwten, wintergerst en suiker peen; en verpachten voor 6 jaar 3650 cA. bouwl., eu 13230 cA. bouwl. Schoorkens Zandweg. Nieuw- en St. Joosland door not. Wis boom Verstegen in de roode leeuw 10 uur e hofstee van P. Quist, bij den zaagmolen en een perceel weiland in pacht bij W. Poppe, saam 3 H. 27 A. 40 cA. Cats, 1 uur door not. Roelof een loge ment, schuur enz. Voorstraat. Inl. Jacob de Foruis. Maandag 23 Juli. Borsele 1 uur voor L. Rottier door not v. d. Kloes in gemeenteherberg 38415 CA haver. 's-Gravenpdider, door not. Paardekooper Overman 10 uur verpachting en verkooping bij |de Koster van veldvruchten enz. voor C. Boonman Cz. Dinsdag 24 Juli. Wissenkerke bij Priester voor wed. P. de Looff door not. Roelof 3 uur veldvruchten. j Woensdag 25 Juli. balf 10 bÜ L- de Jonge paarden 1 so"- B-efer insPan als: 9 WiVn 9 Vaif Jaar; J Maatgevende melk koeien, 2 kalfvaarzen, 9 tweeiariee vaarzen 11 biggen, 250 kippen en hanen, 24 eenden', ganzen, 140 schapen en lammeren, kap- wagen, 4 menwagens, driewielskar, wind molen peemolen, snijmolen, rolblokken brug, broeibak, bascule en gewichten, mut saard enz. Oostkapelle voor Jan de Visser door not. de Vos en Wisboom Verstegen bij Roozè 10 uur veldvruchten van Lugtenburg. Nieuw- en St. Joosland in het wapen van Nieuwland 10 nur door not. Verhulst de hofstede Broederlust geheel tiendvrij 66,77 H. in 38 pere. enz. Donderdag 26 Juli. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst lo een hnis Lang Geere K 316; 2o tot 6o. bouwterrein aldaar; 7o een pakhnis Beestenmarkt; 8o een erf er naast. Te zien 1012 en 24 uur. Ierseke, half 2 voor A. P. van Maldegem door not Mulock Houwer een huis, her berg, vergunning, Noordzandstraat 107 cA. En een dubbel huis, schuurtje, erf en boom gaard 1889 cA. Langeville. Vrijdag 27 Juli. Biggekerke, 10 uur bij Sturm door not. de Vos voor Jobse een hofsteedje in Krom- menhoeke 9150 c.A. In pacht is nog 6''i gem. bouw- en weiland. Daarna veld vruchten en inspan. Colijnsplaat half 10 op de hofstede Hoek- hof door not. Roelof inspan als: 5 werk paarden en 1 jarig paard, 7 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 14 ossen en vaarzen, 3 vette varkens, kippen, eenden, cultivator, men wagens, klaverwagen, riemwagen, dorsch- machine, rosmolen, huisraad, enz. Ierseke, door not. Prins 12 uur bij Klaassen een huis met erfpachtsrecht Schut tershof 88 cA. van A. Nieuwenhuijze- Zaterdag 28 Juli. Zoutelande 1 uur bij v. Vlaanderen door not. Tak 8520 cA. bouwland en sprink in 4 perc. en in massa; 9460 cA. id in 2 perc. en massa: 11260 cA. weiland in Melis- kerke in 2 perc. en in massa. Wolfertsdijk door not. Pilaar voor A. Weijns 25 Heet. tarwe, zomergerst, erwten haver, roode klaver, beestenpeen en aard appels. Domburg, door not. Tak 10 uur bij wed. Baart 7010 cA. bouwl. in Aagtekerke. Maandag 30 Juli. Ierseke door not. de Vos voor W. van Oeveren 1 uur in de Oesterbeurs Veld vruchten. Woensdag 1 Augustus. Kruiningen 2 uur door not Prins de her berg Luelitenburg 157 c. A. Wolfertsdijk, 10 uur bij Kloosterman inspan, als: Donderdag 2 Augustus. Nisse, 2 uur bij de Blaeij door not. Houwer voor W. de Waard een huis 136 cA. Vrijdag 3 Augustus. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs door not. L. Liebert een winkelhuis met afzon derlijke bovenwoning van J. M. de Ko&ter, Zandstraat. Wolfertsdijk, 10 uur door not. Pilaar bij A. Weijns Westkerkepolder inspan als 8 werkpaarden, 5 jonge paarden, 6 baatg. melkkoeien, 5 kalfvaarzen, 4 tweejarige vaarzen, 1 eenjarige os, 3 N. Holl. spring- stieren, 120 stuks kippen en hanen, tent wagen, 4 mengwagens, karos, driewielskar, zaaimachine, tweepaardsrosmolen, honden kar op veeren, landbouw-, melk-, stal- en zoldergereedschap. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs door not. L. Liebert een huis en erf Schotte 106 cA. van Wisse Dekker. Kloetinge, 10 uur op Holl. Hoeve door not. Pilaar voor Polderdijk inspan als: 8 werkpaarden 5 tot 99 jaar, 4 jonge, 2 veu lens, 11 baatg. melkkoeien, 5 kalfvaarzen, I twee en een halfjarige vaars, 2 2-jarige en 5 anderhalfjarige ossen, 11 anderhalf- jarige vaarzen, 12 aanhoudkalvers, 4 vette varkens, waakhond met hok, 60 kippen, 40 kuikeDS, 9 eenden, tentwagen, 3 menwagens, driewielskar, rosmolen met eenpaardsdorsch- machine, 2 rolblokken, sleepers, sleedbord, molbord, snijmolen, moesmolen, wagen- en ploegharnas, melkontroomer (balance), vic- toriakarn enz. Woensdag 8 Augustus. Kloetinge, 10 uur bij door not. Pilaar inspan als: Vrijdag 10 Augustus. Oost Souburg, in 't te veilen koffiehuis door not. de Vos 11 uur het koffiehuis, kruidenierswinkel, bakkerij, sohuur en erf 320 c.A. Kloetinge, 10 uur door not. Pilaar in span bij Vrijdag 17 Augustus. Oost Souburg, 10 uur aan 't koffiehuis op 't dorp inventaris, biljart met toebe- hooren, huisraad. Donderdag 19 Juli. Neuzen, bij Suzijn 3 uur herstel enz. der werken van een Nieuwe Neuzenpolder. Aanwijziging 12 en 16 Juli. Bestek bij dhr. J. A. Klaassen. Zaterdag 21 Juli. Goes, 12 uur hotel Zoutkeet door den Jacobpolder, herstel enz. tot 30 April 1901 der werken. Het verhoogen en verzwaren van 370 M. zeedijk; het leggen van 1600 M2 glooiing, van afval van Lessin steen en van 225 M2 van Vilvoordsche steen op nieuw puinen verwerken van 4600 aan wezige perkoenpalen. Aanwijzing 18 Juli half 11 aan den Veerdam. Bestek il 50 cent bij Kleeuwens Zoon. Donderdag 2 Augustus| Middelburg, door den directeur der re gistratie en domeinen het maken van drie dammen op de buitengronden aan de west zijde van den polder in den Brakman, ten vorigen jare bedijkt ten westen van het kanaal van Philippine. Biljetten voor 11 nur met opschrift»Dammen in den Brak man". Vrjjdag 10 Augustus Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur II u.het maken en inhangen van een paar qzeren deuren voor de Oostschutsluis te bas van Gent. Raming f6950. Aanwijzing 3 Aug.' Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Nelemans te Ter- neuzen en opzichter Kiewit te Sas van Gent. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons zoo dierbaar zoontje Simon Abraham in den aanvalligen leeftijd van bijna 10 maanden. J. VERSLUIJS Sz. Jan«. VERSLUIJS—Schuman. St. Laurens, 11 Juli 1900. Heden ontsliep zacht en kalm, in den ouderdom van 40 jaren, na een langdurig lijden, onze geliefde man en vader. Johannes Ortelee. Uit aller naam, Wed. H. M. ORTELEE- Snoodijk. Goes, 16 Juli 1900. Heden overleed na eene korte ongesteldheid, zacht en kalm, onze dierbare Moeder, Behuwd- Groot moeder en Zuster Suzanna Nieuwenhuize Wed. Jan Sonke, in den ouderdom van 71 jaar, 8 maanden en 10 dagen. Dat haar heengaan vrede was lenigt onze smart. Namens de familie, Chr. SONKE. Ierseke, 15 Juli 1900. Voor de talrijke bewijzen van deelneming ondervonden gedurendo de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde echtgenoote en onze beminde Moeder Mejuffrouw CONSTANTINA JOHANNA MARIA TIMANS betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. A. PENNOCK. Middelburg, 12 Juli 1909. De ondergeteekende niet in staat alle blijken van belangstelling die zij bij het overlijden van haar onvergete- lijken echtgenoot ontving, persoonlijk te beantwoorden, brengt ook namens hare kinderen en behuwdkinderen daar voor langs dezen weg aan allen haren hartelijken dank. Mevr. wed. J. A. J. DRONKERS Van den Thoorn. Middelburg, 14 Juli J 900. De Notaris D. WISBOOM VERSTE GEN, gevestigd te Mid delburg, is voornemens op des avonds te 8 uren, op de bovenzaal der Sociëteit »de Vergenoeging", aldaar, in het openbaar te verkoopen lo. ingericht tot KOFFIE- en BIERHUIS, en ERE, te Middelburg aan het Molenwater, wijk N no. 46, groot 92 Centiaren. aldaar, aan de St. Jansstraat, wijk I no. 100, groot 65 Centiaren. 3o. aldaar, aan de St. Jansgang, wijk I no. 95, groot 48 Centiaren. aldaar, aan den Kinderdijk, wijk P no. 101, groot 1 Are 63 Centiaren. 5o. aldaar, aan de Lange Geere, wijk K no. 374, groot 1 Are 4 Centiaren. aldaar, aan den Segeersweg, wijk V no. 34b/35, groot 3 Aren 92 Centi aren. Alles breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag van 1012 en van 2—4 uren, op vertoon van een toegangsbiljet, verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. door het intermédiair der Notarissen J. DE VOS en D. WISBOOM VER STEGEN beiden te Middelburg, 's morgens te 10 uren, in liet koffie huis van J. Rooze te Oostkapelle en ten verzoeke van landbouwer Jan de Visser Pz. te Oostkapelle van: DE Te veilen in 48 perceelen afzonderlijk en gecombineerd. Informaties ten kantore van voor noemde Notarissen, alwaar gratis noti ties met kaart worden verstrekt. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 11 uren, aan bet koffiehuis en ten verzoeke van den heer G. Luijk, te Vlake, gemeente Schore, (bij het station Vlake) ALS: benevens: 8 Aftandspaarden, van 9 tot 14 aar oud, waaronder Veulendra gend. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de ge meente Wolfaartsdijk, in den Westkerke polder, voor den Eerz. Antli. Weijns Sr., op de door hem bewoonde hofstede, EEN Op de hofstede bestaat geene ge legenheid om te stallen. bestaande o. a. in TE GOES, ten overstaan van den Notaris J. DE VOS, te Middelburg, 's middags half twaalf, op bet plein van 't cafó TAS, bij het station Goes, van van twee tot veertien jaar oud. Te bezichtigen 's morgens van de veiling. De Notaris PILAAR zal des namiddags te 2 uren, te Oud-Sab- binge (gemeente Wolfaartsdijk) in de herberg bij wed. L. Korstanje, voor den eerz. Ant. Weijns Sr., ongeveer 25 Hectaren in den Westkerkepolder, als: Notitiën der te veilen perceelen ver krijgbaar bij den verkooper en ten kan tore van genoemden Notaris. 's namiddags te 2 uren, te Nisse, in de herberg van C. de Blaeij, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van te Nisse, aan het Zuideinde van het dorp, sectie A no. 148, groot 136 c.A.; beboorende aan W. de Waard. Te aanvaarden 1 September 1900. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de ge meente Kloetinge, op de »Hollandsche Hofstede", voor den Eerz. A rij Pol derdijk, VOORTS: N.B. Het hoornvee uitsluitend van N.-Hollandsch en Friesch ras. Op de hofstede bestaat geene ge legenheid om te stallen. LEVERING PER SPOOR EN SCHIP. Inlichtingen geeft KRUININGEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 3