Openbar; Sc I Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. Marktberichten. Po* van het land verspild om den rijkdom te vermeerderen van kapitalisten en mijneige naars. „Betere gevoelens had hij verwacht van de afgescheiden gereformeerden The Non conformists) dan die van vreugde over liet feit, dat een reusachtig Rijk twee kleine vrije protestantsche republieken uitwischte van onder de volken der aarde". De predikant staat nu op straat, en de Morning Leader, het eenig overgebleven liberaal dagblad van het groote Londen, heeft voor hem een inschrijving geopend die f 1200 opbracht. liet Handelsblad zal gaarne bijdragen ontvangen en overmaken, teneinde dezen rechtschapen prediker en vaderlander, in wien iets van den geest van Jeremia schijnt te zijn, voor broodsgebrek te bewaren. Nog eenige korte mededeelingen. Een telegram uit Lorenzo Marques meldt, dat mr. Hollis, de consul-generaal van de Yereenigde Staten, naar Washington is te ruggeroepen. Dit wordt in verband ge bracht met het feit, dat de heer Hollis onlangs President Kruger bezocht, zonder daartoe maehtiging te hobbon gekregen. Te Ladysmith zijn 750 Engelsche offi cieren en soldaten aangekomen, welke door de Boeren onvoorwaardelijk waren vrijge laten. Nu zijn er nog 2250 Engelsche krijgsgevangenen te Nooitgedacht, welke, volgens bericht van den Britschen consul- generaal te Lorengo Marques zeer goed behandeld worden, doch kou hebben. Een der legercorpsen te Durban bestelde daarom een tweede duizendtal warme kleedingstuk- ken, die de consul-generaal er veilig door hoopt te brengen zooals hij met de eerste duizend gedaan heeft! Het heele 13e Yeomanry Bataljon, dat bij Lindley gevangen werd genomen, is te Nooitgedacht behalve een paar gewonden, in hospitalen achtergelaten. Gelijk het een dubbelhartig man past, heeft in een interview de Kaapsche oud premier Schreiner, van kwaad tot erger voortgaande, verklaard niet met de leden der Afrikaander partij te zullen stemmen, indien deze voorstelden een votum van wantrouwen in den heer Sprigg, den nieu wen premier, die Engelschgezind is, uit te brengen. Hij voegde er aan toe, dat hij de onverzwakte onafhankelijkheid der re publieken niet kon steunen, doch hij meende, dat zij een zekere mate van onafhankelijk heid zouden behouden. Het driemanschap is onder anderen ge vraagd hoe de tijdingen uit het Boeren- kamp opgevat werdenen 't antwoord was: „zeer gunstig voor ons. De Engelschen verdragen de wintercampagne slecht. Zij hebben ruim 20000 zieken. Onze sterkste vesting is het district Lijdenburg, maar voordat ons voorjaar komt, in September, behoeven wij daarheen niet terug te trek ken." De officieele lijst der Engelsche verlie zen luidt aldus: Gesneuveld 205 officieren en 2500 minderen. Gewond 900 officieren en 11500 minderen. Overleden 70 officieren, 650 minderen. Overleden aan ziekten 1050 officieren en 24500 minderen. Het totaal verlies bedraagt ruim 30 duizend man. Aldus luidt de officieele lijst; doch de eigenlijke lijst is veel grooter. Inmiddels blijft de toestand in China bedenkelijk; de berichten blijven slechts langzaam komen. Nu de telegraphische gemeenschap van Korea met China en tusschen Tsjifoe en Sjanghai geheel is gestoord, moeten alle telegrammen van Takoe per schip naar Chemulpo worden gebracht. Van daar moeten ze over Japan naar Singapore worden gezonden en zoo naar Europa komen. Deze omweg vordert veel tijd. De Vereenigde Staten hobben nog een kabel over, die voor de verbinding met de Philippijnen moet dienen. Er wordt over gedacht dezen te leggen tusschen- Sjanghai, Port Arthur en Yokohama en dus voor gemeenschappelijke rekening een internatio nale telegraphische verbinding te maken met het operatieterrein in China. Roberts lijdt aan een ongeneeslijke ingewandsziekte. Goes. Burgemeester en Wethouders zullen Zaterdag 28 Juli 1900, des voormiddags 10 uren, bij opbod in het openbaar trachten te verpachten a. Het hoefje de Trekkerswoning, groot 9 H. 61 A. 8 c. kadastraal bekend gemeente Goes sectie A 247 enz. b. De zoogenaamde Westerschans, groot 2 H. 87 A. 10 c. kadastraal bekend gemeente Goes sectie A 247 enz. c. De hoveniering aan den Westhavendijk groot 41 A. kadastraal bekend gemeente Goes sectie B no. 238. De voorwaarden liggen ter lezing op de secretarie van 's voormiddags 9 tot 's namid dags 2 uren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meeuwen en te Burgh, S. A. Baljon, cand. te Utrecht; te Zeven hoven, N. v. Schouwenburg, cand te 's Gra- venhage; te Lettelbert, J. Swart, cand. te Leeuwardente Hekelingen, ds. Th. H. Ph. v. Papenrecht, te Brielsch Nieuw- land; te 's Gravenpolder, ds. J. A. Schou ten, te St. Philipsland; te Voorst, ds. W. Hellemans, te Wapenveld; te 8t. Aunaland, (toez.) ds. J. J. Homburg, Ie Biervliet: te Mijdrecht, ds. J. M. S. Steenbeek, te Steenderen. Aangenomen naar Koekange, door W. Wagter, cand. te Oldmmuk {verbeterd be richt); naar Marum, door H. F de Graaf, cand. te Groningennaar Alkmaar, door ds. H. E. Vinko, te Printer.hage. Bedankt voor Zijderveld door N. v. Schou wenburg, cand. te 's Gravenhugo; voor Dongjum, door J. J. Canno^ieter, cand. te Wartena; voor Ronvecn, doords. A. ten Have, te Eemnes; voor Aarlanderveen, door ds. D. Meerburg, te Vreeswijk; voor Kollum, door dr H. W. tor Haar, te Franeker; voor Waalwijk, door ds. W. de Vries, te Heumen. De synode dei Tlcrv. kerk is aldus samengesteld dat de „orthodoxen" er 10 stemmen zullen hebben en dé „modernen" 9. Onder orthodoxen verstaan wij hier de confessioneele en niet-confessioueele. Onder modernen verstaan wij ook de Groningers. Uit Gelderland zullen zitting hebben een predikant en een ouderlinguit Utrecht ook; uit Zuid-Holland eveneens; uit Zeeland een ouderling (Siegers); uit Overijsel een predikant; en uit Friesland twee predikan ten; allen orthodox. De overige, modernen, komen uit de andere provinciën, voor Zeeland is dit ds. Scholte uit Oostburg. Het bekende adres aan de synode om kerkelijk stemrecht voor vrouwelijke „lidmaten", draagt de handteekening van 5233 vrouwtjes; mevrouw douairière Klerck v. Hogendorp bovenaan. Geref. Kerken. Beroepen te De Bilt, ds. G. de Braai te Oosterbeek. Ds. Joldersma heeft zijn betrekking als superintendent van Koloniën in den staat Maryland (N. Am.) ter liefde van den Evangeliearbeid nedergelegd. Goes. De uitslag der overgangsexamens aan de H. B. S. alhier is dat bevorderd zijn van de voorbereidingsklasse tot de eerste L. Belzee, L. de Jongh, A. Knitel, J. Krij ger, J. van Melle. Chr. Polderman, II. de Ronde, F. Vonk, VoorwaardelijkL. de Blin de, J. van Daalen. R. Janse, A. Leys; van de eerste klasse tot de tweede, Met lof: F. Drossaars, P. Goetheer, J. Nieuwen- huijse, J. Franse van de Putte, C. Smit Verder; F. Bakker. P. Geus, J. Jansen, K. Jellusma, Meta Massee, J. van der Meulen, Constance Isebree Moens, N. Neter, J. Oele, J. Risch; van de tweede klasse tot de derde J. Bedaer, J. van den Berge, J. van der Burht, F. Fokkinga, P. den Herder, P. van Hove, H. de Jonge, A. Kabboord, C. Peman Ka- kebeeke, J. Paul, J. Polderman, D. Roskes, F. Wertheim Salomonson; van de derde klasse tot de vierde: Met lofSophia Leignes Bakliove, H. Markusse, Neeltje Isebree Moens, A. Nieuwenhuijse. Martha Oele. Verder: B. van Daalen, Ch. Engelberts, S. de Jonge Mulock Houwer, J. Krijger, C. van Melle, I. de Roo, A. Schouten. Voorwaardelijk: W. Lindhout, A. Neter, A. Sandijck. Van de vierde klasse tot de vijfde: met lof: W. J. Kuyper Boone, A. Mulock Hou wer, Marie Isebree Moens, P. Nieuwenhuijse (Wilhelminadorp). Verder G. Leignes Bak hoven. H. Kuypers, W. Ochtman, Louise Prins, M. Schouten. Voorwaardelijk; W Fopma, A. Sitsen van van Mechelen, R. Veenkant. De Staatscommissie te Amsterdam heeft 't Diploma als arts uitgereikt aan dhr. M. A. van Noppen, geboren te Wis- senkeike. De heer A. P. van Leuven te Groede slaagde voor het toelatings-examen aan de veeartsenijschool. Goes. Een 27 jarige jongeaochter die aan toevallen leed, is gisteren in de haven te water geraakt en verdronken. Biezelinge. De knecht van den land bouwer v. L. kreeg het Zondagmorgen met den stier te kwaad Het woeste dier gaf hem een prik in de zitdeelen en verwondde of kneusde hem ook, in den omtrek der korte rib. 's-Heer Hendrikskinderen. Zondag middag ontstond in 't schuurtje van P. de Keijzer brand, tengevolge van het spelen met lucifers door zijn kinderen. Daar de bewoner thuis was, en de spuit heel vlug ter plaatse, kon de brand reeds in zijn be gin gestuit worden. Het huisraad werd op straat geworpen doch 't huis en 't schuurtje bleven gespaard, alleen het hooi is verbrand. 's-Heer Abtskerke. Zondagavond om streeks 7 ure, ontstond een begin van brand in de schaapskooi toebehoorende aan den landbouwer S aldaar. Spoedig aangemelde hulp voorkwam algeheele afbranding der kooi. Naar men zegt is de oorzaak van dezen brand toe te schrijven, aan het spelen van kinderen met lucifers. Bruinisse. Als een Phoenix uit haar asch herrees j. 1. Zaterdagavond de Brui- nisser Visscherijvereeniging met den weid- schen titel van Afdeeling Bruinisse der Nederlandsche Visscherijvereeniging. Eerst vond de begrafenis plaats van de vroegere vereeniging, waarna werd overgegaan tot stichting der nieuwe afdeeling. Tot Be stuursleden werden gekozen de heeren M. Otte, Voorzitter, J. de Waal Gz. Secreta ris en tot leden A. de Koning, W. Jumelet en A. Jumelet Wz. Ongeveer zestig leden traden tot de nieuwe vereeniging toe. Na breodvoerige discussie werd besloten voor alsnog niet toe te treden tot het opgerichte fonds voor nagelaten betrekkingen van visschers, welk fonds tevens bevat een pensioen-uitkeering aan visschers die niet meer in staat zijn hun brood te verdienen. Uit de mededeeling van den afgevaardigde ter algemeene vergadering dezer dagen te Amsterdam gehouden, bleek dat de Ned. Visscherij-vereeniging (Dir. de heer Zwiers te Alkmaar) niet zal medewerken aan de a s. Vlootrevue op de Zuiderzee. Even wel worden reeds stappen door haar voor bereid om in 't volgend jaar eene derge lijke revue te houden op de Ooster-Schelde. Van een en ander werd door de Bruinisser afdeeling met genoegen kennis genomen De vaartuigen der loden van de Ned. Visscherij-vereeniging zullen in 't vervolg kenbaar zijn aan een zwart geschilderden bal boven in 't zeil. Terneuzen. Omtrent het ongeluk aan de gezonken stoomboot „Maggie Maclair" melt men ons nog: Do boot was zoover re gelicht dat het logies der matrozen bo ven water verscheen. Men wilde nu daar een onderzoek instellen. Daartoe begaf zich een matroos naar beneden, doch keer de onverwuld terug, zeggende dat het be neden zoo benauwd was. Daarop geen acht slaande, begaf de machinist zich naar be neden. Deze werd bedwelmd en stortte neer. Om hem te helpen, volgde de ka pitein der Maggie Meclair hem, maar ook hij viel bedwelmd neer. Den stuurman, die nu volgde, trof hetzelfde lot, zoo ook een vierde. Haastig werd nu een duiker ge roepen, die beneden aan 't werk was. Deze begaf zich in zijn pak naar beneden en bracht achtereenvolgens de eerste en tweede stuurman en den kapitein naar boven. Door de verpestende lucht, die boven het schip zich bevond en zoodoende ingepompt werd, kon de duiker het niet langer uithouden en moest eerst boven komen om frissche lucht te scheppen. Eerst toen kon hij andermaal naar beneden gaan, om den eerst neergeval lene te halen. Toen Dr. Spruijtenburg, aan boord verscheen, kon deze alleen den dood constateeren, terwijl de kapitein in le vensgevaar verkeerde. Zoo verstikkend waren de gassen, die zich ontwikkelden, dat zelfs degenen die van den duiker de personen overnamen, zeer ernstig ongesteld zijn ge worden. De toestand van den kapitein en de vijf anderen is echter niet levensgevaar lijk meer. Naar men zegt, mag voorloopig niet aan de boot gewerkt worden. De directeur van het Rijkstelegraaf- kantoor te Arnhem J. C. Pilaar heeft met 1 Nov. eervol ontslag met pensioen aan gevraagd. Hij was te voren directeur aan het telegraafkantoor te Zierikzee, daarna workzaam aan 't kantoor te Middelburg. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger dor registratie, gerechtelijke akten en domeinen te Middelburg, J. Repelius, thans registratie-ontvanger te Rhenen. Naar wij vernemen, bevinden zich in den laatsten tijd in den trein van 7,13, (7,33) 's middags uit Vlissingen doorloopende wa gens naar Den Haag, via Gouda. Daarvan gebruik makende, hebben de reizigers dus niet den last te Roosendaal of te Rotter dam te moeten overstappen. M.C. Naar China. Het pantser Jekschip „Hol land" is uit Hongkong naar Shanghai ver trokken. Gisteren vertrok uit O.-Indie naar China met bestemming naar Shanghai, het pantserdekschip Koningin Wilhelmina der Nederlanden en het pantserschip Piet Hein, die met de Holland vereenigd zullen wor den tot een divisie van drie schepen on der opperbevel van den kapitein ter zee Lamie. De jongste meeting der Rotterdamsche bootwerkers was door een 2500 belangstel lenden bezocht. Verschillende sprekers, ook uit Amsterdam, spoorden tot volhouden aan. Men moest zich niet bevreesd laten maken door de militaire macht en de be dreigingen der werkgevers. De strijd loopt thans niet meer over hooger loon doch wie baas zal zijn. Waar de patroons het er op toeleggen de werklioden door honger te dwingen het werk te hervatten, behoeven zij niet bevreesd te zijn. Die honger heeft, melde zich bij schipper Muller of het be stuur der federatie aan, die brood zullen verschaffen. Medegedeeld werd, dat aan machinisten en stokers van woge de gecombineerde Rijnsleepbootvereeniging een manifest was verspreid, waarbij 100 eigenaars van 140 Rijusleepbooten verklaren, hen die thans «onderkruipen" in geen vijf jaar te zullen aannemen. De stakers toonden zich solidair met Antwerpen en Amsterdam, waar thans geen booten, voor Rotterdam bestemd, gelost worden. Op de vraag van het bestuur: wat zult gij Maandag doen werd eenparig ge antwoord. «staken". Nog al meer staking! In een verga dering van bakkersgezellen te Rotterdam is gister met 327 tegen 77 stemmen ba- sloten tot staken. Er wordt echter nog in enkele bakkerijen gewerkt. Ruim 700 ge zellen zijn niet aan den arbeid gegaan. Gisterenavond trof men overal in de stad bakkers aan, hier om een gezel, daar een meesterknecht tot uitscheiden te bewegen. Gedurende den nacht zetten de gezellen overal posten uit; de vergadering duurde tot na middernacht en werd zoo lang ge rekt dat aan 't werk gaan den tegenstem menden gezellen moest worden belet. Bij groote bakkerijen zijn mariniers op post gesteld. Door het uitglijden van een der palen, waarmee aan de meelfabriek te Hoorn een der groote ketels zou verplaatst worden, geraakte een der arbeiders daaronder, met het noodlottig gevolg dat zijn hoofd ver pletterd werd. Te Den Helder had een ontzettend ongeluk plaats, ten gevolge van het onvoorzichtig omgaan mot gevulde projectielen, door de vesting-artillerie in de richting van de zeepplaat Onrust ge schoten. Ter voorkoming van ongelukken is het verboden granaten op te rapen en aan te brengen, die niet gesprongen en dus nog geladen zijn. Deze moeten, wan neer ze worden gevonden, door begraving of onderdompeling onschadelijk gemaakt worden. De Heldersche vletterlieden sto ren zich echter aan dit verbod niet, maar nemen herhaaldelijk ongesprongen granaten mee, welke zij stuk slaan, waarop de scher ven aan 't departement van oorlog worden gezonden, hetwelk daarvoor vindloon uit keert. Ook Zaterdag werden op genoemde zandplaat twee granaten gevonden, en mee genomen om op den zeedijk te worden verbrijzelddoch dit geschiedde zoo on handig dat vijf der omstanders werden ge dood en zes ernstig gekwetst of verminkt. Alle gedooden zijn jonge mannén, waarvan een vader was van elf kinderen. De heeren Johannes en Jakob van 't Linden- hout van de weesinrichting te Neerbosch keerden Vrijdagmiddag in een tentwagen van Nijmegen naar Neerbosch terug. Op den Heeschen weg voor de villa van dok ter De Blecourt schrikte het paard voor een tram het rijtuig sloeg om in den vijver en beide heeren geraakten te water. De dokter was thuis en hielp onmiddellijk. De oude heer Van 'tLindenhout is met den schrik vrijgekomenzijn zoon is ernstig aan het been gewond. Een droevig on geluk had Zaterdag te Utrecht plaats in de electrotechnische fabriek van Uyttenbo- gaertbij het beproeven van een automo biel van jhr. Brantsen v. d. Zijp, waartoe een monteur uit Arnhem was overgeko men. Deze draaide echter de verkeerde kraan open, waardoor de benzine ontplofte en een paar werklieden in brand stak. Een hunner vloog de straat op en bezweek bin nen weinige oogenblikken een ander werd doodelijk gewond weggebrachtook de eigenaar der automibile en de fabrikant bekwamen ernstige brandwonden. Tegelijk ontstond brand, zoodat 't perceel en het daarboven gelegene uitbrandden. Te Terneuzen is in het kanaal een lijk op- gevischt van een zeeman behoorende op een schip dat van daar zes weken geleden was uitgevaren. Van het gezonken en gelicht wordende stoomschip Maggie Mac Nair zijn de kapi tein en de machinist in de duikerpakken verongelukt., de een stikte, de ander ligt bedenkelijk. Moord te Rotterdam. Jacob Veldhuizen een 24-jarig schippers knecht van het Rijnschip «Mannheim 32" kreeg van zijn schipper verlof aan wal te gaan, en begaf zich naar de Zandstraat waar hij meermalen kwam, wijl hij omgang had met een vrouw aldaar. Deze wilde echter Zondagavond niets van hem weten, daar hij te schraal bij kas was, waarop hij haar met zijn mes dreigde. De politie werd ingeroepen, die den woedenden man zijn mes ontnam en hem zeiven in bewaring zette, doch hem weldra weer ontsloeg, met toezegging den volgenden dag 't mes te kunnen komen terug ontvangen, wanneer bij weer kalm zou zijn. De man ging hierop een nieuw mes koopen en knoopte betrekkingen aan met een andere lichte vrouw in bovengenoemde straat, 's Nachts twee uur verorberden zij saam op de stoep van een «huis" eenige ververschingen, toen Veldhuizen twist zocht met twee Duitschers die daar voorbijkwamen. Een van deze gaf den twistzoeker een klap, waarop deze hem zijn nieuwe mos in de maag stak, wat den ongelukkige bewusteloos ter aarde deed storten, na eenige uren stierf hij. Hij was 36 jaar oud en scheepskok op het stoom schip Federa. De dader werd een uur later, aan een tafeltje zittende in een kroegje in een der zijstraten, nog in gezel schap der dulcinea en met 't bewuste mes in den zak, door de politie gearresteerd. Een Zeus-grot. Volgens de sage heeft Rhea haren zoon Zeus in een hol van den berg Dikte op Kreta verborgen, om.hem in veiligheid te brengen voor zijn vader Kronos (de tijd), die zijn eigen kinderen verslond. Sedert het eiland Kreta onder afzonder lijk bestuur is gebracht en er rust heerscht, zijn tal van opgravingen gedaan, die al tot belangrijke ontdekkingen hebben geleid. Voor eenigen tijd heeft eer. Engelschman in den berg, die voor denzelfde als de Dikte gehouden wordt, nasporingeu gedaan en achter reusachtige blokken kalksteen een grot ontdekt met een groot aantal voor werpen die er als offers werden gebracht, bronzen wapenen, beeldjes van terracotta, enz., alles uit den Mycenischon tijd. Vele voorwerpen hebben een merk uit twee gekruiste bijlen, waarschijnlijk een symbool van Zeus. Door een gang van 50 meter lengte komt men in een dieper hol vol sta- labtieten en een aantal nissen met bijzonder fraaie offeranden; daar schijnt dus het aller heiligste te zijn geweest. Heldenmoed. Onlangs had een ar beider op een der fabrieken vaD de firma Borsig bij Berlijn zware brandwonden ge* kregen, die volgens de geneesheeren enkel kans van genezen hadden, wanneer de huid van een gezond persoon op do wond werd gebracht. De zuster van den ongelukkige verklaarde zich bereid en liet inderdaad een stuk van hare huid afstroopen. Maar helaas te vergeefs; de gewonde overleed toch en nu ligt het dappere meisje ziek tengevolge van de hoogst pijnlijke operatie. Een verkiezingsautomaat. De middelen, waardoor de democraten in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika propaganda ma ken voor de verkiezing van Bryan, hun candidaat voor het presidentschap der Unie, zijn zeer merkwaardig. Zij hebben 0. a. duizenden automatische toestellen laten ma ken, waaruit, als men twee cent in een gleuf werpt, een exemplaar tevoorschijn komt van de beste redevoeringen van Bryan en zijn aanhangers, alsmede een exemplaar van zijn regeoringsprogam en de meest pakkende dagbladartikelen, die ten gunste van zijn candidatuur zijn verschenen. An dere machines van dezelfde soort zijn voorzien van een grafofoon. Werpt men twee cents in de gleuf, dan kan men den demo- cratischen candidaat zelf zijn redevoering hooren uitspreken tegen de politiek van presidedt Mac Kinley. Na de Arundle Castle is ook de German van Simonsstad vertrokken met 500 beambten, vrouwen en kinderen der Zuid- Afrikaansche Spoorwegmaatschappij, op 11 dezer. Geschiedenis van het Gods dienstig en Kerkelijk Leven van het Nederlandsche Volk, (6261900) aan ons volk ver haald door J. Kuiper. Utrecht, ten Bokkel Huinink. Wij ontvingen ook het zesde stuk; en hiermede is dit prachtige kerkelijk-histo- rische werk voltooid. Wij hebben met aandacht naar den schrijver geluisterd, en roemen zeer de groote objectiviteit en on partijdigheid, waarmede hij zoo menig ker kelijk feit, waarmede hij zelfs 't stellig niet eens was, heeft verhaald. Ook de portretten zijn uitnemend geslaagd en ver- lioogen zeer de woorden van dit boek. De lezer vindt er veel in dat hij nog niet wist; 't is een Standaardwerk, met welks bezit de inteekenaren niet anders dan ver blijd kunnen zijn. Voortaan zal 't boek nu niet anders meer verkrijgbaar zijn dan in prachtband en tegen verhoogden prijs tegen f6. Maar dat is nog een beetje. Ook de band is zeer fraai. BTJBGEBLIJKE STAND van 13 Juli tot 16 Juli 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: F. Adriaanse, 23 j. jm. en E. G. Eblie 23 j. jd. Bevallen: L. Labruijere geb. Kleine- pier d. J. Kleinepier geb. van den Broeke z. N. Hollemans geb. Baan z. J. de Munck geb. Westerbeke d. S. de Jonge geb. Janse z. Overleden: E. Meulmeester wede. van W. C. de Kat 78 j. J. I. Wolf 13 m. d. E. van Moolenbroek ongeh. d. 74 j. J. H. Harthoorn z. 21 j. GOES. Huw. aangifte: 14, Karei Louis Cornelis 23 j jm. te Kruiningen en Johanna Jacoba Ossel 19 j. jd. te Goes. Geboren: 13, Francina d. v. Willem Flipse en Johanna van Leerdam; 14 Adri ans Neelje, d. v. Pieter Marinus Brombacher en Johanna den Hollander15, Hubertus Cornelis, z. v. Adrianus Franciscus Plompe en Theodora de Leeuw. Overleden: 13, Johanna Reijnhout 81 j. wed. van Jan Knuit; 16, Johannes Ortelee 40 j. eerst wedr. van Janna Susanna Geense, thans gehuwd met Hendrika Maria Snoodijk. ROTTERDAM, 16 Juli 1900. Buitenlandsche granen stil. Meel onver anderd. Prima f 11,50 it f 12,25. Eerste kw. f 10,50 a f 11,25. Tarwef 6,a f 7, Rogge- 5,20 - 6,10 Winter gerst - 0,- 0, Zomergerst - 4,- 4,50 Chevalier - 0,- 0,— Haver - 3,50 - 3,90 Paardenboonen Erwten- 7,25 - 7,50 Kookerwten - 7,75 - 8, Bruine Boonen - W i 11 e - Kanariezaad - 6,50 - 7,50 per 100 kilo. Zeeuwsche eieren f3,20 a f 3,40. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 1183 runderen, 343 kalvers, 1236 schapen of lammeren, 468 varkens. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 64, 2e kwal. 60, 3e kwal. 56, Kalveren le kwal. 80, 2 kwal. 70 a 60. Schapen le kwal. 52, 2 kwal 46, 3e kwa- Varkens le kwal. 43 a "2e kwal. 42, 3e kwal. 40, licht soort 38 a 36 Vlas. Geen aanvoer. Aardappelen. Westlandsche klei f ,75 a ,85 zand f 1,k 1,30 AXEL, 14 Juli 1900. Oude Tarwe fa f Nieuwe Tarwe 8 a f 8,40. Rogge f 7. 25 a f 7,50 Nieuwe Wintergerst f8. a 8,50. Zomergerst f 6,50 A f 7. Haver f 6,50 a 7. Kookerwten f 8 a f8,50. Voer denboonen f Koolzaad kilo. Aardappe West, Nieu Kraaiertpolder. Lijst van bi de eerste heil verzonden aan kantoor te Midc H. den Boer Middelburg. B Mejuffr. J. Ff G. D. Moeder ker Gend. Bi Madame Schö Din Goes half 12 7 wei- en andei Goes, 9 uur 0 domein en parti en Bresser tier Kloetinge, Rillar Woe Hansweert 1 not. Prins dogcar ijzeren damhek mansgereedschap jonge varkens. Oostkapelle vc de Vos en Verst burg 10 uur 287 Wemeldinge, not. Houwer en en particulieren meldinge en Kat lerseke, half 1 huring door not Kruiningen, do ser bij Casteleijn enz. tiendenverl Waarde, een g< Schore, Vlake. Dond( Vlake 11 uur Hollmann 26 pa merries, 1, 2, 3, 4 5 en 6 jaar, vet 9 14 jaar waai Hoedekenskerk not. Overman 1, verder haver, p; in Haverhoek. Kapelle 9 uui huring voor het not. Mulock Hou 's Gravenpolde de Ronde Bressei het Kroondomein fers half 11 tiend polder, Hoedekei Abtskerke. Middelburg, 8 door not Wisboo; fiehuis Molenwati 2o. een winkelhuis 65 cA. 3o. een 1 4o. een huis en 1' 101. 5o. een groot 104 cA. tuin Segeersweg Vrijd Ovezande 10 tj door not. v. d. Klo bestuur voor 7 jaa onder Ovezande, I 's Gravenpolder Koster door not. aardappelen, erwte peen; en verpacht bouwl., eu 13230 Zandweg. Nieuw- en St. boom Verstegen i de hofstee van P. en een perceel Doppe, saam 3H Cats, 1 uur ment, schuur enz de Foruis. Maand Borsele 1 uur v. d. Kloes in haver. '•-Gravenpdider, Overman 10 uur bij lie Koster C. Boonman Cz. w doe V( gem vei van Wissenkerke de Looff door not. Dinsd; bij Rc Tr Woensd Heeren hoek door not. de R( paarden 1 20 koeien, 2 kalfvaarz 11 biggen, 250 '2 ganzen, 140 wagen, 4 raen.._e molen, peemolen, brug, broeibak, saard enz. Oostkapelle voor de Vos en Wisboon 10 uur veldvruchter Nieuw- en St ht Ronde jaa -arzei 1 kipp( 1 scha; raenwagei len, base

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2