Aanbestedingen. LEESTAFEL. neer Van der Harst hem verzocht had, mede te deelen dat eene verdaging der zaak zeer gewenscht was. Hiermede was de agenda afgeloopen. Bij monde des Voorzitters verzochten B. en W. machtiging tot het aanschaffen van eene schrijfmachine, waarvan de kosten op f280 geraamd worden. De heer Fan Dunne heeft niets tegen die machines, maar, met het oog op den toestand der gemeente financiën, vindt hij de uitgaaf eene overtollige weelde, die door niets gerechtvaardigd wordt. De heeren Van Teylingen en Heijse meenen dat de aanschaffing der schrijf machine niet van zoo dringenden aard is, dat het voorstel niet eerst in rijp beraad zou kunnen genomen worden. Bij hoofdelijke stemming wordt daarna de machtiging verleend met 8 tegen 5 stemmen, die der heeren Van Dunné, Heijse, Van Teylingen, Verhage en Wisboom Ver stegen. Hierna wordt de zitting opgegeven. Zomervergadering der Provinciale Staten van Zeeland Afwezig de heer van der Have. Na opening, goedkeuring van geloofs brieven, beëediging van den heer Wisboom Verstegen en herbenoeming van den heer Kakebeeke tot buitengewoon lid van Gedep. staten, komen de voorstellen van Gedepu teerde Staten aan de orde, als: a. Een voorstel om afwijzend te be schikken op een adres van de afdeeling Middelburg van den Algemeenen Neder- land8chen Typografenbond, waarin verzocht wordt om de met den heer A. D. Littooij aangegane overeenkomst betreffende het verslag der Statenvergaderingen op te zeg gen en in de voorwaarden van aanneming eene wijziging te brengen betreffende eene bepaling van een minimum loon en een maximum arbeidsduur voor de drukkers gezellen. Ged. Staten zijn van oordeel dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Het drukken van het verslag kan ten hoogste een paar dagen in beslag nemen en is dus slechts een klein onderdeel van do werkzaamheden eener drukkerij. Zij kunnen dus onmogelijk eene loons- en arbeidsregeling voor die enkele dagen voor schrijven; zoowel de uitvoering als de con troleering van zulk een voorschrift zou op practische bezwaren stuiten. In de afdoelingen had zich, blijkens het algemeen verslag uit, gebracht door den rapporteur Moerdijk, niemand zich verzet tegen het voorstel, dat nu eveneens zonder discussie of stemming wordt aangenomen. b een voorstel tot het verleenen van pensioen aan N. M. Harte, eervol ontslagen besteller van don Provincialen Stoomboot- dienst op de Westerschelde. Ged. St. stellen voor, met ingang van 1 Octobor 1900, eeu jaarlijksch ponsioen van f 182.50 toe te kennen. In al de afdeelingen had men zich, blij kens het algemeen verslag, uitgebracht door den rapporteur den Boer, vereenigd met het voorstel, dat nu zonder verdere discus sie wordt goedgekeurd. c een voorstel tot wijziging van het reglement van politie voor de polders. God St stellen voor al 3 van art. 16 van het reglement van politie te lezen als volgt „De in de dammen zich bevindende bui zen, kokers of andere openingen moeten door de gebruikers van de landen, waar toe die dammen den toegang gaven, steeds in goeden staat van onderhoud en zuiver worden gehouden. Het voor de eerste maal aanbrengen van nieuwe, alsmede het verruimen of verslagen van bestaande buizen, kokers of andere openingen komt, voor zoover de verplich ting daartoe niet op anderen rust, ten laste van den polder." Blijkens het algemeen verslag der afdee lingen, uitgebracht door den rapporteur Hammachor, had de voorgestelde wijziging geen onvordeelden bijval gevonden. De heer Kakebeeke wilde uitdrukkelijk in de wijziging zien opgenomen de woor den „op last van het polderbestuur." De heer Fokker kan zich met de geheele wijziging niet vereenigen. Het reglement van politie is een verouderd reglement, dat reeds van 1867 dagteekent. Beter ware het eene geheele wijziging van het regle ment voor te stollen, waarbij het in over eenstemming gebracht wordt met het al gemeen Poldorreglement en dat op de we gen en voetpaden, van welke reglementen het nu in menig opzicht afwijkt. De heer Lucasse beantwoordt namens Gedepnteordan de vorige sprekers. Hij geeft toe dat eene geheele herziening van het reglement misschien de voorkeur verdiend had, maar Gedeputeerden wilden niet zoo ver gaan en slechts de wijziging voorstel len, voortgesproten uit eene moeilijkheid, die zich bij do toepassing van het regle ment had opgedaan. Met de inlassching van de woorden, door den heer Kakebeeke voorgesteld, zou het college zich wel kun nen vereenigen mits, in plaats vau polder bestuur, gelezen word „dijksbestuur", zoo als overal elders in het reglement het be stuur wordt aangeduid, waarop de heer Kakebeeke repliceerde, tegen die naamsver andering van het bestuur geen principieel bezwaar te hebben. Het voorstel wordt daarop aangenomen met 26 tegen 14 sremmen, die der heeren de Jonge, Kakebeeke, Hennequin, de Bato, Erasmus, Pompe, van Meerdervoort, Heijse, van Dam, de Veer, Maas, Hombach van der Lek do Cloreq. Hu vers en Lokker. d. Een voorstel om aan het Bestuur der Stoomtramwegmaatschappij Schooudijke- IJzendijke- Belgische grens te kennen te geven, dat aan zijn verzoek om verlenging van subsidie gedurende een nieuwen termijn van 10 jarou niet kau worden voldaan. Geil St. releveeren tot motief van hunne afwijzing, dat van 1891 tot 1899 de ont vangsten van den tram de uitgaven met gemiddeld f825 's jnars hebben overtroffen. Dit bed rag is wel voldoende om de exploitatie gaande te houden, maar toereikond voor de betaling der interesten op de obligation en preferente nandeelen. Het is, volgens Ge deputeerden, voor de obligatie- en aandeel houders zeer te betreuren dat de onderne ming niet winstgevend is, maar bet kan toch, volgens hen, niet op den weg van het Provinciaal bestuur liggen om daarin door het verleenen van subsidie verbetering te brengen. Do provincie deelt niet in de goede kansen van dergelijke onderneming, zij drage dan ook geene verantwoordelijk heid voor hare kwade kansen. Uit het verslag der afdeelingen, uitge bracht door den rapporteur Hombach, blijkt dat een groot gedeelte der leden zich niet met het voorstel konden vereenigen. Men vreesde dat de exploitatie van den tram zou moeten gestaakt worden en dat ge deelte van Zeeland weder tot zijn vroeger isolement zou moeten terugkeeren. De ont vangen inlichtingen wegens den financieelen toestaud der maatschappij waren onvoldoen de en daarom drongen verscheidene leden op het verkrijgen van meerdere inlichtingen aan. Inmiddels is een nader schrij ven van het Bestuur der Tram wegmaatschappij ontvan gen, hetgeen den heer Lucasse aanleiding geeft namens Gedeputeerden voor te stellen, hel punt in kwestie aan te houden tot de najaarsvergadering, waartoe dan ook zon der stemming besloten wordt. e. Een voorstel tot het verleenen van subsidie aan eene Nederlandsche maatschap pij voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van Domburg naar Middel burg. Ged. St. stellen voor subsidie te verleenen. Naar aanleiding echter van het lijvig ver slag der afdeelingen, dat uitgebracht wordt door den rapporteur van Teijlingen, en een nader schrijven van het Tramcomité, hebben zij hun voorstel in zoover gewijzigd, dat de tram moot geëxploiteerd worden van Westkapelle over Domburg naar Middelburg en dat de subsidie zal bedragen een derde der onkosten van aanleg tot een maximum van f 163500 verminderd met de 4 pCt. gekapitaliseerde waarde van de bijdragen van gemeenten, polders of derden, welke bijdragen moeten bereiken eene som van ten mincjo f30000, te storten in ten hoogste 20 jaarlijksche termijnen. Er ontspon zich over dit punt eene warme discussie. De heer Siegers is tegen het voorstel. Zijne hoofdbeweegveden is, dat men ver leden jaar zijns inziens ten onrechte aan het tramcomité Vlissingen-Domburg wei gerde wat nu aan het comité Middelburg- Domburg zal worden toegestaan. De heer van Teijlingen hield een warm pleidooi voor de subsidie waarna de heer van Lijnden in een langdurige en krachtige rede de beweegredenen uiteenzette, die gedeputeerden hadden geleid tot het doen van hun voorstel. Toch scheen het of beide aanbevelingen voor de aanneming van het voorstel nog niet krachtig genoeg waren om de aarzelende leden van het belang der zaak te overtuigen. In de overhaasting waarmede dit voor stel tot stand kwam en vooral in de nadere correspondentie, die in de laatste dagen door het Tramcomité werd ingezonden, vindt de heer Fokker aanleiding tot het in dienen eener motie om de beslissing aan te houden tot de najaarsvergadering. Wel ontraden de heeren van Lijnden en de Veer deze verdaging, maar zij wordt krachtig verdedigd door de heeren Pompe van Meerdervoort en Hennequin, totdat ten slotte, nadat met 23 tegen 18 stemmen een voorstel van den voorzitter tot sluiting der beraadslagingen de motie Fokker wordt aangenomen met 24 tegen 17 stemmen, die der heeren Lucasse, van Waesberghe, Janssens, Hollestelle, van Lijnden, Bolier, de Bats, Haramacher, de Casembroot, Erasmus, Moerdijk, van Teij lingen, van Dam, de Veer, Maas, Hom bach, van Rompu en mr. Bolle. In de namiddagzitting wordt voortgegaan met het behandelen van de volgende voor stellen van Gedeputeerde Staten, als: a. Een voorstel naar aanleiding van het verzoek van ingezetenen van Wissenkevke om voorziening in den toestand van den provincialen veerdam te Camperland. Het voorstel strekt om Ged. St. te mach tigen, zoodra aan dat College de nood zakelijkheid zal zijn gebleken, tot liet maken van eene aanlegplaats voor veerschuiten aan den verbindingsdain van het oever- werk tus8chen de raaien 8 en 10 van den Onrustpolder. Blijkens het algemeen verslag der af deelingen, uitgebracht door den rapporteur Noordijke, is geene enkele bedenking tegen het voorstel geopperd en wordt liet ook nu zonder verdere discussie of stemming goed: gekeurd. b. Een voorstel tot het verleenen van een renteloos voorschot voor wegsverbete- ring aan de gemeente Grauw en Langedam. De gemeente vroeg een voorschot vau f9250; Ged. St. stellen voor een voorschot te verleenen vau f 9052, omdat onder de uit te voeren werken de bekeiïng is be grepen van een sprit, lang 47 m. welke eene tweede verbinding zou vormen met den weg van Hulst naar de Paal, voor welke tweede verbinding zij de hulp der Pro vincie niet gerechtvaardigd achter. Blijkens liet algemeen verslag der afdee lingen, uitgebracht door den rapporteur IJsebaert, waren tegen hot voorstel geone bedenkingen gerezen. Do heer Fruijtier en na hem de heer Hombach beproefden het echter duidelijk te maken, dat de oprit, door Ged. St. be doeld, wel degelijk moest verhard worden, hetgeen mede blijkt uit oen nader schrij ven van het gemeentebestuur van Grauw. De heer van Rompu verdedigt het stand punt van Ged. St., die voor tweede ver bindingen steeds voorschotten weigerden. De heer Fruijtier dient daarop een amen dement in om het bedrag van het voorschot, volgens den wenseh der Gemeente, te be palen op f 9250 welk amendement wordt aangenomen met 26 tegen 14 stemmen, die der heeren Lucasse, De Smidt, Van Lijnden, Hennequin, Vader van 's Gravenpolder, De Casembroot, Pompe van Meerdervoort, Loois, Van Teylingen, Heijse, Van Rompu, J. A. Bolle, Noordijke en M Bolle. c. Een voorstel tot verhooging van het renteloos voorschot aan het waterschap Cadzand voor het maken van eene haven Aangezien de Rijks en de Provinciale Waterstaat eenigq, verbeteringen in het havenplan noodig achten is de raming van het werk met f 4095, verhoogd. De Minis ter van Waterstaat wil daarom op de be grooting voor 1901 eene Rijkssubsidie van f13365 voorstellen, mits de Provincie het door haar toegezegde renteloos voorschot met f 1365 verhooge. Ged. St. stellen voor de verhooging te verleenen, welk voorstel in do afdeelingen blijkens het algemeen verslag uitgebracht door den rapporteur Oggel, geene bestrij ders vond en ook nu zonder bespreking werd goedgekeurd. a. Een voorstel om gedurende 5 jaren eene jaarlijksche subsidie van f 1050 te verleenen aan de VoreenigingDe Am bachtsschool te Goes. Ged. St. knoopen aan hun voorstel de voorwaarden vast a dat onderwijs in tim meren, smeden, schilderen en teekenen gegeven worden; b dat door de gemeente en het Burgerlijk Armbestuur jaarlijks respectievelijk f750 en f300 subsidie worde verleend, en c dat jaarlijks worden over gelegd afschriften van de begrooting, de rekening en het jaarverslag der Voreeniging. Blijkens het verslag der afdeelingen, uitgebracht door den rapporteur Oggel, had het voorstel niet veel tegenkanting onder vonden. Toch bestrijdt de heer Rombach het voorste], omdat geleverd werk wordt ver kocht, zeer ten nadeele van andere werklui. De heer den Boer brengt in het midden dat op de school niots aan particulieren, alleen op verzoek aan bazen geleverd wordt. De heer van Lijnden zegt, dat het te Goes gaat evenals elders Er wordt en mag niet voor anderen gewerkt worden, tenzij er geen werk is. Alleen in dat ge val wordt voor particulieren gewerkt, het geen zeer bevorderlijk is om den ijver der leerlingen le prikkelen. Zonder stemming wordt hierop het voor stel aangenomen. e. Een voorstel tot het verleenen van een subsidie ad f 325, aan de gemeente Veere in de kosten harer huishouding voor 1900. Blijkens het algemeen verslag der af deelingen, dat uitgebracht wordt door den rapporteur de Smidt, was men geëindigd met aan het voorstel adhaesie te hechten. Toch bracht de heer Van der Meer eenige bedenkingen in het midden, die echter breedvoerig werden wederlegd door den heer van Waesberghe Janssens, waarna het voorstel zonder stemming wordt goed gekeurd. t Een voorstel tot het verleenen van een subsidie ad f205 aan de gemeente Nisse in de kosten harer huishouding voor 1900. Bij nader adres vroeg de gemeente Nisse de subsidie te verhoogen tot f285, doch de noodzakelijkheid dier verhooging niet aan Ged. St. gebleken zijnde, stellen zij voor de subsidie, evenals vroeger, te be palen op f235, waarmede men zich in de afdeelingen, blijkens het algemeene verslag uitgebracht door da rapporteur de Smidt vereenigde en nu ook zonder discussie of stemming werd vastgesteld. g. Een voorstel tot het verleenen van een crediet aan de maatschappij tot bevor dering van Landbouw en Veeteelt iu Zee land ten behoeve der paardenfokkerij. Het voorstel, strekkende om voor de jaren 1001 en 1902 een crediet te ver leenen van hoogstens f 2350 onder voor waarde dat de maatschappij eene bijdrage ven f 400 worde verleend, beeft in de af deelingen, blijkens het algemeen verslag uitgebracht door den rapporteur Moes, een gunstig onthaal gevonden en wordt ook nu zonder stemming goedgekeurd. h. Een voorstel tot afwijzing van het verzoek der maatschappij tot bevordering van ooft- en tninbouw in Zeeuwsch Vlaanderen westelijk deel om wijziging der voorwaarden, waaronder haar subsidie voor een snoeienrsus is verleend. Uit de modedeelingen van Ged. St. blijkt dat indertijd voor 3 jaren eene subsidie is gevoteerd ad f 100, mits het Rijk en de maatschappij zelve ook f 100 bijdroegen. Daar nu uit de rekening over 1899 bleek dat, tot dekking der uitgaven ad f303,34,, door het Rijk f150, door de Provincie f 100 en door de maatschappij zolve slechts f 53,34s was bijgedragen, werd do uitbe taling van de Provincie goweigord. Van daar het verzoek dor maatschappij om als nog die uitbetaling te doen plaats hebben, op welk 4erzoek Ged. St. voorstellen af wijzend te beschikken. Blijkens het algemeen verslag der af deelingen, uitgebracht door don rapporteur Moes, waren slechts eonigo opmerkingen gemaaktthans ook ondervond het voorstol geene bestrijding en wordt bet zonder stemming aangenomen. Thans komen aan do orde lo. Do verantwoording van Ged. St. wegens de enkele provinciale en huishou delijke inkomsten en uitgaven over 1898. Die verantwoording wijst aan voor in komsten f 664794,62, voor uitgaven f 540072,685 en sluit dus met een goed saldo f 124721,935. Bij hoofdelijke stemming wordt die ver antwoording nu goedgekeurd, nadat bet algemeen verslag der afdeelingen deswege was uitgebracht door den rapporteur Moerdijk. 2o. Eene wijziging, voorgesteld door Ged. Staten in de provinciale begrooting voor 1899 en eene in die voor 1900. Het verslag der afdeelingen wordt uit gebracht door den rapporteur Huvers, waarna de voorgestelde wijziging voor beide dien sten wordt goedgekeurd. 3o. De begrooting voor 1901 van het Provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijks bestuur is, tot een bedrag van f110950. Nadat het verslag der aldcolingen uitge bracht was door den rapporteur De Bats, wordt de begrooting goedgekeurd. 4o. De begrooting voor 1901 van de enkel Provinciale en huishoudelijke inkom sten en uitgaven, tot een bedrag van f499191,52'/2. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den rapporteur IJsebaert. Op de cijfers der begrooting bleek men geene bemerking te hebben; alleen opende zich eene discussie over den diensttijd van de beambten bij den Provincialen Stoom- bootdienst. Do heer Rennequin wijst op de klachten deswege door een naamloozen schrijver in de dagbladen. Wel hecht hij niet veel waarde aan naamloos geschrijf, maar toch is het hem opgevallen, dat de leden van het Gedeputeerd College te dien opzichte van gevoelen verschillen, in de eene af deeling beweerde een lid geheel het tegen overgestelde van een lid in eene andere afdeeling. Volgens zijn gevoelen behoeft de dienstregeling noodzakelijk wijziging. Bovendien zou hij van Gedeputeerden gaarne eenige inlichting ontvangen omtrent den toestand der vloot. De heer Ruvers is het eens met den heer Hennequin. Volgons hem verstrekte in lichtingen is do dienst veel te zwaar en leiden de beambten een onmenschwaardig bestaan. De heer van Rompu beantwoordt beide sprekers. Volgens hem wordt er sterk overdreven; de langste diensttijd kan op lO'/j uur gesteld worden. Wat de toestand der vloot betreft deze is uitstekendde ♦Walcheren" is bij de maatschappij »de Schelde" in reparatie en zal na herstellingen even goed zijn als vroeger. De heer Ruvers is niet voldaan. De langste diensttijd moge 10'uur zijn, na die 10l|, uur heeft het volk nog meer to verrichten. Hij stélt eene motie voor om Ged. St. te verzoeken, in de najaarszitting een rapport uit te brengen over den ar beidsduur en de Zondagsrust van de be ambten der stoombooten. De heer Rennequin zegt evenmin voldaan te zijn, waarop de heer van Hompu nog verder over den dienst van het personeel uitweidt. De heer Dieleman meent dat de dienst niet te zwaar is maar te tijd is te lang, dat men aan boord moet blijven. Men wil ook geen gedeeltelijke Zondagsrust, maar een geheel vrijen Zondag; kan men dien niet geven, dan beperke men den Zondags dienst. De motie-Ruvers wordt hierna verwor pen met 24 tegen 15 stemmen. Nog vraagt de heer Rombach inlichting omtrent den stoomtramweg HulstWals oorden. Deze wordt niet zeer krachtig aangevat, schoon de concessie op 1 Januari a. s. expireert, waarop de heer van Waes- berge Janssens repliceert dat hij geen posi tieve mededeelingen kon doen, doch alleen weet dat de Regeering onlangs nog wijzi ging in het plan van aanleg gebracht heeft. 5o. het voorstel van Ged. St, om aan de Koningin voor het dienstjaar 1901 voor te dragen de heffing van 28 en 36 opcen ten op de hoofdsommen der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigen dommen en van 21 opcenten op de hoofd som der personeele belasting. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den rapporteur IJsebaert en het voorstel hierna stilzwijgend goedgekeurd. Thans wordt gelezen de interpellatie van den heer Pompe van Meerdervoort omtrent het berijden der openbare wegen met automobielen. Die interpellatie bevat een tweeledig verzoek aan het ged. college en wel om geen vergunning meer te ver leenen tenzij lo. de rijtuigen zijn voorzien van caoutchoucbanden en 2o. daarmede slechts wegen worden bereden van ten minste 7 M. breedte. De heer Siegers meent dat alle rijtuigen zijn voorzien van caoutchoucbanden en dat hat tweede punt vrijwel gelijk staat met een volledig verbod, daar er geene wegén zijn, die eene rijbaan hebben van 7 M. breedte. Al zulke voorwaarden zouden woinig kracht hebben, daar bij de Regee ring eene wet in bewerking is, die het gebruik van automobisten over hot geheele Rijk uniform zal regelen. De heer Rombach neemt het op voor de automobielen. Hij zegt dat het gevaar voor eon automobile niet zoo groot is als voor paard en rijtuig, mits men er konnis van geoft. Toch blijft de hoer Pompe aan zijn in terpellatie vasthoudon. Hij verzoekt den Voorzitter eerst te doen beslissen over de caoutehoucbandon en daarna over do breedte van den weg. die hij nu reduceert tot 6 Meter. Beide punten worden verworpen, het eerste met 18 tegen 17, het tweede met 21 tegen 13 steramen. Daarna wordt de zomervergadering in naam der Koningin gesloten. Ons Vee. Over fokken, verbeteren, veredelen, ver plegen en voederen. Naar de nieuwste bronnen, door A. A. ter Haar, leeraar in voede- ringsleer aan de Rijks-Land- bouwwinterschool, te Goes. Met 10 gekl. pl. en 130 afb. in den tekst. Goes, firma Wed. S. J. de Jonge Verwest. Van dit werk ontvingen wij een gedeelte ter kennismaking. Het belooft een tref felijk werk te zullen zijn, dat wij zeer ter kennismaking aanbevelen. Het wordt zorg vuldig bowerkt en is keurig van uitvoering. Wij koinen later op deze inderdaad belang rijke, populaire, goedkoope uitgave terug Voor de Boeren. Uitgave van het Christelijk Nationaal Boeren-Comité Gaarne vestigen wij op deze uitgaaf de aandacht. Het is een belangrijke bijdrage tot de geschiedenis van genoemd Comité, en 't doel dat 't zich voorstelt bij zijn arbeid. De heer R. C. Verweijck heeft een eenigszinsuitvoerig verslag daarvan gegeven, en dat op keurige wijze. Hij schetst dit ontstaan en de verrichtingen van het Comité, waarbij de bekende Amsterdamsche vergadering met de deputatie Fischer, Ves sels, Wolmarans, een belangrijke plaats beslaat. Van genoemd drietal sieren de fraaie photo's dit voortreffelijk boekje dat slechts 50 cent kost (de portretten alleen zijn 't waard) en waarvan de opbrengst den armen in Zuid-Afrika ten goede komt. Men koope dit boekje op welks omslag de portretten van Kruger en Steyn onder bescherming der Hollandsche, Vrijstaatsche en Transvaalsche vlaggen staan, dat een Kroniek van den oorlog bevat tot Juti; en 81 bladzijdon druks beslaat. Vermelden wij hierbij dat het Christe lijk Nationaal Boeren-Comité bedoelt ♦aller eerst hulp te verleenen aan onze lijdende en strijdende broeders daarginds en aan hunne betrekkingen zoowel in Zuid-Afrika als hierhet wenscht rondom zich te ver eenigen allen, die, tot het belijdend deel onzer natie behoorende, sympathie gevoelen voor den strijd, daarginds gestreden, omdat die strijd onze beginselen raakt, omdat die strijd gaat om het behoud van het oud-Hollandsch, geloovig element inde beide Republieken. Vrijdag 13 Juli. Vlissingen, door B. en W. 2 uur ten raadhuize het bouwen van een school voor 288 leerlingen Joo$t de Moorstraat Aan wijzing 5 Juli 2 uur. Bestek bij den ge meentebouwmeester. Middelburg, half 2 door B. on W. ge meentewerken. lo. herstelling kaaimuren. 2o. verfwerk school G. en Nieuwepoort. 3o. teerwerk van bruggen, enz. 4o. reini- gings- en stukadoorswerk in scholen met bijlevering. Maandag 16 Juli. Middelburg 8 uur het verbouwen vau het woonhuis, gelegen aan de Houtkade, wijk H no 112, te Middelburg. Aanwijzing 11 Juli. Inlichtingen Chr. Geldof. Donderdag 19 Juli. Neuzen, bij Suzijn 3 uur herstel enz. der werken van een Nieuwe Neuzenpolder. Aanwijziging 12 en 16 Juli. Bestek bij dhr. J. A. Klaassen. Zaterdag 21 Juli. Goes, 12 uur hotel Zoutkeet door den Jacobpolder, herstel enz. tot 30 April 1901 der werken. Het verhoogen en verzwaren van 370 M. zeedijk; het leggen van 1600 M- glooiing, van afval van Lessin steen en van 225 MJ van Vilvoordsche 'steen op nieuw puin; en verwerken van 4600 aan wezige perkoenpalen. Aanwijzing 18 Juli half 11 aan den Veerdam. Bestek 50 cent bij Kleeuwens Zoon. Vrijdag 10 Augustus Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.: het maken en inhangen van een paar ijzeren deuren voor de Oostschutsluis te Sas vau Gent. Raming f6950. Aanwijzing 3 Aug. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Nelemans te Ter- neuzen en opzichter Kiewit te Sas vau Gent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2