Bekendmaking. Kerknieuws. Schooinieuws. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAKE tot reorganisatie van hot heele leger zou moeten leiden. Ongetwijfeld hebben vroeger bij opstan den leden van het Yamen meegewerkt. In hoever zo er nu bij betrokken zijn, kan alleen de toekomst leeren. Hoe is nu op 't oogenblik de toestand? Een looper, die den 3 Juli Peking ver liet, meldde dat twee gezantschapsgebouwen toen nog bestonden, en dat de Chineesche troepen 2000 man en do Boksers vele lei- dors haddon verloron. De Boksers zeggen, altijd volgons dozen looper, dat de vreem delingen de bekoring van hun mystieke macht hebben gebroken, zij durven do ge zantschappen niet meer te naderen. De Boksers schenen echter een uithongorings- methode te gaan volgen, wat weinig over eenstemt met de berichten aangaande hunne ontmoediging. Toch scheen de toestand wel iets te verboteren. Verscheidene onderkoningenon gouverneurs vaardigden een krachtige pro clamatie uit tot bescherming der vreemde lingen. Alleen de gouvenaar van Tseyang neemt een andere houding aan, terwijl generaal Tsung-foe-siang meestor is van den toestand te Peking en oen decreet tegen de vreemdelingen heeft uitgevaardigd. TRANSVAAL. Eerst een bericht uit Rustenburg. De Boeren, onder bevel van Kominandant Liin- mer, sommeerden de Engelsehe bezetting van Rustenburg zich over te geven, en bestormden op haar weigering de hoogten die deze stad omringen. Toen de bezetting hulp kreeg van de Australiërs die van Zeerust kwamen, sloegen zij op de vlucht mot achterlating, zegt een Engelsch bericht, van vele dooden. Kolonel Mahon leverde den 6 en 7 Juli strijd tegen 3000 Boeren die den spoorweg bedreigden en verdreef hen ten oosten van Bronkerspruit. Steijn en De Wet zijn met 3000 volgelingen naar Pouriesberg gegaan. De oorlog is uit, zongen do dronken Londenaars, toen Pretoria veroverd" was. Sedert die «verovering" zijn vijf weken verloopen, en nog wordt er gevochten en zuchten de Engelsehe krijgsgevangenen te Nooitgedacht leuke naam voor dit asyl waar de Boeren telkens nieuwen voorraad krijgsgevangenen heen voeren! dat de oorlog nog niet uit is. Verloor Roberts vóór do bezetting van Pretoria dagelijks elf man, thans, na do bezetting van Pretoria, verliest hij er dagelijks tien. Een kleine verbetering, zoo men wil, doch niet zoo, dat men er te Londen zoo over roepen moest. De jongste overwinning door de Boeren behaald is de gevangenneming van een Engelsehe patrouille vlak bij Pretoria, onder bevel van luitenant Rundie, niet te ver warren met den generaal van dien naam, die door De Wet zoo achter zijn geeren wordt gezeten en wiens zoon hij is. Vooral deze heeft alle reden gehad toen hij te Nooitgedacht aankwam, een «Nooit ge dacht" te stamelen. Vlak bij de stad, op klaarlichten dag, door een verdreven vij and, te wordon ingerekend. En dat dergelijk spel zich nog vaak herhalen zal, daarvan mag men verzekerd zijn. Botha vertelde nog kort geleden aan een Engelschen dagbladschrijver dat do Burgers nog steeds de hoop koesterden, de onafhankelijkheid te bewaren en do Engel schen te noodzaken het land te verlaten. En Reitz heeft aan een anderen derge- lijken interviewer het volgende verklaard: „Zeg aan uw blad en door zijn tusschen- komst aan de geheele wereld, dat de Zuid- Afrikaansche Republiek voor haar onafhan kelijkheid zal strijden, totdat zij geen 500 Burgers meer in het leven heeft, en zelfs daarna zal de worstelstrijd nog worden voortgezet. Dit is ons vast besluit." En het zij met eerbied er aan toege voegd, ook de Heere is nog met Zijn volk, al zijn zij in den smeltkroes. Hij strijdt voor hen in ziekten en pestilentiën waar door ongeveer evenzooveel Engelschen wor den geveld als door de mausers der Boeren. Hij sloeg Roberts met blindheid, zou men moeten zeggen. Immers deze rukte met geforceerde marschen naar Pretoria op en liet duizenden zieken en gewonden in de handen van onbeschaafde of zelf half- zieke soldaten achter. Van de 1150 Canadeezen die in Zuid- Afrika geland werden, zijn nu nog slechts 350 in actieven dienst. De meerderheid der 800 is neergeveld door de typheuse koorts (the entericwelk veroorzaakt werd door bezoedeld water te Paardenberg En hoe werd dit water bezoedeld? De Britsche bevelhebber, in edelmoedig heid verre onderdoende voor de Boeren, weigerde Cronjê, die met gewonden, zieken, vrouwen en kinderen bij Paardenberg door honderd kanonnen dagen lang beschoten was, een korten wapenstilstand om zijn dooden te begraven. En het gevolg? De dooden werden in de rivier gewor pen, de lijken der paarden veroorzaakten vergiltiging van lucht en grondwater en een groote pestillentie brak uit in het kamp der Engelschen Ze werden nedergeveld bij duizenden door de hand des Heeren, gelijk dergelijke bezoekingen in het Oude Testament genoemd werden. Zoo schrijft „Van dag tot dag" in liet Handelsbladen hij voegt er nog vrij wat meerdere treffende bijzonderheden aan toe. Zoo stierven in één maand 12000 En gelschen aan deze meest verzwakkende, uitputtende en langdurende van alle sle pende koortsen. Zes honderd werden er begraven op het kerkhof van Bloemfontein. En hoe besmettelijk do ziekte is, blijkt hieruit, dat 50 pCt. dor doctoren en ver plegers en verpleegsters werden aangetast. Allen die de ziekte krogen, werden, ook als ze herstelden, voor langen tijd onbe kwaam voor verder vechten. Een en ander wordt bevestigd door het geen 28 Oanadeesche invaliden uit Zuid- Afrika, die eorgisteren Liverpool verlieten op de terugreis naar Montreal, mededeel den aan den vertegenwoordiger van de Daily News. Zo waren, allen, toen ze ziek waren, van kleedoren en al hun eigendommen beroofd door do vuile, beginsellooze soldaten-op passers die als ziekenverplegers diendon, en toon de Engelschen optrokken uit Bloem fontein om de waterleiding te gaan be schermen, do zieken aan typhoïda eenvoudig uit de draagbaren wierpen op den kouden grond, waar ze uren en uren zonder eenige zorg of verpleging werden achtergelaten. In Canada zal dit de geestdrift voor don wreeden veroveringsoorlog zeker niet ver meerderen! Op het oogenblik liggen er nog 22000 zieken. Hier is een stemme Gods to beluisteren gelijk wij er oen vernemen in de profetieën van Jeremia tegen de machtige volken die, zij 't ook als wapen in Gods hand, het oude Bondsvolk verdrukten en vertraden (Zie o. a. Jeremia 50 17, 18.) Terecht roept bovengenoemde schrijver in het Handelsblad uit: Geparalyseerd, verlamd is het rijk, nu het als de groote Mogendheid die het machtigste belang van allen heeft bij den handel, bij zijn prestige in China, vóóraan behoordo op te treden, bij hen die de orde er willen herstellen. Het rijk heeft geen Europeesche solda ten beschikbaar! Zijn leger wordt geheel gevangen gehouden in Zuid-Afrika door het verzet der vrijheidshelden, en door de pestilentie die uitbrak in het kamp voor Paardenberg 1 Hadden wij veel plaatsruimte, wij zou den een lang verslag geven van de ont vangst den Bóeren-afgevaardigden, Fischer, Wessels en Wolmarans, in gezelschap van Cochrane, voorzitter van 't Amerikaansche Comité voor de onafhankelijkheid van Transvaal en Oranje-Vrij staat, Vrijdag te Hévre en Parijs bereid geworden. Te Havre werden zij verwelkomd door een talrijke geestdriftige menigte, ook de sta kende dok- en bootwerkers juichten hen toe. Aan den wal werden zij ontvangen door Pauliat, lid van den Senaat, voorzit ter van het Fransche Comité voor de on afhankelijkheid der Boeren, en door Ram- baud, oud-minister van onderwijs. De Fransche delegatie bood den Boerenafge- vaardigden een bouquet aan, versierd met linten in de kleuren van Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Hun toespraak werd beantwoord door dr. Leyds, die den heer Fischer tot tolk diende. Te Parijs stapten zij af aan het station St. Lazare. Verschillende aanzienlijke personen haal den hen af, waaronder Gróbauval, voor zitter van den gemeenteraad, graaf Ville- bois Mareuil, broeder van den „Lafayette van Zuid-Afrika" Treille en Guérin, sena toren. Prachtige kransen werden den heeren aangeboden en zoo dicht opeengepakt stond de menigte, dat straat in straat uit niet dan stapvoets kon gereden worden. Het was een algemeen „Leve de Boeren" (vivent les Boers). Ook werden vijandige kreten jegens Engeland gehoord' Ook in de vergaderzaal worden geest driftige speches afgestoken. Het gezantschap kan tevreden zijn, na zijn goed geslaagden tocht door Amerika waar achtereenvolgens New-York, Washington, Boston, Providence, Springfield, Buffalo, Niagarafalls, Cleveland, Chicago St. Paul, Omaha, Millwaukee, Grand haven, Holland, Daverport, Springfield (111.),waar de heer Fischer een krans legde op het graf van president Lincoln, Colombo, Grand Rapids, Baltimore, Philadelphia, Newark, Patterson, en New-York, hen met sympathieën en eerbewijzen overlaadden! Melden wij als laatste bericht dat thans ook Buller te Pretoria is aangekomen; en dat 800 Britsche krijgsgevangenen, zonder officieren, van uit Reitz (ten noorden van Bethlehem, in den Vrijstaat) overdeNatalsche grens gezet zijn, en nu op weg zijn naar Lady smith. En wat China betreft heeft ook beteekenis de brief van den Franschen consul in Mei, dus lang voor 't uitbreken van den opstand, geschreven, en waarin gemeld wordt dat de Chineezen met belangstelling de vorde ringen van den Transvaalschen oorlog volg den en getroffen door de overwinningen door een handjevol op de Engelschen behaald, verklaard hadden met hun getal sterkte geheel Europa te zullen kunnen weerstaan. De wederrechtelijke inbezitneming van Kiau Tsjau door de Duitscliers moet de droppel geweest zijn die den boordevollen beker deed overloopen. Er dreigt voor Europa een groot gevaar. Maar de aanvankelijke nederlagen zijn dubbel en dwars verdiend. Wij betreuren echter den dood van zoovele Chistenen, die buiten de quaestie stonden. Goes. De jaarmarkt of kermis zal dit jaar aanvangen op Dinsdag 28 Augustus a. s. en eindigen op Dinsdag 4 September daaraan volgende. Met het opslaan der kramen enz. mag worden aangevangen, behoudens onvoorziene omstan digheden, des Vrijdags vóór het begin, en alles moet van de plaats zijn vervoerd des Vrijdags na het einde der kennis. De aanvragen om plaatsen moeten voor den hierboven vermelden aanvang der jaar markt, vrachtvrij en met opgaaf der benoo- digde oppervlakte in Nederlandsche maatbe- namingen, geschieden aan den marktmeester, geschiedende de toelating tot wederopzeggens- toe, ook gedurende de kermis. De toelating van muzikanten, orgeldraaiers, liedjeszangers en dergelijken zal slechts tot een zeer beperkt aantal geschieden, en dezen moeten zich om toegelaten te worden bij den heerCommissaris van politie daartoe aanmelden. Aan 1'. M. Brombacher te Goes is vergunning verleend tot het oprichten van een brood- en gebakbakkerij in perceel wijk A. 110. 37. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sneek ds. H. R. Offerhans to Veenhuizente Hoogeloon ds. H. Limpers te Akkrum te Bergambacht ds. K. Eeckhof te Gouderak te Berk hout en to Warga dr. D. C. Nijhoff te Hei- loo te Blauwkapel ds. T. Lekkerkerker te Kockengon te Aalten ds. H. Smelt te Haarloo. Bedankt voor Hol werd door ds. M. Tinga te Wirdum voor Lobith door ds. W. v. Deursen te Urmond; voor Uitwijk door J. Swart cand. te Leeuwarden voor Frederiksoord door J. J. Cannegieter te Wartena voor Oudelande, door dhr. A. F. L. v. Hengel cand. to Putten voor Muntendam door J- Kooiman cand. te Schoonhoven. Op 1 Juni waren in de Ned. Herv. Kerk. 262 predikantplaatsen vacant, tegen 258 op 1 Jan. j. 1., en wel in Gelderland 28, Zuid-Holland 37, Noord-Holland 34, Zeelend'24, Utrecht 11, Friesland 49, Over- ijsel 13, Groningen 35, Noord-Brabant 18, Limburg 3 en Drente 10 plaatsen. Voor deze vacatures zijn nog beschikbaar 38 candidaten, n. 1. de heerenL.A. v. Melle, J. M. Coops, L. D. de Jong Schouwenburg, L. E. Brands, C. W. Th. baron van Boet- zelaar, H. A. J. Van Wijhe, G. A. Van den Berg van Eysinga, J. F. Tinholt, J. E. Bijl, J. Kooiman, W. R. Boerendans, J. F. Cannegieter, J. H. Israël, Nt Van Schouwen burg, W. Bieshaar, A. M. Den Oudsten, W. Hage, J. RiemensJr., S. A. Baljon, P. S. Pots, F. 'de Haan, W. Wachter, E. Sa- raber, A. F. L. Van Hengel, V. E. Schaefer, J. D. Derksen, H. G. Th. Ravestein, W. G. Planten, J, Swart, H. Tj De Graaf en C. Schoch, waarvan de heeren Van Melle, De Jong Schouwenburg, Brands, Baron van Boetzelaer, Tinholt, Bijl, Schoch. Pots en Riemens Jr., zich nog niet beroepbaar heb ben gesteld. Geref. Kerken. Beroepen te Antwerpen ds. H. Thomas te Purmerendte Grijpskerke ds, J. van der Sluis te Andijk. Aangenomen naar Rotterdam door ds. H. C. v. d. Brink te Heeg. Bedankt voor Brielle door ds. L. Spoel te Poortvliet. Met gunstigen uitslag is aan de Rijks universiteit te Leiden afgelegd het prac- tisch apothekers-examen door den heer D. H. G. Ittmann. Middelburg. Zaterdag omstreeks half twaalf werd de burgerij opgeschrikt door brandalarm. Een pakhuis met vodden en lompen op de beestenmarkt alhier stond in laaie. Met een enkele slang op een der waterkranen was de brand echter spoedig gebluscht. Nochtans ging de politie voort, met het maken van alarm, waardoor zeer velen noodeloos werden gewekt. Wissenkerke. Naar ons werd mede gedeeld zal voortaan de loting voor de Nationale Militie voor het geheele eiland Noord-Beveland, in deze gemeente plaats vinden. Ook hebben zich een 22 tal jonge lieden aangemeld voor de vrij willige oefenin gen in den wapenhandel, zoodat een cursus daarin hoogstwaarschijnlijk reeds dezen winter zal aanvangen. Bij kon. besluit is aan J. J. Geense, burgemeester van St. Philipsland, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. En is aan J. Th. Oosterman hoofd der school te Zierikzee een pensioen van f917 's jaars verleend. Omtrent de staking der bootwerkers te Rotterdam schrijft Het Volks: Men kan zich van dezen toestand zoo eenigszins een denkbeeld maken, wanneer men weet, dat zich op dit oogenblik een 60- tal groote zeebooten in de havens en op de rivier bevinden, allen volgeladen, snakkende naar de rappe handen die hun buiken zullen ledigen; daaromheen loopen de bazen en de kargadoors, in hun half-hemmetje, zwee- tende van den angst, niet op tijd te zullen komen, want eiken dag werkloos liggen, is voor hen duizenden guldens schade. De groote boot van de N. A. S. M., de »Spaarndam," is Donderdag vertrokken, met een deel van de lading die nog gelost had moeten worden, en de «Rotterdam," die in 5 a 6 dagen leeg zou moeten zijn, is nog in geen drie weken leeg, wanneer het zoo doorgaat als nu. De Harwich-, de Goole-, de Glasgow-, de Londen-, de Manchester booten liggen allemaal stil op één ervan waren de heeren zelf bezig, tonnetjes te laden en ééntje voor ééntje elkaar toe te reiken. En 1111 alles stil ligt, wordt natuurlijk de orde ook niet verstoordkalm wandelen de stoere kerels in hun tipische bevertienbroek en helder blauw boezeroen de kaden langs, terwijl de politie in groote troepen surveil leert. Natuurlijk kan die toestand, die het ge heele export- en expeditieverkeer stopt, niet lang duren. Morgen en Zondag komen de weckbooten weer binnen, een 50 stuks, en kunnen do andere nog niet ver trekken. Alles stopt op, alles stuikt en stikt, het is oen geweldige strubbeling in het geheele stadsleven. Dat de toestand kritiek wordt, blijkt hieruit dat botsingen met de politie her haaldelijk voorkwamen; dat werkliedon van elders of niet-stakende Rotterdammers wordon gemolesteerd, dat de burgemeester samenscholingen heeft moeten verbieden, dat het 3e bataljon van het 7e regiment infanterie is aangekomen, sterk 211 man, onder bevel van majoor Vetter; (de man schappen logeeren in het hotel en de ba rakken van de Holland-Amerika-lijnterwijl de officieren logeeren aan boord van het stoomschip «Rotterdam"); het garnizoen met 800 man uit den Helder versterkt werd; en sterke patronilledienston aan de Boompjes noodzakelijk werden. Zondagmiddag vergaderden de stakers en voerden de bekende sprekers het woord, en betuigden dat de strijd uitsluitend is aangegaan tot verkrijgen van betere levens voorwaarden. De vergadering stelde hierna een loon- standaard vast waarbij geëischt wordt lO'/j uur arbeid daags voor f 2,50vóór 6 en na 7 uur 25 cent per uur overwerk; en f 1,50 bij overwerk tot 12 uur. Nacht werk 7 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens f 3. Zondagswerk 50 procent verhooging. Vaar- en sleeploon, en gebruik van licht en gereedschappen vrij. Vaste lieden moe ten f 16 per week hebben. Ook de sleepers en werklieden verga derden. Hun eischen zijn evenals die van v. Gend Loos die ook gestaakt heb ben, f 12 en f 13 en zon- en feestdagen f2 extra. Werkuren als boven; f 10 bij ziekte, gratis verzekering tegen ongeluk ken om den anderen Zondag vrijenz. Overal zijn. posten uitgezet door de slee pers om te beletten dat «onderkruipers" 's nachts sleepersdiensten verrichten. De spoorwegmaatschappijen maken be kend dat wegens de staking geen ijl- en vrachtgoederen ambtshalve meer worden afgehaald en besteld. Het bij de fabriek de Maas liggende rijnschip, tijdelijk ingericht tot logement voor niet-stakende bootwerkers, is heden nacht door 150 stakers aangevallen, met 't doel het af te laten loopen. De politie die waakte belette den toegang. Toen de mariniers ter hulp kwamen, stormden de aanvallers haastig weg op hunne sleep- booten. Het logementschip werd vervol gens in de Binnenhaven in veiligheid ge bracht, en die haven werd afgesloten. Sipido, die een moordaanslag pleegde op den prins van Wales, is door het assi- zenhof te Brussel vrijgesproken; ook zijn zoogenaamde medeplichtigen, met wie hij gewed had dat hij den prins wel zou durven doodschieten. Het wapen was echter niet geschikt gebleken om er iemand ook maar mee te kunnen raken. De boycott-beweging in Kaapkolonie neemt toe. Een aantal winkels zijn geopend door kleine Maatschappijen die geheel Hol- landsch zijn. In verscheidene steden zijn studenten die wegens hoogverraad in hechte nis genomen maar onder borgtocht op vrije voeten gesteld waren, door het volk in triomf op de schouders naar huis gebracht. Tegen de kapiteins van onderscheidene sleepbooten wordt een vervolging ingesteld wijl zij bij de ramp te New York verschei dene menschen lieten verdrinken, omdat zij begrepen met de redding geen geld te kunnen verdienen. Vernietiging der Wapens op Grafsteenen. Men schrijft ons: Wie op zijne reis kerken bezocht, om hare oudheid, bouwstijl of wat bijzonderheid ook, heeft zeker opgemerkt dat op graf steenen dagteekenend voor 1800 de wapens opzettelijk uitgekapt zijn; wat gewoonlijk op rekening der patriotten gezet wordt. Daar het mij meer en meer blijkt dat dit verhaal geloof vindt, wist ik niet beter te doen, dan onderstaande er over neer te schrijven. Den 15 Mei 1798 zond het intermediair administratief bestuur van het voormalig gewest van Zeeland deze resolutien „Gelijkheid, Vrijheid, Broederschap, den 15 Mei 1798. Het vierde Jaar der Batliaafsche Vrijheid. Bij resumtie gedilbereerd zijnde op het ra- port van het departement van het onderzoek, van den 11 dezer maand, is goed gevonden en verstaan, dat ten einde alle bedenkingen met relatien tot de bedoelde zaken bij re solutie van de 7 Maart 1.1. in eens weg te nemen en voort te komen, dat de lofvaar- dige oogmerken welke het arresteeren van dien hebben veroorzaakt niet langer worden geëludeert bij nadere interprelatoire reso lutie zal worden gedeclareert gelijk geschiet bij dezen. Eerstelijk, dat aan de intentie van het uitvoerend bewind mitsgaders van dit be stuur bij voorschrevene resolutie van den 7 Maart in geene deele werd voldaan wan neer de Eergestoeltens in de kerken gediend hebbende tot zitplaatsen voor werkelijke of afgetredene leden van de regeringen of gerechten met conservatie van deszelfer onderscheidingsteekenen aan de dor be gevende worden verhuurd, maar dat van en uit gemelde banken of Eergestoelten verhemeltens, pilarengord ij nenwapenschil den op matrassen zitkussens, en bijbels en in het generaal al dat geene waardoor de zelve van de overige zitbanken worden onderscheiden of als gedistingueërde ge- stoeltens zouden kunnen worden aangemerkt. Ten tweede, dat hoe zeergemelde resolutie de vernieling van tombes, gedenkstukken van kunst of diergelijke monumenten, waar door monde nagedachtenis van vaderlandsche staatsmannen, helden, geleerden of kunste naars heeft willen vereeren, en vereeuwigen. Echter de familiewapens geschildert, gebouwen op schilden aan de zelve tombes en gedenkstukkeu op monumenten gehecht mitsgaders de familiewapens op liggende grafzerken binnen de kortstmogelijken tijd naar ontvangst dezer nadere resolutie moeten weg geschildert of uitgekapt, zoodanig dat niets van de zelve familie wapens overblijve. Ten derde dat ingevolge het doel van meergemelde resolutie van 7 Maart des gelijks binnen den korts mogelijken tijd moeten worden uitgehakt, uitgeschilderd of weggenomen alle familiewapens, ridder orders, kroonen, op wapenschilden en andere ornamenten van heraldiek welk geplaatst zijn het zij voor publieke gestigten in gevels van woonhuizen, buitenplaatsen landgoederen, gebouwen op de zelfe, of waar die anders den voorbijganger in ge heugen terug zou roepen de overheersing en ongelijkheid, waarvan de zelfe zoovele zinnebeelden zijn doch welke door de jongste staaten omwenteling zoo gelukkig zijn vernietigd. Ten vierden dat alle teekenen van heral diek bij 't laatst voorgaande artikel gespe cificeerd ook dadelijk moeten worden geammoveerd binnen zoodanige vertrekking alwaar colegiën van politie of Justitie dan wel corparatien of publieke autorteiten ver gadering houden. Ten vijfden. En eindelijk dat de intentie der gemelde resolutie niet alleen is het ammoveren van wapens op koetsen en andere rijtuigen als mede op Jachten, Schepen of schuiten maar de zelve ook wel expresselijk spekteert alle Kroonen, ridderorden en al datgene het welk als teeken van heraldiek eenig- zins kan wordon aangemerkt hetzij direct of indirect en dat mitsdien al het zelfe dadelijk moet worden vernietigd. Ten welker einde Extract dezer nadere resolutie in haar geheel aan alle de ge meentenraden in de steden, mitsgaders de geregten der smalsteden en dorpen, binnen dat voormalige gewest bij misive zal worden afgesneden, met expresselijke last om op dezelver hoofdelijke verantwoordelijkheid voor de executie hiervan te vigeleeren. Accordeert met voorschr. register, A. J. SINCLAIR." van 7 Juli tot 9 Juli 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. W. Hannivoort 29 j. jm. en J. Adriani 27 j. jd. Bevallen: P. Vermaas geb. Lampert z. M. H. van Deventer geb. Jansen d. N. Bravenboer geb. Baljeu z. C. M. Beelenkamp geb. Hofstede z. GOES. Geboren: 6, Cornelia Janna, d. v. Nicolaas Korstanje en Sara Eversdijk Cornelis, z. v. Pieter den Hollander en Catharina de Hamer; 7, Machiel Johannes, z. v. Johannes Koole en Maria JohannadeBus- scher Maria Susanna Dorothea, d. v. Itje Fokke en Dingena Bek; 8, Wilhelmina d. v. Johannis Zweedijk en Johanna Karelse Franciscus Johannes Maria, d. v. Josephus Buijsrogge en Adriana Maria Boosten. Juni 1900. OVEZAND. Geboren: 20, Jacobus, z. v. Jan Koens en Adriana Westdorp. Overleden: 3, Marinus Huige, 59 j. echtgenoot van Elisabeth Almekinders; 11, Maria Boonman, 84 j. ongeh.; 15, Magda- lena Ars, 27 j. ongeh. DRIEWEGEN. Geboren: 4, Jan, z. v. Komelis de Witte en Jannetje Moerdijk; 13, Janna, d. v. Gilles van Oosten en Adri ana Jozina Traas; 20, Maatje, d. v. Jacob de Muijnck en Maria Westveer. Overleden: 3, Willemina Hoogerheide, 74 j. echtgenoote van Geerard den Herder. NISSE. Gehuwd: 6,JacobusGoedbloed, 33 j. jm. Klundert en Jozina Dane, 32 j. jd. Nisse. Geboren: 1, Suzanna, d. v. Marinus van Liere en Maatje de Jager; 25, Jannetje Helena, d. v. Marinus Cornelis de Schipper en Helena Bustraan23, Jan, z. v. Adriaan Zuidhof en Johanna Bal; 30, Clazina d. v- Marinus van 't Westeinde en Helena Rijk. Overleden: 9, Krijn de Kraker, 23 j. ongeh. HEINKENSZAND. Geboren: 9, Jacoba, d. v. Marinus de Jonge en van Pieternella van de Pas; 12, Maria Johanna d. v. Cor nelis Vroonland en Apolina E veraard; 11, Johannes Hugo z. v. Hugo Koopman en Johanna Catharina de Wit; 21, Adriaan Hendrik, z. v. Jacobus Minnaard en Huigje de Ruiter. Overleden: 8, Pieternella, 6 w. kind van Pieter van den Dorpel en Magdalena van den Ende. BRUINISSE. Ondertrouwd: 30, Alexander Storm, 25 j. jm. en Helena Johanna Adriana van Vonders Westenburger 20 j jd. Getrouwd: 30, Engel de Ronde, 25 j. jm. en Cornelia van der Eist, 24 j jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2