0, Wisboom Verstegen Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Ing-ezonden Stukken. Kiezers! LEESTAFEL. Poster ij en. Marktberichten. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Oud-Alblas, ds. M. Buiskool, te Dordrecht; te Biggekerke, A. M. den Oudsten, cand. te Streefkerk te Foud- gum, J. Swart, cand. te Leeuwardente Kolluin, ds. H. W. ter Haar, te Franeker; te Waalwijk, ds. W. de Vries, te Heumen. Aangenomen naar Oterleek, door F. J. Folpmers, cand. te Eernewoude. Bedankt voor Sleen en voor Hijlaard, door F. J. Folpmers, cand.; voor Sir Jansland, door|J. H. Israel, cand. to Zalt- bommelvoor Morra, door ds. J. Brink, to Dokkum; voor Oudeschild, door ds G. J. Brutol de la Rivióre, te 's Gravenmoer; voor Ostende, (Belgische Zendingskerk) door ds. A. M. Knottnerus, te Zaamslag. IJzendijke. De classicale vergadering welke alhier werd gehouden Woensdag 27 Juni werd geopend te tien uren door den Voorzitter Ds. Van Melle. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. In het provinciaal kerkbestuur wordt Ds. A. Scholte, aftredend lid niet herkozen, maar gekozen wordt Ds. Van Melle en in de plaats van Ds. S. G. Geertsema Beckeringh als secundus Ds. Timmerman van Terneuzen. Voor het classicaal bestuur zijn aftre denden S. G. Geertsema Beckeringh; in zijn plaats wordt benoemd Ds. Hugenholtz in de plaats van G. L. Krol van Groede Ds. Knottnerus van Zaamslag. P. Moes van Terneuzen en Ds. R. Meeuwenberg van Breskens worden herkozen. Terwijl in de plaats van Ds. Knotnerus benoemd wordt als secundus Akkersloot, ook J Noest van Sluis wordt als secundus herbenoemd. Ds. H C. van Riet als quaestor, Ds. G. van Dis secundus quaestor, secundus Ds. Weeda en plaatsvervangend secundus de Ls. Boer worden herkozenDe kwartjesquestie wordt kortelings besproken van algemeene ge dachte was men om de Synode in overweging te geven liet art. voorkomende in het Reglemont van de generale kas te wijzigen, en in te voeren een vrijwillige bijdrage. Het vrouwenstemrecht wordt verworpen met 26 tegen 12 stemmen. De vergadering wordt daarna gesloten door den voorzitter. Geref. Kerken. Tweetal te Grijpskerko, ds. J. van der Sluip, te Andijk en ds. J. C. G. Voigt, te Raamsdonk. Bedankt voor Lioessens, door ds. J. Sy- brandi, te Mildamvoor Winsum, door ds. P. Bos, te Ten Boer. Aan de Theol. school zijn Dinsdag voor het prop. examen geslaagd de heeren M. M. Horjus en R. W. Huizing. Woensdag slaagden aan de Theol. school te Kampen voor het propaed. examen de heeren W. F. Geerds en L van Wijk. Nog werd het semi-candidaats-examen afgelegd door den heer G. H. v. d. Vegte en het candidaats-examen door don heer W. F. van Dam. Nog slaagden: voor het candidaats theol. W. A. Willomse en J. Jansencand. theol. Ie ged. C. J. H. v. Diemen, H. P. M. de Walle en A. J. de Boer. Aan de vrije universiteit is het prop. ex. in de theol. faculteit afgelegd door de heeren A. C. A. van Schelven, J. G. Geel kerken en H. C. Rutgers- Mojulfr. Hollebrands-Langeler, van de opleidingsschool te Rotterdam, slaagde Vrij dag op het examen voor vroedvrouw. Haar echtgenoot is Veldcornet in het Boerenleger. Goes. De kinderen van de christelijke school alhier, die in het afgeloopen school jaar minder dan 10 schooltijden verzuimden, maakten 11. Vrijdageenreisjenaar Vlissingen. Deze feestdag, door de kinderen met ver langen tegemoet gezien, werd begunstigd door schoon weder, 't was een lust hen aan 't strand zich te zien vermaken, nadat ze bij aankomst te Vlissingen ruim op koekjes en melk waren onthaald. Het muziekge zelschap «Hosanna" maakte de reis mede en droeg niet weinig bij om het feest te veraangenamen. De Commissie die in overleg met Onderwijzers en Bestuurders der school dit feest als naar gewoonte den kinderen bereidde kan met dank aan den Heere op dezen dag terugzieu. Goes. Dinsdag 3 Juli (dus morgen) viert onze ijverige telegrambesteller J. Kok ge dachtenis van zijn 30-jarige bozigheid in dit werk aan 't telegraafkantoor alhier. Hij doet zijn werk nog steeds met lust en ze ker tot genoegen van al zijn stadgenooten. Goes. Tot onderwijzer in het schilde ren aan de Ambachtschool alhier is, na af gelegde proef benoemd de heer W. Hij ma te Leeuwarden. Met den benoemde ston den op de voordracht de heeren Maureau te Maarseveen en v. d. Meijden te Haarlem. De benoemde is in het bezit der acte L. O. teekenen. Goes. In de jongste vergadering van de Commissie voor Oecon. Spijsuitdeeling, onder waarnemend presidium van,den heer B. M. den Boer, werd meegedeeld dat (Te Voorzitter de heer Ochtman had gemeend zijn functie te moeten neerleggen. De Voorzitter en de heer Raraondt (als Wet houder aanwezig), betuigden hun leedwezen over dit besluit, terwijl laatstgenoemde de Commissie en den afgetreden Voorzitter dankte voor hunnen arbeid. De rekeningen van secr.-penn. bedroeg in ontvang f 1504,877j, in uitgaaf f 1574,45'/» nadeelig slot f 69,58. Ter toelichting dient dat de bedeeling reeds 18 Dec. begonnen werd, wegens streng invallenden vorst, zijnde dit eene week vroeger dan andere jaren. De eerste week werden bedeeld lt>2 gezinnen met 401 portion, de volgende week 236 met 559 portion; dit duurde voort tot31 Maart 1900. In het geheel werden 23,004 por- tiën op de gewone en 2236 op de extra bedeelmgen uitgereikt totaal 25,210 porti tin. Behalve do extra bedeolingen, worden drie maal per week warme spijzen uitgereikt. Schore Den 10 Juli, a. s. moet gestemd worden voor een lid van den gemeente raad uit de eandidaten W. in 't Anker, J. Beenhakker. L. Kabboard, M. Karelse en P. Philipse. De voortvluchtige secretaris en ont- vangor der gemeente Schore, H. C. J. D., heeft j. 1. Zaterdagnamiddag zich to Mid delburg in handen van de justitio gesteld. Zonder stemming zijn herkozen tot leden van den gemeenteraad te St. Philips- land, de heeren J, Molen W.G. vanNieuwen- huizen; te Burgh C. van Zuijen en J. Over. beeke; te Duivendijke L. Padmos en J. Viergever; te Ronesse P. Hoogenboom Jz. en M. Jonker Tzte Serooskerke (Schouwen) II. Groenman en O. van der Klippeen te Waterlandkerkje J. B. Dossche en M. Verbrugge, gekozen F. v. Prooije in plaats van J. v, Male, vertrokken. Cats. In de Vrijdag alhier door Am- bachtsheeren van Cats gehouden verga dering word op zijn verzoek daartoe eervol ontslag verleend aan den Rentmeester dhr. W. F. J. Wagtho, en in zijne plaats als zoodanig benoemd de heer D. R. Wijcker- held Bisdom te Colijnsplaat. Wissenkerke. De Dijkraad voor den calamiteuzen Vlietepolder benoemde in zijne op 28 dezer, gehouden vergadering tot schatter van de pachtwaarde der gronden in den Thoornpolder, den heer J. L. Mar- cusse te Kamperland. lerseke. Gemeenteraadsvergadering van Woensdag 27 Juni 1900. Tegenwoordig 7, later 8 leden, voorzitter de burgemeester. Een verzoek van het Burgerl. Armbest. om af- en overschrijving van een som van fll8,55s op de begrooting van 1899 werd goedgekeurd. Dit geschiedde ook met de af- en over schrijving van een som van f0,59s op de gemeentebegrooting 1899. Er waren enkele verzoeken ingekomen om gelieele of gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld of hoofdelijken omslag of van beide. Alle op één na werden ingewilligd. Eindelijk was een verzoek ingekomen van de Zondagschoolvereeniging „Eben Haüzer" om haar een partijtje oude straatkeien af te staan ten einde daarmede verder op haar kosten een toegangspad voor haar vergader lokaal en den toren te bestraten. Dit werd ingewilligd- De begrooting van enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van de provincie Zeeland voor den dienst 1901 bedraagt f 499,191,met een post voor onvoorz. uitgaven van f 13,167,825. lerseke. Vrijdagavond, te midden der algemeene Kruiningsehekermisdrukte hoorde men te half twaalf het geroepbrand! brand! En door het geroep en door het gelui der klok werden de feestvierenden en de zich in rust bevindende Iersekenaren gestoord. Weldra bleek, dat het huis en de schuur van den vrachtrijder Bom in lichte laaie stonden. De inmiddels toegesnelde brandweer kon alleen de belendende gebou wen beschermen. Van Bom brandden schuur en huis geheel af. Een en ander kon nog gered worden o. a. een paard. Gelukkig was alles tegen brand verzekerd, Oorzaak onbekend. Vliss. Crt. Op de classikale vergadering te Mid delburg werd nog behandeld een voorstel van den Kerkeraad te Middelburg van den volgenden inhoud, welk voorstel met 36 tegen 5 stemmen werd aangenomen. De classicale vergadering van Middel burg; overwegende, dat van de bepaling van Art. 41 al. 2 Regl. op de vacaturen geen dispensatie kan worden verleenddat ingeval van vertraging van de afgifte der daar bedoelde veklaring de Kerkeraad niet in staat is te voldoen aan zijne verplichting van Art. 44 al 1 Regl. op de vacature; noodigt de Algemeene Synode uit, zooda nige maatregelen te willen nemen als zij gewenscht acht, waardoor den Kerkeraden gewaarborgd wordt hun recht en plicht om na het ontstaan van eene vacature te beroepen, zoodra het hun noodig of wen- schelijk schijnt. De opening der jacht op waterwild, zijnde: eenden, duikers, waterhoenders, wa tersnippen, schrieken, kemphanen, strand- loopers, wulpen en plevieren, in deze Pro vincie is bepaald op'Maandag 9 Juli a. s. Men schrijft uit Vlissingen aan de Vliss. Crt.: Wij vernemen dat alhier pogingen in 't werk worden gesteld voor het oprichten eener anti-revolutionnaire kiesvereenigiug. De heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman zal in een besloten vergadering alhier eerstdaags optreden. Ook ons kwam dit gerucht ter oore. De vrij-antirevolutionaire partij begint zich ook nog in andere opzichten te roeren en te organiseeren. Op nader vast te stellen datum zal, zoo wij vernemen, in onze omgeving een vrij antirevolutionair blad ver schijnen, waarvan de redactie reeds is aangewezen. Zomerfeest. Ons rest nog verslag te geven, van de toespraak van dr. Wagenaar op het Zomer feest. liet volge hieronder. Dr. Wagenaar had tot onderwerp ge kozen jongelingen-Vaandeldragers. Eer hij echter op zijn stof inging, kon hij niet nalaten, iets te vertellen. Een open-lucht-samenkomst in een kersenboogerd zoo karakteristiek Zuid- Bevelandswas hem nieuw en deed hem denken aan een diehterlijke-improvisatie van da Costa's kinderlijk geloovigen boezem vriend Willem de Clercq. Toon deze eens op een diner werd uitgenoodigd om te in> proviseeren, zocht men een onderwerp. Een dame bood den dichter een kers aan en daar had de Clercq zijn onderwerp. Ilij smakte zijn servet tegen den grond, wierp zijn stoel achteruit, als om los te komen van deze lage aarde, en daar ging hij heen, beschrijvende in machtige Alexan drijnen den oorlog der Perzen tegen de Grieken. Hij schilderde de slagen bij Ma rathon en Salamishij bezong den onder gang van Perzië's wereldmacht in stroomen bloeds; doch één voorrecht hadden deze oorlogen aangebracht: de kersenboom was er door overgebracht uit Perzie naar Europa. Die boom bloeit elk voorjaar opnieuw en geeft eiken zomer zijn lieflijke vrucht, de verkwikking voor den armeOp 't zolder kamertje teekent de zanger de kranke we duwe: de kersenkoopman roept beneden in de straat. De dochter snelt heen en brengt de kranke moeder de verkwikking van den arme de kers. De Clercq besloot zijn improvisatie met een lofzang op den Schepper. De vergadering zong Ps. 100 en nu kwam dr. Wagenaar tot zijn eigenlijk on derwerp: het vaandel. Hij wees er op, hoe, terwijl Jozua streed met Amalek, Mozes op den berg klom, niet om te bidden, maar om het vaandel hoog te houden; schetste de bezielende kracht van 't vaandel Cabarun in den krijg van Constantijn, mitsgaders van 't geuzenvaandel van Oranje en «die Vierkleur van Transvaal". Napoleon Bonaparte maakte al de soldaten zijner garde tot vaandeldragers door zijn kleuren in de kokarde te plaatsen op hun schako. Zoo nu ook doet Christus. Hij gaf zijn «veld- en merkteeken" aan ons allen, oud en jong, in den Heiligen Doop en daarom zijn wij allen vaandeldragers van Koning Jezus. Maar hoe? Met geestdrift en toewijding? of met den opstand in 't hart en sleu rend Christus' veldteeken door het slijk?.. Spreker schilderde nu den slag bij Boxum in Friesland in 1586. en hoe daar in 't oranjevaandel stierf een afvallige neef van Prins Willem, de jonge graaf Oswald van den Berg, die 't oranjedundoek, dat hij een staatseh vendrig ontrukte, in overmoed deed golven om zijn hoofd, en nu uit mis verstand door een spaanschen musquetier werd doorschoten. Doch ook sneefde er een Groninger Jonker: vaandig Otto Klaut die met leeuwenmoed met zijn vendel de kerk verdedigde en, alleen overgebleven, lijfs behoud weigerde, omdat hij 't vaandel, dat hij om 't lijf geknoopt had teneinde met beide handen zijn slagzwaard te kunnen zwaaien, niet overgeven wou. Toen werd hij in 't vaandel doorboord. Zoo stierven twee jongelingen in't oranje vaandel, maar hoe ongelijk! Spreker merkte nu op, hoe ook wij allen Christus' veldteeken dragende in zijn vaan del zullen sterven. Maar hoe verschillend En hij riep met grooten ernst tot boete en bekeering, de jonkheid waarschuwend voor een «dijkval" op geestelijk-zedelijk gebied. Andererzijds wees hij op den doop als pleitgrond voor 't*geloovig gebed en wekte met name de jongelingen, die waarlijk God vreezen, op, om moedig en beslist vaandel dragers voor Christus te zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Middelburg, 30 Juni 1900. Mijnheer de Redacteur'. Het Bijvoegsel van «De Zeeuw" van 30 Juni 1100 No. 114, dat ik heden mid dag per post ontving, werd door mij met groote belangstelling gelezen. In de eerste plaats omdat ik tot dusver nog slechts eens de eer genoot het zoogenoemde verkiezings nummer van «De Zeeuw" te ontvangen en ik dus zeer verheugd was de kennismaking te hernieuwen. In de tweede plaats omdat in het mij toegezonden verkiezingsnummer een artikel voorkomt getiteld «Onze Ar beiders". Dit artikel wijst er op dat de arbeiders groot belang hebben bij de keuze van een lid der Provinciale Staten, o. a. omdat de Provincie als werkgeefster optreedt. Bij de regeling van den Provincialen Stoomboot- dienst op de Westerschelde wordt volgens bedoeld artikel een arbeider «dagen van 16 a 17 uur soms in touw" gehouden. Verder staat daarin dat men bij dien dienst «slechts éen rustdag heeft in 4 weken. Eén Zondag van de 4 is U vrij." Bedoeld artikel roept daarna den arbeiders toe «Schaart U dan aan onze zijde on beseft het dat gij daar den meesten waarborg vindt voor Uw Zondagsrust, voor Uw ar beidsduur, voor Uw loonstandaard, waar men de beginselen van het Evangelie wil toepassen op de sociale verhoudingen van het leven, waar men opkomt voor al de rechten van de onderscheidene rangen dos volks, omdat God ze gaf;" en raadt den arbeiders op grond daarvan te stemmen op den antirevolutionairen candidaat «wiens hart warm gloeit voor de belangen des volks. Toen ik bedoeld stukje gelezen had, kostte het mij moeite mij te herinneren dat sedert 14 Mei 1895 de Staten van Zeeland »om" zijn, zooals toen geschreven werd en dat in genoemde Staten vóór het overlijden van den heer 1). J. Dronkers slechts 17 van de 42 leden behoordon tot de liborale partij. Natuurlijk behoort ook de meerderhoid in het college van Gedeputeerde Staten tot do niet-liberalen. Van dit col lege zitten in de commissio voor den Pro vincialen Stoombootdienst 3 leden, die be- hooren tot niet-liberale partjjcn. Is hot dan eerlijk van den schrijver van het bovenbedoelde artikel om het te doen voorkomen alsof de keuze van een anti revolutionair tot lid der Prov. Staten or toe zou kunnen leiden, dat aan die verkeerde regeling een eind zou komen Zie M. de Red. behoorde de meorderheid der Staten van Zeeland tot de liberale partij of was een tot deze partij behoorend lid overleden, dan zou de redenoering in bedoeld artikel waarde hebben, nu echter acht ik ze on gepast en onjuist. Of zou de schrijver van dat artikel meenen dat men het zoo nauw niet moet nemen met wat in den verkiezingstijd geschreven wordt? U dankende voor het opnemen dezer regelen heb ik do eer mij te toekenen Uw dw. H. L. GERTH VAN WIJK. (Hot is de gewone tactiek der liberalen, onze eerlijkheid bij verkiezingon in twijfel te trekken. Op de vragen van den ge- achten inzender aan 't eind van zijn schrijven tot ons gericht vragen die eigenlijk oen andere vorm zijn voor constateeren gaan wij dan ook niet in. Waar hij evenwel met zijn schrijven bedoelt de «anti-liberale" meerderheid op haar zonde te wijzen indien zij den toestand, na er op gewezen te zijn door don schrijver van 't artikel in 'tver- kiezingsnommer, laat voortduren, dan scha ren wij ons aan zijn zijde. Zulk een toe stand wij vernamen er heden voor het eerst van mag niet bestendigd. Dat zul- lon de antirevolutionaire Statenleden wel met ons eens zijn. Maar, de heer Gerth v. Wijk vorgete niet, die hebben, én in de Provinciale én in 't college van Gedeputeerde Staten verreweg de minderheid. Wij kun nen dan ook niet inzien dat de schrijver in het Verkiezingsuommer zijn grief voor zich had behooren te houden. Door de ver kiezing van een liberaal toeh zou deze toestand stellig eer bestendigd worden dan verbeteren. Red De Middelbnrgsche Courant zegt:-«oude, afgesleten wapenen worden weder uit het arsenaal gehaald. De Middelburgsche Cou rant wordt opnieuw als boeman gebruikt en men redeneert weer veel over en tegen »de revolutie." In ons verkiezingsnummer nu wordt toevallig de naam van de Middelburgsche Courant niet eens genoemd. Een boeman is ze echter nietneen, ze is geen aangekleede popmaar eene felle, onafgebroken tegenstandster en afbreekster van al wat positief christelijk is. Zondagsconcerten, enz. staat ze, gelijk ieder weet, voor, ze wekt telkens op om er van te profiteeren. Ze beweert, dat wij met vage begrippen komen, en waar is, dat wij gedurig in na volging van Groen v. Prinsterer tot op het grondverschil teruggaan en daarop wijzen. Doch zij verklaart dat dit uitgaat van „ver sleten begrippen". Wanneer wij het Evangelie op het voet spoor van Groen tegenover de menschelijke rede en de revolutie van dezen tijd noo dig denken en voorstaan is dat voor baar een versleten begrip, iets waarmede zij heeft afgerekend; maar zoo is het niet voor ons, die alleen heil verwachten van het Evangelie en van de beginselen, waar van het uitgaat en het leven dat het eischt, Waar zij er den nadruk op legt, dat wij practisch moeten zijn en mannen van de practijk moeten hebben, vragen wij mot opgerichten hoofdenzijn dat onze mannen niet? Gaat het in het Gedeputeerd college en in de Prov. Staten er minder practisch toe nu de anti liberalen er de meer derheid hebben? De anti-liberalen als boemannen heeft de Middelburgsche voorgehangen toen het er naar begon uit te zien, dat de liberalen er niet in de meerderheid zouden blijven. Stilstand, dwingelandij en wat niet al, zou er de overhand krijgen, als de clericalen, d. i. zij die naar God en Zijn woord vra gen en er mee rekening houden, op elk kiezersterrein de meerderheid verkregen. Zeg ons, is daarvan wel iets uitgekomen Gaat het niet even goed als vroeger? Is het te verklaren, dat men in de cir culaire aan de kiezers, geteekend door Herman Snijders c. s., er op durft wijzen dat in de Eerste Kamer de eene anti-revo lutionair vóór en de andere tegen de on gevallenwet zijne stem heeft uitgebracht, daar toch ieder weet: le. dat dit bij wetten, die niet of bijna niet met de beginselen hebben te maken, gedurig plaats heeft; 2e. dat de liberalen uit alle provinciën in betrekking tot deze wet even verdeeld waren 3e. dat, wat nog meer zegt, juist de li beralen deze wet in hun meerderheid heb ben verworpen terwijl zij alleen de macht hadden haar aan te nemen. Maar wat blijkt uit deze circulaire? Dit dat de liberalen in het district Middelburg aan eene nieuwe, meer geavanceerde libe rale Eerste Kamer gaan danken, ja daarop belust zijn. De albemoeing en de macht van den staat, d. i- van de meerderheid in de Kamers moet zich nog al meer uitbrei den. Het particulier initiatief moet gedood daarom een ongevallenwet Jals deze is den heeren naar den smaak. Wij nu willen er een die meer rekening houdt met het geen reeds bestaat en particulieren in het leven riepen. Een andere Eerste Kamer is nu kennelijk reeds de begeerte en weldra wellichtde strijd kreet. Zeer velen in de Eerste Kamer spraken over de leerplichtwet een allerongunstigst oor deel uit, met het oog daarop dat zij ingrijpt in de ouderlijke rechten en ongehoorden dwang wil uitoefenen. De liberalen willen de Eersto Kamer schrik aanjagen en houden daarom dreigend den wijs vinger naar boven. Mannen, die voor allemanskiesrecht zijn en voor den leer- plichtsdwang, gelijk deze wet hem verlangt trachten ze daarom bereids in de Staten te verkrijgen. Kiezers, in Middelburg onze op ne dorpen leest en herleest toch de circulaires en de Midd. Crt. en beseft toch waarom het gaat en wat de heeren willen. Blijft toch niet thuis maar gaat den heer stemmen en wekt anderen daartoe op. Een Evangeliebelijder. Middelburg, 30 Juni. Op de bergen van Trans vaal. Voordracht in dichtmaat van R. Boon. Kollum T. Slagter. Het is een «vervaardigde" voordracht, die hier wordt aangeboden, maar waaraan niet alle dichterlijke waarde vreemd is. Voor voordracht is dit vers met zijn pakkend slot uit 't Wilhelmus uitnemend geschikt; onze jongelingen zullen met genoegen kennis maken met dit «tijdvers." BURGERLIJKE STAND van 29 Juni tot 2 Juli 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. J. van Engen, 23 j. jm. en M. Pagé, 22 j. jd. Bevallen: A. M. Versluijs geb. Post z- D. M. Augustijn geb. Bongers d. M. Vlijberge geb. Damen d. Overleden: L. J. de Kok man van J. P. van den Broeke 84 j. L. de Rijcke wedo. van L. Louwerse 86 j. GOES. Geboren: 30, Maatje Maria d. v. Jozias Johannes van Aartsen en Anna C'atharina Ramondt; 1, Cornelia d. v. Gerard van der Klooster en Cornelia West- strate; Janna Cathalijntje Cornelia, d. v. Abraham Zonnevijlleen Janna Maria German. Overleden: 29, Jacobus JohannesKlaas- sen 71 j. geb. met Sara Maria Versprille. Lijst van brieven en briefkaarten over de tweede helft der maand Juni 1900, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. A.Davidse Amsterdam J, Reijers 's Graven- hago Mejuffr. K. Kok Krabbendijke. Mejuffr. L. de Glinde Rotterdam. G. Born Rotterdam. Briefkaart. Wed. D. Geijs Hulpkantoor te Domburg. Briefkaart. Mejuffr. G. v. Leeuwen Princenhage. Lijst van onbekende brieven verzonden door het Postkantoor te Goes over de 2e helft van Juni. 1900. Mej. G. Denis Zonnevijlle Antwerpen. A. Dronkers Rotterdam. van Schore. Roelands Aardenburg. ROTTERDAM, '2 Juli 1900. Buitenlandsche granen stil. Meel stiller. Prima f 11,25 a f Eerste qualiteit f a Aardappelen. Westlandsche klei f 1,56 a 1,20 zand f 1,50 a 1,70 Tarwef 6,- a f 7,- Rogge- 5,20 - 6,— Win tergerst - 0,- 0, Zomergerst - 4,- 4,75 Chevalier - 0,- 0,— Haver - 3,20 - 3,75 Paardenboonen Erwten- 7,— - 7,50 Kookerwten - 7,75 - 8, Bruine Boon en - 6,50 - 8, Witte i) Kanarie zaad per 100 kilo. Zeeuwsche eieren f3,20 a f 3,40. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 225 runderen, 360 kalvers, 1440 schapen of lammeren, 430 varkens. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 64, 2e kwal. 58, 3e kwal. 52, Kalveren le kwal. 85, 2 kwal. 75 a 60. Schapen le kwal. 52, 2 kwal. 46, 3e kwa- Varkens le kwal. 43 a 2e kwal. 42, 3e kwal. 41, licht soort 38 a 36. Vlas 279 steen blauw, a stuivers, steen wit stuivers 258 steen Groningsch, a stuivers

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2