E, Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 30 Juni 1900. No. 114. Openbare ïerkoopingen. Aanbestedingen. lot ier, N, Ibinnen dato. k.AZ. lEN. Co. [GEN. IN. ZOON. |n CO. Iafloopt B 12. het zomerfeest. Gemengde Berichten. indj .r^er- burg. I flink Lo. raren burg. vederom lang ge ling op |i geruild, worden kooper, hco. hij eene rante pstaande kburgers Wat was men ongerust geweest. Don kere wolken en regenvlagen, koude en wind hadden gedreigd de dagen die liet Zomerfeest ■voorafgingen. Eu zie, Donderdag het prachtigste weer ter wereld. In den morgen nog een weinig donker en dreigend, in den middag opgehelderd, de Junizon brekend door de wolken; matige warmte vroolijke hartenopgeruimde aangezichteneen heer lijk terrein, op de ruime, vruchtbaie weide van den heer A. Nijssen; veel volks uit 'Zuid-Bevelandook enkele uit Walcheren en om met dr. Wagenaar te spreken van het overjordaansche. Het was een goede dag voor de Chr. jongelingen en allen die met hen nog eens jong wilden zijn; en Hosanna, onder de bekende ernstige leiding van den heer L. de Beste gaf het beste en deed zijn best. Het was allen goed daar te zijn, in het schoone Kapelle. Dit ter inleiding voor hetgeen wij in korte samenvatting omtrent het aldaar ge sprokene'wenschen mee te deelen. De heer Van Bommel, Bondssecretaris van het Algemeen Nederl. Jongelingsver bond was Eerevoorzitter, en opende met een toespraak uit het hart tot het hart, voor jongelingen. Hem was tevens de taak op gedragen de sprekers van dezen middag in te leiden. De eerste spreker na hem was ds. Hun- nigher met 't onderwerp »Moed." Spreker begon met onze eeuw te schetsen als een eeuw van veelsoortige ontwikkeling, waarin de mannen der wetenschap deze als met reusachtige schreden hebbenjvooruit- gebracht. Waar men in vroegere tijden slechts weifelde en giste, daar is 't nu een tijd van weten enconstateeren. Op alle terreinen. Over onze afstamming, de substantie van oDzen geest, en nog veel meerj heeft men vaste resultaten verkregen, zegt men. Telegraaf, sneller postverbinding, spoor wezen, dagbladlitteratuur, onderwijs,X-stra- len, alles roept ons toe hoe rijk wij zijn boven onze pruikdragende vaderen. En toch de ervaring leert anders; zij getuigt van groote armoede. Wel erkenen ook wij in deze dingen dankbaar hetgeen van den Heere is, niettemin zijn er veel arme men- :sehen in onzen tijd. Men verloor huiselijkheid, gezelligheid, kalmte, vrede, moedin ruil waarvoor men verkreeguithuizigheid, gejaagdheid, zenuw achtigheid in honderd soorten en gradatiën. Onze eeuw telt tal van kwalen aangeduid met woorden eindigend op loos. Lusteloos, rusteloos, moedeloos.Da Costa's „Voor U wil ik strijden", enz. heeft plaats gemaakt voor Ik ben zoo moe, ik zou wel willen weenen. Waar henen? Weenen, weenen, ik ben zoo moe. Peinzensmoe met de Genestet, vragensmoe metjonkvr. Lob man, levensmoe. Er zijn zoo van die geestelijke epidemiën, die een geheel men- schengeslacht overheerschen. Onder deze wordt de zenuwzwakke lamlendigheid als .'hoogst dichterlijk geqrezen. Hiertegen moet ik u waarschuwen, want hierin zult gij ondergaan, tenzij gij in gemeenschaps leven met God komt. Een jongeling zonder moed is als een zomer zonder geur en tint. Moed heeft hij zoo hij zich gedragen weet door 't recht en dus zeker is van de overwinning. Christus zei in de laatste uren zijns le vens: In de wereld zult gij verdrukking hebben, maar houdt goeden moed, ik heb de wereld overwonnen. Dit roept Hij ons ook toe. Hierbij staat hij niet voor ons als de strakke persoonlijkheid, maar als de mensch die door Zijn goddelijke natuur den strijd het bangst gestreden heeft. Wat ons als iets voorbeschikts, door de zonde, overkomt, is Hem iets vreemds, onnatuur lijks. Christus heeft geleden, gelijk de Catechismus zegt, al de dagen zijns levens. Van dat lijden sprak Hij niet, wijl het hoogste hem was de eer Zijns Vaders en het heil van zondaren. Maar aan 't eind heeft hij 't zijn discipelen toegeroepen dat hij overwonnen heeft. Zoo kon Hij onze Heiland worden. Aan het Kruis heeft Hij den dood krach teloos gemaakt, maar met het beginsel van dien dood is Hij zijn leven lang bezig ge weest. Aan het Kruis heeft Hij gearbeid, den arbeid Zijner ziel en heeft ons in de verdrukking staande gehouden. Jongelingen, gij zult geen moed hebben o houden, als gij die woorden niet hebt verstaan. Moed houden is alleen mogelijk langs den weg dien Christus aanwijst. Hij is de weg. Wij hebben te strijden tegen de wereld niet een vroom ons onttrekken aan die wereld alleen, maar strijden, allermeest tegen de wereld binnen in ons. En daarbij sterkt de wetenschap dat Satan zijn tijd gehad heeft. Hij is buiten geworpen. Gij moogt de wereld niet dienen. Gij moet Christus dienen. Hij heeft recht op u. Bedenkt daarbij dat ware moed geboren wordt uit ootmoed. De Christenjongeling heeft geen waren moed, die wel veel over geleverde begrippen heeft, maar niet met zgn gansche hart tot Jezus Christus kwam. t m f? ?oeren wordt de moed gestaald doordat zij Hem gezien hebben als de Israel den Edom heeft ten onder gebracht. De Grieken leerden dat de schoonheid van vormen 't ten laatste winnen zou. Maar zij waren Heidenen. Wij Christenen weten meer. Wij weten wat waar en goed is zal en moet het winnen van de zonde. De ware moed durft neen zeggen, en gelijk de Heiland den Satan afwijzen met het «Er staat geschreven". Laat ons leven daaraan altijd beantwoorden. Ds. Kerssies sprak over »Licht en scha duwzijden van den jongelingsleeftijd". Spreker schotste de voortreffelijkheid van den jongelingsleeftijd. Het zonnetijdperk des levens De tijd tusschen de lente en den herfst. De tjjd waarin de voorrechten van den ouderdom zonder de lasten der jeugd en van den mannelijken leeftijd gesmaakt worden. De jongeling leeft nog in 't licht zijner idealen die hij najaagt met kracht, toch heeft hij de zorgelooze jeugd achter zich en oefent zich in den geest des overlegs gelijk de man. Bij hem de blos der jeugdige geestkracht, de vlugge en levendige houding, het krach tige gevoel, de ontluikende liefde, de zin voor zelfstandigheid en vrijheid. Hij is niet overgevoelig gelijk do maagd, en ver toont ook niet de slapgespannen gevoels snaren van den grijsaard. Zijn krachtig gevoel laat zich niet meesleepen. Hij is, zij 't ook in anderen zin dan in vervlogen eeuwen, de held der ridderro mances, in rechtsgevoel en ijver om 't on recht te wreken en de zwakken te bescher men de ridders uit het vervlogen tijdperk gelijk. o, Indien de regeeringen van Europa iets van den jongeling bezaten, hoe zij zich opmaken zouden om de Boeren te bescher men tegen Albions wraak. Maar die leeftijd heeft ook zijn schaduw zijde. Liefde, rechtsgevoel, ridderzin, indien zij niet geheiligd zgn, hoe kunnen zij in 't tegendeel verkoeren. Liefde openbaart zich als hartstocht, ridderzin als verzet tegen 't gezag, rechts gevoel als prikkelbaarheid, vroolgkheid, die schoone in den jongeling gelegde deugd, helaas door maar al te veel ouderen die haar tegengaan of benijden, verkracht, hoe vaak wordt zij brooddronkenheid. Het zou onnoozele of eigengerechtige zelfoverschat ting zgn die gevaren te minachten. Het beginsel toch van dit kwaad huist in ieders hart. Rousseau wilde terug tot de natuur. Be schaving is geen deugd, zei hijzij leert de grofste zonden bedrijven. In dit be weren is een kern van waarheid. Maar de gevolgtrekking is valsch. Rousseau en zgn tijd begonnen te dwepen met onbe schaafdheid. Dames en heeren wandelden in grove kleeding en met knoestige stok ken door de straten. Doch dit bracht geen zedelijkheid aan. Rousseau zelf legde zijn buiten echt gebo ren kinderen te vondeling. Ook niet tot de wetenschap mag de leus zijn. Opzoomer wilde scholen bouwen om de gevangenissen te ontvolken. Die theorie heeft gefaald. Neen, tot het Woord, dat is de weg, in Psalm 119 5 geteekend. Dat Woord, Spreker legde er grooten na druk op, moet hoofdbestanddeel zijn bij de besprekingen in de vergaderingen onzer Chr. Jongel. Vereenigingen en dan niet het verwaterde, verminkte, naar eigen goedvinden opgevatte Woord, maar het gansche Woord, en met Luthers leus er bij dat zij dat Woord zullen staan laten. In de pauze die nu volgde gaf Hosanna eenige schoone stukken ten beste waarna ds. v. Leussen optrad met het onderwerp „Beslistheid". Spreker schetste 't beeld van Daniël en zijn drie vrienden, de beteekenis wier na men reeds zoo deed zien hoe zij bij el kander behoorden, elkander aanvulden. Hun optreden aan het hof van Babeljhun strijd tegen de goden van dat land; hunne verdediging van de voorvaderlijke instel lingen, was alles gekenmerkt door groote bescheidenheid doch tevens beslistheid. Het geheim hunner kracht lag in hun ge meenschappelijk geloof. Groot was dan ook het gewicht hunner roeping. Van vorstelij- ken zade en tot het oude Bondsvolk behoo- rende hadden zij de traditie van den waren Godsdienst in Babel hoog te houden en de eere Gods te handhaven. Dat zij dit deden, tot zelfs in den gloei- enden oven, en ook in 't bestuur des lands, was hun eere, en strekte ten voorbeeld aan volgende geslachten vooral in onzen tjjd van karakterschaarschte, waarin zoo menig jongeling wel den Christennaam draagt doch niet de kracht der godzaligheid toont. Veel meer nog dan van Gods oude volk wordt van de Christenen geëischt en ligt te hunner verantwoording. Vooral van den Christenjongeling, die in den Naam des Drieëenigen gedoopt, op den Heere gewor pen, in Zijn woord onderwezen werd, en in Kerk en School en Jongelingsvereeniging voorbereid wordt voor den grooten strijd tegen ongeloof en wereldzin. Spreker wekte allen op tot groote zelf oefening om deze gave Daniëls deelachtig te worden en te blijven; wijl de God van Daniël, Ilananja, Misaël en Azaija de God die recht doet, die genadig is, die Zijn almacht toont en die helpt ook hun God wil zijn. Eindelijk trad dr. Wagenaar op waar na de heer v. Bommel een slotwoord sprak en allen dankte die hunne medewerking gaven, vooral den geachten eigenaar van het feestterrein, den heer Nijssen, wethouder van Kapelle. Daarna eindigde ds. Meloen van Kloetinge met dankzegging. Het verslag hiervan in een volgend no. Zomervergadering van het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, gehouden den 12den Juni 1900 te Kruiningen. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer mr. P. C. J. Hennequin, die als vast lid der commissie van voorbereiding op hetlandhuishoudkundig congres te Maas tricht moest zijn, wordt de vergadering geleid door den vice-voorzitter, den heer C. A. H. Wagtho. De overige leden van het Dagelijksch Bestuur zijn aanwezig; alle afdeelingen behalve Hulst zijn vertegen woordigd. De notulen der vórige vergadering wor den onveraneerd goedgekeurd; als vervolg daarop deelt de voorzitter mede, dat het Maandblad dit jaar nog verschijnen zal den lsten van de maanden Juli, September, November en December; dat de afdeeling Kruiningen bij den directeur van Frederiksoord een beer en eene zeug van het Yorkshire ras hooft aangekocht voor pl. m. f 65,en dat ook de andere afdeelingen zich daar van fok- materiaal zullen kunnon voorzien. In de najaarsvergadering zal men andermaal op dit onderwerp terugkomen. Het examen tot verkrijging van het diploma als hoefsmid zal dit jaar afgenomen worden in de 3de week van Augustus, zoo mogelijk door dezelfde commissie, die de vorige examens heeft afgenomen. De heer Hendrikse, in de Vijf Ringen, heeft even als vorige jaren zijn smidse en stallen voor het afnemen van dat examen welwillend beschikbaar gesteld. Wegens gebleken onvoldoende kennis van de theorie van het hoefbeslag zullen aan de leerlingen van den cursus te Cort- gene nog eenige lessen in de theorie gegeven worden door den onlangs benoemden pro vincialen veearts, den heer Wagenaar. Klachten over den smid, bij wien het onderwijs te Cortgene gegeven wordt znl- len door de afgevaardigden uit Noord beveland nader worden onderzocht. Gedeputeerde Staten zullen de nakeuring van hengsten, die voor lo Maart gehouden moet worden, op verzoek van het Hoofd bestuur zoo na mogelijk doen aansluiten bij de Januari-keuringen der Maatschappij mits hun voor lo December de dagen wor den medegedeeld, waarop de Januari-keu ringen worden gehouden. Bij de bespreking van het ontwerp van wet op de hengstenkouring, onlangs inge diend bij de 2e kamer, wordt daarmede, enkele punten van ondergeschikt belang daargelaten, algemeene instemming betuigd. Do zuivel-consulent heeft twee cursussen gehouden over zuivelbereiding: een te Kruiningen en een te Aagtekerke; de eerste is in alle opzichten uitstekend geslaagd; de laatste moot nog gevolgd worden door een paar lessen in de practijk van het ontroomen en boterbereiden. Eerlang zullen nieuwe cursussen geopend worden in de afdeelingen Oostburg en Noordbeveland, daarna in Heinkenszand en Tholen. Uit de verslagen over de landbouwcur- sussen zullen de hoofdzaken medegedeeld worden in het eerstuitkomend Maandblad. Mededeeling geschiedt van twee besluiten genomen in de vergadering van den Rijks- landbouwleeraar met de onderwijzers aan de landbouwcursussen a) dat voortaan de diploma's van de cursussen niet meer zullen gegeven worden met verschillende graden; b) het Hoofdbestuur der Maatschappij te verzoeken jaarlijks een zeker bedrag uit te keeren voor het aanleggen van een landbouw-bibliotheek, welk middel haars inziens beter zal werken om het bezoek der cursussen te bevorderen, dan het uit reiken van een boekwerk bij het verkrijgen ven een diploma. Op dit verzoek zal later worden terug gekomen. De Societe des Agriculteurs te Parijs heeft eene uitnoodiging gezonden aan onze Maat schappij om zich te doen vertegenwoordigen bij hare zittingen, voornamelijk bij die van 30 Juni e. k. De hoer I. G. J. Kakebeeke, biedt zich aan om bij zijn bezoek aan Parijs zonder eenige geldelijke vergoeding als afgevaar digde der Maatschappij op te treden. Dit belangeloos aanbod wordt met waardeering aanvaardvan zijne benoeming zal aan de Societe des Agricidteurs worden kennis ge geven. Bij rondvraag wordt door een der afge vaardigden van de afdeelingen gevraagd, hoe het komt, dat de verslagen der proef velden dit jaar zooveel later ingekomen zgn, dan vorige jaren. Hij betreurt dat, omdat men daardoor voor het voorjaar ver stoken is van de nuttige wenken, die deze verslagen bevatten. Nadat hem is mede gedeeld, dat dit een gevolg is van een maatregel van de Regeering om daardoor de kosten van het tweemaal drukken dier verslagen te voorkomen, stelde hij voor dat het Hoofdbestuur zich tot de Regee ring zoude wenden met het verzoek om de verslagen der proefvelden weder verkrijg baar te stellen, zooals zulks vroeger het geval was. Dit voorstel werd met alge meene stemmen aangenomen. Nadat door den algemeenen penning- meestor er op gewezen was, dat enkele afdeelingen wat traag zijn in het over- storten hunner geldelijke bijdragen aan de kas van het Hoofdbestuur, en de secretaris verzocht had, de Commissies van Toezicht op de landbouwcursussen er op te wijzen, dat de verslagen, rekeningen enz. voor de gelijkvormigheid dienen geschreven te wor den op schrijfpapier folio-formaat werd de vergadering door den voorzitter met de gewone plechtigheden gesloten. C. A. H. WAGTHO, Vice-voon. G. A. YORSTERMAN VAN OYEN, Secretaris. Bruinisse. De verstandhouding tusschen patroon en arbeider is tegenwoordig zooals bekend niet altijd rooskleurig. Aangenaam is het daarom melding te kunuen maken van een feit als 't volgende. Het gansche personeel der firma Gebr. van den Berg, oester- en mosselkweekers alhier werd j,i. Donderdag door hun patroons een pleizier- reisje verstrekt per Stoomtram naar Brou wershaven. Vinde liet navolging! Bij kon. besluit is benoemd tot gezwo ren van den Wilhelminapolder H. Snijder. Het vertrek vak ds. J. G. D. Aalders naar St. Helena is blijkens een mededee ling van het „Chr. Nat. Boeren-Comité" voorshands uitgesteld. Te 's-Heer Abtskerke is tot lid van den gemeenteraad herkozen de heer A. van der Meulen en, in de vacature De Visser, gekozen de heer M. Dekker. Er is opgemerkt dat de Beukeboom, de berkeboom en de els niet door den bliksem getroffen worden. Daarentegen worden echter de pijnboom, de olm, de populier en de kastanjeboom bij voorkeur de prooi van den bliksem. De laatstge noemde boomsoorten moeten dus geplant worden in het land rond woningen, die men voor het onweer wil beschermen om als natuurlijke bliksemafleiders te dienen. Kort en krachtig. Een knaap moest een opstel maken over geheol onthouding. «Waarom ik onthouder ben", zette hij er boven. En de inhoud was als volgt: Ik onthoud mij van bedwelmende dran ken, omdat, wanneer ik zou willen uit munten als cricketer, Grace zegt«Onthoud u", en wanneer ik zou willen uitmun ten als voetganger, Weston zegt: onthoud u", en als roeier, Hanlon zegt: «onthoud u", en als zwemmer, Webb zegt: «ont houd u", en als redenaar, Bright zegt «onthoud u", en als zendeling, Living stone zegt: «onthoud u", en als dokter, Clark zegt: «onthoud u", en als predikant: Farrar zegt: «onthoud u". Gestichten, gevangenissen en werkhuizen herhalen luide het woord: «onthoud u!" Ge hebt zeker wel eens een langere preek gehoord, waar minder in zat. Wereldstrijd.) Aan generaal Martinoz Campos, den hersieller van de dynastie der Bourbons in Spanje, moet onlangs een vreemdsoortig avontuur zijn overkomen. Na den avond in de sociëteit te hebben doorgebracht keer de hij te middernacht naar huis terug, toen hij op den hoek van de straat tegen iemand aanliep. De generaal was in politiek, in een grooten, zwarten mantel gehuld. De andere stamelde eenige woorden van ver ontschuldiging en verwijderde zich haastig. De generaal stak toevallig de hand in zijn zak en miste zijn uurwerk, een zeer kostbaar voorwerp. Geen twijfel was mo gelijk en de onbekende, die hem ontmoethad, moest een brutale dief zijn. En de generaal keerde zich om en snelde den onverlaat na. Deze was spoedig inge haald. Met een stem stikkend van woede, riep de generaal hem toe, terwijl hij hem stevig in zijn kraag pakte: „Het horloge ellendeling of ik wurg je." De onbekende doodsbleek en bevend, tastte in zijn zak en overhandigde den generaal het horloge. Doch toen generaal Campos thuis kwam, vond hij zijn eigen herloge reeds op tafel liggen. Het uurwerk van den vreemde bekijkend, zag hij dat het niets van het zijne had. De nachtelijke wandelaar had hem dus voor een straatroover aangezien en, liever dan zich te laten vermoorden, afstand van zijn horloge gedaan. De generaal heeft dadelijk de politie op gedragen zijn slachtoffer terug te vinden, om zich aldus te kunnen zuiveren van den blaam van straatrooverij, dien hij slechts half verdient. Een artsen-fabriek. Te Chicago bestaat sinds eenige jaren een «Metropolitan Medical College," dat artsen-diplomas uitreikt, maar gebleken is op ergerlijke zwendelarij te berusten. Klachten uit Britseh-Indië en Australië door den Engelschen consul over gebracht, gaven aanleiding tot een rechtelijk onderzoek dat de sluiting van het «College" en de gevangenneming van den president en de secretarissen heeft ten gevolge ge had. In fraaie circulaires boden zij doctors diploma's aan, ook voor de rechtsgeleerd heid van een «National Law School," stukken zonder waarde die geenerlei recht konden geven de praktijk uit te oefenen. Gewoonlijk worden daarvoor 300 dollars gevraagd, maar het is gebleken dat in de meeste gevallen met 25 tot 50, soms met 5 tot 10 dollars genoegen werd genomen. Een detective, die met de opsporing werd belast, meldde zich aan, werd door den president gedurende 10 minuten geëxami neerd en kreeg toen voor 25 dollars terstond op grond van «gebleken uitstekende be kwaamheden" een diploma als doctor in. de geneeskunde. Een timmerman in Iowa be haalde zijn bul voor 21.50 dollar, enz. Aan dit misbruik is nu een eind gemaakt. Dinsdag 3 Juli. Goes 8 uur door not. Muloek Houwer in het Slot het huis van Knieriem St. Adriaanstraat 79 cA. Goes, op het Slot voor dhr. Th. A. v. d. Hell door not. Mulock Houwer 8 uur een huis Pagegaaistr. C 71. Kijkdag da gelijks van 8—7 uur. Woensdag 4 Juli. Koudekerks, op Klein Lammerenburg door not. Loeff en de Maret Tak 10 uur 1 bruin merriepaard 16 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe, 3 vaarzen, 1 kweek- kalf, 1 geit, 1 vette varkens, 11 kippenen haan, menwagen, huifwagen, veerwagen, driewielskar, wagenlichter, ploeg, 7 eggen, rolblok, kookfornuis 85 liter, paardenwant, stroo, mest, mutsaards, landbouw-, stal-, melk- en zoldergereedschappen, huisraad, 2 kabinetten, 1 eikenhout. Veldvruchten en grasgewas. Goes, verpachten door not. Mulock Hou wer in de Prinse 43 H. bouw en weiland voor Kerkvoogden in 34 perceelen. Donderdag 5 Juli. 's Gravenpolder, 10 uur bij de Koster door not. Overman 9050 c A. weiland nabij 's Heer Abtskerke; 10180 e.A. id. onder Hoedekenskerke, 6383 c.A. id. onder Baars- dorp. Zaterdag 7 Juli. 's-Gravenpolder, verpachting door not. Paardekooper Overman de hofstede Vleu gelhof. Kloetinge, 10 uur bij Akkenaar voor wed. Jeronimus door not. Pilaar een hofstede 5180 c.A. waarbij in pacht 25 H. bouw en weiland. Te vëilen in 2 perceelen en in massa. En 5 H. hooigras. 's Heer-Arendskerke, bij M. Boogerd door deurw. Hollmann 10 uur Ouden Kraa- ijert afbraak. Dinsdag 10 Juli. Vlissingen, door not. de Maret Tak 8 uur in De oude Vriendschap huizenHout kade I 7 groot 126 c A. Graverstraat K 85 groot 170 c.A. Palingstraat K 170 groot 126 c.A. Koudenhoek L 58 groot 105 c.A. Kleine Kerkstraat I 51 groot 71 c.A. Een houten keet achter het oude station, te zien 1012 en 25. Woensdag 11 Juli. Goes, 10 uur in de Prins van-Oranje door deurw. Hollmann voor mr. P. Diele- man in 't faillissement F. L. Boenders, broekenstof, gemaakte kleeren, meubels, mahoniehouten kast, jachtgeweren, mangel, fornuisketel en goederen van wijlen Koster de Groot. Dinsdag Kijkdag. Wolfertsdyk, bij Voorbeijtel door not. de Vos voor Chr. Kloosterman, 11 uur 37 tiendvrije perceelen Veldvruchten in Zuid- vlietpolder 21,6506. Souburg 9 uur door n^t. Tak inspan, veldvruchten enz. op de hofstede St. Alde- gonde. Westkapelle, 1 uur bij Minderhoud door not. Loeff 4981 c.A. bouwl. en sprink bij het Domburgsche pad. En verhuren 30 perc. bouw, weiland en sprink, saam 12,0820 H. in Westkapelle en Zoutelande. 's Heerenhoek, 10 uur bij Hazen voor L- de Jonge door not. de Ronde Bresser 53 perc. veldvruchten tiendvrij. "West Souburg, op hofstede St. Aldegonde 10 uur door not. Tak, inspan als: 1 bruin Merriepaard oud 15 jaren, 1 vos Merrie- paard oud 8 jaren, 1 bruin Merriepaard oud 3 jaren 1 zwart Merriepaard (Geldersch ras) oud 2 jaren, 1 bruin Merriepaard (Gel dersch ras) oud 2 jaren, 1 schimmel Hit oud 9 jaren; 10 Melkkoeien, 5 Kalfvaarzen, 7 VU jarige Vaarzen, 2 jaarling Vaarzen, 6 Kweekkalvers, 2 Springstieren, l Stier oud 9 maanden, 2 Melkschapen, 3 Lammers, 5 Varkens, 60 Kippen en Hanen, 30 Kui kens, 2 Ganzen; 1 Utreehtschwagentje, 3 Menwagens, 1 Driewielskar, 7 Eggen, 3 Ploegen, enz. en veldvruchten. Donderdag 12 Juli. Middelburg, 8 uur Vergenoeging door not. Huvers 4 huizen met tuin, Havenstraat 43 tot 44. Dinsdag en Woensdagjvoor den verkoop 1012 en 24 uur te zien. Vlake, 2 uur door not. Prins bij Luijk voor erven V. Koevering veldvruchten. Vrijdag 13 Juli. Wolfertsdyk, 2 uur bij Korstanje door not. Pilaar voor erven mej. Noteboom 1,5310 H. tiendvrij bouwl. in Coleeshoek; 1,7080 H. bouwl. in Zuiderlandpolder, 3e. 1.4330 H. tiendvrij id. in Heeren polder. Daarna 4e. perc. aardappelen en 2e. perc. suiker peen. Nieuw en St. Joosland, door not. Tak in de Roode Leeuw 10 uur de hofstee Puttendale 59,4681 H. in 47 perc., enz. Juli. Nienw en St Joosland, hofstede Broe- derlust door not. Verhulst. Woensdag 1 Augustus. Wolfertsdijk, 10 uur bij Kloosterman inspan, als: Vrijdag 6 Juli. Cats. Gemeenteraadskamer 10 uur het doen van een steenbestorting zeewaarts en langs het noordelijk oeverwerk van den calamiteuzen Leendert Abrahampolder. Aanwijzing 29 Juni en 2 Juli. Inlichtingen A. A. Kuyper. Vrijdag 13 Juli. Vlissingen, door B. en W. 2 uur ten raadhuize het bouwen van een school voor 288 leerlingen Joost de Moorstraat Aan wijzing 5 Juli 2 uur. Bestek bij den ge meentebouwmeester. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 5