Kerknieuws. Mechts/zakcii. T YV E E I) E KAM E R. Ongev allen wet. Ingezonden Stukken. LEESTAFEL. Gedurende liet tijdvak van 1 Juni tot en met 30 September aanstaande zal te Domburg een tijdelijk rijkstelegraaf kan voor het algemeen verkeer worden openge steld. De diensturen zijn geregeld als volgt op werkdagen van 8 tot 12 uren voor-, 2 tnt 4 en 6 8 uren namiddags; op Zon- en feestdagen van 7.30 tot 8.30 uur voor- en 12.30 tot 1.30 namiddags (Greenwichtijd). liet bijzondere telophoonkantoor aldaar zal gedurende dien tijd gesloton blijven. Bij kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Kattendijko L. M. v. Campen, met ingang van 2 Juni. De Staatscourant bevat de statuten dor vsreeniging: ScrietvereenigingTersche's Weerbaarheid" te lerseke. lJzendijke. Tot ontvanger griffier wer den gisteren benoemd: van denGroote Jongvrouwpoldor (benoorden) de hoer J. L. L. de Bats met 9 stemmen; de heer Aldowereld verkreeg 1 stem: von het waterschap Groot en Klein Zuiddiepe de heer J. L. I. de Bats met 10 stemmen; de heer V. Ilendrikso verkreeg er 7, van den Zachariaspolder (eerste gedeelte) do heer V. Ilendrikso met 5 stemmende heer De Bats verkreeg er 3; en van het waterschap De Sluis aan de Wielingen de hoer J. L. I. do Bats met 12 stemmen. MC. Waarde. In de bijeenkomst hedenavond in de Horv. Kerk, spreker de heer Pinot, over Transvaal, met lichtbeelden, zal een collecte gehouden worden voor de wedu wen en weezen der gesneuvelde Boeren. Do heer mr. P. J. Troelstra zal zijn celotraf te Haarlem, zijne tegenwoordige woonplaats, ondergaan. De door een rat gebeten ds. Ulfers te Botterdam, is herstellende. De SOüsto gedenkdag van de geboorte van Gutenberg is Maandag te Mainz ge vierd, o, a. had een groote liistoaische op tocht plaats. (Opmerking verdient dat de scheurkalender „Barnabas", uitgave ie Cointro Middeiburg, juist op dien datum een opstellenreeks over de Boekdrukkunst begint). In Hollands- Noorderkwartier zijn tegenwoordig bijna geen boeren-arbeiders meer te krijgen. Degenen die bij hun baas blijven, stellen hoe langer hoe hooger eischen. Een knecht van een boer onder Schagen eischte o. a. een gulden por week opslag, een lam gratis in de weide, en het recht om zoo nu en dan met paard en kar van den baas uit rijden te mogen gaan Toen de boer vroeg of hij dan soms het gerij voor mijnheer den knecht moest in spannen, antwoordo deze zonder dralen .-„As jeblieft, baas!". Op deze voorwaarden zal de knecht het nu nog een poosje met zijn meester probeeren. {Alkm. Crt.) De tijden, toen in Indië do weduwen werden verbrand met hot stoffelijk over schot barer echtgenooten, is lang voorbij. Er zijn thans in Britsch Indië niet minder dan 21.000.000 weduwen. Daarvan zijn 20.000.000 tusschen de 10 en 14 en 80 000 onder de 9 jaren. Wij willen ook wel iets melden om trent de opening in het Gooi van het gemeenschapshuis der Tolstoïanen te Bla- ricum welke j. 1. Zondag plaats had. Er waren 50 personen aanwezig en voor het huis wapperde de witte vlag met ï'ooden wimpel. De gewezen dominé Kijlstra (vroeger te Kottevalle) hield een toespraak. De kolonie, zeide hij, is voort gekomen uit het besef, dat wij ons leven met de uiterste inspanning moeten inrich ten naar ons geloof. De kolonie is een revolutionaire daad en eene van socialisme. Een ieder werkt naar zijn kracht en ont vangt naar zijn behoeften. De kolonie is anarchistisch. Klasse- en standenverschil zijn verdwenen. Een meester en een meer derheid kennen wij niet, dan do meerder heid van meerdere kennis. Gelijk in hot woord van Jezus, willen wij eerst zoeken het Koninkrijk Gods, om daarna te vinden de schatten der wereld. De genoodigden werden onthaald op krentenbrood en vruchten. Orgelspel en zang werden gegeven en 's avonds werden lichtbeelden vertoond. liet Volk meldt hierbij: In het geheel heeft de kolonie 10 IIA. grond in eigendom, waarvan 7 HA. in cultuur zijn gebracht. Beeds in October van het vorige jaar was een gedeelte in bewerking genomen; tot verbetering daar van is er gespit tot op oen diepte van 1 M. Op dezen grond zijn moestuinen aan gelegd en vruchtboomen geplant. Een ander groot deel, wat in achtereenvolgende jaren dezelfde bewerking zal ondergaan, is be plant met boomen en rogge, weer een ander is met lupine bezaaid ter verbete ring van den bodem. Er wordt kunst-, zoowel als andere mest aangewend. De kolonie is bevolkt met 20 mannen en vrouwen en eenigo kinderenop heden zijn er nog eenige personen tijdelijk aan wezig. De gemeenschappelijke eetzaal dient tevens tot vergaderlokaal voor 80 personen. De gezinnen hebben ieder een afzonderlijke kamer en de ongehuwden ook ieder eene, maar van kleinere afmeting. Te Blerik heeft een werkman in opgewonden toestand het vierjarig doch tertje van zijn buurman met oen stuk hout de hersens ingeslagen. Te Kerkdriel word de stoker in een steenoven door de machine gegrepen en eenige malen rond geslingerd. Zwaar gewond en gebroken, werd hij in zorgvollen toestand opgenomen. Te Oude Pekela heeft bij een twist in een herberg een boerenzoon zijn kame raad een doodelijken steek in de buik toege bracht. Te Nieuwland (Z. 11.) raakte een landbouwer zoodanig tusschen zijn paard en wagen bekneld dat hij op de plaats dood bleef. Te Huizum is een 21 jarig meisje in het water gevallen en levenloos daaruit opgehaald. Een man te Utrecht die een motorrijwiel, dat hij gerepareerd had, probeerde reed met zoon vaart tegen een boom dat hij viel en aan de gevolgen bezweek. - Te Onstwedde viel een timmerman bij het bouwen van een molen van de zwikstelling en stieif binnen weinige oogenblikken. Te Rot terdam is Zaterdagavond een sigarenma ker in den jenever gestikt. Te Har- melen is de hervormde kerk met toren en klok, door het inslaan van den bliksem Zaterdagnacht een prooi der vlammen ge worden. Te Amsterdam viel in de Oude Kerk een glazenwasscher van de ladder en stierf aan de gevolgen. Te Sas-van-üent stortte eene 16- jarige dienstbode bij het waterscheppen voorover in het kanaal. Toen zij opgehaald werd, had zij reeds opgehouden te leven. Een 2 jarig meisje te Alfen dat aan een slootkant bloempjes wilde plukken, geraakte te water en verdronk. Te Wa- mel is een zesjarig meisje dat voor ecu open raam stond toen een hevige donderslag zich liet liooren, daarvan zoodanig geschrikt, dat het aan de gevolgen is overleden. Toen Lord Kitchener onder do «rebellen" van Prieska, Griqua-land,»deorde herstelde", gaf hij o. a. last zekere hoeve te vernielen. Het duurde echter wat lang eer hij zijn bevel zag uitgevoerd. En daarom reed hij met zijn Staf zelf er heen. Hij vond er toen een eigenaardigen toestand. In de deur van het veroordeelde huis stond een mooi llollandsch meisje. Zij hield niet beide handen de deurposten vast en hare oogen schoten vuur onder haar eenvoudig kapje uit. Do Iersche sergeant, onder wiens bevel de hoeve moest worden verwoest, trachtte te vergeefs in zijn gemoedelijk landstaaltje het meisje tot heengaan of ruimte maken te overreden. «Kom beste meid, ga nu toch heen! Laat ons door!" enz. Zij verroerde zich niet, en de mannen waren met de zaak verlegen en wisten blijkbaar niet, wat te doen. Toen Kitchener kwam en op scherpen toon vroeg: „wat is er hier aan de hand?" werd de toestand nog meer gespannen. Het meisje vermoedde blijkbaar wel, dat hij de gevreesde commandant was, en hare lip pen trilden, hoezeer zij ook haar best deed om zich goed te houden. Kitchener zag het meisje, dat daar zoo moedig en vastberaden, maar toch zoo ziels bedroefd stond, een oogenblik met zijn harde oogen gemelijk aan. Toen wendde hij zich tot zijn secretaris: •Schrijf op," sprak hij »dat het bevel van den commandant tot verwoesting van Rightman's hoeve niet kou worden uitge voerd wegens onvenvaehten tegenstand. Voorwaarts, heeren!" Wij hebben dit tafereel vóór ons, alsof wij het gezien hadden, en als wij Braakensiek's teekeustift en wat daar ver der bij behoort hadden, dan brachten wij het in beeld. Vooral ook omdat dit dan zoo uitnemend zou symboliseeren den toestand der beide Republieken, voorgesteld door het moedige meisje, tegenover het hardvochtige Engeland, vertegenwoordigd door den meest hard- voehtigen onder zijne Generaals Die vast beraden, tot alles besloten blik der zwakkere, dat stil beroep, op eergevoel en ridderlijk heid, die ten slotte den dwingeland tot liet afzien van hot uiterste brutaal geweld en tot «doorgaan" nopen, dat symboliseert eenen afloop, waarop wij nog steeds met vertrouwen blijven hopen. N.v.d.D. De directie der Nederlandsche Zuid- Afrikaan r;ohe Spoorweg-Maatschappij vei- keert oog in volslagen onzekerheid omtrent de juiste beteekenis van het bericht be treffende de uitwijzing van 1400 spoorweg ambtenaren. Wat medegedeeld is, is al wat de directie weet. Worden 1400 ambtenaren met hunne gezinnen, of in 't geheel 1400 personen, gezinnen van ambtenaren, naar Oost-Londen gebracht? Zijn deze ambtenaren herkomstig van de stations bezuiden Pretoria, of is Johannesburg alleen de verzamelplaats voor het vervoer naar de kust geweest? Hoeft men van de ambtenaren een eed gevergd, die zij niet konden alleggen? Men weet het niet, maar het ligt voor de hand dat een harde eisch moet zijn gesteld, nu zoovelcn tegelijk aan de uit wijzing onderworpen zijn. De Engelschen zijn de Neder] Zuid-Afrikaansche niet bijster gezindvan de telegrammen der directie komt dientengevolge weinig of niets terecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amerongen (toez.) ds. J. G. Eijkman te Steenwijkte Dongjum J. J. Oannogieter eand. te Hartena; to Deinum ds. H. Post te Stiens; te Zuid- horn ds. D. Cannogieter te Goor; te Zijderveld N. v Schouwenburg cand. te 's Gravenhagete Eerwerd J. D. Derk- sen cand. te Utrecht. Aangenomen naar Charlois door ds. D. don Brooms te Hoogvliet Bedankt voor üp- en Neder Andel door ds H. Doornveld to Bruchem; voor Den Bommel door W. Bieshaar cand. te De Bilt; voor Puijflijk en Leeuwen door S. A. Baljon cand. te Utrecht Hot provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan den heer ds. F. Huge te Wolfertsdijk op zijn verzoek, na ruim veertigjarigen evangeliedienst, oorvol eme ritaat verleend, in to gaan 20 October, o k. Kerkelijke oneenigheid te I'eijenoord. Zondagmorgen trad in de godsdienst oefening in de Wilhelminakerk voor do Ned. Horv. Gem. van Feyonoord op haar consulent, Ds. J. F. do Klerk van Char lois. Spr. herinnerde in zijn gebed aan de droeve omstandigheden, waarin de ge meente verkeert en wekte daarna in een kort voorwoord de gemeente ernstig op, in dezo moeilijke dagen het gebed niet te doen ophouden, opdat de rust, do vrede en de liefde weldra moge woderkeeren. Een 42- a 50-tal mannon en vrouwen stonden na dit woord van hun zitplaatsen op cn verlieten het kerkgebouw, wat nog al eenige stoornis teweeg bracht. Een man, dio Ds. do Klerk toeriep: «dominé ga maar voort, do duivel kan Gods werk toch niet verstoren" werd door den predikant ver zocht zich stil te houden. Do godsdienstoefening kon verder onge hinderd plaats vinden. Ds. de Klerk sprak naar aanleiding van Matth. 6:10: «Uw koninkrijk komo". In zijn nagebed droeg spr. cn de gemeente èn liet gezin van don leeraar den Heer op. Nederlander. (Gelijk men weet is Ds. Monsma door hot Classiaal Bestuur geschorst). Geref. Kerken. Beroepen to Hoor Jansdam J. C. Dago- vos cand. to Utrecht; te Ulrum ds. W. Bouwman te Ezingo; te Zwartsluis ds. A. Steijling te Naarden; te 's Graven deel ds. T. Hap te Wirdurn; te Wans- word ds. J. Kok te Nijmegen. Aangenomen naar Amsterdam (voor de zending te Djogja) door ds. C. Zwaan te Zevenhoven. Bedankt voor Wormorveer door ds H. Buitenhuis te Vreeswijk; voor Nun- speet door ds. A. Voogel te Gouda. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Kampen dr. H A. v. Bakel te Amsterdamte Woerden ds. A. P. de Groot te Bint Michielsgestel. Het gerechtshof te 'sGravenhage heeft inzake C. R., tapper to Goes, beklaagd van mishandeling, de opgelegde gevange nisstraf verandere in f10 boete. Motie - Troelstra. Plaatsgebrek dwong ons de vorige week te zwijgen over de verwerping der motie- Van Kol in zake de veroordeeling van Troelstra. Do heor v. Kol interpelleerde en dionde hierop zijn motie van afkeuring in. Deze motie word door Troelstra zeiven gesteund, toon hij zag dat men niet spoe dig genoeg er bij was haar te steunen. De heor Ketelaar sprak over dozen ge ringen steun zijn spijt uit en Troelstra zelf voegde er een hartig woord bij. Dat Troel stra zelf opstond na do rede van v. Kol, om diens woorden nog wat aan te dikken maakto een zonderlingen indruk. De heer Lohmun liet niet na, er op te wijzen, dat de Kamerleden het recht hebben om een motie al dan niet te steunen. Daarna legde deze spreker uit, en ook do hoer Kuyper sloot er zich bij aan, dat do Kamer onbe voegd is zich over een strafoplegging uit te spreken. Ook legde er dc heer Lohman er dou nadruk op dat hetgeen de heer Troelftra gedaan had van zoo ernstigen aard was dat nadat hem gebleken was dat hij zich vergist had in zijn beschuldiging van een rechterlijk ambtenaar, hij als gen tleman verplicht gowoest was dien ambte naar zijne excuses aan te bieden. Da Goesche afgovaardigdo kon niot inzien hoe iemand die zoo iets misdreef en geen schuld wilde erkennen, noch gratie vragen, boos kon worden als men hem geen gratio gaf. De heer Ketelaar (radicaal) betoogde dat gratio had moeten verleend worden hierom dat de heer Troolstra heeft gesmaad met een goed doel, namelijk onschuldigen uit de gevangenis te helpen. Maar doze redencering kan niet opgaan, dewijl immers deze omstandigheid ook aan den rechter bekend was en dies reeds bij de straftoemeting in aanmerking was ge- nomon. De heer Troelstra had echter nog een ander argument. Hij meende dat het hier gold een politiek misdrijf en als ons straf wetboek straffen voor dergelijke misdrijven kende, had hij een dragelijke gevangenis straf mogen verwachten. Nu is de straf niet dragelijk en dus had de minister wegens deze leemte in het strafwetboek tot gratie kunnen adviseeren. Natuurlijk kon de heer Troelstra even wel niet bewijzen dat hier een politiek mis drijf was gepleegd. En zoo werd de motie verworpen met 68 tegen 13 stemmen. Voor stemden de radicalen en sociaal-democraten met eünige liberalen. Art. 243. De heer Kuypor heeft verklaard aan het regeeringsartikol zijn stem te moeten ont houden, daar do middelmatige inkomens proportioneel te hoog belast worden en het verschil tusschen inkomens utt arbeil en vermogen niet tot zijn recht komt. Het amend.-Voegens lacht hem wel toe, maar het huldigt schijnbaar do autonomie der gemeente, daar het do gemeentebe sturen overlaat aan de willekeur der hooge Ilegeering. In het amend.-Fokker is eon poging gedaan om bezwaren weg te nemen, maar het is geschied op eene wijze die wat do redactie betreft, niet acceptabel is. O. a. zou z. i. niet allo vermogon hooger mooten worden getroffen, maar zeker be drag als bij de vermogens- en bedrijfsbe lastingen worden uitgezonderd. Ook laat het amondt. nog toe de* hoogerc inkomens onovonrodig zwaar te belaston. Hot amend.- Van Dodem juicht hij toe, maar het laat de tweede grens in het regeeringsvoorstel bestaan, wat de hoer Rink terecht niet wenscht. Daar bij verwerping van allo amondomenten het rogeeringsartikel onver anderd zou blijven, stelt hij een niouw amendement voor, oin sub 2 to lozen: «Bij schatting van het inkomen worden, behou dens hierin bepaalde, die deolon daarvan die voortspruiten uit vermogens van f 13,000 en hooger, op hun werkelijk zuiver bedrag in rekening gebracht en kunnen de overige deelen met ten hoogsto 25 ten honderd worden vormindord. Wis selvallige inkomsten enz." Voorts in 4 sub 1 te lezen«Geen toeneming zwaar der wordt belast dan twoemaal het per centage geheven van een belastbaar inko men gelijk aan anderhalfmaal do som voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afge trokken Bij aanneming van dit amend, zal dus een lagere schatting, van ten hoogsto 25 pet. dor niet uit vermogon voorspruitende inkomsten; en vrijstelling der vermogens benedon f 13000 do grens der rijksin- komstcnbelasting toegelaten zijn. Zie Telegram. De regeering heaft een niouw ontwerp Ongevallenwet ingediend. Do centrale sec tie stelde voor deze wet nog deze week te doen onderzoeken in do section. De heeren Lohman en Kuyper pleitten uitstel tot 't einde dezer of 't begin der volgende zitting. Zij legden or den nadruk op dat feite lijk een nieuw ontwerp, zonder memorie van toelichting, was ingediend, en rustige diepgaande bestudeering noodzakelijk was. Hun voorstel word verworpen met 45 tegon 33 stemmen. Met do meerderheid stomden een anti revolutionair en 4 Boomsche leden. Met de minderheid stemden de liberalen Veegens, Pyttersen, Bouman, v. Bylandt en v. Deinse; met de Chr. Historischen. Overigens was 't een stemming rechts en links. Een voorstel van Van der Zwaag om do wet in 't goheel niet, dus nooit in behandeling te nemen dienstweigering mocht slechts één stem, namolijk die van den revolutionairen voorstollor verwerven Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Beleefd verzoeken we U plaatsing voor het volgend schrijven, dat do welwillende aandacht uwer lezers ten zoorste verdient In de Pinkstorweek werd te Utrecht de jaarvergadering gehouden van de vereeniging «Barnabas", tot steun van Weduwen en Weezen van Christelijke Onderwijzers in Nederland. Tot aller teleurstelling moest de Com missie van Toezicht in overweging geven, de uitkeoringen dit jaar met 10 procent te verminderen. We behoeven U niet te vertolken, wat dit zeggen wil. Barnabas, een zoon der vertroosting, zal voortaan niet steeds meer, maar steeds minder vertroosting kunnen bieden aan hen wion de dood een liefhebbenden echtgenoot, een zorgdragenden vader hoeft ontrukt. De toekomst zal voor menige weduwe, die nu reeds moeite heeft, het hoofd boven water te houden, nog donkerder worden. Wat kunnen we nu doen, om dien drei genden slag van do hoofden dier bedrukten en bekommerden af te weren? Die vraag heeft de Utrechtsche afileeling van do Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in hare vergadering van 16 Juni 1.1. ernstig over wogen. Zij kwam tot het besluit in de eerste plaats in eigen kring al het mogelijke te doen, om daarna, indien deze poging niot mot voldoenden uitslag bekroond mocht worden, ook buiten den kring der onder wijzers, bij de voorstanders van liet Chr. onderwijs aan te kloppen. We leven in de stille hoop, dat de vrienden van het Chr. onderwijs ongevraagd in do beurs zullen tasten, teneinde «Barnabas" in staat te stollen de volle uitkeering te doen aan de meer dan 70 weduwen en over de 100 wezen. De afdeeling Utrecht meent, dat wanneer iedere onderwijzer en onderwijzeres aan Chr. scholen een extra-bijdrage van 50 cents of meer in de kas van «Barnabas" stort de f 350 te kort van het le kwartaal volkomen gedekt is. Zij meent tevens, dat door middel van do Chr. bladen alle onderwijzers en onderwijzeressen het best en het snest te bereiken zijn. Er is haast hij. Vóór 1 Juli moet het ontbrekende geld er zijn. Teneinde den Penningmeester van «Bar nabas" nog niet meer arbeid op te leggen, verzoekt de afdeeling Utrecht vriendelijk, bjjdragen aan don Ileer E. Nijland te Utrecht te zenden, die het totaal bedrag zal overmaken en verantwoorden. Laat ons elkanders lasten dragen en al- zoo de liefde van Christus vervullen. Namens de afdeeling Utrecht, A. WAASDORP, L. C. POST. J. 11. FRANKEN. Utrecht. '18 Juni 1900. Den Haag, 22 Juni 1900. Aan de Redactie van „De ZeeuwGoes. Zooeven maakt men mij opmerkzaam op een in hot Centrumuit uw blad over genomen stukje, hetwelk te mijnen aan zien eene feitelijke onjuistheid bevat, welko liet mij aangenaam zou wezen in uw blad verbeterd te zien. Hot is toch onjuist, dut ik zitting zou hebben in het bestuur der «Liberale Unie", zoodat er geen sprake van zou kunnen zijn dat door mij daarin «het eenig recht vaardige stelsel van proportioneele ver tegenwoordiging" zou zijn verloochend. En daar ook de algemeene vergadering der «Liberale Unie" niet door mij is bijgewoond is derhalve ook daar voor mij geen go- legenheid geweest te «zwijgen" over, trouwens evonmin om te getuigen voor de evenredigo vertegenwoordiging, welke bij voortduring mijne onverflauwde sympathie heeft. Met achting Uw dn. J. A. VAN GILSE. (Wij bieden mr. v. Gilse onze veront schuldiging aan dat wij door een vergissing zijn naam in 't debat brachten. Het is der halve niet zijn schuld dat op het advies in zake evenredige vertegenwoordiging door de Unie, waarvan hij eens bestuurslid was niet is ingegaan. Red.) Do oorlog in Zuid-Afrika door L. Ponning. Rotterdam, D. A. Daamen. Wij ontvingen afl 19. De schrijver ver plaatst ons bij Ladysmith, waar do Vrij- stators den Platrand mot zoo grooto doods verachting en verliezen, helaas tevergeefs, bestormden en schotst ons de overwinning van Kuruman. Do oefenschool des gebeds. Zes leerredenen van ds. D. C. P. Sluyter, in leven bedienaar des woords te Overtoom. Middelburg K. le Cointre Prijs f 0,75. Geb. fl.10. Deze zes predicatiün bevelen wij zeer aan le om den degelijken inhoud 2o om hot uitnemende doeldo stichting eenor Chr. school in do gemeente, waar de zoo vroeg ontslapon jeugdige dienstknecht het laatst gearbeid heeft. Een ouderling ooner Ned. Horvormdo Kerk dio zich dit werk hooft aangeschaft, zei ons laatst nog welken goeden indruk hij van dezo zes leerredenen bewaard had, welk eon groote en diepe practicalc kennis uit deze loorredenen spreekt. Do uitvoering van een en ander is uit stekend, zoodat wij den bekwamen uitgever oen schoon resultaat van deze uitgave toe- wenschen. Ds. L. G. C. Lodeboer en zijn gemeonton door N. H. Bever sluis, ouderling bij de geref. gemeente te Middelburg. Prijs 25 cent. Middelburg K. le Cointre. Dit is een belangrijke poging om wat meer bokendheid te geven aan het leven on don arbeid van ds. L., die in zoovele gemeenten, met zoo grooten zegen gearbeid heeft. De schrijver laat niet na ook de fout der Ledeboeriaansche gemoenten na L's dood aan te wijzen, en waarin zij van diens standpunt is afgeweken. Het boekje is met talent geschreven en laat zich aangonaam lezen, terwijl druk en uitvoering uitstekend zijn. LAATSTE BERICHTEN! Tweede Kamer. Ontwerp betreflende progessie in gemeentebelastingen door de re geering nader verdedigd tegenover do amen dementen waarvan zij 't voorstel Fokker e. s. onaannemelijk verklaarde en het ver schil tusschen arbeids- en vermogensin komen door dr. Kuyper voorgesteld, be streed wegens de moeilijkheid van controle voor do gomeenten. De Kamer nam echter dit amendement aan met 46 togen 29 stommen en vereenigde zich met verwer ping of vervallenverklaring van alle andere amendementen on met wijziging van dat van den heer Rink om ruimere progessie toe te laten. Het geheele ontwerp is hierop aangenomen met 62 tegen 7 stemmen. Goes. Ter classicaio vergadering van heden Woensdag warou tegenwoordig 25 predikanten en 32 ouderlingen. In het Klass. Bestuur zijn herkozen Ds. G. E. Meloen, scriba-quaestor en diens secundus Ds. A. F. C. Pont; en J. H, Schreuder, lid-pred. dhr. P. K. van Daalen, lid ouderl on diens secnndus dhr. W. Cense en tot secundus van Ds. Schreuder Ds. W. G. van Doorne. Van de Synodale voorstellen tot Rogle- ments wijzingen werden verworpen 1, 2, 3, 4, 5 en aangenomen 6 en 7. Een voorstel aan de Synode van den praeses »dat in het Reglement op do Gene rale Kas niet moer worde gesproken van verplichte jaarlijksche bijdragen", wordt met bijna algemceno stemmon aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2