"leestafel. Schoolnieuws. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. de mogondhedon, geroepen om hen te koe ren, twiston om don voorrang. Gelukkig hebben hunne kanonnen het vuur uit de forton tot zwijgen gebracht ochtor niet voordat de Chineesche torpedo's twee Engeische vlagsehepen in den grond geboord hadden. Voor Engeland is t wel oen penitentie dat 't ditmaal het spelen van de eerste viool in het Land van den Draak aan Rusland. Japan of Amerika moet ovcrlaton en zelfs Frankrijk moet laten voorgaan. Slechts 10 000 man kan het uit Trans vaal daarheen brengen en Japan zond er reeds tweemaal zooveel! Wannoer straks China tot reden gebracht zal zijn en de buit vordoold zal worden, hoe Engeland zich dan schamen zal 't machtoloos te moeten aanzien dat Japan met het loeuwendeol strijken gaat. Op 't oogonblik weet men nog niet wat voor kwaads de fanatieke bent der Boksers nog brouwen kau, opgezweept als zij wordt door dichters on volksmenners. Reeds in April was door 't gansche dis trict Tsjili een vers versproid, waarvan do aanhef luidde Sjen Choo Chuan Ji Ho Toean dat is Goden beschermt de Boksers Den vadorlandslievonden harmonischen bond.) gohad mooi bobben. Na zijn predikatie in de Wilhelminakerk op Zondag ji., werd hij andermaal door een der kerkvoogden bedreigd met een klacht bij het classikaal bestuur, waaruit een heftige woordenwis seling ontstond, waarin velen zich mengden en die zoover liep, dat de politie de orde moest herstellen. De vrouw van den pre dikant was zelfs in zwijm gevallen. Tel Geref. Kerken. Drietal te Ulrum, ds. W. Bouwman te Ezinge, ds. F. J. ton Hoor te Uithuizer- weerden, ds. K. M. R. Veldman to Garrels- meer. Tweetal te Heerjansdam, candidaat A. C. Dagevos, te Kampen en ds Koers, te Mole naarsgraaf Boroepen te 's Gravenmoer, J. Bosch, caud. te Zwolle; to Briolle, ds L. Spoel, te Poortvliet, vroeger teBrielle; te Bie- rum, ds. A. S Schaafsma, te Boornborgum te Anjum ds J. Brouwer to Oud Wetering. Aangenomen naar Ambt Vollonhove, door ds. E. Vonk, te Gameren; naar Wit- marsum, door ds. Meindortsma, te Oldekerk, (verbeterd bericht.) Bedankt voor Groningen, door ds. W. H. Oosten, te Enkhuizen. Ds. J. H. F. Gangel, te Voorst, heeft zijn bediening nedergolegd en is uit de gere formeerde kerken getreden. hechten kan aan den onrechtvaardigcn krijg tot verniotiging eouer obristounatie, die meer nog dan Williams de eero Gods en de zege van het Evangelie gedurende eeuwen heeft gozocht. Wel is dozo armo vrouw mot blindheid geslagen dat zij dozo schreeuwende onge rechtigheid zonder eonig protest kan aan zien, en voortgaat met moordenaars als Chamberlain en Roborts en Baden Powell, en hoe zij meer heeton mogen, die gehato typen van Engeische winzucht en rechts verkrachting, openlijk te ridderen en te verheerlijkon Wij ontvingen do agenda voor de Al- gemeene Jaarvergadering der Vereeniging tot bevordering van Gereformeerde Zieken verzorging in Nederland, te houden to Goes op Woensdag 18 Juli, in de Geref. Kerk aldaar, aanvangende voorin. 11 uur. Onder anderen worden behandeldvoor stellen van het Hoofdbestuur. Nadere rege ling van de opleiding tot krankonverzorgsters. Is het niet wensehelijk dat het Hoofdbe stuur zich riekte tot Diakoniën, Kerkeraden, Corporatie's en Afdeelingen, om aan do Vereeniging zusters ter opleiding te zenden? Aan het Hoofdbestuur worde machtiging verleend, om zoo noodig, Verpleegsters kosteloos uit te zenden. Referaten zullen leveren: Ds. H. Buitenhuis, van Vreeswijk over: »De organisatie van bepaalde kringen ten einde deze saam te binden''; en Ds G. Wisse Jr., te Gouda, over: »De barm hartigheid in het licht der Christelijke wereldbeschouwing." Dinsdagavond 17 Juli zal er in de Gere formeerde Kerk te Goes een bidstond gehouden worden in het belang van den arbeid der Vereeniging aanvangende om half acht ure, waarbij Ds. A. Littooy pred. te Middelburg zal voorgaan. Het Hoofdbestuur bestaat uit de Ileeron Ds. R. Mulder, Voorz. Ds. J, Ilulsebos, Vice- Voorz. Ds. G. J. Barger, Secretaris. Ds. J. Teves, Vice-Secretaris. W. II. van Schaik, Penningmeester. Prof. L. Lindeboom. Dr. J. II. A. van Dale en Dr. B. J. F. Bavinek. Moordenaar, niet soldaat. Een soldaat van de Scots Guards schrijft op 24 Februari van Klipdrift: »De gezichten, welke ineu in het veld ziet, wordt men spoedig aan gewend. Een der eerste, en zoowat de ergste, was te Belmont, waar ik een grenadier een Boer zag tegenkomen, die op een rots zat. De Grenadier gaf hem een schop en zeide hem op te staan. Do Boer antwoordde in slecht Engelsch, dat hij in de heup gewond was. Daarop hief de Grenadier zijn geweer om hoog, en zeggende, dat een gewonde Boer te lastig was om op te passen, sloeg hij hom deu hersenpan open, den zachten iilthoed door zijn hoofd slaande, totdat die zijn neus raakte. Vele gezichten van dien aard, doch te akelig om te vertellen." Ds. Winter naar St-Helena. Ds. Winter, van Hartebeestfontein, Z.A.R., die thans met zijn echtgenoot aan het White House logeert, gaat morgen metde»Gaul" naar St.-IIelena, van lord Robets verlof gekregen hebbende, om onder de krijgsge vangenen te St.-IIelena te arbeiden. Ds. Winter verkeert in de eigenaardige positie, dat bijna al de mannelijke leden van zijne gemeente te Paardeberg gevangen geno men werden. Hij en zijn ijverige echtge- noote brachten drie maanden door in het laager voor Kimborley en brachten vaak bezoeken aan de laagers tc Magersfontein en Mafeking. Hij was juist weg van Ma gersfontein, toen generaal Cronjó in de val kwam en drukt zijn leedwezen uit, dat hij niet gevangen genomen werd mot zijn ge meente. Het lijdt geen twijfel, dat hom de gevangenen te St.-Helena hartelijk welkom in hun midden zullen heeten. Mevr. Winter vergezelt haren echtgenoot. Omtrent do kansen van den oorlog en zijne beëindiging sckroven wij in ons nr. van 19 October 1899 »De Hcoro kan in 't uiterste gevaar den dood van een vorst of vorstin, don val van een minister, het oproer van onder danen, den wil van den Czaar of van Duitschlands Keizer, de expansie-politiek der groote mogendheden in Oost-Azië, ja wat niet al, gebruiken om het kwaad te kecren, indien het kwamo ovor Transvaal." Thans mogen wij vragon of deze kans werkelijk komonde is. Immers de oorlog in het Hemelsche Rijk begint de Britten to verontrustener moet al over gesproken zijn eenige duizenden soldaten uit Transvaal naar China te zonden. Laten wij hopen! Onrustbarend wordt de toestand in China. Wel heeft zich het gerucht niet beves tigd dat in de hoofdstad Peking de ge zantschapsgebouwen vernield en deDuitsche en Japansche zaakgelastigden vermoord zijn. Maar dat reeds honderden Christenen, zoo in- als uitlandscho, don marteldood stier ven en alle kerken en missiogebouwen ver nield zijn, kan niet meer worden tegenge sproken. Van de Roomsche missie alleen werden 500 bekeerlingen te Peking gedood, beschermd als zij slechts waren door 600 Europeesche soldaten, over verschillende wijken der stad verspreid. En inmiddels breidt zich de fanatieke bende der Boksers uit, terwijl 70000 man regeeringstroepen voor de poorten liggen en de beweging met sympathie volgen en En dan wordt verteld van „de vreemde Duivels, niet door menschon voortgebracht, kenbaar aan hun blauwe oogen", van »de kerken die den hemel dicht en do aarde droog houden en verbrand moeten worden"; van de „spoorstaven en telegraafpalen die vernield, van do blanke duivels die gedood moeten worden in 't belang van het be vallige rijk van de groote Ching-dynastio". Gelukkig dat bij Takoo dit fanatisme aanvankelijk werd gestuit in zijn loop. Ook Amerika zond reeds 5000 man ge regelde troepen van Manilla. Admiraal Remeij kreeg bevel hot slagschip Oregon te sturen. T IJ D VERZEN. Aan Zeelands Duin. Hoe staart verrukt mijn oog, Als het uw golven ziet, Door gras en struik begroeid, Door distels en door riet. Geschaard in rij op rij, Beschut gij d' ouden grond, Die veilig zich verlaat Op"u, die veel doorstondt: De baren rukten soms Verwilderd op u aan; Zij ondermijndon u, U dreigend neer te slaan. Doch immer vloog do meeuw, Zich nestiend op uw top, Met snerpend zeegekras Van uwe kruinen op. Hoe vaak heb 'k u doorkruist Al buit'lond in een dal, En badend door uw zand, Genietend van een val. Steeds hooger! was de leus, Excelsior! Omhoog! Tot luistrijk vergezicht Zich opende voor 't oog. Met welk een diep genot Heb ik uw zee aanschouwd, Die schommelde aan uw voet, Zoo vleiend, zoo vertrouwd. Het oog schreed tot het Wost, Waar 't koepelwellef vlood Het speurde tot het diep Naar schaduw van oon boot. Hoe ging het harte mee Wat weemoed greep het aan, Als 'k aan den zeeman dacht, En 'k op uw duin moest staan. Hoe vaak heb ik begeerd Het hartverkwikkend uur, Dat hot u blauwen zag, Wegsmeltend in 't azuur. Het land? Verruklijk schoon, Met velden, koolzaadgeel, Met hoeven, weide en gaard, Met boschjes en struweel. Maar als ik aan u denk, Geliefkoosd. Zeelands duin, Dan zie 'k alleen uw zee Van uwen hoogen kruin. Dan opent zich mijn hart, Ontvloeit mijn lip een lied Het land zij schoon, maar als Haar eeuwig schoon toch niet. Luctor. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Obdam, ds. D. Sijpkens, te Bergumte Frederiksoord, J. Canne- gieter, cand. te Eernowoude; te Sleen T. J Folpmers cand. te Eernewoudo; te Utrecht ds. A. B. ter Haar Romeny te Middelburg. Bedankt voor Koedijk, door ds. R. Wie- ringa, te Zuid-Zijpe; voor Aarlander- veon, door ds. C. J. Warners, te Leersum. In de kork der Ned. Herv. Gem. te Fijenoord heeft do predikant S. Monsma het te kwaad met oen deel der gemeente leden, hetgeen reeds meermalen wegens ingekomen klachten voor hem een bestraf fing door het classicaal bestuur tengevolge Op do voordracht voor leeraar in do Fransche taal aan do H. B. S. met 3-j. c. voor jongens en de daaraan verbonden han delsklassen te Utrecht staan o. a. do hoeren: P. J. H. Van Geleukon, te Zierikzeo on S. A. Leopold, te Goes. Aan de gomoenton: Ellowoutsdijk, Hengstdijk, Krabbondijke, Nisso, Oudelande, Gverslag, Rilland-Batb, Sorooskorko (S.), Veere, Waarde en Zuiddorpe zijn boven en behalve de bijdrage bedoeld bij art. 45 dor onderwijswet subsidiën verleend van regeo- rineswege, respectievelijk groot f950, f200, f700, f 1000, f750, f275, f800, f350, f900, f650 en f685. In de Staatscourant zijn opgenomen (no. 148) de statuten van de vereeniging tot stichting en instandhouding eener School met den Bijbel, op geref. grondslag, te Oud- Vosmeor. Aan do theologische school te Kam pen slaagden voor het propaed. examen de lieer K J. v. Dijk; en voor het semi-cand. de heer J. Rrinkmau Geslaagd te Breda voor het examen apothekersbediende mej. G. L. de Lange Boom, van Middelburg. Middelburg. Gisteren zijn als officieel candidaat voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten in het district Mid delburg gesteld do heeren H. P. den Bouwmeester (lib.) cn D. Wisboom Ver stegen (anli-rev.) De stemming is be paald op Dinsdag 3 Juli. Bij de wijzigingen in de tabel der verdeeling van de gemeenten in klassen, bedoeld in art. 5 der wet op de perso- neele belasting is Goes overgebracht van de 7e naar de 6e klasse. Heinkenszand. Dinsdagavond werd de zeer Eerw. Hoer P. Aenstoot, pastoor der R. K. Parochie alhier van een reis naar Duitschland, door een eerewacht van onge veer 40 ruiters en eenige rijtuigen met kerkbestuur en verschillende geestelijken uit den omtrek opgewacht en de gemeente binnen geleid, met het oog op do heden (Woensdag 20 Juni) 40 jarige ambtsver vulling alhier. Aan de pastorie wachtte een groot aantal kinderen den jubilaris op cn zingen een toepasselijk lied. Een paar eerepoortcn waren bij de pastorio opge steld. Uit vele woningen was do vlag uitgestoken. Ruiters en kinderen werden Hink onthaald. Het reeds begonnen feest word thans voortgezet, onder groote belangstelling van ambtsbroeders van in cn buiten de provincie. Stavenisse. In de vergadering van in gelanden van Ond-Kempenshofstedepoldor werd de rekening dienstjaar 1899/1900 vastgesteld in ontvang op f 6617,50 en in uitgaaf op f 5634,38 dus met een goed slot van f 983,ll4. De begrooting dienst jaar 1900,1901 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 9713,93'Z»; onder do inkomsten komen o. a. voor f 5227,82 voor dijkge- schot en f 3500 voor eeue te sluiten leening, onder de uitgaven o. a. f 516 voor rijs werk en f 3500 voor cene steenbostorting. Ten slotte werd benoemd tot ontvanger griffier de heer C. M. P. W. Hanssens. Stavenisse. In do vergadering van in gelanden van den Nieuwen polder (annex Stavenisse) werd de rekoning over 1899 1900 goedgekeurd in ontvang op f4095,34'/jen in uitgaaf op f 3720,43'en alzoo met een goed slot van f374.91. De begrooting voor 1900 1901 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 2758,36'/2. Ter voorziening in de vacature van dp k- graaf, ontstaan door do periodieke aftreding van den heer J. G. Luijk, werd eeno voor dracht opgemaakt, waarop de aftredende als no. 1 en de heeren A. G. van Zorge en A. Kloet onderscheidenlijk als nos. 2 en 3 werden geplaatst. Tot ontvanger-griffier werd benoemd do heer G. M. P. W. Hanssens. Veere. Maandagmiddag kwam alhier de hoogaarts No. 36, schipper Bastiaan Jobse, binnen, die een steur gevangen had, welke een gewicht had van 90 kilogram. Zaterdagmiddag is de prins de Join- ville op twee-en-tachtigjarigen leeftijd te Parijs gestorven. De prins was de derde zoon van Louis Philippe en diende zijn rang bij de marine, waar hij den rang van vice-admiraal bekleedde. Door de verban- ningswet van 1886 verloor hij zijn rang en werd van de rol geschrapt. Een der krijgs bedrijven waardoor de overledene zich be kend maakte was de bestorming van Vera Cruz in de Mexicaanschen oorlog. In 1810 bracht hij de Prins Napoleons overblijfselen van St. Helena naar Frankrijk aan boord van de „Belle Poule". Hij huwde te Rio de Janeiro met Prinses Anna, dochter van Brazilië's Keizer Pedro II. Hij streed Ia- tor voor Tanger, in Amerika, ook in den oorlog van 1870, doch Gambetta liet hem gevangen nemen. Na den oorlog word hij tot afgevaardigde verkozen, doch in 1876 trok hij zich uit liet publieke leven terug. Hij was zeer gezien. Te Plauen in Duitschland is bij hot overladen van oen menagerie een groote bruine beer ontsnapt. Bruintje begon on- middelijkeen wedloop mot een eloctrischen tram, die hij schitterend versloeg (ongeluk kig was er geen tijdopnemer van den bond). Hij had liet er echter warm van gekre gen en sprong in de Elster, toevallig juist in een zwembassin en wel aan den heoren- kant Doch toen hij dat merkte, kroop hij er weer uit, liep een eindje om en plonsde in de damesbassin De panischcn schrik die daar ontstond, kan men zich voorstel len. Alle badenden vluchtten in haar hok jes. De beer echter werd weldra door zijn baas gepakt. In de Engeische stad Coventry is gedurende een hevig onwedcr de bliksem geslagen in een horlogemakerswerkplaats, waar al het staal door den electrischon stroom magnetisch werd. Do kleine stalen artikelen, horloge-deeltjes enz., zullen wel weder van hun magnetische kracht ont daan kunnen worden. Maar do grootcre gereedschappen zijn waarschijnlijk voor goed bedorven. De horlogemaker ontdekte eerst wat er gebeurd was, toen hij met een tang een schroefje wilde opnemen en een half dozijn schroefjes, welke los in de doos lagen, naar die tang toevlogen. Op een veld bij Schweidnisz, in Sile- zië zijn dertien knapen, die daar werkten, door den bliksem getroffen. Een van hen werd gedood; do twaalf anderen lagen bewusteloos op den grond, maar konden weder bijgebracht worden. De kassier van het Hotel de Genève tc Napels is met een pakket juweelen, tor waarde van 250,000 fr., dat een Oosten- rij ksch handelaar hem in bewaring gaf, op den loop gegaan. Het Proces te Brussel. De firma Oppenheim te Brussel wordt beschuldigd voor ruim een half miljoen aan geschenken te hebben weggegeven aan leden van den Transvaalschen Volksraad en aan ambtenaren te Pretoria, om langs dien weg te verkrijgen de leverantie van 't materiaal voor een spoorweg. De firma hoeft hierop de Transvaalsche regeering voor een zeer hoog bedrag afgezet. De quaestie is al zes jaren in onderzoek geweest, een melkkoetje voor advocaten en andere grijpvogels, zou de heer Van Kerk wijk zeggen. Deze week echter begon de openbare behandeling, niettegenstaande do voornaam ste getuigen in Transvaal zitten en vooreerst niet kunnen opgeroepen worden en niet tegenstaande cle advocaten van beklaagden herhaaldelijk aandrongen op uitstel, ten einde een rechtvaardig vonnis kunne ge veld worden. Dr. Leyds legde verklaringen af die hierop neerkwamen, dat hij niets weet van de quaestie; wel zag hij destijds leden van don Volksraad met rijtuigen of fietsen rij den die zij verklaarden gekregen te hebben. De expert Westerinau verklaarde op ver zoek van de Transvaalsche regeering de boeken der Maatschappij onderzocht te hebben en gezien dat in de boeken 548,000 ingeschreven was voor reiskosten van den heer Oppenheim. De heer Preud'homme, algemeen secre taris-generaal van de Maatschappij, daarna gehoord wordende, verklaarde, dat hij bij zijn verblijf in Transvaal den indruk kreeg, dat de regeering de Maatschappij vijandig gezind was. Daarna werden de verzoeken, ook door den procureur des Konings, om verdaging der behandeling, herhaald. Christelijke Scheurkalender Barnabas, 3e jaargang. Uit gave K. Ie Cointre, Middel burg. De derde jaargang van dezen degelij kon kalender verschijnt derhalve weldra. Wij vestigen nu reeds de aandacht op het schild, voorstelling en uitvoering waarvan aan dezen kalender opnieuw een welverdiende plaats in de Chr. huiskamer verzekeren. Het schild verplaatst ons op liet slagveld in Zuid-Afrika. Niet echter om er de el- leiqle te toonen, die do oorlog meebrengt. Néén fijner en liefelijker is de aanblik, liet levendig geschilderd tafereel toont uw oog de barmhartigheid op het slagveld. Daar staat de keurig ingerichte Ambulance wagen van het Iioode kruis. Op den voor grond is de geneesheer bezig met vaste hand een beenwond, gemaakt door een wieeden kogel, te verbinden. Daar ver koelt de liefdezuster de brandende slapen van een stervende en spreekt hem troost in. Met zorgvuldigheid wordt door die twee boeren de verbonden Engelschraan opge beurd om in de ambulance te worden ge plaatst, terwijl twee kaffers op de berrie een zwaar gewonde aandragen, die maar al te wel getroffen is door de scherven van een Lyddiet-bom. Een trouwe vriend vergezelt hem. Ziet ook links de liefde zegevieren op den haat, waar die nobele boer een gewonden Tom Hatkhins helpt voortstrompelen, opdat er voor de toege brachte wonde verbinding, en weer heeling zij. En alleraardigst is het dekblaadje, waar 't liefdezusje den herstellenden krijgs held het pijpje hielp aansteken en hem nu met moedcriijko vriendelijkheid gadeslaat, zich verlustigend in zijn smakelijk genot! Want de wonden staan zoo goed, de koorts is gaan liggen, 't gevaar is geweken. Straks keert de herstelde naar dé zijnen terug! Ziet, zoo openbaart zich Christus den barmhartige Iloogcpriester ter eer de barmhartigheid op het slagveld. Wij zeiden het reeds: deze voorstelling past, zoo juist bij het doel dat de heer lo Cointre zich met deze uitgaaf van »Barna- bas" voorstelt, den lezer te stemmen tot barmhartigheid ook jegens onze Nederland- sche stichtingen van Barmhartigheid. Het schoone boekwerk »Lijden en strij den" (met voorrede van ds. Pierson) wordt tegen zeer verminderden prijs den inteeke- naar aangeboden. Zelden lazen wij met zoo groot genot en aandoening eene his torisch ware levens- en lijdensgeschiedenis als in genoemd Dagboek eener Christin ons verhaald wordt. BVRGERLIJKE STA NE van 18 Juni tot 20 Juni 1900. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. F. J. Buning, 28 j. jm. en F. M. Casteleiin, 22 j. jd. Getrouwd: J. A. Maas, 24 j. jm. en M. Willemsen, 21 j. jd. B e v al 1 e nA. K. Idsenga, geb. Swaal z. A. H. Werij, geb. Zernitz z. GOES. Geboren: 18, PetrusSebastianus z. v. Johannes van Laarhoven en Wilhel- minaDane; 19, Jan Antoon Hubertus, z. v. Jan Antoon Hendrik Aarts en Elisabet Ge- lok;Adrianus Anthonius, z. v. Johannes Petrus Hopmans en Elisabeth Angelina Sophia van der Does. Mei 1900. HEINKENSZAND. Gehuwd: 3, Cor- nelis Bos, 24 j. jm. en Stoffelina Breviel, 23 j. jd. 10, Laurus Moelkor, 27 j. jm. en Maria Karelse, 23 j.jd. 18, Jacob van Dalen, 20 j. jm. en Johanna Paauwe, 21 j.jd. 25, Jacobus de Vos, 24 j jm. en Adriana Zuid- weg, 24 j. jd. Geboren: 13, MarinusBouwdewijn z. v. Ilubregt van Iwaarden en Catharina Maria Wabeke. Willem z. v. Johannes Polder dijk en Cornelia Steenbakker. 27, Pieter z. v. Pieter Bek en Maria Nathalia Claeijs. Qverleden 21, Marinus Zuidhof, 62 j. echtgenoot van Katharina van Luik. BRUINISSE. Getrouwd: 19, Pieter de Roo, 27 j. jm. en Jannetje Haak, 27 j. jd. Geboren: 5, Jannetje Adriana d. v. A. Kik en N. Lievense. 9, Zacharias z. v. J. J. Wemmers en H. Hoogerheide. 16, Din- geman z. v. B. van den Berge en A. Scliil- peroort. 17, Filippus, z. v. A. van den Berg en A. J. van der Est. Overleden: 2, Jan Okkerse 74 j. man van Johanna de Graaff. 6, Dingena, 3 j. d. v. Hendrik Leonart van Oeveren en Jacoba van Gilst. 11, Jan van Steijn, 84 j. man van Pieternella de Koning. DRIEWEGEN. Gehuwd: 4, Daniël van van Maris, 21 j. jm. en Jacoba Krijger, 21 j- jd- Geboren: 10, Adriaan z. v. Willem de Btie en Neelje Paauwe. NISSE. Gehuwd: den 24 Anthonie Pierloon, 24 j. jm. Nlsse onlangs Katten- dijke en Lena Wisse, 21 j. jd. Yerseke. Geboren: 22, Jacobus Pieter z. v. Jan Bommeljé en Hinderika Trap. Overleden: 8, Neeltje Filius 72 j. wed. van Jan Eversdijk. 16, Gerardus de Blauwe, 1 m. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd en getrouwd: Joos Vergouwe, 25 j. jm. en Laurina Smits 26 j. jd. Iman Koster, 24 j. jm. en Adriana Lutein, 23 j. jd. Geboren: 1, Maria d. v. Jacobus van Bremen en Adriana de Smit. Helena Jannetje d. v. Jabobus Kok en Lydia Baas. 3, Willem z. v. Hendrik van Harn en Neeltje Tolhoek. 14, Hendrik z. v. P. Schouwenaar on M. v. d. Boomgaard. 16, Cornelis z. v. Ch. Brouwer en E. Traas. 18, Suzanna d. v. C. Hoekman on A. Joppe. 25, Jan Leendert z. v. K. v. d. Berge en J. van Baren. 31, Maatje d. v. M. Poortvliet on M. Kooman. Overleden: 11, C. Snoep 58 j. man van P. Paas. 23, Andries 3 j. z. v. II. C. do Vos en M. C. Breel. 25, Jacomina Filius 77 j. wed. van Adriaan Arnoijs. GOES, 19 Juni 1900. In de graanprijzen was geene merkbare verandering. Oude Tarwe fafNieuwe Tarwe f6.20 f6,50. Rogge f 5,50 a f5,75. Winterg. per 100 kilo f af.. Zomergerst per 100 kilo f af, Haver per 100 kilo f af, Bruineboonen f af,.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2