Bekendmaking. Kerknieuws. Gemengde Berichten. ingesloten hadden. Toch heeft Hamelton, die bij deze gelegenheid gewond werd, de vluchtende achterhoede der Boeren nog veel kwaad gedaan. Het Engelsche garnizoen te Winburg heeft het aanhoudend te kwaad met pa trouilles der Boeren. Deze hebben de lijn opgebroken en de telegraaflijn doorgebro ken aan dezen kant der Zandrivier. Zes voorname inwoners van Winburg worden aansprakelijk gesteld voor verdere versto ringen; toch wordt de lijn sterk bewaakt. Robert's proclamatie waarbij de Vrijsta- sters, die voortgaan met vechten, tot rebellen verklaard worden, is vorige week van kracht geworden. Wij laten hier volgen een opgave van Engelsche generaals eu de plaatsen waar zij zich op het oogenblik bevinden. Hord Roberts te Pretoria, generaal Wavell te Johannesburg, generaal Kelly-Kenny te Bloemfontein, generaal Rundie te Hammonia generaal Calville te Heilbron, generaal Bra bant te Ficksburg, generaal Clements te Senekal, lord Methuen bij Kroonstad, gene raal C. E. Knox te Kroonstad, generaal Paget te Lindley, generaal Baden-Powell te Mafeking, generaal Hunter bij Potchef- stroorn, generaal Warren te Campbell, gene raal Carrington te Marandellas, generaal Bulier te Laingsnek en generaal Lyttelton te Wakkerstroom. Bij lord Roberts bevinden zich de gene raals French, Hamilton en nog cenige anderen. Bij sir Redvers Buller zijn gene raals Coke, Uundonald, Clery en anderen. Generaals Hart en Barton bevinden zich bij generaal sir Archibald Hunter. Wel wat oud, maar toch te mooi om het over te slaan vinden wij onderstaande dat als een geval van bijzondere koelbloe digheid in de Transvaalsche couranten wordt vermeld: De heer Smit, een Transvaalsche burger, was belast met het drijven van een der ammunitiewagens van Generaal Cronjé, toen deze zijn stellingen bij Jacobsdal verlaten had en langs de Modderrivier oostwaarts trok. Een klein escorte burgers verge zelde den wagen. Opeens werd men een groote af deeling lanciers gewaar, tegen welke het kleine escorte niet opgewassen was. Na kort be raad dringt de heer Smit er op aan dat de burgers zullen wegrijdenindien de ammunitie-wagen toch in 's vijands handen moet vallen heeft het geen nut, dat anderen dan hijzelf worden gevangen genomen. Nadat de burgers zich ijlings uit de voeten hebben gemaakt, rijdt Smith kalm weg met zijn muilwagen door en laat de lanciers naderen, alsof hun nadering hem in het minst niet verontrustte De lanciers gaan voorbij, begroeten Smit, die door zijn khaki kleeding er een beetje Britsch uit zag, en gaan verder huns weegs zonder den minsten argwaan in den ammunitie- wagen te hebben, welken zij dachten dat tot den Engelschen leger trein behoorde »Het grappige van het geval is, dat kort nadat Smit Generaal Cronjé's menschen had bereikt, dezelfde lanciers door de on zen worden aangevallen met de ammunitie uit Srait's wagen Tengevolge van dien aanval werden eenige der lanciers, o. a. een officier, krijgsgevangen gemaakt. En Smit behoorde onder degenen, die de krijgs gevangen lanciers naar Pretoria heeft be geleid." Goes. De overgangsexamens voor de leerlingen der Hoogere Burgerschool zullen plaats hebben 14 Juli a. s. Het toelatings-examen voor de Hoogere Burgerschool op 16 en 17 Juli a. s. Al de examens zullen aanvangen des voor- middags 9 uren. De inschrijving van leerlingen voor de Hoogere Burgerschool te Goes, cursus 1900'1901 zal plaats hebben indien men zich bij den Directenr aanmeldt op Dinsdag 26 Juni a. s. of Dinsdag 3 Juli a. s. tusschen 2 en 4 uren 's namiddags. iocs. Bij het gemeentebestuur is door P. M. Brontbacher, bakker te Goes, ingediend een verzoek om vergunning voor het oprichten eener bakkerij in perceel A 37, gelegen aan de Vlasmarkt. Verzoek en teekening liggen ter vissie op de Secretarie, gedurende eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren, terwijl Zaterdag 30 Juni a. s. des voormiddags te 10 uren ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven tot het indienen en bespreken van bezwaren. Ned. Herv. Kerk. Tweetal te Hoedekenskerke, ds. J. G. Andreae, te Kattendijke en ds. J. Gerrit sen, te Colmschate. Beroepen te Zutfen, ds. N. Lofvers, te Markeloo; te Niezijl, J. D. Dercksen, cand. te Utrecht; te Ostende, (Bolgische Zendingskerk) ds. A. M. Knottnerus, te Zaamslag; te Lobith, ds. W. v. Deursen, te Urmond. Aangenomen naar Oosterwijtwerd, door H. F. A Focken, cand. te Oosterbeek naar Heerewaarden, door ds. P. W. Ver- kouw, te Geervliet; naar Koedijk, door ds. R. E. Wieringa, te Zuid Zijpe; naar Hoogwoud, door ds. A. Groeneveld, te Schellinkhout. Bedankt voor Hindeloopen, door F. de Haan, cand. te Leeuwarden; voor Oter- leek en voor Nieuw Dordrecht, door F. J. Folpmers, cand. te Eernewoude; voor Waterlandkerkje, door ds. O. Groenewoud te Ee; voor Burgh, door H G. T. Rave- steijn, cand. te Utrecht;voor Dorkwerd, door ds. H. Kwint, te Nieuw- en St. Joos- landvoor Eexta, door ds. G. Th. Smit, te Longerhouw. Geref. Kerken. Beroepen te Zegwaart, L. van Loon, cand. te Zwijndrecht. Bedankt voor Veondam, door ds. R. Sme ding, te IJselmonde; voor Witmarsum, door ds. D. Meindersma, te Oldekerk. Woensdagavond 13 Juni was het voor de Geref. Kerk te Nieuwerkerk (Duiveland) een feesturc. Zij mocht toen het grootte voorrecht genieten den eersten steen te zien leggen van de nieuwe Kerk. Ds A van Bueren van Bruinisse, onze waarde Consulent, hield daarbij een tref fende rede, waarin hij de talrijke schare, die was opgekomen in dezen eersten steen deed zien den gedenksteen van Gods wel dadigheid en trouw aan zijne gemeente alhier, vooral in de laatste dagen bewezen. Vooral deed ZWelEerw. de beteekenis dezer steenlegging uitkomen in het laatste deel zijner rede, waarin hij in den eersten steen deed zien de eeuwige toekomst van de gemeente des Heeren. Onze waarde Oudste Ouderling, C. van Westen, werd daarna door den spreker uit- genoodigd den eersten steen te leggen en hield daarbij een korte toespraak. Na een woord van toepassing door Ds A. van Bueren ging de schare uiteen, na hot zingen van Ps. 60 vers 10. Middelburg. J. 1. Donderdag vergaderde de Centrale Antirevolutionaire Kiesveree- niging voor het district Middelburg ter bespreking der ontstane vacature in do Provinciale Staten van Zeeland door het overlijden vaa den heer D. J. Dronkers. Op die vergadering waren vertegenwoor digd de kiesvereenigingen te Middelburg, Veere, Arnemuiden, Grijpskerke, Seroos- kerke en Gapinge. Vrouwepolder had geen afgevaardigde gezonden. Verschillende personen werden genoemd en besproken en met die besprekingen gingen de afgevaardigden naar hunne res pectieve kiesvereenigingen ten einde in de te houden vergaderingen te stemmen over een te stellen candidaat. Uit de aldaar gehouden stemmingen waarvan het resul taat heden aan het centraal bestuur werd medegedeeld bleek bij samentelling der uitgebrachte stemmen dat met overgroote meerderheid en bijna eenparig tot candidaat is gesteld de heer D Wisboom Verstegen notaris te Middelburg. Morgen Dinsdag zal dus door de geza menlijke Antirevolutionaire Kiesvereeni gingen de candidatenlijst bevattende den naam van den heer D. Wisboom Verstegen bij den burgemeester van Middelburg als voorzitter van het hoofdstembureau wordeD ingediend. Woensdag 20 Juni 2'/s uur, gemeenteraad ter behandeling van onder staande zaken: Benoeming voorzitters en leden stembureaux en lid Burgerlijk Armbestuur. Ingekomen stukken. Beschikking post onvoorziene uit gaven, begrooting 1900. Af- en overschrijving begrooting 1900. Voorstel van burg. en weth. naar aanleiding van de aan Gedeputeerde Staten gedane aanvraag van H. P. den Bouw meester c. s. om vergunning tot het leggen van spoorstaven in verschillende wegen ten dienste van den aanleg van een stoomtram Domburg—Middelburg; id. naar aanleiding adres naamlooze vennootschap Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. en Co. om vergunning tot het aanleggen van een electrische spoor over de Baanstraat; id. tot het aanbrengen van verbeteringen aan de woning van het hoofd der bewaarschool; id. naar aanleiding adres van A. D. Littooij c. s. betreffende den prijs van het gas voor drijfkracht; id. naar aanlei ding adres W. C. Noske om vergunning tot het leggen van een dam in de sprink langs de I.angevielesingel ter verkrijging van een uitweg ten behoeve van diens tuinbouwinrich ting aldaar; id. tot cobinatie van de scholen D en E. Inlichtingen van burg. en weth. in zake het scheikundig onderzoek van duinwater. Adres van J. C. de Mooij en W. H. Martin om verlenging van erfpacht betreffende een stuk grond in de Lange Geere, indien de commissie van financiën daaromtrent zal heb ben gerapporteerd. Middelburg. De Kiesvcreeniging »Neder- land en Oranje" alhier heeft in hare ver gadering van 15 dezer onderstaande motie aangenomen. »Do Kiesveroeniging »Nederland en Oranje" te Middelburg betreurt, dat Gede puteerde Staten van Zeeland hebben kunnen goedvinden reeds binnen acht dagen na het overlijden van een lid der Provinciale Sta ten, den dag te bepalen, waarop de ver kiezing voor de vervulling der pas ontstane vacature moet plaats hebben." Vlissingen. Door Mevr. de Wed. C. Mortier-Jansen is aan de Diaconie der Ned. Herv. kerk alhier f 500 gelegateerd vrij van successierechten. Vlissingen. Het kon. Eng. jacht »Osborne" kwam Zondag alhier ter reede waar het ankerde. Waarschijnlijk Woensdag komt het jacht op de haven ter inscheping van den khedive van Egypte die Woensdag alhier verwacht wordt. Kortgene. M. Barbier, postbode-besteller alhier, is op verzoek om gezondheidsredenen, overgeplaatst naar Oosterbeek. Terneuzen. Zaterdagavond kwam de 20 jarige L. S. wonende alhier van zijn werk naar huis, toen hij met een zijner makkers besloot gekleed het kanaal over te zwemmen. Bijna den overkant bereikt hebbende, zag men hem in de diepte weg zinken. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald en naar de ouderlijke woning gebracht. Groede. De vergadering van ingelan den van het waterschap Groede Baanst, waaromtrent wij Vrijdag reeds iets mede deelden. telde 53 personen De heer Ham- macher verkreeg 32 van de 53 stemmen, als len candidaat in plaats van wijlen den heer A. de Roo, voor dijkgraaf; 2e en 3e candidaat werden de heeren J. B. Becu, landbouwer te Breskens met 23en W. Salomë te Groede met 43. Tot lid van den dijkraad van hot cal. waterschap Oud en Jong Breskens werd gekozen de heer A. Salomë, landbouwer te Groede, mot 34 stemmen. Onder Oud-Vossemeer is men we der overgegaan tot den aanplant van kie men voor den meekrapteelt; de prijzen van dit artikel zijn gestegen en in verband met de lage prijzen der suikerbieten, heeft men het er maar eens op gewaagdhet was echter niet gemakkelijk om voldoende kiemen te bekomen, daar de voorraad niet groot is. Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben, beschikkende op het verzoek van bur gemeester en wethouders van Schore van 7 Mei jl. no. 58, om vergunning tot het rijden met aan elkander gekoppelde onbe laden voertuigen op de wegen in die ge meente; na gehoord de onderhoudsplichti gen van de kunstwegen in Schore, besloten krachtens 2 van art. 87 van het reglement op de wegen en voetpaden tot wederop zegging ontheffing te verleenen van het verbod in 1, voor wat betreft de wegen, welke voorkomen in den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Schore, zoo dat die wegen mogen worden bereden met twee aan elkander gekoppelde onbeladen voertuigen, mits alsdan de onderstellen stevig aan elkander verbonden zijn. De commies-verificateur 2e cat. bij 's rijks belastingen J. Zuidema te Hans- weert en de kommies 3e klasse R. Wiersuin te Vlissingen (haven) zijn verplaatst naar Amsterdam. De kommies 3e klasse K. Bijlsma te Maastricht is benoemd tot kom mies-verificateur 3e categorie en verplaatst naar Hansweert. Een en ander met ingang van 1 Juli a. s. Gedep. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor om aan de Ned. Maatschappij voor den aanleg en de exploi tatie van een stoomtramweg van Domburg over Aagtekerke, Oostkapelle, Serooskerke en St. Laurens naar Middelburg een sub sidie te verleenen van een derde der kos ten van en aanleg Jpt een maximum van f 127000, verminderd met de tegen 't procent gekapitaliseerde som der bijdragen door belanghebbenden, welke verzekerd moeten zijn tot een bedrag van f 27000, te storten in tenminste 20 jaar. Benoemd tot commies ter directie der registratie en domeipen te Middelburg H. W. Hannivoort, surnumerair der registratie aldaar. Benoemd tot havenmeester aan de tramwegliavens aan het Zijpe B. J. Elsman, sluismeester aan de Westsluis te Sas van Gent. Voor het examen als kinderjuffrouw, afgenomen door de Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereeniging Tesselschade, is 0. a. ge slaagd mej. K. Hollender van Kruiningen. De heer J. J. Geense, burgemeester van St. Philipsland, heeft het vaste voor nemen te kennen gegeven zich voor eene herbenoeming niet meer beschikbaar te stellen, zoodat hij nog dezen zomer zijne waardigheid zal neerleggen. Tijdens de aanwezigheid van de Justi tie te Kapelle naar aanleiding van geploegde fraude door den gemeente-secretaris en ontvanger aldaar, heeft de verdachte Za terdag 11. zich vrijwillig te Middelburg in arrest gesteld. Het te kort wijst een aan zienlijk bedrag aan. De dienstweigeraar De Bruin is thans ten tweeden male door den krijgsraad te 's Hertogenbosch veroordeeldditmaal tot een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden. De eerste weigering werd met een jaar gevangenisstraf geboet. Te Zetten is het stations-koffiehuis tengevolge van hot spelen met lucifers door een paar jonge kinderen, grootendeels een prooi der vlammen geworden. Bij een vechtpartij te Nijmegen ontving een 22 jarige werkman van een onbekend geble ven dader een steek in de zij die den dood tengevolge had. Een doove oude man te Velp is door de stoomtram gegre pen en gedood. Een bijziende oude man aldaar is te water geraakt en verdronken. Een waardig voorganger. Het Haagsclie Dagblad" schrijft: De beruchte »domenee" Wesselsis Vrij dag weer eens door twee politie-agenten zóó dronken opgepakt, dat hij niet in staat was zijn naam op te geven voor het proces verbaal. Om 1 uur des nachts is hij weer los gelaten. De Boeren-gevangenen op St. Helena. De „Manchester Guardian" publiceert een dagboek van de vrouw van den predi kant, die met generaal Cronjé op St. He lena is. Ziehier twee uittreksels er van: 20 April. Mijn man heeft den gene raal gevraagd, wat hij van het eiland denkt. De generaal antwoorde: „Het is een verbanningsoord, dat de Engelschen uiterst geschikt vinden, voor ons is het een plaats om te sterven..." 24 April Mijn man is naar de begra fenis van twee Boeren. Een daarvan had in het kamp twee zonen, die met hom gevangen genomen waren. Men heeft vol strekt geweigerd de zonen bij de begrafenis van hun vader tegenwoordig te laten zijn. Mevrouw Gladstone is overleden. Er is in Engeland een werkstaking onder de dokwerkers. Tengevolge daarvan hebben onder anderen eenige transport schepen, die troepen en oorlogsbehoeften naar Zuid Afrika moesten vervoeren, be langrijke vertraging ondervonden. Engelsche reeders hebben pogingen laten doen om Nederlandsch werkvolk in Engeland te ver krijgen, ter vervanging der stakers, doch vergeefs. Oude graankorrels. Het is bekend dat men in Oud-Egyptische graven, zelfs van 5000 jaren herwaarts, vaak graankorrels heeft gevonden die er zoo gaaf uitzagen dat men beweerde dat zij nog geschikt waren voor ontkieming. Een proef daar mede schijnt echter nooit te zijn geno men. Thans heeft een Fransch geleerde, de heer Gain, aan de Academie van Wetenschappen, over deze vraag een mededeeling gericht die tot een andere slotsom komt. Hij heeft nauwkeurig de korrels onderzocht die de Egyptoloog Maspero hem had ge zonden, en heeft bevonden, dat wel het zetmeel nog vrij gaaf was en door de kiem van een versche korrel kan worden opge nomen, maar dat de kiem der eeuwenoude korrels geheel was verdroogd en onvat baar voor ontwikkeling. Reeds na een halve eeuw begint de kiem te ontaarden. Het verhaal, dat zulke oude korrels nog geschikt zijn om graan voort te brengen, berust dus op een dwaling. Christelijke verzorging van Zenuw lijders. Aan allen, die in deze dringende behoefte willen helpen voorzien. Gelijk u wel reeds bekend zal zijn, heeft de laatsgehouden Algemeene Vergadering der Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen en Zenuwlijders zich gedrongen gezien, de oprichting te beproe ven van eene afzonderlijke Vereeniging voor Zenuwlijders. Na veel discussie is, met eene stem tegen, aangenomen het voorstel van het Bestuur: do Algemeene Vergade ring besluite, pogingen aan te wenden, dat voor de zaak der Zenuwlijders eene afzon derlijke Vereenigeng worde opgericht, op den zelfden grondslag als deze Vereeniging, en in zusterlijke betrekking tot haar. Het Bestuur heeft zich zóó duidelijk uit gesproken over de drangredenen tot dat voorstel, dat ten slotte de Vergadering oordeelde: de oprichting van eene afzon derlijke Vereeniging voor Zenuwlijders moet worden beproefd. In het belang, tot voor ziening in den schreienden nood, van de groote menigte Zenuwlijders in alle kringen onzes volks. De drangreden was, volgens, de eigen woorden van het Bestuur: »de boven ver wachting groote uitbreiding van den arbeid voor Krankzinnigen, waartoe de Vereeni ging de laatste jaren is gedrongen, en waardoor zij verhinderd is en wordt, zelve het te Breda in 1897 aangenomen plan van verzorging van Zenuwlijders tot uit voering te brengen." De zaak staat dus zooals er geen af zonderlijke Vereeniging wordt opgericht, dan is het te vreezen, dat er, althans in den eersten tijd, van georganiseerde chris telijke verzorging van Zenuwlijders weinig of niets zal komen. De vele voorloopige bemoeienissen van het Bestuur voor deze zaak zijn telkens en telkens weer afgestuit op het hoofdbe zwaar: die taak er bij te nemen en naar behooren te vervullen, is ondoenlijk. Nieuwe krachten moeten voor dit deel van den arbeid der barmhartigheid worden opgeroepen en te werk gesteld. Er zijn nog duizenden mannen en vrouwen in Neder land, die den Heere Jezus belijden naar de Schriften, maar tot nu toe niet aan de christelijke verzorging van Krankzinnigen en Zenuwlijders hebben medegearbeid. Ook hun gebed, hun zilver en goud, hun kracht en ijver wake op voor de ellendigen, die aan verzorging in Jezus'Naam behoefte heb ben En velen, die reeds lang lid zijn van de meergenoemde Vereeniging, kunnen ook nog wel hulp bieden vooreen afzonderlijke verzorging van Zenuwlijders. De ondergeteekeuden zijn opgetreden als een Vereeniging voor Zenuwlijders. Zij hebben gemeend de daartoe strekkende uit- noodiging van het Bestuur der Vereeniging tot christelijke verzorging van Krankzin nigen en Zenuwlijders niet te mogen afwij zen, omdat het hun duidelijk is geworden, dat het tot schade van de Zenuwlijders zal zijn, nog langer te wachten met de orga nisatie naar vast systeem van den arbeid tot hunne verzorging. Zij komen nu tot de Christenen in den lande met de bede: maakt u op tot dit noodige werkOntferm u, naar den wil en de werking van den Vader der barmhartigheid, den God aller vertroosting De concept-statuten der nieuwe Ver eeniging zijn gereed" In de eerste week van September wenschen wij eene algemeene samenkomst van belangstellenden te houden, om dan over het al of niet oprichten van eene afzonderlijke Vereeniging te bellissen en, in het gehoopt geval van genoegzame deelneming, haar te constitueeren. Over den grondslag is discussie uitge sloten; de grondslag zal dezelfde zijn als die van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen, n 1. het Woord Gods, volgens de verklaring der Gereformeerde Belijdenisschriften. Dit is in overeenstemming met den wensch der bovengenoemde Algemeene Vergadering; daarin wordt de gewenschte nieuwe Ver eeniging gekenschetst als zulk eene, die gebouwd is op denzelfden grondslag en »in zusterlijke betrekking" tot de Vereeniging tot christelijke verzorging van Krankzin nigen staan zal. De bedoeling is, dat beide Vereenigingen geheel vrij znllen zijn, elk op haar eigen terrein, en, door den gees telijken band op het innigst verbonden, zooveel mogelijk elkanders arbeid zullen bevorderen en van elkanders arbeid zullen kunnen profiteeren, tot heil van de vele lijders en lijderessen. De nieuwe Vereeniging zal zich, zie Art. 1 der Concept-Statuten, geheel onthouden van de Krankzinnigen. Alleen niet-krank- zinnigen worden door haar opgenomen. Over de wijze van verzorging dor Zenuw lijders en de middelen daartoe, achten wij het niet noodig, dat de Vereeniging zich aanstonds in de breede uitspreke. Wel acht de Commissie het gewenscht, te beginnen met een Stichting voor Zenuwlijders. Daarbij kan zich later een georganiseerde Gezins verpleging e. a. aansluiten, indien en zoodra de Vereeniging den tijd daarvoor gekomen acht. Zóó blijven wij ook in de lijn van den voorarbeid, welks resultaat is saamge- vat op de Algemeene Vergadering te Breda 1897 in het toen aangenomen plan van arbeid. Dat plan volgt in hoofdzaak hier, ter overweging. De plaats, waar de inrichting zal moeten verrijzen, dient te zijn eene buitenplaats of een daarmede overeenkomend terrein, in een gezond oord, dat in dit opzicht een goeden naam heeft, midden in het land, aan spoor, tram of boot, niet in de nabij heid van de Stichtingen voor Krankzin nigen. »Men beginne met de oprichting van eenige paviljoens in den trant van een voudige, maar gezellige landhuizen: een le klasse voor 20 patiënten met een slaap kamer voor elkeen 2e klasse voor 20 pa- tienten met een slaapkamer voor 3, ook voor 2 en voor 1 naar behoefte; een 3e klasse voor 30 patiënten met een slaap kamer voor 6, en ook kleinere slaapkamers; bovendien in de 2e en 3e klasse elk een ziekenzaal. Ieder paviljoen hebben zijn eigeu keuken. De pensionsprjjs worde bepaald voor de le klasse op f 6.de 2e klasse op f3. 3e klasse op f 1.per dag, minstens voor eene maand bjj vooruitbetaling te voldoen. Aan het hoofd van elk paviljoen sta een echtpaar of alleen een besturende zustor, bijgestaan door een verpleger en eene ver pleegster, met 2 a 3 dienstboden. De inrichting hebbe een eigen genees heer, woonachtig op het terrein, zonder buitenpractijk dan alleen voor consult, en zoo min mogelijk met administratieve be moeiingen. Voor de geestelijke verzorging zoeke men aanvankelijk hulp bij een naburig predikant. De vermoedelijke kosten van oprichting bedragen naar globale berekening ruim f 200.000. Met deze berekening tot grond slag zal de exploitatie nog zonder verlies kunnen geschieden, indien door elkander genomen twee derden van de beschikbare plaatsen worden bezet." Meer hebben wij thans niet te zeggen tet verduidelijking en rechtvaardiging van ons optreden. Wij vragen nu uwe hulp om te komen tot een begin van actie. Op deze wijze: a. Ieder belangstellende kan gratis een exemplaar van de concept-Statuten ontbie den bij den Vice-Secretaris Ds. A. van Andel, te Heerenveen. b. Vóór 1 Juli verblijde ieder belang stellende ons met kennisgeving, aan boven genoemd adres, van voorloopige toetreding tot de ontworpen Vereeniging. c. Ieder trachte in zijne omgeving de belangstelling te wekken. d. Inzonderheid Kerkeraden, Diaconiën en Fainiliën, die zeuwlijders in haar mid den hebben, gelieven van dit plan goede nota te nemen en van stonde aan mede te werken tot het op gang brengen dezer goede zaak. e. Ook de christelijke bladen zullen de zaak kunnen bevorderen door tijdige en grondige bespreking. Dat wij rekenen op de medewerking van de Afdeelingen Corporation en leden der Vereeniging, die ons deze opdracht heeft gegeven, spreekt van zelf. Vóór het einde van Juli hopen wij allen, die zich als belangstellenden hebben aangemeld een oproeping te zenden tot een algemeene samenkomst, met een exemplaar der con cept-statuten. Wij bevelen dit voornemen aan in de welwillende overweging en de gebeden van allen, die al hun heil voor ziel en lichaam verwachten van de vrije genade en barm hartigheid Gods in Jezus Christus, Zijnen Zoon, door den Heiligen Geest. Utrecht, den 25 April 1900. De Commissie voornoemd. Dr. S. R. Hermanides, Voorzitter. Gel der malsen. Ds. J. W, A. Notten, Vice- Voorz, Velp. E. A. Keuchenius, Secretaris. Scheveningen. Ds. A. van Andel, Vtce- Secretaris. Ileerenveen. C. Graaf van Lim burg Stirum, Penningm. Arnhem. Jhr. Mr. T. A. J. van Ascii van Wijk. Amers foort. M. J. Chevallier. Zetten. Ds. J. H. Feringa. Zaandam. Ds N. A. de Gaaï Fortman. Amsterdam. F. Gunnink Bz. Kampen. P. Roodhuizen. Zeist. Bovenstaande oproeping wordt van harte ondersteund door de Commissie uit het Hoofdbestuur der Vereeniging tot christe lijke verzorging van Krankzinnigen en Ze nuwlijders in Nederland. Kampen. L. Lindeboom. Minnertsga. L. W. de Vries.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2