Afloop Yerkoopingen enz. Openbare Yerkoopingen. Engeland en Transvaal. Bekendmaking, Kerknieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Een Reuter correspondent meldt uit de hoofdstad van Basoetoland, (Maseroe) dat er 7000 Boeren staan in het district Beth lehem, dat commandant Olivier in het laatste gevecht bij Rooikrans zou zijn ge dood, dat commandant De Villiers doode- lijk zou zijn gewond, dat Stevn nu in Vrede is, dat 1500 Boeren zich aan generaal Bra bant hebben overgegeven. Een Jobstijding die, blijkt zij waar, ons hartelijk leed doet. Genoemde commandan ten, vooral Olivier, hadden zich onsterfe lijke lauweren geoogst bij Graspan en later bij hun tocht uit Noordelijk Kaapkolonie naar Kroonstad. Intusschen komt nog één ander bericht op zijn beurt weder de Engelschen ver ontrusten. In een gevecht bij Roodewal heeft Kelly- Kenny een heel bataljon verloren. Er sneu velden 17 man waaronder 2 officiereu; 76 man werden gewondwaaronder 5 officieren en de geheele rost, ongeveer 400 man, werd krijgsgevangen gemaakt. Ook bij Heilbron, 25 mijl beoosten Roo dewal hebben de Boeren gewonnen. Daar zat Methuen in de klem. En omtrent de voordeelen door Buller behaald aan de Drakenbergen komt zoo weinig aan het licht, dat men aan de waarheid zijner me- dedeelingen gaat twijfelen. In elk geval leed hij daar tamelijke verliezen. Ook 't volgende bericht van hem geeft te denkenHildyard heeft den doorgang door den Almondsnek geforceerd, het laatste défilé vóór de vlakten van Charlestown. De vijand was in groot aantal aanwezig en viel de Engelsche cavalerie levondig aan. Buller hoopt, dat de verliezen beneden de honderd zullen zijn. Onder voorbehoud geven wij nog eenige laatste berichten. Het gerucht gaat dat de Boeren Bloem fontein heroverd hebben. Een gedeelte der kantoren van de Char tered Company te Kaapstad is door brand vernield. De Afrikaanders worden voor de schuldigen aan dien brand gehouden. Van Boesclioten, secretaris der Trans- vaalsclie legatie te Brussel, is naar Zuid Afrika vertrokken om zich ter beschikking van Kruger te stellen. De legatie blijït echter bestaan zoolang Kruger zich niet heeft overgegeven. Kelly Kenny seint uit Bloemfontein dat hij sedert 7 Juni geen bericht omtrent Methuen ontvangen had. Den 6en had hij noordelijk van Vechtkop gevochten. De Engelsche krijgsgevangenen van Lind- ley, zijn te Vrede en worden goed behandeld. Buller seint uit Volksrust dat de Boeren Langsnek en Majoeba ontruimd hebben; en dat hij gebrek aan water heeft. Engelsche troepen uit het noorden ko mende hebben bij Honingspruit de Boeren verslagen en zijn naar America vertrokken. Engeland krijgt het kwaad in Noord- Afrika. Groote regens helpen de Ashanti's 't lot der Fngelsche troepen ondraaglijk maken. De somberste meeningen heerschen ten opzichte van het lot van Koemassi. Engelsche en Fransche troepen zijn in Oost-China Tientsjin druk bezigde spoorlijnen tè herstellen. Hun toestand blijft ook daar hachelijk. Schreiner, van wien men lang niet ge weten heeft wat hij was, heeft zich thans als Engelschgeziiul Kaapsch minister ont popt. Het kabinet is ontbonden doch hij is reeds belast met de vorming van een nieuw. Sauer, Hofmeijr, Merriman en Te Water waren voor algemeene vergiffenis voor de «rebellen". Schreiner voor alge meene strafoefening en berooving van alle rechten voor goed. Door deze oneenigheid traden de Hol- landschgezinden uit, en is thans de macht in Kabinet en Volksraad in Engelschge- zinde handen gekomen. Het bataljon der millionaire. Omtrent het batiljon Yeamanry, dat zooais men weet, door de Oranje-Vrijstaters werd gevangen genomen, vinden we in de Engelsche „Spectator" nog het volgende: Eenige der vrijwilligers, die broederlijk- een tent deelden, hadden samen twee mil- lioen rente per jaar. Tegen een der vrij willigers, die gedurende een hevigen storm kalm door bleef werken om de brug schoon te wasschen, werd gezegd: „Gij schijnt een goed zeeman te zijn, soldaat". „O", was het antwoord, „sedert tien jaar heb ik een eigen jacht". Men ziet dus, welke goede vangst de Boeren gedaan hebben, en het is dan ook wel te begrijpen, dat er tal van families in Engeland door het bericht van de ge vangenneming dezer„keurbende" in onrust verkeeren. Een Engelsch blad in Natal schrijft een en ander over Abel Erasmus van Lij- donburg. De schrijver van het artikel heeft in de vallei gewoond en kent dien man. De vallei is prachtig en vruchtbaar, onge veer 75 vierkante Engelsche mijlen groot, in het Oosten begrensd door de Draken- bergen en in het Noorden en Westen door de brcede en diepe Oliphantrivier met de forten Olifant en Webber. Zoo lang als voedsel en ammunitie het uithouden, zou den de Boeren daar „volkomen veilig" zijn. Wanneer zij verdedigd wordt, is de positie „eenvoudig onneembaar" daar het een serie van vulcanische fortificaties en mijlenlange kopjes zonder begin of eind is. De schrij ver staat er voor in dat 2000 Boeren met artillerie het gedurende een onbepaalden tijd tegen 200,000 Britsche troepen kunnen uithouden. Abel Erasmus is een „Boer of the Boers" in vergelijking waarmede Paal Kruger een hypocritical mythis. Wat de schrijver daarmede bedoolt is niet recht duidelijk. Abel is een knappe, schoone oude man, een grand old man, en zeventig jaar oud. Hij is zes voet groot en is hot mooiste type van den Boer uit de oude school. Als regeerings-ambtenaar heeft hij 40 jaar lang de naturellen met een ijzeren vuist gere geerd. Hij heeft nooit twisten met de gouddelvers gehad en is geen vriend van de Hollanders. Hij was voorstander van het kiesrecht voor uitlanders na een 5- jarig verblijf. Nu is hij bezig zijn district te verster ken. Voorraden en ammunitie zijn bij stroomen ingevoerd over Komati-poort, het grensstation aan de Delagoabaai spoorweg waar vandaar een zijlijn naar Lijdenburg gaat. De Boeren zullen voet voor voet den weg naar Komati en Lijdenburg verdedi gen. Dit ziet er zegt de Speaker niet naar een spoedig eind van den oor log uit. Lijdenburg zal niet de laatste sterkte der Boeren wezen. Die zal zijn in het Zoutpansbergsche of liever in Magatoland, dat de Boeren eerst verleden jaar hebben heroverd, na het 37 jaren te hebben over gelaten aan de Kaffers, de oorspronkelijke bewoners. Het is een woeste bergstreek, vol dichte bosschen, met amphitheatersgewijze rijzen de bergvlakten en hooge, seherpgetande bergen, een reeks van natuurlijke sterkten waar één commando een groote Britsche legermacht zou kunnen tegenhouden. Het Britsche leger daar te krijgen zou ontzaglijk veel kosten. Het land ligt even ver van Pretoria ten Noorden als Bloem fontein ten Zuiden, en het is voor een leger haast onmogelijk er door te komen. Roberts zou over een afstand van 214 mijlen gebruik kunnen maken van den Pieterburgspoorweg. Maar het overige ge deelte van den weg en van de 80 mijlen, welke dan nog afgelegd moeten worden, eer Louis Trichardt, de hoofdstad van Ma gatoland, is bereikt, is onbegaanbaar en loopt door dichte bosschen. De drie passen, welke tusschen de on beklimbare bergen door toegang geven tot het binnenste des lands: de weg naar de hoofdstad, door een nieuw, sterk fort be- heerscht, een andere bij Funyo en een bij Pisangkop, zijn gemakkelijk door een ge ringe krijgsmacht te verdedigen.' De Boeren vinden op de bergen over vloed van water en groote hoeveelheden meel, welke daar vooraf gebracht en er waarschijnlijk nog aanwezig zijn. Daarenboven is het klimaat koel en ge zond maar beneden, in de vlakten, waar de Britsche troepen hun kamp moeten op slaan, heerschen kwaadaardige moeras koortsen, die waarschijnlijk wel machtige bondgenooten voor de Boeren zouden zijn en meer slachtoffers zouden maken dan de Mansergeweren. De naam Lijdenburg herinnert aan een droevigen tijd in de geschiedenis der Boe ren, gelijk Weenen, Moordspruit, Bloed rivier en zoovele andere, aan de wreedheden, welke de Natal-voortrekkers ondervonden van Dingaan en andere zwarte Nero's. Het district Lijdenburg ligt voor het grootste gedeelte op de kruin van het Drakenge bergte, van 4000 tot 6000 voet boven de oppervlakte van de zee. Het was naar deze streken, dat omstreeks 1850 een aan tal Boeren heentrokken en er Andries- Obrigstad stichtten. Het was in een tijd van verwarring en verdeeldheid onder de leiders der Boeren, toen partijschappen en kerkelijke twisten woedden. Wegens de heerschende koortsen moest het dorp worden verlaten, en de overblij- venden zochten naar een gezonder oord. De naam der nieuwe hoofdstad luidde aan vankelijk Nieuw-Obrigstad, doch men had nog zooveel lijden te verduren gehad en de dood had zulke zware offers geëischt, dat „Lijdenburg" beteekenisvoller naam gerekend werd. In Maart 1849 was de vereeniging van alle Transvalere onder één Regeering tot stand gekomenmaar in 1857 scheidde Lijdenburg zich af, voornamelijk als een gevolg van kerkelijke quaesties. Zoo ont stond een afzonderlijks Republiek Lijden burg, totdat in April 1860 bij de „Lijden- burgsche Conventie" de vereeniging tot stand kwam. In deze streken hebben de weinige Boeren, die er zich vestigden, voel te stel len gehad met lastige kaffersbij wijlen werden zelfs geheele gedeelten door blan ken verlaten. Het dorp Lijdenburg is in de latere jaren veel vooruitgegaan, als een gevolg van betere verkeersmiddelen. Het geheele district, een der grootste van de Republiek, telt trouwens eene bevolking niet grooter dan 3000 blanken en 25.000 „naturellen." Piet Retief. Hoe het te Kaapstad voor eenige weken is toegegaan, wordt van daar aan De Tele graaf als volgt gemeld: Boven in de Strandstraat woont Piet Retief, die een goed Afrikaander Boarding- house heeft. Hij is een warm patriot en voelt zijn verwantschap met den beroemden Piet Relief, die eenmaal door Dingaan ver moord werd. Bij hem zijn op dit oogen- blik gelogeerd eenige Vrijstaatsche hoofd ambtenaren, die den eed van trouw aan Engeland niet wilden afleggen. Toen het Zaterdagmiddag bekend werd, dat Maandag de Mafekingdag zou zijn, kwam een troep kleurlingen bij Retief zeg gen, dat hij Maandag ook de Britsche vlag moest uitsteken, waarop Retief antwoordde, dat dit zijn zaak was, waarop zij hem dreigden, zijn huis te vernielen. Retief was dus een beetje voorbereid en liet op het dak van zijn huis alle klippen dragen, die maar in den tuin gevonden werden, groote en kleine. Gisteravond, om 7 uur, verscheen de troep: kleurlingen en soldaten; men eischte binnengelaten te worden, om de vlag te planten, wat Retief weigerde. Toen begon een vreeslijk bom bardement! Geen ruit bleef heel en zelfs het houtwerk der ramen werd vernield. Maar van de andere zijde zat men ook niet stilmen zond om politie, maar deze talmde. Men wierp steenen en flesschcn, kond en warm water. Een dochtertje van Retief gooide een leege ehampagne-flesch zoo juist op een zwartkop, dat deze voorloopig buiten gevecht gesteld werd. Maar toen boven alle ammunitie op was, werd de toestand zeer hachelijk. Retief zelf zette zich toen achter de deur, met een langen, scherpen gemsbokke-hoorn in de handen, en gaf ieder, die naar voren drong, een geduchten por. (Vandaar het gerucht in de stad, dat ze in Retief's huis bajonetten gebruiken.) Eindelijk kwamen andere soldaten, die den strijd toch wat te ongelijk en schande lijk vonden, en die Retief hielpen, voor een paar goede borrels whiskey. Dat was het einde. Negen gewonden moesten naar het hospitaal vervoerd worden. Het huis van Retief is de vroegere, ruime pastorie der Hollandsch-Luthersche kerk, opgetrokken in den sierlijken oud-Holland- schen bouwtrant, 't Is een huis uit de vorige eeuw. Zoo iets kon hier plaats hebben in 1900, in een stad met 90.000 inwoners, het cen trum der beschaving, het Leipzig van Zuid- Afrika. Ja, de rassenhaat is thans hevig en vooral dat kleurlingentuig, opgezweept door de onmogelijkste, Engelsche leugens, is zeer scherp anti-Afrikaansch. Goes. De heer A. F. Lasonder, genees- en heelkundige dezer gemeente, zal Vrijdag 15 Juni des namiddags te twee uren in het Gasthuis zitting houden tot het Vaceinee- ren en Hervaocineeren De zoo genaamde trouwboekjes moeten worden mede gebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwkoop, W. R. Boeren dans, cand. te Utrecht; te Mijdrecht, ds. D. Bax, te Hierden; te Steenwijk, ds. G. G. J. Bleeker, te Mastenbroek; te Kootwijk, W. Bieshaar, cand. te De Bilt; te Oudeschild, dr. G. J. Brutel de la Rivière, te 's Gravenmoer. Aangenomen naar Nieuw Helvoet, door E. J. v. d. Brugb, cand te 's Gravenhago Bedankt voor Oudeschild, door ds. P. R. A. v. Meurs, te Barsingerhornvoor Huisduinen, door J. M. Coops, cand. te Hekendorp; voor Klaaswaal, door W. H. Boerendans, cand. te Utrecht; voor Zij- derveld, door B. Tichelman, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Nunspeet, ds. A. Voogel, te Gouda B; te Winsum, ds. P. Bos, te Ten Boer; te Neede, J. Bosch, cand. te Zwolle. Bedankt voor Wierden en Rijssen, door ds. M. v. d. Mast, te Edam. Vlissingen. Aan het graf van wijlen den heer mr. C. Bakker is Maandag het woord gevoerd door de heeren van Woel- deren, directeur der maatschappij Zeeland. namens collega's en personeeldoor baron De Koek, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, namens de vriendenden hoofdingenieur tot exploitatie van staats spoorwegen, namens deze maatschappij, en dr. P. Bakker, broeder des overledenen, namens de familie. N. en St. Joosland, 11 Juni. Heden vierde de heer A. van Waarde, zijn 60 jarigen geboortedag. Onder de vele .cadeaux die den jubilaris vereerd werden, behoorde ook een photographie van de leden van den gemeenteraad in prachtige iijst. Ook het muziekgezelschap „Willen is kunnen" bracht den jubilaris eene serenade. Bij de op 12 Juni gehouden her stemming voor een lid van den raad te St. Laurens, vacature G. Kwekkeboom is gekozen de heer J. Wondergem met 43 stemmen. De heer K. Houterman verkreeg 34 stemmen. IJzendijke. Benoemd tot Post en Te- legraafoesteller G. van den Bout alhier. Mr. Troelstra gaat 1 Juli, a. voor een maand naar de cellulaire gevangenis te Schoveningen. Agent van politie in :t park te Rot terdam: Mijnheer, heeft u ook een potlood voor me te leen? Jawel, beste vriend. Agent (zich in postuur zettend): Nou uw naam? Ik zag je zooeven bloemen plukken! Te Krimpen is een werkman, op een houtvlot in de Lek eenig werk ver richtende, door den bliksem gedood. Zijn kameraad werd omvergeworpen, doch be hield het leven. Te Helder heeft een dronken marinier die met het oorlogsschip Koningin Emma uit Indië teruggekeerd was, een politieagent die hem het vechten wou beletten, en hem daarop naar 't bu reau bracht, in 't bureau met een mes doodgestoken. Een lioofdcondncteur van het staatsspoor is te ['s Hertogenbosch tengevolge van een beroerte uit den trein gevallen en gedood. Te Rockanje werd een boerenknecht, de steun voor zijn ouden vader, door den bliksem gedood. Te Emmer-Compascuutn is een arbeider, terwijl hij een schuilplaats zocht achter den mast van een turfschip, door den bliksem gedood. Te Delft is een tien jarig meisje overleden ten gevolge van vergiftiging door garnalen. Een schil der uit Rotterdam, te Nijmegen gelogeerd roeide met een bootje daartoe gehuurd de Waal op om te baden, daar de boot ledig terugkeerde ging men hem zoeken en vond zijn lijk; de man bleek bij het baden verdronken. Op de kermis te Heer heeft een 25-jarig werkman uit Maastricht die in een herberg twist kreeg met een kameraad over een meisje dezen op den grond geworpen, en de hersenpan stuk getrapt, waarop de dood onmiddellijk volgde. Ten huize van een kellner in de Petite Rue des Longs-Chariots te Brussel brak Zondagnacht brand uit. Drie kinderen, meisjes van 16, 6 en 3 jaar, kwamen in de vlammen om. Twee andere kinderen, een jongetje van 7 jaar en een meisje van 3 maanden, konden gered worden. De moeder der verbrande meisjes is krankzin nig van schrik geworden. Te New-York is er sprake van een huis van honderd vijf-en-twintig verdie pingen te bouwen, waarin dertig duizend personen huisvesting zullen kunnen vin den. Het zal bevatten: 25.000 slaapkamers, 6500 salons, 4000 keukens, 165 eetkamers en restaurants, 150 trappen, 84 electrische lifts, 70 kilometer gangen, 34.000 schoor- steenen en 40.000 ramen! De hoogte van dat huis zal 435 meter bedragen, dat is zoo hoog als de dom van Keulen en de Eiffeltoren op elkander gestapeld! Voor 125 millioen gulden zal men zulk een toren van Babel kunnen leveren. Maar, als daar eens brand komt? VLISSINGEN, 12 Juni 1900. Boter f 1,10 a f 1.per kilo. Eieren f3,50 a f per 104 stuks. GOES, 12 Juni 1900. Wederom was handel in aanvoer van granen onbeduidend. Oude Tarwe faf.NieuweTarwe f 6.20 a f 6,50 Rogge f 5,30 a f 5,70. Winterg per 100 kilo f af. Zomergerst per 100 kilo f af, Haver per 100 kilo f af, Bruineboonen f af,. Paardenboonen f af,. Koolzaad f af Groene Erwten f af,. Versche Boter f 0,42s a f 0,50. Eieren f 0,75 a f 0,85. OOSTBURG. 13 Juni 1900 Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwef 6,40a f 6,70 N. Rogge f 5,60 a f6, N. Wintergerst f 7,80 a f8,por honderd kilo. Zomergerst f 7,20 a f 7,40 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 7,20 a f 7,40. Kook- erwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 a f 0,00 Paardenboonen f6,80 a f7,00. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H L Rotterdam, 11 Juni. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe, verkeerde in iets flauwere stem ming. Per heet. werd verkocht van f 5,80 tot f 6,75, extra puike kwal. soms nog daar boven, en per 100 kilo f 7,90 a f8,25 en uitgezochte kwal. f 8,30 a f 8,50. Canada- tarwe f5.75 tot f6.10. Rogge, vond in de beste kwal. prijs houdend plaatsing; afwijkende was niette verkoopen. Naar deugd genoteerd van f 5,25 tot f 6. Gerst W inter- en Zomer- alsvoren ver kocht en wel van f 4 a f 4,75 per heet. Chevalier- ontbrak heden. Haver, was onveranderd te plaatsen, f3.20 a f3,75. Witteboonen waren zeer onbeduidend aangevoerd. Bruineboonen zijn tot iets lagere prij zen gedeeltelijk verkocht. Per heet. f 7 f8,25. Blauwe erwten met geringen aan voer, vonden prijshoudend plaatsing. Per heet. f7 a f8. Kanariezaad onveranderd doch met weinig handel, f 6,50 tot f 7,50. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixed f116 f 118; dito langs lichter f 115 f 116; dito uit zeeboot f113 f 114; diUj. dage lijks gewacht f 111,50 f112; dito Juni- aflading f 110jarige La Plata f 124 f 126. Meel. Begin vorige week was de stem ming vast en werd op de belangrijk hoo- gere voornamelijk Amerikaansche telegram men meel aanvankelijk f 1,4, daarna f 1,2 hooger genoteerd met meer zaken. Heden onveranderd vast. Rotterdam, 12 Juni. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1769 runderen, 727 vette, 191 nuchtere kalveren, 857 schapen, 508 varkens, 208 biggen. Run deren le qual. 62, 2e qual. 54, 3e qual. 40, kalveren le qual. 80, 2e qual. 72, Je qual. 64, schapen le qual. 70, 2e qual. 50, 3e qual. varkens le qual. 42, '2e qual. 40, 3e qual. 38 cent. Dinteloord. De jaarmarkt alhier was ook thans weer druk bezocht evenals andere jaren. Aangevoerd waren, ongeveer 450 paarden. De handel was tamelijk levendig. Er werden goede prijzen besteed tot f 600 a f 050 voor beste paarden. Middelburg. Bij de onderhandsche aanbesteding van de levering van zout, enz. ten behoeve van de soldatenmenage was eenige inschrijver de heer J. A. Dekker alhier; voor: zout per 100 K.G. f5,60; azijn per L f0,04; witte peper per KG. f 1,24natten mosterd per K.G. f 0,15en aardappelmeel per K.G. f0,16. Wemeldinge. Maandag werd door Not. Liebert te Kapelle voor Wed. en erven Ant. de Vos, alhier publiek geveild: le Woonhuis en erf groot 0,0075 Heet. kooper dhr. P. Dekker Jz. alhier voor f 485 plus f10 losse goederen; 2e idem groot 1.03.30 Heet. kooper Johs. Leendertse, alhier voor f255 plus f5 losse goederen; 3e 0,0025 Heet. dijk, kooper dezelfde voor f 4, onverm. 10 pCt. onkosten. Vlissingen. Dinsdag werd door notaris Bosch publiek geveildle Het Hotel »Brit- tania" groot 170 c.A. Hoogste inschrijver A. W. Smits, voor f6006. Kooper F. H. van Breen, voor f6016; 2e Het Huis en Erf er naast groot 95 c. A. Hoogste in schrijver M. Goote, voor f2526. Kooper P. J. van Krieken, voor f 2700. Overige per- ceelen onverkocht. Totaal geboden f 4599. ~BJJRGERLIJKE STAND van 12 Juni tot 13 Juni 1900. MIDDELBURG Ondertrouwd: F. van der Leijé 34 j. wedr. en J. J. C. B. Praag, 30 j. jd. A. de Wolf, 24 j. jm. en C. F. Guequierre, 25 j. jd. A. J. van Zanten, 26 j. jm. en A. C. M. van Rooijen, 27 j. jd. J. de Nood, 40 j. jm. en A. M. Batus 30 j- jd. Getrouwd: A. P. van Baal, 24 j. jm. en A. M. Tazelaar, 20 j. jd. L. J. Ilart- hoorn 29 j. jm. en S. M. Maas, 30 j. jd. Bevallen: C. M. Petterson, geb. Schou d. M. C. G. Ceulen, geb. le Jeune d. COLIJNSPLAAT Gehuwd: 3, Dingenis Fortuin, 25 j. jm. en Pieternella Kempe, 24 j. jd. Cornelis Hoogerheide, 26 j. jm. en Hendrika Hollestelle 27 j. jd. 10, Dirk Verweij, 20 j. jm. en Maria Platschorre, 21 j- jd. Geboren: 6, Krijna Santina d. v. Adriaan van Leersum en Adriana Snoep. 26, Maatje d. v. Pieter Abraham Verburg en Sara Noordhoek. Overleden: 11, Cornelia Angenita 18 m. d. v. Marinus Pieter Slimmen en Tona Davinia Boer. LAATSTE BERICHTEN. Tweede Kamer. Afgehandeld werd het ontwerp betreffende de strafwetsple- ging van jeugdigen, waarover later de eindstemming zal plaats hebben. Besloten de volgende week herziening der kieswet en der drankwet in de afdeelingen te on derzoeken. Het voorstel van-Karnebeek om de drankwet niet te onderzoeken omdat de termijn in 1901 voor het vervallen der vergunning nog ware te verlengen werd verworpen met 38 tegen 27 stemmen. Donderdag 21 Juni interpellatie-van Kol over de Koninklijke weigering van gratie aan Troelstra; en de behandeling der pro gressie in de gemeentebelasting; terwijl zoo mogelijk deze week nog de interpel latie-van Dedem over provinciale tollen aan de orde komt. Bij de verplegings-maatregelen in het belang van jeugdige delinquenten bestre den de heeren van Kol en Ketelaar het opvoedingsstelsel in de Rijksgestichten, welk stelsel door de heeren de Klerk en den Minister van Justitie verdedigd werd, waarbij laatstgenoemde maatregelen tot verbetering van het opvoedingspersoneel toezegde en ontkende dat het regel zou zijn dat kinderen in deze inrichtingen ge slagen worden. Vrijdag 15 Juni. Ierseke, 11 uur door not Mulock Houwer voor mr. Dieleman in 't faillisse ment Lampei' mahoniehouten linnenkast en buffetkastje, Singernaaimachine en kast enz. Tuingereedschap, kruiwagens, 9 kippen, 240 ijzeren oesterzeeften. Daarna in de Oester beurt 2 huizen Damstraat en Scheld estraat 470 en 104 c. A. Zaterdag 16 Juni. Wemeldinge, door not. L. Liebert bij Korstanje kersen. Verhuring 6 ure. Maandag 18 Juni. Kapelle, bij Hanson door not-Mulock Houwer 5 uur kersen en pruimen in Kapelle. Cortgene, bij dhr. Noordhoek 1 uur door deurw. Gelner eikenhouten boogkabi- net, 4 kasten, bureau, 3 veeren bedden, goud en zilver, huisraad, kippen, kippen hok met loop enz. 's Heerenhoek, 10 uur bij Verhage een huis erf en tuin 270 cA. En om 12 uur arbeiders inboedel door not. de Ronde Bresser. Dinsdag 19 Juni, Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. mr. Liebert en Pilaar kersen, pruimen, in Ka pelle, Kloetinge, Kattendijke, Goes, Wilhel- minapolder. Vlissingen, ook Woensdag bij Stof- koper door not. de Maret Tak 10 uur 3

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2