Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 12 Mei 1900. Openbare Yerkoopingen. Aanbestedingen. De Slotsom. Bekendmakingen. Ingezonden Stukken. Zijn wij over 't algemeen met de vier wetsvoorstellen in ons vorig nommer ge noemd, tevreden, enkele principiële be zwaren mogen wij niet verzwijgen. De ouderlijke macht is een heilig terrein. En groot moet wel de drang der feiten zijn om ingrijping in die macht te verdedigen. De ouderlijke macht mag echter nooit «xploitatiemiddel zijnen daarom is be perking in de reeds genoemde gevallen noodig. Maar dan boude zich de wet aan het strikt noodigo. En hiertoe behoort onzes inziens de meerderjarigverklaring niet. In onzen veelbewogen tijd met zijn los making van alle banden van gezag en fa milie schijnt ons de meorderjarigverklaring van het kind vóór zijn 23ste jaar niet ge wettigd. 't Is waar, vele jongelieden gedragen zich reeds lang vóór dien tijd als waren zij reeds meerderjarigdoch hieruit volgt nog niet •dat de wet hen daarin tegemoet kome. Laat zij den band tusschen ouders en kinderen niot helpen verslappen. Nu reeds kan bij uitzondering meerder jarigverklaring voor den 23 jarigen leeftijd verleend worden. Maar dat is dan een uit zondering, een gunst. Zooals de regeering het nu voorstelt zou het een recht worden. Ook zouden wij ons niet onvoorwaarde lijk durven verklaren voor de wetsbepaling dat tot het aangaan van een wettig huwe lijk do toestemming niet alleen van den vador maar ook van de moeder vereischt wordt. Ligt hier niet eonig gevaar dat de wet gever aan het feminisme in zijn meest laakbare consequentiën gehoor geeft? Er kunnen gevallen zijn dat de stem der moeder in 't kapittel noodig is; voor al wanneor zij, verder ziend dan de vader, een slecht huwelijk voorziet. Maar zal door deze belemmering niet in de hand geworkt worden de zonde van het buiten echtelijk samenwonen der twee geliefden? Dat de ouderlij ko macht der moeder bij den dood des vaders ophouden moet en deze macht wordt overgebracht op een nict-bevoegde, komt ons voor eon middel te zijn erger dan de kwaal. Wij mogen dit yalsche beginsel niet aanvaarden. De weduwe treedt in de rechten van haar man in publiekrechtelijke zaken; onver breekbaar behoort ook haar recht van voogdij te blijven, dat zij reeds had krach tens eene van God gestelde ordinantie en geen macht ter wereld haar mag ontnemen. Het wetsontwerp rechtigt ook tot ont zetting uit de ouderlijke macht bij geble ken ongeschiktheid of onmacht. Wij hechten nog te veel aan de heilige taak van het ouderlijk gezag om de uit oefening er van afhankelijk te willen stel len van het goedvinden van derden. Het is dan ook niet zonder reden dat vele Kamerleden in de Sectievergaderingen gezegd hebbenOntzetting der ouders uit de ouderlijke macht om bepaalde reden is goedmaar behoort ook de ontheffing, d. i. de vrijwillige afstand van het ouder lijk gezag, te worden toegestaan Mag de wetgever den ouders de bevoegdheid toe kennen zich aan hun eersten plicht, de zorg voor hun kinderen, te onttrekken Zal daardoor het gevoel van verantwoorde lijkheid niet op schromelijke wijze worden verslapt Het klinkt ons ook zoo ongerijmd toe*, een vader onmachtig of ongeschikt om vaderzorg te oefenen. Waar heeft dat plaats? En dan in dien zin dat daar de heele hompslomp van voogdijraad en open baar ministerie en rechtbank aan te pas moet komen. Maar, zegt men, de bedooling der ont heffing is het kind onder behoorlijke lei ding te brengen, en niet minder te zorgen dat het onder zulk een leiding kan blijven. Hoe de kerk zich te schamen heeft over haar jarenlang verslapte tuchtoefening en 'schromelijke verwaarloozing van den dienst des Woords, en van 't huisbezoek, dat dergelijke schreeuwende toestanden, waar zij haar vleugelen uitbreidt, konden plaats vinden en vermenigvuldigen. Hoe do openbare school zich 't aange zicht dekken moest, die, opleidend al sinds een halve eeuw tot Christelijke en maat schappelijke deugden, nog zoo weinig vrucht op haar arbeid zag dat dergelijke onge rechtigheden onder haar auspiciën konden wortel schieten en wassen, zoodat de sterke urm er aan te pas moet komen, om dit kwaad te stuiten. Het is een gruwel dat de gestichten voor verwaarloosden machteloos staan tegen den eisch van gewetenlooze ouders die hun kinderen uit 't gesticht terugnemen met 't doel hen te exploiteeren in de zonde. Maar is hiertegen nu geen andere voor ziening mogelijk dan door een wettelijke bepaling die, zij 't ook in gevallen door den rechter te beoordeelen, van den ouder plicht ontslaat Maar in deze speciale gevallen zou ont werp IV (de gesticbtenwet zou men 't kunnen noemen) kunnen voorzien door aan dergelijke stichtingen het recht te verlee- nen de terugneming hunner kinderen te weigeren en gewelddadige terugneming strafbaar te stellen. Wel gevoelen wij ook hiervan het bezwaarlijke. Maar men wint er mee dat niet gegeneraliseerd wordt en de gevallen van ontheffing vrijwat minder dan bij een wettelijke regeling zullen voorkomen. Terwijl ook de toekenning van ouder rechten aan ongehuwde vaders ons een bedenkelijke maatregol voorkomt. Wanneer de ongehuwde vader toch zijn vaderrechten kan doen gelden, dan wordt de zonde der echtbreuk gesanctioneerd, een middel tot buitenechtelijk leven van hoogerhand aan de hand gedaanen wat voor ons het zwaarste weegt een gebod Gods krach teloos gemaakt. Op dien weg, meenen wij, mag de an tirevolutionaire partij de regeering in geen geval volgen. Het is jammer dat deze vlekjes de wets ontwerpen ontsieren, er staat anders zoo veel goeds in. Maar wanneer dergelijke valsche beginselen, revolutionaire denk beelden er in gehuldigd worden, maakt de regeering het ons niet gemakkelijk er ons onvoorwaardelijk mee te vereenigen. Wij wachten met belangstelling op de principiëele uiteenzetting der bezwaren van de zijde onzer Kamerleden in de eerstvol gende openbare zittingen dor TweedeKamer. Wat was bij Groen de Revolutie? »Met de Revolutie bedoel ik, niet een der menigvuldige gebeurtenissen, waardoor verplaatsing van het openbaar gezag te weeg gebracht wordt; niet enkel den om- wentelingsstorm, welke in Frankrijk ge- woedheeft; maar de omkeering van denkwijs en gezindheid in geheel de Christenheid openbaar. Met Revolutiebegrippen heb ik het oog op de grondstellingen van vrijheid ongelijkheid, volkssouvereinteit, maatschap pelijk verdrag, convention eele herschepping, welke men als de hoeksteenen van staats recht en staatsgebouw vereert. Ongeloof en Revolutie 1847.) Te Winschoten benoemde de gemeente raad tot onderwijzer aan een der open bare scholen een man die naar die be trekking niet had gesolliciteord. Hij be kwam 9 stemmen, tegen 3 welke op den heer Robertus waren uitgebracht. Robertas is de man die, zelf socialist, in een vergadering zijner geestverwanten het openlijk betreurde dat hij op de open bare school prins Willem I geen schurk mocht noemen. Burgemeester en Wethouders hadden ge weigerd dezen sollicitant op no. 1 te plaatsen. Gelijk hebben ze. Maar wat blijft er op die wijze over van de zoo hoogge roemde neutraliteit? De Kamercandidaat van den Chr. His- torischen Kiezersbond te Haarlem heeft in een volksvergadering het progvam van dien bond ontvouwd, en daarbij de reeds lang verjaarde leus aangeheven: de openbare schoolregel, de bijzondere school aanvulling. Zijn collega dr. de Visser die indertijd de leuze xde vrije school voor heel de natie" bij gebrek aan beter heelt aanvaard, en ter vergadering tegenwoordig was, zal 't met de leus van den bond wel niet eens zijn. Toch heeft hij door zijn stilzwijgen deze leus als Bonds- leus gesanctioneerd, en de basis voor samen werking. ook op schoolgebied, met de anti revolutionaire partij, vastgesteld. Een basis daar wel niet gemeenschap pelijk op zal gebouwd worden. Om samenwerking roept men, roepen al len die letten op de teekenen des tijds, Christenen van alle kerkelijke richting, veroonigt u had dr. Kuyper op het sociaal congres uitgeroepen. En het strekt prof. Van Veen tot eere dat hij zij 't eerst nu de hand tot saamwerking aangrijpt. Zelfs mr. Verkouteren voelt iets voor dit schoone denkbeeld. Doch ganschelijk niet dr. Bronsveld. Hij schrijft in zijn /Stemmen "Al deed dr. Kuyper afstand van zijn roomsche sympathieën, dan zou hij hog 'de man niet wezen met wien wij wenschen samen te gaan en samen te strijden. Deze gezindheid vloeit bij ons niet voort uit onchristelijken wrok, uit de herinnering aan persoonlijke, grove beleedigingen en verdachtmakingen, welke wij en onze beste vrienden van den redacteur van Standaard en Heraut hebben ondervonden, maar uit de vrees om de verdediging van hetgeen ons het hoogst en het heiligst is, toe te vertrouwen aan een man, wiens wijze vap strijdvoeren, wiens wapenen ons zoo dik werf bleken zeer onheilig en zeer »vlee- schelijk" te zijn. De niet-cristelijk historische pers zal wel beoordeelen of deze uitlating van den Utrechtschen doctor geestelijk of heilig was. Doch het is zooals wij altijd gevreesd hebbenniet op Rome, maar op Kuijper- liaat en Protestantisme zal Professor van Veens goede poging afstuiten. Haarlem zal 't getuigen. Bij de kamerverkiezing voor Haarlem brachten 3397 kiezers hun stem uit en wel op Van Styrum candidaat van eenige malcontente oud-liberale leden der voor uitstrevend liberale Kiesvereeniging, 729; v. Asch v. Wijck(a. r. en Roomsch) 749; De Kanter (vooruitstr. lib.) 685; Modoo (s. d.) 628; Muller (chr. hist.) 246; v. d. Kamp (Roomsch) 267. Bij de herstemming stemmen de nieuwe kiezers (lijst 1900), hun aantal bedraagt 6492. Die van de oude lijst bedroegen 5840. De sociaal democraten deden een reu zenschrede vooruit. De antirevolutionairen on Roomschen saam brachten 800 stemmen minder uit dan in 1897de liberalen ook zooveol ongeveer. Wij zijn nieuwsgierig hoe de samenwer king beiderzijds uitvalt, en of Zeeland zijn eerste-kamerlid zal moeten missen. Een »nieuw Evangelie. In een der Amsterdamsche schouwbur gen wordt een nieuw tooneolstuk opge voerd, dat in de recensie van het Handels blad als volgt wordt geschetst »Het is een zuiver socialistisch stuk het nieuwe Evangelie, dat er in verkon digd wordt is dat van den Haat. Dit wordt gopredikt door een propagandist bij de werkstaking, waarom het heele stuk draait het Evangelie der Liefde is door de ïnen- schen niet verstaan, verdraaitdaarom moet nu het Evangelie van den Haat de menschen helpen." Terecht merkt "Bet Centrum"1 op: In hoeverre bij dit tooneolstuk sprake kan zijn van kunst, blijve buiten bespreking. De kunst schijnt trouwens niet als doel te zijn beschouwd, maar slechts als middel. 't Is duidelijk, dat men hier te doen heeft mot een tendonz-werk, eon werk dat pro paganda moet maken voor het socialisme. Dat do schrijver daartoe hot Evangelie van den Haat aanprijst, is kenschetsend voor de socialistische ideën. En zeer zeker heeft hij hierin niot on juist gezien. Maar daarmode is dan ook de "meest krasse veroordeeling van het socialisme geleverd. Hoe toch zal men ooit de Maatschappij kunnen hervormen en verbeteren door haat Men heeft slechts te letten op de scheu ring in do kringen der socialisten zeiven, om overtuigd te worden, dat do gevolgen van dit „nieuwe Evangelie" slechts ver derfelijk kunnen zijn en den felsten strijd doen ontbranden. ONDERZOEK VERLOFGANGERS. GOES, Vrijd. 1 Juni, v. m. 9 u. voor Borselen, Goes, 'sHeer Arendskerke, Hein- kenszand en Kloetinge; Zaterd. 2 Juni, v. m. 9 u. voor Baarland, Driewegen, Ellewouts- dijk, 's Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, 's Heerenhoek, lioedekenskerke, Kattendijke Nisse, Oudelande, Ovezande en Wolphaarts- dijk. CORTGENE, Woensd. 6 Juni, v. m. 11 u. voor Colijusplaat, Cats, Cortgene en Wissekerke. VLISSINGEN, Donderd. 7 Juni, v. m. 10 u. voor Biggelcerke, Koudekerke, Oost- en West-Souburg, Ritthem, Vlissingen, West- kapelle en Zoutelande. MIDDELBURG, Vrijd. 8 Juni v. m. 9 u. voor Arnemuiden, Middelburg en Nieuw en St. Joosland. VEERE, Zaterd. 9 Juni v. m 10 u. voor Aagtekerke, Domburg, Grijpskerke, St. Lau rens, Meliskerke, Oostkapelle, Serooskerke (W.), Veere en Vrouwepolder. KAPELLE, Vrijd. 15 Juni, v. m. ll'l» u. voor Ierseke. Kapelle, Krabbendijke, Krui- ningen, Rilland-Bath, Schore, Waarde en Wemeldinge. Goes.Den schutterplichtigen die ten vorigen jare voorwaardelijk zijn vrijgesteld, of die meenen redenen van vrijstelling te hebben verkregen, wordt herinnerd, dat de Com missie van onderzoek op Donderdag den 17 Mei a. s. des middags te 12 uren in de raadzaal een zitting zal houden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Sta mij s. v. p. voor onderstaande rege len eenige ruimte af in uw veel gelezen blad. Het was deze week verkooping van den inspan van eene boerenhofstede. Als naar gewoonte stroomen er dan van alle kanten in en buiten de gemeente enkele honderden menschen bijeen. Inzonderheid is dan de jonkheid op de been. Zoo ook bij deze verkooping. Voor de verkooping nog een aanvang nam, gaat één der herbergiers uit ons dorp naar den burgemeester en vraagt hem, of hij vergunning kan krijgen tot het laten maken van muziek in zijne herberg, ten einde de jongens en meisjes na afloop der verkooping in de gelegenheid te stellen te dansen en springen, zooals ze dat eenig kunnen in ons dorp, zonder dat het eene wederga heeft in ons land, geloof ik. Hij krijgt toestemming en alle andere herber giers met hem. Tot twaalf uur mag men springen en leven maken, 's Avonds weer klinkt dan ook in alle herbergen de heer lijke harmonie-muziek en zag men eene joelende en tierende menigte bandelooze jonge menschen over het dorp slenteren, die herberg in, herberg uit liepen. 'tWas volop kermis. We vragen ons af, wat daar van terecht moet komen. Zal dat zoo voort blijven gaan Zal de burgemeester altoos weer, als het -"koopdagis, gelegenheid geven tot het houden van kermis Zoo ja, zal er dan geen meerderheid in den raad onzer gemeente te vinden zijn, die het vorkeerde hiervan den burgemeester eens onder het oog wil brengen, of, zul len althans onze antirevolutionaire raads leden zich in dezen niet laten hooren We hopen het van ganscher harte 't schijnt ons meer dan noodig. We willen hier eindigen, maar toch daar moet nog iets gezegd, thans niet aan 't adres van het gemeentebestuur, maar aan dat der Christenouders. Het deed ons zeer pijnlijk aan onder deze bandelooze menigte zoovele kinderen te zien van beslist christelijke ouders. Zeker, als het koopdagis, met Paschen of Pinksteren, dan zien we zulks tot onzen grooten spijt, ook en we zouden er al dik wijls en al lang op hebben kunnen wijzen, indien we zulks hadden willen doen. Nu we echter zoo toevallig in gesprek den wensch hoorden uiten dat hierop nog eens zou gewezen worden, doen we zulks. We vragen ons af, welke voorstelling de ouders in onze omgeving maken, van den plicht der opvoeding, die op hunne schou ders rust. We spreken natuurlijk niet over ouders, die met de wereld meedoen, maar over christenouders. Durft gij uwe zonen en dochteren naar die plaatsen des vorderfs laten gaan Ja, maar, zegt gij ik geef mijnen kinderen goede vermanin gen en zeg, dat het zondig van hen is, met de wereld meo te doen Zeker, dat zegt gij, maar intusschen tast gij in uw zak en geeft uw zoon oen som gelds, die hij noodig heeft in geval hij uwe verma ningen in den wind sloeg, indien hot kwam te gebeuren, dat hij kroeg in kroeg uit liep. Gij verwaarloost de opvoeding uwer kinderen schandelijk. Gij laat hen op die plaatsen des verderfs vergiftigen naar lichaam en ziel. De zedeloosheid neemt hand over hand toe. De ontucht verkrijgt er ontzaglijke afmetingen door. Er zou nog veel over te schrijven zijn, doch ik eindig, op gevaar af, van reeds te veel van uwe plaatsruimte te hebben gevergd. Met dank voor de plaatsing Uw. dw. dn. Hoek. X BLOED TEGEN GOUD. Wijze: Piet Hein. Heb je van het goud van Transvaal wel En die dure diamanten? [gehoord, Daar werd er zoo menige Boer om ver- Dat lees je wel in de kranten, [moord, Die Boer, Die Boer, Weerstond den Brit en zwoer: »Wil je mijn land en goed, (bis) Dan geef je mij maar eens eerst je bloed." En de Brit die zond er een Buller op af, Die bulderde met kanonnen Maar toen er zoo velen daar vonden een graf, Zei Buller: »Wat ben ik begonnen?" Die Boer, enz. »IIeb je nog geen goud?" zei de Brit vol ver- »Wat kan mij zulk vechten baten? [driet, Ik zie op een weinigje bloed immers niet, 't Is toch maar bloed van soldaten." Die Boer, enz. »Roberts," zei de Brit, »zeg, heb jij nog wat Waag dan eens voor 'tgoudjou leven, [moed, Ik betaal elk ons met een emmer vol bloed, Als jij mij maar goud kunt geven." Die Boer enz. Bloed is toen verspild, ja,bij stroomengevloeid Maai- goud won men nog geen loodje, De Britsche soldaten zijn dood'lijk vermoeid, En de paarden hebben 't pootje. Die Boer, Die Boer, Lei altijd op de loer, En naakte hem een Brit, (bis) Dan trof een kogel zijn »kersepit." (De Ned, Krijgsman) Serg. Model. Maandag- 14 Mei. Nieuwdorp, 10 uur bij Fraanje voor mr. Dieleman door deurw. Ilollmann 10 uur wagenmakershout, kruiwagen, opper- ladders, schaaf- en draaibanken, winkel waren, bascule, meubelen. Dinsdag 15 Mei. Middelburg, Notarishuis door not. Wisboom Verstegen 10 uur meubelen, bed dengoed, karpetten tafelkleeden, enz. Iul. de Groot. Woensdag 16 Mei Middelburg, 2 uur Notarishuis door not. Huvers en Wisboom Verstegen meubelen, enz. Inl. de Groot Hondius. Donderdag 17 Mei. Ovezand 2 uur in de gemeenteherberg het terrein der meestoof »De Vlugt" 5130 c.A. door not. van der Kloes. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Wisboom Verstegen 25 ketting- looze rijwielen. Inl. de Groot Hondius. M i d d e 1 b u r g in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen 8 uur een huis Wal B 38 smederij 145 cA. En een huis Lange St. Pieterstraat P 43 groot 75 c- A. Te zien 16 en 17 Mei 10 12 en 1 4. Vrijdag 18 Mei. N en St. Joosland 10 uur door not. de Vos voor V. Hellemont inspan als: 2 paarden 2 geiten, 13 kippen en haan, 2 menwagens, ksksploeg, ijzeren waalploeg, kortmolen, arreslee, 3 ijzeren eggen, krui wagen, paardenwant, hooi, stroo, mest, meubelen, enz. Wolfertsdijk Egbert Petruspolder 3/t uur afstand van halte Noord kraa ij ert door not. Mulock Houwer 10 uur inspan als 3 blauwe merriën 3, 12 en 18 jaar; bruin ruinpaard 10 jaar, zwart 9 jaar, blauw 7 jaar, zwart 4 jaar, 10 baatgevende melk koeien, 2 kalfvaarzen, 3 tweejarige, 5 een jarige, 1 jonge os. 8 aanhoudkalvers, 1 drachtige zeug, 1 loopvarken, 125 kippen kapwagen, 3 menwagens, 2 koksploegen, 2 saksploegen, zeewsclie ploeg,schoffelploeg, driewielskar, 6 eggen, sleper, sleebord, 2 rolblokken 1 Stouts tweepaardstreemolen, met dorschmachine, zaaimachine, stroomolen peemolen, windmolen niew, ladders, 70 graanzakken, stal- zolder en melkgereed- schap, harnas, 7 a 8000 K.G. enz. Zaterdag 19 Mei. Kloetinge bij J. Oranje door not. Houwer 11 uur prachtig eikenhouten kabinet, ma honiehouten tatel, enz. Woensdag 23 Mei. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not Huvers 3 huizen Geere 161, 362 en 367. Zaterdag 26 Mei. Wolfertsdijk door not Pilaar voor dhr A. Remijnse 10 uur bij Korstanje lo een huis 234 c.A. in huur bij dhr West- strate2o acht stukken bouwl. in pacht bij Houterman 5,8720 H. 3o* 1,1520 H. bouwl. Grootenhoek4o het tiendrecht op gronden 3,1680 H. in Ouden Huigenhoek. Dinsdag 29 Mei. Goes, 8 uur op 't Slot voor erven Gingnagèi door not. Pilaar le. een huis, erf en tuin Oostsingel 217 c.A. 2o. een win kelhuis en erf Langevorststraat van wed. C. Mulder. Vlissingen, 8 uur in Café Admi raal de Ruijter door not. de Maret Tak 3 Villa's Noordzee-boulevard 188,222,299 c.A. Mei Oudelande, door not. v. d. Kloes 10 uur 275 schapen van wijlen dhr. C. Meeuwse. Juni 10 uur door not. Pilaar de Wil- loutspolder 12,5 H. in Nisse; 14,5 H. bouw land in Nisse en Ovezand; idem in 's-Heer- Abtskerke, lioedekenskerke, Kloetinge en Wemeldinge. Inl. dhr. W. F. K. Lenshoek. Koudekerke, bijdoor not. de Maret Tak de hofstedeKlein Lammeren- burg. Nisse 3 uur bij de Blaeij door not. Pilaar 1,2586 II. weiland in Sinoutskerlte, 2,1646 H. id. onder Baarsdorp en 1,0320 H. bouwl. in Driewegen. Zaterdag 12 Mei. Middelburg onderhoudswerken pol der Walcheren. Middelburg. Polderhuis 11 uur. onderhoudswerken aan den polder Wal cheren en het bouwen van twee nieuwe burgen en een duiker. Aanwijzing van het eerste perceel 9,10 en 11 Mei. Inlichtingen ingenieur. Zaamslag, 1 uur door het bestuur van Margaretha, Kleine Huissens en Een- dragtpolders, herstel enz. tot 30 April 1901 van de werken. Raming f 22594. Aanwijzing Zaterdag en Dinsdag 5 en 8 Mei, 10—12 uur, in het Dijkhuis van den Margaretha- polder. Kapelle, 2 uur bij wed. Hanson door C. D. Vereeke bouwen graanschuur 700 M- en veestal te Eversdijk. Bestek enz. bij Dhr. le Clercq, aanwijzing den "dag der besteding 11 uur. Maandag 14 Mei Kattend ij ke vervoer van 60 M3 grint van 't stoomgemaal tot aangewezen plaatsen Biljetten bij Dhr. C. de Wilde voor 15 Mei. Dinsdag 15 Mei. Breda, 12 uur door den waterstaat bij de 3e divieie infanterie levering runderen voor de militaire slachting Middelburg en Maastricht en runderen en kalveren voor die te Breda 2e halfjaar. Donderdag 17 Mei. Goes, 11 uur in de Prins van Oranje door het bestuur der Breede AVatering ver nieuwing enz. der waterkeerende werken; levering grind en eenjarig onderhoud der sluizen, bebouwen, boten, peilschalen enz. Bestekken a f0,50 en f0,25 bij firma Kleeuwens. Vrijdag 18 Mei. Middelb n r g, Gebouw Provinciaal bestuur 11 uur het bouwen van een twee den steenen koker naast de duikers no 9 en 10 der Rijkswaterleiding beneden het kanaal van Terneuzen. Raming f 5665het maken van twee du'c dalven boven de Oostschutsluis te Sas van Gent. Raming 2600. Aanwijzing 11 Mei. Voor beide Aan wijzing 11 Mei en inlichtingen hoofd ingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Nelemans te Terneuzen en opzichters Doorenbos le Terneuzen en De Kiewit te Sas van Gent. Zaterdag 19 Mei. 0 a d z a n d door 't waterschap Tienhon derd en Zwarte 2 uur verbetering enz. tot 30 April 1901 der werken. Aanwijzing 11 en 15 Mei Bestekken bij dhr J. H. Hennequin te Sluis. Vlissingen, 12 uur door de Kon. Mij. de schelde het maken van een gebouw voor woning bureelopzichter van fortifica tiën te Vlissingen, met bergplaats enz. En het bouwen van 3 woningen voor gehuw de militairen. Aanwijzing 12 Mei 2 uur bij Nieuw Arsenaal. Bestek a f 2 ten kan tore der maatschappij. Zaterdag 26 Mei Goes door B. en W. 10 uur in het Raadhuis het uitbaggeren van de Oostvest Bestek a 50 cent ter secretarie. Aanwij zing 1 uur. Korte Nieuwstraat. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 5